Page 972 of 1249 FirstFirst ... 47287292296296896997097197297397497597698210221072 ... LastLast
Results 24,276 to 24,300 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #24276
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kako nisu, probali su tu priču da proture na portalu Borba (ni IN4S neće više da prenosi baš najgora njihova ludila), ali se nije primilo.
    Nesam ispratio. Čudo, dobra je priča...

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A đe su to Pipunovi i ostali df puleni u ovih godinu dana potrpani osim u te iste državne institucije i preduzeća?
    To je beton liga, DPS / SDP je liga šampiona. Na 9 zaposlenih za DPS zemana, dođe mooožda jedan zaposlen za vrijeme nove vlasti. Mnogo sam i rekao.

    Quote Originally Posted by pepa_prase View Post
    Da li neko moze da pojasni nešto što se u programu Europa sad ne pominje. A to je da uvećanja 20% i više na neto zaradu se odnosi isključivo na javni sektor.
    Koja je razlika ako radiš u privatnom ili javnom sektoru, a u svakom slučaju si osiguran na puni iznos?
    Gle, gle. Kakve veze ima platni razred, pa onda važi ovo ne važi za nekoga ko prima 867€ po koeficijentu u grupi poslova C, ali važi za nekoga ko prima 867€ kod privatnika?

    Ima'l đe dio vezan za zarade iz "Evropa Sad" da je onako fino posložen, da probam ja da napravim obračun zarada, da vidim o čemu se ovdje radi?

    EDIT: Izvinjavam se, ne treba. Sad viđeh o čem se radi.

    U cilju smanjenja nejednakosti zarada, opredjeljenje Vlade je da ovom reformom predloži smanjenje obračunske vrijednosti koeficijenta za koeficijente koji se okvirno nalaze u grupi poslova A, B i C, dok bi za koeficijente iz grupe poslova D, obračunska vrijednost koeficijenta ostala nepromijenjena.
    Za A, B i C planirana je "uravnilovka", zato ne važi. Znači, plate u javnom sektoru do cca 650€ neto rastu kao i u privatnom, a one iznad malo manje...

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Spajic i Milatovic ako i iducu godinu s finansijama odrade kao sto su ovu, uz usvajanje E.Sad, mogu komotno da ostanu dozivotni ministri, i da im damo mjesecno po 20 000, samo da ne idu nidje.
    Što stalno "Spajić i Milatović"? Spajk je pokazao da je, ako ništa drugo, dobar prodavac magle u najgorem slučaju. Ali Milatović...što ga koji moj pakujete sa Spajkom? Milatović je mediokritet.
    Last edited by Nije bitno...; 20-12-21 at 21:41.

  2. #24277
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    687
    Thanks Thanks Given 
    321
    Thanks Thanks Received 
    139
    Thanked in
    82 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Spajic i Milatovic ako i iducu godinu s finansijama odrade kao sto su ovu, uz usvajanje E.Sad, mogu komotno da ostanu dozivotni ministri, i da im damo mjesecno po 20 000, samo da ne idu nidje.

    Bilo bi dobro da se DH otcijepi od DFa, s tim sto mislim da DH moze bit kao URA, s obzirom da nemaju partijsku infrastrukturu, tj kancere kao dps, df i demokrate. A da je srece DH i URA bi glasalo makar 51% ljudi.
    Bolje nego što je bilo ali nije rješenje zaustaviti sve kapitalne investicije, ne plaćati NVO sektoru ništa itd. kako bi se prikazao suficit. Ako je to Spajić uradio kako bi dobio podršku Zapada za Evropa sad, onda razumijem ako nije onda tako mogu i ja da vodim finansije. Ako mu prodje Evropa sad - ostavit ga zauvijek tu dje je. Milatovića neću da komentarišem jer toliko lupa da to nije realno (ono za zzcg, nezaposlenost, sezonu itd) što bi mu oprostio da je ka Spajić i Srzentić bio preko toliko vremena, no je sve vrijeme bio tu(osim na oxford dvije god).

    Slažem se za Uru i Dh ali ne vjerujem da cemo to dozivjet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #24278
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Ovo je bukvalno takmicenje ko ce ludji predlog da predlozi, ni da nam je njemacki budzet, podrzao bi populizam u vidu smanjivanja njihovih plata na nivo obicnog naroda, naravno za svoje dupe nema mjesta populizmu.
    U drzavi normalnih, svi politicki subjekti koji su predlozili amandmane bi istog momenta bili diskvalifikovani kao opcija za koju se glasa na izborima. Ali da smo mi normalni davno bi imali evropski standard, ne bi DPS vladao 30 godina i ne bi nam crkva krojila novu vladu koju ne podrzava parlamentarna vecina koju cini 50% +1 poslanik.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  5. #24279
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    ...Što stalno "Spajić i Milatović"? Spajk je pokazao da je, ako ništa drugo, dobar prodavac magle u najgorem slučaju. Ali Milatović...što ga koji moj pakujete sa Spajkom? Milatović je mediokritet.
    Sve zavisi od konteksta. Jes čovjek čisti mediokritet, dok ga ne uporediš sa našim prosjekom ministara u zadnjih par decenija. Onda izgleda kao zvijezda supernova.

    Ovo društvo je tragedija.

  6. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  7. #24280
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Spajic i Milatovic ako i iducu godinu s finansijama odrade kao sto su ovu, uz usvajanje E.Sad, mogu komotno da ostanu dozivotni ministri, i da im damo mjesecno po 20 000, samo da ne idu nidje.

    Bilo bi dobro da se DH otcijepi od DFa, s tim sto mislim da DH moze bit kao URA, s obzirom da nemaju partijsku infrastrukturu, tj kancere kao dps, df i demokrate. A da je srece DH i URA bi glasalo makar 51% ljudi.
    Druže....varaš se.

    Mislim da DH ide lagano na 20%, a još ako ih crkva podrži....ihaaaaa.

    Ubili bi i DF i Demokrate, a uzeli bi i DPS-u komad, možda nešto i od URA.

    URA sa ovim paktom sa manjinama je isto dobru stvar uradila jer joj omogućava oozbiljan upliv u DPS biračko tijelo. Ako izađu na izbore sa pričom formiramo vladu bez DPSa i DFa ihaaa, napraviće ozbiljan rezultat siguran sam.

    Da se ne lažemo, glasačima DFa i Demokrata URA nije pitka priča, previše je to građansko za njih, plus Dritan koliko god im je gotivan ne mogu da prelome da glasaju za Albanca. To je onaj profil glasača ka nekadašnji SNPovci i to je neko konzervativno biračko tijelo. Naći će hiljadu i jedan razlog da ne glasaju CnB.

    Ali zato DH, sa Milojkom na čelu je za njih idealan izbor. I da se opet ne lažemo, ne zamjeram ništa, mislim da bi to bio i kvalitetan izbor. Malo konzervativniji nego što ja preferiram, ali za tri koplja kvalitetniji i zdraviji od ove populističke i koritaške bagre.

    E sad...mislite da u DFu i Demokratama nisu ovog svjesni?

    Uradiće sve da spriječe formiranje DH ili kako li će se već zvati. Čak sam neđe ubijeđen da bi im neuporedivo lakše palo da URA napravi manjinsku nego novi izbori na kojima će DH da ih makar prepolovi.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  8. #24281
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Za A, B i C planirana je "uravnilovka", zato ne važi. Znači, plate u javnom sektoru do cca 650€ neto rastu kao i u privatnom, a one iznad malo manje...
    Zakasnih za EDIT 2: 650€ u teoriji. U praksi neđe 700, jer "uravnilovka" tangira samo koeficijent složenosti, a ne minuli rad. Neko sa tim koeficijentom i 20 godina staža "tuče" oko 720€ neto, a opet ima ful povećanje, jer mu se ne smanjuje obračunska vrijednost koeficijenta.

    Ali nadam se da ja ne čitam dobro ovaj dio



    Znači ako je ovo stvarno planirano kako je napisano, onda onaj sa 9,94 koeficijentom ima veću neto zaradu od onoga sa 9,95...

    Ono, normalno bi bilo da se za veće zarade, tipa koeficijent složenosti 10,5, bruto zarada računa 9,94 x 90 = 894,6€, pa onda ostatak do 10,5 da se računa 0,56 x 85 =47,6€, i onda je to fino proporcionalno (894,6€ + 47,6€) + 63€ = 1.005,2€ bruto zarade.

    Ako je blanko vrijednost koeficijenta 85€ za grupu B, onda je ovome sa koeficijentom 10,5 bruto zarada 955,5€... a onome sa koeficijentom 9,94 je bruto zarada 957,6€

    Ono, možda sam konfuzan za one koji se ovim nisu bavili, ali ako stepenasto oporezuješ kompletan iznos - onaj odma iznad granice ima manju platu od onoga odma ispod. To tako ne bi osmislio student druge godine ekonomskog fakulteta, pa se nadam da ja ovo dobro ne čitam...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	kf.jpg 
Views:	59 
Size:	13.1 KB 
ID:	174068  

  9. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  10. #24282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,468
    Thanks Thanks Given 
    4,235
    Thanks Thanks Received 
    4,549
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Mogu mislit kakva ce prica DF-u bit kad se osnuje DH. Onaj najgora moguca klosarska prica. Ali ako Crkva podrzi DH, to ce biti kraj DF-a. Ne vidim kako ne bi doslo do rasformiranja koalicije.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  11. #24283
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Mogu mislit kakva ce prica DF-u bit kad se osnuje DH. Onaj najgora moguca klosarska prica. Ali ako Crkva podrzi DH, to ce biti kraj DF-a. Ne vidim kako ne bi doslo do rasformiranja koalicije.
    Pazi ovo, mislim da Ujedinjena će se lagano prikloniti DH. Onaj Danilović je razuman čovjek, za razliku od teletabisa iz DFa.

    Siguran sam da će DF, a bogami i Demokrate, uraditi sve da ne dođe do izbora na kojim će DH nastupiti.

    Evo sad ti kažem, bez obzira na priču i galamu, lakše bi im pala manjinska uz uslov da izbori budu za godinu, samo da narod zaboravi Milojka i Evropa sad, a godina je taman period u kom bi ovaj sad hype bio potpuni pluskvam perfekat.


    Boli njih patka za narod, gledaju samo rejting. Da nisu takvi ne bi ovo radili sa bolesnim amandmanima. Ovo samo krvnici rade.

    P.A.K.A.O.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-12-21 at 22:17.

  12. #24284
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Daleko je veći strah, čak i odioza, koju DF ima prema još neformiranoj DHS nego prema DPS.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Stradivari For This Useful Post:


  14. #24285
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    blatnjave barice
    Posts
    302
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Zakasnih za EDIT 2: 650€ u teoriji. U praksi neđe 700, jer "uravnilovka" tangira samo koeficijent složenosti, a ne minuli rad. Neko sa tim koeficijentom i 20 godina staža "tuče" oko 720€ neto, a opet ima ful povećanje, jer mu se ne smanjuje obračunska vrijednost koeficijenta.

    Ali nadam se da ja ne čitam dobro ovaj dio



    Znači ako je ovo stvarno planirano kako je napisano, onda onaj sa 9,94 koeficijentom ima veću neto zaradu od onoga sa 9,95...

    Ono, normalno bi bilo da se za veće zarade, tipa koeficijent složenosti 10,5, bruto zarada računa 9,94 x 90 = 894,6€, pa onda ostatak do 10,5 da se računa 0,56 x 85 =47,6€, i onda je to fino proporcionalno (894,6€ + 47,6€) + 63€ = 1.005,2€ bruto zarade.

    Ako je blanko vrijednost koeficijenta 85€ za grupu B, onda je ovome sa koeficijentom 10,5 bruto zarada 955,5€... a onome sa koeficijentom 9,94 je bruto zarada 957,6€

    Ono, možda sam konfuzan za one koji se ovim nisu bavili, ali ako stepenasto oporezuješ kompletan iznos - onaj odma iznad granice ima manju platu od onoga odma ispod. To tako ne bi osmislio student druge godine ekonomskog fakulteta, pa se nadam da ja ovo dobro ne čitam...
    Hvala ti...Shvatam sad otprilike kako je zamišljen obračun u zavisnosti od koeficijenta. Dok u prezentacijama nigdje nema te napomene i zaključak je bio da ulogu ima samo procenat u odnosu na opseg u kom je neto plata.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  15. #24286
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Daleko je veći strah, čak i odioza, koju DF ima prema još neformiranoj DHS nego prema DPS.
    Pa kud, gdje da izgubimo takve gigante političke arene kao što su Manda i Medo?

    To bi bila veća tragedija nego još 30 godina DPS vlasti.

  16. #24287
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/harasani...-biti-albanac/

    Ма неће УРА са ДПС, неће никако.
    Hasta siempre!

  17. #24288
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Spajic i Milatovic ako i iducu godinu s finansijama odrade kao sto su ovu, uz usvajanje E.Sad, mogu komotno da ostanu dozivotni ministri, i da im damo mjesecno po 20 000, samo da ne idu nidje.
    Spajic jeste vjest igrac. Ali Milatovic? Ja ne znam kako taj covjek uopste moze biti ministar. On jednostavno nema kapacitet za to mjesto. Mozda nekakvo mjesto u ministarstvu s kojeg se moze kasnije graditi karijera. Mozda jednog dana bude zreo za ministra.

    Odgledaj mu gostovanje kod Komnenica pa ce ti bit jasnije. Valjda,

  18. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  19. #24289
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Spajic jeste vjest igrac. Ali Milatovic? Ja ne znam kako taj covjek uopste moze biti ministar. On jednostavno nema kapacitet za to mjesto. Mozda nekakvo mjesto u ministarstvu s kojeg se moze kasnije graditi karijera. Mozda jednog dana bude zreo za ministra.

    Odgledaj mu gostovanje kod Komnenica pa ce ti bit jasnije. Valjda,
    Znaš kako.

    Mi od naših političara izgleda da tražimo da lažu. Ako je neko pitanje "gadno", a znamo da ako kaže što misli da će zvoni, mi cijenimo kako se neko izvukao.

    Ono što je Milatović trebao da radi je nije moja nadležnost, zovnite premijera, potpresjednika ili resornog ministra pa ga pitajte. Pitajte me za moj resor i za to sam odgovoran. A ne što misli o ovome ili onome. Jednostavno nije namazan. Što bi mi u Podgoricu rekli, fali mu malo ulice.

    Pogledaj prethodne ministre..... svaki nam je pričao nekakve pamflete. Hrapović (ekonomista ministar zdravlja), Simović, Bošković, Meco Nuhodžić.... još je onaj Radulović što je podnio ostavku i najbolji bio.

    Ne očekuj idealnu vladu i ne očekuj da se ljudi iz neke struke, koji nisu pekli zanat kao političari no nešto učili i borili se za pozicije u firmama a ne davali intervjue za televizije, vrhunski snalaze pred kamerama i nezgodnim novinarima kakav je Komnenić.

    Jel Milo ikad došao kod Komnenića? Ne nikad, a ne vjerujem ni da bi smio. Rastavljao je ove iz DPSa na proste činioce (sem Duška Markovića prema kom su Vijesti vazda imale neki poseban odnos), pa su odbijali da gostuju tamo.

    Jednom je bio ispred onog sa Dana na Prvu (jedan od četiri novinara) pa je bilo povuci potegni i "pa nemojte to je smiješno, ta firma što sam je osnovao faktički ne postoji" ...



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 21-12-21 at 00:26.

  20. #24290
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Kao sto sam prije neki dan pisao, prosla vlada me ne interesuje. Interesuje me ova. Sto imamo od toga da sad kritikujemo proslu i prosle vlade? Ako je neko odgovoran, sprovesti postupak i, ako se dokaze da je nesto protivzakonito uradio, nek ide u Spuz. I tu se zavrsava sva prica o prosloj vladi. Taman posla jos da je ova vlada gora od DPS vladavine. Ali, DPS vladavina je proslost. Fertig. Gotovo.

    Moj je utisak da se uporedjivanjem s prethodnom vladom zeli pravdati nesposobnost sadasnje vlade. Takav pristup je fundamentalno pogresan. Milatovic može biti neki birokrata pred kojim je karijera. I da jednom, možda, postane ministar. Ministar mora da ima organizacione sposobnosti, ne mora biti strucnjak. Za ministra je mnogo vaznije da umije da organizuje posao i da procijeni "ko je ko" u njegovom ministarstvu, u smislu da zna ko je za sto sposoban i da tako rasporedi uloge.

    Kod Komnenica je djelovao kao zbunjeni skolarac koji pojma nema kad ga nesto pitaju nego, nego kad mu se postavi pitanje cita iz papira koje je unaprijed spremio i odgovori cesto nemaju nikakve veze s pitanjem. Ministar? Ako je vama dobar, onda dobro.

    Ova vlada je bolja od prošle. I? Što ćemo s time?

    Da obrišemo....

  21. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  22. #24291
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    https://www.cdm.me/politika/harasani...-biti-albanac/

    Ма неће УРА са ДПС, неће никако.
    Kako komentarišeš ove predloge (amandmane) Demokrata?

    Da se povećaju penzija, da se uvede dodatak za svu đecu do 18. godine, kao i da se vrate naknade majkama. Široko nema što, samo ne znam odakle tih 100+ miliona eura na prihodnoj strani?

    Poštenije je ne glasati za budžet, nego ga opteretiti da i ovako jako ambiciozan odma završi na vr' glave.

    Dritan je rekao, ako se ne izabere TS i ne usvoji budžet moraće se tražiti druga rješenja, jer ne možemo državu i sve institucije da držimo kao taoce želje za ministarskim foteljama, a da sa druge strane podržava vladu i da neće glasati za nepovjerenje vladi 03.01.22.

    Šta rade Demokrate? Ruše budžet sa nerealnim populističkim amandmanima, za one sa jeftinijim ulaznicama i šaku glasova, a čovjek sa liste MJNN Miodrag Lekić neće ni da udostoji premijera da dođe kod njega na sastanak u vezi nerealnih mandmana koji su predloženi.

    Ali vi upirite u izdajničku URU i dalje, dok je Katnić tamo đe je zahvaljujući Demokratama i dok se buši budžet i finansijska stabilnost zemlje populističkim predlozima....









    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 21-12-21 at 01:25.

  23. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  24. #24292
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako komentarišeš ove predloge (amandmane) Demokrata?
    Ja bih komentarisao, ali ne smijem... Kakav Lazović, kakav Mićunović...

    Dok je Demokrata biće kako građani traže.


    ako bi nekom i dlaka na glavi pomislila da to uradi


    Nastavljamo dalje i niko nas u tome ne može spriječiti


    Nećemo ostati dužni. Obećavamo.

    Za*ebi ti to, ovakve tigrove da komentarišem... Ja imam porodicu... U san da mi dođe Bogdanović, pa mnogo jada, a kamo li Bečić...sportista...

  25. #24293
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    ...

    Ova vlada je bolja od prošle. I? Što ćemo s time?

    Da obrišemo....
    Ponekad mi se čini da ne razumijemo osnove političke teorije.

    Vlada se ne mjeri nekim univerzalnim mjerilima.

    Kao u vicu gdje Haso ne mora biti brži od medvjeda, već samo od Muja, tako ni vlada ne mora biti odlična, već samo bolja od alternative. U Finskoj sigurno imaš odlične opozicione ministre koji ne mogu da dođu na vlast jer su vladajući još bolji. I niko tamo ne kaže - pustite ih malo da vladaju, odlični su momci, samo malo gori od ovih na vlasti - pa neka i oni obrnu jedan krug, zaslužili su.

    Tako i kod nas. Sve dok je alternativa ovoj vladi DPS vlada - ova vlada mora samo od Petra Ivanovića i Miga Stijepovića da bude bolja. Ako vidiš neku drugu alternativu slobodno je navedi i složiću se da imamo bolji izbor od ovoga.

  26. #24294
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako komentarišeš ove predloge (amandmane) Demokrata?

    Da se povećaju penzija, da se uvede dodatak za svu đecu do 18. godine, kao i da se vrate naknade majkama. Široko nema što, samo ne znam odakle tih 100+ miliona eura na prihodnoj strani?

    Poštenije je ne glasati za budžet, nego ga opteretiti da i ovako jako ambiciozan odma završi na vr' glave.

    Dritan je rekao, ako se ne izabere TS i ne usvoji budžet moraće se tražiti druga rješenja, jer ne možemo državu i sve institucije da držimo kao taoce želje za ministarskim foteljama, a da sa druge strane podržava vladu i da neće glasati za nepovjerenje vladi 03.01.22.

    Šta rade Demokrate? Ruše budžet sa nerealnim populističkim amandmanima, za one sa jeftinijim ulaznicama i šaku glasova, a čovjek sa liste MJNN Miodrag Lekić neće ni da udostoji premijera da dođe kod njega na sastanak u vezi nerealnih mandmana koji su predloženi.

    Ali vi upirite u izdajničku URU i dalje, dok je Katnić tamo đe je zahvaljujući Demokratama i dok se buši budžet i finansijska stabilnost zemlje populističkim predlozima....









    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Djeciji dodatak je vlada dala amandman da bude od 1.9.2022, a koliko vidio shvatio iz izlaganja danas u skupstini Demokrate to prihvataju. Vjerovatno ce se naci resenje i za ova dva. Sa tim sto se majkama to sto su stekle mora na neki nacin vratiti mnoge su zbog toga i ostavile posao.
    Zbog Demokrata nece pasti budzet.

    Demokrata su oko TS jasno rekle sta kako problem je jedna osoba i to moze da se rijesi nadjiti novu osobu ima jos nije taj jedini.
    I nema pravo samo URA da postavlja uslove, kao npr. oko istog tog TS. URA bi da svi igraju kako ona hoce. Demokrate jedine nikada nisu pravile nikakav problem oko vlade, pa je malo glupa ta prica, partije i ljudi bliski njoj koji su pokupili ne malo fotelja.

    Pa srecno vam bilo pa sa DPSom sastavljajte vladu i tuzilacki savjet. Mozda neko izadje iz Pozitivne ali Pozitivna nikada iz njega.
    Last edited by Brk; 21-12-21 at 02:48.

  27. #24295
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ponekad mi se čini da ne razumijemo osnove političke teorije.

    Vlada se ne mjeri nekim univerzalnim mjerilima.

    Kao u vicu gdje Haso ne mora biti brži od medvjeda, već samo od Muja, tako ni vlada ne mora biti odlična, već samo bolja od alternative. U Finskoj sigurno imaš odlične opozicione ministre koji ne mogu da dođu na vlast jer su vladajući još bolji. I niko tamo ne kaže - pustite ih malo da vladaju, odlični su momci, samo malo gori od ovih na vlasti - pa neka i oni obrnu jedan krug, zaslužili su.

    Tako i kod nas. Sve dok je alternativa ovoj vladi DPS vlada - ova vlada mora samo od Petra Ivanovića i Miga Stijepovića da bude bolja. Ako vidiš neku drugu alternativu slobodno je navedi i složiću se da imamo bolji izbor od ovoga.
    Vlada se mjeri rezultatima. Ne poredjenjem. Ni s boljim, ni s gorim od sebe. Vec sam ti juce odgovorio o rezultatima koje je vlada imala u pandemiji. Crna Gora je prva u svijetu po procentu zarazenih, peta u svijetu po smrtnosti. Pri tome su neki ministri, ukljucujuci ministarku zdravlja krsili mjere, a ZK je jedini premijer u Evropi koji odbija da se vakcinise. To je jedan od ucinaka ove vlade. Katastrofalan.

    Ama s ovakvim narodom koji daje najvecu podrsku DPS-u i DF-u, a pri tome vladu bira crkva, sto ocekivati?

  28. #24296
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Буџет је комедија, а свакако највећи виц је ставка добит од туризма 1 милијарда 40% већа него овогодишња. Што ће рећи много већа лудост него ови амандмани.

  29. #24297
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...-od-36-miliona

    Gradonačelniku Budve Marku Careviću otvoren je put da još trideset godina gazduje kamenolom “Platac” u grbaljskom selu Krimovice.

    Prema procjenama, taj posao je vrijedan više od 36 miliona eura, a država bi od koncesije prihodovala najmanje oko 2,5 miliona.

    nije lako Careviću, tolike godine ugroženosti

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Čisto preciznosti radi, taj kamenolom se koristi već 10-15 godina i nalazi se na zemljištu Carevića. U to vrijeme postojala su samo dva legalna (sa koncesijama) kamenoloma na CG primorju (jedan je ovaj Carevića). Gdje je problem? To se u tekstu ne navodi, ali postojeći kamenolom treba da se proširi na puno veću površinu. Opisana koncesija iz teksta se odnosi na tu proširenu zonu kamenoloma (sadašnji kamenolom bi pokrivao oko četvrtine površine budućeg), te se, normalno, bune komšije. Znaju kako je sa postojećim kamenolomom, pa nije teško pretpostaviti kako bi bilo x4. U slučaju da se ne odobri nova koncesija kamenolom nastavlja da radi na postojećoj površini.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  30. #24298
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,427
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    876
    Thanked in
    521 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kako komentarišeš ove predloge (amandmane) Demokrata?

    Da se povećaju penzija, da se uvede dodatak za svu đecu do 18. godine, kao i da se vrate naknade majkama. Široko nema što, samo ne znam odakle tih 100+ miliona eura na prihodnoj strani?

    Poštenije je ne glasati za budžet, nego ga opteretiti da i ovako jako ambiciozan odma završi na vr' glave.

    Dritan je rekao, ako se ne izabere TS i ne usvoji budžet moraće se tražiti druga rješenja, jer ne možemo državu i sve institucije da držimo kao taoce želje za ministarskim foteljama, a da sa druge strane podržava vladu i da neće glasati za nepovjerenje vladi 03.01.22.

    Šta rade Demokrate? Ruše budžet sa nerealnim populističkim amandmanima, za one sa jeftinijim ulaznicama i šaku glasova, a čovjek sa liste MJNN Miodrag Lekić neće ni da udostoji premijera da dođe kod njega na sastanak u vezi nerealnih mandmana koji su predloženi.

    Ali vi upirite u izdajničku URU i dalje, dok je Katnić tamo đe je zahvaljujući Demokratama i dok se buši budžet i finansijska stabilnost zemlje populističkim predlozima....









    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    I tebi je to opravdanje, ili na kraju krajeva bilo šta drugo, da se udje u kombinaciju vlade uz podršku dps, a u kojoj ministre imaju partije manjina koje znamo šta su činjele od državnog korita zadnjih 10 godina?
    Kapiraš valjda da dps to ni u snu neće dati bez debelih svojih interesa i uslova?
    Misliš da je bilo ko URI za to dao glas?
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  31. #24299
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    I tebi je to opravdanje, ili na kraju krajeva bilo šta drugo, da se udje u kombinaciju vlade uz podršku dps, a u kojoj ministre imaju partije manjina koje znamo šta su činjele od državnog korita zadnjih 10 godina?
    Kapiraš valjda da dps to ni u snu neće dati bez debelih svojih interesa i uslova?
    Misliš da je bilo ko URI za to dao glas?
    Ko kaže da je opravdanje, ne stavljaj mi riječi usta.

    Pitao si me već jednom direktno, ja ti konkretno odgovorio, al ti moraš opet. Nisam za paktiranje sa DPSom, bilo kakvo.

    Izbori su najčistije rješenje definitivno.

    Budžet ako se usvoji, bez ovih avetnih amandmana, ako se usvoje prateći zakoni, ako se izglasa TS, onda se može možda ući u neki proces kozmetičke rekonstrukcije. Uključiti manjine, ona četiri resora svesti na jedan, Ratka zamijeniti i to je to. Sve naravno po principu po kom je vlada i formirana.

    Ako se ovo gore ne izglasa, zarad želje nečijih guzica za ministarskim foteljama, onda se ovo ludilo nastavlja. Ostaće institucije van funkcije, finansiranje preko budžetskih dvanaestina, Katana VD SDT-a i ostale gadosti, napretka ka EU nema i onda treba tražiti druga rješenja.

    Izbori su po meni najpoštenije rješenje.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 21-12-21 at 08:12.

  32. #24300
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,807
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,964
    Thanked in
    2,325 Posts

    Default

    Intervju je bio na albanskom, malo je drugačiji kontekst toga što je Ilir govorio (recimo o formiranju nove vlade poslije izbora), no, dobro, prevodioci na CDM portalu znaju gdje treba ubaciti ,,manjinska vlada"....

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  33. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


Page 972 of 1249 FirstFirst ... 47287292296296896997097197297397497597698210221072 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •