Page 857 of 1249 FirstFirst ... 357757807847853854855856857858859860861867907957 ... LastLast
Results 21,401 to 21,425 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #21401
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Da, kao da svi nisu shvatili da niste reagovali na odgovor na komentar herkules-u, vec na moja prethodna dva posta.
    Strasno, sto "elitisticko" programiranje cini od ljudi...
    Samoubijede se nesto.. i tako...
    Dakle, pratite parlamentarni tv kanal i dosta ce vam biti jasno. Konkretno. Ono sto kriju i pricaju po nekim gluvim sobama, to je da se narod ne uzbudjuje previse sto oni to rade i dogovaraju se o narodu i drzavi na tajnim sjednicama. Cus "tajne sjednice".. Sto li? Maloljetan narod...

    Hvala Lepo

  2. #21402
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne.. prebrojte samo glasove onih koji su na jaslama Naroda (70 000 - 100 000?).. Narod sa glasanjem i nema blage veze.
    Njih samo ceka placanje parazita koji rade sta hoce i iznad su svega.
    Sto se tice aktivista sto spominju neke fizicke ili hemijske intervencije nad "ljudima".. Ne znam sto se foliraju kad im je receno da je cilj da se te osobe "cipuju" i non stop da budu pod monitoringom.
    Uvijek pocnu izokola, a svi smo culi na sjednici odbora (parlamentarni tv kanal) sta im je cilj.
    No, ajd.. licemjerju nikad kraja.
    Narod je "opasan" sam za sebe po elitisticki programiranom mozgu (uz ostale epitete decenijama sto mi pamtimo - a tek ranije iha), zato ga treba pratiti non stop.

    Hvala Lepo
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    ups.. oni mozda misle sa tom pricom "izokola" da vas manipulativno pripreme da vam kasnija prica pane lakse?
    Zaboravih na lokalnu "metodologiju" prediktivne psiho igrice..
    Da vas ne "uplase" direktnim planom, pa da bude da ste sami dosli do njihovog planiranog "resenja"...
    Ih..

    Hvala Lepo
    Bas analiziram sto je to u ovim postovima "pogodilo" aktiviste sadasnje vlasti, kad je sve receno

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Ne.. prebrojte samo glasove onih koji su na jaslama Naroda (70 000 - 100 000?).. Narod sa glasanjem i nema blage veze.
    Njih samo ceka placanje parazita koji rade sta hoce i iznad su svega.
    Sto se tice aktivista sto spominju neke fizicke ili hemijske intervencije nad "ljudima".. Ne znam sto se foliraju kad im je receno da je cilj da se te osobe "cipuju" i non stop da budu pod monitoringom.
    Uvijek pocnu izokola, a svi smo culi na sjednici odbora (parlamentarni tv kanal) sta im je cilj.
    No, ajd.. licemjerju nikad kraja.
    Narod je "opasan" sam za sebe po elitisticki programiranom mozgu (uz ostale epitete decenijama sto mi pamtimo - a tek ranije iha), zato ga treba pratiti non stop.

    Hvala Lepo
    Quote Originally Posted by Maja View Post
    nije jasno.. ako oni kazu u procentima da imaju podatke o zrtvama nasilja, a nemaju evidenciju o broju zrtava i broju povratnika tog krivicnog nedjela? i to se kao nije moglo definisati u maloj i neobicno malobrojnoj CG? ne zna se?
    Jel ja dobro razumjeh g. Pavicevic.. 19. minut ..predlog za cipovanje tih manijaka kad ih puste iz apse da bi ih pratili?
    zanimljivo...

    Hvala Lepo
    Rekoh da se sve memorise.. I ko je rekao, i zasto, a sta ce biti, eto .. Privilegovani to znaju.

    Inace, lose je to sto su zivci u pitanju (stresno im je pisanje na forumu) i nedostatak tolerancije prema razlicitim misljenjima. Vjerujem da im je nepojmljivo dav neko razmislja drugacije nego sto oni zele da nametnu svima (elitisticki)..
    Jeste da je kimmi uveden u memoriju kao jako agresivan lik (spominjao je da je njemu normalno ubijati zivotinje maljem u celo), sto su mnogi sa njima bliskim zivotnim stavovima lajkovali (chudno a svi su za EU i Evroatlanske integracije), kaem se svako malo moli ili dobacuje molbom ili indirektnom prijetnjom (zavedeno), pa se mislim da su oni brutalno shvatili svoje zadatke.. Bukvalnost je nesto drugo.
    Maja cita svaki post i rijec bez "elitisticke" diferencijacije (nickovi su nebitni ima ko da to prati), tako da, kao sto svi znamo, prije ulogovanja - svima je dostupno sve pa i ono sto se kao fol stavlja na ignore.
    Politika pdf prate ljudi svjesni pozicija u drustvu, profiterskih i propagandnih spinovanja, pa... Svima na izvolte i za sopstvene zakljucke.

    Cinjenice izvolte.

    Lijep i suncan dan

    Hvala Lepo

  3. #21403
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Majo pogledaj onaj film parazit I samo ga uporedi sa politickom situacijom kod Nas , I sve je jasno Po dubini Kako SE ide...

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  4. #21404
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

  5. #21405
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Majo pogledaj onaj film parazit I samo ga uporedi sa politickom situacijom kod Nas , I sve je jasno Po dubini Kako SE ide...

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
    Nisam gledala nazalost...
    Oskarom nagrađeni film cijenjenog južnokorejskog redatelja priča je o dvjema obiteljima: imućnim Parkovima i siromašnim Kimovima. Nakon što se njihovi životi neočekivano isprepletu lukavi Ki-woo Kim odluči iskoristiti naivnost Parkovih kako bi svojoj obitelji omogućio bijeg iz siromaštva....
    Radnja filma prati porodicu Kim koja živi u sirotinjskom podrumskom stanu u Seulu. Majka, otac i dvoje odrasle dece nemaju posao i snalaze se kako znaju. Rade jednokratne posliće, račune ne plaćaju, pa su im telefoni isključeni, jure besplatni vajfaj komšija, a prozor im gleda na uličicu u kojoj uriniraju pijanci. Kada sin Ki-woo dobije priliku da daje časove engleskog ćerki bogataške porodice Park, oni veoma lukavo jedan po jedan, uz pomoć spletki, dolaze do različitih poslova kod Parkovih. Gospodin i gospođa Park su japiji i zadovoljni su angažmanom Ki-wooa i njegove porodice iako ne znaju da su oni u krvnom srodstvu.
    Prvi deo filma je maestralna igra crnohumornih smicalica i spletki, da bi drugi deo poprimio mračniju atmosferu i radnju čiji humor ostavlja gorak ukus. Parkovi odlaze na kampovanje, a siromašna porodica rešava da ostane u njihovoj luksuznoj vili i pretvara se da živi kao sav bogati svet. Dok se pijani zabavljaju usred oluje, na vrata im zvoni bivša kućna pomoćnica i u tom trenutku priča kreće u drugom pravcu...
    Da, ocigledne su i smicalice i spletke kojim nevoljno svjedocimo, a i velikoj gramzivosti i pohlepi za narodnim novcem od onih koji su samo bili sebicno zavidni na tudju pohlepu i jedva cekali da se domognu njihovih pozicija. Bila im puna usta slobode, promjena, experata, a vidimo svi o cemu se radi.. Gori od prethodnih po brzini gramzivosti, bahatosti i oholosti.
    Prethodnicima je trebalo decenije da se nasmije "sirotinji", a ovi bi bre tu "sirotinju" odakle su potekli, da urnisu, da ih postojanjem ne podsjecaju na ono sto su bili, i sto ih ceka.. (znate onaj film gdje glumi Entoni Hopkins i njegova mrznja prema crncima, a roditelji, braca i sestre su mu bili crnci?)
    .. Mada, ima ljudi koji misle da to nije narodni novac nego nekih bankara jer kao SKOJ smatraju da je CG kolonija, pa svojim akcijama u stvari oni to patriotski deru kolonijaliste?!
    Cudni su zaista.. Nisu konsistentni ni u cemu.
    Hoce EU, a Parlament EU izglasava da svaki ugovor bude transparentan, a u CG vlast samo nakaci "drzavna tajna", i opet ovi se ubise od nervoze po forumu kako da opravdaju sve i svasta pa i to. Pravdaju partijska zaposljavanja time sto kazu da ipak u godini dana vlasti manje su zaposlili svojih "experata" nego sto su prethodni u 30 godina vlasti?! E pa zamislite taj djon...
    Slave da se njima koji su se domogli posla u javnom sektoru (100 000) podizu plate kao sto slave podizanje akciza, poreza, cijena uopste za obican narod (400 000?). Kao sto ce slaviti otkaze prethodnim "expertima" jer je visak na toj javnoj sceni...

    Slave nadzor gradjana putem video kontrole, traze neke radikalne mjere cipovanja za manijake da bi oni vrsili monitoring tih bolesnika.. Igraju se nekih "bogova"..i to tako providno guraju da je zalosno pratiti...
    Cini li se i vama da nesto nije u redu?

    Hvala Lepo

  6. #21406
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    A poenta je da građani skinu odgovornost sa Spaića u slučaju neuspjeha na način što će glasati za ono što se podrazumijeva a to je da žele bolje uslove za život a pritom znamo da se ne razumiju u ekonomiju.

    Ovaj Đukić je prskotina poprilicna.

    Ovaj plan imaće šansu samo ako bude imao stabilnu Vladu koja če ovo da sprovodi i još važnije ŠTITI.

    Sve mimo toga je obična šarena laža za naivce.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Hmm, zar institucije ne stite sprovodjenje i zastitu.
    Mislim, kapiram da smo se mi nekako naucili da se "vlada pita", ali to je bas teska budalastina.
    Vlada bira ljude koji ce da obezbijede da SISTEM funkcionise na najoptimalniji i najefikasniji nacin.
    Ali ne i da li ce da se nesto sprovede ili ne.
    Pa za sta placamao toliko sluzbenika, ako neko moze da mu kaze da ne sprovodi pravila.
    Mislim, vidim po izjavama u zadnje vrijeme, ko oni posteni inspektori, meni je Bakovic rekao telefonom pa sa njim vidite.
    Dokle SISTEM ne pocne da se cisti od tog drugog esalona DPS/SD, nema tu srece.
    Ne jer su njihovi, nego sad samo izvrsavaju sto ih drugi nazove. E dok takve trpimo i placamo..... Nema srece

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  7. #21407
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Oces ovo da kazes da dps kadar dusmanise spajicu i sabotira ga? Neki tamo, slavica iz arhive, kasno mu daje postu ili milan vozac naglo koci da se vise trose gume i pakne na mercedesa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  8. The Following User Says Thank You to acs For This Useful Post:


  9. #21408
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ja cu samo reci.. i sto se tice tog elektronskog "Estonija" referenduma o povecanju plata njima samima, nego jos i oporezivanju oporezovanog novca na racunima gradjana - ustedjevine, za podizanje istog, i da to kontrolisu banke (nikom nije cudno banka - vlada?), ne samo da je bahato do djetinjarije, nego sto ignorisu 400 000 ljudi koji ne rade u javnom sektoru i ne koriste drzavni internet i tools za konekcije.. Paz. babe i djedove po CG uloguju se preko telefona da klikaju na referendumu.. A jes da se sprdaju sa narodom, da se ti ljudi ignorisu jer nisu u skladu s vremenom..
    Kakvo ponizavanje i pokvarenost?
    I onda ide , "e ne moze referendum kao sa Estoniom, pa cemo mi sami odluciti ono sto mi hocemo. "

    Samo bahato.. Doci ce i sledeci, bahatiji..
    Svaki korak mjera = narod.


    Hvala Lepo

  10. #21409
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Oces ovo da kazes da dps kadar dusmanise spajicu i sabotira ga? Neki tamo, slavica iz arhive, kasno mu daje postu ili milan vozac naglo koci da se vise trose gume i pakne na mercedesa?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne pravi se naivan. Ne, nego prica koja se svako malo cuje, nisam znao da krsim zakon i neko mi je rekao da to uradim.
    Evo sad ona dvojica iz UP sto su nasli nepravilnosti.
    Mislis da bi smjelo da im neko prijeti, da ostatak nije smatrao da to mora tako.
    Znas li koliko potpisa, kontrola i koliko je ljudi na nizem nivou ukljuceno bilo u taj projekat.
    I sta sad, Veljovic sam kriv. A vazi. Bar 20 ljudi je na onolikom projektu znalo sta se tu radi... I svi su cutali.
    I vecina tih ljudi je sad napredovala u sluzbi, umjesto da im se zahvalimo na saradnji i da ih posaljemo kuci.
    Da ponovim, ona dva prepostena policajca su pustila belivuka da udje i ubiju 2 covjeka.
    I sad place kako mu se crta meta, nego naka zovu Bakovica. Koliko su posteni ulogovali su se na nalog koleginice na trudnickom, jer nisu znali sta rade. Vazi. Pa sad kao sam Bakovic kriv.
    Sve retardirana djeca i autisticni, pa samo rade sta im se kaze.....
    E takvi su ili napredovali ili ostali na istim mjestima. I sad su veliki vjernici i bili proganjani za vrijeme DPS.
    Kako ne...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. #21410
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,953
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    914
    Thanked in
    487 Posts

    Default

    Mickey izbacio nesto sto je lik sherovao a ima pravo.

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  12. #21411
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,044
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,546
    Thanked in
    3,118 Posts

    Default

    oni najmanji pdv obveznici su naebali.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #21412
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Kakva je sad halabuka u vezi Zdravka i privatnih apoteka? Mada ironija je da lik koji ne želi da se vakcniše a navodno ima lanac apoteka..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  14. #21413
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pricah sa prijateljicom koja je zdr radnica visoke odgovornosti, i kad sam kao domacica expert pitala - a sta ako ste grijesili?
    Kaze - da, postoji vjerovatnoca, ali mislim da se za x decenija nece postavljati pitanja o tome.
    OK - rekoh, a sta ako to bude mnogo brze?
    Odgovor - nece valjda, ne znam..
    Toliko i o Premijeru - ne znamo...
    Mozda znaju oni experti sa "pola uva" sto slusaju..
    Narod pojma nema - nijesu obavijesteni.
    Ja sa narodom...


    Hvala Lepo

  15. #21414
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ministar Spajić je prije dva dana kazao da su svjesni problema sa nedostatkom broja inspektora, njihovim teškim radom i niskim primanjima, i da te probleme žele riješiti.

    Najavio je da će predložiti zapošljavanje novih inspektora, kao i da planiraju da im uvedu navi oblik nagrade na zaradu koja će zavisiti od njihovog učinka.
    treba znati istoriju - onu realnu, ne cenzurisanu i modifikovanu..
    moguce da zato ne uce djecu u skolama realnu istoriju, da bi uvijek mogli da padnu na zivotnom ispitu...
    EO je cudo...

    Hvala Lepo

  16. #21415
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    ]Nebojsa Medojevic


    Izlazak iz recesije I ekonomski oporavak zemlje

    Demokratski front je u svom programu građanima ponudio promjenu modela privrednog razvoja koja se zasniva na sasvim suprotnim pretpostavakama u odnosu na neoliberlani program bivšeg režima. Naša vlada bi pokrenula čitav niz mjera i mehanizama za podršku otvaranju novih radnih mjesta, prioritetno u proizvodnji roba i usluga za izvoz.
    Naravno, vodeći računa o domaćim kadrovima, ravnomjernom regionalnom razvoju i optimalnom korišćenju resursa. U tom pogledu, Nova Vlada bi dodatnim sredstvima stimulisatla otvaranje svakog radnog mejsta. Preko Razvojne banke bi se obezbjedili dugoročni izvori finansiranja za kupovinu opreme i mašina, projekte, izgradnju zgrada za pokretanje proizvodnje.
    Preko Fonda rizičnih ulaganja otkupljivale bi se hipoteke kod banaka sa velikim diskontima. Pored dugoročnih izvora kapitala za investicije, obezbjeđivao bi se i neophodni obrtni kapital za reprometrijal i sirovine za pokretanje proizvodnje.
    PDV bi se naplaćivao tek kada preduzeća naplate svoja potraživanja, a ne odmah nakon fakturisanja.
    Državni garantni fond izdavao bi garancije bankama za izvozno orijentisane projekte i na taj način pomagao preduzetnicima koji imaju dobre poslovne ideje, a nemaju imovinu za hipoteku, da dobiju kredite kod banaka. Država ne treba da se libi od subvencionisanja kamata za kredite preduzetnicima koji otvaraju radna mejsta u proizvodnji za izvoz.

    Poreska politika treba da bude takva da stimuliše ulaganje u nerazvijena područja na sjevereu države. Stopa poreza na dobit treba da bude 0, za firme koje otvaraju pogone na sjeveru.

    Posebno je važno stimulisati otvaranje malih porodičnih zanatskih radnji, sitne proizvodnje i sl. koje mogu biti od velikog značaja za rješavanje pitanja nezaposlenosti. Za ove male radnje (frizere, sajdžije, obućare, krojače, kućnu radinost, poslastičare, buregdžinice...) treba ukinuti fiskalne kase, a inspekcije službe temeljno reorganziovati na način da njihova osnovna uloga bude preventivna i edukativna, a ne represivna.

    Prethodni režim je držao u stalnom strahu od inspekcija, kazni i zatvaranja hiljade naših ljudi čija egzistencija je zavisila od tog posla. Na ovaj način režim je primoravao vlasnike ovakvih radnji i njihove porodice da glasaju za DPS. Nova Vlada treba da oslobodi preduzetnički duh naših ljudi i stimuliše malu privredu i porodične firme.

    Odmah treba ukinuti sva parafiskalna opterećenja privredi, što će značajno smanjiti troškove poslovanja. Ovakva transparentni poslovni ambijent, jasna i jednostavna fiskalna politika i inspekcijska služba koja dominatno djeluje preventivno i edukativno, djelovaće podsticajno na otvaranje novih malih radnji, koje će kapilarno zapošljavati ljude i povećati flekibilnost i mobilnost tržišta rada.

    Radnici moraju biti zaštićeni i sindikat mora biti obavezan u svakom preduzeću sa preko 10 zaposlenih. Rad na crno i nesiplaćivanje poreza i doprinosa sa zaradama treba da budu krivična djela. Porez na prihod ne treba naplaćivati za plate koje su do prosječne zarade.

    Kamate u crnogorskim komercijalnim bankama su previsoke i imaju karakter zelenaških. Više je razloga za to, od sistemskih i strukturnih, do špekulatvnih i kriminalnih, ali u ovom trenutku najveći problem je zabrinjavajuće visoki nivo nenaplativih kredita. Naime, rukovodstva crnogorskih komercijalnih banaka su u toku 2006, 2007, 2008 godine davali ogoromne iznose kredita ne poštujući uobičajne standarde u procjeni rizika i obezjeđenju kredita. Za kolateral su uzimane akcije ili nekretnine koje su nerealno procjenjivane i čija je tržišna vrijednost naduvana. Mi u DF nikakve dileme da se radi o dogovorenim transkacijama između rukovodstava banaka i privilegovanih klijenata koji su dobijali kredite bez valjanog pokrića. Najveći dio od preko 1 milijarde ovakvih kredita bez pokrića je završio van Crne Gore na privatnim računima dužnika, a u bankarskim bilansima ostale su ogromne rupe. Zbog tih nenaplativih kredita, povećan je nivo obaveznih rezerevi i banke su morale da uvode nove troškove građanima i privredi i da zadržavaju zelenaške kamate , koje pogubno djeluju na opstanak malih i srednjih preduzeća. Najveća odgovornost leži na Centralnoj banci koja je tolerisala lažno predstavljanje ovih nenaplativih kredita u bilansima banaka. Umjesto da se ovi krediti tretiraju kao nenaplativi i da se knjiže kao gubici, sa obavezom banaka da ih supstuišu novim kapitalom, Centralna banka je tolerisala knjigovodstvene malverzacije. To je dovelo do smanjenja kredita za privredu i građane i zadržavanja visokih kamatnih stopa koje predstavljaju ozbiljan problem za normalno fukcionisanje pirvrede.

    Drugi veliki problem su dugovi države, gdje komericjlane banke radije kreditiraju državu, nego privredu. Ovakvo stanje je neodrživo i vodi ka krizi likvidosti i solventnosti privrede, smanjenju privredne aktivnosti, zatvaranju malih i srednjih preduzeća i povećanju nezaposlenosti. S toga je neophodno hitno transformisati Investiciono Razvojni Fond u državnu razvojnu banku koja treba da obezbijedi dugoročni kapital za finansiranje investicija u proizvodnju i poljoprivredu po kamatama do maksimalno 1% godišnjje uz razumne grejs periode.

    Siva ekonomija i šverc moraju biti energičnom akcijom svih državnih organa sasječeni u korijenu. Vlada DF bi radikalno promjenila odnos građana prema švercu i utaji poreza, što je postala odomaćena praksa. Poštovanje zakona, jedna tretman svih građana, regularno poslovanje i plaćanje poreza moraju biti temlej novog pravnog i ekonomskog patriotizma. Eliminisanjem šverca, zapljenom imovine stečene kriminalom i konfiskacijom 6,25 milijardi USD iznijetih iz zemlje, napunićemo budžet i stvoriti fer uslove za tržišnu utakmicu u kojoj neće biti kažnjavani oni koji posluju regularno, a nagradjivani šverceri, prevaranti i utajivači poreza. Nova Vlada će morati uložiti ogroman napor da nas ugledni svjetski investitori počnu prepoznavati kao destinaciju u kojoj vlada sila zakona, a ne zakon sile, kriminal i korupcija

    Pravna tehnička I finansijska revizia auto puta

    ... 1
    Jedan predlaze represiju i placene "lovce na glave".. Stara skola "Divljeg zapada"..
    A Medojevic eto...
    Ovo ce rascivijati ekonomski experti sa foruma, da se ja kao domacica ne trudim, a i na "ignore" sam.... :*

    Hvala Lepo

  17. #21416
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Crnoj Gori trebaju auto putevi i pruge ali se mora voditi računa o održivosti duga I ekonomskoj opravdanosti I rentabilnosti investicija. Ovako krupne investiicone odluke bez vizije, bez analize ekonomske opravdanosti projekta često vodi neproduktivnom ulaganju čiji ceh plaćaju svi, a korist je individualna. Crna Gora je dva puta pokušala da finansira izgradnju autoputa sredstvima iz Evrope – i dvije studije su pokazale isto - da auto put neće imati dovoljno saobraćaja da bi opravdao ogromne troškove. Određena studija izvodljivosti jeste rađena, ali je njena utemeljenost pod znakom pitanja, jer je i sam MMF Crnu Goru pozvao na izradu kredibilne studije (i angažovanje nezavisne revizije) prije nego što donesu odluku o daljem finansiranju. Uzet je kredit čiji su uslovi takvi da zajmodavcu daju pravo pristupa crnogorskom zemljištu (koje je poslužilo kao kolateral za predmetni zajam), što prema studiji iz 2019. američkog Centra za globalni razvoj (Centre for Global Development) dovodi Crnu Goru u svojevrsno „dužničko ropstvo“. Zbog nesagledivih negativnih posledica po vitalne interese države Crne Gore, ugrožavanje njene suverenosti I dovodjenja u kolonijalni položaj prema kineskim investitorima, nova Vlada treba da odmah pokrene postupak pravne, tehničke I finanijske revizije Ugovora o gradnji sa pratećim aneksima I Ugovora o krditu sa EXIM bankom.

    Podrška turističkoj privredi
    Kada se koliko-toliko urede javne finansije i ukinu se suvišna davanja, država mora da stvori prostor da se povećaju izdvajanja za turističku infrastrukturu koja su niska u poređenju sa nekim drugim zemljama koje se ozbiljno bave turizmom. MMF je nedavno dao ocjenu da nedostatak pijaće vode i dobrih puteva, Postoji opravdana zabrinutost da ključna grana na koju se ekonomija oslanja nije održiva na dug rok. Loša reklama se daleko čuje, i ko će dolaziti samo iz altruizma, ako za isti novac može imati daleko kvalitetniju uslugu. Država mora doneti realan plan turističkog razvoja sa akcentom na sjever zemlje.

    Stregija industrijskog razvoja




    U Crnoj Gori se mora osmisliti ozbiljna strategija industrijskog razvoja, jer je i ova pandemija razotkrila sve slabosti kratkoročnih privida u oslanjanju isključivo na turizam, što zamagljuje onu nužnost bolnih ali neophodnih korenitih promena, i ostavlja u pepelu zemlju bez sopstvene industrije, time i bez budućnosti. To stvara zemlju u kojoj i strane direktne investicije idu u nekretnine, ne u fabrike i proizvodnju koja je neophodna, i bez koje nema održivog rasta ni prosperiteta društva. U ekonomiji koju vodi jedan projekat - izgradnja deonice auto puta Bar-Boljare, a za koji studije pokazuju da neće imati dovoljno saobraćaja da bi opravdao ogromne troškove, nema govora o rasprostranjenim investicijama, a rasprostranjenost je suština makroekonomske održivosti rasta i na kojoj treba strateški raditi.
    Naravno, uvijek moze puno bolje, kulturnije, humanije, prosperitetnije..
    Ali represija, e pa onaj sa Zabljaka neka javi sta to znaci.. Mazohisticki je djelovao sa svojim sadizmom prema obicnom narodu..

    Razlika?

    Hvala Lepo

  18. #21417
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sve su to djeca CG naroda..Karma je cudo.
    Nego, bas citam ovo sto je Medojevicev predlog..
    Kao domacica bih odmah otvorila bar par proizvodnih programa za izvoz..
    Sta bi tek drugi uradili, iha..
    Ali, pita se ovaj koji hoce represiju nad obicnim narodom, pa od proizvodnje i izvoza nista...

    Hvala Lepo

  19. #21418
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Bude li ko kvotovao smrtno ću se uvrijedit.
    Možemo da pogađamo šta je rekla.

    Osvijestite se, sheeple, duboka država kontroliše stanovništvo putem drogiranog sladoleda od pistaća.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  21. #21419
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ministar Spajić je prije dva dana kazao da su svjesni problema sa nedostatkom broja inspektora, njihovim teškim radom i niskim primanjima, i da te probleme žele riješiti.

    Najavio je da će predložiti zapošljavanje novih inspektora, kao i da planiraju da im uvedu navi oblik nagrade na zaradu koja će zavisiti od njihovog učinka.
    Zakon sile, represija prema obicnom narodu, nadziranje i kreiranje straha kod ljudi itd... Predlog Ministra..

    PDV bi se naplaćivao tek kada preduzeća naplate svoja potraživanja, a ne odmah nakon fakturisanja.
    Državni garantni fond izdavao bi garancije bankama za izvozno orijentisane projekte i na taj način pomagao preduzetnicima koji imaju dobre poslovne ideje, a nemaju imovinu za hipoteku, da dobiju kredite kod banaka. Država ne treba da se libi od subvencionisanja kamata za kredite preduzetnicima koji otvaraju radna mejsta u proizvodnji za izvoz.

    Poreska politika treba da bude takva da stimuliše ulaganje u nerazvijena područja na sjevereu države. Stopa poreza na dobit treba da bude 0, za firme koje otvaraju pogone na sjeveru.

    Posebno je važno stimulisati otvaranje malih porodičnih zanatskih radnji, sitne proizvodnje i sl. koje mogu biti od velikog značaja za rješavanje pitanja nezaposlenosti. Za ove male radnje (frizere, sajdžije, obućare, krojače, kućnu radinost, poslastičare, buregdžinice...) treba ukinuti fiskalne kase, a inspekcije službe temeljno reorganziovati na način da njihova osnovna uloga bude preventivna i edukativna, a ne represivna.

    Prethodni režim je držao u stalnom strahu od inspekcija, kazni i zatvaranja hiljade naših ljudi čija egzistencija je zavisila od tog posla. Na ovaj način režim je primoravao vlasnike ovakvih radnji i njihove porodice da glasaju za DPS. Nova Vlada treba da oslobodi preduzetnički duh naših ljudi i stimuliše malu privredu i porodične firme.

    Odmah treba ukinuti sva parafiskalna opterećenja privredi, što će značajno smanjiti troškove poslovanja. Ovakva transparentni poslovni ambijent, jasna i jednostavna fiskalna politika i inspekcijska služba koja dominatno djeluje preventivno i edukativno, djelovaće podsticajno na otvaranje novih malih radnji, koje će kapilarno zapošljavati ljude i povećati flekibilnost i mobilnost tržišta rada.

    Radnici moraju biti zaštićeni i sindikat mora biti obavezan u svakom preduzeću sa preko 10 zaposlenih. Rad na crno i nesiplaćivanje poreza i doprinosa sa zaradama treba da budu krivična djela. Porez na prihod ne treba naplaćivati za plate koje su do prosječne zarade.
    Predlog Medojevica, naseljavanje i industrijalizacija, povratak dijaspore na sjever CG i ulaganja...
    Olaksavanje obicnom narodu da pokaze sve svoje vrijednosti i boljitak njihovim porodicama koje nijesu na budzetu represivnog aparata..

    Zaista neuporedivo..

    Hvala Lepo

  22. #21420
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    703
    Thanked in
    410 Posts

    Default

    Kokice su spremne.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  23. #21421
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,462
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Nijeste morali brisat poruke. Nikad slozniji na forumu oko necega nijesmo bili.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  24. The Following 4 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  25. #21422
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    100%-tni konsenzus :-D
    Forever young, i want to be forever young

  26. #21423
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Mogu li sa telefona obavit ovu gradjansku duznost ili da gledam ovo do sjutra


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  27. #21424
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Mogu li sa telefona obavit ovu gradjansku duznost ili da gledam ovo do sjutra


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Klik na profil, 3 tačkice gore desno... Nema na čemu...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  28. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:

    acs

  29. #21425
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    oni najmanji pdv obveznici su naebali.
    Na šta konkretno misliš...?

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

Page 857 of 1249 FirstFirst ... 357757807847853854855856857858859860861867907957 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •