View Poll Results: Za koga biste glasali na lokalne izbore u Nikšić?

Voters
105. You may not vote on this poll
  • DPS i partneri (SD, manjine itd.)

    28 26.67%
  • DF

    8 7.62%
  • Pred ili postizborna koalicija Z.Krivokapića, Bečića i Dritana

    52 49.52%
  • SDP (i neke manje partije kao Crnogorska)

    15 14.29%
  • SNP (i neke manje partije kao Ujedinjena CG)

    2 1.90%
Page 73 of 119 FirstFirst ... 236369707172737475767783 ... LastLast
Results 1,801 to 1,825 of 2956

Thread: Lokalni izbori - Nikšić (mart 2021)

  1. #1801
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...o-i-iznevjerio

    "Nisam ja Mandiću izrekao onih zlokobnih 'imate još deset minuta da otvorite Skupštinu ili će narod krenuti' pred Skupštinom 2015. godine, kad su nas 20.000 potrovali, nego Slaven Radunović. Pitanje je po čijem naređenju. Ti si nepunih nedjelju dana poslije toga pošao da kupiš jahtu u Bijeloj. Ona od 180.000 eura ti se nije svidjela, nego si kupio onu u Porto Montenegru od 260.000 eura koja je privezana pored Medojevićeve koja je koštala 180.000 eura. Nijesam ja kupovao stanove kao Milutin Đukanović koji je kupio dva, 2016. i 2018. godine, jedan u Beogradu a drugi u Podgorici, kao i gore navedeni Radunović koji je 2016, u sred kampanje, kupio stan u Podgorici", tvrdi Butorović uz napomenu da je navedeno mali dio u poređenju sa onim što su ostavili u stranim bankama.

  2. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  3. #1802
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ahahahaha, generalno nemam komentar na takve ekskurzije, ni kad tako zastavama mašu razni, po pravilu oni koji baš najmanje veze sa zastavama i njihovim značenjem imaju, a ni kad premijer bivšem gospodaru na grob nosi tuđu zastavu, obrazlažući kako je ta bila njegova, bez obzira što je premijer države koja ima svoja obilježja koju je dužan da ističe, a i bez obzira što plava nije isto što i plavetna, i što je to degutantno ne znat, kad već oćeš time da se baviš...

    Ali mi se čini da je URA za Nikšić spremila bijelu zastavu, slično nešto kao za Budvu i Novi, i mislim da je to baš loše.
    Jer mi ova moja manita glava, što god mislila o njima, i onom zalutalom egomanijaku, kaže da bi, iz sveg ovog haosa koji tvorimo, užasno bitno bilo da URA, što god duže, ima u čeku i jednu i drugu stranu. Jer bi se time spriječilo da im se, generalno, na nekom opštem nivou, glasovi, i moć koju su ti glasovi donijeli, preliju tamo đe nikako nisu bili mišljeni.

    A nekako mislim da će se u Nikšić upravo to desit, iako bi volio da nisam u pravu.
    Parlamentarni izbori 2020 god.:
    DPS – 18.542 - 38,48 %
    ZBCG – 18.048 - 37,46 %
    Mir je naša nacija - 6.899 - 14,32 %
    CNB – 1.992 - 4,13 %
    SDP - 1.424 - 2,96 %
    SD - 1.046 - 2,17 %

    Ako pretpostavimo da će ZBCG, Demokrate i Daka imati preraspodjelu u okviru postojećih procenata to zbirno ispada da će imati 51,78% što znači da se ima lagodna većina za sastavljanje vlasti i bez GP URA.
    Ukoliko DPS (uz SD) ne izgubi ništa procentualno to je 40,65%. Ipak, pretpostavka je da će im podrška pasti za nekih 5%. Gdje će to da ode? SDP, GP URA ili ovaj trojac sa 51,78%? Čak i da GP URA poraste na procenat sa državnog nivoa (5,5%) teško da će moći učestvovati u vlasti. Glavno pitanje ostaje koliko će procenata u budućoj većini imati ovaj trojac, odnosno koliko će ko imati procenata (ZBCG, Mir je... i NP).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Last edited by wulfy; 08-03-21 at 14:22.

  4. #1803
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Milo je dobar noćas retorički.

    Kao i prethodnih 30 godina.

    Ista priča... ništa novo. A ni ovi suparnici mu nisu bolji. Naročito MMK. Daka je osvježenje u nekom neobičnom, populističkom smislu. Demokrate nek se presele ispred Splendida kod Brana i nek tamo osnuju štab i govornicu i nek ga prozivaju po čitav dan. URA, SDPSD, Komite cenzus...

  5. #1804
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Milo je dobar noćas retorički.

    Kao i prethodnih 30 godina.

    Ista priča... ništa novo. A ni ovi suparnici mu nisu bolji. Naročito MMK. Daka je osvježenje u nekom neobičnom, populističkom smislu. Demokrate nek se presele ispred Splendida kod Brana i nek tamo osnuju štab i govornicu i nek ga prozivaju po čitav dan. URA, SDPSD, Komite cenzus...
    Dobar je ako se kandiduje za novog Musolinija.

    Protjerivanje političkih neistomišljenika, vratićemo se mi na vlast pa ćemo se osvetiti... ista komitska priča koja ga je dovela do 37% i koja će ga dovesti do 27%. Nego, meni ne smeta, neka nastavi da uništava to što je ostalo od DPS.

  6. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  7. #1805
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,229
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Ima li Milo zadatak da, pod maskom nekog patriotizma, dotuče svoju partiju? Zar joj, uz postojeće hipoteke, treba dodati i ekstremni nacionalizam?

  8. #1806
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Generalno, i opozicija sa druge strane u NK se loži na iste stvari o kojima lomi priča, ma kakve fabrike i diznilende obećavali i prodavali narodu neko vaskrsenje populizam.

    Tako da je ovo dvoglava aždaja nacionalizma koja mora da se osječe. Neka DPS bude prva glava, a vi drugi ako imate herca, skinite vašu.

    Ja bih najviše volio da ima neke jake mudre, građanske opcije, ali neće da može. Zastava, himna, nacija, religija...kamioni, avioni.

  9. #1807
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Nikšić
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Milo je govorio nocas u stilu "kolo srece se okrece".
    Vec nedeljama iz DF najavljuju apsolutnu pobjedu, dok im Daka oduzima fin dio glasackog tijela, i sve to kulminira danas sa razotkrivanjem Mandica, Djukanovica i Medojevica. Demokrate se bave Branom Micunovicem ( ne postoji nista novo u repertoaru). DPS se primirio i rade iza kulisa...

  10. #1808
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,517
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Slušajući Đukanovića noćas imao sam osjećaj da slušam Hitlera.
    Ovakav zlotvor se nije rađao u Crnoj Gori.
    Zatvor bi mu bio nagrada , a ne kazna.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  11. #1809
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Pa je li 'što ste na nas digli hajku' ili nije

  12. #1810
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Da se oce vise zavrsit' ovi izbori pa da pocinemo.

    https://www.vijesti.me/v/519031

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  13. #1811
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,229
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Neke, naizgled, čudne informacije dobijam iz Nikšića. Sa početnih blizu 40%, DF i koalicija oko njega osjetno i kontinuirano padaju. Kako se sa kim zakače, a oni, izgleda, kampanju ne znaju drugačije da vode, tako gube dio glasača. Prvi, osjetniji odliv su imali nakon nekoliko dana pojačane retorike protiv premijera, a drugi ništa slabiji nakon razmjene optužbi sa Dakom. Za mene je iznenađujuća, ali iz različitih izvora, potvrđena informacija (navodno rezultat ozbiljnog istraživanja) da pokret Dake Davidovića ima više od 10% podrške. Demokrate su imale nagli uzlet, ali već dvije sedmice stagniraju. DPS se drži na skoro 30-ak procenata. Nije nemoguće da budu najjača koalicija.

  14. #1812
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Neke, naizgled, čudne informacije dobijam iz Nikšića. Sa početnih blizu 40%, DF i koalicija oko njega osjetno i kontinuirano padaju. Kako se sa kim zakače, a oni, izgleda, kampanju ne znaju drugačije da vode, tako gube dio glasača. Prvi, osjetniji odliv su imali nakon nekoliko dana pojačane retorike protiv premijera, a drugi ništa slabiji nakon razmjene optužbi sa Dakom. Za mene je iznenađujuća, ali iz različitih izvora, potvrđena informacija (navodno rezultat ozbiljnog istraživanja) da pokret Dake Davidovića ima više od 10% podrške. Demokrate su imale nagli uzlet, ali već dvije sedmice stagniraju. DPS se drži na skoro 30-ak procenata. Nije nemoguće da budu najjača koalicija.
    Prica ima smisla jer bi to znacilo da niko nije u potpunosti zadovoljan, sto moze biti razlog zasto ne objavljuju istrazivanja.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  15. #1813
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,320 Posts

    Default

    Ajde ovako, šta se može smatrati neuspjehom na ovim lokalnim izborima?
    DPS+SD+LP+PKS manje od 35%
    ZBCG manje od 30%
    Mir je naša nacija manje od 15% (ne smiju imati pad)
    Crno na bijelo da ne prođe cenzus
    Narodni pokret da ne prođe cenzus
    SDP da ne prođe cenzus

    Šta se može smatrati uspjehom?
    DPS+SD+LP+PKS - 40% ili više
    ZBCG - 40% ili više
    Mir je naša nacija - 20% ili više
    Crno na bijelo - 5,5% ili više
    Narodni pokret - 6% ili više
    SDP da prođe cenzus

    Ako neka anketa odudara od ovih ,,graničnih" procenata (pogotovo iz gornje pretpostavke) onda je frka

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  16. #1814
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ajde ovako, šta se može smatrati neuspjehom na ovim lokalnim izborima?
    DPS+SD+LP+PKS manje od 35%
    ZBCG manje od 30%
    Mir je naša nacija manje od 15% (ne smiju imati pad)
    Crno na bijelo da ne prođe cenzus
    Narodni pokret da ne prođe cenzus
    SDP da ne prođe cenzus

    Šta se može smatrati uspjehom?
    DPS+SD+LP+PKS - 40% ili više
    ZBCG - 40% ili više
    Mir je naša nacija - 20% ili više
    Crno na bijelo - 5,5% ili više
    Narodni pokret - 6% ili više
    SDP da prođe cenzus

    Ako neka anketa odudara od ovih ,,graničnih" procenata (pogotovo iz gornje pretpostavke) onda je frka

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Mislim da si podcijenio koaliciju Demokrata i Ne damo NK.

    Ako je tačno da je Daka na 10% DF može da sanja preko 30%

    Uspjeh za CG je da DPS+DF budu ispod 60%, jer bi to značilo da su te snage bitno oslabile u odnosu na parlamentarne izbore.... a vrhunski uspjeh bi bio da oni zbirno budu oko 50% u jednoj skoro potpuno pravoslavnoj sredini.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-03-21 at 14:29.

  17. #1815
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Po tome kako je DF krenuo na Daku ocigledno je da im uzima glasove.
    Demokrate pricaju o Branu po citav dan, ocigledno su primijetile da je dio glasaca ispredan ili sta vec.
    Reklo bi se i da Ura gubi neke suverenisticke glasove cim im se svi predstavnici sa grbom za reverom pojavljuju, a i ono pokretanje price oko zakona o slobodi vjeroispovjesti u ovom trenutku moguce da ima tu pozadinu.
    Dps se mnogo ne javlja ili ih ja ne gledam po medijima, ali sigurno rade po terenu. Mislim da im je glavni cilj da obore izlaznost.
    Daka je velika nepoznanica svima, mislim da ce ga fin dio biraca podrzati.
    SDP vjerovatno cilja taj cenzus i ako izlaznost bude manja imace ga vjerovatno, ali ni njih nema nidje sa kampanjom koliko sam ja ispratio.

  18. #1816
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ovo je medvjedja usluga visokoumnim analiticarima koji su naravno zeljeli promjene, ali ne bas ovakve, nego vise da Milas promjeni recimo frizuru pa da nas ,,, jos trista godina. Cak su i oni digli ruke od DPS-a nego su se grcevito drzali mantre ako dovoljan broj puta pomislis-napises " poslije izbora u Niksicu pada Vlada" i Krivokapic je pion ( upisati po zelji) desice se cudo. Sad ce ponovo dobiti nadu i moraju na fabricka pa ce opet otvarati glavu sa hvalospjevima Damjanovicki i zdravim krilom DPS jer zaboga odvede nas ona pijanica u ponore.

  19. #1817
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Mislim da si podcijenio koaliciju Demokrata i Ne damo NK.

    Ako je tačno da je Daka na 10% DF može da sanja preko 30%

    Uspjeh za CG je da DPS+DF budu ispod 60%, jer bi to značilo da su te snage bitno oslabile u odnosu na parlamentarne izbore.... a vrhunski uspjeh bi bio da oni zbirno budu oko 50% u jednoj skoro potpuno pravoslavnoj sredini.





    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Neće svi proći kako očekuju, neko će biti uspješan, neko će da kiksa. I 25% je više od 20% nebitno, to su postavljene granice koje mogu biti merljive.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  20. #1818
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Nikšić
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    DF se nalazi u padu nakon jucerasnje press. S tim da ce biti zanimljivo ovih dana, posto je Daka najavio novi pres sjutra ili preksjutra, a u petak imamo suceljavanja.
    Za sada, izlaznost bi trebala da bude dosta manja, sto ide u prilog DPS-u.

  21. #1819
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,517
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Srpska lista podržala Front.
    Bili lideri partije Rakić i Simić danas u Nikšiću.
    Izgleda nijesu objasniili ovim budalama da sa ovim potezom neće privući , nego samo odbiti glasače.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  22. #1820
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    URA i SDP imaju limitiran kadar u Niksicu, zbog cega, i da hoce, ne mogu biti bucni kao koalicije oko Damjanovicke, Kovacevica i Koprivice.

    U slucaju da Daka uzme znacajniji procenat (10+%) on ce biti pobjednik izbora, mada ja ocekujem da ce biti u rasponu 1500-2000 glasova. Gledajuci njegove megalomanske nastupe sticem utisak da on ni sa 20 posto ne bi bio zadovoljan.

    Demokrate ce po mom misljenju biti jedina veca opcija koja ce unaprijediti rezultat u odnosu na parlamentarne, ostali ce se suociti sa manjim ili vecim prelivanjima. Ne bi me cudilo da SDP minorno poboljsa rezultat, ali nedovoljno za odlucivanje.

    Svakako da je pozeljno da ekstremne struje budu ispod 50%. Za dobro grada bi valjalo da vlast bude dogovorena od strane tri ili vise koalicija, jer iskustveno znamo da jedan ili dva odbornika nijesu dovoljna prednost.

    Vrlo bitan faktor su mediji i cinjenica da su dvije gledanije televizije Pink i Prva promijenili uredjivacku politiku i rade u korist dojucerasnje opozicije. Medijski nekriticki prostor DPS-a je limitiran na par portala i jos uvijek RTCG i TVNK. "Gubitkom" medija se gubi sustinska moc.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    Last edited by Mile_Djikanovic; 09-03-21 at 15:34.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  23. #1821
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,562
    Thanks Thanks Given 
    1,960
    Thanks Thanks Received 
    2,565
    Thanked in
    1,102 Posts

    Default

    Ima li ikakvih naznaka ili info kome ce prici sdp?
    Tu es mon héro!

  24. #1822
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ima li ikakvih naznaka ili info kome ce prici sdp?
    U trenutnim okolnostima takozvanim drzavotvornim opcijama, jer nazalost i oni igraju na kartu ugrozenosti drzave.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  25. #1823
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ništa čudno (pad DF-a), od oštrog starta i priče mi ćemo imati apsolutnu vlast do sačinjavaćemo koaliciju sa svakom partijom sa kojom smo to radili na državnom nivou.. Realno j*be ih i sami nosilac liste, ona teleća glava je mnogo ljudi odbila.. Pa sad ovo krljanje sa Dakom i sedmim bataljonom.. E da mi je neko ovo pričao, pitao bih ga na kojim je drogama
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  26. #1824
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    U trenutnim okolnostima takozvanim drzavotvornim opcijama, jer nazalost i oni igraju na kartu ugrozenosti drzave.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    I menščini da će prevagnuti tako, mada koliko je to odbornika? 1? 2?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  27. #1825
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,954
    Thanked in
    2,320 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Ima li ikakvih naznaka ili info kome ce prici sdp?
    Pisao sam analizu gore, neće morati nikome, jednostavno će trojka (ZBCG, MjnN i NP) imati preko 50% (to potvrđuju rezultati sa parlamentarnih) te radi formiranja vlasti neće trebati ni SDP, ni GP URA osim ako ne bude iz tog ,,tabora" prelivanja glasova ka ove dvije opcije (sumnjam da je moguće ka DPS koaliciji) što je malo vjerovatno. Taj ,,tabor" će imati nešto drugačije procente u odnosu na parlamentarne i okviru njega se očekuju tzv. prelivanja.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

Page 73 of 119 FirstFirst ... 236369707172737475767783 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 15-02-13, 20:28
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •