Results 1 to 3 of 3

Thread: Laserska korekcija vida

  1. #1
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ulcinj
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Question Laserska korekcija vida

    Ovdje bih volio da podijelite Vaša iskustva o ovom tretmanu.
    Mnogi od nas izbjegavaju nošenje naočara, što zbog izgleda, što zbog ove situacije sa maskama, neki i zbog posla koji obavljaju.
    Za gospodu koji su odradili tretman željeli bismo znati sljedeće:
    Gdje je odrađen zahvat;
    Procedura je bezbolna ili ne;
    Koliko seansi je potrebno;
    Da li je bezbjedno;
    Da li mogu svi da rade;
    Cijena;
    Ostale informacije.
    Last edited by baraba; 10-12-20 at 11:03.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    219
    Thanks Thanks Given 
    312
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Evo da ja "načnem" temu iz mog ugla.
    Moja dioptrija nije bila velika (-1.5 i -1.0) ali pošto mi je nošenje naočara predstavljao problem prirodi mog posla odlučio sam se da laserski otklonim diptriju. Svakako sam godinama nosio i sočiva ali vožnja motorom, kajtovanje itd.. Vazda je bio jad sa njima a oči crvene..
    Ja sam tada, 2011-te, radio to u Meljinama kod Dr. Nikice Gabrića koji bi jednom mjesečno dolazio na te zahvate.
    Procedura je sljedeća. 1.dan kontrola - ako oni procjene da je sve ok i da vas mogu operisati zakažu sutradan vrijeme. Mislim da dosta zavisi da li vam je dioptrija u zadnjih 3 god bila stabilna, bez značajnih promjena.
    2.dan zahvat - koji je trajao svega 10tak min. Samo je bitno bilo da se gleda u jednu tačku i da se ne mrda okom. Poslije toga sa noćio u Meljinama i taj dan je bio malo bolan, oči jako suze i peku, pogotovo na svijetlost. Uveče se već malo smirilo. Ja nisam imao neki strah. Brat moj recimo ne bi živ, a djevojka koja je ujutro trebala da bude prva na zahvat je pala u nesvijest.
    3. Dan - kontrola i možete kući. Ja sam recimo išao kolima i vratio se 100km bez problema. Mada su me jedva med. sestre pustile da odem sam.
    Nakon toga sam se narednih mjesec dana pazio prašine, sunca itd ali ništa strašno s'obzirom da sam to radio na početku ljeta. Od tada nikad više nisam imao problema sa očima i da naglasim da je meni vraćena na 0 što često ne mora da bude slučaj. Dešavalo se nekome da ostane na -0.5, -0.8 ko je imao veću diptriju.
    Ali svakako je počivalo kada se sve s'andjelima završi i opet bih to uradio. Ne žalim pare. Tada je bilo plaćeno 800e po oku.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    ja nijesam imala operaciju nažalost a imam poprilično veliku dioptriju ...evo ovako da znate jer vam to niko reći neće unaprijed, mada ne znam zašto...

    Kad imate dugogodišnju veliku miopiju (kratkovidost, više od -4) zbog dugogodišnje neprirodne izduženosti očne jabučice usled te anomalije, dolazi do spontanog pucanja retine (mrežnjače) koja se u medicini zove ruptura retine i ukoliko se u 24 h ne odreaguje moze doći do teškog oboljenja oka koje se zove Ablacija retine, koje opet dovodi do trajnog gubitka vida djelimičnog do potpunog, zavisi od stepena oštećenja i brzine reagovanja...

    Ja sam nažalost imala taj problem nakon više od 30 godina miopije preko -4 (nosila sam sočiva) vjerovali ili ne, samo od sebe ničim izazvano...epilog je da mi je preporučeno bez ikakvih napora dalje da živim, znači čak ni kijanje nije preporučeno (ko me pita ) srećom da sam na vrijeem reagovala te nije došlo do ablacije i vid mi je očuvan u potpunosti (mislim sa naocarima) ali ablacija dovodi do sljepila a meni se smijesi jer kad je puklo jednom, što ne bi opet? Čekam i ne naprežem se

    A nijesam morala to da dozivim da mi je neko nekad rekao da tako velika miopija moze da dovede do toga ja bih se mozda operisala i ispravila svoju anomaliju....ali nazalost niejsam a sad je situacija takva da bi operacija mogla da izazove pucanje retine, mada, da znate da pucanje retine izaziva i oziljak od operacije jer su me pitali prvo da nijesam imala operaciju....

    Tako da bih svakome preporučila danas je to operacija koja se rutinski radi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Korekcija vida laserom
    By Bijela_City in forum Medicina
    Replies: 133
    Last Post: 24-01-18, 13:22
  2. Vozačka dozvola i korekcija vida
    By Blade Runner in forum Automobilizam
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-13, 16:12
  3. P: Dva laserska stampaca i ....
    By DraganPgd in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 16-05-09, 13:52
  4. Replies: 4
    Last Post: 11-06-08, 23:38
  5. Día de vida, Un (1950) - ???
    By BlackVelvet in forum Film
    Replies: 1
    Last Post: 11-01-08, 18:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •