Page 149 of 543 FirstFirst ... 4999139145146147148149150151152153159199249 ... LastLast
Results 3,701 to 3,725 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #3701
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Tako mi i treba kad se spustim na nivo rasprave treci osnovne
    Naravno, nekako uvijek ispadnes lazov. Da mi je znati zasto
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #3702
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,552
    Thanks Thanks Given 
    1,952
    Thanks Thanks Received 
    2,554
    Thanked in
    1,099 Posts

    Default

    Nema vam Gandalfa pa su se opustila mudasca odje pojedinima...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  3. #3703
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,347
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,980
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    In d adr njuz mjesečno smo privremenim finansiranjem 34 miliona eura u minus. Za 5 mjeseci ovim trendom to je 170 miliona.
    Mjesec privremenog finansiranja vam je 1 polugodišnja rata za auto put. Ne može prostije od toga.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...5-miliona-eura
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  5. #3704
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    In d adr njuz mjesečno smo privremenim finansiranjem 34 miliona eura u minus. Za 5 mjeseci ovim trendom to je 170 miliona.
    Mjesec privremenog finansiranja vam je 1 polugodišnja rata za auto put. Ne može prostije od toga.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...5-miliona-eura
    Obim je za uzbunu, ali struktura deficita je za totalno crveno.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  6. #3705
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...janja-sofranca

    Pa dobro, koji je problem da se s Vukovicem raskine ugovor zbog stete koju je kao "ekspert" nanio Ministarstvu prosvete?

    Bojim se da nesankcionisanjem Vukovica, ova vlada salje pogresnu poruku. Da nije spremna da sankcionise napade na novinare, ako se radi o ljudima koji su uradili "određene aktivnosti koje su ga preporučile za to mjesto", kako izjavi premijer. Drugim rijecima, "zasluzna licnost". A iz teksta Brana Mandica smo mogli da vidim o kakvom se "ekspertu" radi.

    Postoje neke stvari koje su jasno pogresne. Pa i opasne. Jer ohrabruju nasilje. Nesankcionisanje nasilja je upravo to. Posebno kad se radi o covjeku kojeg je vlada angazovala.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  8. #3706
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ija-od-diplome

    E, moj Bojaniću. Što ostade od one izjave o "računu bez krčmara", te da ti neće političke partije voditi kadrovsku politiku?

    Krčmar? Ma ti si jedna prdnjava rabota. Baš si me razočarao. A vjerovao sam tom čovjeku. Pi.

  9. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  10. #3707
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    In d adr njuz mjesečno smo privremenim finansiranjem 34 miliona eura u minus. Za 5 mjeseci ovim trendom to je 170 miliona.
    Mjesec privremenog finansiranja vam je 1 polugodišnja rata za auto put. Ne može prostije od toga.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...5-miliona-eura
    Ajde please objasni ovo, reklo bi se da se razumiješ.

    Ovo je deficit u odnosu na budžet za 2020 godinu, a koji je planiran i usvojen krajem 2019. Tačnije, deficit je na 1/12 tog budžeta za 2020.

    True?

    Budžet za prošlu godinu je svakako bio u ogromnom deficitu zbog pandemije, a bilo je i rebalansa ako se dobro sjećam.

    Meni ovo ništa ne znači dok se ostvareni prihodi ne upare sa planiranim budžetom za 2021. koji još nije usvojen.

    Sigurno nisu planirali prihode kao u 2020. pa samim tim nema ni tolikog realnog deficita.

    Jel ja nešto griješim?





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  11. #3708
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ajde please objasni ovo, reklo bi se da se razumiješ.

    Ovo je deficit u odnosu na budžet za 2020 godinu, a koji je planiran i usvojen krajem 2019. Tačnije, deficit je na 1/12 tog budžeta za 2020.

    True?

    Budžet za prošlu godinu je svakako bio u ogromnom deficitu zbog pandemije, a bilo je i rebalansa ako se dobro sjećam.

    Meni ovo ništa ne znači dok se ostvareni prihodi ne upare sa planiranim budžetom za 2021. koji još nije usvojen.

    Sigurno nisu planirali prihode kao u 2020. pa samim tim nema ni tolikog realnog deficita.

    Jel ja nešto griješim?





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Deficit je realno nastali minus- razlika između ostvarenih prihoda i rashoda. Odstupanja u odnosu na planirano, 2020.ili 2021., su nešto sasvim drugo

    Načelno, sama ukupna cifra ne govori toliko mnogo, i ne mora obavezno da bude kritično loša, ali struktura to jeste, jer ukazuje da nam je trend loš.
    Prosto, imajući u vidu totalnu restrikciju trošenja koja je proklamovana, i pojačane naplate određenih kategorija poreza i naknada, deficit je morao biti manji.
    No, kao i većina stvari u makroekonomiji, ovo će se gledati sa mnogo različitih očiju, i u mnogo različitih boja, u zavisnosti od toga ko gleda

    EDIT:
    a tu sitnicu da se radi o privremenom finansiranju, i da se kao planska vrijednost koristi 1/12 iznosa budžeta za 2020., obilno koristi upravo današnja vlada, sa iznijetom ocjenom, citiram: ''... deficit je manji od PLANIRANOG.''
    odnosno, kruške, jabuke, kupine i ananas, sve u isti koš, samo dok je zaključak da smo uspješni
    Last edited by Buva+gacce; 05-05-21 at 00:56.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  12. #3709
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Deficit je realno nastali minus- razlika između ostvarenih prihoda i rashoda. Odstupanja u odnosu na planirano, 2020.ili 2021., su nešto sasvim drugo

    Načelno, sama ukupna cifra ne govori toliko mnogo, i ne mora obavezno da bude kritično loša, ali struktura to jeste, jer ukazuje da nam je trend loš.
    Prosto, imajući u vidu totalnu restrikciju trošenja koja je proklamovana, i pojačane naplate određenih kategorija poreza i naknada, deficit je morao biti manji.
    No, kao i većina stvari u makroekonomiji, ovo će se gledati sa mnogo različitih očiju, i u mnogo različitih boja, u zavisnosti od toga ko gleda

    EDIT:
    a tu sitnicu da se radi o privremenom finansiranju, i da se kao planska vrijednost koristi 1/12 iznosa budžeta za 2020., obilno koristi upravo današnja vlada, sa iznijetom ocjenom, citiram: ''... deficit je manji od PLANIRANOG.''
    odnosno, kruške, jabuke, kupine i ananas, sve u isti koš, samo dok je zaključak da smo uspješni
    Ok... ali ja mislim da ako tako gledaš da je ž naša država inače u deficitu makar 8 mjeseci godišnje, izuzev perioda jun septembar.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #3710
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...i-okrecu-glavu


    zna li ko jel ovo istina

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  14. #3711
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...i-okrecu-glavu


    zna li ko jel ovo istina

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Pa ne znam kolko je tačno ovo za kamataše i neke stvari iz prošlosti, ali činjenica da je hotel bio pod lizingom znači da su vlasnici hotela zaključili sell and lease back aranžman.

    Kome je on dao pare od tog aranžmana, ne znam, ali ne vjerujem da je puno kriv sadašnji povjerilac.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. #3712
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa ne znam kolko je tačno ovo za kamataše i neke stvari iz prošlosti, ali činjenica da je hotel bio pod lizingom znači da su vlasnici hotela zaključili sell and lease back aranžman.

    Kome je on dao pare od tog aranžmana, ne znam, ali ne vjerujem da je puno kriv sadašnji povjerilac.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Odje je neka mutljavina velika, cuvena Hipo afera ,anb sluzbenici bankari...
    A bogme dobre su se pare zaradjivale

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  16. #3713
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...na-mhe-skrbusa

    Ja ne mogu vjerovati da se i nakon smjene vlasti jos vodi bitka oko ovih mhe i da ljudi moraju da leze po putu da bi se skrenula paznja. Mislio sam da je ovo proslost.

  17. #3714
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,556
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/kolumne/53599...ic-dritan-i-mi

    Tako je par godina kasnije pomenuto vrijeme i magnum krimen opisala velika jugoslovenska glumica Mirjana Karanović. Kako je dodala istom prilikom, treba ponavljati istine o nekim užasnim stvarima koje nisu smjele da se dese: Slobodan Milošević nije morao da dođe na vlast. Jugoslavija nije morala da se raspadne u četiri rata. Genocid u Srebrenici je morao da ostane nezamisliv. Beograd je mogao da bude samo grad Bitefa i Festa. Zoran Đinđić je trebalo da ostane u Nemačkoj, nosi naočare, predaje filozofiju i nervira Habermasa. Mogli smo da budemo normalni ljudi.

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #3715
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,704
    Thanks Thanks Given 
    1,255
    Thanks Thanks Received 
    882
    Thanked in
    576 Posts

    Default Iz raznih medija [Edicija 2021]

    https://m.cdm.me/svijet/region/u-gos...-unisten-1992/

    Lijepo. Ulica Nikole Tesle postoji u centru Zagreba odavno, sad spomenik u Gospicu. Trebaju da ga brendiraju kao svog jer je rodjen u pravoslavnoj svestenickoj porodici na teritoriji danasnje Hrvatske, pricao hrvatski, skolovao u Hrvatskoj (nemojte da smarate o Austrougarskoj) pa se onda otisnuo u svijet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  19. #3716
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    1,864
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Тај "дио" Хрватске ( коју је скројио Тито ) до 1945 није имао ни једног католика,ту су живјели само Срби, ( који су истина геноцидом усташким увелико потамањени ) сво залеђе динарско,Крајина,Кордун,Лика.Тако да је било правде у комуниста,а знамо да није то је морала бити у најмању руку покрајина послије другог рата.Тако да Н.Тесла нема везе са Хрватима ни по којем основу.

    Послато са sm-n975f помоћу Тапатока

  20. #3717
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    A što čini Tripleta špicobacač

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  21. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  22. #3718
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Treba tripleta jedan ribrending da im odradi.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  23. The Following User Says Thank You to PavleCL For This Useful Post:


  24. #3719
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,444
    Thanks Thanks Given 
    156
    Thanks Thanks Received 
    1,231
    Thanked in
    632 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ija-od-diplome

    E, moj Bojaniću. Što ostade od one izjave o "računu bez krčmara", te da ti neće političke partije voditi kadrovsku politiku?

    Krčmar? Ma ti si jedna prdnjava rabota. Baš si me razočarao. A vjerovao sam tom čovjeku. Pi.
    Bojanić se isprosipao neviđeno sa tim izjavama kako je on gazda u ministarstvu a evo ga niko ništa više ne pita no mu stranke šalju svoje ljude u svako veće državno preduzeće, bolje mu je da je ćutao ili bar ako je čovjek od integriteta podnio ostavku jer ga ovako divno preskače ko stigne.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  25. #3720
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,052
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,158
    Thanked in
    1,608 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Bojanić se isprosipao neviđeno sa tim izjavama kako je on gazda u ministarstvu a evo ga niko ništa više ne pita no mu stranke šalju svoje ljude u svako veće državno preduzeće, bolje mu je da je ćutao ili bar ako je čovjek od integriteta podnio ostavku jer ga ovako divno preskače ko stigne.
    Da podnese ostavku i sto onda?
    Da nema neki posao da ga ceka?
    Dje je radio prije nego je bio ministar?
    Nece taj ostavku podnosit ne brini


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  26. #3721
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    852
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by buzzmissman View Post
    Тај "дио" Хрватске ( коју је скројио Тито ) до 1945 није имао ни једног католика,ту су живјели само Срби, ( који су истина геноцидом усташким увелико потамањени ) сво залеђе динарско,Крајина,Кордун,Лика.Тако да је било правде у комуниста,а знамо да није то је морала бити у најмању руку покрајина послије другог рата.Тако да Н.Тесла нема везе са Хрватима ни по којем основу.

    Послато са sm-n975f помоћу Тапатока
    Tvojim rezonovanjem u vecem dijelu Crne Gore ne zive Crnogorci. Dobra ti je matematika.

    Jadna je ona zemlja i narod u kojoj se nacija veze samo za religiju. Jebeni Balkan...

  27. #3722
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    "U noći 27. decembra 2019. godine u mogućnost otpora diktatoru i ateisti Đukanoviću vjerovao je samo DF, a Crkva i vjerujući narod odlučno i hrabro podržao taj otpor, koji je kroz veličanstvene litije doveo do istorijske pobjede."

    Je li moguće da neko ovo izjavi


    Amfilohije ih je govnjivom motkom tjerao sa litija, a sad pričaju da su oni predvodili a crvka i vjernici "podržavali".

    https://borba.me/koncern-vijesti-i-k...diva-i-vjecna/


    Pa se posle čudimo što ima 10 verzija događaja 1918e, kad ljudi ovako lažu o onome što se prošle godine desilo.

  28. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  29. #3723
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,556
    Thanks Thanks Given 
    3,534
    Thanks Thanks Received 
    8,569
    Thanked in
    4,626 Posts

    Default

    ču je li moguće. jbg, kad te glavni postavi za urednika moraš da radiš ovo. nema ništa za džabe meni je drago kad vidim kako kukaju urednici Borbe i CdMa. to znači da se dobar posao radi

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. #3724
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/hronika/sekulovic-p...kohola-u-krvi/

    Jel ovo ministar izjavio da nije strasno ako je neko popio par piva i sjeo za volan????
    Sad ce SKOJ I Hell da objasne da je to normalno, evo zanima me komentar outline na ovo.
    Kad vec nece da komentarisu zaposljavanja po dubini evo vec danima, mozda iskomentarisu ovo zataskavane
    Last edited by lepetanac; 05-05-21 at 13:45.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  31. #3725
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,893
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    865
    Thanked in
    506 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://m.cdm.me/hronika/sekulovic-p...kohola-u-krvi/

    Jel ovo ministar izjavio da nije strasno ako je neko popio par piva i sjeo za volan????
    Sad ce SKOJ I Hell da objasne da je to normalno, evo zanima me komentar outline na ovo.
    Kad vec nece da komentarisu zaposljavanja po dubini evo vec danima, mozda iskomentarisu ovo zataskavane
    Ja koliko shvatih pitanje koje mu je uputio Kinjevic je bilo zasto nije uhapsen doticni, na sta je on odgovorio da je imao ispod jednog promila alkohola u krvi i da nije utvrdjeno ko je od dvojice koji su bili u auto vozio, i dodao da se jasno moze vidjeti kad je neko mortus pijan a kad je neko popio dva piva, ali nigdje nije rekao da je to normalno i da podrzava voznju u alko stanju, da ne sirimo dezinformacije, nema potrebe za tim, da se lijepo igramo.
    Last edited by Whisperer; 05-05-21 at 14:00.

Page 149 of 543 FirstFirst ... 4999139145146147148149150151152153159199249 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •