Page 164 of 543 FirstFirst ... 64114154160161162163164165166167168174214264 ... LastLast
Results 4,076 to 4,100 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #4076
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,485
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    По овоме облику деф је ово маузолеј, а не капела. Лого је морао бити бољи, с обзиром да су остали урађени по мени врло добро. Такође лого ФК Ловћен и остали клубови имају капелу ја не видим проблем и да је капела

    Иначе лого Националних паркова је много боље дизајнерски урађен него што је био предходни.
    Onome ko oči nema.





    Asimetričan oblik, sa lijevom stranom većom od desne. Crna "crtica" povrh lijeve koja očito predstavlja krst.

    Sa druge strane, ovo je forma mauzoleja:

  2. #4077
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    http://www.yugopapir.com/2017/11/roc...d-trg.html?m=1

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Hvala za ovo. Zanimljivo, cak i u komunistickom jednoumlju tri potpuno razlicita vidjenja jednog istog dogadjaja.
    Mislim da su svi pisali ono sto su dozivjeli.
    Nek ovo sto si zakacio procitaju svi forumasi kao jedno i imaju cesto u vidu da ljudi razlicito vide isti dogadjaj.
    I da je to potpuno prirodna stvar, a ne tacka za neko preganjanje.
    Pa fino na forumu da svako da svoju verziju bez klizecih i grkih rijeci od strane ostalih.
    A nije lose imati nedje u aktivnom dijelu mozga ovaj tekst o razlicitim vidjenjima istoga.
    Sto bi rekao jedan moj mizantropski nastrojen prijatelj:
    “Ljudi na sve gledaju kroz mjeru sopstvene pokvarenosti”.
    A tema Palestina, kako prije 40 godina, tako i danas.
    Tamo je mir bio jedino pod Osmanlijama izgleda


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  3. #4078
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Hvala za ovo. Zanimljivo, cak i u komunistickom jednoumlju tri potpuno razlicita vidjenja jednog istog dogadjaja.
    Mislim da su svi pisali ono sto su dozivjeli.
    Nek ovo sto si zakacio procitaju svi forumasi kao jedno i imaju cesto u vidu da ljudi razlicito vide isti dogadjaj.
    I da je to potpuno prirodna stvar, a ne tacka za neko preganjanje.
    Pa fino na forumu da svako da svoju verziju bez klizecih i grkih rijeci od strane ostalih.
    A nije lose imati nedje u aktivnom dijelu mozga ovaj tekst o razlicitim vidjenjima istoga.
    Sto bi rekao jedan moj mizantropski nastrojen prijatelj:
    “Ljudi na sve gledaju kroz mjeru sopstvene pokvarenosti”.
    A tema Palestina, kako prije 40 godina, tako i danas.
    Tamo je mir bio jedino pod Osmanlijama izgleda


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jeste zanimljivo. Ovo je sada nezamislivo vidjeti. A što se tiče različitog viđenja istoga, to me je podsjetilo na predavanja kod jednog fenomenalnog lika sa ovih prostora koji je držao par časova edukacije u jednoj firmi za koju sam radio, a koji je bio veoma uspješan u svom poslu i cijenjen u Britaniji i koji je ponovio makar 100 puta "isti ljudi, iste stvari vide različito". Naravno da vidimo različito ali samo kod nas na ovim prostorima, različitost stvara velike rupe i probleme između...a da bi se to promijenilo potreban je smisao za kompromis i volja da se gaje dobra nastojanja kako bi se živjelo sa manje međusobnih tenzija i ostaviti djeci bezbrižnija budućnost u tom dijelu. Relaksiranje međuljudskih odnosa u CG treba biti prioritet svih...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  5. #4079
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Evo, nisam pametan...




    A kad smo vec kod Gojka Kruske posto su ovo vremena kad moramo da se podsjecamo istinskih heroja i antifasista svakodnevno jer povampirene aveti pokusavaju da ispisu neku svoju istoriju.

    https://1.bp.blogspot.com/-_XQLuL-3d...9%2Bgodina.jpg

    http://www.yugopapir.com/2019/07/goj...lsica.html?m=1
    Last edited by Rodion Romanovich; 13-05-21 at 21:10.

  6. #4080
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,189
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,305
    Thanked in
    2,009 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Novi logo NP Lovćen.

    Kao fan Twin Peaksa, ne mogu da ne primjetim

    The more things change, the more they stay the same.

  7. #4081
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Kao fan Twin Peaksa, ne mogu da ne primjetim

    https://i1.sndcdn.com/artworks-00055...5-t500x500.jpg

  8. #4082
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/drustvo/vandaliza...upaju-sadnicu/
    Ovakve stvari su vam presjek kolektivnog psihicko-civilizacijskog dosega jednog naroda. I ove djece i njihovih roditelja i njihovih baba i djedova. Svi odreda moralni odroni, dezorjentisani u vlastitoj nepismenosti i neandertalnosti. Odje je presliakna propast Crne Gore na svim drugim poljima. I ovo nisu djeca tamo nekog marka markovica i recimo neke ...ivane ivanovic, lupam. Ovo su nasa djeca. To smo mi. I ovo se u ovom momentu desava na milion lokacija u CG. Ali kao sto sam pisao skoro, od ubijanja na ovim prostorima u ratovima presli smo na ove stvari, dakle napredujemo, polako.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  9. #4083
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,027
    Thanks Thanks Given 
    1,146
    Thanks Thanks Received 
    1,483
    Thanked in
    644 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...u-promociju-cg


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #4084
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nisam htio juče iz poštovanja i Bajrama da postavim vijest da su u selu Vranj, Tuzi, na dan Sv. Vasilija, istoimeni hram u tom selu bio meta napada kamenicama, pocijepana je crkvena zastava i oštećeno nešto u unutrašnjosti. Đeljošaj je juče dolazio da smiruje tenzije koje je taj događaj izazvao. Po onome što sam čuo, nečija đeca su to uradila, vjerovatno vaspitavana da žive u duhu tolerancije. Nije to samo prvi put da se dešavaju provokacije u pomenutom selu.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vetog-vasilija

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Last edited by Director; 14-05-21 at 06:54.

  11. #4085
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nisam htio juče iz poštovanja i Bajrama da postavim vijest da su u selu Vranj, Tuzi, na dan Sv. Vasilija, istoimeni hram u tom selu bio meta napada kamenicama, pocijepana je crkvena zastava i oštećeno nešto u unutrašnjosti. Đeljošaj je juče dolazio da smiruje tenzije koje je taj događaj izazvao. Po onome što sam čuo, nečija đeca su to uradila, vjerovatno vaspitavana da žive u duhu tolerancije. Nije to samo prvi put da se dešavaju provokacije u pomenutom selu.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vetog-vasilija

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

    Bajram je 3 dana,ali nije vazno za temu,mogo si i juce postavit.

    Procitao sam ovu vijest na 10ak portala, nidje nisam naisao na ovo sto ti pises, naravno ne tvrdim da si izmislio, samo ni na kojem to ne pise.
    Pise da je zastava uzeta, kasnije nadjena i vracena, nista drugo se ne pominje. Ni unutrasnjost, ni krsi, ni da je crkva napadnuta, vec "samo" zastava. Ne pominju se ni tenzije.
    Vidjeo sam i slike dje je na zastavi sagoretina od nekoliko cm i ostecenje na krstu.
    Jedino je portal Borba drugacije izvijestio o cijelom dogadjaju. Ali taj portal da napise da je nebo plavo, od tog dana bih vjerovao da je zapravo narandzasto...
    Ne volim medije iza kojih stoji bivsa vlast narocito ako su "srpski".

    Sto se tice samog dogadjaja odje su ova djeca skoro nevina, skoro jer ima elemente vjerske mrznje, a prakticno su skoro nevina zbog svojih godina.
    Ona su to uradili ili pod uticajem vjersko-politicke price ili iz puke dosade i obijesti, sto je imanentno tim godinama. Jer u tim godinama mnoga djeca svasta rade. Da li uzimaju zastave? Pa ja nisam uzimao i unistavao zastave, da ih je bilo nedje blizu zgrade mozda i bih. Koju? Kad imas 10-12 godina i zelis da nesto unistis nije ti vazno cija je i koje je boje.

    Drugi scenario je da i ta djeca koliko god mala bila zive ono sto zive odrasli ljudi na ovim prostorima evo vec preko 30 godina. Da su nedje cula da je "jedino nasa vjera prava vjera", "da su samo nasi objekti boziji objekti" i tako to, a ono sto nije "pravo" to je "krivo" i to je "protiv onoga sto je pravo" i to je to. Taj uticaj je mogao doc iz kuce a i ne mora. Odje nije toliko vazno da predsjednik opstine poziva na toleranciju (posebno ovaj koji i ne doprinosi njoj bas, blago receno, koliko god njegova poruka glede ovoga bila pozitivna), odje je najvaznije da roditelji ove djece odu i izvine se popu, mjestanima Pravoslavne vjere, i svoju djecu bolje vaspitaju. Eto i Bajram je pa i to moze bit u sklopu svega toga iskorisceno za smanjenje neke nervoze ako je i bilo. Lokalni imam bi isto trebao da odradi svoje. Ako su djeca uopste islamske vjere.

    Pricao je jedan stari Podgoricanin kako je kao dijete u prisustvu svoje majke, Muslimane nazvao Turcima, davno za vrijeme SFRJ. Tu samarcinu je zapamtio cijeli zivot. Moguce i da nije bio 1 samar. Ovi roditelji iz Vranja nek vide kako ce...

    Redovno slusamo od ljudi koji dodju u CG iz BiH, HR, Srbije, Kosova, SM - Crna Gora je sinonim i cuvar nacional-vjerske tolerancije i suzivota. Culi smo ovo 10000 puta.
    To nije tacno. Jeste u poredjenju sa ovim drzavama dje prvi komsija silovao komsiji djecu. Mi smo zapravo samo najbolje od najgoreg. Tesko bit bolji od Bosne u suzivotu...

    Najvaznije je biti temeljni iskreni objektivni antinacionalista i osudjivati sve jednako a prvenstveno branit druge od sebe i svojih ili "svojih". Ja sam na forumu prije neki dan pisao o napadima na muslimansku imovinu sirom CG ali ne prosle godine (zbog politickih tenzija u drustvu) nego ranijih godina. Iako nisam Musliman. Treba osudjivati sve i ovaj napad na crkvu, i neki raniji napad na crkvu u Rozaje (za koju su i neki Muslimani davali pare da se sazidje), i napade na islamske objekte, recimo da postoji crkva CPC u PG recimo ta crkva bi sigurno bila meta konstantnih napada, jedino se ravnomjernom osudom moze gradit normalno drustvo.

    Ali prvi klerici to ne rade. Prvenstveno ljudi iz SPC, cije djelovanje je vec preko 30 godina ogrnuto mantijom ekstremnog nacionalizma i svakog vida netolerancije. Kakve bljuvotine zatim zna da prica Mihailo u onim glaskanjima 2 put godisnje za Uskrs i Bozic. Islamska zajednica takodje moze mnogo vise da se potrudi u toleranciji. Ne mos ti da da pricas danas da Osmansko carstvo nije bilo okupatorsko i da nemuslimansko stanovnistvo klima glavom.
    Zasto je za vrijeme SFRJ odnos prema vjeri bio takav kakav je bio? Iz vise razloga, iz ideoloskih, da je vjera opijum za narod, ali i iz tih sto su komunisti znali istinu da su vjerske organizacije jedne od udarnih pesnica raspirivanja netolerancije i bastioni nacionalizma. To su dokazivali prije WWII, tokom njega a i 90ih. Ja nisam ateista, ali jedno je duhovnost a drugo vjerske organizacije.

    I ova djeca su zrtve kao i ta zastava, i veca od nje, uvijek treba ici na sami izvor problema ne na kraj.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  12. #4086
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Bajram je 3 dana,ali nije vazno za temu,mogo si i juce postavit.

    Procitao sam ovu vijest na 10ak portala, nidje nisam naisao na ovo sto ti pises, naravno ne tvrdim da si izmislio, samo ni na kojem to ne pise.
    Pise da je zastava uzeta, kasnije nadjena i vracena, nista drugo se ne pominje. Ni unutrasnjost, ni krsi, ni da je crkva napadnuta, vec "samo" zastava. Ne pominju se ni tenzije.
    Vidjeo sam i slike dje je na zastavi sagoretina od nekoliko cm i ostecenje na krstu.
    Jedino je portal Borba drugacije izvijestio o cijelom dogadjaju. Ali taj portal da napise da je nebo plavo, od tog dana bih vjerovao da je zapravo narandzasto...
    Ne volim medije iza kojih stoji bivsa vlast narocito ako su "srpski".

    Sto se tice samog dogadjaja odje su ova djeca skoro nevina, skoro jer ima elemente vjerske mrznje, a prakticno su skoro nevina zbog svojih godina.
    Ona su to uradili ili pod uticajem vjersko-politicke price ili iz puke dosade i obijesti, sto je imanentno tim godinama. Jer u tim godinama mnoga djeca svasta rade. Da li uzimaju zastave? Pa ja nisam uzimao i unistavao zastave, da ih je bilo nedje blizu zgrade mozda i bih. Koju? Kad imas 10-12 godina i zelis da nesto unistis nije ti vazno cija je i koje je boje.

    Drugi scenario je da i ta djeca koliko god mala bila zive ono sto zive odrasli ljudi na ovim prostorima evo vec preko 30 godina. Da su nedje cula da je "jedino nasa vjera prava vjera", "da su samo nasi objekti boziji objekti" i tako to, a ono sto nije "pravo" to je "krivo" i to je "protiv onoga sto je pravo" i to je to. Taj uticaj je mogao doc iz kuce a i ne mora. Odje nije toliko vazno da predsjednik opstine poziva na toleranciju (posebno ovaj koji i ne doprinosi njoj bas, blago receno, koliko god njegova poruka glede ovoga bila pozitivna), odje je najvaznije da roditelji ove djece odu i izvine se popu, mjestanima Pravoslavne vjere, i svoju djecu bolje vaspitaju. Eto i Bajram je pa i to moze bit u sklopu svega toga iskorisceno za smanjenje neke nervoze ako je i bilo. Lokalni imam bi isto trebao da odradi svoje. Ako su djeca uopste islamske vjere.

    Pricao je jedan stari Podgoricanin kako je kao dijete u prisustvu svoje majke, Muslimane nazvao Turcima, davno za vrijeme SFRJ. Tu samarcinu je zapamtio cijeli zivot. Moguce i da nije bio 1 samar. Ovi roditelji iz Vranja nek vide kako ce...

    Redovno slusamo od ljudi koji dodju u CG iz BiH, HR, Srbije, Kosova, SM - Crna Gora je sinonim i cuvar nacional-vjerske tolerancije i suzivota. Culi smo ovo 10000 puta.
    To nije tacno. Jeste u poredjenju sa ovim drzavama dje prvi komsija silovao komsiji djecu. Mi smo zapravo samo najbolje od najgoreg. Tesko bit bolji od Bosne u suzivotu...

    Najvaznije je biti temeljni iskreni objektivni antinacionalista i osudjivati sve jednako a prvenstveno branit druge od sebe i svojih ili "svojih". Ja sam na forumu prije neki dan pisao o napadima na muslimansku imovinu sirom CG ali ne prosle godine (zbog politickih tenzija u drustvu) nego ranijih godina. Iako nisam Musliman. Treba osudjivati sve i ovaj napad na crkvu, i neki raniji napad na crkvu u Rozaje (za koju su i neki Muslimani davali pare da se sazidje), i napade na islamske objekte, recimo da postoji crkva CPC u PG recimo ta crkva bi sigurno bila meta konstantnih napada, jedino se ravnomjernom osudom moze gradit normalno drustvo.

    Ali prvi klerici to ne rade. Prvenstveno ljudi iz SPC, cije djelovanje je vec preko 30 godina ogrnuto mantijom ekstremnog nacionalizma i svakog vida netolerancije. Kakve bljuvotine zatim zna da prica Mihailo u onim glaskanjima 2 put godisnje za Uskrs i Bozic. Islamska zajednica takodje moze mnogo vise da se potrudi u toleranciji. Ne mos ti da da pricas danas da Osmansko carstvo nije bilo okupatorsko i da nemuslimansko stanovnistvo klima glavom.
    Zasto je za vrijeme SFRJ odnos prema vjeri bio takav kakav je bio? Iz vise razloga, iz ideoloskih, da je vjera opijum za narod, ali i iz tih sto su komunisti znali istinu da su vjerske organizacije jedne od udarnih pesnica raspirivanja netolerancije i bastioni nacionalizma. To su dokazivali prije WWII, tokom njega a i 90ih. Ja nisam ateista, ali jedno je duhovnost a drugo vjerske organizacije.

    I ova djeca su zrtve kao i ta zastava, i veca od nje, uvijek treba ici na sami izvor problema ne na kraj.
    Izvor je čovjek kojeg znam iz tog mjesta. Nije prenošeno da bi se smirile tenzije. A svojim komentarom opravdavanja si sve o sebi rekao. Inače, mnogi na forumu su za slična pisanja pozivali na banovanje ali u ovom slučaju ne pozivaju , a imao si i teme koje veze sa mozgom nemaju. Jasno je da ovdje obitava nerijetko izražena fašistička misao pa neka im je srećno sa takvim pristupom.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  13. #4087
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Danas sam, po prvi put u zivotu, imao susret sa profesionalnim, ljubaznim i efikasnim medicinskim osobljem unutar granica Crne Gore. Ne sa pojedincem ljekarom, vec dobro organizovanim sistemom koji je vakcinaciju odradio za 10 minuta uz minimum administracije i maltretiranja. I to ne u jednom slucaju, vec odrade 5-10 hiljada dnevno.

    Znaci ipak moze tako... podsjeti me na sva kukanja na Borovinicku i Radulovicku. Moze se ocigledno biti i rod nekome i sposoban.
    Nekima iskustvo sa vakcinom nije baš sjajno kao tebi kada si krenuo njime opravdavati nepotizam u zdravstvu jer Aleksina rodica uz to aktivista Demokrata postade direktorica kao specijalizant.

    Izgleda, ima nepotizma i u vakcinama, valjda se to prelije iz partije i politike .

    https://www.vijesti.me/kolumne/53866...vakcinom-u-vmc

    Lično iskustvo sa vakcinom mi je super jer sam se bocnuo Astrom koju niko nešto neće (a izgleda da je bolja od drugih, no aj sad). Došao u praznu salu, dočekali me ka princa jer su umirale od dosade

    Imao više iskustava sa našim zdravstvom, neka su bila fenomenalna, a jedno loše me učinilo polubogaljem. Što je najveća ironija to najlošije bilo je sa doktorom koji me sam pozvao da me liječi kao dijete prijatelja. A kad sam kao anonimus završio u Urgentni na intervenciju sve ispalo kako treba. Tako da never knows...

    Na kraju mislim da to nikakve veze nema sa time ko je direktor zdravstvene ustanove, već od pojedinca ljekara. Neđe ima veze koga postave za načelnike odeljenja i direktore klinika jer oni organizuju posao na dnevnoj osnovi.

    Ali svakako mora se braniti Demokrat(ij)a

  14. #4088
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Izvor je čovjek kojeg znam iz tog mjesta. Nije prenošeno da bi se smirile tenzije. A svojim komentarom opravdavanja si sve o sebi rekao. Inače, mnogi na forumu su za slična pisanja pozivali na banovanje ali u ovom slučaju ne pozivaju , a imao si i teme koje veze sa mozgom nemaju. Jasno je da ovdje obitava nerijetko izražena fašistička misao pa neka im je srećno sa takvim pristupom.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Vidis upravo su pojedinci kao ti esencija balkanske opsesije nacional-sovinizmom. Izvrnuo si, podmuklo izmislio i slagao sve sto sam napisao.

    Ja nisam nista opravdao, niti pokusao, kao i sve moze se posmatrati iz mnogo uglova, to tvoj desnicarsko-ksenofobni usko nastelovan mozak ne podrzava. I iskreno mi je zao sto se davis u tolikoj jadu i bijedi nacionalne ostrescenosti.

    Napisao sam 2 sceranija, moguca, o dogadjaju o kojem na internetu postoji svega 5 recenica. Naravno da cu opravdavat djecu od 10 godina, za prakticno sve sto urade, ali zadnje koje cu opravdavat su oni koji su ih naucili tome, bilo u kuci ili van kuce, neko jeste. Opravdavacu ih jer djeca od 10-12 godina su spremna na svasta i zrtva su loseg uticaja. Covjek od 10 godina nema blage veze sa zivotom. Ja necu trazit da se ti banujes iako si me najgore uvrijedio. Nek ostane da gleda narod ko si.

    Vidim da indirektno pozivas admina da me banuje. Neka. Nemoj. Ja cu. Pozivam admina da me trajno banuje ako u mom postu gore ima makar trun mrznje i fasizma, kao i u drugim postovima. A indirektno si nazvao i admine fasistima tj. njihov "pristup"

    Kazes da moje teme nemaju veze sa mozgom? Neka nemaju, nemoj se ti sjekirat oko mog mozga da te zamolim, ne brigaj se pobro ti oko toga. Fala ti.

    Mene ce vazda srpski nacionalisti smatrat us*asom a njihova ideoloska sabraca hrvatske nacionalnosti ce*nikom. Za isto ce me smatrat i bosnjacki nacionalisti kad odbijam da prifatim tezu da Osmansko carstvo nije bilo okupatorsko. Dok me gledaju na taj nacin znam da imam zdravorazumske stavove.
    Last edited by Platinum; 14-05-21 at 09:41.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  15. #4089
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    TVRDI DA JE VUKŠIĆ ODAO TAJNE PODATKE

    Konjević: Neću podnijeti ostavku, Tužilaštvo je pogriješilo

    Predsjednik SDP-a pozvao Vukšića i Krivokapića da protiv njega podnesu krivičnu prijavu ili da se sa spornih dokumenata skine oznaka tajnosti, kako bi rekao o kojoj se tajnoj službi i podacima radi


    https://www.vijesti.me/tv/emisije/53...je-pogrijesilo

    Ovoga kad vide i njegovi kuci na TV povracaju, koliko je prozivao sve i jos sam rekao podnijece ostavku, a vidji sad, pi...

  16. #4090
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Vidis upravo su pojedinci kao ti esencija balkanske opsesije nacional-sovinizmom. Izvrnuo si, podmuklo izmislio i slagao sve sto sam napisao.

    Ja nisam nista opravdao, niti pokusao, kao i sve moze se posmatrati iz mnogo uglova, to tvoj desnicarsko-ksenofobni usko nastelovan mozak ne podrzava. I iskreno mi je zao sto se davis u tolikoj jadu i bijedi nacionalne ostrescenosti.

    Napisao sam 2 sceranija, moguca, o dogadjaju o kojem na internetu postoji svega 5 recenica. Naravno da cu opravdavat djecu od 10 godina, za prakticno sve sto urade, ali zadnje koje cu opravdavat su oni koji su ih naucili tome, bilo u kuci ili van kuce, neko jeste. Opravdavacu ih jer djeca od 10-12 godina su spremna na svasta i zrtva su loseg uticaja. Covjek od 10 godina nema blage veze sa zivotom. Ja necu trazit da se ti banujes iako si me najgore uvrijedio. Nek ostane da gleda narod ko si.

    Vidim da indirektno pozivas admina da me banuje. Neka. Nemoj. Ja cu. Pozivam admina da me trajno banuje ako u mom postu gore ima makar trun mrznje i fasizma, kao i u drugim postovima. A indirektno si nazvao i admine fasistima tj. njihov "pristup"

    Kazes da moje teme nemaju veze sa mozgom? Neka nemaju, nemoj se ti sjekirat oko mog mozga da te zamolim, ne brigaj se pobro ti oko toga. Fala ti.

    Mene ce vazda srpski nacionalisti smatrat us*asom a njihova ideoloska sabraca hrvatske nacionalnosti ce*nikom. Za isto ce me smatrat i bosnjacki nacionalisti kad odbijam da prifatim tezu da Osmansko carstvo nije bilo okupatorsko. Dok me gledaju na taj nacin znam da imam zdravorazumske stavove.
    Tvoje uvrede i povezivanje crkve sa svim najgorim je tipična slika neokomitskog fašiste i frustracija neostvarenim snovima oluja, jasenovca i bljeksova u Crnoj Gori. Za ovakve stvari koje su se desile u selu Vranj, roditelji bi snosili posljedice jer su djeca takve porive morali naučiti od starijih. Upravo su ovakve stvari, poput tvog pisanja prouzrokovale haose na ovim prostorioma. Zašto mislim da zaslužuješ sankcionisanje, jer su drugi banovani za razne stvari, a ti em što uporno pišeš svakakve gadosti na račun crkve, to radiš vriješajući na nacionalnoj osnovi. Ne radi se ovdje o nikakvom srpskom nacionalizmu nego o uobraziljama neokimitskih fašista.

  17. #4091
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,036
    Thanks Thanks Given 
    3,963
    Thanks Thanks Received 
    6,535
    Thanked in
    3,114 Posts

    Default

    nothing comes from violence and nothing ever could

  18. #4092
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,161
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    561
    Thanked in
    272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Tvoje uvrede i povezivanje crkve sa svim najgorim je tipična slika neokomitskog fašiste i frustracija neostvarenim snovima oluja, jasenovca i bljeksova u Crnoj Gori. Za ovakve stvari koje su se desile u selu Vranj, roditelji bi snosili posljedice jer su djeca takve porive morali naučiti od starijih. Upravo su ovakve stvari, poput tvog pisanja prouzrokovale haose na ovim prostorioma. Zašto mislim da zaslužuješ sankcionisanje, jer su drugi banovani za razne stvari, a ti em što uporno pišeš svakakve gadosti na račun crkve, to radiš vriješajući na nacionalnoj osnovi. Ne radi se ovdje o nikakvom srpskom nacionalizmu nego o uobraziljama neokimitskih fašista.
    Znas ti koliki sam ja antisrbin i srbomrzac? Os da ti kazem, iako ne zasluzujes JEDNO SLOVO ODGOVORA, jer me vrijedjas najgorim uvredama koje neko moze reci covjeku.
    Ali nek nadlezni pogledaju moj post i tvoje, pa nek ocijene i vide sta ce.

    Poceh koliki sam antisrbin...Znas li ti jarane moj, da sam ja osobi srpske nacionalnosti koju ne poznajem i cije politicke stavove ne poznajem, samo znam ime i prezime i da je srpske nacionalnosti, nikad osobu nisam sreo, da sam toj osobi u izuzetno teskoj materijalnoj situaciji i svakoj drugoj, uplatio 200 eura pomoci i porucio da ne treba da mi vraca ni cent. Toliki sam ja antisrbin i srbomrzac.

    Pozivac na Jasenovce, Oluje kazes...
    Imam rodbinu Srbe, i u CG i u Srbiji. Imao sam mozda djevojku/e srpske nacionalnosti. Svaki dan bukvalno dolazim u kontakt sa srpstvom, na ovaj ili onaj nacin, ili kroz knjige, ili druge umjetnosti, intervjue sa Srbima raznih profesija, koje postujem.

    Srbe iz CG niko nece i ne smije procerivat, ali upamti dobro, u ovoj zemlji dok je nas Crnogoraca suverenista, antifasista, nece ni Bosnjacima/Muslimanima falit dlaka na glavu!

    Da odje bosanski scenario neces gledat, i da djeca od 10 godina, bila srpska, albanska, crnogorska ne mogu bit kriva za bilo sta!

    Jos jednom nek nadlezni na forumu vide sta ce sa tvojim postovima, dje me nazivas sljedbenikom zlocinaca Jasenovca najgoreg zlocina na ovim prostorima, u prevodu naci-fasistom i ubicom. Neostvarenim ubicom. Zavrsavam pricu sa tobom. I ovo je previse...takvima se pravdat....
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  19. #4093
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Aj ti vrni se u pećinu što bi rekao jedan forumaš.

  20. #4094
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post

    ...ali upamti dobro, u ovoj zemlji dok je nas Crnogoraca suverenista, antifasista, nece ni Bosnjacima/Muslimanima falit dlaka na glavu!
    Ovo me podsjeti na čuveni govor pok. Miloševića ... posle su bile zajebancije da za glavu niko nije garantovao ... što se prije prekine priča da neko neće dat nekoga ( a u suštini svi gledaju svoju goozicu ) to će biti bolje za sve ... 21 vijek a ja u Gorskom vijencu mogu nać odgovore na sva pitanja ... malo bzv ...
    deuscroix

  21. #4095
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...

    Na kraju mislim da to nikakve veze nema sa time ko je direktor zdravstvene ustanove, već od pojedinca ljekara. Neđe ima veze koga postave za načelnike odeljenja i direktore klinika jer oni organizuju posao na dnevnoj osnovi.

    Ali svakako mora se braniti Demokrat(ij)a
    Nema potrebe da mi pridodajes sto nisam rekao.

    Jasno sam kazao da je prvo profesionalno organizovano iskustvo ikad sa nasim zdravstvom. Ne pojedinac da je dobar ljekar vec da sistem funkcionise. A ocigledno nije iz dosade jer odrade i po 10 hiljada ljudi dnevno.

    Mozda je slucajnost sto se sad to zalomilo, a mozda moze Borovinic ili Radulovic biti dobar menadzer iako ima tu nesrecu da je kcerka Banjova. Sto je, po tebi, izgleda automatska diskvalifikacija
    Last edited by SKOJ; 14-05-21 at 10:51.

  22. #4096
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,967
    Thanks Thanks Given 
    3,226
    Thanks Thanks Received 
    5,654
    Thanked in
    2,289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Valjalo bi pocet s njim. I Sveta mu dovesti da zajedno filozofiraju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  24. #4097
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,906
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Ovo me podsjeti na čuveni govor pok. Miloševića ... posle su bile zajebancije da za glavu niko nije garantovao ... što se prije prekine priča da neko neće dat nekoga ( a u suštini svi gledaju svoju goozicu ) to će biti bolje za sve ... 21 vijek a ja u Gorskom vijencu mogu nać odgovore na sva pitanja ... malo bzv ...
    A ja ne mogu da vjerujem kakve napade panike covjek ima, sta se njemu prividja, evo ja zivim u CG, ko to oce koga da protjera ili skida dlake sa glave? A za ovo "crnogorac suverenista" No comment.

  25. #4098
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Valjalo bi pocet s njim. I Sveta mu dovesti da zajedno filozofiraju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Stvarno bi Peca bio dobar pocetak za nadu u bolje sutra.

  26. #4099
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Valjalo bi pocet s njim. I Sveta mu dovesti da zajedno filozofiraju.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Iskreno, ne vjerujem da je Katnić voljan/sposoban da ovaj proces vodi kako treba.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-05-21 at 11:12.

  27. #4100
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,712
    Thanks Thanks Given 
    1,258
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2021]

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nisam htio juče iz poštovanja i Bajrama da postavim vijest da su u selu Vranj, Tuzi, na dan Sv. Vasilija, istoimeni hram u tom selu bio meta napada kamenicama, pocijepana je crkvena zastava i oštećeno nešto u unutrašnjosti. Đeljošaj je juče dolazio da smiruje tenzije koje je taj događaj izazvao. Po onome što sam čuo, nečija đeca su to uradila, vjerovatno vaspitavana da žive u duhu tolerancije. Nije to samo prvi put da se dešavaju provokacije u pomenutom selu.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vetog-vasilija

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Mogao si slobodno postavit jer u Vranju i Tuzima zive i katolici koji nista bolje misljenje nemaju o SPC. A ni pravoslavni Crnogorci nisu odusevljeni sto pokazuju primjeri s Cetinja i iz Kotora. Poenta price je da ne mora da se optuzi jedna vjerska skupina kad postoje i ostale koje mogu isto uraditi, a dokaza tj. imena nema
    U svakom slucaju, posle onoliko “napada” na dzamije ovo je kao da je pala muva na medjeda

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Tripleta; 14-05-21 at 13:15.
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

Page 164 of 543 FirstFirst ... 64114154160161162163164165166167168174214264 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •