View Poll Results: Za koga biste glasali na lokalne izbore u Nikšić?

Voters
105. You may not vote on this poll
  • DPS i partneri (SD, manjine itd.)

    28 26.67%
  • DF

    8 7.62%
  • Pred ili postizborna koalicija Z.Krivokapića, Bečića i Dritana

    52 49.52%
  • SDP (i neke manje partije kao Crnogorska)

    15 14.29%
  • SNP (i neke manje partije kao Ujedinjena CG)

    2 1.90%
Page 105 of 119 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115 ... LastLast
Results 2,601 to 2,625 of 2956

Thread: Lokalni izbori - Nikšić (mart 2021)

  1. #2601
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Možeš li da navedeš neke konktretne primjere toga "ultra šovinizma"?
    Prihvatam argument za idiotske komentare Draginje o p*srbicama prije par mjeseci, ali ne pada mi na pamet ništa drugo za 20 i kusur godina.
    Pa to za p*srbice. Dje ces gore od tog? A majka joj iz Pozege hahah

    U nekoj emisiji Nik Djeljosaj kaze kako nikad ne bi u koaliciju sa nacionalistima, sdp-om i df-om.

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  2. #2602
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Posto nisam pratio nista u poslednje vrijeme, mozete li mi reci koga bi Daka prije podrzao: Marka ili Moma?

    Ja sam ubijedjen da ce sve 4 liste biti u vlasti.


  3. #2603
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Povratnik86 View Post
    Dosta sam iscitavao ovu temu i vidio razne prognoze i predvidjanja, pa da probam da dam moju. Odmah da kazem da uopste nije zasnovana ni na kakvim istrazivanjima ili informacijama sa terena, koje nemam uopste. Nego neki pokusaj da zdravorazumski razmisljam i dodjem do necega.

    Prvo, mislim da se DPS ozbiljno potcjenjuje. Jeste da im je poraz na drzavnom nivou sigurno rezultirao gubitkom dijela glasaca ali oni su i dalje u NK lokalna vlast, sto znaci da mogu da zaposljavaju, dijele pomoc prave puteve itd...Sve ono sto inace rade pred svake izbore. Osim toga oni i Front imaju najjacu partijsku organizaciju i mrezu aktivista na terenu. Nema im, osim Simovica, nekih odioznih licnosti u kampanji. Koalicioni partneri im isto mogu dodati nekoliko stotina do hiljadu glasova. Meni bi bilo sto ispod 30% za njih bilo iznenadjenje.

    Drugo mislim da se mnogo potcjenjuje i Front. Oni takodje imaju vrlo razradjenju organizaciju na terenu i blanko podrsku i pare od Vucica i Srbije. Meni se cini da ce oni i DPS da se bore za prvo mjesto, a da ce treci biti daleko iza njih.

    Dalje, ne vjerujem da ce Daka uzeti mnogo glasova Frontu. Ako ih kome uzme, prije ce ih uzeti koaliciji Becic-Krivokapic. Tako da mislim da ako Demokrate ponove rezultat sa parlamentarnih to im je prilican uspjeh.

    Sto se tice Ure, sve preko cenzusa je bas uspjeh, cak bih rekao i iznenadjenje. Najvise zato sto bas ne mogu da vidim koje je to biracko tijelo URE u ovom momentu. Prije je to bila kombinacija "razocaranih suverenista" i "gradjanjskih umjerenih Srba". Nakon Dritanovih poteza u Vladi, mislim da ce ovi prvi migrirati u SDP (poneko u DPS) a ovi drugi kod Becica i Krivokapica, eventualno Dake, jer sto bi glasali "gradjanskog Dritana" kad mogu "gradjanskog Aleksu" ili "demohriscanina Zdravka" koji su uzgred zaokruzili NE na referendumu. Bas ne vidim koji je to profil glasaca koji ce u NK zaokruziti URU. Ovo ne kazem kao kritiku URE, nego stvarno ne vidim ko bi to mogao da bude.

    Najvece nepoznanice su SDP i Daka. Ako obje te partije uspiju da predju cenzus bice tas na vagi. I onda su moguce dvije varijante: DPS(i sateliti)+SDP+Daka ili Front+Demokrate+Daka. Obje te koalicije su bas neprirodne i tesko da ce dugo trajati.

    Ako neko od ovo dvoje partija ne predje cenzus (ili ga eventualno Ura predje) onda pretpostavljam da ce koalicija koja ie na vlasti (sa ili bez URE) formirati vlast i u NK.

    U procentima bi mi to nekako ovako izgledalo: DPS 32-36, Front 28-35, Demokrate+Krivokapic 8-12, SDP 3-6, Daka 3-6, Ura 2-3.

    Sto se tice drzavnog nivoa, bitno je gledati kolika ce biti razlika izmedju DPSa sa SDPom zajedno i ostalih. Na parlamentarnim je bila oko 6.5 hiljada glasova u korist ostalih. Sve ispod 4 hiljade je veliki uspjeh za opoziciju, jer to znaci da su se oporavili i na drzavnom stoje dobro, posto na drzavnom nivou ulaze u igru manjine kojih u NK gotovo nema. Ako bude vise od 4 hiljade za aktuelnu vlast to je onda uspjeh za njih jer to znaci da se drze dobro i pored burnih prvih mjeseci vladavine.
    Gledam ovu prognozu i ispada da sam potcijenio DPS (mada jesam rekao da ce biti bolji od ocekivanja ovdje) i Krivokapic/Becic koaliciju, a precijenio Front i SDP.

    DPS je uspio da sacuva svaki glas koji je imao i pored toga sto vise nijesu vlast na drzavnom nivou. Iskreno, nijesam ocekivao da mogu vise od 16-17 hiljada glasova. Ovo je za njih fantastican rezultat, bez obzira na to sto nece biti u opstinskoj vlasti. Po mom misljenju, nadmasili su i svoja ocekivanja. Ovo takodje znaci da na nacionalnom nivou, kad se ukljuce manjine u igru, koalicija DPS-SDP-SD-manjine bi vjerovatno dobila izbore u ovom trenutku. Naglasak je naravno na to "u ovom trenutku" jer sve to moze da se promijeni i na bolje i na gore.

    Koalicija Demokrate-Krivokapic je takodje precijenila ocekivanja zahvaljujuci, po mom misljenju, samo jednom covjeku a on se zove Joanikije Micovic. On je decidno dao podrsku ovima a otkacio Daku. To je presudilo da raspodjela medju "crkvenim" blokom bude 25:3 u korist premijera i predsjednika Skupstine, a ne 18:10, kako se nadao Daka.

    URA je i pored toga sto su presli cenzus dozivjela katastrofu na ovim izborima. Imaju jedan mandat, sto znaci da nijesu bitni za formiranje vlasti osim ako im Front i Becic ne daju neku milostinju, a spalili su sve mostove prema opoziciji. Ostaju na ledini u NK, a na nacionalnom planu ih ceka (po njih) neveseo izbor: da nastave da budu ikebana prosrpskim partijama i Becicu i polako se utope u njih, ili da budu "korektivni faktor", zatezu uzicu i ucjenjuju sa procrnogorskog stanovista, sto ih prije ili kasnije vodi do sudbine Pozitivne.

    SDP je platio ceh nedostatku novca i dobre terenske organizacije. Ono sto me zaista cudi je da DPS nije instruisao par stotina svojih biraca da ih glasaju da bi presli cenzus. Moguce je da takav potez izazove omrazu na liniji DPS-SDP u NK, mada ne i na nacionalnom planu.

    I na kraju, Front jeste podbacio, ali ne bih rekao da je njihov rezultat bas toliki neuspjeh. Uspjeli su u onome sto je bio glavni cilj - da mogu bez URA i bez Dake da formiraju vlast u NK. Istina da su to uradili sa nesto manje glasova od ocekivanog, ali uradili su. Takodje imaju koliko Becic, Krivokapic (sa zestokom podrskom crkve tj Joanikija) i URA zajedno, tj gotovo toliko. Mozda nece odma traziti rekonstrukciju Vlade, ali bice puno prilika.

    Sve u svemu, nakon ovih izbora matematika je jasna - sudbina CG ce se resavati u trouglu DPS-Front(Vucic)-Crkva. Sve ostalo je zamajavanje i gledanje situacije ruzicastim naocarima.
    Last edited by Povratnik86; 14-03-21 at 23:31.

  4. #2604
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Po milijarditi put, možemo li da sahranimo tu urbanu legendu o Hrvatima? Njihove dvije partije ni odvojeno ni zajedno nisu imale dovoljno glasova za mandat.
    Uz korigovane, napisah.

    Opušti se, ja nemam orman, no klizni
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. #2605
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,688
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,650
    Thanked in
    4,662 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Suva istina. Na kraju će propasti kao partija jer su i sad klub pajtaša iz kafića koji se igraju politike. A niko neće da uloži osam sati rada dnevno da napravi partiju.
    možda ih ovo u NK malo otrijezni. imaju dobru ekipu u PG, morali bi se pripremiti za te izbore. šteta da propadnu, imali su strašnu priču pred parlamentarne izbore. ali su opasno lijeni. mora i Dritan malo da poradi na tome. ima top poziciju. jeste ogroman pritisak na njih, ali i Krivokapiću i Demokratama odgovara bolja URA na državnom nivou. da ne moraju strahovati od DF i Mande kojem je pobjeda gori rezultat u odnosu na avgust

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #2606
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Ono što je dobro nakon ovih izbora je da je DPS izgubio vlast, to što si Demokrate znatno porasle, URA zadržala svoje birače a na kraju, ali ne i najmanje bitno, je ovim izborima poslat jasan signal DF-u da ne talasaju oko vlade i da im nikako ne bi valjalo da idu na izbore ....

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to institucija For This Useful Post:


  8. #2607
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    703
    Thanked in
    410 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Posto nisam pratio nista u poslednje vrijeme, mozete li mi reci koga bi Daka prije podrzao: Marka ili Moma?

    Ja sam ubijedjen da ce sve 4 liste biti u vlasti.
    Marka ne bi sigurno.
    Zbog ovih iza njega.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  9. The Following User Says Thank You to Isak For This Useful Post:


  10. #2608
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Nebula
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Srecna sloboda grade moj <3



  11. #2609
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Ono što je dobro nakon ovih izbora je da je DPS izgubio vlast, to što si Demokrate znatno porasle, URA zadržala svoje birače a na kraju, ali ne i najmanje bitno, je ovim izborima poslat jasan signal DF-u da ne talasaju oko vlade i da im nikako ne bi valjalo da idu na izbore ....

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
    Zasto?

  12. #2610
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    338
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni55 View Post
    Pa to za p*srbice. Dje ces gore od tog? A majka joj iz Pozege hahah

    U nekoj emisiji Nik Djeljosaj kaze kako nikad ne bi u koaliciju sa nacionalistima, sdp-om i df-om.

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Zaista mi smeta termin "p*srbice", posebno ako ga neko izgovara u parlamentu.

    Međutim, činjenica je da termin "po*rbice" najviše smeta onima koji rado i često upotrebljavaju termine "pot*urice", "šiptar", "ustaša", "balija".

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Last edited by the Genius; 14-03-21 at 23:44.

  13. #2611
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Povratnik86 View Post
    Zasto?
    Pa ako su u NK za ovo kratko vrijeme izgubili 11%, koliko bi tek izgubili na nivou CG?

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  14. #2612
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Zvanje 30% stanovništva Crne Gore possrbicama od strane predsjednice partije u Skupštini. Ista je javno pjevala pjesme saradniku fašističkog okupatora. Treba li još?
    Ovo etiketiranje SDP-ovaca kao šovinista i nacionalista nije od juče nego traje 20+ godina.
    A avetna Draginja je prvi put dala osnova toj priči prije neki mjesec.(i više srećom nije predsjednica partije) Tako da da - treba još.

    Dalje, možemo li da nazovemo SPC ultra šovinističkom vjerskom organizacijom koje ne treba da ima jer isti 45% stanovništva Crne Gore nazivaju Đilasovom kopiladi, đavoljom nacijom, komunističkim nakotom, a onih 20% muslimana lažnim ljudima.
    Koljače i ratne zločince proglašavaju za svece i heroje...
    Ako ćemo u detalje, mogu do sjutra.

    Đe je ova revnosna pravednička indignacija prema šovinistima iz sopstvenog nacionalnog tora?
    Zato se vazda nasmijem kad se Srbi žale na šoviniste iz SDP-a.
    Pa bih iste u skladu sa njihovim nedavnim "duhovnim buđenjem" uputio na riječi:
    "A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osjećaš?"

    Quote Originally Posted by Dzoni55 View Post
    Pa to za p*srbice. Dje ces gore od tog? A majka joj iz Pozege hahah

    U nekoj emisiji Nik Djeljosaj kaze kako nikad ne bi u koaliciju sa nacionalistima, sdp-om i df-om.
    Đeljošaj je zaista pozvan da arbitrira ko jes ko nije...

    Last edited by ASC; 15-03-21 at 00:00.

  15. The Following 3 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  16. #2613
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Konačno je završena ova agonija, nadam se da će ubuduće svi lokalni izbori biti u jednom danu da se smanje tenzije u društvu i smanji trovanje medijskog prostora političkim prepucavanjima.

    Za početak, DPS se kiti tuđim perjem jer je SD na parlamentarim imao 1046 glasa koje sada DPS najlaganije prisvaja. Konkretno DPS je imao 18542 glasa na parlamentarnim izborima u avgustu. Suštinski me ne čudi što neki tamo Brajović ili Šehović ne reaguju kad ih Nikolić "ubaci" u DPS, jer su svakako njihovi igrači od starta. Treba uzeti u obzir i 202 glasa manjina iz avgusta, koji su ovoga puta izvjesno otišli na konto DPS-a. Matematika je jasna, sa SD i manjinama morali su imati 19372 glasa da bi održali nivo sa parlamentarnih.

    U svakom slučaju, trenutnih 19293 je veliki uspjeh, ali imajući u vidu gubitak poluga moći na lokalnom nivou, za očekivati je da će ovaj procenat ubuduće ići naniže.

    ZBNK su šampioni donošenja glupih političkih odluka. Nakon istorijskog uspjeha u avgustu oni sami sebi uskaču u stomak i distanciraju se od vođe liste, što ih je koštalo tačno 5661 glas. Na ovaj način imaju argument za gradonačelnika i ništa više. Barjačenjem i potenciranjem srpstva samo su probudili inat kod političkih rivala i dali argument za polarizaciju pod izgovorom zaštite države. Očekujem da se primire nakon ovog debakla i implementiraju mekši pristup za izbore u Pg, mada me ne bi čudilo ukoliko ne nauče ništa iz svojih grešaka i ako nastave idiotsko djelovanje.

    Za razliku od prethodnika, Bečić i Koprivica su školski odradili posao. MNN su nesumnjivi pobjednici ovih izbora, najlaganije su namakli 4195 glasova od avgusta i odigrali za Krivokapića i Vladu. Za očekivati je da Demokrate sa polugama vlasti rastu ukoliko budu vodili mudru politiku, pa me za 4 godine ne bi čudilo da se u Nk dogodi budvanski scenario, sa mnogo većom razlikom u korist lokalne vlasti. Trenutno ova opcija vodi najodmjereniju politiku, što je evidentno ako se pogledaju kontinuirani rezultati. Nijesu opterećeni aferama i imaju koliko toliko sposobne ljude na ključnim pozicijama u partiji. Momo je iznio teret ove pobjede, ne Bečić.

    Crno na bijelo je bila nepoznanica, lično sam očekivao da idu do 6%, ali i ovo je uspjeh imajući u vidu prljavu kampanju koja se vodila protiv njih. Konkretno, popravili su rezultat za 5.6% (115 glasova) u odnosu na avgustovske brojke. Drago mi je što se sa ovim rastom može reći da ne postoje razočarani glasači već lojalni glasači CnB. Žao mi je pojedinih forumaša koji su bili ubijedjeni da neće preći cenzus i da će im se glasovi preliti DPS-u i SDP-u. Kao što vidite to se nije desilo i ostvaren je blagi rast. Najprogresivnija politika možda nema najveću podršku, ali ima jezgro oko kog će se graditi buduća priča. Mislim da će im se ponuditi da uđu u lokalnu vlast, pitanje je pod kojim uslovima i da li će im isti odgovarati.

    Daka je sigurno razočaran rezultatom, mada 1558 glasova nije loše za nekoga ko je juče ušao u politiku. Makar će moći da kaže da je bio ispred SDP-a koji se toliko diči tradicijom i doprinosom u izgradnji državnosti.

    I konačno, najveći gubitnici - SDP. Može se reći veliki SDP polako ali sigurno nestaje sa političke scene. Ne vidim šta ih može izvući od izvjesne propasti. Ne očekujem da se vrate pod maćehinske skute DPS-a, ali ni da ublaže retoriku prema URA-i kao politički najsrodnijoj partiji. Mislim da je priča URA+SDP mogla da zaživi, ali nije bilo dovoljno širine da se u SDP glavama ova ideja uopšte razmotri. Raško je kvalitetan političar, ali ne može sve sam.

    U konačnici, razlika u korist aktuelne vlasti (u koju uračunavam glasove Narodnog pokreta) je 6615 glasova ili 13.85% od ukupnog broja izašlih. NP računam jer smatram da su oni dominantno uštinuli glasove ZBNK i MNN.
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  17. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  18. #2614
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Pa ako su u NK za ovo kratko vrijeme izgubili 11%, koliko bi tek izgubili na nivou CG?

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
    Izgubili su preko 30% ljudi koji su ih glasali prije par mjeseci. Da ne pričamo da su usekali SNP i još more sitnih. Mislim da je DF maksimum 7 odbornika sad.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 15-03-21 at 00:05.

  19. #2615
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ovo etiketiranje SDP-ovaca kao šovinista i nacionalista nije od juče nego traje 20+ godina.
    A avetna Draginja je prvi put dala osnova toj priči prije neki mjesec.(i više srećom nije predsjednica partije) Tako da da - treba još.

    Dalje, možemo li da nazovemo SPC ultra šovinističkom vjerskom organizacijom jer isti 45% stanovništva Crne Gore nazivaju Đilasovom kopiladi, đavoljom nacijom, komunističkim nakotom, a onih 20% muslimana lažnim ljudima.
    Možemo, naravno, pa šta može biti Amfilohije sa takvim izjavama sem ultranacionalista.

    Jedino što ne shvatam ovdje je zašto u odgovor na tvoje pitanje o SDP ultranacionalizmu ti odjednom uvodiš Amfilohija i SPC. Kakave veze oni imaju sa tim je li SDP ultranacionalistička partija.

    A jeste, dok se ne ogradi od onoga što Draginja stalno radi javno i u Skupštini.

  20. #2616
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ovo etiketiranje SDP-ovaca kao šovinista i nacionalista nije od juče nego traje 20+ godina.
    A avetna Draginja je prvi put dala osnova toj priči prije neki mjesec.(i više srećom nije predsjednica partije) Tako da da - treba još.

    Dalje, možemo li da nazovemo SPC ultra šovinističkom vjerskom organizacijom koje ne treba da ima jer isti 45% stanovništva Crne Gore nazivaju Đilasovom kopiladi, đavoljom nacijom, komunističkim nakotom, a onih 20% muslimana lažnim ljudima.
    Koljače i ratne zločince proglašavaju za svece i heroje...
    Ako ćemo u detalje, mogu do sjutra.

    Đe je ova revnosna pravednička indignacija prema šovinistima iz sopstvenog nacionalnog tora?
    Zato se vazda nasmijem kad se Srbi žale na šoviniste iz SDP-a.
    Pa bih iste u skladu sa njihovim nedavnim "duhovnim buđenjem" uputio na riječi:
    "A zašto vidiš trun u oku brata svog, a brvna u oku svom ne osjećaš?"


    Đeljošaj je zaista pozvan da arbitrira ko jes ko nije...

    aaa nije to isto! Sve riječi koje su bljuvali i popovi i vodjstvo njihovih partija imaju manju tezinu nego Draginjino "********" , Zašto? Zato!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  22. #2617
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Izgubili su preko 30% ljudi koji su ih glasali prije par mjeseci. Da ne pričamo da su usekali SNP i još more sitnih. Mislim da je DF maksimum 7 odbornika sad.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Da, ali oni u vladi trenutno nemaju nista. Mandic nije ni u Skupstini. U NK su izasli su bez crkvene podrske i bez Krivokapica (koji im je bio na listi na parlamentarnim) i osvojili 26 posto. Sto ih sprecava da izbace URA i eksperte iz kombinacije, podijele plijen sa Becicem i u narednoj vladi imaju 8 ministara i mozda premijera ili ako ne premijera onda 2 potpredsjednika? To mogu da urade i sa 20% glasova na nacionalnom nivou a toliko ce skupiti minimum. Problem Fronta nije u procentima, njihov problem se zove ekspertska vlada koja ne da Mandicu, Medojevicu itd...da se dokopaju funkcija koje zele.

    Trenutno jedina prepreka ovom scenariju se zove DPS, jer su ocekivali (svi, ukljucujuci i mene) da ce tamo doci do mnogo veceg rasipanja glasova nego sto je doslo (nije uopste). Zato i kazem, u trouglu DPS-Front-Crkva se odlucuje sudbina drzave. Lider DPS-a svi znamo ko je, lider Fronta je Vucic, a Becic se polako pozicionira kao lider crkvenog bloka. Krivokapic, URA, SDP, SD...su samo figure koje jedni ili drugi po potrebi koriste.

    S obzirom na to da je novi patrijarh SPC Vucicev covjek skroz na skroz, a da Joanikiju (i bilo kom drugom u CG) mjesto mitropolita zavisi od BG, za ocekivati je priblizavanje Fronta i Becica. Tu ce se vjerovatno prislepati i Krivokapic, kao covjek koji slijedi Crkvu sto god radila, a vidjecemo sta ce uraditi URA i kako ce na sve to reagovati suverenisticki blok.
    Last edited by Povratnik86; 15-03-21 at 00:16.

  23. #2618
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Dalje, možemo li da nazovemo SPC ultra šovinističkom vjerskom organizacijom koje ne treba da ima jer isti 45% stanovništva Crne Gore nazivaju Đilasovom kopiladi, đavoljom nacijom, komunističkim nakotom, a onih 20% muslimana lažnim ljudima.
    Koljače i ratne zločince proglašavaju za svece i heroje...
    Ako ćemo u detalje, mogu do sjutra.
    Možemo, naravno, pa šta može biti Amfilohije sa takvim izjavama sem ultranacionalista.
    Nice deflection.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Jedino što ne shvatam ovdje je zašto u odgovor na tvoje pitanje o SDP ultranacionalizmu ti odjednom uvodiš Amfilohija i SPC. Kakave veze oni imaju sa tim je li SDP ultranacionalistička partija.

    A jeste, dok se ne ogradi od onoga što Draginja stalno radi javno i u Skupštini.
    Zato što još ne čuh crnogorskog Srbina da osudi anticrnogorske šovinističke ispade iz SPC, ali se sjekiraju nad nacionalizmom SDP-a.

    Smeta SDP ne jer su nacionalisti, nego jer su crnogorski nacionalisti (po njihovoj percepciji stvari, jer je ponavljam nacionalizam u SDP-u smiješan pri onome što produkuje SPC decenijama, ili recimo DF, da povučemo paralelu i sa političkom partijom)
    Last edited by ASC; 15-03-21 at 00:23.

  24. #2619
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Povratnik86 View Post
    ...Sto ih sprecava da izbace URA i eksperte iz kombinacije, podijele plijen sa Becicem i u narednoj vladi imaju 8 ministara i mozda premijera ili ako ne premijera onda 2 potpredsjednika? To mogu da urade i sa 20% glasova na nacionalnom nivou a toliko ce skupiti minimum. Problem Fronta nije u procentima, njihov problem se zove ekspertska vlada koja ne da Mandicu, Medojevicu itd...da se dokopaju funkcija koje zele...
    Sprečava ih to što, po rezultatima iz Nikšića, DPS možda može i da dobije vanredne izbore koje DF izazove. Tako da im je pametnije da ćute dok ova vlada makar očisti biračke spiskove, policiju i ANB. I potrpa većinu glavnog odbora DPS u zatvor.

    Mada, da su oni umjeli da razlikuju pametno od glupog ne bi činili ovo što čine od 30. avgusta.

  25. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  26. #2620
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sprečava ih to što, po rezultatima iz Nikšića, DPS možda može i da dobije vanredne izbore koje DF izazove.
    Zato napisah u nastavku da se prepreka, trenutno jedina, tom planu zove DPS.

    Pred Becicem ce od maja, kad u Amfilohijevu stolicu zasjedne novi, cvrsto Vucicu naklonjeni mitropolit, biti interesantan izbor: nastaviti saradnju sa crkvom i zajedno sa Frontom napraviti monolitni prosrpski blok, ili uci u sukob sa SPC (koja ce se u tom slucaju ponovo okrenuti Frontu) i napraviti totalan zaokret ka gradjanskoj i prozapadnoj prici. Ovo drugo bi vjerovatno od njega napravilo zapadnog covjeka broj 1 u CG (zamijenio bi Djukanovica na tom polozaju), a ovo prvo mu zeli barem 60-70% birackog tijela. Dilema nece biti laka, a citava drzava mozda zavisi od nje.
    Last edited by Povratnik86; 15-03-21 at 00:25.

  27. #2621
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sprečava ih to što, po rezultatima iz Nikšića, DPS možda može i da dobije vanredne izbore koje DF izazove. Tako da im je pametnije da ćute dok ova vlada makar očisti biračke spiskove, policiju i ANB. I potrpa većinu glavnog odbora DPS u zatvor.

    Mada, da su oni umjeli da razlikuju pametno od glupog ne bi činili ovo što čine od 30. avgusta
    hahahhahahaa..
    Lider Pokreta za promjene Nebojša Medojević kazao je da su lokalni izbori u Nikšiću pokazali da su opravdani i legitimni zahtjevi Demokratskog fronta da Vlada bude rekonstruisana...
    https://www.vijesti.me/v/520779

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to institucija For This Useful Post:


  29. #2622
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Posle ovih izbora da sumiram utiske. Vise za sebe, ono... Obzirom da mi se ne spava.

    Najveci dobitnik izbora ovih je Zdravko Krivokapic sa njegovom indirektnom podrskom u zadnjem trenutku Demokratama. A preko Zdravka Demokrate najbolje prodjose. I nekako je prirodno da se neka umjerena lista, kao sto su Demokrate i Krivokapic nadju na istim talasnim duzinama. Jer premijer i ako nevjest politicar je vrlo pametan covjek.
    Covjek koji je bio na celu liste Demokrata je izuzetan momak, castan, posten i pametan. Glasao bih ga u Niksicu da sam bio u prilici bez Zdravkove sugestije.

    Sa druge strane, umjesto da DPS bude najveci gubitnik ovih izbora(i ako zapravo kad se pogleda to i jesu) ..najveci gubitnik je DF. Koji i pored toga sto u Niksicu je najbolji dio i najkvalitetnije jezgro te partije..dozivi pad od 11% u odnosu na parlamentarne izbore.
    DF je MORAO da na krilima podrske Crkve, koja je kljucna odje u CG(priznao to neko ili ne), spusti loptu. Da prestane Srbe predstavljati kao nacionalnu manjinu. Jer Srbi to nisu u Crnoj Gori, sto ce popis pokazati. Trebali su da porade na zblizavanju i pomirenju naroda. Trebali su da stanu i snazno podrze SVOJU Vladu. Takad DF bi na ovim izborima ocoplio glasove i DPS. Jer DPS ima ''preletaca'' mnogo.
    Umjesto toga DF je polivao govnima Vladu. Najvise preko svog kancera, Nebojske Medojevica. Kojem ko zna sta duguju..pa mu sve ono dozvoljavaju. Mada, vjerujem i da ga podsticu na to. Sto pokazuje koliko su oni zapravo ograniceni. Uveli su u izborni proces u Niksicu i Vucica. Koji je usuo svoje pare i koji za uzvrat zeli nesto. Kako cemo to nesto sada isporuciti!? Pitam se...
    Pa DF sve sto radi..radi protiv jedinstva srpskog naroda, za cije predstavnike slove. Da su birali poteze najgore moguce, mislim da ne bi mogli gore od ovog puno. Neshvatljiva mi je njihova politika, kao ni DPS politika.
    DF ako zeli da ide dalje od tih nekih 25% oni moraju da se oslobode kancera te partije. Tu mislim na Meda, na Mandica, na Radunovica i posebno na Pedju Bulatovica. Nase politicko nebo obiluje odvratnim njuskama, ali Peki Bulatovic je sam vrh tog nistavnog brijega. Kakva je to spodoba.
    Ali posto DF duguje Vucicu i posto se nece odreci love koja kapa preko Srpske kuce..u tu partiju nema srece. DPS umjesto DPS-a nikad nece biti. Crnogorci i Crnogorski Srbi ne zele biti podanici Vucica..i sledbenici Vucicevih pascadi.

    Sa druge strane, braca blizanci DF-a..DPS komunisti-fasisti..uprli su iz sve snage da u Niksicu probaju nesto da promijene. Ovaj put za razliku od parlamentarnih izbora znali su stanje stvari, pa se vise ulozilo. Vise je ljudi placeno, vise je licnih karata kupljeno, vise je novca potroseno. I sta su dobili? Dobili su muski polni organ i situaciju da se posle konferencije iz njihovog izbornog staba Crna Gora sprda sa njima.. Jer govore o eventualnoj koaliciji i mogucem ulasku u vlast. Djeluju mi kao jedan ozbiljan cirkus koji ima para..da preliva..ali ne razumiju da vise pare ne pomazu da njihovu politiku retrogradnu, Balkansku..prodaju ovom gladnom narodu kojeg su pokrali i ciju drzavu su unazadili. Tesko se oporaviti posle DPS-a, ali nije nemoguce..

    Ura u Niksicu odrzala svoje glasacko tijelo, ali ovaj put im se nije slozilo da se pitaju nesto. Mislio sam da ce pasti posle onog harakirija sa predavanjem clana zakona na sud.. Problem je sto su htjeli da od DPS-a uzmu koji glas, sto nije proslo.


    Jos jedan dan ludila u Crnoj Gori je gotov. Sjutra smo opet bez dinara, posla i sa velikim problemom koji korona nosi. Eto tako..

  30. The Following 9 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  31. #2623
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Povratnik86 View Post
    ...kad u Amfilohijevu stolicu zasjedne novi, cvrsto Vucicu naklonjeni mitropolit...
    Mozda si raspolozen za malu opkladu, kad si tako siguran u taj ishod?

  32. #2624
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    37
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mozda si raspolozen za malu opkladu, kad si tako siguran u taj ishod?
    Ne kladim se nikad, pa eto neka bude da ni u ovo nijesam sto posto siguran, kao sto niko ne moze ovdje biti ni u sta naravno. Ali razmisljam ovako: s obzirom na nivo kontrole (totalni) koji trenutno ima Vucic nad SPC u Beogradu, ko god sjede na Amfilohijevu stolicu morace da slijedi politiku beogradske centrale. Ako to bude neko kao Joanikije ko to do sada nije stoprocentno radio, to samo znaci da im je pruzio dovoljna uvjeravanja da u buduce hoce.

    Jer Vucic sto god bio nije budala, a nije ni Irinej Bulovic, i stvarno sumnjam da ce ta dvojica propustiti da iskoriste sansu da cetinjsku Mitropoliju konacno stave pod svoje, a sto im je Amfilohije godinama (u slucaju beogradske crkvene ekipe i decenijama) uskracivao.

    Odoh sad da spavam, kasno je

  33. #2625
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Povratnik86 View Post
    Ne kladim se nikad, pa eto neka bude da ni u ovo nijesam sto posto siguran, kao sto niko ne moze ovdje biti ni u sta naravno. Ali razmisljam ovako: s obzirom na nivo kontrole (totalni) koji trenutno ima Vucic nad SPC u Beogradu, ko god sjede na Amfilohijevu stolicu morace da slijedi politiku beogradske centrale. Ako to bude neko kao Joanikije ko to do sada nije stoprocentno radio, to samo znaci da im je pruzio dovoljna uvjeravanja da u buduce hoce.

    Jer Vucic sto god bio nije budala, a nije ni Irinej Bulovic, i stvarno sumnjam da ce ta dvojica propustiti da iskoriste sansu da cetinjsku Mitropoliju konacno stave pod svoje, a sto im je Amfilohije godinama (u slucaju beogradske crkvene ekipe i decenijama) uskracivao.

    Odoh sad da spavam, kasno je
    Da imalo znas o Crkvi i nacinu na koji tamo stvari funkcionisu znao bi odgovor na to pitanje. No da ne bude onako kako ce biti..onda bi to bilo lose po nas narod. Nas narod kad kazem..mislim na sve one koji do sad nisu bili DPS i ogrnuti zastavom se nisu nakrali.

Page 105 of 119 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109115 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 6
    Last Post: 15-02-13, 20:28
  2. Lokalni izbori, Ulcinj, Tuzi - 17.okt 2010
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 17-10-10, 17:18
  3. Izbori za lokalni parlament, Cetinje 7.feb
    By OSCAR in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 171
    Last Post: 10-02-10, 21:58
  4. lokalni izbori u NK
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 6
    Last Post: 09-02-05, 12:03
  5. Kotor - lokalni izbori
    By -=H2SO4=- in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-04, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •