Page 703 of 1249 FirstFirst ... 2036036536936997007017027037047057067077137538031203 ... LastLast
Results 17,551 to 17,575 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #17551
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Da li me vara osjećaj ili ovdje neko nedostaje?


    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...valio-policiji
    Ne vara te osjecaj. Obrati paznju na stav ova dva policajca oko Krivokapica. Kako su ga uokvirili i prislonili mu se. Podsjecaju me na covjekovog najboljeg prijatelja zbog svoje privrzenosti.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  2. #17552
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...jeni-brdjanina

    NA SASTANKU U PONEDJELJAK, PREMIJER SAOPŠTIO MINISTRU DA ĆE TRAŽITI NJEGOVO RAZRJEŠENJE

    Sekulović odbio zahtjev premijera da smijeni Brđanina
    Nakon sastanka, nekoliko Brđaninovih pomoćnika navodno je dobilo telefonske pozive sa pitanjem da li bi preuzeli funkciju vršioca dužnosti direktora Uprave policije, što su oni odbili.

    Ministar unutrašnjih poslova Sergej Sekulović odbio je u ponedjeljak na sastanku u Vladi zahtjev premijera Zdravka Krivokapića da smijeni direktora Uprave policije Zorana Brđanina, nakon čega mu je on rekao će tražiti od parlamenta da razriješi njega, saznaju “Vijesti”.

    Izvor upoznat sa sadržinom sastanka u ranim popodnevnim časovima u zgradi Vlade na kojem je navodno bila i ministarka odbrane Olivera Injac, rekao je “Vijestima” da je premijer od Sekulovića tražio da smijeni Brđanina zbog oklijevanja da sprovede akciju obezbjeđenja ustoličenja mitropolita crnogorsko-primorskog Srpske pravoslavne crkve na Cetinju.

    “Sekulović je odbio da smijeni Brđanina, zahtijevajući da mu se objasni po kom osnovu”, rekao je izvor “Vijesti”.

    Krivokapić je potom rekao Sekuloviću da se dogovorio sa liderima Demokratskog fronta da podnese Skupštini predlog za njegovo razrješenje na šta mu je ministar odgovorio “da to uradi jer je to njegovo pravo”, rekao je sagovornik “Vijesti”.

    Nakon sastanka, nekoliko Brđaninovih pomoćnika navodno je dobilo telefonske pozive sa pitanjem da li bi preuzeli funkciju vršioca dužnosti direktora Uprave policije, što su oni odbili.

    Iz kabineta predsjednika Vlade juče je saopšteno da ne mogu “u ovom trenutku” odgovoriti na pitanja koja su im dostavile “Vijesti” o ovom događaju.

    “Kao što ste vidjeli, premijer nije sinoć o tome govorio na konferenciji za medije... Nemamo komentar”.

    Iz Sekulovićevog kabineta je odgovoreno: “Za pitanja koja ste poslali, obratite se Vladi”.

    “Ova pitanja nisu iz djelokruga rada i nadležnosti Ministarstva odbrane. Predlažemo da se obratite kabinetu premijera”, saopšteno je “Vijestima” iz kabineta Olivere Injac.

    Prekjuče u 15.47 novinari su obaviješteni da će premijer održati konferenciju za medije u 18.30, a odmah su počele da kruže spekulacije da će objaviti namjeru da smijeni Sekulovića i Brđanina, kao i informacije da su ambasadori Kvinte u kontaktu sa premijerom i ministrima u vezi sa tim.

    U međuvremenu, u 16.32, na Tviter nalogu Ministarstva unutrašnjih poslova, objavljena je fotografija iz kabineta ministra na kojoj su potpredsjednik Vlade Dritan Abazović, Sekulović, Brđanin sa pomoćnicima i šef podgoričke policije Goran Jokić sa porukom - “snažan i uspješan tim”.

    Potom je na toj društvenoj mreži Abazović čestitao MUP-u i rukovodstvu policije na rezultatima “u složenim akcijama u cilju očuvanja mira i ustavnih prava građana”. “Nastavljamo timski. Idemo dalje, čeka nas još mnogo posla. Branimo nacionalne interese Crne Gore”.

    Više diplomatskih i Vladinih izvora reklo je prekjuče “Vijestima” da su predstavnici ambasada Kvinte – SAD, Velike Britanije, Njemačke, Francuske i Italije – gotovo do početka pres konferencije ubjeđivali Krivokapića da ne smjenjuje Brđanina.

    Na konferenciji za medije, Krivokapić nije direktno saopštio namjeru da smijeni Sekulovića i Brđanina, ali je u odgovoru na takvo pitanje rekao da će “svi oni koji su se ogriješili na bilo koji način snositi odgovornost”.

    “U komandnom dijelu odgovornosti će biti preispitan svaki čin svakog pojedinca koji je obezbijedio ili nije obezbijedio, uradio ili ne, djelovao ili ne i to će u sljedećih sedam dana biti urađeno i vi ćete biti informisani. Niko neće biti pošteđen, bez obzira koju funkciju ima i koja ga politička partija štiti”, rekao je on.

    Postoje i spekulacije i da je URA zaprijetila otkazavanjem povjerenja Vladi ako Krivokapić bude tražio smjenu Brđanina i Sekulovića. Abazović je koordinator službi bezbjednosti i predsjednik GP URA.

    Do ranih jutarnjih sati u nedjelju 5. septembra, dio menadžmenta policije smatrao je da ne treba slati patrijarha SPC Porfirija, mitropolita Joanikija i njihove goste na Cetinje, jer je to prema procjenama policije i Agencije za nacionalnu bezbjednost bilo “visokorizično”.

    Krivokapić je na prekjučerašnjem presu nagovijestio da je on preuzeo kontrolu u 04.30 i da je od tada “komandni sistem” počeo da “jedinstveno djeluje”.

    Abazović je juče branio procjene svojih potčinjenih. “Patrijarh SPC Porfirije je štićena ličnost i obaveza policije je da ga drži što dalje od opasnosti i ovdje smo imali suprotno djelovanje da treba da ga uvedemo u opasnost i onda neko želi da optuži policiju i bave se da li je neko bio za ustoličenje ili ne.

    To nije pitanje bezbjednosti i to nije pitanje koje treba da se postavi nego da li će biti ugroženi nečiji životi i da li će iz toga izaći veći haos”, rekao je Abazović TV Nova S.

    On je rekao da je tokom akcije bilo potpuno u redu da u profesionalnom smislu bude različitih mišljenja o tome da li neko misli da može da se izvede, a da neko kaže da je to bila opasnost.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #17553
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ne znam ima li potrebe da citiramo brata Aleksandra iz vremena kad je bio forumaš ovdje na forumu prije 15 godina...

    HINT:
    I tada je bio anticrnogorsko šovinističko g*ovno koje prosipa najgadniji otrov na račun Crnogoraca, a bogami i muslimana...
    Ali ako je dobar da drži predavanja po srpskim fakultetima i druguje sa episkopima, dobar je i meni.
    Koji mu je bio nick?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #17554
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Rakovic,bio je i Savindan-onaj Jaramaz,giga mrzitelji svega CG
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  5. #17555
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Koji mu je bio nick?
    Veliki majstor (ali je imao i još par naloga pored ovoga, zaboravih koji su bili)
    Last edited by ASC; 08-09-21 at 10:16.

  6. #17556
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Rakovic,bio je i Savindan-onaj Jaramaz,giga mrzitelji svega CG
    Meni ste vi smjesniji sto se uzrujavate oko te mrznje kad je opstepoznato da oni mrze cijeli svijet, sem Rusa jer su “braca”. Nadjite mi makar jednu naciju u okruzenju koju postuju? Evo ne moraju da vole, samo da postuju. Nema. Znaci nije do vas, nego do njih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  7. #17557
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Prilikom ustoličenja (nije slučajno) Vlade, Dritan je postao potpredsjednik za sektor bezbjednosti. Trenutno je, po mom viđenju, potpredsjednik za ulcinjske lubenice. Premijer smjenjuje njegove saradnike, pravi prijem gdje selektivno zove ljude iz policije, naravno ne i one koje planira smijeniti, naravno tu nema ni Dritana kao potpredsjednika za taj sektor.

    Sve i da zajedno sa ambasadama uspije sa sačuva Sergeja i Brđanina, i dalje će biti potpredsjednik za ulcinjske lubenice. Koji će sjutra on, Sergej i Brđanin imati autoritet kod svih onih Rakonjaca sa prijema. Preskakaće ga i komunicirati sa Krivokapićem, odnosno osobom koju Krivokapić odredi. Neka računa da je razvašćen kako god obrne. Može se ponekad slikat, što jes, jes...

    Vidjesmo onu sliku iz kabineta u nedelju ujutru. Otrpilike likove u koje ima Krivi povjerenja. Tamo nije bilo Dritana potpredsjenika za bezbjednost ali jeste Milače (ne znam u kojem svojstvu, možda muža generalnog sekretara?). I onda narednog dana Milača šilji muricu na Dritana. Ada no što no da šilji, nacrtano mu đe vide Dritana.

    URA je odradila ono što joj je bila uloga. Da bude zaštita prilikom penetracije srpskih skakavaca u državne strukture koje su do sada bile zabran crnogorskih skakavaca. A posle penetracije, zaštita se baca. Jbg...

    Jedini način da URA preživi je da obali ovu vladu i izazove izbore. Sačuvali Sergeja i Brđananina ili ne. A Dritan će preživjeti slom URE, ni ovo mu nije prva partija. Vazda će se na neku listu udomit da bude privezak. I vratiti na sopstvenu mjeru, svima simpatičnog poslanika zabavljača.

    Nama neka je srećna policija u koju se pita crkva. I da se nadamo da sledeći korak nije vjerska policija kao u npr Iran. Mada se popovi ne bi bunili, izuzev ako ih ponegdje ta policija ne upeca da pričešćuju neku Soraju, u pauzi širenja pravoslavnog bratstva. Mada, možda sa Sorajom prave sestrinstvo?

  8. #17558
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ima li istine da je neko od te dvojice bio među onima koji su tukli Mija Martinovića?

    Drugo pitanje. Ako je ovo gore istina, znači li ovo sad ponašanje da im je sve oprošteno i da su poželjniji od Brđanina kome je DPS o glavi radio jer je bio profesionalac?


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Bez ironije ti si jedan strašno čestit i neiskvaren čovjek. Druže, Rakonjci svima valjaju, Brđanini su glavobolja.

  9. #17559
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Meni ste vi smjesniji sto se uzrujavate oko te mrznje kad je opstepoznato da oni mrze cijeli svijet, sem Rusa jer su “braca”. Nadjite mi makar jednu naciju u okruzenju koju postuju? Evo ne moraju da vole, samo da postuju. Nema. Znaci nije do vas, nego do njih


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nismo mi u regionu nikad jedni drugima bili dobri komšije.

    Ali ne valja ni pretjerivati, vjerovatno nisi čuo za rumunsku izreku: "Rumunija ima dvoje dobrih komšija - Srbiju i Crno more"

  10. #17560
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,272
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Znaš kako se vole Francuzi i Njemci. Cveta ljubav

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  11. #17561
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Na Balkanu nema susjeda i komšija koji se nekad nisu dohvatili za guše.
    Eto, možda samo Rumunija i Srbija.

  12. #17562
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A stvarno je i čudno što Srbi ne bole Hrvate i Šiptare. Ono nemaju razloga.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Generisati mržnju i podjele medju balkanskim narodima i naći "opravdan" istorijski razlog za nju je najlakši posao ovdje. Što je vrlo nesrećna činjenica.

    Ovaj aktuelni odnos izmedju Crnogoraca i Srba je nešto što će u neko vrijeme istorija izučavati kao fenomen i klasičan primjer indukovane mržnje od strane političkih elita.

    Do čega se došlo u zadnjih 10-15 godina, to je za nepovjerovati. A ljudi se isto zovu, isto prezivaju, ne možeš ih ni po čemu razlikovati dok ne progovore o politici.

    Zato je pravo blago ona slika koju je postavio licimus, koja prikazuje litiju na Cetinju prije tačno 100 godina, povodom ustoličenja mitropolita Gavrila Dožića.

    Tu se najbolje vidi da je "nikad više 1918" u stvari lažni istorijski kontekst i narativ, koji je iskorišćen za generisanje i podupiranje srpsko-crnogorskog antagonizma u 21.vijeku.

  13. The Following User Says Thank You to Massaro For This Useful Post:


  14. #17563
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    A stvarno je i čudno što Srbi ne bole Hrvate i Šiptare. Ono nemaju razloga.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Par godina poslije WWII zemlje koje su između sebe pobile milione ljudi, razorili sve što se ima razoriti i 6 godina satrli život ujedinile su se u Evropsku zajednicu za ugalj i čelik.
    Ostavili su po strani prošlost, svi su platili svoje dugove, istorija sudi i nastavili.
    Kasnije je ta zajednica prerasla u EU.
    Balkanske mikrodržave prvo 90ih su se sjetili šta je bilo prije 45-50 godina pa su krenuli da ubijaju i etnički čiste jedni druge a evo i 30 godina kasnije nikako da izađu iz tog mindseta da neko nekome nešto duguje, krv, pare, zemlju.

    Zato su balkanske mikrodržave na 30% EU standarda i zato te iste mikrodržave napušta na stotine hiljada ljudi svake godine.
    Ali hej imamo Skenderbega, Cara Lazara, Krsta Zrnovog, kralja Tomislava, Aliju imamo crkve i xhamie
    ohhhhh yeahhhhhhh idemooooo mi smo superiorni niko nam nije ni do koljena.
    A onda priča posle - cijeli se svijet ujedinio protiv nas da nas uništi, sorošoi razni i ekipa i tako u krug.
    One Ring to Rule them all...

  15. The Following 6 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  16. #17564
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    imah sad interesantan razgovor sa jednim ovako prominentnim zagovornikom ustolicenja. Dosta cesto se pominje i neko je koga ljudi slusaju. Prvo samo da se ogradim i da se isprdam ovima na Belvederu sto stavljaju pateticne slike sa barikada kao revolucija, pravda itd. Romantizuju jedan u sustini huliganski dogadjaj. Jos da kazu jadnici "General LeMark is dead" i da budu jednici zaista. Ko zna razumjece. Bijedno i patetično.

    Elem, sad o mom sagovorniku, cini mi ovo da se nije desilo ovi bi preuzeli vlast jer se radi o pokusaju drzavnog udara i spolja i iznutra. preskocih ja tu dosta ali me policija interesuje. Jer kako ja vidim stvari beybjedosna procjena je bila da moye biti stradalih, a neko je odlucio da zrtve su prihvatljive i djiha. Veli meni ta osoba nisi u pravu evo sve je proslo sa andjelima. Rekoh da percepciju ex ante rizika srećan ishod ne čini pogrešnom. Da pojednostavim Reko i jasam vozio 299 kroz Sozinu i evo me ziv. Glupe stvari postaju pametne ako se srećno završe jel to logika? Reko može li biti da ti ljudi u policiji su ispravno razmišljali a da se vi igrate bogova? Reko isto i da mi moj neurotransmiterski profil ne doyvoljava da vjerujem u nesto dok ne vidim dokaze, a to je da policija je izdala. Ne moram vam reći da je to bio kraj razgovora.

    I tako oću da vam kazem. Ne vjerujte nikom ništa. To možda jesu sve dobri ljudi i sa dobrom namjerom ali na kraju su samo ljudi i ako takvi smo listom nesputana srca ali sputana duha , a neki i smanjenih kognitivnih sposobnosti. Nasilje i sa najboljim namjerama je nasilje. Tako vidim ponasanje prof. Krivokapića i nekih oko njega.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  17. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  18. #17565
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    imah sad interesantan razgovor sa jednim ovako prominentnim zagovornikom ustolicenja. Dosta cesto se pominje i neko je koga ljudi slusaju. Prvo samo da se ogradim i da se isprdam ovima na Belvederu sto stavljaju pateticne slike sa barikada kao revolucija, pravda itd. Romantizuju jedan u sustini huliganski dogadjaj. Jos da kazu jadnici "General LeMark is dead" i da budu jednici zaista. Ko zna razumjece. Bijedno i patetično.

    Elem, sad o mom sagovorniku, cini mi ovo da se nije desilo ovi bi preuzeli vlast jer se radi o pokusaju drzavnog udara i spolja i iznutra. preskocih ja tu dosta ali me policija interesuje. Jer kako ja vidim stvari beybjedosna procjena je bila da moye biti stradalih, a neko je odlucio da zrtve su prihvatljive i djiha. Veli meni ta osoba nisi u pravu evo sve je proslo sa andjelima. Rekoh da percepciju ex ante rizika srećan ishod ne čini pogrešnom. Da pojednostavim Reko i jasam vozio 299 kroz Sozinu i evo me ziv. Glupe stvari postaju pametne ako se srećno završe jel to logika? Reko može li biti da ti ljudi u policiji su ispravno razmišljali a da se vi igrate bogova? Reko isto i da mi moj neurotransmiterski profil ne doyvoljava da vjerujem u nesto dok ne vidim dokaze, a to je da policija je izdala. Ne moram vam reći da je to bio kraj razgovora.

    I tako oću da vam kazem. Ne vjerujte nikom ništa. To možda jesu sve dobri ljudi i sa dobrom namjerom ali na kraju su samo ljudi i ako takvi smo listom nesputana srca ali sputana duha , a neki i smanjenih kognitivnih sposobnosti. Nasilje i sa najboljim namjerama je nasilje. Tako vidim ponasanje prof. Krivokapića i nekih oko njega.
    Ipravi me ako grijesim, znaci oni sto su zabarikadirali grad, pucali u belveder i kaemnovali i bacali molotovljev koktel na policiju su ustvari zrtve nasilja Zdravka i nekih oko njega?

  19. #17566
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Par godina poslije WWII zemlje koje su između sebe pobile milione ljudi, razorili sve što se ima razoriti i 6 godina satrli život ujedinile su se u Evropsku zajednicu za ugalj i čelik.
    Ostavili su po strani prošlost, svi su platili svoje dugove, istorija sudi i nastavili.
    Kasnije je ta zajednica prerasla u EU.
    Balkanske mikrodržave prvo 90ih su se sjetili šta je bilo prije 45-50 godina pa su krenuli da ubijaju i etnički čiste jedni druge a evo i 30 godina kasnije nikako da izađu iz tog mindseta da neko nekome nešto duguje, krv, pare, zemlju.

    Zato su balkanske mikrodržave na 30% EU standarda i zato te iste mikrodržave napušta na stotine hiljada ljudi svake godine.
    Ali hej imamo Skenderbega, Cara Lazara, Krsta Zrnovog, kralja Tomislava, Aliju imamo crkve i xhamie
    ohhhhh yeahhhhhhh idemooooo mi smo superiorni niko nam nije ni do koljena.
    A onda priča posle - cijeli se svijet ujedinio protiv nas da nas uništi, sorošoi razni i ekipa i tako u krug.
    Što ne znači da medju dobrim djelom tih naroda aj da ne kažemo da se mrzi, da se ne vole to je najbliže stvarnosti, pogotovo izmedju Germana i Slavena, a i Germana i Romana, a eno imaš i primjer jedne Belgije dje u istoj državi je osjetna netrpeljivost izmedju Valonaca i Flamanaca.
    Germani su u suštini najpragmatičniji, a zajedno su svi procjenili da im ta zajednica donosi ekonomsku dobit, čisto radi i teresa.
    I druga stvar, njihove političke elite se umnogome razlikuju od naših, koje većinom i opstaju na mržnji i podjelama.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #17567
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ipravi me ako grijesim, znaci oni sto su zabarikadirali grad, pucali u belveder i kaemnovali i bacali molotovljev koktel na policiju su ustvari zrtve nasilja Zdravka i nekih oko njega?
    Kad se vec uslo u to upotreba sile je bila srazmjerna sili koju su demonstranti primjenjivali. Eto da ceramo mak na konac malo vise suzavca je bilo al bolje vise suzavca no povreda. Nije se rodio taj koji je bacio optimalnu kolicinu suzavca.

    Drugo sam rekao. Dva profesionalca te danima indirektno upozoravaju da može biti žrtava, a ti dodneseš odluku da uletiš. Ne sporim ni cilj ulijetanja čak. Trebalo je čoeka ustoličiti na Cetinju. Sporim cijenu koju su bili spremni da plate prof Krivokapić i saradnici. Milo nije računao da je ovaj lud. I Milo bi isti potez povukao.Vidi, kad ovo postaviš ovako mora da te malo plaši jel da? Ako te ne plaši moraš sebi postaviti pitanje "Ko si" Pitanje svih pitanja. Bog? Ektremista? Treba li ti još jedan ludak samo što će krst da nosi? Ako su Sekulović i Brđanin cijelo vrijeme igrali za Mila ova moja priča pada u vodu ali voliobih da vidim dokaze kako rekoh.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  22. #17568
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Kad se vec uslo u to upotreba sile je bila srazmjerna sili koju su demonstranti primjenjivali. Eto da ceramo mak na konac malo vise suzavca je bilo al bolje vise suzavca no povreda. Nije se rodio taj koji je bacio optimalnu kolicinu suzavca.

    Drugo sam rekao. Dva profesionalca te danima indirektno upozoravaju da može biti žrtava, a ti dodneseš odluku da uletiš. Ne sporim ni cilj ulijetanja čak. Trebalo je čoeka ustoličiti na Cetinju. Sporim cijenu koju su bili spremni da plate prof Krivokapić i saradnici. Milo nije računao da je ovaj lud. I Milo bi isti potez povukao.Vidi, kad ovo postaviš ovako mora da te malo plaši jel da? Ako te ne plaši moraš sebi postaviti pitanje "Ko si" Pitanje svih pitanja. Bog? Ektremista? Treba li ti još jedan ludak samo što će krst da nosi? Ako su Sekulović i Brđanin cijelo vrijeme igrali za Mila ova moja priča pada u vodu ali voliobih da vidim dokaze kako rekoh.
    Nista, nista, samo pitah za pokojnu babu, uzivaj, sto je lijepo u ladovinu...

  23. #17569
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post

    Elem, sad o mom sagovorniku, cini mi ovo da se nije desilo ovi bi preuzeli vlast jer se radi o pokusaju drzavnog udara i spolja i iznutra. preskocih ja tu dosta ali me policija interesuje. Jer kako ja vidim stvari beybjedosna procjena je bila da moye biti stradalih, a neko je odlucio da zrtve su prihvatljive i djiha. Veli meni ta osoba nisi u pravu evo sve je proslo sa andjelima. Rekoh da percepciju ex ante rizika srećan ishod ne čini pogrešnom. Da pojednostavim Reko i jasam vozio 299 kroz Sozinu i evo me ziv. Glupe stvari postaju pametne ako se srećno završe jel to logika? Reko može li biti da ti ljudi u policiji su ispravno razmišljali a da se vi igrate bogova? Reko isto i da mi moj neurotransmiterski profil ne doyvoljava da vjerujem u nesto dok ne vidim dokaze, a to je da policija je izdala. Ne moram vam reći da je to bio kraj razgovora.
    Bezbjednosne procjene rizika rijetko su u ovakvim situacijama apsolutne, da neko sa 100% sigurnosti tvrdi da će biti žrtava, šta god da pokušaš.
    Postojala je opcija sa helikopterom, koja sa sobom u procentualnom odnosu, nosi ipak manji bezbjednosni rizik od nekakvih žrtava.
    A u tom procentu ti imaš šansu ne samo da bezbjedno prevezeš Hrabre muževe da se ustoliče, nego prije svega da pokažeš da imaš državu i vladu koja kontroliše svaku stopu svoje teritorije i može da obezbjedi slobodu kretanja i ispovjedanja vjere svakom gradjaninu.

    Rekao bih da je vlada više bila u dilemi u vezi ovog drugog, odnsono da li odsutupiti i povući se pred ekstremistima iza kojih stoji bivši režim.
    Jer gdje onda tu kraj'
    To je problem u kojem se našao Krivokapić kao premijer i prvi državni operativac. I vjerovatno je opravdano ljut na URA i njene kadrove koji su ga u kritičnim momentima ostavili na cjedilu. Ali mu je stigla podrška od DF-a i Demokrata koji su se u toku noći javili sa zahtjevom da bezbjednosni sektor u vladi podnese ostavke, ako se ne obezbjedi ustoličenje na Cetinju.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Massaro For This Useful Post:


  25. #17570
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Uporno se iz jednačine izostavlja činilac šta bi bilo sa državom (po 2 pitanja) upravo da nije došlo do intervencije, mislim da je o tome govorio i Dritan, ali naravno posle "bitke".
    Dakle, po prvom pitanju, šta da svakoj grupici nekih malo radikalnijih genijalaca, ma sa koje strane dolazili, padne na pamet da bukvalno blokiraju neki grad ili oblast i da "terorišu" druge jer im se nešto ne svidja, a još gore šta da se 2 ili više takvih dogadjaja dese paralelno, bi li država bila snažna da se to izgura a da je ovaj put pokleknula i dobro zadrmala moral i samopouzdanje svim organima reda.
    A po drugom osnovu, šta da je taj dan zabranila ustoličenje i da su krenule bogme mnogo brojnije grupe iz drugih djelova države da se obračunaju, mislim da je odje @samson baš pisa' o tome da je ovim činom dobrim dijelom spriječen gradjanski rat.
    Forever young, i want to be forever young

  26. #17571
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Par godina poslije WWII zemlje koje su između sebe pobile milione ljudi, razorili sve što se ima razoriti i 6 godina satrli život ujedinile su se u Evropsku zajednicu za ugalj i čelik.
    Ostavili su po strani prošlost, svi su platili svoje dugove, istorija sudi i nastavili.
    Kasnije je ta zajednica prerasla u EU.
    Balkanske mikrodržave prvo 90ih su se sjetili šta je bilo prije 45-50 godina pa su krenuli da ubijaju i etnički čiste jedni druge a evo i 30 godina kasnije nikako da izađu iz tog mindseta da neko nekome nešto duguje, krv, pare, zemlju.

    Zato su balkanske mikrodržave na 30% EU standarda i zato te iste mikrodržave napušta na stotine hiljada ljudi svake godine.
    Ali hej imamo Skenderbega, Cara Lazara, Krsta Zrnovog, kralja Tomislava, Aliju imamo crkve i xhamie
    ohhhhh yeahhhhhhh idemooooo mi smo superiorni niko nam nije ni do koljena.
    A onda priča posle - cijeli se svijet ujedinio protiv nas da nas uništi, sorošoi razni i ekipa i tako u krug.
    Objašnjenje je jednostavno.
    Njemačka je prošla kroz bolnu i sveobuhvatnu denacifikaciju, dok se naše državice (a posebno Srbija) nisu nikad sistemski suočile sa prošlošću.
    In vino veritas

  27. The Following 3 Users Say Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  28. #17572
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Uporno se iz jednačine izostavlja činilac šta bi bilo sa državom (po 2 pitanja) upravo da nije došlo do intervencije, mislim da je o tome govorio i Dritan, ali naravno posle "bitke".
    Dakle, po prvom pitanju, šta da svakoj grupici nekih malo radikalnijih genijalaca, ma sa koje strane dolazili, padne na pamet da bukvalno blokiraju neki grad ili oblast i da "terorišu" druge jer im se nešto ne svidja, a još gore šta da se 2 ili više takvih dogadjaja dese paralelno, bi li država bila snažna da se to izgura a da je ovaj put pokleknula i dobro zadrmala moral i samopouzdanje svim organima reda.
    A po drugom osnovu, šta da je taj dan zabranila ustoličenje i da su krenule bogme mnogo brojnije grupe iz drugih djelova države da se obračunaju, mislim da je odje @samson baš pisa' o tome da je ovim činom dobrim dijelom spriječen gradjanski rat.
    I uporno se iz jednacine izostavlja da se nije radilo o srpskim popovima kljuc od helikoptera se ne bi vadio iz fijoke.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  29. The Following 4 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  30. #17573
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Bezbjednosne procjene rizika rijetko su u ovakvim situacijama apsolutne, da neko sa 100% sigurnosti tvrdi da će biti žrtava, šta god da pokušaš.
    Postojala je opcija sa helikopterom, koja sa sobom u procentualnom odnosu, nosi ipak manji bezbjednosni rizik od nekakvih žrtava.
    A u tom procentu ti imaš šansu ne samo da bezbjedno prevezeš Hrabre muževe da se ustoliče, nego prije svega da pokažeš da imaš državu i vladu koja kontroliše svaku stopu svoje teritorije i može da obezbjedi slobodu kretanja i ispovjedanja vjere svakom gradjaninu.

    Rekao bih da je vlada više bila u dilemi u vezi ovog drugog, odnsono da li odsutupiti i povući se pred ekstremistima iza kojih stoji bivši režim.
    Jer gdje onda tu kraj'
    To je problem u kojem se našao Krivokapić kao premijer i prvi državni operativac. I vjerovatno je opravdano ljut na URA i njene kadrove koji su ga u kritičnim momentima ostavili na cjedilu. Ali mu je stigla podrška od DF-a i Demokrata koji su se u toku noći javili sa zahtjevom da bezbjednosni sektor u vladi podnese ostavke, ako se ne obezbjedi ustoličenje na Cetinju.
    Sve procjene su zasnovane na vjerovatnoći. Ovu procjenu su dali oni najkompetntniji. Niko drugi u procjeni nije relevantan. Da li ce uvaziti procjenu ili ne pitanje je za političare. Nisu uvažili procjenu i sve se završilo ok. Kao i u slučaju loših ishoda tako i u slučaju dobrih ishoda radi se analiza. Ja sam tako učen. Zašto se srećni ishod desio? Koji su uzroci? itd. Ovdje je bila percepcija i policije i opšte populacije da će biti belaja a da je ovo luda sreća. Volio bih da neko izađe sa analizom i da kaže nije bila dobra procjena inicijalno i da kaže zašto je bila dobro uletiti ali da mi ne palamudi "evo sve se dobro završilo". Znači moraju da postoje kontraargumenti inicijalnoj procjeni. To se neće desiti jer sve što se desilo pokazuje da je ogroman rizik bio čim se snajperi pominju ali da je, vraćam se na ono što sam rekao, neko odlučio da ide na sreću uzdajući se u Boga. Da li su to demokrate, URA, marko janko tako me briga. Neko ovdje je spreman da plati cijenu u ljudskim životima bez da stisne petlju i to kaze a ja ispadam kao retard pa cu da se napalim i pravdam sve to jer mrzim Mila, veljovica, itd.

    Razumijem ja dilemu prof. krivokapića i ovo gore sta si rekao ali targetirati policiju i optuizivati samo zato sto su zatezali do kraja dokle su mogli je nerazumno. Dakle očekujem dokaze i analizu, a ne optuživanja. Ako se to ne desi ostajem pri tome da je Krivokapić uradio pogrešnu stvar sa ispravnim i legitimnim ciljem.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  31. The Following User Says Thank You to Caesar For This Useful Post:


  32. #17574
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,470
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    441
    Thanked in
    285 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Sve procjene su zasnovane na vjerovatnoći. Ovu procjenu su dali oni najkompetntniji. Niko drugi u procjeni nije relevantan. Da li ce uvaziti procjenu ili ne pitanje je za političare. Nisu uvažili procjenu i sve se završilo ok. Kao i u slučaju loših ishoda tako i u slučaju dobrih ishoda radi se analiza. Ja sam tako učen. Zašto se srećni ishod desio? Koji su uzroci? itd. Ovdje je bila percepcija i policije i opšte populacije da će biti belaja a da je ovo luda sreća. Volio bih da neko izađe sa analizom i da kaže nije bila dobra procjena inicijalno i da kaže zašto je bila dobro uletiti ali da mi ne palamudi "evo sve se dobro završilo". Znači moraju da postoje kontraargumenti inicijalnoj procjeni. To se neće desiti jer sve što se desilo pokazuje da je ogroman rizik bio čim se snajperi pominju ali da je, vraćam se na ono što sam rekao, neko odlučio da ide na sreću uzdajući se u Boga. Da li su to demokrate, URA, marko janko tako me briga. Neko ovdje je spreman da plati cijenu u ljudskim životima bez da stisne petlju i to kaze a ja ispadam kao retard pa cu da se napalim i pravdam sve to jer mrzim Mila, veljovica, itd.

    Razumijem ja dilemu prof. krivokapića i ovo gore sta si rekao ali targetirati policiju i optuizivati samo zato sto su zatezali do kraja dokle su mogli je nerazumno. Dakle očekujem dokaze i analizu, a ne optuživanja. Ako se to ne desi ostajem pri tome da je Krivokapić uradio pogrešnu stvar sa ispravnim i legitimnim ciljem.

    Pa najavili su da će raditi analizu u narednih sedam dana.
    I treba da rade, jer očigledno negdje škripi u bezbjednosnom sektoru.
    Da se pogledaju u oči i da vide kako se došlo u ovu situaciju, da je jedan grad u državi blokiran , sa naoražnim ljudima, opremljenim gas maskama i svačim nečim, usled čega "najkompetentniji" savjetuju da je najbolje pred njima odstupiti i da se premijer može uzdati samo u Boga.
    Šta je drugo mogao Krivokapić nego da se okrene još nekim kompetentnim koji su ga uvjerili da države još ima i da se sve može lagano obaviti.
    I bili su u pravu, što je najbitnije.
    E sad, da li je to puka sreća ili pogriješna procjena "najkompetentnijih", neka bude predmet analize.
    Nemoj isključiti ni mogućnost da je neko iz bezbjednosnog sektora poturao priče o snajperima, kako bi bezbjednosna procjena bila što negativnija.
    Utisak mi je da se Zdravko Krivokapić od pobjede na izborima, filuje nekim informacijama, s kojim on naivno izlazi u javnost.


    Ne bih rekao da su procjenu dali najkompeteniji ljudi. Procjenu su dali ljudi koje je vlada postavila na te pozicije.
    Mislim na Sekulovića i Brdjanina.
    Nisam siguran koliko je Sekulović kompetentan za ta pitanja.
    Mislim da bi on trebao prvo shvatiti da ne radi više u nevladinom sektoru, već da radi za vladu.
    I da je posao policije i njegovog ministarstva prije svega da obezbijedi sprovodjenje zakona države, koja u tu svrhu ima i monopol sile na raspolaganju.

  33. #17575
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Pa najavili su da će raditi analizu u narednih sedam dana.
    I treba da rade, jer očigledno negdje škripi u bezbjednosnom sektoru.
    Da se pogledaju u oči i da vide kako se došlo u ovu situaciju, da je jedan grad u državi blokiran , sa naoražnim ljudima, opremljenim gas maskama i svačim nečim, usled čega "najkompetentniji" savjetuju da je najbolje pred njima odstupiti i da se premijer može uzdati samo u Boga.
    Šta je drugo mogao Krivokapić nego da se okrene još nekim kompetentnim koji su ga uvjerili da države još ima i da se sve može lagano obaviti.
    I bili su u pravu, što je najbitnije.
    E sad, da li je to puka sreća ili pogriješna procjena "najkompetentnijih", neka bude predmet analize.
    Nemoj isključiti ni mogućnost da je neko iz bezbjednosnog sektora poturao priče o snajperima, kako bi bezbjednosna procjena bila što negativnija.
    Utisak mi je da se Zdravko Krivokapić od pobjede na izborima, filuje nekim informacijama, s kojim on naivno izlazi u javnost.


    Ne bih rekao da su procjenu dali najkompeteniji ljudi. Procjenu su dali ljudi koje je vlada postavila na te pozicije.
    Mislim na Sekulovića i Brdjanina.
    Nisam siguran koliko je Sekulović kompetentan za ta pitanja.
    Mislim da bi on trebao prvo shvatiti da ne radi više u nevladinom sektoru, već da radi za vladu.
    I da je posao policije i njegovog ministarstva prije svega da obezbijedi sprovodjenje zakona države, koja u tu svrhu ima i monopol sile na raspolaganju.
    Mislim da pokusavas da relativiziujes stvari. Onda se prepiska otegne u nedogled i postane neinteresantna i besciljna. Mislim da smo se razumjeli odlicno i sve sto bih dalje rekao samo bi razvodnilo prethodno receno a oni koji citaju nek procjene.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 703 of 1249 FirstFirst ... 2036036536936997007017027037047057067077137538031203 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •