View Poll Results: Za koga biste glasali na lokalne izbore u Nikšić?

Voters
105. You may not vote on this poll
  • DPS i partneri (SD, manjine itd.)

    28 26.67%
  • DF

    8 7.62%
  • Pred ili postizborna koalicija Z.Krivokapića, Bečića i Dritana

    52 49.52%
  • SDP (i neke manje partije kao Crnogorska)

    15 14.29%
  • SNP (i neke manje partije kao Ujedinjena CG)

    2 1.90%
Page 47 of 119 FirstFirst ... 374344454647484950515797 ... LastLast
Results 1,151 to 1,175 of 2956

Thread: Lokalni izbori - Nikšić (mart 2021)

  1. #1151
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Dragi Nikšićani,

    šugavi izbori lokalne uprave u vašem gradu imaju 48 strana, a tema o gradu 3 strane. Nemojte se onda čudit što vam je grad spao na niske grane. Moram vas kritikovat.

    ostavio sam na toj temi jedan text koji sam vam najavio i dosta je kratak, jer je Bato Kokolj to neđe ljepše i naravno romansirano ispisao (imate link).

    Zamoliću direktno porukom moderatora da isječe poslednjih par strana i zakači na topic o Nikšiću da ne bude onakvo ruglo kakvo je.

  2. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  3. #1152
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Dragi Nikšićani,

    šugavi izbori lokalne uprave u vašem gradu imaju 48 strana, a tema o gradu 3 strane. Nemojte se onda čudit što vam je grad spao na niske grane. Moram vas kritikovat.

    ostavio sam na toj temi jedan text koji sam vam najavio i dosta je kratak, jer je Bato Kokolj to neđe ljepše i naravno romansirano ispisao (imate link).

    Zamoliću direktno porukom moderatora da isječe poslednjih par strana i zakači na topic o Nikšiću da ne bude onakvo ruglo kakvo je.
    A kako neće imati 48 strana kad se raspravlja o svemu samo ne o LOKALNIM izborima. Priče o četnicima/komitima, ugroženosti crkve, Petru Ivanoviću, što nije skupština stanara okrečila fasadu i sl. Gledajući imena na svim izbornim listama istina je samo jedna, treba pojesti gov*o pa zaokružiti bilo koju od tih opcija jer pričamo o izboru ljudi koji trebaju da vode naš grad, samo je pitanje veličine kofe gova*a koju je potrebno svariti. Niko nije ponudio konkretna rješenja za veliki broj problema u gradu, samo se vrte jedne te iste priče kao što se ođe na forumu palamudi o njima.

  4. The Following User Says Thank You to Bidon_nk For This Useful Post:


  5. #1153
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,803
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Može li neko pojašnjenje? Aplauz?!?

    https://streamable.com/o29085
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #1154
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,638
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    dođe vrijeme kad ljudi neće u Podgoricu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #1155
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,749
    Thanks Thanks Given 
    2,118
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Valjda je jasno na sta se misli, metaforicki da se 'zatrpa tunel', tj. da se otvore radna mjesta i pokusa ostaviti radna snaga u Nk, a ne da masu omladine svaki dan outuje za PG da radi, ka sto ih i ima dostina.
    Forever young, i want to be forever young

  8. #1156
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    A ja sam i dalje jedina budala koja misli da on jednog jedinog glasa DF-u neće uzet, no će sve što bude imao skupit od SNP-a, Prave, i Demokrata... Ovo zatrpajte tunel me toliko podshjetilo na https://www.alamy.com/stock-photo-sl...-31180606.html , da sam se raznježio, i to onako, magareći
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  9. #1157
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Niksicani ne mogu da dobiju biciklisticku stazu evo 10 godina, kamoli sta drugo. O cemu da pisem kad se nista ne desava.

    Grad dje se dolazi do kuce ispred sa asfaltom i papirom da potvrdis glas. Nek se igraju ovim igricama do 14-og a onda...

  10. #1158
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Svi oce ljeba bez motike


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Valjalo bi uvest neki zakon i limitirati partije, ovo je sprdnja... a ima ih jos u najavi, kako na lokalnom tako i na drzavnom nivou.

    Vidjeli ljudi da se svakakva budala probija pa aj da probam. Jedinu se Dajku ne da...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #1159
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _posmatrac View Post
    Valjalo bi uvest neki zakon i limitirati partije, ovo je sprdnja... a ima ih jos u najavi, kako na lokalnom tako i na drzavnom nivou.

    Vidjeli ljudi da se svakakva budala probija pa aj da probam. Jedinu se Dajku ne da...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ajde da se svi uclanimo kod Dajka u partiju. I knda da ga smjenimo dako skoci s mosta


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  13. #1160
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Politika, promjena vlasti, koja je očekivana, bojim se, neće donijeti neki pomak. Evo primjer Berana koliko može lokalna vlast da promjeni stvari. Tako, ni izbori u Nikšiću.
    Realno, odrađena je negativna selekcija. Ljudi su odlazili iz Nikšića, i to uglavnom oni koji su mogli nači posao na nekom drugom mjestu najčešće Podgorici i Primorju.
    Znači pošli su najbolji. I sad, promjenila se vlast na nivou CG, evo promjeniće se i na lokalu, i šta...? Očekujete da će se ljudi vratiti jer više nije DPS? Dajte...
    Neki napredak vidjeće se kada se bude pričalo o fasadama, travnjacima, kanalizaciji, deponiji, Gračanici itd...
    Da imam pravo glasa vjerovato bih glasao za Daku. Ratnog profitera? Da za njega... Jedini je iz političke ponude koji je otvorio neko radnu mjesto u Nikšiću. Ostali... Koliko znam uglavnom su na niovu Crne Gore u biznisu uspjevali da zatvore firme, ispale akcionare, državu, zaposlene... Kako ko.

  14. #1161
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Lista "Grade moj" konačno odbijena. Dakle biće 6 lista, isto toliko kao i na parlamentarnim (bez manjinskih stranaka) - jedna više na strani lokalne opozicije i jedna (manje) na strani lokalne vlasti.

  15. #1162
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,783
    Thanks Thanks Given 
    619
    Thanks Thanks Received 
    999
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Zašto tako naopako misliš, dobri čovječe?
    Pa mislim da se od 10 stanovnika Niksica koji su rođeni 1980 pa nadalje makar 70% preselili u Podgoricu tako da ga sad slobodno ne moraju zatrpavati.
    Pa gradonačelnici Nikšica i sadašnji a i prethodni stanuju u Pg što je slikovit detalj ja mislim.

    Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  16. #1163
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ovaj mi se gornji post oteo kontroli, a nemam opciju edit pa brišite taj a ostavite ovaj


    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Pa mislim da se od 10 stanovnika Niksica koji su rođeni 1980 pa nadalje makar 70% preselili u Podgoricu tako da ga sad slobodno ne moraju zatrpavati.
    Pa gradonačelnici Nikšica i sadašnji a i prethodni stanuju u Pg što je slikovit detalj ja mislim
    Od tih 70% barem pola nije preselio u Podgoricu nego putuje na posao tamo. Poznati su mi neduhoviti vicevi koji opisuju Pljevljake u Podgorici, kao da su se se tamo doselili zbog ljuckovine podgoričke a izgleda pomalo ta nastrana vickasta kreativnost kreće put Nikšićana. Najveća nepravda u "majci našoj" Crnoj Gori je napravljena prema Nikšiću, a pritom su i razni nepomenici na vlasti, kako onoj zvaničnoj tako i onoj iz sjenke, bili iz grada pod Trebjesom. Kako objasniti propadanje Nikšića ako imamo u vidu jezera koja opskrbljuju Perućicu, i uopšte čitav sistem te hidrocentrale, zatim rudnik boksita koji lupeži iz Podgorice, porijeklom iz Nikšića, nemilosrdno eksploatišu a država a tek Nikšić od toga imaju od toga samo goli cooratz. Da ne pominjemo šumsko blago koje okolina Nikšića posjeduje a koje se nemilosrdno pljačka uz blagoslov i moleban Nikšićana iz Podgorice. Pivaru da i ne pominjem, Željezaru...Ako je i tačno da su oni rođeni +1980 otišli iz Nikšića, imamo mi dosta omladine rođene +2000 godine pa bismo željeli da ostanu u Nikšiću i da nas "majka naša" više sramotno ne pljačka nego da nam dopusti da živimo u skladu sa našim resursima kojih imamo na pretek a koji nam se bezdušno i besramno otimaju od strane Podgorice, i to od strane naših nikšićkih izdajnika u bivšoj lopovskoj vlasti. Podsjeti me, molim te, koji su to resursi Podgorice, sem zetskih paprika, osim toga što je imala sreću da je drug Tito proglasi za glavni grad SR Crne Gore i da otada Nikšić radI a Titograd se gradi. Ono, kad ste već toliko vickasti da se sprdate ljudima koji u Pg idu trbuhom za kruhom. Čuveni Aluminijumski kombinat je mimo svake logike sagrađen u Titogradu iako je rudnik boksita u Nikšiću.

    Ludilo.

  17. #1164
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brutajle View Post
    Ovaj mi se gornji post oteo kontroli, a nemam opciju edit pa brišite taj a ostavite ovaj




    Od tih 70% barem pola nije preselio u Podgoricu nego putuje na posao tamo. Poznati su mi neduhoviti vicevi koji opisuju Pljevljake u Podgorici, kao da su se se tamo doselili zbog ljuckovine podgoričke a izgleda pomalo ta nastrana vickasta kreativnost kreće put Nikšićana. Najveća nepravda u "majci našoj" Crnoj Gori je napravljena prema Nikšiću, a pritom su i razni nepomenici na vlasti, kako onoj zvaničnoj tako i onoj iz sjenke, bili iz grada pod Trebjesom. Kako objasniti propadanje Nikšića ako imamo u vidu jezera koja opskrbljuju Perućicu, i uopšte čitav sistem te hidrocentrale, zatim rudnik boksita koji lupeži iz Podgorice, porijeklom iz Nikšića, nemilosrdno eksploatišu a država a tek Nikšić od toga imaju od toga samo goli cooratz. Da ne pominjemo šumsko blago koje okolina Nikšića posjeduje a koje se nemilosrdno pljačka uz blagoslov i moleban Nikšićana iz Podgorice. Pivaru da i ne pominjem, Željezaru...Ako je i tačno da su oni rođeni +1980 otišli iz Nikšića, imamo mi dosta omladine rođene +2000 godine pa bismo željeli da ostanu u Nikšiću i da nas "majka naša" više sramotno ne pljačka nego da nam dopusti da živimo u skladu sa našim resursima kojih imamo na pretek a koji nam se bezdušno i besramno otimaju od strane Podgorice, i to od strane naših nikšićkih izdajnika u bivšoj lopovskoj vlasti. Podsjeti me, molim te, koji su to resursi Podgorice, sem zetskih paprika, osim toga što je imala sreću da je drug Tito proglasi za glavni grad SR Crne Gore i da otada Nikšić radI a Titograd se gradi. Ono, kad ste već toliko vickasti da se sprdate ljudima koji u Pg idu trbuhom za kruhom. Čuveni Aluminijumski kombinat je mimo svake logike sagrađen u Titogradu iako je rudnik boksita u Nikšiću.

    Ludilo.
    Nisu stvari baš crno-bijele, razumjevši frustraciju koju si sa pravom ukazao u postu.
    Koncept Nikšića kao industrijskog centra koji je forsiran kiksao je globalno sa krahom komunizma.
    Možda bi imali neke firme šanse da prežive (kao što je preživjela Trebjesa), ali smo mi 90-te kada se većina zemalja bivšeg komunističkog bloka bavila tranzicijom i gdje je trošak posla bio ne mnogo velik, jer je bio period globalnog prosperiteta, proveli u klanju i sankcijama.
    Takođe, imaj u vidu da je komunistički koncept na prvo mjesto imao društvenu korisnost mjerenu kroz broj zaposlenih. Tako je u čuvenom Aluminijumskom kombinatu radilo oko 6.000 ljudi, a sada radi 700, planira se do 1.000, sa čime bi dostigao produktivnost veću nego na vrhuncu proizvodnje.
    U Željezari sa 7.000 ljudi, realno je višak bio oko 6.000 a tehnologija je bila blagi užas. Makar mi je tako rekao lik koji je tamo radio a sada je menadžer u švedskom Tetrapaku.
    Koncept industrijskog grada nastradao je i od raspada SFRJ koja je bila veliko, prilično zatvoreno tržište zaštićeno od uvoznika. To pada u vodu kada dođe tranzicija i raspad zemlje.
    Sad sve da kreneš da obnavljaš industriju bio bi u problemu jer ne bi imao ljude za tako nešto, imao bi deficit inžinjera (zanemari one od 60+, izmjenila se tehnologija).
    Znači korak po korak, pa kad bude.
    Trivia: boksit iz Nikšića uopšte ne odgovara kombinatu aluminijuma. Može, ali baš ga košta. Tehnologija KAP-a je francuska Peshine, gdje odgovara boksit iz zapadne Afrike gdje su bila francuske kolonije.

  18. #1165
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    568
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nisu stvari baš crno-bijele, razumjevši frustraciju koju si sa pravom ukazao u postu.
    Koncept Nikšića kao industrijskog centra koji je forsiran kiksao je globalno sa krahom komunizma.
    Možda bi imali neke firme šanse da prežive (kao što je preživjela Trebjesa), ali smo mi 90-te kada se većina zemalja bivšeg komunističkog bloka bavila tranzicijom i gdje je trošak posla bio ne mnogo velik, jer je bio period globalnog prosperiteta, proveli u klanju i sankcijama.
    Takođe, imaj u vidu da je komunistički koncept na prvo mjesto imao društvenu korisnost mjerenu kroz broj zaposlenih. Tako je u čuvenom Aluminijumskom kombinatu radilo oko 6.000 ljudi, a sada radi 700, planira se do 1.000, sa čime bi dostigao produktivnost veću nego na vrhuncu proizvodnje.
    U Željezari sa 7.000 ljudi, realno je višak bio oko 6.000 a tehnologija je bila blagi užas. Makar mi je tako rekao lik koji je tamo radio a sada je menadžer u švedskom Tetrapaku.
    Koncept industrijskog grada nastradao je i od raspada SFRJ koja je bila veliko, prilično zatvoreno tržište zaštićeno od uvoznika. To pada u vodu kada dođe tranzicija i raspad zemlje.
    Sad sve da kreneš da obnavljaš industriju bio bi u problemu jer ne bi imao ljude za tako nešto, imao bi deficit inžinjera (zanemari one od 60+, izmjenila se tehnologija).
    Znači korak po korak, pa kad bude.
    Trivia: boksit iz Nikšića uopšte ne odgovara kombinatu aluminijuma. Može, ali baš ga košta. Tehnologija KAP-a je francuska Peshine, gdje odgovara boksit iz zapadne Afrike gdje su bila francuske kolonije.


    Nije kriv samo krah komunizma, dobri moj Gagarine. Tačno je da nam neznalice iz politike serviraju tu priču, ali ima tu još ponešto. Đavo je u detaljima, kako kažu ljudi. Nikšić je čak i u vrijeme kraljevine Jugoslavije bio strateški grad jer ima odlike prirodne tvrđave. Ne moram te podjsećati da je baš iz Nikšića kralj pobjegao sa nikšićkog aerodroma kad se u Podgorici tek bilo čulo da postoje neke sprave koje lete vazduhom. Ta se strateška važnost Nikšića nastavila i u SFRJ gdje je ratna doktrina bila da se Podgorica napušta, a a sve se seli u Nk zbog već rečenih prirodnih odlika. Famozna Željezara, za koju se manipuliše cifrom od 7000 radnika, što je bilo u jednom trenutku kad je već propast bila na pomolu (realan broj radnika je bio 3 do 4000) bila je zamaskirana vojna fabrika koja bi se u slučaju rata aktivirala sa proizvodnjoim ratne opreme, naročito djelova za tenkove. Taj potencijal je postojao i posle pada komunizma ali nesposobni kadrovi i ulizice Podgorice su to zanemarili i ostavili željezaru da propada.

    Naravno da se vrijeme ne može vratiti. Mudrac je rekao da se ne može 2 puta ući u istu rijeku. Ali siguran sam da se može daleko više od trenutnog stanja.

    P.S. Imaš pogrešne informacije o boksitu iz Nikšića. A to je opet priča političara - kriminalaca. Boksit Iz Nikšića spada među najkvalitetnije u svijetu a, nažalost, zalihe mu nijesu neiscrpne a divljački se eksploatiše od strane privatnika. Za kvalitet boksita nema veze geografsko porijeklo nego visoki procenat aluminijuma i niski procenat silicijuuma. Svaki boksit koji ima preko 50% aluminijum oksida i manje od 4% silicijuma smatra se visokokvalitetnim. Za tvoju informaciju, nikšićki boksit ima skoro 60% aluminijuma (Al2O3.3H2O) i oko 3% silicijuma (SiO2), što ga čini vrlo atraktivnim na svjetskom tržištu, a 90% se izvozi u Kinu koja samo traži maximum da im se isporuči jer je kvalitet vrhunski. Od tog izvoza grad Nikšić nema ništa jer je to u mafijaškim rukama a država CG tek mrvice u vidu par stotina hiljada ne ime koncesije a pitanje je da li se i to isplaćuje.
    Last edited by brutajle; 20-02-21 at 22:27.

  19. #1166
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Jasno je da su brojevi zaposlenih bili naduvani i da se i tada, kao i danas, masovnim zaposljavanjem kupovao socijalni mir. Razlika je sto su tada radnici bilo dominantno zaposleni u industriji, danas je to drzavna uprava jer industrije u vlasnistvu drzave prakticno da nema.

    Niksic je bio sta je bio, sumnjam da moze biti nesto slicno u buducem periodu prvenstveno jer su se promijenili prioriteti, a industrija tesko da moze biti konkurentna u nekom slicnom obimu kao ranije.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  20. #1167
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Rekao bih da je glavni problem tih Niksica, Sjevera pa i Juga u vodecim 'licnostima' tih sredina koje za stan u Podgorici/Beogradu 'podvode' centralnim vlastima one koje bi trebalo da stite (nazalost jedino i najvise od tih istih centralnih vlasti i njihovih opachina). U tom fazonu Niksicu ne bi pomogao ni rudnik zlata, a ne boksita. I taj nacin 'rada' je postao normalan u gradjanizovanoj CG. 'Kum Zorz' kao titula.
    Pri tome da smo kao nekakvi ljudji ova zemlja ne bi bila ovako krvnicki centralizovana. Daleko vise nego u 'zloglasnom' komunizmu.
    Sto se tice industrije, hm, kad je Alfa Romeo napravio fabriku u Napulju to mu je i bio kraj. Citav jug Evrope je infantilan za bilo kakav ozbiljan posao lishe konobara aristokratskog drzanja. Eventualno da se zene angazuju u industriji. Kao sto su u SSSR Ruskinje brusile lopatice turbina mlaznih motora.

  21. #1168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Bih se malo uključio oko problematike Nikšića... Ne oko industrije, jer je tu sve rečeno manje više... Plus, kad se to pitanje politizuje, i ako pričamo o uzrocima propasti ne nikšićke industrije, nego svake druge, od Jugooceanije pa dalje - ajmo da nađemo najveći uzrok, koji je ubrzao propadenje do brzine svjetlosti. Sankcije 90-ih. Zašto su nam uvedene sankcije? Svi znamo. I sagovornika odmah pitam, kad bi znao sve što sad zna, slaže li se da smo 1991 trebali ostaviti potpis na Haškom sporazumu, da se razilazimo fino, pa nek se Srbija o svome jadu zabavlja. Tu se diskusija obično završi...

    Nego, Nikšić nije bio samo grad industrije. To je grad sa dušom, grad Vita i Živka Nikolića, Miladina Šobića, boemski grad. Grad koji je tek bio brojem stanovnika manji od Podgorice, ali gotovo po svemu ostalom ravnopravan. Odeš, vidiš petlju na ulazu, vidiš obilaznicu, vidiš kružni tok... Mogao bi sad do ujutru... I greota je što to nije ostao crnogorski Maribor, koji se ne pomjera Ljubljani...

    Ali brate mili, ako dođeš u Podgoricu, nemoj da je pljuješ đe stigneš. A kakvi su Podgoričani, a kakvo je ono, a kakvo je ono. Mene motivi ne interesuju, niko te nije naćerao ovamo. Plus, vi ste svi Podgoričani koliko i ja - PG je 1948-me imala 14 hiljada stanovnika, uboga kasaba. Svak se ovde odnekud skotrljao, malo je kome đed šetao u cipelama. Đeca će ti pričati podgoričkim akcentom, da ih drugovi u školi ne bi čudno gledali, i nećeš ništa moći da uradiš povodom toga. Zato, prijatelju, smanji gas. Grad kao i svaki drugi, u kom svako u familiji ima nekog ko vene za zavičajem. To je najmanji zajednički sadržalac Crne Gore, mjesto đe smo se skupili, a ne simbol nekakve nepravde.

  22. #1169
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Bih se malo uključio oko problematike Nikšića... Ne oko industrije, jer je tu sve rečeno manje više... Plus, kad se to pitanje politizuje, i ako pričamo o uzrocima propasti ne nikšićke industrije, nego svake druge, od Jugooceanije pa dalje - ajmo da nađemo najveći uzrok, koji je ubrzao propadenje do brzine svjetlosti. Sankcije 90-ih. Zašto su nam uvedene sankcije? Svi znamo. I sagovornika odmah pitam, kad bi znao sve što sad zna, slaže li se da smo 1991 trebali ostaviti potpis na Haškom sporazumu, da se razilazimo fino, pa nek se Srbija o svome jadu zabavlja. Tu se diskusija obično završi...

    Nego, Nikšić nije bio samo grad industrije. To je grad sa dušom, grad Vita i Živka Nikolića, Miladina Šobića, boemski grad. Grad koji je tek bio brojem stanovnika manji od Podgorice, ali gotovo po svemu ostalom ravnopravan. Odeš, vidiš petlju na ulazu, vidiš obilaznicu, vidiš kružni tok... Mogao bi sad do ujutru... I greota je što to nije ostao crnogorski Maribor, koji se ne pomjera Ljubljani...

    Ali brate mili, ako dođeš u Podgoricu, nemoj da je pljuješ đe stigneš. A kakvi su Podgoričani, a kakvo je ono, a kakvo je ono. Mene motivi ne interesuju, niko te nije naćerao ovamo. Plus, vi ste svi Podgoričani koliko i ja - PG je 1948-me imala 14 hiljada stanovnika, uboga kasaba. Svak se ovde odnekud skotrljao, malo je kome đed šetao u cipelama. Đeca će ti pričati podgoričkim akcentom, da ih drugovi u školi ne bi čudno gledali, i nećeš ništa moći da uradiš povodom toga. Zato, prijatelju, smanji gas. Grad kao i svaki drugi, u kom svako u familiji ima nekog ko vene za zavičajem. To je najmanji zajednički sadržalac Crne Gore, mjesto đe smo se skupili, a ne simbol nekakve nepravde.
    Pamtim kad ga je Momov DPS izglasao, taj potpis, jedno veče kasno u skupštinu, i pamtim uniforme shjutra ujutro ispred preshjedništva i skupštine, gušter sam bio tad, dvije čete vojne policije i dva bvp-a, i naslov u Novosti - ''Izdaja!!!''...
    Možeš slobodno reć da je to bio momenat u kojem je šaka političara bila mnogo umnija od naroda kojim je vladala, a koji bi je sam izgoreo da je ostala pri rezoluciji koju je skuština izglasala, bez da se JNA miješa u to.
    Sami smo sebi sudili u te dane.

    A gledat jednu opštinu po nivou prirodnih resursa koje ima, bez da se ljutite, odgovara kriterijumu po kojem je, neđe u 13. vijeku, Novo Brdo bilo totalni velegrad za London, ko što i jeste.
    No je to vrlo brzo prestalo tako bit, jer su ljudi, konji, mazge i tovari, počeli da se kreću, sve brže, pa se bogatstvo iz rudnika prelilo tamo đe je bila pamet, koja je donosila moć. Iz tog razloga je London, kao uostalom i čitava ta zemlja, sa milion puta manje resursa i prirodne snage, postao London, a Novo Brdo i ta zemlja su postali... jedno veliko Novo Brdo.

    Nikšiću nije više loše što je sve otišlo u Podgoricu ( iako ima Budvana koji se s tim ne bi složili ), no je to bio grad dominantno industrijski zavisan, i mnogo više nego dominantno.
    Ako se, eto, obrnete po svijetu, viđećete da takvi gradovi čak i u Amerike razvijene pate, Detroit recimo, i da oko 75% stanovništva u industrijske gradove tamo poslije 25og u mjesecu živi na bonove i tačkice, i da je to zakonito kretanje, trend sveopšti. Posledica toga što je industrija prestala da bude dominantna snaga koja vuče svijet, ima tome i tries godina.
    I, tačno kako je rečeno, sankcije su u bolesno krupnim industrijskim sistemima Crne Gore, od kojih je zavisilo minimum 70% ukupne privrede, i čija sposobnost da reaguju na bilo koji način je bila jednaka nuli, momentalno napravile totalnu devastaciju. I Nikšić je tad stradao proporcionalno onome koliko je imao industrijskih giganata, odnosno, da ih je imao manje, mnogo bolje bi podnio to vrijeme, i imao bolje današnje.
    Tako da, kad kažete da je grad industrije, to i nije baš neki plus. Još manje osnova za budućnost.

    Ali lijepo radi glasove po izbora.
    Last edited by Buva+gacce; 21-02-21 at 09:58.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  23. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  24. #1170
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Bih se malo uključio oko problematike Nikšića... Ne oko industrije, jer je tu sve rečeno manje više... Plus, kad se to pitanje politizuje, i ako pričamo o uzrocima propasti ne nikšićke industrije, nego svake druge, od Jugooceanije pa dalje - ajmo da nađemo najveći uzrok, koji je ubrzao propadenje do brzine svjetlosti. Sankcije 90-ih. Zašto su nam uvedene sankcije? Svi znamo. I sagovornika odmah pitam, kad bi znao sve što sad zna, slaže li se da smo 1991 trebali ostaviti potpis na Haškom sporazumu, da se razilazimo fino, pa nek se Srbija o svome jadu zabavlja. Tu se diskusija obično završi...

    Nego, Nikšić nije bio samo grad industrije. To je grad sa dušom, grad Vita i Živka Nikolića, Miladina Šobića, boemski grad. Grad koji je tek bio brojem stanovnika manji od Podgorice, ali gotovo po svemu ostalom ravnopravan. Odeš, vidiš petlju na ulazu, vidiš obilaznicu, vidiš kružni tok... Mogao bi sad do ujutru... I greota je što to nije ostao crnogorski Maribor, koji se ne pomjera Ljubljani...

    Ali brate mili, ako dođeš u Podgoricu, nemoj da je pljuješ đe stigneš. A kakvi su Podgoričani, a kakvo je ono, a kakvo je ono. Mene motivi ne interesuju, niko te nije naćerao ovamo. Plus, vi ste svi Podgoričani koliko i ja - PG je 1948-me imala 14 hiljada stanovnika, uboga kasaba. Svak se ovde odnekud skotrljao, malo je kome đed šetao u cipelama. Đeca će ti pričati podgoričkim akcentom, da ih drugovi u školi ne bi čudno gledali, i nećeš ništa moći da uradiš povodom toga. Zato, prijatelju, smanji gas. Grad kao i svaki drugi, u kom svako u familiji ima nekog ko vene za zavičajem. To je najmanji zajednički sadržalac Crne Gore, mjesto đe smo se skupili, a ne simbol nekakve nepravde.
    Gotovo sve vrijedno u Crnoj Gori od prakticne vaznosti nastalo je u SFRJ. Tu je i par milliona Crnogoraca koji zive u Srbiji. Potpuno je normalno i logicno sto je tada crnogorski narod htio da brani SFRJ pa i SRJ po svaki cijenu.
    Razbijanjem i padom SFRJ gube se sve prethodne tekovine i stecevina. Jedna Makedonija je uradila sve sto ti predlazes pa se nasla u daleko vecim problemima od CG uz promijenu imena kao vrhunac njihove nesolidnosti, neeticnosti i poraza. Nema ko se nije istovario na Makedoniju. Jedino ih je Srbija ispostovala, a u jednom veoma kriticnom trenutku i pomogla. Treba reci i da su sami Makedonci, narocito njihovi milicioneri deklarativno odbili plan sukoba sa odlazecom JNA koji je spremala grupa probugarskih politicara u Skoplju i hvala im na tome.
    Plasticniji ti je primjer Bjelorusije i Ukrajine. Bjelorusi su uradili sve kontra Zapadu i danas su veoma uredjena i razvijena drzava sa sve industrijom. Sa druge strane Ukrajina je sve uradila prozapadno i jos prije 2014 su imali katastrofalan pad industrije, kriminal i korupciju i najveci mirnodopski gubitak stanovnistva u istoriji. A od 2014 su se u korist Zapada odlucili za sukob sa Rusijom i vidim fino im ide.
    Razbijanje SFRJ je postupak kolonizacije i pljackanja ovih prostora od strane Zapada. Mi smo na to pristali i nema sanse da se izvucemo na nekakvo lukavstvo i nekakve nase trikove. Kod Vikinga to ne pali.

  25. #1171
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Danas Zdravko i Joanikije u manastiru u NK, mora da se dogovara strategija za izbore

    Valjda je i Bogdanović bio tuda iz Demokrata.

  26. #1172
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Danas Zdravko i Joanikije u manastiru u NK, mora da se dogovara strategija za izbore

    Valjda je i Bogdanović bio tuda iz Demokrata.
    Joanikije najbolje zna sta je partijsko zaposljavanje jer da nije SNS pustio kadrove po dubini on bi bio patrijarh a ovako mora i za poziciju mitropolita da se brine nego ne vjerujem da je iko lud toliko da im pada na pamet da bude bilo ko drugi.

  27. #1173
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Ali će on sam da se pobrine za to, ojačavši svoju poziciju kroz politiku. Zašto bi prepuštao išta slučaju



  28. #1174
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Nikad neko iz Crne Gore i Hercegovine neće biti Patrijarh jer prioritet imaju Srbija, pa Vojvodina, pa Bosna pa Slavoniija i Krajina. Samo u Vojvodini i Bosni ima tri puta više Srba nego zajedno u CG sa Trebinjem.Grigorije je bio digao glas pa su ga pospremili.Joanikije je obični autsajder u toj priči.
    Srbija je politički više zainteresovana za pomjeranje prema Bosni i nemam utisak da je Crna Gora nešto puno zanimaju.

  29. #1175
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by busquets View Post
    Srbija je politički više zainteresovana za pomjeranje prema Bosni i nemam utisak da je Crna Gora nešto puno zanimaju.
    Ovo je bukvalno definicija notornog nerazumijevanja trenutnih političkih prilika.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

  30. The Following User Says Thank You to the Genius For This Useful Post:


Page 47 of 119 FirstFirst ... 374344454647484950515797 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 15-02-13, 20:28
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •