Page 611 of 1249 FirstFirst ... 1115115616016076086096106116126136146156216617111111 ... LastLast
Results 15,251 to 15,275 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #15251
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Hahahahahaha SKOJ zvani 20 %, a nemoj druze bolje ćuti. Al ozbiljno
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #15252
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Najjače mi je bilo poslije izbora kad je bila priča ode URA sa DF-om da pravi vlast

    A ne nego će poslije sve te borbe sa DPS i SD-om
    I ono opet zblaznjavanje wow vidi otišli su sa njima, jao URA izdala Crnu Goru.
    Sad isto vidim tipovi komentarišu osvježilo i ne vjerujem iskreno šta pričaju.

    Bukvalno SVAKI do jednog funkcioner koji je do sada vršio neku funkciju morao je imati partijsku knjižicu i angažman. I zamisli samo situaciju umjesto da ih smijene oni ih tu ostave i čekaju sledeće izbore da se DPS vrati.
    Mislim to je elementarna logika ne treba da se prati politika u CG da bi se razumjelo da ovo što rade koliko je loše toliko je i očekivano
    One Ring to Rule them all...

  3. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  4. #15253
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Vjerujem da nisu svi morali da budu clanovi partija proslih vlasti da bi imali neku funkciju u drzavnom preduzecu. Ali su da bi zadrzali poziciju morali da placaju clanarinu DPS-u.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  5. #15254
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Vjerujem da nisu svi morali da budu clanovi partija proslih vlasti da bi imali neku funkciju u drzavnom preduzecu. Ali su da bi zadrzali poziciju morali da placaju clanarinu DPS-u.
    Vidi nećemo ulaziti u obične radnike i tu priču. Ko je za koga bio, jel bilo opozicionara, ko se nalazio na čijem spisku.
    Ali makar možemo da smo saglasni oko direktora škola, državnih preduzeća, sekretara itd da su SVI bili partijski vojnici.

    Vidjeh prije neki dan Zoja poziva na depolitizaciju žena bukvalno u glavnom odboru DPS-a...

    B e z r e v a n š i z m a m o l i m
    One Ring to Rule them all...

  6. #15255
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Da li je iko očekivao da će se zadržati DPS/sd/BS kadar bilo gdje?
    Veoma prosto pitanje?
    Da li je iko mislio da će ostati gdje su kao da se nije skinula diktatura posle 30 godina?
    Ne mora da ostaje stari kadar, naravno ali ne moraš nove da ubacaš isključivo zbog partijske knjižice, jer imaš budibogsnama kadrove na većini pozicija već sad.

    Stare je najlakše maći, skratiš mandat, nađeš nešto što je loše radio, izmisliš razlog, na kraju krajeva, ne plaćaš iz svog džepa posle kad te dobije na sudu.

  7. #15256
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ne mora da ostaje stari kadar, naravno ali ne moraš nove da ubacaš isključivo zbog partijske knjižice, jer imaš budibogsnama kadrove na većini pozicija već sad.

    Stare je najlakše maći, skratiš mandat, nađeš nešto što je loše radio, izmisliš razlog, na kraju krajeva, ne plaćaš iz svog džepa posle kad te dobije na sudu.
    Ne moraš meni to objašnjavati ali opet samo da budemo realni.
    Izmijenili su zakon da se ne bi isti ti zapošljavali opet jer po starom zakonu niko van partijskih vojnika ne bi mogao doći do bilo kakve pozicije.

    Opet ponavljam ovo je mnogo loše rješenje i ja sam protiv ovoga potpuno i koritaši su mi preko glave i oni prije i ovi sada.

    Ono što ja problematizujem je zblažnjavanje nad činjenicom i neka očekivanja ne znam ni ja šta, kao da su ljudi sa Marsa pali.
    Znači šta sve čitam svakog dana, ja apsolutno ne mogu da povjerujem da ljudi vjeruju u to što pišu :
    - penzije treba povećati 20% i plate 20-30%
    - gorivo smanjiti odmah 30% i namirnice
    - ne treba dozvoliti ovo i ono
    - ne vidi se poboljšanje nikakvo za 200 dana

    I sad se zblaznjavaju ljudi nad činjenicom da partije uzimaju dio kolača kao što se radilo do sada i to partije gdje nema volje da se prekine ta tradicija.
    Alo DF i ekipa imaju 27-28 poslanika i nemaju niti jednog predstavnika u Vladi, hoće li DF da depolitizuje slučajno ili da pristane na depolitzaciju?
    Ili će da depolitizuje DPS i SD?
    Zoja koja veli da treba depolitizovati, žena koja ima spisak roditelja koga glasaju
    Nekate
    One Ring to Rule them all...

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  9. #15257
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Hahahahahaha SKOJ zvani 20 %, a nemoj druze bolje ćuti. Al ozbiljno
    Prijatelju, nisam ti ja kriv što ne znaš osnovnu artimetiku, pa je za tebe svaki broj preko deset samo "mnogo" i nepojamna misterija

  10. #15258
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    pa ne možeš očekivati puno od DF i ekipe. samo bude smiješno kad skapiraš da je Banjo Radulović sam zaposlio više ljudi no URA i ona priča Konatara ostalo je sve po istom šablonu. samo što je narodu sad DF naš a nije DPS. pa im se oprašta sve

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #15259
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Opet ponavljam ovo je mnogo loše rješenje i ja sam protiv ovoga potpuno i koritaši su mi preko glave i oni prije i ovi sada.

    Ono što ja problematizujem je zblažnjavanje nad činjenicom i neka očekivanja ne znam ni ja šta, kao da su ljudi sa Marsa pali.
    Znači šta sve čitam svakog dana, ja apsolutno ne mogu da povjerujem da ljudi vjeruju u to što pišu:
    - penzije treba povećati 20% i plate 20-30%
    - gorivo smanjiti odmah 30% i namirnice
    - ne treba dozvoliti ovo i ono
    - ne vidi se poboljšanje nikakvo za 200 dana

    I sad se zblaznjavaju ljudi nad činjenicom da partije uzimaju dio kolača kao što se radilo do sada i to partije gdje nema volje da se prekine ta tradicija.
    Meni jednako smetaju ti što ti pominješ i ovi kojima ne smeta dolazak novih partijskih kadrova.

    Samo konstatujmo da je stanje isto kao i kad je bio DPS i da je jedini napredak ostvaren promjenom vlasti.

  12. The Following User Says Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  13. #15260
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pa ne možeš očekivati puno od DF i ekipe. samo bude smiješno kad skapiraš da je Banjo Radulović sam zaposlio više ljudi no URA i ona priča Konatara ostalo je sve po istom šablonu. samo što je narodu sad DF naš a nije DPS. pa im se oprašta sve

    Тapatalk
    Mnogo je dublji ovaj problem nego što se na prvu čini. Na stranu podjela funkcija.

    Građani žele neku promjenu. U zemlji gdje je san svake mlade osobe da radi u državnoj upravi šta očekivati.
    Mene mnogo boli i neshvatljivo mi je kad pročitam opravdanja za odrađena postavljenja, kaže diplomirani je profesor istorije, završio pripravnički i onda bio 10 godina bez posla jer je bio opozicionar i sad će biti sjajan kadar na tom i tom mjestu jer je po prvi put dobio šansu.
    Ili hiljade i desetine hiljada osoba takozvana izgubljena generacija DPS-a koja je ostala ovdje i "nije" se snašla jer su htjeli da rade u struci.
    Pa sad očekuju posao, namještenje, neki benefit.

    I da niko ne pomisli za minut jedan, pa sacekaj, ako ima 0 godina iskustva u struci kako može da radi i da se uči preko leđa svih građana?
    Nijesmo li to već 30godina plaćali i plaćali veoma skupe greške onih koji su sticali iskustvo životno i radno vodeći državu?
    Ali kao što si prije bio neprijatelj kad se pričalo koliko je nesposoban i nefuncionalan kadar, sad si najveći neprijatelj kad kažeš da ne bi trebalo da se uče preko naših leđa ljudi u svojim kasnim tridesetim ili četrdesetim godinama koji nemaju nikakvog iskustva.
    Ali oni su se veli borili... Zaslužili su da im se ukaže šansa...
    E kuku
    One Ring to Rule them all...

  14. The Following 6 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  15. #15261
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Marina Jocić je to fino rekla - pravde će biti samo za bivše članove DFa

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  16. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  17. #15262
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Meni jednako smetaju ti što ti pominješ i ovi kojima ne smeta dolazak novih partijskih kadrova.

    Samo konstatujmo da je stanje isto kao i kad je bio DPS i da je jedini napredak ostvaren promjenom vlasti.
    To je najlakše tako reći, sve je ostalo isto, ali je li zasita istina? Izuzimajući zapošljavanje po dubini zar nije veliki napredak ostvaren u kvalitetu u svim oblastima? Zar ministarski tim nije drastično bolji, policijski, u ANB, u diplomatiji? Zar nisu odnosi sa Zapadom vidljivo i daleko bolji? Zar nije ekonomska saradnja, komunikacija sa stranim bankama, refinansiranje, ostvarno na nivou o kome je DPS mogao samo da sanja? To nisu sitnice već ogromne stvari.

    Na kraju krajeva, i oko zapošljavanja po dubini, zar nije nefer reći - isti su za imenovanje partijskih ljudi koje je zasad na negdje 1% od DPS partijskih imenovanja? Neprihvatljivo jeste kao pojava, ali daleko od toga da je na istom nivou.

  18. #15263
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    A niko im nista ne oprasta. Izacice se opet na izbore pa ce se svako izmjeriti koliko je tezak.
    Ali se slazem sa Gandom. Sta ste ocekivali. Da ce Zoja da ostane. Pa 2015 je DPS pocistio sve SDP kadrove. Onog kukavca sa Aerodroma Tivat pocerase na sud dok nije dao ostavku. I optuznica se volsebno povuce cim je dao ostavku. Problem Braticke nije sto je ******, nego vam je od starta dala do znanja da ce svi da idu. I pospremi 500 ljudi odjednom.
    Bio bi i spajic problem da je ocistio ministarstvo na isti nacin.
    Znam porodica dje svi rade za drzavu. Otac majka, dvoje djece.... Bukvalno svi.
    Pa pogledajte kartone politicara iz DPS/SD/BS. Drzava, opstina, drzavno preduzece.... I svi direktori i sefovi....
    URA je uzela malo, jer se trude da pokazu da postoji drugi nacin.... Vidjecemo kako ce to ici na sledecim izborima

  19. #15264
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Ne moraš meni to objašnjavati ali opet samo da budemo realni.
    Izmijenili su zakon da se ne bi isti ti zapošljavali opet jer po starom zakonu niko van partijskih vojnika ne bi mogao doći do bilo kakve pozicije.

    Opet ponavljam ovo je mnogo loše rješenje i ja sam protiv ovoga potpuno i koritaši su mi preko glave i oni prije i ovi sada.

    Ono što ja problematizujem je zblažnjavanje nad činjenicom i neka očekivanja ne znam ni ja šta, kao da su ljudi sa Marsa pali.
    Znači šta sve čitam svakog dana, ja apsolutno ne mogu da povjerujem da ljudi vjeruju u to što pišu :
    - penzije treba povećati 20% i plate 20-30%
    - gorivo smanjiti odmah 30% i namirnice
    - ne treba dozvoliti ovo i ono
    - ne vidi se poboljšanje nikakvo za 200 dana

    I sad se zblaznjavaju ljudi nad činjenicom da partije uzimaju dio kolača kao što se radilo do sada i to partije gdje nema volje da se prekine ta tradicija.
    Alo DF i ekipa imaju 27-28 poslanika i nemaju niti jednog predstavnika u Vladi, hoće li DF da depolitizuje slučajno ili da pristane na depolitzaciju?
    Ili će da depolitizuje DPS i SD?
    Zoja koja veli da treba depolitizovati, žena koja ima spisak roditelja koga glasaju
    Nekate
    Ajde ko kaze da je treba Zoja da ostane a jel trebalo umjesto Zoje da dodje Zoja iz Demokrata ili Ure kao sto je dosla.
    Ja stvarno ne kapiram da ti to ne smeta da umjesto jednog koritasa dosao drugi a ti to pravda time pa i do sad je bio koritas.
    Opet ako je neko dobar kadar neka je clan partije ali odje se postavljaju ljudi koji su sve ali nisu stručni a jedino sto ih kvalifikuje je clanstvo u partiji.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  20. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  21. #15265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A niko im nista ne oprasta. Izacice se opet na izbore pa ce se svako izmjeriti koliko je tezak.
    Ali se slazem sa Gandom. Sta ste ocekivali. Da ce Zoja da ostane. Pa 2015 je DPS pocistio sve SDP kadrove. Onog kukavca sa Aerodroma Tivat pocerase na sud dok nije dao ostavku. I optuznica se volsebno povuce cim je dao ostavku. Problem Braticke nije sto je ******, nego vam je od starta dala do znanja da ce svi da idu. I pospremi 500 ljudi odjednom.
    Bio bi i spajic problem da je ocistio ministarstvo na isti nacin.
    Znam porodica dje svi rade za drzavu. Otac majka, dvoje djece.... Bukvalno svi.
    Pa pogledajte kartone politicara iz DPS/SD/BS. Drzava, opstina, drzavno preduzece.... I svi direktori i sefovi....
    URA je uzela malo, jer se trude da pokazu da postoji drugi nacin.... Vidjecemo kako ce to ici na sledecim izborima
    Resor Vesne Bratić je najveći problem nove Vlade i generalno Crne Gore.
    Znači mnoogo loših i nerealno loših stvari se tamo dešava, ove smjene direktora su apsolutna sramota na ovaj način - neka ostane ovaj post ovdje kroz godinu ćemo ga quote, platićemo bukvalno sve mi građani.

    Em što je resor preglomazan, em što je tu masu posla od prije koji mora da se završi ali se ne nalazi na listi prioriteta, em što Vesna Bratić ima 0 menadžerskih sposobnosti i što je veoma podložna uticajima.

    Nadam se samo da neće doći do potpunog kolapsa sistema jer u tom resoru situacija nije ni malo dobra niti u jednom sektoru.

    Sa druge strane Spajić, Milatović i Srzenticka gaze i samo neka nastave.
    Oni su jedini koji mi ulivaju nadu da CG ima budućnost.
    Partijski kadrovi itd... Bogomi kameno
    One Ring to Rule them all...

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  23. #15266
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ajde ko kaze da je treba Zoja da ostane a jel trebalo umjesto Zoje da dodje Zoja iz Demokrata ili Ure kao sto je dosla.
    Ja stvarno ne kapiram da ti to ne smeta da umjesto jednog koritasa dosao drugi a ti to pravda time pa i do sad je bio koritas.
    Opet ako je neko dobar kadar neka je clan partije ali odje se postavljaju ljudi koji su sve ali nisu stručni a jedino sto ih kvalifikuje je clanstvo u partiji.
    Pročitaj ili mi navedi gdje sam rekao da mi ne smeta. Čak štaviše ovo me izuzetno iritira i smatram da je loše po treći put.

    Ono što ti ne kontaš je da nije moguće napraviti tu smjenu sada za 200 dana jer je takav sistem okoštao 30 godina i kako pratiš i politiku i pisanje na forumu mogao si i sam da zaključiš da depolitizacije šire ne može doći. Tj. Znali smo to odmah po sastavljanju vlade kad su izašle kvote za podjelu resora.
    Ne vidim razlog zblažnjavanju uopšte.
    Može čovjek da se razočara ili da se zblazni kad je nešto neočekivano, za ovo smo svi znali da će biti ovako
    One Ring to Rule them all...

  24. #15267
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    To je najlakše tako reći, sve je ostalo isto, ali je li zasita istina? Izuzimajući zapošljavanje po dubini zar nije veliki napredak ostvaren u kvalitetu u svim oblastima? Zar ministarski tim nije drastično bolji, policijski, u ANB, u diplomatiji? Zar nisu odnosi sa Zapadom vidljivo i daleko bolji? Zar nije ekonomska saradnja, komunikacija sa stranim bankama, refinansiranje, ostvarno na nivou o kome je DPS mogao samo da sanja? To nisu sitnice već ogromne stvari.

    Na kraju krajeva, i oko zapošljavanja po dubini, zar nije nefer reći - isti su za imenovanje partijskih ljudi koje je zasad na negdje 1% od DPS partijskih imenovanja? Neprihvatljivo jeste kao pojava, ali daleko od toga da je na istom nivou.
    Pa kad pogledaš cijelu sliku jeste, za svakog Mickeya, koji možda dobro radi, imaš Bratićke, koji to poništavaju itd.

    Brđanin je bolje rješenje. ANB, really? Nemojmo. DF kadar koga je SPC postavila.
    Diplomatija? Jedino što se radi tamo isto što i svuda, miču se stari partijski kadrovi i postavljaju novi, samo što se krve oko toga sa Lomijem pa nam obje strane urušavaju diplomatiju, rekao bih.

    Odnosi sa Zapadom su na nivou "tapšanje po ramenu", slično kao prije. "Dobri ste vi momci, samo vi nas slušajte". Eto, Zdraka je imao sastanak sa BJ-om, a da je zvaničan.
    Moram pomenuti i pohvale US Embassy za Mickeya, i ovu sad UK za Dritana, mada ta i ne bi morala, objašnjavao je već neko interese UK što se tiče šverca cigarica.

    A ovo za imenovanje 1% nije ni vrijedno odgovora ali ajde da napišem: DPS je 30 godina zapošljavao a ovi evo 7-8 mjeseci i već ih procentualno prestižu, vjerovatno, dovoljan je EPCG šta se radi, što sam već više puta pominjao.

  25. #15268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Mislim možeš sve da minimizuješ, ali ne stoji. Loši ministri u ovoj vladi su iznad DPS prosjeka, makar umiju grešku da priznaju. Dobri su daleko iznad bilo čega što smo vidjeli.

    To što tebi smeta što je šef ANB išao na litije je tvoj problem, ne realna diskvakifikacija. Posao koji je odradio otkrivajući ilegalno prisluškivanje svog prethodnika je već ogroman.

    Odnosi sa Zapadom nimalo ne liče na odnose koje je imao DPS. Uostalom, sama ekonomska podrška koja se dobija to potvrđuje.

    Tek je argument "biće ovi gori za 30 godina" nekorektan. Možda bi ti za 30 godina ministrovanja bio lopov kao Petar Ivanović ali to nije realna činjenica. Nisi još ukrao 3 miliona za staru majku.

  26. #15269
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Resor Vesne Bratić je najveći problem nove Vlade i generalno Crne Gore.
    Znači mnoogo loših i nerealno loših stvari se tamo dešava, ove smjene direktora su apsolutna sramota na ovaj način - neka ostane ovaj post ovdje kroz godinu ćemo ga quote, platićemo bukvalno sve mi građani.

    Em što je resor preglomazan, em što je tu masu posla od prije koji mora da se završi ali se ne nalazi na listi prioriteta, em što Vesna Bratić ima 0 menadžerskih sposobnosti i što je veoma podložna uticajima.

    Nadam se samo da neće doći do potpunog kolapsa sistema jer u tom resoru situacija nije ni malo dobra niti u jednom sektoru.

    Sa druge strane Spajić, Milatović i Srzenticka gaze i samo neka nastave.
    Oni su jedini koji mi ulivaju nadu da CG ima budućnost.
    Partijski kadrovi itd... Bogomi kameno
    Svako ministarstvo je od nikakvog do pokukatastrofalnog.
    Ali ne pricam o tome. Pricamo o ostatcima establismenta, koji su jos tu.
    Daleko od toga da sam odusevljen kako se upravlja i finansijama i ekonomijom, a digitalninservisi kasne naveliko.
    Braticka jeste katastrofa, ali ono sto niko ne pominje je da se kasni sa donosenjem planova za skolsku godinu, da nedostaje zakon o visokom obrazovanju, da se ne dogovara sa koleginicom oko plana digitalizacije...
    Nabrojacu joj 100 stvari za koje je kriva i koje ima da brzo osjetimo, ali mi smjena partijskih vojnika je jako nisko na listi stvari koje joj zamjeram.
    Pa mi smo morali da zatvorimo skolu u Maslinama u koju je ulozeno 2019 oko 300 000 eura. I sad treba da mi zao direktora te skole ili da slusam kuknjavu Sehovica

  27. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  28. #15270
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim možeš sve da minimizuješ, ali ne stoji. Loši ministri u ovoj vladi su iznad DPS prosjeka, makar umiju grešku da priznaju. Dobri su daleko iznad bilo čega što smo vidjeli.

    To što tebi smeta što je šef ANB išao na litije je tvoj problem, ne realna diskvakifikacija. Posao koji je odradio otkrivajući ilegalno prisluškivanje svog prethodnika je već ogroman.

    Odnosi sa Zapadom nimalo ne liče na odnose koje je imao DPS. Uostalom, sama ekonomska podrška koja se dobija to potvrđuje.

    Tek je argument "biće ovi gori za 30 godina" nekorektan. Možda bi ti za 30 godina ministrovanja bio lopov kao Petar Ivanović ali to nije realna činjenica. Nisi još ukrao 3 miliona za staru majku.
    Ihaaaaaaaaaaaaa koliko si ti riječi i konstrukcija ubacio koje ja niti sam napisao, niti sam implicirao. Sad vidim što je svima teško da komuniciraju sa tobom

    Označih crvenom ono što nisam rekao. Prvo, nisam rekao da mi smeta što je išao na litije već mi smeta što je DF kadar koga je SPC postavila, meni nije normalno da crkva postavlja prvog čovjeka ANB, ne znam kako je kod tebe. Drugo, nisam rekao da će "ovi biti gori za 30 godina" nego da su dobro zapeli da stignu DPS po zapošljavanju, jer su već, za kratko vrijeme, ubacili baš dosta svojih kadrova. Normalno da nova vlast neće trajati 30 godina, mijenjaće se sad ćešće, makar neki djelovi koalicija koje će biti na vlasti, to je ona jedna stvar koja je dobra do sad, promjena vlasti koja se desila, što sam i istakao.

    Sad, loši ministri da su iznad DPS prosjeka, teško smo to i mogli da vidimo za kratko vrijeme, nije ni bilo Budžeta do skoro da se išta uradi jer novi sastav parlementa blokira sve i blokiraće i dalje, jer dogovora i dalje nema, tako da Vlada ne može ni nove Zakone da donosi. Načekaćemo se dobro dok ne vidimo jesu li dobri ili ne.

  29. #15271
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,582
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,584
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Radulović je rame uz rame sa Mitrovićem za najgoreg ministra

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  31. #15272
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,709
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    Radulović je rame uz rame sa Mitrovićem za najgoreg ministra

    Тapatalk
    A bogami tesko dok je Braticke. A tu je i Bojanic “jedno pricam drugo radim”. Sta tek reci za Stijovica. A da, poljoprivrednici su svi dps-ovci pa ga napadaju. Koliko samo imena iskoci, a rekose prije izbora da ce sve eksperti zasjesti u fotelje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  32. #15273
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ihaaaaaaaaaaaaa koliko si ti riječi i konstrukcija ubacio koje ja niti sam napisao, niti sam implicirao. Sad vidim što je svima teško da komuniciraju sa tobom

    Označih crvenom ono što nisam rekao. Prvo, nisam rekao da mi smeta što je išao na litije već mi smeta što je DF kadar koga je SPC postavila, meni nije normalno da crkva postavlja prvog čovjeka ANB, ne znam kako je kod tebe.
    Izvini, posle tvoje izjave da je Vukšića postavila SPC mislio sam da raspravljamo na "rekla-kazala" nivou. Ako realno hoćeš argumentima onda mi reci na osnovu čega tako sigurno izjavljuješ da ga je SPC postavila. Ali ne tvitovi Ljuba Filipovića ili CdM anonimne grupe građana.




    Sad, loši ministri da su iznad DPS prosjeka, teško smo to i mogli da vidimo za kratko vrijeme, nije ni bilo Budžeta do skoro da se išta uradi jer novi sastav parlementa blokira sve i blokiraće i dalje, jer dogovora i dalje nema, tako da Vlada ne može ni nove Zakone da donosi. Načekaćemo se dobro dok ne vidimo jesu li dobri ili ne.
    Znači na osnovu 200 dana vlade si uspio da zaključiš da ih zapošljavanje po dubini čini istim kao pod DPS, ali vladine dobre rezultate možemo da potvrdimo tek nakon nekoliko godina?

  33. #15274
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Izvini, posle tvoje izjave da je Vukšića postavila SPC mislio sam da raspravljamo na "rekla-kazala" nivou. Ako realno hoćeš argumentima onda mi reci na osnovu čega tako sigurno izjavljuješ da ga je SPC postavila. Ali ne tvitovi Ljuba Filipovića ili CdM anonimne grupe građana.
    Znam pouzdano, niđe po netu nisam to našao. Ne tražim nikom da mi vjeruje, iskreno, i što bi
    Svakako, i da je "rekla-kazala", ti si pravio nekakve tvoje konstrukcije

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Znači na osnovu 200 dana vlade si uspio da zaključiš da ih zapošljavanje po dubini čini istim kao pod DPS, ali vladine dobre rezultate možemo da potvrdimo tek nakon nekoliko godina?
    Eto, ponovo ubacaš riječi, "isti kao DPS", a u quote-u ti stoji bukvalno ovo što sam napisao: "Sad, loši ministri da su iznad DPS prosjeka, teško smo to i mogli da vidimo za kratko vrijeme".
    Zapošljavanje ih valjda čini u tom dijelu istim, jer su i za 200 dana uspjeli da zaposle grdilo ljudi a sa druge strane, rekoh za budžet koji je kasnio i zakone koje neće moći da donesu zbog parlamenta, tako da se teško vidi konkretan učinak. Donijeli su dječije dodatke i besplatne knjige za osnovce, osnovana avio kompanija od državnih para, moratorijum na one DUP-ove u Budvi, dosta bazičnih stvari.

  34. #15275
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ja nabrojah konkretne učinke koje ti preskačeš. Čišćenje policije i ANB, evo i borba protiv šverca duvana, bolji odnosi sa Zapadom, refinansiranje dugova, bolja turistička sezona (čitam danas da smo 10-15% ispred Hrvatske i Albanije po posjećenosti a bili smo 40% ispod prošle godine), otkrivanje tajne podjele stanova i kredita majkama, gašenje MA umjesto ulaganja 155 miliona... i da je samo ovo puno bi bilo za 200 dana.

    Tamo gdje je ova vlada loša nije gora od DPS. Tamo gdje je bolja - daleko je bolja.

  35. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


Page 611 of 1249 FirstFirst ... 1115115616016076086096106116126136146156216617111111 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •