Page 900 of 1249 FirstFirst ... 4008008508908968978988999009019029039049109501000 ... LastLast
Results 22,476 to 22,500 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #22476
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Prijatelju, ja sam ovdje vise o ekonomiji pisao, nego vecina sadasnjih zabrinutih forumasa zajedno.
    Drugo moje interesovanje je bilo do kojeg trenutka represivni aparat smije da se koristi, a da ljudi tapsu.
    Cak mi je smetalo i ono na CT, iako je x puta blaza akcija od prethodnih, na koje je vecina tapsala i navijala, dok se maricama bukvalno lovi i prebija narod.
    Problem je sto cu ja napisati konkretne promasaje i ove vlade kao i ptethodnih, dok se vi zanimate uopstenim kritimama ala CDM/Pobjeda.
    Rekoh li da Mitrovic treba da ide, ali ne zbog kuce, nego sto je dozvolio da mu inspektori naprave ovo sa PS Gradnjom.
    I da su mu ti isti jos na poslu.
    Srzenticka se okruzila pobjednicima tendera, pa joj isti sprovode digitalizaciju. Sa previse para za stvarno premalo muzike.
    Borinovicka se trudi, samo sto ni ne pokusava da ocajni sistem dovede u red. Ima pomaka, ali je to ocajno sporo.
    Ekonomisti mi malo udaraju na populizam, ali dobro. Imaju jos do nove sansu.
    Stijovic izigrava francusku sobaricu, medju vukovima koji su napisali zakone prema sebi. I jos ih ne mijenja, a sprema nove sa istim likovima koji su napisali i prethodne....
    Ali kada mi pricamo o Vukovicevim vedetama i kako i dalje sve u PG funkcionise na isisavanje para iz budzeta i kasapljenje prostora, vi svi mudro cutite....
    Malo je to licemjerno, a ocekujete da mi imamo izrazenu ostricu prema novim kao i prema DPSu.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Pisao sam o svemu sto sam mislio da treba, protiv ovih jedva da sam napisao dvadesetak postova, a bilo je materijala u izobilju. Licno sam ubijedjen da promjene na bolje jedva da ce biti, jer i ovi su sad malo azurni dok osnuju tu stranku i pozicioniraju se, poslije ide kolotecina.
    Necu vise ni pisati da vam se ne zamjaram

  2. #22477
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nijesam siguran ni da opoziciji odgovaraju izbori, a sto se tice vladajuce vecine uri je rano, a srpskim koalicijama nece dati crkva, mozete se relaksirati po tom pitanju.

  3. #22478
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Znači od izvora dva putića, ili da se obali vlada ili da se Andriji - Vučiću - đeneralu Mladiću da njihov dio, Ministarstvo - vlast u CG - Bulevar. Scenario po kome ostaje sve kako je bilo mi je najmanje vjerovatan ali već znamo da ja ne umijem ništa procijeniti kako treba.

    Sent from my M2101K6G using Tapatalk
    Evo šta može biti:
    1. Za nepoverenje glasa 40 poslanika i ova vlada nastavi sa radom.
    2. Za nepoverenje glasa više od 40 poslanika (potrebno je 41 da se izglasa nepovijerenje vlade) čime ova vlada preuzima tehnički mandat do:
    2a. izbora koje raspisuje predsjednik (vjerovatnija opcija)
    2b. predsjednik predlaže novog mandatara (npr. Predraga Boškovića, Raška Konjevića, Dritana Abazovića, Andriju Mandića, potpuno nebitno) koji treba da sastavi novu vladu koja će dobiti 41 glas. Teško da će se izglasati takva vlada (nema 41 poslanika za to), te će se tehnički mandat produžiti još koji mjesec (neizglasavanjem nove vlade ostaje samo opcija 2a).
    3. Da se ovaj predlog povuče prije stavljanja na dnevni red.

    Ukoliko se desi opcija 2. (2a ili 2b, nebitno) predizborna kampanja će se zasnivati na priči ,,ko je više izdao", a to znači ništa od onih 7-8% glasača koji su presudili, a prije 30.8.2020 su bili apstinenti. Rado će se vratiti tome da ne glasaju, a to bitno remeti procente koje mogu partije da dobiju na novim izborima. Zbog svega toga izglednije su opcije 1. ili 3., no ovdje je logika nešto što je strano, pa...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. #22479
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ne zanosite se ljudi. Nema parlamentarnih prij 2024.
    Ko god glasa za nepovjerenje Vladi dijeli sudbinu Pozitivne. I to nije nikakva filozofija.

    Ono što je vrlo izvjesno, privremeno finansiranje budžeta u januaru jer ovim tempom nema mnogo nade da stignu da izglasaju budžet. A onda kreću optužbe sa svih strana.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #22480
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    ... no ovdje je logika nešto što je strano, pa...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Da u ovom zemlji ima elementarne političke logike DPSu ne bi padalo na pamet da se guša sa SPC oko crkava, već bi danas polako krckao siguran mandat koji je dobio u avgustu 2020.

    Da u ovoj zemlji ima elementarne političke logike ne bi DF bacao pjenu na usta zadnjih godinu dana i činio sve da ubijedi i rođenu majku da mu je mjesto u tapaciranoj ćeliji.

  6. #22481
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,420
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,520
    Thanked in
    2,192 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Kako ce DF-ovci pred glasacima ako budu glasali protiv nepovjerenja? A Premijer tranja. Muka.
    xaxaxaxa. dje su ti mosnje vojvodo?

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  7. #22482
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,420
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,520
    Thanked in
    2,192 Posts

    Default

    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  8. #22483
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,420
    Thanks Thanks Given 
    4,206
    Thanks Thanks Received 
    4,520
    Thanked in
    2,192 Posts

    Default

    DF nema sile da ce dozvolit da dodje do novih izbora prije no li se odrzi popis stanovnistva iduce jeseni.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  9. #22484
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    DF nema sile da ce dozvolit da dodje do novih izbora prije no li se odrzi popis stanovnistva iduce jeseni.
    Ima još kumova, uže i šire rodbine koja čega u redu na bilo kakav dohodak sa državne sise.

    To je bitno, popis je populistička priča.

  10. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  11. #22485
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Ako dodje do raspisivanja izbora DF ce suzu pustit, jer ova vlada je bila njihov maksimum. Zivo me interesuje sto bi sa Medojevicem radili
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  12. #22486
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Vi svi pricate o tome kako se partijama ne isplati sada na izbore i sve je to ok, slozicu se.. Ali kad se desavaju izdaje, to radi uglavnom pojedinac, neki Djurovic, Pajovic, Dzakovic... To je frka.


  13. #22487
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Doduse, Pajke nije bio sam u onoj prici, ali da ne petljamo sad...


  14. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  15. #22488
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Nego ovo se demokrate sa Joanikija i biračkog tijela skoncetrisanog oko spc uvatili za penzionere.. Očekujem da će za mjesec-dva pokrenuti pitanje skoja (ne ovog sa foruma )..
    Legitimna borba za biračko tijelo, samo majku mu, morate li toliko ljigavo pristupati svemu??
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  16. #22489
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    ada ljudi su dijelili govore liberala

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  18. #22490
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Malo je to licemjerno, a ocekujete da mi imamo izrazenu ostricu prema novim kao i prema DPSu.
    Ja ne očekujem to od nekoga ko se iscimao da se registruje na forum i da prosipa ranije opozicionu, a sad vladajuću sičiju, i da u to uspe ozbiljnu energiju. Takav glasač je "minus" u tefteru, za to se ne troše resursi.

    Kritika novih nije ni skrojena da predomisli tebe i slične, jer ih je nemoguće predomisliti.

    Kritika je skrojena za neodlučne i potencijalne apstinente, a tvoja / vaša uloga je da se isprovocira najgluplja moguća odbrana ovih na vlasti, tako da kad neko iz ove ciljne grupe to pročita, da mu bude još jasnije o čemu se tu radi. Otuda se i ovo "đe si bio do 30og" pretvori praktično u mim, jer ako nemaš šta drugo da kažeš - mission accomplished.

    Naravno, ovaj forum ima minoran uticaj na javno mnjenje, ali taj princip funkcioniše na svim nivoima. Izbore ne dobijaju promjene na ekstremima spektra, tu promjene nema.

  19. #22491
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Šališ li se? Estonija? Upoređuješ nas i Estonce, skoro pa Skandinavce sa nama Balkancima. Pisah ja nešto o mentalitetu ođe.
    Ne salim se i veoma je solidan primjer. Iznenadio bi se koliko smo slican mentalitet i koliko su oni u goroj situaciji bili od nas recimo do prije njihove nezavisnosti i to po svakom pogledu. Igrom slucaja i ja imam poprilicno dosta dodirnih tacaka kako sa gradjanima Estonija direktno, tako i na profesionalnom polju sa firmama iz Estonije.
    Naravno da je sada nemoguce vidjeti nista slicno, jer su oni uspjeli tamo gdje mi mozemo da sanjamo za veoma, veoma kratak rok ali upravo je to dokaz kako su neke stvari moguce kada postoji makar par pravih osoba koje su spremne da poguraju stvari.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Slučajno mi je na jednom kursu predavao Mart Laar prvi reformski predsjednik Estonije. Kad je krenuo u reforme znao je da će uredno zbog toga izgubiti izbore.
    Možeš li ti zamisliti nekog našega sa takvim stavom?
    Pa upravo je to problem, sto su svi takvi koji bi mozda i imali slican stav "ugaseni" jos devedesetih. Zato se ovdje i slazem sa tobom, u danasnjoj situaciji veoma, veoma tesko mogu zamisliti nekoga takvog.


    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Zato su Estonci napravili Skype, a mi? Možeš li zamisliti da ovdje uspije neki takav startup?
    U danasnje vrijeme? Veoma tesko, ako ne i nemoguce da krene sa nasih prostora, medjutim nemoj da grijesis dusu kao mnogi i da sumnjas i da sa nasih prostora ima veoma, veoma mnogo ljudi koji su veoma sposobni i ostvareni upravo na ovom polju.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    No odosmo of topic oreviše.
    Nije uopste offtopic, naprotiv, u skoro svemu se mogu povuci paralele. Veoma slican mentalitet (pricam o devedesetim), veoma slican situacija devedesetih (minus naravno rat) no su oni imali pravog covjeka, na pravom mjestu, sa pravim idejama a mi nismo.

    Da me ne shvatis pogresno, ja pricam iz perspektive od prije 30-ak godina, u danasnje vrijeme je sve ovo skoro pa ravno nemogucem jer smo vecinom podobro zaglibili dubinski.

  20. #22492
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ja ne očekujem to od nekoga ko se iscimao da se registruje na forum i da prosipa ranije opozicionu, a sad vladajuću sičiju, i da u to uspe ozbiljnu energiju. Takav glasač je "minus" u tefteru, za to se ne troše resursi.

    Kritika novih nije ni skrojena da predomisli tebe i slične, jer ih je nemoguće predomisliti.

    Kritika je skrojena za neodlučne i potencijalne apstinente, a tvoja / vaša uloga je da se isprovocira najgluplja moguća odbrana ovih na vlasti, tako da kad neko iz ove ciljne grupe to pročita, da mu bude još jasnije o čemu se tu radi. Otuda se i ovo "đe si bio do 30og" pretvori praktično u mim, jer ako nemaš šta drugo da kažeš - mission accomplished.

    Naravno, ovaj forum ima minoran uticaj na javno mnjenje, ali taj princip funkcioniše na svim nivoima. Izbore ne dobijaju promjene na ekstremima spektra, tu promjene nema.
    Ti bar ovo shvataš. Na sreću malo ko sa te komitske strane.

    Onda makar posavjetuj prijatelje iz DPS i objasni im koliko neodlučnih i umjerenih birača privlači paljenje guma i pucanje u vazduh po Cetinju

  21. #22493
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne zanosite se ljudi. Nema parlamentarnih prij 2024.
    Ko god glasa za nepovjerenje Vladi dijeli sudbinu Pozitivne. I to nije nikakva filozofija.
    Zbog?

    Pozitivna je glasala da ostavi DPS na vlasti.

    Nepovjerenje ovoj vladi nije jednako DPS na vlasti.

    Ovi probni baloni koje smo do sad čuli zvuče vrlo logično iz ugla svih racionalnih aktera:


    • URA - griluju ih đe stignu i DFkrate i Zdravko, a URA nema nikakvu političku računicu da im povlađuje, jer prilaskom Demokrata DF-u, uz bogougodnog Zdravka, biračka tijela im se ne preklapaju ni za jotu. Dakle, trenutno izigravaju korisne idiote, i to počinju da shvataju. Plus, nepoznata u jednačini je šta sufliraju USA i EU Dritanu - možda nude dovoljnu podršku takvoj vladi, da ispeglaju poviku "izdaja".




    • SNP - poniženi na svakom ćošku od strane Zdravinja i ekipe - Lalošević pa Damjanović. Nemaju mnogo da izgube, a imali bi da dobiju.




    • Manjine - treba li nekome objašnjavati




    • SDP - treba li nekome objašnjavati. Plus, niđe da ispliva nekakva "milionska krađa", đe bi im se svezala konzerva za rep, da ih zovu lopovima. Kao takvi, prihvatljivi su u vladi, je li.


    Ako dobiju garancije da će DPS biti konstruktivan oko budžeta, tužilačkog savjeta, ostalih imenovanja đe treba tropetinska većina - dvije ipo godine premijerske fotelje je Dritanu dovoljno da ispegla bilo kakvu prozivku. Pogotovo ako zadrži ove populističke mjere, tipa Evropa sad.

    Ono...izmaknite se malo, pa pogledajte iz ugla ovih aktera, koja je razlika da te podržava DF ili DPS, i čemu mogu da se nadaju gore navedeni ako istraju u odluci da je bolje manjinska vlada uz podršku DF (kojoj su ruke svezane i koja je kadrovski da te bog sačuva) ili manjinska vlada uz podršku DPS, sa kojim bi se moglo ponešto i dogovoriti.

    Nego, u tom slučaju nema ništa od rastakanja DPS, i svođenja na 15%, i od toga ovdje vlada panični strah, pa vjerujem da ćemo brzo čuti DF-ovske fore "izać će 100 000 ljudi na ulicu, kuku tome ko se usudi", i slične izlive demokratičnosti. Samo, u bilo kom slučaju, mislim da se Sauronovo oko SAD i EU malo više fokusiralo na CG, pa će takvi pokušaji brzo biti obeshrabreni, u slučaju izglasavanje neke priče iza koje oni stanu.

    Će vidimo...

  22. #22494
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ti bar ovo shvataš. Na sreću malo ko sa te komitske strane.

    Onda makar posavjetuj prijatelje iz DPS i objasni im koliko neodlučnih i umjerenih birača privlači paljenje guma i pucanje u vazduh po Cetinju
    Da se prisjetimo sto tebe privlaci




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  23. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  24. #22495
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ti bar ovo shvataš. Na sreću malo ko sa te komitske strane.

    Onda makar posavjetuj prijatelje iz DPS i objasni im koliko neodlučnih i umjerenih birača privlači paljenje guma i pucanje u vazduh po Cetinju
    A dobro, to je drugi vid djelatnosti, tzv "energizing the base". Pojačaj stvarni ili percipirani osjećaj ugroženosti u cilju zbijanja redova.

    Plus, pokaži zube drugoj strani, da dobro izvagaju buduće poteze, jer znaju da takvi potezi imaju svoju cijenu. Pitaj sad ove što su bili na onoj fotografiji onu noć - treba li im još koja takva za njihovog vakta, ili je ona dosta za tri života. Pitaj ih pada li im na pamet da nešto preduzmu oko kapele na Lovćenu.

    Sve poznata i racionalna strategija, nismo mi ništa od toga izmislili... Tu je umjetnost odmjeriti dokle da se ide, da neko ne strada, da stvari ne odu predaleko, što su obije strane na CT uspješno izvagale.

    EDIT: Nikad nisam bio član DPS, nikad nisam bio aktivista DPS, ne znam nikog iz GO DPS ili iz visokih ešalona partije (a znam iz URE nekoliko). Jedini put u životu kad sam pokušao nešto da oposlim preko DPS, ispalili su me klasično. Da sam glas'o - glas'o sam...ali slabo ti ja šta mogu prenijeti "mojima iz DPS"...
    Last edited by Nije bitno...; 29-11-21 at 20:57.

  25. #22496
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    A dobro, to je drugi vid djelatnosti, tzv "energizing the base". Pojačaj stvarni ili percipirani osjećaj ugroženosti u cilju zbijanja redova.

    Plus, pokaži zube drugoj strani, da dobro izvagaju buduće poteze, jer znaju da takvi potezi imaju svoju cijenu. Pitaj sad ove što su bili na onoj fotografiji onu noć - treba li im još koja takva za njihovog vakta, ili je ona dosta za tri života. Pitaj ih pada li im na pamet da nešto preduzmu oko kapele na Lovćenu.

    Sve poznata i racionalna strategija, nismo mi ništa od toga izmislili... Tu je umjetnost odmjeriti dokle da se ide, da neko ne strada, da stvari ne odu predaleko, što su obije strane na CT uspješno izvagale.

    EDIT: Nikad nisam bio član DPS, nikad nisam bio aktivista DPS, ne znam nikog iz GO DPS ili iz visokih ešalona partije (a znam iz URE nekoliko). Jedini put u životu kad sam pokušao nešto da oposlim preko DPS, ispalili su me klasično. Da sam glas'o - glas'o sam...ali slabo ti ja šta mogu prenijeti "mojima iz DPS"...
    E sad ti padaš u zamku racionalizacije grešaka. Kad druga strana ekstremiše to je dobro jer tjera od sebe umjerene birače. Kad naša strana ekstremiše onda je to ipak dobro jer se "zbijaju redovi". Ne može i jare i pare

    Znam da ne možeš da preneseš "svojima iz DPS", šalim se malo. Na sreću što ne možeš, jer da slušaju takve savjete ne bi bili tu gdje jesu. Davno sam rekao da u CG politička borba nije takmičenje "ko će bolje" nego "ko će sebi manje da puca u koljeno". Hvala DPS vođstvu i gdje čuli i gdje ne čuli, oni zadnjih par godina baš sačmaricom iz obije cijevi sebe raznose.

  26. #22497
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,496
    Thanks Thanks Received 
    4,580
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Nakon Pablovih šamara, mnogima i dalje nije jasno...

    Dok god je Milo Đukanović na političkoj sceni, dps ne može učestvovat u vlasti, čak ni kao podržavalac manjinske vlade...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  27. The Following 3 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  28. #22498
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    ....Ono...izmaknite se malo, pa pogledajte iz ugla ovih aktera, koja je razlika da te podržava DF ili DPS, i čemu mogu da se nadaju gore navedeni ako istraju u odluci da je bolje manjinska vlada uz podršku DF (kojoj su ruke svezane i koja je kadrovski da te bog sačuva) ili manjinska vlada uz podršku DPS, sa kojim bi se moglo ponešto i dogovoriti.

    Nego, u tom slučaju nema ništa od rastakanja DPS, i svođenja na 15%, i od toga ovdje vlada panični strah, pa vjerujem da ćemo brzo čuti DF-ovske fore "izać će 100 000 ljudi na ulicu, kuku tome ko se usudi", i slične izlive demokratičnosti. Samo, u bilo kom slučaju, mislim da se Sauronovo oko SAD i EU malo više fokusiralo na CG, pa će takvi pokušaji brzo biti obeshrabreni, u slučaju izglasavanje neke priče iza koje oni stanu.

    Će vidimo...
    Razlika je ogromna, baš zato što su DF ruke svezane i ne mogu mrdnuti. A DPS je juče poručio kroz usta Boga Svedržitelja Neba i Zemlje da nema vlade osim DPS vlade, a ni DPSa bez Njega na čelu.

    Manjinska vlada koju podržava DPS bi bila samo marioneta of šor predsjednika. Manjinska vlada koju podržava DF je baš to... vlada na koju DF jedva da ima nekog uticaja.

    A što se tiče Oka Sauronovog, ne zaboravi da je ono dobro pogledalo i našeg of šordžiju i poručilo da sa njim budućnosti nema.

  29. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  30. #22499
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    DPS konstruktivan oko glasanja tužilačkog savjeta koji treba pola njegovih glavnih članova da optuži i pošalje iza rešetaka. Sigurno će se to desiti. Ali drago mi je što se još nadaju.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to dontigar For This Useful Post:


  32. #22500
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Zato ste ga vi iz Df-a odma izglasali


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  33. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


Page 900 of 1249 FirstFirst ... 4008008508908968978988999009019029039049109501000 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 14 users browsing this thread. (0 members and 14 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •