View Poll Results: Za koga biste glasali na lokalne izbore u Nikšić?

Voters
105. You may not vote on this poll
  • DPS i partneri (SD, manjine itd.)

    28 26.67%
  • DF

    8 7.62%
  • Pred ili postizborna koalicija Z.Krivokapića, Bečića i Dritana

    52 49.52%
  • SDP (i neke manje partije kao Crnogorska)

    15 14.29%
  • SNP (i neke manje partije kao Ujedinjena CG)

    2 1.90%
Page 16 of 119 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast
Results 376 to 400 of 2956

Thread: Lokalni izbori - Nikšić (mart 2021)

  1. #376
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by H1ghLand3R View Post
    Ja bih najradije Moma Koprivicu vidio kao gradonacelnika, imam osjecaj da je pravedan i da bi otkopao sve korupcionaske ugovore dosadasnje vlasti.
    Ne vjerujem da bi pristao da se 'ukopa' u ovu močvaru kad već ima perspektivu u skupštini/sličnim tijelima..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  2. #377
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,494
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Momo mi više liči na teoretičara...

    Nažalost, vrlo je malo ljudi u politici, sa bilo kakvim iskustvom iz realnog sektora, a ne menadžerskim, koje je neophodno za upravljanje gradom...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  3. #378
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Čemu fatalizam.

    Imate lijek DPSovci, glasajte listom URA ili Bečića, pa da URA sa Bečićem formira koaliciju i pošaljite DF tamo đe mu je mjesto, na smetlište istorije sa DPSom. Ali ne, vi bi samo sa DPSom da branite Crnu Goru. E pa ja neću, hvala na priganicama, dosta smo toga filma gledali i dobro viđeli kako to izgleda.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Vazda kolega, samo da napravimo neki deal.
    Ja glasam za URA, slikam glas, ubijedim još 10 ljudi koji glasaju DPS da glasaju za URA.
    Ti mi garantuješ da URA neće u koaliciju sa DF niti da će desiti scenario da URA bude škartirana za formiranje vlade.

    E sada pošto smp odrasli ljudi koji smo prošli neke stvari tvoje garantovanje isprati neki ecrow račun gdje se deponuje neki ozbiljan iznos koji će te zažuljati ako ne bude kako si garantovao. I svi srećni

  4. #379
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Upravo zbog takvih stvari je potreban zaokret u politici zapošljavanja, zaposliti ljude sa iskustvom i zdravom namjerom a ne po partijskim knjižicama (praksu koju su pojedini počeli da koriste)..

    Ima ljudi na obje strane koji su ljudi prije svega..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  5. #380
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Sorry ako misliš da izvrćem. Odigraće Vučić spakovaće ih lagano. Dritan je već višak u BD, biće višak vjerovatno u NK, a koliko vidim Aleksa nije gadljiv ni na kakav deal sa Vučićevim pionima. A ni sjutra sa Vučićem.
    Nije ni DPS odavno imao apsolutnu većinu. Čak ni sa SDP. Od 2012.
    Opet smetnje u kristalnoj kugli.

    Ako su isto zlo za ovu državu DPS i DF (a ja smatram da je DPS gori, ali 'ajde za potrebe jednačine), onda je daleko opasniji DPS sa 45% glasova + 5% satelita nego DF sa svojih u vr' glave 20-25%. Primjećuješ li razliku? DPS može da bude sam na vlasti, DF ne može ni u snu.

    Evo izgleda da će u Nikšiću Demokrate biti jače od DF. DPS pada s vlasti, njegov brat blizanac DF slabiji partner. Tebi se opet kriva.
    Last edited by SKOJ; 24-01-21 at 17:55.

  6. #381
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Opet smetnje u kristalnoj kugli.

    Ako su isto zlo za ovu državu DPS i DF (a ja smatram da je DPS gori, ali 'ajde za potrebe jednačine), onda je daleko opasniji DPS sa 45% glasova + 5% satelita nego DF sa svojih u vr' glave 20-25%. Primjećuješ li razliku? DPS može da bude sam na vlasti, DF ne može ni u snu.

    Evo izgleda da će u Nikšiću Demokrate biti jače od DF.
    DPS pada s vlasti, njegov brat blizanac DF slabiji partner. Tebi se opet kriva.
    Aj sa srećom. Kome bilo mrsko... Mada imajući u vidu koliko će se para umočit iz Beograda za lokalne u Nikšić, nisam baš siguran.
    Svakako koalicija Demokrate i DF je nešto što je realnost u Nikšić po mome mišljenju, a mislim i na nivou države jedan period, nakon narednih izbora.

  7. #382
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,594
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,592
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    jbg, niko nije kriv Dritanu što je posle izbora umjesto da radi na jačanju partije on odabrao da bude glavna zvijezda instagrama i da se slika po Welderu sa đevojkama. da ima u partiji vrijedne ljude kao ovi u Demokratama imao bi lagano dovoljno glasova da bez njega ne mogu imati vlast ne samo u NK no i bilo đe. ovako, je čak ostao i bez glavnog mjesta ANB iako je 100% smatrao da to MORA biti za URU
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  9. #383
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Samo polako ljudi, da se sacekaju ti izbori u martu. Gledali smo razne ankete prije parlamentarnih i skoro na svim je SDP bio neki tas na vagi. Vidjeli smo koliko je to bilo tacno.

    Svaku od anketa treba uzimati u obzir sa tolerancijom +-5%.

    Dodatno, 2 mjeseca su dosta, ko zna sta se moze dogoditi do tad i na ciju vodenicu ce ici situacija.

    Inace prije par dana me je kontaktirao Ipsos, ali im iz nekog razloga nije odgovarao moj profil...

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  10. #384
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ...ovako, je čak ostao i bez glavnog mjesta ANB iako je 100% smatrao da to MORA biti za URU
    Ja čak mislim da je Vušić bio Dritanov izbor za šefa ANB nakon što ga je odbio svako blizak URA ko je iole dolazio u obzir.

    Zasad sam impresioniran time što je Vukšić odradio, posebno ako ispostavi dokaze spaljivanja dokumenata na Žabljaku.

  11. #385
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Mnogo su neozbiljno kapitalizovali glasove (povjerenje) koje su dobili na ovim izborima..Ja ne vjerujem da oni vagaju oće li imati 2k ili 2,5k na izborima u NK...

    Opet, ta istraživanja mogu biti približna realno stanju a opet ne moraju da budu tačna uopšte.. Mnogo se toga promijenilo od izbora u avgustu, neće to tako lako ni pare promijeniti, jer narod je generalno očekivao mnogo više nego što im je pruženo, makar u dijelu istjerivanja na čistac ovih hijena iz prošle vlasti. Naravno, ja lično nisam očekivao da će za 4 dana sve u Spuž, jesam očekivao mnogo zvučnija imena..
    Lažernost konkretno URA-e mi ne uliva povjerenje a posebno to što vjerovatno neće igrati nikakvu ulogu u formiranju vlasti u NK..
    Opet, df svojom agresivnošću nastoji da premosti podjele u sopstvenim redovima između Zdravka i MMP trojca, ne znam koliko će i pare pomoći jer mislim da se narod oslobodio straha 'glasačke kabine' i rezultati mogu biti drugačiji od same analize..

    Ali ajde da sačekamo, valjda bude konkretno nešto u ova nekolika dana
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  12. #386
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja čak mislim da je Vušić bio Dritanov izbor za šefa ANB nakon što ga je odbio svako blizak URA ko je iole dolazio u obzir.

    Zasad sam impresioniran time što je Vukšić odradio, posebno ako ispostavi dokaze spaljivanja dokumenata na Žabljaku.
    Ne znam, biografija dotičnog i dovođenje u vezu sa ovim ili onim likovima mi je bila jako čudna (da je tako nazovem) posebno za nekog ko se stavio u poziciju da drži vruć krompir..

    Mada opet, radi svoj posao, što je valjda najbitnije..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  13. #387
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,777
    Thanks Thanks Given 
    616
    Thanks Thanks Received 
    994
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Ako se vrlo brzo objave imena odgovornih za uništvanje dokumentacije to ce biti vjerujem veoma blagotvorno po cijelo drustvo.
    Nadam se da nece ostati ovako samo na lupetanjima,to bi bilo pogubno.
    Ipak je ovaj covjek sudija bio i advokat,ne moze se reci da ne poznaje pravni i bezbjedonosni sistem,valjda ce pohapisti te likove.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  14. #388
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Ne znam, biografija dotičnog i dovođenje u vezu sa ovim ili onim likovima mi je bila jako čudna (da je tako nazovem) posebno za nekog ko se stavio u poziciju da drži vruć krompir..

    Mada opet, radi svoj posao, što je valjda najbitnije..
    Šta znam, posao advokata je da brani ljude, koji mogu biti krivi ili ne. Nikad nisam čuo da na Zapadu neko kritikuje kandidaturu advokata za nekom mjesto samo zato što je nekad branio nekog kriminalca.

  15. #389
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije problem, više puta smo se izborili sa stranim okupatorima, izborićemo se opet...

    Dako dočekamo da između stranih okupatora, i domaćih izdajnika, nekad provire i pošteni građani...

    Sent using Tapatalk
    DPS upravo ovaj narativ i gura. Bolje oni da kradu zemlju nego 'strani' okupator citaj 'sve sto nije dps'.

    Ali postoji i posteni narod, ne bira se samo izmedju DFa i DPSa, iako se tako zeli predstaviti.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. #390
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    I kako bi i DF i DPS poželjeli - duopol mila majka

    Pričate za URU, i situaciju na lokalu i građansko društvo... Još mi nismo zreli da građanske partije same odlučuju pa zovite ih vi URA, Demokrate, SDP... Ako krene DPS da pada prva naredna opština gdje se to može desiti je Cetinje.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  17. #391
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Aj sa srećom. Kome bilo mrsko... Mada imajući u vidu koliko će se para umočit iz Beograda za lokalne u Nikšić, nisam baš siguran.
    Svakako koalicija Demokrate i DF je nešto što je realnost u Nikšić po mome mišljenju, a mislim i na nivou države jedan period, nakon narednih izbora.
    Ja ne znam odakle tebi ovoliko price za DF...

    U Nk ce bit koalicija DF demokrate, isto kao u Bd.

    U svakom slucaju bice dobro zamijeniti DPS. DF svakako nece nikad imati apsolutnu vlast jer jednostavno nema nidje vecinskog naroda koji podrzava tu opciju.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  18. #392
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    A to je narativ "bolje i dps nego 5 poslanika DF, jer se tako izdaje CG"
    U sustini "mene nikad nije zanimala politika" lik.
    Imamo DF sa desne strane i URA sa lijeve. Tu nedje je Demokrate ni luk jeli ni mirisali, ali su nekakva partija desnog centra. Nisam im ljubitelj jer je i DPS bio lijevog centra prije nego je postao desnicarska kao DF.
    Licni moj problem sa tim partijama je sto su uglavnom populisticke i program je ono sto se taj dan nadje na drustvenim mrezama.
    Ali nisu lose kao korektivni faktor jer zavise od dnevnih anketa.
    Tako da kakvi god ds budu, niko nece imati "svoj atar" pa da se ne zna sta se radi ili da ne daj boze ko sta kaze protiv

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  19. #393
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Nisam reprezentativan, priznajem, a solidno se razlikujem u viđenju. Možda je to zbog godina, vaspitanja u nekom drugom ambijentu, gdje mi je komšinica u ulaz bila narodni heroj one SFRJ, kod koje sam bježao kad za***** nešto doma. I koja mi je pričala o herojstvu đeda čije ime nosim.
    Pa mi onda bude mnogo važno da slučajno moj glas ne ode Frontu i tome ambijentu.
    A oće li mi biti bolje i lošije u životu i meni i mojoj djeci neće zavisiti mnogo od toga ko je na vlast, jer neke stvari koje treba riješiti u našem društvu su generacijski proces. Isto tako i kad je riječ o materijalnom momentu, posebno u civilizaciji sa ovakvim ubrzanjem gdje za 20 godina neće postojati 50% sadašnjih profesija.
    Vjerovatno je ovo atipično, a svakako mu nije mjesto na raspravi o lokalnim izborima u Nikšiću, gdje srećom nemam pravo glasa i gdje srećom ne živim. Proveo sam neko vrijeme tamo, u vezi nekih poslova nekad kad sam bio mlađi i tada se nekako dalo podnijet.

  20. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  21. #394
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,826
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    797
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    I mene je zvao IPSOS, ali nisam imao kad da im odgovaram. Inače bih imao šta da kažem.

    Bečić = Šešelj
    Kakav demagog i folirant.

    URA samo da je zdravo. Moje kritike su bile upravo za ovo šta im se dešava tj. šta će im se dešavati sve češće i više. Dritan je još zelen političar. Žarko, a ne Dritan URAši. Pazite koga slušate. Ali neka, vrijeme će pokazati svoje. Odlično im je ovo gašenje u NK, a tako ih očekuje i po ostalim opštinama. Biće iskorišćeni za jednu namjenu i to je to. Ovi će moći sve bez njih, a ako ne, DPS i ostali će moći sve bez njih.

    Političko djelovanje, vizija, političko mangupstvo je velika 0. Ako neko nije shvatio priča je oko stvarne "vrijednosti partije" koju ovi gube zbog njihovih "ćoravih očiju" i "gluvih ušiju".
    Last edited by mneonly; 24-01-21 at 21:26.
    Love, peace and respect.

  22. #395
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,616
    Thanks Thanks Given 
    270
    Thanks Thanks Received 
    352
    Thanked in
    218 Posts

    Default

    Znaci, necemo DF jer su Srbi, ok legitimno. Demokrate ne valjaju, foliranti, ne znamo jesu li Srbi ili Crnogorci. URA paa evo vidimo, sve URAsi nezadovoljni. Ljudi, nisam iz NK, ali se uveliko razmisljam za izbore u PG za koga da glasam. Naravno, ove tri opcije definitivno otpadaju. Koga da glasam, moze li pomoc? Mozda da sacekam partiju #zdravotkivo DPS-a? Reformirani SDP sa Raskom? Bas ne mogu da se odlucim... Siguran sam da ima i ljudi iz NK koji se muce sa ovom odlukom, pa bi bilo najbolje da ih forumasi posavjetuju.
    Hvala.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to efamouspg For This Useful Post:


  24. #396
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,945
    Thanks Thanks Given 
    3,216
    Thanks Thanks Received 
    5,623
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Ja kad znam da ako ne izadjem idem na ruku DPSu, onda mi je lak izbor.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  25. #397
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Oce li i sjutra kad DPS bude opozicija apstinencija biti glas za DPS?
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  26. #398
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    I mene je zvao IPSOS, ali nisam imao kad da im odgovaram. Inače bih imao šta da kažem.

    Bečić = Šešelj
    Kakav demagog i folirant.

    URA samo da je zdravo. Moje kritike su bile upravo za ovo šta im se dešava tj. šta će im se dešavati sve češće i više. Dritan je još zelen političar. Žarko, a ne Dritan URAši. Pazite koga slušate. Ali neka, vrijeme će pokazati svoje. Odlično im je ovo gašenje u NK, a tako ih očekuje i po ostalim opštinama. Biće iskorišćeni za jednu namjenu i to je to. Ovi će moći sve bez njih, a ako ne, DPS i ostali će moći sve bez njih.

    Političko djelovanje, vizija, političko mangupstvo je velika 0. Ako neko nije shvatio priča je oko stvarne "vrijednosti partije" koju ovi gube zbog njihovih "ćoravih očiju" i "gluvih ušiju".
    Ne znam cemu ovoliko pljuvanje URA u NK. Za izbore su imali ispod 2000 glasova. Ne znam sta ocekujes. Da ce imati 10x bolji rezultat. Licno ocekujem isti ili mozda blago povecanje, ali da budu neki faktor u NK to tesko.
    Ono sto je cudno je da ste zabrinuti zasto glasaci DF i Demokrata ne glasaju za URA dok se vi oko "patriotskog bloka" ne pretrgoste da povecate taj broj glasaca URA. Imate oko 22 000 prema zadnjim izborima, pa ako vam je toliko bitno stanje te partije, izvolite glasajte.
    Malo je licemjerno traziti od glasaca Demokrata ili DF da glasaju URA a vam je ok da glasate SD ili DPS

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  27. #399
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    “Vlastodršci svoje podanike nastoje držati u uverenju da nemaju izbora osim onog propisanog.
    A što ako ipak imaju?
    Što ako je ipak moguće napraviti izbor u situaciji u kojoj izbora navodno nema?
    Ma kako težak taj izbor bio i ma kakve da su posledice po čoveka?
    Sama ta pomisao je opasna po sistem i zato subverzivna.
    Ali upravo ta pomisao je možda jedini put do slobode“.

    Mira Furlan #wink wink
    "I shut my mouth and hold the light"

  28. The Following 2 Users Say Thank You to tigrovo_oko For This Useful Post:


  29. #400
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Govorite o koaliciji DF-DCG u Budvi, ali zar nije ta koalicija toliko disfunkcionalna da se i dalje nisu dogovorili oko nekih osnovnih stvari?

Page 16 of 119 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 15-02-13, 20:28
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •