Page 7 of 1249 FirstFirst ... 3456789101117571075071007 ... LastLast
Results 151 to 175 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #151
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Evo i ja se slazem, kao prekaljeni opozicionar, da vojska mora nedje da vjezba. Ako ne Sinjajevina, onda neko drugo mjesto. Malo mi je degutantno da vojska ide u druge zemlje okruzenja i placa neciji poligon za vjezbanje. Sta, sada treba da idu na Pasuljanske livade u Srbiji da bi izveli minobacacko gadjanje?
    Nasa vojska na zalost nema ni osiromaseni uranijum, niti ijednu radioaktivnu ili bioloski opasnu komponentu u svojem naoruzanju. Sta smeta da malo tuku neko brdo u CG. Barem brda imamo na pretek.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Evo primjera evropske zemlje pribliznog broja stanovnika, gotovo istog vojnog budzeta:

    https://en.wikipedia.org/wiki/Armed_Forces_of_Malta

    Bojeva gadjanja se bez problema odrzavaju u Britaniji.

  3. #153
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ovome Medu treba pod hitno spomenik kakav dići ili nazvati kakav most po njemu, jer stvarno nema smisla da ovakav doajen politike u CG mora da podnese tu žrtvu i produži djelovanje u skupštini na neodređeno..
    Vjerovatno jer ga neće priviriti niđe više pa ni u kakav nebitni odbor, a nasušna poslanička kora 'ljeba je spas u ovim zahtjevnim vremenima..

    #mapetšou
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  4. #154
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Bemax je stvoren, prvo unistavanjem dva preduzeca pod "drzavnom šapom" ukljucujuci i boksite (dio istih), pa su se raznoraznim mahinacijama osnovali bemax od staninih para iz slamarice i postali balkanski gigant sa preko 400 zaposlenih i najbrojnijom mehanizacijom u regionu.
    Polako nije "strana" ni nacionalizacija ovakvih "firmi d.o.o." kao nekad 1945 kad su ovakvi bili isto patriJote i pošteni ljudi


    Poslato je nadam se

  5. The Following 2 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  6. #155
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Bemax je rijetka firma nastala u vrijeme dps vladavine koja je možda i najbolji primjer organizovane i kvalitetne firme. Ja sam bio isto sklon da o njima mislim loše zbog bliskosti režimu ali su mi mnogi bliski ljudi rekli da je Bemax ipak veoma ozbiljna firma i sigurno br.1 u CG. Potencijale takve firme treba iskoristiti. Bolje da radi Bemax nego kineske i druge firme...ne daj Bože kakav je Tehnoput

  7. #156
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,135
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    215 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Bemax je rijetka firma nastala u vrijeme dps vladavine koja je možda i najbolji primjer organizovane i kvalitetne firme. Ja sam bio isto sklon da o njima mislim loše zbog bliskosti režimu ali su mi mnogi bliski ljudi rekli da je Bemax ipak veoma ozbiljna firma i sigurno br.1 u CG. Potencijale takve firme treba iskoristiti. Bolje da radi Bemax nego kineske i druge firme...ne daj Bože kakav je Tehnoput
    Pa kad ti se namjestaju milionski ugovori od autoputa preko Portonovog, PortoMontenegro, regionalni putevi itd... nije fnikakva filozofija bit uspjesan...
    Slazem se svakako da su efikasna firma i uspjesna ali i poltronska tj partijska gdje su te ucjenjivali za koga da glasas itd itd...

    Daleko je to od ideala vjeruj mi

  8. #157
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Guanghzou, China
    Posts
    2,078
    Thanks Thanks Given 
    340
    Thanks Thanks Received 
    282
    Thanked in
    130 Posts

    Default

    Kako osjećam veliki pesimizam kod glasača DPSa, je li moguće da su toliko "pečeni" da neće ni da kažu "aj da vidimo kako će biti, neka im je srećno" makar iz neke kulture, ljudi moji 21. Vijek je, društvo smo savremenih puteva, nekako mi je ovo baš jadno i žalosno.

    Ovo nije vezano za forumske kukumače no mislim na ljude koje srijećam svaki dan i sa kojima śednem i popričam.

    Ja sam optimista, ima nekih stvari koje mi se ne sviđaju ali se nadam da će biti dobro, što bi moderno rekli "šaljem pozitivnu energiju"

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    This time next year we'll be millionaires

  9. #158
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Trebamo li opet o Bemaxu, kasnjenjima i namjestenim tenderima.
    Evo bjelopoljci su puni hvale za organizovanost firme. 3 miliona za 3km puta i poslije godinu i po maltretiranja dobijes ovo
    https://m.facebook.com/story.php?sto...rmat=permalink

  10. #159
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by osvajaci pg View Post
    Pa kad ti se namjestaju milionski ugovori od autoputa preko Portonovog, PortoMontenegro, regionalni putevi itd... nije fnikakva filozofija bit uspjesan...
    Slazem se svakako da su efikasna firma i uspjesna ali i poltronska tj partijska gdje su te ucjenjivali za koga da glasas itd itd...

    Daleko je to od ideala vjeruj mi
    Vidi, nije da nisam svjestan da se namještalo ali mnoge stvari nismo mogli da zamislimo da se odrade profesionalno dok se oni nisu pojavili

  11. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  12. #160
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Ako je profesionalno da ne umijes da napravis put a da se ne prave ogromne lokve na njemu, moj i tvoj profesionalizam se razlikuju.
    Baci pogled na video pa pricaj o profesionalizmu Bemaxa

  13. #161
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,527
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Vele radnici prezadovoljni, imaju vremena na pretek za privatni život...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  14. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  15. #162
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Tako je bilo i biće. Nisam imao pomisao da u razgovor uđem sa lošim mislima. Svako od nas ima pravo da misli i da izgrađuje stavove. Apsolutno ne vidim ništa loše u ovom momentu, a kako si ti doživio situaciju oko izbora nove vlade. Više ima pozitivnih stvari ovaj trenutak, a najveća pobjeda je početak smjenjivosti režima. Najveća pobjeda je što se i nova vlada kritikuje od mnogih, a da za upućenu kritiku ne treba da se neko boji hoće li izgubiti posao ili ne daj Bože glavu. Ipak sam mišljenja da je ova pobjeda , pobjeda ljudi uspravne kičme, koji se i pored svih pritisaka i torture dps sd bs režima nisu slomili.
    Jesmo li ikada za 30 godina mogli čuti ijednog poslanika DPS-a da je smio iznijeti neslaganje javno sa onim što je donosio vrh režima? Pa zato je i pao DPS jer je bio skupina klimoglavaca koji su u Mila gledali kao u božanstvo. Nema ljigavije osobine od te, da smatraš nepogrešivim nešto što radi čovjek kojeg obožavaju do imbecilnosti.
    I na kraju, budimo ljudi, ipak i među nama Crnogorcima ima mnogo svaštočina, a i svuđe ljudi ima dobrih, pa i tim koje nazivate Crnogorskim Srbima ili Albancima, Bošnjacima. Meni se stvarno gadi svako uzdizanje neke nacionalnosti, posebno ove primitivne balkanske...Evo ne znam čime sam te uvrijedio? Pišeš uopšeno obraćajući se u množini. Mislim da nijednu nisku i uvredljivu riječ ti nisam napisao. Mogu samo reć da želim ti svako dobro kao i svima.
    Šta sam ja to tebe reka? Fino si pita fino sam ti odgovorio. Ovima fucmutima među koje si upa da me pitaš nisu me naćerali da ti grdno odgovorim.
    A kakav je tvoj stav o tome nisi komentarisa pa mi to kaže po malo i o tebi iako si za razliku od njih kulturniji.

    Da bi vlast bila smijenjena tu moraju svi kadrovi da se promijene. A ni to nije dovoljno jer oni mogu svi bit isti.
    Znači mora se dokazat da su oni drugačiji od prethodne vlasti.

    A to ođe je mene jasno po ovim forumašima da nije istina.

    Znači ja smatram da samo očajan čovjek se može nadat da od ovakvog naroda izađe neko opšte dobro.

    Ja sam dostinu ođe istestira i naša ih da obraza nemaju ni malo.

    Zna se kako ljudi koji imaju obraza zbore o istini. Dal žmure takvi na ovakva dešavanja oko crkve i sl a da im nije stalo ni malo da se istina otkrije.... jadno je meni to. Prodaja države i davanje njene imovine drugim državama. To samo izdajnici mogu tako.

    To da su čestiti ljudi oni bi rekili ajmo da ovo raščistimo i da nađemo istinu. A ne kriju je ka zmija noge.

    To pokazuje nulti nivo morala velikog dijela podržavaoca nove vlasti. Ma sam sklon da posumnja da su svi do jednog takvi i da tu ljeba nema od promjena.

    A što jr mene nagluplje u tom njihovom ponašanju, što oni ne misle da će se više ikad skidat sa vlasti pa ne haju jesu li popalili mostove i pozatvarali vrata stražnjicom.

    Oni su ka DPS izgleda. Bogme vam ja neću ništa oprostit. Evo črkam vas da to oko zakona o vjeroispovjesti završite. Da vidimo to.

  16. #163
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Vele radnici prezadovoljni, imaju vremena na pretek za privatni život...

    Sent using Tapatalk
    E pa da su jedini...na pretek imaju samo oni koji rade do 15h...

  17. #164
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Coek koji 10 godina radi u nedemokratskoj vladi,i ubira razna imenovanja...only in MNE


    I licemjerni Vladika koji je očito odusta od antikorona tretmana tamjanom i pricescem...mora da se dobro primaka bogu bio tokom infekcije.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 05-12-20 at 20:25.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  18. The Following 6 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  19. #165
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Ima neke simbolike u ovom 42.. Znate vec u Autostoperskom vodicu kroz galaksiju koji je odgovor superkompjutera..


  20. #166
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Coek koji 10 godina radi u nedemokratskoj vladi,i ubira razna imenovanja...only in MNE
    Ispada ko god je ikad radio za drzavnu administraciju ne smije reci ono sto svaka baba u Crnoj Gori zna - da je bila nedemokratska.

    Hocemo li tako sjutra kad ova vlada ode svakoga ko je za nju radio obavezivati da je ne smije kritikovati?

  21. #167
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Hocemo li tako sjutra kad ova vlada ode svakoga ko je za nju radio obavezivati da je ne smije kritikovati?
    To bi bio najjaci rezon.. da ja, koji cijelog zivota lajem protiv Mila i DPS-a, sad ne smijem zucnut protiv ikoga, jer sam u javnom sektoru. Ono, do sad sam moga', ali od sad nije vise moralno.


  22. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  23. #168
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ispada ko god je ikad radio za drzavnu administraciju ne smije reci ono sto svaka baba u Crnoj Gori zna - da je bila nedemokratska.

    Hocemo li tako sjutra kad ova vlada ode svakoga ko je za nju radio obavezivati da je ne smije kritikovati?
    Sad je jako lako baljezgat sa njegovog mjesta o profilu prosle vlade,a tokom zadnjih 10 god se vjer radila intenzivna kolonoskopija nosom darmanovicu rocenu i ostalima...

    Ne ide to mili...ne ide.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 05-12-20 at 21:19.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  24. #169
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,697
    Thanks Thanks Given 
    3,574
    Thanks Thanks Received 
    8,663
    Thanked in
    4,667 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. sreća

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    To bi bio najjaci rezon.. da ja, koji cijelog zivota lajem protiv Mila i DPS-a, sad ne smijem zucnut protiv ikoga, jer sam u javnom sektoru. Ono, do sad sam moga', ali od sad nije vise moralno.

    samo je jedna razlika - ti si to radio stalno, i kritikovaćeš i od sad ako ne bude dobro. svaka ti čast na tome, iskreno nema puno ljudi koji to rade ovaj je ćutao i valjao mu je DPS dok su iljade dolazile na račun. malo je smećarski ovaj potez. ako mu vlade nisu bile demokratske što se nije bunio? ah, da zbog iljadu mjesečno


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  26. #170
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Sad je jako lako baljezgat sa njegovog mjesta o profilu prosle vlade,a tokom zadnjih 10 god se vjer radila intenzivna kolonoskopija nosom darmanovicu rocenu i ostalima...

    Ne ide to mili...ne ide.
    Cisto da znam da 50.000 ljudi ne smije reci da smo u nedemokratiji zivjeli, jer su eto primali platu iz budzeta.

    To sto je Radulovicu zbog odbijanja da se prilagodi terenu karijera godinama zaglavila i sto se vazda po MVP ispod glasa zapitkivalo kako to da ga jos nisu izbacili - to nikome nista.

  27. #171
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Jes zaglavila...malo ambasada,pa malo dir direkcije...sad ga digose sa portira na ministra vjer

    Mojne...zaplakacu se...
    Kadar Zorana Jocovica...da,onog direktora TV Bastilje te daleke 90 i neke.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 05-12-20 at 21:28.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  28. #172
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,926
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Relano nije morao baš on da postuje o nedemokratskoj vladi. Eto smo čuli to 500 puta u ovih nekoliko dana. Nije morao baš on. Greška ali lagano dalje. Nek mu to bude najveća.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  29. The Following 3 Users Say Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  30. #173
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Jes zaglavila...malo ambasada,pa malo dir direkcije...
    Zaglavila sasvim. Vrlo sposoban covjek, nije mogao preci nivo zamjenika ambasadora u ambasadama gdje niko nece da ide, gdje se konkursi ponavljaju jer se na njih niko ne prijavi.

    To sto neki ljudi prave karijeru u kenebek krompiru, a neki u diplomatiji, pa se tebi cini da se tamo sve maze nutela na prsutu nije Radulovic kriv.

  31. #174
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Treba usvojiti neki zakon da ne mogu partije u istom sastavu biti na vlasti duze od 2 mandata, ne znam koliko je to moguce, ali svakako bi se rijesio problem dubine i dugogodisnje pljacke. Naivno je smatrati da nova vlast nece imati momente korupcije, tesko mogu proslu prevazici, ali to je posledica 30ogodisnjeg pustanja pipaka.

  32. #175
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,926
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Ponoviću opet, naučno dokazano da čovjek posle 8 godina na pozicijama vlaati i moći ne može da ostane imun na korupciju.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  33. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


Page 7 of 1249 FirstFirst ... 3456789101117571075071007 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •