Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 148

Thread: Berza

  1. #1
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Berza

    Nema podforuma ekonomija, pa da stavim odje.

    Trgujete na berzi, sto trgujete, imate dojave neke i ostalo... lijepo bi bilo da kazete, narocito za dojave

    Ja trgujem i za sad zaradjujem, ne ulazem preko 500 eura prosto sto na nasoj berzi nema pravila, nije bitan ni kapital ni nominalna vrijednost, ni je li rentabilno preduzece ni nista...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Nema podforuma ekonomija, pa da stavim odje.

    Trgujete na berzi, sto trgujete, imate dojave neke i ostalo... lijepo bi bilo da kazete, narocito za dojave

    Ja trgujem i za sad zaradjujem, ne ulazem preko 500 eura prosto sto na nasoj berzi nema pravila, nije bitan ni kapital ni nominalna vrijednost, ni je li rentabilno preduzece ni nista...
    Svaka cast za topic, kokaina!

    Ja prije par mjeseci ulozih neku crkavicu na cak 4 firme, i mogu ti reci da sam u plusu vec oko 30%. A cilj mi je bio da prodjem bolje nego da orocavam to na najpovoljniju banku. Mislim da trenutno u svijetu nema berze na kojoj se sigurnije moze zaraditi manje vise dobro. A to da nema pravila, i da ne vazi logika i ono sto se ucilo po skolama... u pravu si!

  3. #3
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CG berza se ne razlikuje mlogo od Dafine ili Jezde kuku vi ga kad pukne.Sve dok ima onih koji ulazu u nadi da ce zaraditi ima da raste.Onog momenta kad krene nadolje samo oni sa vezama stignu da spase nesto sirotinja kao i uvjek ostaje kratkih rukava...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Radosav View Post
    CG berza se ne razlikuje mlogo od Dafine ili Jezde kuku vi ga kad pukne.Sve dok ima onih koji ulazu u nadi da ce zaraditi ima da raste.Onog momenta kad krene nadolje samo oni sa vezama stignu da spase nesto sirotinja kao i uvjek ostaje kratkih rukava...
    Zato je umjetnost znati kad se povuci. Osjecam da nemam taj osjecaj .

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by forumen View Post
    A to da nema pravila, i da ne vazi logika i ono sto se ucilo po skolama... u pravu si!
    mozemo i pokusati da odgonetnemo odgovor na ovo pitanje

    PS: Pazite se ljudi, samo bez alavosti; mnogo je stvari vjestacki naduvano; dovoljno je da par jakih ljudi izvuce naglo svoj novac, pa da se sve prospe po najnizim slojevima...
    Vecina ljudi je zla

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa najbolja stvar je ulozit u vise firmi i na taj nacin izbjegavas rizik. Jednoj pane vrijednost akcija, drugoj poraste i ne mozes bit na gubitku makar nikad.

    Kao sto ste primijetili danas i juce su sve cijene opale, upravo zbog naglog skoka u ponedeljak, sto znaci da opet ima nekog smisla. Al ljudi na primjer ocekuju od Plantaza da rastu i preko 2.5 eura a nominalna im je 50 centi, sto po nekom zdravorazumskom razmisljanju nema smisla, a plus sto je zemlja opstinska sto znaci da im kapital nije preveliki.

    Forumen, samo nikad ne govori cekacu da jos poraste, to je najveca greska. Budi zadovoljan sa malim rastom. Pravilo kad svi kupuju ti prodaj, kad svi prodaju kupuj Najjaca stvar

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    mozemo i pokusati da odgonetnemo odgovor na ovo pitanje

    PS: Pazite se ljudi, samo bez alavosti; mnogo je stvari vjestacki naduvano; dovoljno je da par jakih ljudi izvuce naglo svoj novac, pa da se sve prospe po najnizim slojevima...
    Tacno, medjutim ako covjek kupi akcije nekih jakih firmi (Telekom, KAP, Elektroprivreda...), manje su sanse da ostane bez icega. Moze da izgubi, ali ne sve. To, pak, ne vazi za neke lokalne firme koje drzi jedan ili par lokalnih parajlija, tu si bukvalno danas pukovnik a sjutra pokojnik.

  8. #8
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    mozemo i pokusati da odgonetnemo odgovor na ovo pitanje

    PS: Pazite se ljudi, samo bez alavosti; mnogo je stvari vjestacki naduvano; dovoljno je da par jakih ljudi izvuce naglo svoj novac, pa da se sve prospe po najnizim slojevima...
    Bas tako, zato mozda i treba kupovat ove akcije sa bas malom vrijednoscu a sa velikim kapitalom. Npr Izbor Bar niko ne kupuje, sem mene jel , ali zna se ko ce da ga kupi i zasto po urbanistickom planu pa ga u medije niko ne pominje da narod ne trci da ga kupi pa da mu cijena raste, nego da ga oni kupe za neku mizeriju od para.

    Evo, necu vam naplacivat ovu informaciju

  9. #9
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forumen View Post
    Mislim da trenutno u svijetu nema berze na kojoj se sigurnije moze zaraditi manje vise dobro. A to da nema pravila, i da ne vazi logika i ono sto se ucilo po skolama... u pravu si!
    Tamo đe nema pravila i đe ne važi ekonomska logika i teorija - ne može se govoriti o sigurnosti. Dakle radi se o riziku, velikom riziku. A rizične investicije imaju svoju logiku, odnosno zakonitost:
    veliki rizik = veliki profit ili veliki gubitak.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hugo Maltese View Post
    Tamo đe nema pravila i đe ne važi ekonomska logika i teorija - ne može se govoriti o sigurnosti. Dakle radi se o riziku, velikom riziku. A rizične investicije imaju svoju logiku, odnosno zakonitost:
    veliki rizik = veliki profit ili veliki gubitak.
    Mozda, upotrijebih losu rijec, mada, mozda i nijesam. Ja nijesam nikakav expert, ali, na Telekom, KAP, Institut Igalo i Pobjedu inkasirah 30% za dva mjeseca. E sad, da li da se izvucem ili ne... A da sam kupio samo akcije KAPa, dobio bih preko 100%. Znam, reci ces pasce to jednom sve, ali ne vjerujem da ce se vratiti na isti nivo, mnoge firme su bile potcijenjene...

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Bas tako, zato mozda i treba kupovat ove akcije sa bas malom vrijednoscu a sa velikim kapitalom. Npr Izbor Bar niko ne kupuje, sem mene jel , ali zna se ko ce da ga kupi i zasto po urbanistickom planu pa ga u medije niko ne pominje da narod ne trci da ga kupi pa da mu cijena raste, nego da ga oni kupe za neku mizeriju od para.

    Evo, necu vam naplacivat ovu informaciju
    Kakve veze ima vrijednost jedne akcije sa mogucnoscu dobitka?
    Drugo, jedan moj rodjak kupio Izborove akcije kad su bile 2 centa. Posle pale na cent, i on poludio. No, sad su opet preko 3 centa, i opet mu se smiju brci !

  12. #12
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forumen View Post
    Mozda, upotrijebih losu rijec, mada, mozda i nijesam. Ja nijesam nikakav expert, ali, na Telekom, KAP, Institut Igalo i Pobjedu inkasirah 30% za dva mjeseca. E sad, da li da se izvucem ili ne... A da sam kupio samo akcije KAPa, dobio bih preko 100%. Znam, reci ces pasce to jednom sve, ali ne vjerujem da ce se vratiti na isti nivo, mnoge firme su bile potcijenjene...
    A, ne, nisam ja jedan od onih mrguda, pesimista... Cijene će padati ali i rasti. Nego, treba biti na oprezu... kad krene da pada, plašim se da mnoge od trenutno akuelnih akcija neće biti likvidne...
    Ja sam najveći dio svojih akcija prodao ovih dana. Bolje vrabac u ruci... :-) (i to kakv vrabac) :-)
    Kao što Kokaina reče: prodaj kada svi kupuju! Ne idi za masom! Da je masa pametna - svi bi bili bogati

  13. #13
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izbor ima jedan od najvecih kapitala, sto znaci da je pitanje dana kad ce da poludi, samo treba da krene da se kupuje, mala vrijednost akcije znaci da mos za eventualno male pare kupit masu akcija npr za nekih 400e kupis blizu 15000 akcija, da skoce samo na 10 centi sracunaj sam koliko je to para

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hugo Maltese View Post
    A, ne, nisam ja jedan od onih mrguda, pesimista... Cijene će padati ali i rasti. Nego, treba biti na oprezu... kad krene da pada, plašim se da mnoge od trenutno akuelnih akcija neće biti likvidne...
    Ja sam najveći dio svojih akcija prodao ovih dana. Bolje vrabac u ruci... :-) (i to kakv vrabac) :-)
    Kao što Kokaina reče: prodaj kada svi kupuju! Ne idi za masom! Da je masa pametna - svi bi bili bogati
    Ali, u poslednje 2 godine bar, vecina akcija je rasla, moj prijatelj je zaradio bar 400%, samo na KAP sigurno 2000%. Da ih je prodao prije godinu dana (kad su isto masovno kupovali), poludio bi. E sad, dokad ce koje akcije rasti, pitanje je. Ne vjerujem da ce se sve zajedno strmoglaviti. Drugo, promijenila se u medjuvremenu i kupovna moc gradjana CG. Ako su nekretnine na primorju skocile 300% u zadnje 2-3 godine, nemoguce je da i akcije primorskih, a i onih firmi u unutrasnjosti kojima su objekti i lokacija jako vazni, ne skoce slicno.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Izbor ima jedan od najvecih kapitala, sto znaci da je pitanje dana kad ce da poludi, samo treba da krene da se kupuje, mala vrijednost akcije znaci da mos za eventualno male pare kupit masu akcija npr za nekih 400e kupis blizu 15000 akcija, da skoce samo na 10 centi sracunaj sam koliko je to para
    Hehe, ok kokaina, toliko razumijem. Ali, ajde onda da kupujemo sve akcije kojima je nominalna vrijednost reda centi, narocito na sjeveru. Ali avaj, tesko bi to kupili, zar ne? 'Izbor' iuma sjajne lokacije na primorju, te je zato primamljiv, tako da bi on rastao i da mu je vrijednost akcije reda eura ili vise. Evo Simo Milosevic. Jedna akcija mu je trenutno 224E, a rastao prilicno u poslednji mjesec dana... Dakle, vaznija je realno vrijednost firme nego to da li su joj akcije nominalno jeftine.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Masovna vaucerska privatizacija je bila i u Ceskoj i svudje po Evropi, i ljudi su od sirotinje postajali kapitalisti i to treba iskoristit, naravno. Sve dok postoje drzavne firme koje cekaju privatizaciju bice para, zato nema razloga trenutno za brigu. Imamo mi da zaradjujemo jos oho ho. Ovo su najljepse pare, nit sto radis nit prstom mrdas a racun sve puniji

  17. #17
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forumen View Post
    Hehe, ok kokaina, toliko razumijem. Ali, ajde onda da kupujemo sve akcije kojima je nominalna vrijednost reda centi, narocito na sjeveru. Ali avaj, tesko bi to kupili, zar ne? 'Izbor' iuma sjajne lokacije na primorju, te je zato primamljiv, tako da bi on rastao i da mu je vrijednost akcije reda eura ili vise. Evo Simo Milosevic. Jedna akcija mu je trenutno 224E, a rastao prilicno u poslednji mjesec dana... Dakle, vaznija je realno vrijednost firme nego to da li su joj akcije nominalno jeftine.
    Pa ja pricam o niskim akcijama a velikom kapitalu! Takav je Izbor, a ove po sjeveru su em nerentabilne em nemaju kapital. Zato cu da budem strpljiva na taj izbor pa ha! Pa i da se opet vrati na cent nece mi bit milo al ne gubim

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Masovna vaucerska privatizacija je bila i u Ceskoj i svudje po Evropi, i ljudi su od sirotinje postajali kapitalisti i to treba iskoristit, naravno. Sve dok postoje drzavne firme koje cekaju privatizaciju bice para, zato nema razloga trenutno za brigu. Imamo mi da zaradjujemo jos oho ho. Ovo su najljepse pare, nit sto radis nit prstom mrdas a racun sve puniji
    Nadam se da ce biti tako! Ajd u to ime, uzdravlje, pa da nam budjelari budu sto deblji, a mi u ladovini ladna pivca ispijali ... (Idealna crnogorska rabota...ova berza )

  19. #19
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eh berza berza mozete mnogo zaraditi pametnim ulaganjem i osjetiti trenutak kad treba prodati...... Ja sam za sad pametno odigrala ovu utakmicu sta ce dalje biti vidjecemo.
    Vrijedi ulagati u hotele na primorju jer su im cijene za sad nerealno male, izuzimajuci institut simo milosevic, a imajuci u vidu kakve se sve transakcije i prodaje zemljista rade na primorju. Tako da pamet u glavu i "Dva puta mjeri, jednom sjeci"
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  20. #20
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zborio je jos davno Drecun da se vauceri ulazu i slabije firme, pogledajte Dakic kuda ide bile su mu akcije 20 centi, sad su oko 10 eura, bile su i vise prije neki dan.Ja sam neku crkavicu ulozio u Luku Bar, oko 2,9 eura je bila akcija kad sam ja trgovao prosle nedjelje, evo je skocilo, dako bude sto, jer me kladionica nece

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    Zborio je jos davno Drecun da se vauceri ulazu i slabije firme, pogledajte Dakic kuda ide bile su mu akcije 20 centi, sad su oko 10 eura, bile su i vise prije neki dan.Ja sam neku crkavicu ulozio u Luku Bar, oko 2,9 eura je bila akcija kad sam ja trgovao prosle nedjelje, evo je skocilo, dako bude sto, jer me kladionica nece
    Dakic kazes a? I bi li ti pri cistoj svijesti ikad kupio akcije takvog preduzeca? Osim sto ne rpoizvode nista, dovoljno je samo rec da je cijela imovina pod hipotekom. Da radnici imaju presudu za naplatu dugovanja. A nominalna vrijednost mu je 28 eura...
    Dakic...

    koelginice odlican topik, samo sto se brzo zagubi. Vec sam pokusavao prije sa nekim topicima da pokrenem ovu temu ali nije bilo zainteresovanih. Kasnije je i Iggy pokrenuo ejdan topik ali se brzo zagubio.

    A sto se tice investicija, treba kupit i po koji fond sad dok su jos male cijene pojedinima

    Posto mi se nenormalno spava, ujutro cu postavit neke linkove brokerskih kuca i jos necega mozda ce nekome bit od koristi.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Matadorr View Post
    Zborio je jos davno Drecun da se vauceri ulazu i slabije firme, pogledajte Dakic kuda ide bile su mu akcije 20 centi, sad su oko 10 eura, bile su i vise prije neki dan.Ja sam neku crkavicu ulozio u Luku Bar, oko 2,9 eura je bila akcija kad sam ja trgovao prosle nedjelje, evo je skocilo, dako bude sto, jer me kladionica nece
    A ja sam Luku trgovala kad je bila 0.85 i ne smijem pricat koliko akcija da vam se ne jackam

    A Luku ne prodaj niposto, nema ponude vise a svi je oce sto znaci da ima jos da raste, ja je cekam do 6 da ebe oca

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni rekose u jednoj brokerskoj kuci da uzmem 'Pobjedu', prije 2.5 mjeseca, te ja uzmi nesto, i rasla je, bogami, sa 2.35 do 4. Vele, podcijenjena je cijena, jer sama lokacija, tj. plac izbije toliko ukupno... No, ajde budi pametan po toj logici. Ako se umijesa dogovor par tajkuna sa drzavom, moze sve to da padne za tili cas...

    A sta mislite, do koliko moze rasti Simo Milosevic u Igalu?

  24. #24
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    A ja sam Luku trgovala kad je bila 0.85 i ne smijem pricat koliko akcija da vam se ne jackam

    A Luku ne prodaj niposto, nema ponude vise a svi je oce sto znaci da ima jos da raste, ja je cekam do 6 da ebe oca
    potpisujem gore navedeno. luka je sigurna. bilo je dojava
    ozbiljno, luka ce da raste, mozda do 6, mozda ne, ali ce da raste i nesto mi ne izgleda lose kao jedna dugorocna investicja. ono, avetluci poput radoja dakica i nekih mimo-zdravog-mozga rastova akcija firmi (citaj pumpanja akcija radi navlacenja lakovjerih) koje nemaju logike mogu donijet mnogo vecu dobit za manje vrijeme, ali druze MORAS izac na vrijeme ili pa-pa
    ja licno sam proda zeljeznicu po 4 i kusur i imao sam da se izjedem kad sam vidio kako je podivljala ali sam ugrabio luku po 2,65 i eto sam skoro na isto. ali kod drage luke nema mozganja i kockanja kad ce puc u komate, a zeljeznica ima sve predispozicije da upravo to uradi skorije, pa neka je nomnala 15
    ko pijan? kakav sank?

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    A zna li iko od Vas da je finansijska situacija Luke Bar nikakva?
    Da akzem i da nije bila likvidna firma prije koji dan :P
    Ne kazem da je en treba kupvoat niti prodavat, ali imajte u vidu to
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ekonomija - Berza
    By Iggy in forum Sve i svašta
    Replies: 0
    Last Post: 25-01-07, 13:03
  2. Crnogorska berza
    By pirely in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 09-10-06, 20:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •