View Poll Results: Za koga biste glasali na lokalne izbore u Nikšić?

Voters
105. You may not vote on this poll
  • DPS i partneri (SD, manjine itd.)

    28 26.67%
  • DF

    8 7.62%
  • Pred ili postizborna koalicija Z.Krivokapića, Bečića i Dritana

    52 49.52%
  • SDP (i neke manje partije kao Crnogorska)

    15 14.29%
  • SNP (i neke manje partije kao Ujedinjena CG)

    2 1.90%
Page 107 of 119 FirstFirst ... 75797103104105106107108109110111117 ... LastLast
Results 2,651 to 2,675 of 2956

Thread: Lokalni izbori - Nikšić (mart 2021)

  1. #2651
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,118
    Thanks Thanks Given 
    413
    Thanks Thanks Received 
    512
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    DPS + sateliti su imali ovoliko glasova po izborima u Nikšiću:
    2016 god. - 22.146
    2017 god. - 23.364
    2020 god. - 19.570
    2021 god. - 19.293

    Pad? Minoran, to je više statistička greška.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Ne znam što se uopšte pominje SD, pa i SDP. Pogotovu SD koji je imao glasova koliko zaposlenih na aerodromu i u prosvjeti, puta par članova porodice. Mada vjerujem da je i članove porodice sramota za koga glasaju.

  2. #2652
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Mene ako pitate ovih 40% DPS im je usud.. i da imaju 49... koalicioni kapacitet im je ravan 0, jer niko nece sa njima... tako sve ispod 50% im je isto kao i 10%

  3. #2653
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Kako Daka sa smjesnom kampanjom predje cenzus a sdp trt.

  4. #2654
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Mene ako pitate ovih 40% DPS im je usud.. i da imaju 49... koalicioni kapacitet im je ravan 0, jer niko nece sa njima... tako sve ispod 50% im je isto kao i 10%
    Normalno, ali kao sto vidis, neki na forumu jos nisu ukapirali te neke osnovne principe, tako da cekaju da se otvore kafane pa da se slavi pobjeda DPS-a!
    Bez potpisa.

  5. #2655
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autoput View Post
    Kako Daka sa smjesnom kampanjom predje cenzus a sdp trt.
    Malo ko odje voli SDP kao ti
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  6. #2656
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    994
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Realno je SDP u zadnjih nekoliko godina svojim politickim djelovanjem zasluzio vala pokoji suverenisticki glas od ovih razocaranih DPSom i njihovim sprovodjenjem vlasti ali eto to se ne desava.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to kurogane For This Useful Post:


  8. #2657
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,594
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    ali ludilo mozga đe Medo i par aktivista DFa od sinoć po društvenim mrežama pišu kako je ovo velika pobjeda DFa a jutros napadaju Vijesti zbog naslovne strane. samo neka i dalje dobijaju, đe Slaven Radunović izgleda ka' ekipa DPSa ljetos a Manda neverue kako to od procjene da su duplo jači od Demokrata dođoše do toga da je razlika mandat. mislim, keš iz Beograda će i dalje dolaziti ali opet cilj ostvarili nisu. ubjedljiva pobjeda (sami su pričali da imaju preko 30%) a i sad je rekonstrukcija Vlade smiješna. jer kako izaći na parlamentarne izbore kad znaš koliko si glasova izgubio od tad

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #2658
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,413
    Thanks Thanks Given 
    4,199
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,188 Posts

    Default

    Od sinoc me zivo interesuje ubacise li ono Dajka u DF ili je jos uvijek samostalan politicki aktivista. Crni on a trudi se.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  10. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  11. #2659
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Hmmm, jako zanimljiva situacija. Momo ima jedinstvenu priliku da ćikuje teleće glave iz df-a i da prvo uleti u koaliciju sa Urom i Dakom pa onda da pregovara sa 'gradonačelnikom' i da mu poziciju predsjednika skupštine recimo..
    Dogovorice se 2+2 ili ce df biti ćikovan


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to _posmatrac For This Useful Post:


  13. #2660
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    DPS-u je ovo maksimum, jer su zahvaljujući velikoj polarizaciji uspjeli da homogenizuju preko 40% birača, što nakon svega jeste uspjeh.

    Ali zaista treba naglasiti da glavni razlog za tako dobar rezultat nije ni Medo, niti birački spisak, niti rezultati Vlade, a ponajmanje njihov program i rezultati, već isključivo agresivna, besprizorna i primitivna kampanja koju je sprovodio DF pod sponzorstvom Vučića i njegovih medija, a koja je očigledno izazvala revolt. Koncipirati kampanju oko ideje 'srpski svet' u gradu sa najvećinm procentom deklarisanih nacionalnih Crnogoraca poslije Cetinja je bio strateški promašaj.

    Sve u svemu, s obzirom na pare koje su usute i sveukupnu kampanju, koja je mnoge podsjećala na predratno stanje, ovakva raspodjela unutar biračkog tijela daje nadu da ipak možemo krenuti putem napretka.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  14. The Following 6 Users Say Thank You to Viscount For This Useful Post:


  15. #2661
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ne znam otkud optimizam kad su dps i df uzeli 65% glasova, znaci velika vecina.
    Ali ubjedljivo najjaca prica oko svakih izbora je pravdanje glasaca dps-a, da biraju najmanje zlo. Znaci od referenduma 2006 nije uspjela da se formira neka politcka stranka koja "nije protiv Crne Gore" a da to nije dps, 14 godina znaci nije u stanju da se formira neka "patriotska" grupacija koja istovremeno nije interesno-otimacka. Toliko tesko ljudima pada glasanje dps-a.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  16. #2662
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,932
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,802
    Thanked in
    3,717 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post

    SDP - u Nikšić su vodili kampanju onako kako je zacrtala Draginja (retorika DPS-a i napad na GP URU) što se pokazalo lošim jer imaju manjak od 155 glasača koji su se izgleda prelili kod URE. Ako Raško primjeni taktiku djelovanja možda i mogu opstati. Nisu prošli cenzus.

    Opšti utisak, DPS sa svojim satelitima je zadržao neokrnjeno biračko tijelo, glasovi koji su bili na parlamentarnim izborima za DF i Demokrate ostali su u istom ,,taboru" uz međusobno prelivanje sa dodatkom Dakine partije. URA narasla za onoliko koliko je SDP oslabio i to je to prelivanje.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Masovno su glasači SDP-a glasali DPS iz razloga što su se bojali upravo ovog scenarija, da SDP neće preći cenzus i da će im se glasovi prosut.
    War. War never changes.

  17. #2663
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Ne znam otkud optimizam kad su dps i df uzeli 65% glasova, znaci velika vecina.
    Ali ubjedljivo najjaca prica oko svakih izbora je pravdanje glasaca dps-a, da biraju najmanje zlo. Znaci od referenduma 2006 nije uspjela da se formira neka politcka stranka koja "nije protiv Crne Gore" a da to nije dps, 14 godina znaci nije u stanju da se formira neka "patriotska" grupacija koja istovremeno nije interesno-otimacka. Toliko tesko ljudima pada glasanje dps-a.
    Što je najgore, to 65% je i na nivou države.. Neko se bori sa vjetrenjačama a neko bira između dva zla..

    Ako se ta cifra ne spušti ispod 50% makar, nema sreće ođe na duže staze..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  18. #2664
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    957
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ovaj rezultat je savršen za DPS. Dugoročno.
    Pokazalo je samo da pali priča nacionalizma i da dok god DF bude gurao svoj narativ dps će gubiti minoran broj glasača.
    A onda ti je dosta da se pojavi jedna nova partija poput pozitivne da pokupi glasove SDP sd itd ima 3-4 poslanika i eto ga.
    Povratak
    Pa nisu svi glasaci DPS ljudi koji guraju taj nacionalizam. Ima tu dosta ljudi koji glasaju pod pritiskom ili zbog posla i privilegija. Gubitkom vlasti bice im dosta teze. Uglavnom najmanje je onih koji ih glasaju jer vjeruju u njihovu politku.

    Sa druge strane, rast demokrata ipak govori da ima dosta ljudi kojima je pun kufer nacionalizma, cetnika i komita.

    Vidjecemo sta ce biti do izbora u PG naredne godine.

  19. #2665
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Znate li sto jedino dobro kod DF-a, sto je to jedan od nasih najboljih "izvoznih" grana drzave, odmah posle turizma najvise preko njih udje novca u Crnu Goru. Ipak taj novac ostane ovdje, ok kupe po koji stan u BG ali to smo uvijek radili kada imamo viska novca.

    Dobro je da su Demokrate ovoliko ojacale, valjalo bi da budu jaci od DF-ovaca, samim tim se ce se pojacati materijalna pomoc DF-ovcima. Smatram da je potrebno da postoji neka jaka Srpska stranka u CG ali neka mnogo ljepsa od DF-a.
    Last edited by GaD; 15-03-21 at 10:34.

  20. #2666
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,413
    Thanks Thanks Given 
    4,199
    Thanks Thanks Received 
    4,514
    Thanked in
    2,188 Posts

    Default

    Kako se ovdje ljudi bacaju pretpostavkama. Najvise glasaju iz ovog razloga. Najmanje iz onog razloga. Procitah za Niksic da je DPS prijetio vise nego ikad. Davali i po 500 eura a ranije samo po 100. I tako dodjose do 19+ hiljada glasova. E pa svasta od analiza.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  21. #2667
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    DPS je Nikšić izgubio i to njihova pobjeda ne može da bude kako je god obrtali. E, sad, to što su biračko tijelo zadržali neodgovornom nacionalističkom propagandom i produbljivanjem podjela u Crnoj Gori je činjenica iz koje treba izvući nauk. Još su opasni, još mogu da se vrate, a obaranje vlade i novi izbori sad bi bili samoubilački rizik.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  23. #2668
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Ekipo, zaista se ne foliram, ranije sam imao sumnje, a sada sam ubijeđen. Objasnite mi "pritisak" da se glasa. Dođe mi šef i kaže glasaj za XYZ. Oću šefe, ne brini. I glasam za koga mi se ćefne. Ajde na neko malo mjesto za 30 birača i nekako. Ali neki romb, kvadrat pravugaonik potrošiš geometriju na pet birača i što dalje? I mislite li da na velika mjesta neko iz partije ima kad da gleda geometriju a da se ne boji da mu oni drugi nešto ne munu?
    Može li se sada reći da su Demokrate pravile pritisak jer su porasle? Da je sada cijela nikišćka bolnica glasala za Demokrate zbog direktora? Dajte ljudi...
    Pritisak je možda da nekome obećaš pa te drži za riječ. E to je već nešto drugo. Agitovanje.
    Stvarno mi nije jasno kako će neko znati za koga sam glasao. A posle rezultata, pa naravno glasao sam za naše (naši su pobjednici ).
    Ili uzmem kintu i glasam po meraku što je i premijer rekao. I? Odlična vam je ta kupovina momci.

    I dalje mislim da se te stvari precjenjuju što je pokazao Nikšić. Na vrijednosti "pritiska" sigurno su insistirali "aktivisti" kako bi sebi držali cijenu kod partijskog menadžmenta.
    Mislim da je to dobra stvar što se pokazuje da su pritisci mnogo manji faktor nego što se mislilo, uprkos tome što je dobitnik te činjenice poprilično omraženi DPS.
    Dok je dobijao naravno da su poraženi političari pričali da je to zbog pritisaka. A ne no će reći "izgubili smo jer smo mi luzeri i nesposobni" . Vazda je kriv sudija .

    Doduše ovo piše neko koga niko nikad nije pozvao u vezi izbora. A ne vode me u DPS knjige za njinoga. Provjerio
    Last edited by Gagarin; 15-03-21 at 10:55.

  24. #2669
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Mislim da se DPS u ovom obliku ne moze vratiti makar jos jedno 8 godina. Oni moraju da naprave cudo od stranke, da izbace iz stranke jedan veliki dio "menadzemnta" i da se odalje od njih pa ce mozda nekad neko imati hrabrosti da udje u koaliciju sa njima. Ovako ne vjerujem da bi neko rizikovao. DPS na ovoliko velikom broju drzi DF i njihov ekstremizam, kad onda splasne mislim da ce DPS da bude porazen do kraja.

  25. #2670
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    DPS je Nikšić izgubio i to njihova pobjeda ne može da bude kako je god obrtali. E, sad, to što su biračko tijelo zadržali neodgovornom nacionalističkom propagandom i produbljivanjem podjela u Crnoj Gori je činjenica iz koje treba izvući nauk. Još su opasni, još mogu da se vrate, a obaranje vlade i novi izbori sad bi bili samoubilački rizik.
    Zadržali su biračko tijelo neodgovornom nacionalističkom propagandom. Tačno.

    Ali ta nacionalistička propaganda je potpomognuta istom takvom propagandom od strane DFa i medija iz Srbije o srpskom svetu, inače bi se ova prva slabije primila.

    Sad kad su se slegli utisci zadovoljan sam rezultatima izbora. Da je DPS pao par procenata, a URA porasla za toliko bilo bi skoro pa idealno!

    "Razočarani uraši" su porasli za par stotina glasova.

    Očigledno smo nevjerovatno nacionalno podijeljeno društvo, a mislim da URA jedina ima kapacitet da ozbiljno uđe u DPS biračko tijelo, Demokrate manje ali nije da ne mogu, dok DF može samo da nabaci DPSu još koji glas.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  26. The Following 4 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  27. #2671
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    336
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Nijesam baš siguran da je Demokratama Zdravko Krivokapić donio svih 10% viška. Mislim da bi oni imali svakako povećanje podrške, tako da Krivokapić nije "težak" 10% nego značajno manje.

  28. #2672
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Što je najgore, to 65% je i na nivou države.. Neko se bori sa vjetrenjačama a neko bira između dva zla..

    Ako se ta cifra ne spušti ispod 50% makar, nema sreće ođe na duže staze..
    Реално је да дпс изгуби 10 а дф макар 5. Тако да ће они брзо испод 50

  29. #2673
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ekipo, zaista se ne foliram, ranije sam imao sumnje, a sada sam ubijeđen. Objasnite mi "pritisak" da se glasa. Dođe mi šef i kaže glasaj za XYZ. Oću šefe, ne brini. I glasam za koga mi se ćefne. Ajde na neko malo mjesto za 30 birača i nekako. Ali neki romb, kvadrat pravugaonik potrošiš geometriju na pet birača i što dalje? I mislite li da na velika mjesta neko iz partije ima kad da gleda geometriju a da se ne boji da mu oni drugi nešto ne munu?
    Može li se sada reći da su Demokrate pravile pritisak jer su porasle? Da je sada cijela nikišćka bolnica glasala za Demokrate zbog direktora? Dajte ljudi...
    Pritisak je možda da nekome obećaš pa te drži za riječ. E to je već nešto drugo. Agitovanje.
    Stvarno mi nije jasno kako će neko znati za koga sam glasao. A posle rezultata, pa naravno glasao sam za naše (naši su pobjednici ).
    Ili uzmem kintu i glasam po meraku što je i premijer rekao. I? Odlična vam je ta kupovina momci.

    I dalje mislim da se te stvari precjenjuju što je pokazao Nikšić. Na vrijednosti "pritiska" sigurno su insistirali "aktivisti" kako bi sebi držali cijenu kod partijskog menadžmenta.
    Mislim da je to dobra stvar što se pokazuje da su pritisci mnogo manji faktor nego što se mislilo, uprkos tome što je dobitnik te činjenice poprilično omraženi DPS.
    Dok je dobijao naravno da su poraženi političari pričali da je to zbog pritisaka. A ne no će reći "izgubili smo jer smo mi luzeri i nesposobni" . Vazda je kriv sudija .

    Doduše ovo piše neko koga niko nikad nije pozvao u vezi izbora. A ne vode me u DPS knjige za njinoga. Provjerio
    Precjenujes inteligenciju i podcjenjujes strah i paranoju kod ovog naroda, kao i sposobnost da sebe laze.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  30. #2674
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Malo ko odje voli SDP kao ti

    Special love for Draginja particularly

  31. #2675
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Nikšić
    Posts
    698
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Na duze staze DPS ima najvecu dobit. Jos ako bi se desili parlamentarni vanredni...

Page 107 of 119 FirstFirst ... 75797103104105106107108109110111117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 15-02-13, 20:28
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •