Page 63 of 1249 FirstFirst ... 1353596061626364656667731131635631063 ... LastLast
Results 1,551 to 1,575 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #1551
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Sa df ne ali sa demokratama oce. Na sledece izbore...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zašto ne bi glasači DPSa sada glasali URU ili Demokrate, i na taj način omogućili da buduća vlada koju bi formirale ta dvije partije, u koaliciji sa političkim savezom koji će stati iza Zdravka, ne zavisi ni od DPSa ni od DFa.

    Baš me interesuje tvoj stav. Ako bi DPS sa partnerima bio na preko 30% to bi otežalo mogućnost izbacivanja Vučkovih pulena iz matematike podrške vladi. Zar to ne bi bilo dobro za Crnu Goru? Vlada bez DPSa i DFa. Demokrate, URA, Zdravko i manjine. Manjine su ionako rekle da im je samo DF problem.

    Ko bi ušao sa DPSom u koaliciju bi potpisao sebi političku brzu smrt, jer bi svi to tumačili kao davanje šanse DPSu da ponovo uzjaše, što u suštini i jeste tako.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-12-20 at 18:51.

  2. #1552
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zašto ne bi glasači DPSa sada glasali URU ili Demokrate, i na taj način omogućili da buduća vlada koju bi formirale ta dvije partije, u koaliciji sa političkim savezom koji će stati iza Zdravka, ne zavisi ni od DPSa ni od DFa.

    Baš me interesuje tvoj stav. Ako bi DPS sa partnerima bio na preko 30% to bi otežalo mogućnost izbacivanja Vučkovih pulena iz matematike podrške vladi. Zar to ne bi bilo dobro za Crnu Goru? Vlada bez DPSa i DFa.

    Ko bi ušao sa DPSom u koaliciju bi potpisao sebi političku brzu smrt, jer bi svi to tumačili kao davanje šanse DPSu da ponovo uzjaše, što u suštini i jeste tako.
    Glasači DPS-a neće glasat za partije koje se spremaju da predaju crnogorske svetinje tudjoj državi/Crkvi.

  3. #1553
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by high View Post
    Ne bih ja tek tako otpisao sve sto prica. Dosta puta se ispostavilo i da je bio u pravu.

    Meni je nekako najlogicnije da je on prepaid politicar. Uplatis mu i on prica sto treba.
    Kako se poslodavac promijeni, tako se mijenja i prica.
    Tako dobija i informacije koje su nekad tacne, a nekad i nisu. Sve zavisi da li poslodavac stvarno preko Meda obavljuje istinu ili jednostavno izmislja.
    Ma daj. Medo je teški folirant. Koristio je Gojka kada je vidio da je masa ljudi ustala protiv zakona o Crkvi, slikao se sa njim, a onda odjednom shvativši da će ostati izvan Vlade CG, počeo sa najstrašnijim uvredama nepunih 48 sati od kako je prvi put DPS skinut. Ne znam kako neko istrpi uvrede koje upućuje i sad stvarno mogu da razumijem onoga što ga je pljaštio na aerodromu.

  4. #1554
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CetinjaninMNE View Post
    Glasači DPS-a neće glasat za partije koje se spremaju da predaju crnogorske svetinje tudjoj državi/Crkvi.
    Znači ne pričam o onima što su kršteni u CPC i njenim vjernicima. Takvih ima možda 5-10 hiljada u cijeloj Crnoj Gori.

    E vala ako je pitanje crkve, čiju imovinu je taj isti DPS prvobsa države upisao na MCP, pa onda na državu, pa opet na MCP, pa se onda sjetio da donese zakon jer nije znao o čemu da priča no o crkvi, jer se u sve ostalo usrao, pitanje svih pitanja o budućnosti ove države, po***** nam se u državu.

    Većina ljudi koji brane CPC su ateisti, a ta CPC i priča oko crkve im je služila samo kao izgovor da glasaju DPS. Jer kako drugačije objasniti da je nekome ko nije vjernik pitanje svih pitanja crkva.

    Ako neko nije vjernik, a neko ga je ubijedio da je crkveno pitanje njemu najvažnije, taj neko je stvarno toliko glup da se to graniči sa retardiranošću!!!

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-12-20 at 19:16.

  5. #1555
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ma daj. Medo je teški folirant. Koristio je Gojka kada je vidio da je masa ljudi ustala protiv zakona o Crkvi, slikao se sa njim, a onda odjednom shvativši da će ostati izvan Vlade CG, počeo sa najstrašnijim uvredama nepunih 48 sati od kako je prvi put DPS skinut. Ne znam kako neko istrpi uvrede koje upućuje i sad stvarno mogu da razumijem onoga što ga je pljaštio na aerodromu.
    Eeee moj Diśo... Ja kad sam i prije i poslije izbora pričao šta je DF ćutkali ste me mnogi.

    No ajde, valjda je sad svečano i većini naroda jasno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  6. #1556
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Eeee moj Diśo... Ja kad sam i prije i poslije izbora pričao šta je DF ćutkali ste me mnogi.

    No ajde, valjda je sad svečano i većini naroda jasno.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ako sam pričao, bilo je iz namjere da se jedinstvo ne dovodi u pitanje. Ja nisam DF-ovac. Nisam ćutkao nikoga, samo smatram da tada nije bio trenutak da se toliko napada DF.

  7. #1557
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ma daj. Medo je teški folirant. Koristio je Gojka kada je vidio da je masa ljudi ustala protiv zakona o Crkvi, slikao se sa njim, a onda odjednom shvativši da će ostati izvan Vlade CG, počeo sa najstrašnijim uvredama nepunih 48 sati od kako je prvi put DPS skinut. Ne znam kako neko istrpi uvrede koje upućuje i sad stvarno mogu da razumijem onoga što ga je pljaštio na aerodromu.
    https://twitter.com/rain_wind_storm/...286163968?s=09


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  8. #1558
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znači ne pričam o onima što su kršteni u CPC i njenim vjernicima. Takvih ima možda 5-10 hiljada u cijeloj Crnoj Gori.

    E vala ako je pitanje crkve, čiju imovinu je taj isti DPS prvobsa države upisao na MCP, pa onda na državu, pa opet na MCP, pa se onda sjetio da donese zakon jer nije znao o čemu da priča no o crkvi, jer se u sve ostalo usrao, pitanje svih pitanja o budućnosti ove države, po***** nam se u državu.

    Većina ljudi koji brane CPC su ateisti, a ta CPC i priča oko crkve im je služila samo kao izgovor da glasaju DPS. Jer kako drugačije objasniti da je nekome ko nije vjernik pitanje svih pitanja crkva.

    Ako neko nije vjernik, a neko ga je ubijedio da je crkveno pitanje njemu najvažnije, taj neko je stvarno toliko glup da se to graniči sa retardiranošću!!!
    Ti brkaš vjeroispovijest sa tradicijom i svetinjama jednog naroda. Ako ja nijesam vjernik, to ne znači da neću poštovat moju tradiciju i slavit moju slavu. To mi ni ti, ni Bratićka, ni Leposavić nećete zabranit.

  9. #1559
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CetinjaninMNE View Post
    Ti brkaš vjeroispovijest sa tradicijom i svetinjama jednog naroda. Ako ja nijesam vjernik, to ne znači da neću poštovat moju tradiciju i slavit moju slavu. To mi ni ti, ni Bratićka, ni Leposavić nećete zabranit.
    Ko ti brani da slaviš slavu uz npr. crnogorsku zastavu? Ko ti brani da odeš i nakloniš se moštima Sv.Petra Cetinjskog? Ne vjerujem da te tamo sačekaju i počnu da viču na tebe "ti si sada Srbin!!!"

    Ako poštuješ tradiciju, poštuješ i kanon. Čelnici crnogorske crkve su potpisali ujedinjenje mitropolija, eparhija, arhiepiskopija pod jednu patrijaršiju.

    Dok čelnici MCP i Eparhija ne odluče da zatraže priznanje (obnavljanje) autokefalnosti, te iste institucije će biti ko što su i sad u okviru SPC sa određenom autonomijom koja se ogleda u položaju Mitropolita i Eparhijskom savjetu.

    Ja bih volio da MCP i Mitropolit, kao egzarh pećkog trona (nosilac titule pećkog patrijarha) odluče da se pozovu na to pravo kad AV prizna Kosovo. Oće li se to desiti? Volio bih, ali iskreno meni kao nekom ko nije kršten i nije nešto posebno važno. Bitniji su mi neuporedivo put ka EU i vraćanje snage ekonomiji i institucijama. DPS to ne nudi.

    A sad oko crkve i DPSa? DPS je samo htio da može da proda crkvenu zemlju (Buljarica itd). Nisi valjda pomislio da će policija istjerati sveštenstvo iz nekog manastira i unutra uvesti Miraša? Nemoj da prodaješ muda za bubrege. DPS nije smio punu deceniju da takne crkvu na Rumiji, a ne da išćera nekog iz manastira.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-12-20 at 20:36.

  10. #1560
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ko ti brani da slaviš slavu uz npr. crnogorsku zastavu? Ko ti brani da odeš i nakloniš se moštima Sv.Petra Cetinjskog? Ne vjerujem da te tamo sačekaju i počnu da viču na tebe "ti si sada Srbin!!!"

    Ako poštuješ tradiciju, poštuješ i kanon. Čelnici crnogorske crkve su potpisali ujedinjenje mitropolija, eparhija, arhiepiskopija pod jednu patrijaršiju.

    Dok čelnici MCP i Eparhija ne odluče da zatraže priznanje (obnavljanje) autokefalnosti, te iste institucije će biti ko što su i sad u okviru SPC sa određenom autonomijom koja se ogleda u položaju Mitropolita i Eparhijskom savjetu.

    Ja bih volio da MCP i Mitropolit, kao egzarh pećkog trona (nosilac titule pećkog patrijarha) odluče da se pozovu na to pravo kad AV prizna Kosovo. Oće li se to desiti? Volio bih, ali iskreno meni kao nekom ko nije kršten i nije nešto posebno važno. Bitniji su mi neuporedivo put ka EU i vraćanje snage ekonomiji i institucijama.
    O vlasništvu naših svetinja će se odlučivat u CG Skupstinu uskoro. Onaj poslanik koji podigne ruku da glasa da se crkve (vjerovatno uključujući i moju seosku crkvu dje su mi svi sahranjeni) premjeste u vlasništvo SPC ne može dobit moj glas, a nadam se i nijednog Crnogorca koji poštuje, svoje pretke i tradiciju.

  11. #1561
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CetinjaninMNE View Post
    O vlasništvu naših svetinja će se odlučivat u CG Skupstinu uskoro. Onaj poslanik koji podigne ruku da glasa da se crkve (vjerovatno uključujući i moju seosku crkvu dje su mi svi sahranjeni) premjeste u vlasništvo SPC ne može dobit moj glas, a nadam se i nijednog Crnogorca koji poštuje, svoje pretke i tradiciju.
    Tim izmjenama zakona se ne mijenja ništa u katastru. Kako to ne kapiraš? Izmjenama zakona se ne mijenjaju postojeća imovinska prava, već se obezbjeđuje da zakon o slobodi vjeroispovjesti ne rješava imovinska pitanja.

    DPS je htio da zakonom vrši izmjene u katastru, da se to sve prepiše na državu, pa da onda država (DPS) proda Buljaricu... sva suština.

    Zakon nije zaživio i ni jedna izmjena nije izvršena, da ja znam!

    Te seoske crkve su obično upisane ili na Mitropoliju ili na samu crkvu (npr. vlasnički u listu nepokretnosti stoji Crkva Sv. Đorđa).



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  12. #1562
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ko ti brani da slaviš slavu uz npr. crnogorsku zastavu? Ko ti brani da odeš i nakloniš se moštima Sv.Petra Cetinjskog? Ne vjerujem da te tamo sačekaju i počnu da viču na tebe "ti si sada Srbin!!!"

    Ako poštuješ tradiciju, poštuješ i kanon. Čelnici crnogorske crkve su potpisali ujedinjenje mitropolija, eparhija, arhiepiskopija pod jednu patrijaršiju.

    Dok čelnici MCP i Eparhija ne odluče da zatraže priznanje (obnavljanje) autokefalnosti, te iste institucije će biti ko što su i sad u okviru SPC sa određenom autonomijom koja se ogleda u položaju Mitropolita i Eparhijskom savjetu.

    Ja bih volio da MCP i Mitropolit, kao egzarh pećkog trona (nosilac titule pećkog patrijarha) odluče da se pozovu na to pravo kad AV prizna Kosovo. Oće li se to desiti? Volio bih, ali iskreno meni kao nekom ko nije kršten i nije nešto posebno važno. Bitniji su mi neuporedivo put ka EU i vraćanje snage ekonomiji i institucijama. DPS to ne nudi.

    A sad oko crkve i DPSa? DPS je samo htio da može da proda crkvenu zemlju (Buljarica itd). Nisi valjda pomislio da će policija istjerati sveštenstvo iz nekog manastira i unutra uvesti Miraša? Nemoj da prodaješ muda za bubrege. DPS nije smio punu deceniju da takne crkvu na Rumiji, a ne da išćera nekog iz manastira.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Je li se to raspravljas sa likom koji je nazovi ateista, a vjerski pravoslavni obicaji su mu tradicija.
    Jos ti napomenu da ne brkas vjeru i tradiciju. I ti jos pokusavas da normalno razgovaras sa tako sizofrenim stavom.
    Nije on prvi. DPS matrica koju sam vec cuo i u razgovoru i na forumu. Ateisti koji postuju "tradicionalne obicaje" iako su u stvarnosti religijski obicaji ili moj favorit "ne vjerujem ja u svjestena lica nego udjem u crkvu i ispratim obicaje". Iako su ti "obicaji" pravoslavni obredi koje su svjestenici nekada davno osmislili i predstavnici istih
    Pa nije ni cudo da smo najzaostalija drzava u evropi kad imamo ovakve stavove koji se kose sa svakom mogucom logikom
    Level samozavaravanja 999

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 20-12-20 at 20:54.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  14. #1563
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,085
    Thanks Thanks Given 
    3,891
    Thanks Thanks Received 
    3,175
    Thanked in
    1,617 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Zašto ne bi glasači DPSa sada glasali URU ili Demokrate, i na taj način omogućili da buduća vlada koju bi formirale ta dvije partije, u koaliciji sa političkim savezom koji će stati iza Zdravka, ne zavisi ni od DPSa ni od DFa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Kimmi imali smo ti i ja debatu malu po ovom pitanju. Testirao sam kod glasača DPS (nakon svega) i iznio mu tvoj scenario i pitanje.
    Odgovor je : Može čim Srbi prestanu da glasaju za DF i počnu da glasaju npr Demokrate.
    Kontrapitanje je bilo zašto bi jedino Crnogorci glasali za građanske partije bez bilo kakvog nacionalnog predznaka, poput URA npr, a svi ostali glasali za partije sa nacionalnim predznakom? A onda je krenula priča "koliko je Srba glasalo URA". Jesmo li mi debili? Etc... Srećom lijepo vrijeme i prolaznica u nekoj haljini su promijenili temu na nešto veselije

  15. #1564
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Tim izmjenama zakona se ne mijenja ništa u katastru. Kako to ne kapiraš? Izmjenama zakona se ne mijenjaju postojeća imovinska prava, već se obezbjeđuje da zakon o slobodi vjeroispovjesti ne rješava imovinska pitanja.

    DPS je htio da zakonom vrši izmjene u katastru, da se to sve prepiše na državu, pa da onda država (DPS) proda Buljaricu... sva suština.

    Zakon nije zaživio i ni jedna izmjena nije izvršena, da ja znam!

    Te seoske crkve su obično upisane ili na Mitropoliju ili na samu crkvu (npr. vlasnički u listu nepokretnosti stoji Crkva Sv. Đorđa).
    Ovaj, boldovani, argument nije stojao ni kad je DPS bio vlast, a kamoli sad kad je opozicija. Zakon o vjeroispovijesti je doveo do toga da sve svetinje crnogorske budu u vlasništvu gradjana Crne Gore.

    Glasat da se to uzme iz vlasništva gradjana Crne Gore i preda se u SPC ruke je van svake pameti, osim ako si mišljenja da CG nacija, a samim tim i njihove svetinje i istorija ne postoje. A onda ima i onih 5.5% koji bi radi vlasti i vlastitu majku prodali.

  16. #1565
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CetinjaninMNE View Post
    Ovaj, boldovani, argument nije stojao ni kad je DPS bio vlast, a kamoli sad kad je opozicija. Zakon o vjeroispovijesti je doveo do toga da sve svetinje crnogorske budu u vlasništvu gradjana Crne Gore.

    Glasat da se to uzme iz vlasništva gradjana Crne Gore i preda se u SPC ruke je van svake pameti, osim ako si mišljenja da CG nacija, a samim tim i njihove svetinje i istorija ne postoje. A onda ima i onih 5.5% koji bi radi vlasti i vlastitu majku prodali.
    Ti se definitivno praviš lud.
    Daj jedan list nepokretnosti vjerskog objekta da je vlasnik država, a da je datum promjene nakon stupanja na snagu Zakona o slobodi vjeroispovjesti. Mojne samo neke objekte koji su ranije upisani na prijestonicu. Daj JEDAN upisan usljed primjene ovog novog zakona.

    Ili si toliko nesposoban da ne znaš odakle i ne umiješ da izvučeš LN i ovdje ga postaviš?

    Lakše ti je da priznaš da takvog objekta nema i da vršiš najguplju propagandu IKAD.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  17. #1566
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kimmi imali smo ti i ja debatu malu po ovom pitanju. Testirao sam kod glasača DPS (nakon svega) i iznio mu tvoj scenario i pitanje.
    Odgovor je : Može čim Srbi prestanu da glasaju za DF i počnu da glasaju npr Demokrate.
    Kontrapitanje je bilo zašto bi jedino Crnogorci glasali za građanske partije bez bilo kakvog nacionalnog predznaka, poput URA npr, a svi ostali glasali za partije sa nacionalnim predznakom? A onda je krenula priča "koliko je Srba glasalo URA". Jesmo li mi debili? Etc... Srećom lijepo vrijeme i prolaznica u nekoj haljini su promijenili temu na nešto veselije
    Pa da, komentarisao sam nakon toga da je napredak jer su ti glasači DPSa makar postali svjesni da DPS nije građanska partija. Dakle ti koji su stvarno za građansku državu ne bi ni trebalo da glasaju DPS, već URU i Bečića. DPS je postao nešto ko NSD, samo kontra strana.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-12-20 at 21:26.

  18. #1567
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    U večerašnjem mini dnevniku Vlade diskontinuiteta

    - Radnici u Budvi ne primaju plate.

    - Medo, za sada bez psihijatrijske šifre, cijeli dan ima opći meltdown (od čovjekovog glasa ovisi nova Vlada) ... Do fotelje po dubini, pretpostavljam.

    - Vjeronauka (ne)će u škole, ću ćeš će ćemo ćete će. Veliki test za URA pokret, koji je do sada sve fulao.

  19. #1568
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Koga više briga za DPS glasačko tijelo? Ja ne bi volio nikad da vidim da neki dps barjaktar sjutra se prikloni demokratama ili ura-i ili nekom trećem. Jednostavno, takvi saučesnici tragedije koja je trajala 30 godina zaslužuju najmanje što mogu reći prezir.

  20. #1569
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa da, komentarisao sam nakon toga da je napredak jer su ti glasači DPSa makar postali svjesni da DPS nije građanska partija. Dakle ti koji su stvarno za građansku državu ne bi ni trebalo da glasaju DPS, već URU i Bečića. DPS je postao nešto ko NSD, samo kontra strana.
    Naravno da je DPS gradjanska partija. Sve gradjanske partije osim URA-e se zalažu za ravnopravnost svih gradjana, bez obzira na nacionalnost. Samo URA se zalaže za pravoslavni monopol SPC-a. Kolko mene śećanje služi upravo je DPS predlagao da u CG postoji jedna pravoslavna Crkva bez nacionalnog predznaka.

    No, vlast je slatka, pa i malom Dritanu, koji je sav poletio kolko ga na društvene mreže fale oni koji negiraju sve crnogorsko i te ushićen gostoju na video emisije fašističkog portala In4s.

  21. #1570
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Koga više briga za DPS glasačko tijelo? Ja ne bi volio nikad da vidim da neki dps barjaktar sjutra se prikloni demokratama ili ura-i ili nekom trećem. Jednostavno, takvi saučesnici tragedije koja je trajala 30 godina zaslužuju najmanje što mogu reći prezir.
    Za funkcionere i aktiviste se slažem.
    Pričam o običnom glasačkom tijelu, na one ucijenjene, prepadnute, podlegle propagandi da će neko državu ponijet (babe po sela što vjeruju dnevniku na RTCG) itd....

    Valjalo bi da ti odu ka URI i Demokratama, da DPS/SD/LP budu na cca 20% i onda lagano imamo većinu bez DPSa i DFa.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  22. #1571
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CetinjaninMNE View Post
    Naravno da je DPS gradjanska partija. Sve gradjanske partije osim URA-e se zalažu za ravnopravnost svih gradjana, bez obzira na nacionalnost. Samo URA se zalaže za pravoslavni monopol SPC-a. Kolko mene śećanje služi upravo je DPS predlagao da u CG postoji jedna pravoslavna Crkva bez nacionalnog predznaka.

    No, vlast je slatka, pa i malom Dritanu, koji je sav poletio kolko ga na društvene mreže fale oni koji negiraju sve crnogorsko i te ushićen gostoju na video emisije fašističkog portala In4s.
    Ahahahah, ne može ovo bez Paške.
    Veli građanska je jer je jedino DPS htio da uređuje partijski crkvu.

    Ajde pozajmi mi mozak malo, da odmorim.
    No je najjače što se ti iskida oko ovoga, ahahahah.

    Nadam se za tvoje dobro da su ti neke stvari jasne, nego se namjerno praviš blesav.


    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  23. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  24. #1572
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CetinjaninMNE View Post
    Naravno da je DPS gradjanska partija. Sve gradjanske partije osim URA-e se zalažu za ravnopravnost svih gradjana, bez obzira na nacionalnost. Samo URA se zalaže za pravoslavni monopol SPC-a. Kolko mene śećanje služi upravo je DPS predlagao da u CG postoji jedna pravoslavna Crkva bez nacionalnog predznaka.

    No, vlast je slatka, pa i malom Dritanu, koji je sav poletio kolko ga na društvene mreže fale oni koji negiraju sve crnogorsko i te ushićen gostoju na video emisije fašističkog portala In4s.
    DPS je partija za dps gradjane i svoje satelite. Ostali sto se njih tice mogu da odjebu iz drzave, kao sto rece bivsi premijer pred izbore.

  25. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  26. #1573
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Koga više briga za DPS glasačko tijelo? Ja ne bi volio nikad da vidim da neki dps barjaktar sjutra se prikloni demokratama ili ura-i ili nekom trećem. Jednostavno, takvi saučesnici tragedije koja je trajala 30 godina zaslužuju najmanje što mogu reći prezir.
    Demokratski, nema što.

  27. #1574
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CetinjaninMNE View Post
    O vlasništvu naših svetinja će se odlučivat u CG Skupstinu uskoro. Onaj poslanik koji podigne ruku da glasa da se crkve (vjerovatno uključujući i moju seosku crkvu dje su mi svi sahranjeni) premjeste u vlasništvo SPC ne može dobit moj glas, a nadam se i nijednog Crnogorca koji poštuje, svoje pretke i tradiciju.
    Ne znam shvataš li ti da zakon nije vlasništvo ni nad jednom crkvom promijenio. Sve pripadaju onome kome i prošle godine. Izmjene zakona isto tu ništa ne mijenjaju.

  28. #1575
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Demokratski, nema što.
    Što si htio reći? Glasači i bukači koji su 30 godina nosili lupeže i krvnike sopstvenog naroda i slavili ih kao svece, treba prigrlit kao da ništa nije bilo? Kako da ne...

Page 63 of 1249 FirstFirst ... 1353596061626364656667731131635631063 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •