Jako dosadna godina. Cijeli život mi se odvija na tri mjesta. Prijevor, Danče i Porporela. Samo sam četiri dana izbivao, u Istri. Prvi put sam posjetio neka mjesta koja su jako blizu. Čepikuće, Lisac, Trpanj, Ravno. Više nema niti jednog mjesta u županiji i blizu u kojem nisam bio. Deveto ljeto sam proveo na isti način, svaki dan igrajući vaterpolo na Dančama.


Ne dramim da je 2020. najgora godina, niti se veselim njenom odlasku, jer imam snažan predosjećaj da će 2021. biti još gora i dosadnija. Nije tako crno bilo. Covid-19, kako mu i ime kaže, uopće nije nastao 2020. nego 2019. godine. Još ćemo se mučiti s njime možda i cijelu 2021., tako da ga nema smisla vezati posebno za ovu godinu. Za hrvatski rukomet 2020. je bila izvrsna, srebro za muške i bronca za ženske. Što se tiče potresa, 2020. je godina u 21. stoljeću s najmanje poginulih u potresima, znači dobra godina. Svake prethodne godine bilo je puno više stradalih, samo nismo to registrirali jer ti potresi nisu bili u Hrvatskoj.


Rezime 2020. godine


* 23. veljače: prvi put u životu posjetio Čepikuće i Lisac, vidio stećke
* 27. veljače: B.N. osvojio 125 000 kn na Milijunašu
* 17. ožujka: stari automobil iz 1997. prodan za 6 000 kn
* 22. ožujka: zbog koronavirusa prestali voziti svi autobusi; u potresu u Zagrebu odlomio se vrh tornja katedrale, 1 osoba poginula, 26 ranjenih
* 27. travnja: ponovno počeli voziti autobusi
* 7. lipnja: prvi put u životu posjetio Trpanj
* 4. kolovoza: u eksplozijama u Bejrutu 135 mrtvih, 5 000 ranjenih, 300 000 obeskućenih, 80 nestalih
* 12. kolovoza: prvi put u životu u Istri; posjetio Pulu, Brijune, Poreč i Motovun
* 13. kolovoza: posjetio Rovinj, Trsat i Rab
* 24. kolovoza, rođendan: pobijedio Oskara Jeljenića 15:9
* 4. rujna: pobijedio čovjeka koji trenira 15:6
* 29. rujna: broj umrlih od koronavirusa premašio milijun
* 4. listopada: prvi put u životu posjetio Ravno
* 30. listopada: u potresu u Turskoj i Grčkoj 116 mrtvih i 1 054 ranjena
* 20. prosinca: rukometašice osvojile broncu na EP-u, njihov najveći uspjeh ikada, pobijedile Dansku 25:19
* 29. prosinca: potres s epicentrom u Strašniku najjači u povijesti Hrvatske, 7 mrtvih i 26 ranjenih, uništena crkva u Žažini kraj Lekenika, uništen toranj crkve u Kravarskom


ROĐENJA


(nitko)


SMRTI


* 25. veljače: Hosni Mubarak
* 26. veljače: Muhamed Filipović
* 2. prosinca: Valéry Giscard d'Estaing