Page 289 of 543 FirstFirst ... 189239279285286287288289290291292293299339389 ... LastLast
Results 7,201 to 7,225 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #7201
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja sa muslimanima nemam nikakvih problema, imam ih u porodici, među kumovima....

    Jedini "problem" je što kad mi dolaze na ručak moram pazit što se sprema. Mada ima i onih koji mi naznače da ne moram pazit na to. Jedan staropodgoričanin, sa karakterističnim humorom, mi reče za sebe "nema turske kuće koja ima više pršute u frižider od njegove"... tako da nismo svi isti u tom pogledu, niti smo svi vjernici.

    Sa Albancima katolicima, tzv. Malisorima, sam baš imao intezivna druženja, tako se makar zalomilo. O Hrvatima da ne pričam, isti narod ko mi, bukvalno.

    Možda je i do toga što se nosi iz kuće, ja imam svih vjera i nacija u porodici i vaspitavan sam od malena da ne gledam ko je koje vjere i nacije, već kakav je čovjek.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  2. The Following 5 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  3. #7202
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,957
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja sa muslimanima nemam nikakvih problema, imam ih u porodici, među kumovima....

    Jedini "problem" je što kad mi dolaze na ručak moram pazit što se sprema. Mada ima i onih koji mi naznače da ne moram pazit na to. Jedan staropodgoričanin, sa karakterističnim humorom, mi reče za sebe "nema turske kuće koja ima više pršute u frižider od njegove"... tako da nismo svi isti u tom pogledu, niti smo svi vjernici.

    Sa Albancima katolicima, tzv. Malisorima, sam baš imao intezivna druženja, tako se makar zalomilo. O Hrvatima da ne pričam, isti narod ko mi, bukvalno.

    Možda je i do toga što se nosi iz kuće, ja imam svih vjera i nacija u porodici i vaspitavan sam od malena da ne gledam ko je koje vjere i nacije, već kakav je čovjek.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ja sam do skoro mislio da smo mi u Crnoj Gori uglavnom takvi, velika većina. Mislio, do skoro, dok ne aktualizovaše ove podjele đe je isplivalo svo to čojstvo iz nas...
    War. War never changes.

  4. The Following 3 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  5. #7203
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Na zalost cu se sloziti sa @Gagarin. Jrste da malo navija za komitsko patriotaki savez, da malo vise relativizuje probleme koje pravi njegova strana, dok na max nagurava suprotnu.
    I naravno DPS mu je gradjanska i ljevicarska partija....
    Ali to ne mijenja cinjenicu da smo tu dje jesmo, i da ce se svesti na to ko je kriv. Ako se ne slazem sa njim politicki, i kako je pocelo, ne znaci da grijesi.
    Svasta smo poceli da gledamo kao provokaciju i da nasilno reagujemo na to, jer je "neko poceo"
    Pricam o ovome jos od 2014 mislim, o militarizaciji prvo sluzbi, a onda i gradjana. I nije bitno ko je poceo, niti ce te iko pitati.
    Nova vlada, koliko god se trudila, popice epitet propale drzave.
    Ljudi se trude koliko mogu, ali to da postignes sa "nema revansizma" kadrovima jednostavno ne ide. Takodje kao sto vidimo ne ide ni sa "ja sam se borio cio zivot" kadrovima.
    Dolazak DF u vladu ce dovesti do haosa. Isto tako ce populisticka stranka tipa DPS dozvoliti da se razni "bane unuk narodnog heroja" jos vise razmasu. A to je isto ako ne i gore.... Jer su trenutno fizicki agresivniji, zbog nemanja reakcije nikakve.

  6. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  7. #7204
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    oće ljudi DF u Vladi. oni su sad naši, sjutra će to biti neki drugi. sve je pleme zaslužilo

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #7205
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ti i dalje tvrdiš da incident nema nacionalnu pozadinu?? Iako smo ovdje čuli bar četiri forumaša sa vezama sa jednom i drugom stranom incidenta koji su svi potvrdili da je pozadina nacionalna?

    Ajde ovako. Ja se iskreno nadam da si ti u pravu. Ali, na osnovu svega što smo dosad čuli, mogu da se kladim da postoji nacionalna/nacionalistička pozadina ovoga. Ako si raspoložen za malu opkladu ja sam voljan.

    Izgubio si opkladu:

    Inspektorima je rekao i da napad nema političku pozadinu, već da su njemu nepoznate muške osobe prvo počele dobacivati njegovom bratu koji se nalazio u drugom automobilu sa dvije ženske osobe.

    Policajcima je pojasnio da je njegov brat upravljao automobilom podgoričkih, dok je on sa djetetom i dvije žesnke osobe bio u automobilu beogradskih registarskih oznaka.

    Rekao je i da, pošto su ti muškarci dobacivali prvo njegovom bratu, a ne njemu, smatra da motiv incidenta nije političke prirode niti su razlog beogradske tablice.
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...-snimak-napada

    A ti i ta cetiri formasa samo da ste zdravo. Vi bolje znate od direktnog ucesnika sto je bio razlog? Svaka cast.

    Zasto sipate ulje na vatru?

    Bila je najprije prica da je Pg biznismena koji je bio u autu Bg tablica s trudnom zenom i djecom napala grupa Cetinjana zbog Bg tablica. Pa da su dva druga koja su bila par stotina metara iza stigla na vrijeme da spasu od daljeg prebijanja Pg biznismena.

    Ispostavilo se da su Cetinjani napali brata biznismena u autu Pg tablica, pa je biznismen izasao iz auta (na osnovu onog sto se vidi na videu) i tu je krenula rasprava, pa kad je biznismen krenuo ka svom autu, neki momak u plavoj kosulji ga je mucki udario s ledja. To je ono sto svako moze da vidi.

    SKOJevac, ti si priznati spin majstor. Ali ovdje su uletio u nesto sto je klizavije, nije spinovanje nego izmisljanje neceg sto nije bilo. Zato sto imamo izjavu direktnog aktera koja je suprotna onom sto ti tvrdis.
    Mislim da si ovim prilicno sjebao svoj kredibilitet. Sad samo ocekujem da napises da ovaj biznismen iz nekog razloga ne govori istinu, da ti znas bolje.Ko povjeruje, dobro je. Mnogi su se vec upecali na prethodnu udicu. A krapova imamo dosta, da ne fali.

    Da sam na tvom mjestu, ja bih se izvinio i samobanovao na jedno nedjelju dana kao sankciju zbog obmane na forumu, makar bila nenamjerna. Hebi ga desi se, ali pnda preuzmi odgovornost. Time bi bar malo sacuvao kredibilitet. Ljudi bi razumjeli.

    Nego, evo vidim, svi znaju sto je bilo, bolje od direktnih aktera. Tipicno crnogorski. Tu nema normalnog razgovora

    I zato se povlacim iz dalje rasprave.

  9. #7206
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,857
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Ali meni je najjači brat kimmi gdje je jedva dočekao malo da pljuje po Crnogorcima. Sve isto kao Dritan.
    To je brat bratski, isti je kao i ja više voli druge nego svoje tj. Srbe nego Crnogorce tj. više voli srpski nacionalizam nego crnogorski.
    Nema veze, naš je pa kakav god da je. <3
    Love, peace and respect.

  10. #7207
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Malo da pojasnim ovo zadnje iz prethodnog posta. Ne povlacim se samo iz dalje rasprave na temu o incidentu na Ct, vec i s ovog dijela foruma. Ovaj dio foruma zaista postaje naporan zbog raznih etiketiranja onih s kojim se ne slazes. Tehnika je prosta. Najprije onom kojeg zelis da napadnes stavis u usta nesto sto nikad nije kazao, napadnes ga ne zbog onog sto on pise, vec zbog onog sto mislis da taj forumas misli. Pa onda krenes u napad ne zbog onog sto on stvarno zastupa, vec zbog onog sto ti mislis da on misli, iako to nema veze s njegovim stavovima. Tako sam par puta proglasen za DPSovca, ili podrzavaoca DPS-a, iako tokom svog staza odje na forumu nijesam napisao jednu lijepu rijec za DPS. Placam veceru onom ko nadje da sam za DPS napisao jednu lijepu rijec. A grdnih, broja nema. A svoj negativni stav o DPS-u imam od 1990. godine, dakle dok je bio jedinstven. Vazda sam bio na drugoj strani. Na kraju, zbog takvih stvaova sam i napustio CG. I sad sam DPS podrzavalac? Samo zbog toga sto ne dijelim misljenje kriticara DPS-a? Dozvolite, ja imam pravo na svoje misljenje koje je vazda bilo nezavisno, i po defaultu je bilo suprotno vlasti.

    Odje sam dosao s nadom da mogu doprinijeti konstruktivnoj raspravi u interesu boljitka CG. Licnog interesa apsolutno nikakvog nemam, a nemam niti favorite medju politickim partijama. Priznajem da sam gajio nadu u neke ljude iz nove vlasti nadajuci se da mogu donijeti boljitak Crnoj Gori. Tako, ako sam imao nekog favorita, to je bio Dritan Abazovic. Onda mozete misliti koliki sam DPS podrzavalac. E sad, ako napisem nesto kriticno za novu vlast, a razloga ima dosta, odmah krecu prozivke i etiketiranja. Na kraju, dosao sam do crte da mi je je dosta prodemtanja i pravdanja. Nijesam svoje zivce nasao na ulicu da ih bespotrebno odje trosim.

    Selim se na Muziku, Sport i Fotografije. Tamo je prijatnije i opustenije.

  11. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  12. #7208
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Izgubio si opkladu:


    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...-snimak-napada

    A ti i ta cetiri formasa samo da ste zdravo. Vi bolje znate od direktnog ucesnika sto je bio razlog? Svaka cast...
    Izgubio bih opkladu, u pravu si, čovjek bolje zna šta mu se desilo svakako.

  13. #7209
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    https://www.bankar.me/2021/07/27/pre...nske-rivijere/

    Predstavnik drzave protiv ispitivanja poslovanja prethodne garniture u drzavnoj firmi.

    Smjena ovog bisera odma.

  14. #7210
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    kakva smjena, čoek oće da bude kandidat za preśednika. sad potpisujem da će dobit

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #7211
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,410
    Thanks Thanks Given 
    4,156
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    241 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Baš ih je doktorski Brano secirao.

    Mislim da će se dostina složiti da su Demokrate nekako robotizovane i sumorne, i da nekako prilično depresivno izgleda bitisanje u toj stranci. Zamisli da ti je Bečić šef, ali baš ono šef đe ti je dio obaveza da provodiš vrijeme s njim. Brrrrrr....jeza da te uvati.

    Politika na stranu, ima li čoeka koji ne bi prije pošao na pivo sa Pipunom nego sa bukvalno bilo kim od ovih nepomenika s crvenim kravatama... Eventualno budvanska ekipa odudara, jer su se Krapo i Kiko kuvar tu prišljamčili kroz cost / benefit analizu, kako inače Budvani funkcionišu, a ne što su se baš u toj ideji pronašli. Odnosno, ideja je prejaka riječ...

    Ne velim, u zemlji slijepih jednooki je kralj, ima mnogo gorih stvari nego zaokružiti Demokrate na izborima... Ali da je Brano majstorski uobličio nešto što svi vide - jes.
    A preskočio si DF kozake otkopčanog šlica kako ih Brano nazva.
    Mada u pravu si, radije bi se opijanio sa Pipunom i Slavenom ali da moram sa ostalima radije bi se objesio


    Sent from my phone

  16. #7212
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post

    Selim se na Muziku, Sport i Fotografije. Tamo je prijatnije i opustenije.

    Nemoj zamjerit, ali ima jedan agitprop odje što okuplja bivše forumaše na Tviteru :-D
    Forever young, i want to be forever young

  17. #7213
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kakva smjena, čoek oće da bude kandidat za preśednika. sad potpisujem da će dobit

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    O kome pricas?
    Ovdje se radi o nek DF pionu, i mislim da treba da obrazlozi zasto je donesena ovakva odluka, a onda isti da bude smijenjen, i da se odluka preinaci.

    U Budvansku rivojeru rade ljudi 20+ godina a ne dolaze na posa, primaju 1000+ eura.

    Budzet ostecen za desetine, ako ne i stotine miliona eura preko ove mafijaske hotelske grupe.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. #7214
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    o Batu, ugroženomE



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  19. #7215
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    o Batu, ugroženomE



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Bato ce u tvorza ako ovo tuzilastvo krene da radi nesto, a DF ce se raspasti kad Vucko vidi da su mu nesposobni Manda i Radunovic, i pusti ih niz vodu.

    Mislim da previse znacaja dajes DFu
    Ostvarili su one time rezultat svih vremena, i pokazuju da nisu sposobni da budu dio pozicije.

    Tako da kad se oslobode sudstvo i tuzilastvo, za godinu-dvije, valjda cemo vidjet neke pomake...

    A do tada... Bavicemo se dnevno politickim podjelama i podmetacinama, kao i ostale plemenske zajednice.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  20. #7216
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

  21. #7217
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Kaze Zana Prascevic Milacic, moze li ova zapošljenja.
    Kumovi, zena, ljubavnice i ljubavnici
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  22. #7218
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Kako smaraju sa ovim zlocinackim komemoracijama i sranjima.

    Da se razumijemo, iskulirao bih i Srebrenicu jer proslost moramo ostaviti iza…

    Ovako ce nas jebat u zdrav mozak ove splacine svako malo….

    Sad ce DF da pokrene nesto novo, jer srbi su po tradicije najvece placi***** na ovim prostorima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to _posmatrac For This Useful Post:


  24. #7219
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    kako bi ono ođe priča kad napisah da 40% ljudi navija protiv reprezentacije? ovako pišu ljudi koji istinski mrze Crnu Goru i Crnogorce. u inat ovakvim splačinama bih volio da đevojke uzmu medalju. neostvareni ljudi, puni mržnje koji u životu nisu postigli ništa



    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  26. #7220
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Aj ne smaraj više outline. Stvarno si kao neka zla žena. Sva priča ti se svodi o mržnji. Težak si stari, iskuluraj malo i popij neko pivo...

  27. The Following 4 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  28. #7221
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Stvarno, sto smaras sa mrznjom koju Cetinjani prosipaju po twiteru. Oh wait...
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  29. #7222
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Zbilja, mogu li mi ovi sto ne vole komite odgovoriti nesto.
    Jel izraz Komita isto kao ono kad u kafanu “medju svojima” “ada domaci smo” Bosnjake i Muslimane zovete Turcima?
    Pa eto posto sad ne ide bas tako javno nazivate ove nacije, Komite su pozeljne kod nove vecine.

    A dragi forumasi pricase kad padne DPS svi ce za reprezentaciju Crne Gore navijat.
    Oce to vidim.
    Taman koliko u Srpskoj vole reprezentaciju BiH.
    Vidim da i mimeri Padre Gosje vole reprezentaciju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  30. #7223
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Turci, to ti je kao Draginjin termin "possrbice" od kojeg se "građanski" SDP još nije ogradio.

    Komite same sebe tako zovu, Komitsko Patriotski Savez je zvanični koalicioni partner DPS. Ne znam što tebe potresa kad se tako nazivaju ljudi koji idu okolo, mašu zastavama svoje države i biju vojnike svoje vojske?

  31. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  32. #7224
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Turci, to ti je kao Draginjin termin "possrbice" od kojeg se "građanski" SDP još nije ogradio.

    Komite same sebe tako zovu, Komitsko Patriotski Savez je zvanični koalicioni partner DPS. Ne znam što tebe potresa kad se tako nazivaju ljudi koji idu okolo, mašu zastavama svoje države i biju vojnike svoje vojske?

  33. #7225
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,857
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Aj ne smaraj više outline. Stvarno si kao neka zla žena. Sva priča ti se svodi o mržnji. Težak si stari, iskuluraj malo i popij neko pivo...
    Sad da su neke patriote, kako bi brat poskakao...
    Sve neki odbrambeni nacionalizam

    Ovi jadnici iz bunta sijaju mržnju sve vrijeme i outline ti kriv. Pa dno dna, zamisli mrziš reprezentaciju države u koju si rođen.
    Ok možda je ovdje rođen, ali njegovi su doselili. U CG 40ih godina Srba je bilo oko 1%. Sad se povećalo što znači ili da su se dobro je**li ili da su ovdje pobjegli iz susjednih nam država tokom ratova i sl. A možda su ih i posrbili.
    I onda ovi hoće da nam kroje sudbinu i pričaju o naciji i nacionalizmu.
    Directore razriješen si.

    P.S. Sipaaaaaj, nek' boli još jačeeee
    Moram malo.
    Love, peace and respect.

Page 289 of 543 FirstFirst ... 189239279285286287288289290291292293299339389 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •