Page 660 of 1249 FirstFirst ... 1605606106506566576586596606616626636646707107601160 ... LastLast
Results 16,476 to 16,500 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #16476
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Dok je takvih likova koji kazu da je DF bolja opcija od DPS-a, CG ce biti goli k....

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  3. #16477
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Dok je takvih likova koji kazu da je DF bolja opcija od DPS-a, CG ce biti goli k....
    No je DPS bolji jel?

  4. #16478
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Nevjerovatno je šta se može pročitati na ovom forumu.

    Ljude koji cijelog života glasaju DF, mahom jer su prisiljeni, zato što su dovoljno inteligentni da shvate da bez DFa nije moglo doći do smjene režima, proglasiše većim štetočinama nego one koji su održavali DPSDP na vlasti 30 godina.

    Kako se out-uju građanisti, neka neka.

  5. #16479
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,117
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Ljudi, kako ne shvatate da se zahebavaju s nama?
    Svi oni.
    Zabolje ih ona rabota oće li bit bolje kome od nas, oće li se ko zaposlit, imat za ratu, kredit, račune, da nekako ovaj mladi kadar gledaju da zadrže a ne idu po bijelome svijetu za koru ljeba
    I prošli i ovi po istom principu rade.
    Namiri prvo sebe, ove oko sebe, one koji su "zaslužili" s potvrdom ili bez.
    Nađi neki način da kontriraš opoziciji i to je to.
    Zato ja ne vjerujem nikome od njih nit prošlima nit ovima sad.
    Kad ovo shvatimo onda može biti neki pomak, do tad u krug.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to jokaš For This Useful Post:


  7. #16480
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    No je DPS bolji jel?
    Da si procitao sta sam napisao vidio bi da nije, nego da su isti, ali dobro ovdje svako cita kako hoce...

  8. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  9. #16481
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Nevjerovatno je šta se može pročitati na ovom forumu.

    Ljude koji cijelog života glasaju DF, mahom jer su prisiljeni, zato što su dovoljno inteligentni da shvate da bez DFa nije moglo doći do smjene režima, proglasiše većim štetočinama nego one koji su održavali DPSDP na vlasti 30 godina.

    Kako se out-uju građanisti, neka neka.
    Da su DF-u cilj promjene vidjelo bi se to, ali vidimo potpuno suprotno, ucjenjuju vladu zarad svojih interesa, tu narod nema veze sa ovim splacinama, a pokazace im glasaci koliko cijene sto trenutno rade na sledecim izborima (vec u PG)...

  10. #16482
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Nevjerovatno je šta se može pročitati na ovom forumu.

    Ljude koji cijelog života glasaju DF, mahom jer su prisiljeni, zato što su dovoljno inteligentni da shvate da bez DFa nije moglo doći do smjene režima, proglasiše većim štetočinama nego one koji su održavali DPSDP na vlasti 30 godina.

    Kako se out-uju građanisti, neka neka.
    rekosmo ti vec nije g*vno nego se pas pos*o.cak mozemo da poredimo prisilu da u diktaturi ako otkazes poslusnost rizikujes u najmanjoj mjeri da ostanes gladan,dok sad samo treba da se objesis o crvenu kravatu ili 'ajducis sa mladima i hrabrima i ne mogu ti nista.

  11. #16483
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Nevjerovatno je šta se može pročitati na ovom forumu.

    Ljude koji cijelog života glasaju DF, mahom jer su prisiljeni, zato što su dovoljno inteligentni da shvate da bez DFa nije moglo doći do smjene režima, proglasiše većim štetočinama nego one koji su održavali DPSDP na vlasti 30 godina.

    Kako se out-uju građanisti, neka neka.
    Ajde mi objasni ovaj detalj "prisiljeni". Ajde da shvatimo DPS praksu "posao/kredit/dozvola/nepisanje kazni".
    Ali zasto bi iko bio prisiljen da glasa DF.
    Svi su svjesni da do promjene rezima se ne dolazi bez DF. To izgleda je samo DPS iznenadilo. Na prici bar.
    Zasto se sami nisu izmjerili, nego su uvukli manje nacionalisticke stranke.
    Zasto su obecavali Amfilokiju sve i svasta, a onda pljunuli na to bukvalno 20 dana poslije. Mislim, meni licno je obecanje iz DF isto kao i iz DPS, tj ne znaci nista onog trenutka kada se zavrsi to zbog cega je obecavano. Politika jesu kompromisi, ali ne i otvoreno laganje.
    Zasto imaju stav da su svi oni, koji se osjecaju nacionalno srbima, problem jer ne vide Vucica kao vladara svih Srba.
    Isto kao sto DPS ima problem sa svim koji se izjasnjavaju kao Crnogorci, a ne dijele njihovu viziju da se borba za Crnu Goru mora naplatiti iz budzeta.
    Isti su jer je stav da borba koju su vodili mora da se naplati od onih "koji kao nisu".
    Gledanje drzave kao plijena pobjede, samo dovodi do toga da se cerupaju i moje i tvoje pare od poreza. Jer su zasluzili.
    DPS je to radio, dok ovi to otvoreno tvrde. Ili mislis da je recenica "moramo im dati posao jer su zasluzili borbom protiv DPSa".
    Tu padaju u vodu svi ideali, jer govoris da si tu zbog para, a ne nikakve "zastite ugrozenog vjerujuceg naroda ili nacionalnih srba"

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. The Following 5 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  13. #16484
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Napisa li ovo covjek da je narod prisljen da glasa DF?
    Kako brat otvori karte u zadnja dva dana ovo je nezapamceno…
    f6

  14. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  15. #16485
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,881
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Svakako ih je bolje podijelio od tebe
    Ti si neku u rukav stavio

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  16. #16486
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    IZ MPNKS SAOPŠTILI:

    Instrukcije za početak školske godine: Nastava 1. septembra, čas 45 minuta, nošenje maski...

    "Nastavu ne izvoditi kabinetski, kad god je to moguće, kako bi se smanjio fizički kontakt"

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-nosenje-maski


  17. #16487
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,494
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    Mi smo disciplovani ko Njemci,nece biti problema ovih 16 tacaka da se ispostuje

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  18. #16488
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ajde mi objasni ovaj detalj "prisiljeni". Ajde da shvatimo DPS praksu "posao/kredit/dozvola/nepisanje kazni".
    Ali zasto bi iko bio prisiljen da glasa DF.
    Svi su svjesni da do promjene rezima se ne dolazi bez DF. To izgleda je samo DPS iznenadilo. Na prici bar.
    Zasto se sami nisu izmjerili, nego su uvukli manje nacionalisticke stranke.
    Zasto su obecavali Amfilokiju sve i svasta, a onda pljunuli na to bukvalno 20 dana poslije. Mislim, meni licno je obecanje iz DF isto kao i iz DPS, tj ne znaci nista onog trenutka kada se zavrsi to zbog cega je obecavano. Politika jesu kompromisi, ali ne i otvoreno laganje.
    Zasto imaju stav da su svi oni, koji se osjecaju nacionalno srbima, problem jer ne vide Vucica kao vladara svih Srba.
    Isto kao sto DPS ima problem sa svim koji se izjasnjavaju kao Crnogorci, a ne dijele njihovu viziju da se borba za Crnu Goru mora naplatiti iz budzeta.
    Isti su jer je stav da borba koju su vodili mora da se naplati od onih "koji kao nisu".
    Gledanje drzave kao plijena pobjede, samo dovodi do toga da se cerupaju i moje i tvoje pare od poreza. Jer su zasluzili.
    DPS je to radio, dok ovi to otvoreno tvrde. Ili mislis da je recenica "moramo im dati posao jer su zasluzili borbom protiv DPSa".
    Tu padaju u vodu svi ideali, jer govoris da si tu zbog para, a ne nikakve "zastite ugrozenog vjerujuceg naroda ili nacionalnih srba"

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

    Nije mi vala problem da objasnim bilo šta, dok god možemo da zadržimo neku kulturu u razgovoru. Ovo što DPS botovi lijepe etikete je uobičajeno, jer njihov opstanak egzistira na tome da se od Demokratskog fronta pravi aždaja koja guta Crnu Goru.

    Što se tiče ovoga ''prisiljeni'', pa bukvalno bude tako. Demokratski front je do skoro bio jedina partija u Crnoj Gori koja se jasno i deklarativno zalagala za smjenu DPSa. Maltene si samo za njih mogao biti siguran da neće otići sa DPSom. Ljudi su ih dosta često glasali samo zbog toga da im se ne bi glas prosuo ili prodao kao što je bio slučaj sa recimo PZP-om ili Pozitivnom.

    Kad ti se to desi nekoliko puta, ljudi počnu da gube povjerenje i glasaju samo onamo đe je sigurno i đe se glas 100% neće prosuti. Tu staju sva politička uvjerenja, ideš na rušenje trulog sistema i praviš kompromis sam sa sobom. Veliki broj ljudi je zbog toga glasao Demokratski front, jer su jedini bili deklarativno i javno opozicija DPSu, a imali su stabilno biračko tijelo. Pro-mje-na. Bilo kako. Na to sam mislio kad sam rekao da su mnogi bili ''prisiljeni''.


    Pravo je čudo kako je Abazović uspio da uzdigne svoju političku karijeru nakon što mu je propao projekat Pozitivne jer je DPSDP kupio Pajovića. Ljudi su nepovjerljivi. I sam znaš da je bila priča prije izbora da će URA na kraju otići sa DPSom. Manje od 6% ljudi je odlučilo da se ''kocka'' sa CnB, ali na kraju je, srećom, bilo dovoljno.

    Danas, za neke sljedeće izbore, imaš dosta jasniju situaciju. Nakon ''izdržavanja'' jedne koalicije sa DFom, Demokrate i URA su javno profilisane kao partije koje su istinska opozicija. Naravno, pod uslovom da se do kraja ovog mandata neko od njih ne proda. Ljudi će moći da glasaju slobodnije, ne plašeći se da će njihov opozicioni glas postati glas za DPSa kao što je to bivalo u slučaju PZPa (glasanje Ustava) ili Pozitivne (spašavanje Vlade).

    Ono što ja pokušavam da kažem je da su glasači DFa pa nekih 90% istinski opozicionari i jako je nepravedno stavljati ih u isti koš sa glasačima DPSa. Prosto ne može. Takođe, ima nekih 10% zagriženih nacionalista koji su jako bučni, ali sa rješavanjem crkvenog pitanja, uplivom stranke Zdravka Krivokapića i izgradnjom opozicionog pedigrea Demokrata i URA, DF neminovno mora da oslabi i to drastično. Pokazaće se na već sljedećim izborima, ali samo pod uslovom da URA i Demokrate odrade makar dvije godine koaliranja sa njima.

    To DF odlično zna i iz tog razloga i traži način da ovu Vladu sruši na svakom mogućem koraku, ali da se na kraju izvuče iz toga i pripiše krivicu ''nekom drugom''.

  19. #16489
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    DF je bila jedina stranka koja se zalagala za smjenu DPSa?

    DF koji se vratio u parlament iako je rekao da neće pred onim narodom? koji je uništio proteste Odupri se? koji je iz Parlamenta poziva ratne drugove? DF koji je radio protiv MCP koliko je moga? jel Marina prozivala MCP jer su rekli Vučiću da nema potrebe da dolazi na Badnji damžn u CG? DF koji je reka da su oni zaslužni za litije, eto toliko obraza imaju

    znači DCG i URA su za DPS bile no su ćutali jel?

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #16490
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    DF je bila jedina stranka koja se zalagala za smjenu DPSa?

    DF koji se vratio u parlament iako je rekao da neće pred onim narodom? koji je uništio proteste Odupri se? koji je iz Parlamenta poziva ratne drugove? DF koji je radio protiv MCP koliko je moga? jel Marina prozivala MCP jer su rekli Vučiću da nema potrebe da dolazi na Badnji damžn u CG? DF koji je reka da su oni zaslužni za litije, eto toliko obraza imaju

    znači DCG i URA su za DPS bile no su ćutali jel?

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    DCG i URA su se, kao što rekoh, samim koaliranjem sa DFom profilisale kao partije koje se u budućnosti mogu glasati bez opravdane bojazni da će dati DPSu "vještačko disanje". To posebno važi za URA oko koje su ljudi bili posebno sumnjičavi na prethodnim izborima, kako po pitanju cenzusa tako i po pitanju njihove odlučnosti da smijene aktuelnu vlast.

  21. #16491
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,909
    Thanks Thanks Given 
    220
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Nije mi vala problem da objasnim bilo šta, dok god možemo da zadržimo neku kulturu u razgovoru. Ovo što DPS botovi lijepe etikete je uobičajeno, jer njihov opstanak egzistira na tome da se od Demokratskog fronta pravi aždaja koja guta Crnu Goru.

    Što se tiče ovoga ''prisiljeni'', pa bukvalno bude tako. Demokratski front je do skoro bio jedina partija u Crnoj Gori koja se jasno i deklarativno zalagala za smjenu DPSa. Maltene si samo za njih mogao biti siguran da neće otići sa DPSom. Ljudi su ih dosta često glasali samo zbog toga da im se ne bi glas prosuo ili prodao kao što je bio slučaj sa recimo PZP-om ili Pozitivnom.

    Kad ti se to desi nekoliko puta, ljudi počnu da gube povjerenje i glasaju samo onamo đe je sigurno i đe se glas 100% neće prosuti. Tu staju sva politička uvjerenja, ideš na rušenje trulog sistema i praviš kompromis sam sa sobom. Veliki broj ljudi je zbog toga glasao Demokratski front, jer su jedini bili deklarativno i javno opozicija DPSu, a imali su stabilno biračko tijelo. Pro-mje-na. Bilo kako. Na to sam mislio kad sam rekao da su mnogi bili ''prisiljeni''.


    Pravo je čudo kako je Abazović uspio da uzdigne svoju političku karijeru nakon što mu je propao projekat Pozitivne jer je DPSDP kupio Pajovića. Ljudi su nepovjerljivi. I sam znaš da je bila priča prije izbora da će URA na kraju otići sa DPSom. Manje od 6% ljudi je odlučilo da se ''kocka'' sa CnB, ali na kraju je, srećom, bilo dovoljno.

    Danas, za neke sljedeće izbore, imaš dosta jasniju situaciju. Nakon ''izdržavanja'' jedne koalicije sa DFom, Demokrate i URA su javno profilisane kao partije koje su istinska opozicija. Naravno, pod uslovom da se do kraja ovog mandata neko od njih ne proda. Ljudi će moći da glasaju slobodnije, ne plašeći se da će njihov opozicioni glas postati glas za DPSa kao što je to bivalo u slučaju PZPa (glasanje Ustava) ili Pozitivne (spašavanje Vlade).

    Ono što ja pokušavam da kažem je da su glasači DFa pa nekih 90% istinski opozicionari i jako je nepravedno stavljati ih u isti koš sa glasačima DPSa. Prosto ne može. Takođe, ima nekih 10% zagriženih nacionalista koji su jako bučni, ali sa rješavanjem crkvenog pitanja, uplivom stranke Zdravka Krivokapića i izgradnjom opozicionog pedigrea Demokrata i URA, DF neminovno mora da oslabi i to drastično. Pokazaće se na već sljedećim izborima, ali samo pod uslovom da URA i Demokrate odrade makar dvije godine koaliranja sa njima.

    To DF odlično zna i iz tog razloga i traži način da ovu Vladu sruši na svakom mogućem koraku, ali da se na kraju izvuče iz toga i pripiše krivicu ''nekom drugom''.
    Ne znam sta si citao od moji postova dje sam tebe quotovao, ali ja sam za DF rekao da su isti kao DPS sad kada su stupili na vlast, naravno da glasaci njihovi prije izbora nisu isti kao i DPS-ovi to niko nije ni rekao, ja sam prokomentarisao njihov odnos kada su zasjeli na direktorska mjesta i pozaposljavali sve zivo (a govorili su da ce tome da stanu na kraj), i prica da sad ko je glasao njih zasluzuje da se zaposli jer se borio protiv DPS-a pa to su nebuloze, isto to je i DPS radio tako da tu nema razlike, ne mijesaj ti glasace koji siguran sam uopste ovo nisu glasali, da DF opstruira rad vlade i da ih ucjenjuje, to je radio DPS, a evo i oni, pa ti meni reci kako to nije isto?

  22. #16492
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    a do 30. avgusta su se ljudi bojali da će DCG poći u koaliciju sa DPSom? koji to? jel DF glasao sa DPSom u Budvi oko nekih stvari od koje je benefita imao DF? DF bi bez problema ušao u koaliciju sa DPSom samo kad bi im ovi rekli eo vam mjesto premijera. DF je htio sa BS da pravi Vladu, nema potrebe dalje da idemo

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #16493
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Nedje sam pomislio da na to mislis pod "prisiljeni", ali ajde da pitam svakako.
    Vidis, ja se ne slazem sa tim. Kad god je bilo klimavo DPSu, tu je biolo celo Fronta da se nadje pri ruci. Ne tako otvoreno kao Pozitivna, ali su tu. Nabrojao sam ti i najbitnije dogadjaje samo iz zadnjih 6 godina. Na bilo kakvoj prekretnici, bili su tu.
    Imamo dvije opcije. Da im ne dozvoljava ego da neko drugi ponese titulu pobjednika, cak i po cijenu gubljenja svega za sta se deklarativno zalazu
    Ili
    Da je sve stvar dogovora iz naucenih lekcija sa Narodnom strankom Novaka Kilibarde. Kada je projekat Narodne sloge koji je trebao da bude tacka razdora, otisao u neocwkivanom pravcu i gubitka izbora.

    Ne znam sta je gore od ovo dvoje, ali sam licno sklon misljenju da je ovo drugo. Ne bi se dzabe koprcali kad su slucajno iskocili listinzi agenata ANB.
    Za njihove birace se slazem, da imaju neki poriv da vjeruju prici da ce da ih spasi DF od muke u kojoj se nalaze, jer im je prodata prica da su gladni jer su Srbi, kao da nema dovoljno gladnih Crnogoraca kojima DPS lrodaje pricu da su gladni jer Srbi remete idili.
    Isuvise mi je to povezano da bih nazvao slucajnoscu. Ali se prodaje prica.... Neko zna nekoga koga je neko zaposlio ili mu zavrsio "i ako se budes trudio dovoljno, i ti ces".
    To je magla. Magla koju prodaju zajednicki svako svojim biracima.
    Ako bih bas htio da budem djubre, ti veliki borci protiv DPS nisu smijenili bukvalno ni jedan DPS/SD kadar tamo dje su direktori.
    Osim izvrsnih direktora.
    Evo se u plantaze postavlja zamjenik Mugose iz poreske. Desna ruka grobara CG privrede, nista manji od Gvozdenovica npr.
    Zasto im biraci vjeruju, jer su kao hapseni, a dana u pritvoru nisu bili, meni je nejasno....
    Kad pricas razocarenjem PZP, pa zar isti nisu jedni od najglasnijih u DF. Kakvo crno razocarenje u Demokrate i URA, a PZP 5 mandata.
    Milacic je sam jaci od vecine njih pojedinacno, i volio bih da ode sam ili van njih, cisto da mi se potvrdi tvrdnja.
    Idu PG izbori. Vidjecemo ko je naivan da ode sa njima. Milacic mislim da je zavrsena prica sa DF. SNP je blizu, vidjecemo kako ce to ici...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. #16494
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,637
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    838
    Thanked in
    497 Posts

    Default

    babo smije li se znat imas li bar sendvic od kravatasa te ovoliko agitujes?jedino sta su istinski jeste da su sdp za siromasne i samo je pitanje trenutka kad ce sve nas najopustenije da prodaju za prve pare koje im se ponude.

  25. #16495
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Ne znam sta si citao od moji postova dje sam tebe quotovao, ali ja sam za DF rekao da su isti kao DPS sad kada su stupili na vlast, naravno da glasaci njihovi prije izbora nisu isti kao i DPS-ovi to niko nije ni rekao, ja sam prokomentarisao njihov odnos kada su zasjeli na direktorska mjesta i pozaposljavali sve zivo (a govorili su da ce tome da stanu na kraj), i prica da sad ko je glasao njih zasluzuje da se zaposli jer se borio protiv DPS-a pa to su nebuloze, isto to je i DPS radio tako da tu nema razlike, ne mijesaj ti glasace koji siguran sam uopste ovo nisu glasali, da DF opstruira rad vlade i da ih ucjenjuje, to je radio DPS, a evo i oni, pa ti meni reci kako to nije isto?
    Jesi li ti mislio da je DF progresivna partija kojoj su program EU integracije, NATO itd.?

    Ja recimo od kad znam za sebe znam da oni to nisu. Ali ta opcija u Crnoj Gori na zadnjim izborima ima 33% podrške. S obzirom da analize pokazuju da je apsolutna većina u CG za EU, nezavisnu državu i NATO, ja mogu jedino da zaključim da od toliko glasova za DF ima veliki broj njih koji ih glasaju ne jer se slažu sa njihovom politikom, već zato što misle da su jedina istinska opoziciona stranka u Crnoj Gori.

    Dakle, situacija je bila takva kakva je. Danas je bitno drugačija, postoje opcije na političkoj sceni za svakog ko želi promjene, a u skladu sa njegovim ubjeđenjima. PZP i Pozitivna su pravile bum u debitantskim nastupima na parlamentarnim izborima, ali su se posle prodavale. Demokrate i URA nisu napravili tu grešku i pred njima je mnogo svjetlija budućnost.

    Naredni izbori, kad god bili, pokazaće dokle smo evoluirali kao društvo. Opcija ima, sve maske su pale i nema izgovora.

  26. #16496
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    a do 30. avgusta su se ljudi bojali da će DCG poći u koaliciju sa DPSom? koji to? jel DF glasao sa DPSom u Budvi oko nekih stvari od koje je benefita imao DF? DF bi bez problema ušao u koaliciju sa DPSom samo kad bi im ovi rekli eo vam mjesto premijera. DF je htio sa BS da pravi Vladu, nema potrebe dalje da idemo

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    Ti nikako da ukapiraš da tvoja percepcija DFa nije identična percepciji 130k ljudi koji su ih glasali. Kad to ukapiraš, biće ti lakše da rasuđuješ. Možeš ti da raspredaš priču sa mnom do iznemoglosti, da me ubjeđuješ kako DF ne valja, kako je DPS manje zlo, kako su oni isti i tako u nedogled.

    Jednostavno, možemo da se usaglasimo oko toga da su i DF i DPS partije prošlosti koje nemaju progresivan program i da je ovo društvo razvijeno, ne bi ni cenzus imale. Međutim situacija nije takva i neće biti ubrzo, tako da je jako važno da se kod analiziranja političke scene u Crnoj Gori držimo realnosti, a ne utopija i ličnih ubjeđenja nas ili uskog kruga ljudi sa kojima imamo svakodnevni kontakt.

  27. #16497
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post

    Aleksandar Vučić je klasični diktator. Njegove metode vrijeđaju zdrav razum, ali očigledno ima mnogo para kojima može da drži sitim stotine hiljada usta koje kopaju rukama dan i noć da bi ga održali na vlasti. O medijskom mraku da ne pričamo. Vučić će pasti na najbanalniju moguću stvar, tako što će nekom "kuriru" zakasniti apanaža mjesec ili dva, pa će odlučiti da propjeva. To je neminovno, jer ih je bukvalno previše na jednim jaslama. To recimo ovaj Dača najbolje zna, iako vjerovatno nikada neće priznati. Ta priča, ipak, u Crnoj Gori ne može da prođe jer smo manja sredina, nema nas puno i jako nas je teško držati u mraku, a da nam bukvalno ne isječeš kablove od interneta, jer gro populacije živi u Podgorici, a vrlo mali (gotovo beznačajan) dio u ruralnim predjelima gdje je jedini izvor informacija RTCG1. U Srbiji je taj demografski raspored mnogo drugačiji i onda se ljudi kupuju za 2 km istog asfalta svake 4 godine. Tako da strah od AV-a bukvalno nema utemeljenje u zdravom razumu. Vjerovatno i on sve ovo zna i nervira se, ali šta da se radi.
    Sve ti Babbo mudro zboriš samo mi nikako nije jasno kako i ti pišeš o nekom medijskom mraku u 2021 godini, kada svaka zabit ima internet i 4G signal i kad čak i preko telefona možeš bukvalno gledati šta ti volja.

    Pitanje je šta ko želi gledati.
    A izbor je nikad veći.

    Možeš gledati N1 ili Novu S, možeš gledati Kesića, Olju Bećković, možeš čitati Danas ili Vreme, možeš čitati i Tabloid i saznati kako napreduje Vučićeva neizlečiva bolest i s kim je seksualno opštio poslednjih mesec dana. A na raznim ineternet portalima i youtube kanalima u svako doba možeš gledati i slušati ljude koji objašnjavaju zašto će Vučić završiti na vešalima.

    Ne postoji nikakva mogućnost da ti neko danas nametne medijski mrak. To je stvar izbora.
    Nije to moglo ni 90-ih, a kamoli danas.

    Vučić će da padne kad dotera cara do duvara, kad izgori kesa, kad narodu dogori do nokata. I Milošević je na kraju pao narod više nije mogao izdržati stanje u državu usled decenijskih sankcija. 5.oktobarci su nakon desetak godina pali s vlasti jer ih je uzdrmala svetska ekonomska kriza. A uvek se u tim trenucima nadju i strani faktori koji pomognu u tom neizbežnom padu.

    Ništa drugo ne može oboriti Vučića, samo neka ekonomska kriza. Sve ostalo on može ishendlovati, ali dok god opšte ekonomsko stanje nije kritično i dok su makroekonomski pokazatelji stabilni, on ima taj prostor i komfor u budžetu i kojekakvim fondovima da kupuje najšire mase i slojeve.

  28. #16498
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nedje sam pomislio da na to mislis pod "prisiljeni", ali ajde da pitam svakako.
    Vidis, ja se ne slazem sa tim. Kad god je bilo klimavo DPSu, tu je biolo celo Fronta da se nadje pri ruci. Ne tako otvoreno kao Pozitivna, ali su tu. Nabrojao sam ti i najbitnije dogadjaje samo iz zadnjih 6 godina. Na bilo kakvoj prekretnici, bili su tu.
    Imamo dvije opcije. Da im ne dozvoljava ego da neko drugi ponese titulu pobjednika, cak i po cijenu gubljenja svega za sta se deklarativno zalazu
    Ili
    Da je sve stvar dogovora iz naucenih lekcija sa Narodnom strankom Novaka Kilibarde. Kada je projekat Narodne sloge koji je trebao da bude tacka razdora, otisao u neocwkivanom pravcu i gubitka izbora.

    Ne znam sta je gore od ovo dvoje, ali sam licno sklon misljenju da je ovo drugo. Ne bi se dzabe koprcali kad su slucajno iskocili listinzi agenata ANB.
    Za njihove birace se slazem, da imaju neki poriv da vjeruju prici da ce da ih spasi DF od muke u kojoj se nalaze, jer im je prodata prica da su gladni jer su Srbi, kao da nema dovoljno gladnih Crnogoraca kojima DPS lrodaje pricu da su gladni jer Srbi remete idili.
    Isuvise mi je to povezano da bih nazvao slucajnoscu. Ali se prodaje prica.... Neko zna nekoga koga je neko zaposlio ili mu zavrsio "i ako se budes trudio dovoljno, i ti ces".
    To je magla. Magla koju prodaju zajednicki svako svojim biracima.
    Ako bih bas htio da budem djubre, ti veliki borci protiv DPS nisu smijenili bukvalno ni jedan DPS/SD kadar tamo dje su direktori.
    Osim izvrsnih direktora.
    Evo se u plantaze postavlja zamjenik Mugose iz poreske. Desna ruka grobara CG privrede, nista manji od Gvozdenovica npr.
    Zasto im biraci vjeruju, jer su kao hapseni, a dana u pritvoru nisu bili, meni je nejasno....
    Kad pricas razocarenjem PZP, pa zar isti nisu jedni od najglasnijih u DF. Kakvo crno razocarenje u Demokrate i URA, a PZP 5 mandata.
    Milacic je sam jaci od vecine njih pojedinacno, i volio bih da ode sam ili van njih, cisto da mi se potvrdi tvrdnja.
    Idu PG izbori. Vidjecemo ko je naivan da ode sa njima. Milacic mislim da je zavrsena prica sa DF. SNP je blizu, vidjecemo kako ce to ici...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Znači li ti nešto ako ti kažem da mislim isto što i ti?
    Vjerovatno ne, ali i da znači, manjina smo.
    Njih glasači tako ne percipiraju. Možeš za to da nađeš razlog koji ti se god dopada. Ja samo tražim da budemo realni kad pričamo.

    Ono što je po mom mišljenju realno je da na sljedećim izborima bude ista koalicija, sa preraspoređenim brojem mandata, političkom Vladom i DFom koji ima manju moć u pregovorima.

    Tek na nekim tamo izborima za 6 ili 8 godina, ako sve bude idealno, može da se priča o nekoj vlasti bez DPSa i DFa.

    I naravno, ako te dvije partije ne naprave zajedničku koaliciju.

  29. #16499
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Sve ti Babbo mudro zboriš samo mi nikako nije jasno kako i ti pišeš o nekom medijskom mraku u 2021 godini, kada svaka zabit ima internet i 4G signal i kad čak i preko telefona možeš bukvalno gledati šta ti volja.

    Pitanje je šta ko želi gledati.
    A izbor je nikad veći.

    Možeš gledati N1 ili Novu S, možeš gledati Kesića, Olju Bećković, možeš čitati Danas ili Vreme, možeš čitati i Tabloid i saznati kako napreduje Vučićeva neizlečiva bolest i s kim je seksualno opštio poslednjih mesec dana. A na raznim ineternet portalima i youtube kanalima u svako doba možeš gledati i slušati ljude koji objašnjavaju zašto će Vučić završiti na vešalima.

    Ne postoji nikakva mogućnost da ti neko danas nametne medijski mrak. To je stvar izbora.
    Nije to moglo ni 90-ih, a kamoli danas.

    Vučić će da padne kad dotera cara do duvara, kad izgori kesa, kad narodu dogori do nokata. I Milošević je na kraju pao narod više nije mogao izdržati stanje u državu usled decenijskih sankcija. 5.oktobarci su nakon desetak godina pali s vlasti jer ih je uzdrmala svetska ekonomska kriza. A uvek se u tim trenucima nadju i strani faktori koji pomognu u tom neizbežnom padu.

    Ništa drugo ne može oboriti Vučića, samo neka ekonomska kriza. Sve ostalo on može ishendlovati, ali dok god opšte ekonomsko stanje nije kritično i dok su makroekonomski pokazatelji stabilni, on ima taj prostor i komfor u budžetu i kojekakvim fondovima da kupuje najšire mase i slojeve.
    Možeš li da mi nađeš negdje vjerodostojan podatak koliki procenat domaćinstava u Srbiji ima kablovsku televiziju i/ili internet? A da iz računice isključimo Beograd i Novi Sad. Eto, Niš i Kragujevac te častim.

  30. #16500
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post

    Ono što je po mom mišljenju realno je da na sljedećim izborima bude ista koalicija, sa preraspoređenim brojem mandata, političkom Vladom i DFom koji ima manju moć u pregovorima.

    Tek na nekim tamo izborima za 6 ili 8 godina, ako sve bude idealno, može da se priča o nekoj vlasti bez DPSa i DFa.
    Tada ćemo vjerovatno na izborima glasati za vladu crnogorske federalne jedinice unutar neke srpske federacije ako bude DF u vladi politički tokom tog perioda.
    U tom trenutku će zbilja postati nepotreban Srbiji i neće ga više biti u vladi.

Page 660 of 1249 FirstFirst ... 1605606106506566576586596606616626636646707107601160 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •