Page 318 of 1249 FirstFirst ... 218268308314315316317318319320321322328368418818 ... LastLast
Results 7,926 to 7,950 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #7926
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ponoviću - sigurno nije Spajić budžet prepravljao i uklanjao porez i sve ponovo prerađivao od sinoć do jutros. A to je ono što su Vijesti javile - da je vlada sinoć odustala od poreza a da je dotada bio u budžetu.

    Očigledno je postojalo više opcija budžeta, neko je Vijestima dostavio jednu da bi napravio frku. Sad Vijesti samo neće da priznaju da su nasankane.
    Vijesti nasankane? To je neka paralelna CG u koju si se samo ti teleportovao reklo bi se.
    Uozbilji se. Ovako postaješ gori nego branioci DPS sa vrhunca karijere.

    Vjerovatno je Darko Radunović, ili ja jutros prepravljao. Možga je i Gagarin nakon mene naišao pa čačkao i pakostio ministru Spajiću.
    Daj mani se bukvalnog shvatanja. Na kraju očigledno je da mu je to bila jedna od verzija budžeta, pa kad se čula reakcija javnosti i neko mu šapnuo to su nam glasači 1/1 pošlo se na backup varijantu.
    I onda povrh svega toga kažeš to nije razmatrano, a ovamo dokument sa tvojim potpisom u kojem to jeste razmatrano.
    Kao dijete koje pitaš jesi li slomio ćup i ono kaže nisam. I puštiš mu video snimak u kojem se vidi da jeste slomio ćup a dijete i dalje tvrdi da nije.

    Penal u svoj kazneni prostor bez potrebe.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  2. #7927
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Zasto ne oporezuju sami sebe za pocetak? Pa da onda pocnemo da vjerujemo tim ekspertima i politicarima.
    Zasto jedan politicar ima 10x vecu platu od obicnig gradjanina koji radi u voli, lakovic itd?
    Ja sam za to da obrazovan covjek ima vecu platu naravno, ali nemonte da uvijek puca po sirotinji, oporezujte vi gospodo sve one koji imaju platu preko 1200 eura a da nije doktor i svakog ko ima vise od 2 kuce ili stana, a ne udaraju porez na gorivo, sokove, penzije i ostale zajebancije.
    Oporezujte sami sebe jer dok ste bili opozicija niste nista cinjeli a uzimali ste grdne pare, oporezujte i ove koji su sad opozicija jer su 30 godina krali, vi to necete osjetit a drzavna kasa ce se fino napunit.

    Pockam se u eksperte i u novu vladu!

    Bolje mi je da me Milo krade, makar ima pricu i stav gospodski, a ne ove budaletine koji se pozivaju na eksperte a vec su nas zaduzili milijardu i udarili poreze vece no sto su bili.

    Sent from my SM-A505F using Tapatalk
    Uh uh, polako sa tom izjavom. Samo par stvari da te podsjetim:

    1. DPS Vlada je povećala PDV sa 17% na 19% 1.7.2013 godine.
    2. DPS Vlada je povećala PDV sa 19% na 21% 1.1.2018. godine.
    3. Jedini zakon ikad koji je dobio podršku Vlasti i opozicije je bio onaj kad su izglasavali zakon o poslanicima, njihovim zaradama i doživotnim penzijama.
    4. Bez stvaranja nove vrijednosti, budžet CG se svodi na puta puta ekonomiju - široki obim oporezivanja i velika baza poreske osnovice.
    5. DPS Vlade i opštinske uprave su uspostavile 2.502 različita fiskalna nameta građanima i privredi sa ciljem finansiranja budžeta i armije državnih službenika.
    6. Trebalo bi mi podosta vremena da istražim koliko su puta promijenjene akcize na naftne derivate, alkohol, gazirane sokove i ostalo. Skoro pa svake godine su i cigarete skuplje bile. Lijepa priča sa zapada to je radi zdravlja građana, a CG među najvećim konzumentima cigara u Evropi.
    7. Svaki budžet može uvijek da bude bolji. Ovaj današnji je samo predložen, a dok se usvoji nastavlja se privremeno finansiranje, a samim tim se sve više potkopava se deficit i konačna suma koja će da fali na kraju godine da saldo bude 0.

    Nema tog vunderkida koji će da riješi javne finansije u kratkom periodu. 4 mjeseca nije ni blizu dovoljno da se zađe u suštinu finansijskih problema svake javne institucije. Računaj da su i dio potrošili na istraživanje afera.
    O novima ne možemo ništa da pričamo dok ne prođe realizacija budžeta. Neću ti oktriti toplu vodu, da ako sezona ne bude na nivou 65% koliko su planirali, dva vrlo izvjesna scenarija su:
    - veće i skuplje novo zaduživanje od onoga što su planirali.
    - nemoj se iznenadit ako stopa PDV se dodatno poveća.

    Ne može se reć da je za to kriva nova Vlada. Kriva je pandemija, a bogami i DPS sa svojim potezima. Pa kad to dvoje oduzmeš, ostaje ti krivica ove Vlade a ne ostaje ti puno. Njihov udio u krivici raste vremenom provedenim na tim pozicijama a tu su tek 4 od 48 mjeseci.
    Last edited by hercules; 31-03-21 at 22:03.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  4. #7928
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Spaic u dopisu koji je potpisao&pecatirao nije napisao “saljem vam jednu od tri verzije nacrta zakona o budzeta” vec “dostavljamo vam nacrt zakona o budzetu”.
    Tako da, ako je imao vise opcija, i ovakav dopis poslao napravio je falsifikat i prevaru onoga koji je zaprimio dokument.
    Tako da biraj ili je falsifikator ili je promijenio stvari sto je sasvim legitimno. Kiksao je kad je pokusao da svali na novinare da lazu. Novinari se nisu dali, ufatili ga u laz, i sve je OK. Na malo bolan nacin uci da su novinari dobri sa tobom samo dok imaju interesa.
    A ako im ga kojim slucajem ugrozis, kucu ce iskopat bez pardona.
    Opet nedostaje objašnjenje osnovnog nedostatka te teorije.

    Ako je to bio predlog budžeta kako ga prepraviše od sinoć u 8 do jutros u 10?

    Budžet nije motokultivator da mu se svjećice zamijene pa ćeraj majstore.

  5. #7929
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ovo je neka nova Crna Gora i neka nova njezna Vlada na pravdanje cijih non-stop kikseva i fuckup-ova si se brzo naviknuo.

    Ono sto je pocetku izgledalo bas posteno danas izgeda malo komicno.

    P.S. Nothing personal. Tvoja pisanja jos ne izgledaju kao cisto jadikovanje
    Mislim da ne pratiš radnju fabule. Ako dežurni lelekači za nikad neprežaljenom bivšom vlašću ne mogu da nađu veći prigovor od ovoga onda ti je jasno kakav je budžet

    A kad je već i taj jedan prigovor pun rupa što ne postaviti par pitanja. Zabavno je čitati odgovore.

  6. #7930
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Usput, mozda su odigrali igru sa javnosti. Psovali bi ih zbog akciza i raznih stvari koje se naplacuju.
    Ovako kazu odrace penzionere. Svi se pomame oko toga. Oni se tu povuku, i sve je ok, niko ne pominje sladoles i cokoladu kao akciznu robu
    Ako su tako odigrali i svjesno uvalili fake Vijestima, onda je kiks sto nije na sebe prihvatio da je mijenjao u zadnji cas i svi srecni.
    Ovako se malcice popiskio po njima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Meni je to prvo palo na pamet.... Da je distrakcija klasična.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. #7931
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da ne pratiš radnju fabule. Ako dežurni lelekači za nikad neprežaljenom bivšom vlašću ne mogu da nađu veći prigovor od ovoga onda ti je jasno kakav je budžet

    A kad je već i taj jedan prigovor pun rupa što ne postaviti par pitanja. Zabavno je čitati odgovore.
    Stekao sam malo drukciji dojam. Oni forumski "dežurni lelekači za nikad neprežaljenom bivšom vlašću" daju dosta objektvne ocjene (pozitivne i negatvne) i pisu dosta konstruktivne komentare (pozitivne i negativne) povodom djelovanja nove vlasti, povodom izjava i praktickih koraka njezinih odredjenih funkcionera.

    Nemoj tako "maoisticki" otvarat vatru na sve sto se krece u smjeru koji nije "novoapostolski" i kao takav je po tvome neispravan. Nisi "crveni gardist" iz doba kineske Kulturne revolucje, a ni oni ti nisu "klasni neprijatelji"
    Last edited by A+A; 01-04-21 at 07:02.

  8. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  9. #7932
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Stekao sam malo drukciji dojam. Oni forumski "dežurni lelekači za nikad neprežaljenom bivšom vlašću" daju dosta objektvne ocjene (pozitivne i negatvne) i pisu dosta konstruktivne komentare (pozitivne i negativne) povodom djelovanja nove vlasti, povodom izjava i praktickih koraka njezinih odredjenih funkcionera.

    Nemoj tako "maoisticki" otvarat vatru na sve sto se krece u smjeru koji nije "novoapostolski" i kao takav je po tvome neispravan. Nisi "crveni gardist" iz doba kineske Kulturne revolucje, a ni oni ti nisu "klasni neprijatelji"
    Dojam je lijepa stvar i ljudi rado posjeduju jedan, pa čak i više njih. Ljudi takođe rado zaborave da dojam nije činjenica

    Mislim da je razumna kritika bilo čega, a posebno nove vlade, korisna stvar. Iz pohvala još niko nikad nije ništa naučio. Zato bez zadrške kritikujem tamo gdje mislim da treba, Leposavićevu priču o Srebrenici, ili zapošljavanje "po dubini".

    Ali moram priznati da mi je izvor velike zabave novotkrivena mogućnost kritikovanja kolega forumaša, koji su 30. avgusta otkrili onlajn slobodu i da ih niko neće uhapsiti što su nekoga nazvali prdnjavom ljudskom.

    Kao i kod svih takvih otkrivanja slobode, postoji potreba da se koristi svuda, pa kolegama lelkačima, čuš mene, forumašima, smeta sve, realno i imaginarno, od majbaha koji se nije vozio do predloga poreza koji nije ni ušao u budžet.

    Iako mi je drago što su se ovako osvježili ne mogu da odolim da ih malo ne peckam zbog toga, ali ne brini, sve je to na krajnje prijateljskoj osnovi

  10. #7933
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Vidim niko ne komentarise da Privredni sud ponovo jase.
    Donijeli su odluku da se sa Aerodromi CG naplate od drzave kao vlasnika akcija u Montenegro airlines. Presuda nema pravu zalbe, a pozvali su se na iskusvo evropskog suda za ljudska prava.
    Kao da nemamo zakon o privrednim drustvima i zakon o obligacionim odnosima. Nego preskaces domace zakone i pretpostavljas mogucu presudu suda za ljudska prava.
    I poslije ce da vam bude problem kad zajase DF i raspusti sve institucije i dovede svoje, koji ce da presudjuje ovima kad pocnu da se zale.... Nego neka ce, taman

    Ps
    Dje ga je @Gagarin, rekao sam da ce se ovakve presude biti sve cesce. A ovamo se poziva na zakon
    Tu sam
    Ne znam što je tolika muka oko ove presude. Iz budžeta pare idu u 100% državnu firmu. Ako oće da ih izvuče država, isplati sebi dividendu, pri čemu sebi plati porez 9%.
    Presuda je da država prebaci sebi iz lijevog u desni džep što se finansijskog efekta po državu tiče.
    Tako da ne vidim neki razlog za tvoju dramu u konkretnom slučaju.
    Za sve drugo hmmmm... Govorih ti ja da će biti vrlo problematični dugovi Montenegro Erlajnza sa međunarodnog stanovišta i da je klizav teren. Pominjah plate zaposlenih koje se duguju i kojima radi taximetar jer niko ne ćera firmu u stečaj iz nekog razloga. Usput, presude Suda za ljudska prava moraš primjenjivat, a konvencije koje si kao država potpisao imaju supremaciju nad nacionalnim zakonodavstvom.

    Slabo se u pravo razumijem ovo što sam napisao je limit koliko bih smio da se izjasnim. A i to što u glavu imam iz te oblasti je od "jednog što je gleda" ako se sjećaš fore kad smo mali bili. Elem, popijem kafu sa jednim bivšim sudijom, sada skupim advokatom, ponekad. Od njega čuh par interesantnih stvari. Npr. ako nisu slučajevi kao suza čisti, a uglavnom nisu, zavisi od sudije kako presuđuje. Kaže da dobar sudija može napisati obrazloženja za dijametralno suprotne presude i da u oba slučaja iste ne padnu na višoj instanci. Čemu ovaj izlet sa "nekim koji je gledao"? Pa ovdje o presudama saznajemo iz medija. Kad se ovdje iskomentariše, tada se komentariše ono što je napisao novinar, obično nesvršeni student prava. Da li je iko ikad zaista pročitao obrazloženje?

    Npr. Apelacioni je ukinuo presudu za "Državni udar" i pokazao da je "opsvježilo". Onda je potvrdio presudu novinaru Martinoviću i isti Apelacioni je ostatak Milovog režima. Ja razumijem Vijesti, Mans i sl.. žive od toga biznisa. Dok je bio DPS, kad Vijesti dobiju presudu to je dokaz "da nisu sve sudije korumpirani Milovi poslušnici", a kad izgubi "sudovi su sluge režima", što bi Dubioza kolektiv pjevao "Igrali smo dobro, al pokrao nas sudija".
    I naravno isto takvo paljenje je na forum. Npr. Da li je neko pročitao presudu i obrazloženje za Martinovića što je dobio godinu?
    Pričam iz razloga što je sudija sa kojim se družim, kad su počeli razni klanaši da budu zvijezde novina meni kazao da to nije normalno da kriminalci budu izvori novinarima. Tada je predvidio da će neki novinari ostati bez glave zbog toga, a da će neke kriminalci uvalit na robiju kroz druženje. Objasni mi tada da ti novinari nisu baš pametni kad se time bave i da je vrlo nejasna linija između izvještača i aktera. I zamalo pogibe Jovanovićka kad ubiše Migija. Lakićka dobi metak u nogu, i posle barjačenja Vijesti sa njom u cilju fund raisinga dobi i otkaz u firmu koja je barjačaila. Martinović zakači godinu.

    Ovo samo iznosim iz razloga što mislim da većina sudija presuđuje kako misli da treba. Korumpiranih svakako ima i onih sa "autocenzurom". O Privrednom sudu a i Jovaniću se svašta čulo. Sa druge strane, vjeruj, Predsjednik suda sudiji baš ništa ne može.

    Što se DF tiče, dobro došao u Vladu, što se mene tiče. Sukob između njih i Krivokapića je više sparing nego tuča. Odgovara i jednima i drugima trenutno. A i da umjesto Krivokapića i njegovih ljudi uđe DF u vlast, srećno bilo. Samo bi URA i Demokrate morale više da se bave kontrolom ludaka kako ih zapad ne bi otpilio, a bez njih su mrtvi. Tako da prijetnje DF-om umjesto Krivokapića, dobro je to...
    A da bi DF napravio haos u sudstvu i doveo svoje, možda nekada, kad skupi 2/3. Jer za razliku od tužilaštva u sudstvu je zakovano kao ustavna kategorija.

  11. #7934
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Ajde sad. Cimnuo sam te ne samo zbog MA, vec i zbog rasprave da investitore plasi mijenjanje pravila u sred godine.
    Ozbiljne vise plasi ovakva presuda. Pitaj toga sto je "gledao".
    Rijetko se desi, a drzavi se evo drugi put desava da presuda nema zalbu. Nije ovo 15 sudjenje nego prvo.
    EU sud za ljudska prava nadizilazi nase u dva slucaja. Iscrpljena su sva pravna sredstva u drzavi ili u drzavi ne postoji pravni slucaj toga tipa prije toga, ili ne postoji zakon.
    Ni jedna od ovih stvari nije ispunjena da bi se pozvao na EU sud.
    Kad vec pricamo o potencijalnim investitorima, da ponovim
    SUD JE DOSUDIO DA VLASNIK AKCIJA PLATI POTRAZIVANJE SOPSTVENOM IMOVINOM VAN PRIVREDNOG DRUSTVA.
    Treba li da ponovim koliki je to problem bilo kome da ulozi ovdje
    Imamo zakon o privrednim drustvima i imamo zakon o obligacionim odnosima i po njima se sudi evo 30 god. I onda se pozoves na, pazi sad, praksu ne konkretan slucaj, nego na praksu.
    A za DF i sudije, i ustavna ogranicenja, pa nemoj da si naivan. To je i DPS radio. Sacekaju podnosenje slucaja, da u rotaciji naidje odgovarajuci tuzilac ili sudija. Jeste bas ih slucajno Mugosa zapade za sudjenje. Bas slucajno Katnic izvidja toliko.
    Da te malo prosvijetlim. Ukoliko DF preuzme tuzilastvo i policiju znas li koliko ce ih interesovati ustav. Ustav sudiju ne brani od krivicnog gonjenja ili hapsenja.
    Pa i DPS je to radio, nije da se ni sa tim nema iskustva

  12. #7935
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Rješenje Privrednog suda o pravnoj stvari u korist Aerodromi CG je sudski epilog na prigovore predstavnika Države tj. Zaštitnika imovinskih interesa u odnosu na postavljanje Države na mjesto izvršnog dužnika umjesto MA.
    Taj inicijalni postupak je izvršni postupak pred javnim izvršiteljem Za prinudnu naplatu potraživanja utvrđenih pravosnažnom sudskom odlukom.
    Sud je prihvatio da se zakonom o konsolidaciji MA kao aktom veće pravne snage koji je i dalje na snazi, Država zakonom obavezala kao garant isplate dopsjelih potraživanja prema MA, nešto kao državne garancije ili obveznice.
    Sve to uz činjenicu da je zakon i na današnji dan na snazi, tj. primjenjuje se u pravnom sistemu i kao takav je obavezujući.
    Naravno, Država ima pravo da sredstva koja su naplaćena prinudno i koja predstavljaju vanredni prihod u ovoj godini kao dobit vrati natrag u budžet kao dividendu.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  14. #7936
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    [/QUOTE]
    SUD JE DOSUDIO DA VLASNIK AKCIJA PLATI POTRAZIVANJE SOPSTVENOM IMOVINOM VAN PRIVREDNOG DRUSTVA.
    Rijetko se desi, a drzavi se evo drugi put desava da presuda nema zalbu. Nije ovo 15 sudjenje nego prvo.
    Ajde ovako... Nemam savjetnika "gledača" pored mene. Saglasan sam da je ovo katastrofa na prvu loptu. Nisam pročitao dokument, nije mi ratumačeno, sve što znam to je iz tvojih postova, što mi je i normalnije nego iz novina.
    Znaš što me buni? Rekao sam ti finansijski efekat na državu je nula. 100% državna firma naplaćuje prinudno od države vlasnika. Država može da ih instant vrati nazad kroz dividendu.
    Polazim od dvije premise. Sudija za ovakvu presudu sigurno nije korumpiran. Niko nema finansijskog motiva da ga korumpira. Nije ni retardiran... Jedino što mi prolazi kroz glavu zašto je došlo do ovoga jeste da se sudija pozivao na Zakon o državnoj pomoći MA. Napamet pričam, moguće da je tu kvaka.
    Da zaključim presuda mi nema rezon ni da je politička, ni da je korupcija, a ni toliki nivo neznanja.
    A tek da je pravosnažna...
    Znaš da sumnjam u jednu stvar. Teorija zavjere je, ali ne isključujem. Moguće da je ova presuda u stvari državna pomoć Vlade aerodromima na mala vrata. Ovako elegantno zaobiđeš dosta koraka. Ne bi me čudilo da su Aerodromi u problemu što se likvidnosti tiče i da su se neđe uvezali garancijama za MA, a neđe su i kiksali pare kao u Atlas banku.
    Isto kao što za budžet ne isključujem da je porez na penzije prepadanje, kako bi lagano prošle akcize. Samo što je malo Spaić zaigrao sa Vijestima

    Cijenim forumaše kao above average, ali ne mislite valjda da Krivokapićeva naivnost i navodna prstodušnost nije samo lijep imidž, taman kakav treba narodu nakon namazanaca. A lik iza prenamazan. Ako mislite da griješim onda ništa.

    Da te malo prosvijetlim. Ukoliko DF preuzme tuzilastvo i policiju znas li koliko ce ih interesovati ustav. Ustav sudiju ne brani od krivicnog gonjenja ili hapsenja.
    Najgore što se može desiti sudiji je tužilački pritvor od 72 sata i gnjavaža sa tužilaštvom. I tu treba biti baš ekstreman da to napraviš. Tako da su sudije bijeli međedi. To ćete tek da otkrivate. DF je 27/41 a ostali će morati malo da ih štopuju.

    Pa i DPS je to radio, nije da se ni sa tim nema iskustva
    Ne sjećam se da je DPS hapsio sudije koji mu se ne sviđaju. Maksimum odmazde bio je nema napredovanja i nema stana. Zbgo takvih stvari "gledač" ode u advokate, bio malo svojeglav, ma i prgav i iskren sa Vesnicom, što je najgore pred trećim licima. Imao je rezultat takav da ga nije mogla razriješiti i čovjek je otišao sam kad je dobio vrhunske uslove od partnera.

    Tako da više prepadanja "onda će DF da preuzme" makar mene slabo "rade". Evo preuzima to što može po državi. Sjećamo se našeg heroja Bojanića i njegovog qrtzobecanja kako mu niko neće postavljat kadrove pa mu ga eno referent Pantitj, ustvari nije Pantitj nego Rovčo Tesla direktor EPCG. Mada Tesla je demokrataTako da sa tom pričom "što ako DF preuzme", a neka preuzme slobodno. Bar onda znamo na čemu smo. I onda će se Dritan baviti njihvovim štopovanjem, vjerovatno jednako uspješno kao koordinacijom sektora bezbjednosti.
    Edit: sad vidjeh, moram trolovat uprkos svemu. Ili će Dritan pravdati gadosti DF, kao što objašnjava gadosti npr. kako Leposavić nije negirao genocid. Ili kako je za curenje u ANB kriva neka žena, a ne Vukšić kako je rekao prije nekoliko dana.
    Last edited by Gagarin; 01-04-21 at 11:52.

  15. #7937
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Rješenje Privrednog suda o pravnoj stvari u korist Aerodromi CG je sudski epilog na prigovore predstavnika Države tj. Zaštitnika imovinskih interesa u odnosu na postavljanje Države na mjesto izvršnog dužnika umjesto MA.
    Taj inicijalni postupak je izvršni postupak pred javnim izvršiteljem Za prinudnu naplatu potraživanja utvrđenih pravosnažnom sudskom odlukom.
    Sud je prihvatio da se zakonom o konsolidaciji MA kao aktom veće pravne snage koji je i dalje na snazi, Država zakonom obavezala kao garant isplate dopsjelih potraživanja prema MA, nešto kao državne garancije ili obveznice.
    Sve to uz činjenicu da je zakon i na današnji dan na snazi, tj. primjenjuje se u pravnom sistemu i kao takav je obavezujući.
    Naravno, Država ima pravo da sredstva koja su naplaćena prinudno i koja predstavljaju vanredni prihod u ovoj godini kao dobit vrati natrag u budžet kao dividendu.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Činiš mi se avizan za ovo, pa da pitam. OK, država i dalje garantuje jer Skupština nije stavila Lex Specialis van snage. I recimo, zaposleni ode kod advokata, jer je zakon đe država garantuje još na snazi i traži zaostale plate. I zavede se tužba na dan kad je zakon važio, odnosno država garantovala. Mogu li zaposleni tako dobiti pare ako imaju status kao Aerodromi što mi je logično?

  16. #7938
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    https://www.antenam.net/politika/194...ic-i-simonovic
    Ministarka odbrane Olivera Injac donijela je rješenja kojim se iz Obavještajno-bezbjednosnog direktorata uklanjaju majori Radule Čović i Ivica Simonović i preraspoređuju na druge dužnosti iako su postavljeni u sektor OBD-a prije nepuna dva mjeseca
    Ovo mi nekako lici na onu Silerovu: Der Mohr hat seine Arbeit getan, der Mohr kann gehen
    Last edited by A+A; 01-04-21 at 12:31.

  17. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:

    BAR

  18. #7939
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Činiš mi se avizan za ovo, pa da pitam. OK, država i dalje garantuje jer Skupština nije stavila Lex Specialis van snage. I recimo, zaposleni ode kod advokata, jer je zakon đe država garantuje još na snazi i traži zaostale plate. I zavede se tužba na dan kad je zakon važio, odnosno država garantovala. Mogu li zaposleni tako dobiti pare ako imaju status kao Aerodromi što mi je logično?
    Evo objasni covjek na brzinu. Ne da moze to sto ti pricas vec je na snazi svaka stavka koju je drzava preuzela na sebe. Nisam citao previse jer me nije interesovalo sipanje 155 miliona i kako se doslo do toga.
    Ukratko, Agencija za zastitu konkurencije je rekla da drzava ne moze da da novac MA jer nema zakonskog osnova. Ali Lex specijalis o pomoci MA je jos uvijek na snazi i u pravnom sistemu CG. I sve obaveze koje je drzava preuzela po tom zakonu su na snazi, osim mogucnosti da da pomoc.
    AZK se nije bavio, jer ne moze, zakonitoscu i ustavnoscu zakona, vec samo je reklo da ne mogu da daju pomoc. A sve ostalo je na snazi i dalje

  19. #7940
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,694
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    zanimljiva stvar je ta da su tih 155mil pomoći izglasani decembra 2019. godine. to se stavilo pred izglasavanje spornog zakona vezanog za Crkvu. tad niko od opozicije (a sadašnje vlasti) nije riječ o tome rekao. a sad im je vlada kriva zbog MA

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  20. #7941
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    zanimljiva stvar je ta da su tih 155mil pomoći izglasani decembra 2019. godine. to se stavilo pred izglasavanje spornog zakona vezanog za Crkvu. tad niko od opozicije (a sadašnje vlasti) nije riječ o tome rekao. a sad im je vlada kriva zbog MA

    Тapatalk
    Elem, ovo ce drzavu da kosta:
    25 miliona eura poreza i doprinosa prevodjenjem u akcijski kapital, tj supalj nos do ociju plus da vrate pare koje je PU uzela.
    32 miliona Aerodromima od kojih je 16 valjda placeno, a ovo se sad uzima prema planu iz tog zakona.
    6,5 miliona SMATSA uvecano za kamate(nemam pojma je li ovo vec placeno)
    6,8 miliona hipotekarnoj banci(ni ovo ne znam je li vec isplaceno)
    6 miliona dobavljacima(da ne pricamo o prenaduvanim fakturama za ketering) i to ce da se plati.
    Nego hoce li rasko ili boskovic ili markovic tvitnuti da su drzavi napravili budzetsku stetu donosenjem zakona po skracenom postupku.
    Ah da, izglasala skupstina, kolektivna odgovornost kao u budvi pa se ne broji

  21. #7942
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,694
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    tada je na forumu bilo priče da će se ova pomoć obiti o glavu. i da će pasti na teret nas građana. DPS je tvrdio da spašava nacionalni ponos, ovi drugi standardnu priču i ćao. koliko je ovakvih stvari kao ova pomoć MA prošlo. i onda mi dođu i plaču za MA po društvenih mreža

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #7943
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Evo objasni covjek na brzinu. Ne da moze to sto ti pricas vec je na snazi svaka stavka koju je drzava preuzela na sebe. Nisam citao previse jer me nije interesovalo sipanje 155 miliona i kako se doslo do toga.
    Ukratko, Agencija za zastitu konkurencije je rekla da drzava ne moze da da novac MA jer nema zakonskog osnova. Ali Lex specijalis o pomoci MA je jos uvijek na snazi i u pravnom sistemu CG. I sve obaveze koje je drzava preuzela po tom zakonu su na snazi, osim mogucnosti da da pomoc.
    AZK se nije bavio, jer ne moze, zakonitoscu i ustavnoscu zakona, vec samo je reklo da ne mogu da daju pomoc. A sve ostalo je na snazi i dalje
    Pogledah zakon. Ok, sad je jasno, Privredni sud je pravilno presudio, eto de . Radnici ga popušili seems like.

    Ima da se aerodromima isplati 32 Mln iz budžeta (iz lijevog u desni džep)
    SMATSA 6,5 Mln mora se po zakonu, a bez toha nikad ne bi poletio TM
    Hipotekarna 6,8 Mln, morao bi svakako jer je bio kredit sa državnom garancijom.

    One bajke o 155 Mln malo su mi bile preuveličane gdje je izuzev ovoga neko pretvaranje poreza u kapital (nula ostaje nula što se tiče cash flow) i kinta za avione i dobavljača.
    Kad se sve sabere, a vidimo koliko će koštat To Montenegro nisam siguran u neke drastične uštede, izuzev odluke Agencije.
    Pretpostavljam da je ušteda na avionima, ali ne vidim da bi Embraer bio gadljiv da ih MA proda po cijeni kao TM.
    Ovako, dozvole, lotovi etc...
    Ali pričasmo milion puta do sad.

  23. #7944
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Usput, mozda su odigrali igru sa javnosti. Psovali bi ih zbog akciza i raznih stvari koje se naplacuju.
    Ovako kazu odrace penzionere. Svi se pomame oko toga. Oni se tu povuku, i sve je ok, niko ne pominje sladoles i cokoladu kao akciznu robu
    Ako su tako odigrali i svjesno uvalili fake Vijestima, onda je kiks sto nije na sebe prihvatio da je mijenjao u zadnji cas i svi srecni.
    Ovako se malcice popiskio po njima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nisi daleko, ali ja mislim da je zapravo bilo nešto drugačije, ali da krenemo od činjenica.

    činjenica 1: Vijesti - glasilo Vlade CG, ozbiljan igrač u kreiranju javnog mnjeja
    činjenica 2: Spajić - ministar finansija, najistureniji čovjek Vlade CG, ako ne računamo premijera i Bratićku koja je ljudima interesantna iz sasvim idiotskih razloga
    činjenica 3: treba sklepati budžet CG, a pri tome biti inovativan, opravdati zvanje ''eksperta" i isporučiti ga na vrijeme (jako kratak rok)

    Spajić napravi budžet. Vijesti imaju ekskluzivno pravo na objavu djelova koji su interesantni javnosti.
    Spajić mora da puni budžet u razorenoj državi, nema mnogo opcija, a i te koje ima se svode na to da poveća namete građanima. Nije on kriv, jednostavno je tako.
    Najnepopularnija mjera - udarac na penzionere. Mjera nije neophodna, ali ćemo ispipati teren, pa ako prođe prošla je.
    Vijesti objave.
    Penzioneri odu u lude.
    Milan Knežević (čitaj DF) tvituje i najavi kako on neće glasati za budžet upravo zbog stavke o penzionerima.
    Spajić munjevito reaguje i ukloni spornu stavku, jer svakako već ima pripremljen plan budžeta i bez nje. Razoruža DF po pitanju razloga za neizglasavanje budžeta.
    Kaže da Vijesti lažu.
    Vijesti dokažu da ne lažu.
    Spajić 24 sata nakon toga gostuje u najgledanijoj emisiji u Crnoj Gori (Načisto, TV Vijesti).

    Svi su dobitnici, osim DF-a koji se upecao. I sad nema razlog da ne glasa budžet (mislim, mogu da se gicaju oko tužilačkih zakona itd, al oko budžeta više ni "a") a da to ne bude okvalifikovano kao opstrukcija.

    1. Spajić ima budžet na vrijeme
    2. Vijesti jačaju ionako dominantan procenat povjerenja u svoj portal i televiziju i to na račun najvažnijeg ministra u Vladi koju podržavaju. Klasično izmišljanje nekog malog konflikta.
    3. Vlada besplatno ispitala raspoloženje penzionera nakon promjene vlasti i jedan (vjerovatno mali) dio definitivno odobrovoljila time što im neće dirati penzije... za sad.
    4. Sve će se ovo zaboraviti za maksimum 14 dana.

    edit: 5. Histerija oko Leposavića i Srebrenice ugušena makar na par dana
    Last edited by Babbo Natale; 01-04-21 at 13:17.

  24. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  25. #7945
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Elem, ovo ce drzavu da kosta:
    25 miliona eura poreza i doprinosa prevodjenjem u akcijski kapital, tj supalj nos do ociju plus da vrate pare koje je PU uzela.
    32 miliona Aerodromima od kojih je 16 valjda placeno, a ovo se sad uzima prema planu iz tog zakona.
    6,5 miliona SMATSA uvecano za kamate(nemam pojma je li ovo vec placeno)
    6,8 miliona hipotekarnoj banci(ni ovo ne znam je li vec isplaceno)
    6 miliona dobavljacima(da ne pricamo o prenaduvanim fakturama za ketering) i to ce da se plati.
    Nego hoce li rasko ili boskovic ili markovic tvitnuti da su drzavi napravili budzetsku stetu donosenjem zakona po skracenom postupku.
    Ah da, izglasala skupstina, kolektivna odgovornost kao u budvi pa se ne broji
    U totalu, neto trošak je ovo boldovano. Da si poćera MA u stečaj pare od poreza ne bi gledao. pare za Aerodrome je iz lijevog u desni džep, sjutra ih možeš povući kao dividendu. Hipotekarna je svakako pokrivena državnom garancijom, da je MA pošla u stečaj morala bi država da im isplati. I SMATSA mora da se plati ako mislimo da nam ikad poleti avion To Montenegro.

    Dakle LEX Specialis skuplji od stečaja za 6 Mln dobavljačima, a pokušavaš spasiti kompaniju. I koliko će u međuvremenu Air Serbia odnijet para sa kartama Pg-BG 250 EUR. I koliko košta čekanje da uzleti TM.

    Moguće da su imali ovakve neke stvari na umu.


    Usput, jel branio ko novoj većini da stavi zakon van snage kad su sastavili koaliciju. Nisu morali čekat Vladu.

    Of topic, pominjao si juče telekomunikacione operatere i njihov oligopol. Na PG-BG bio je duopol i cijena povratne od oko 130-140. Osta jedan prevoznik u monopol cijena karte 250+.
    Ekonomska teorija u praksi, bolji i duopol i oligopol nego monopol

  26. #7946
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Činiš mi se avizan za ovo, pa da pitam. OK, država i dalje garantuje jer Skupština nije stavila Lex Specialis van snage. I recimo, zaposleni ode kod advokata, jer je zakon đe država garantuje još na snazi i traži zaostale plate. I zavede se tužba na dan kad je zakon važio, odnosno država garantovala. Mogu li zaposleni tako dobiti pare ako imaju status kao Aerodromi što mi je logično?
    Nije identična primjena jer je ACG iniciralo izvršenje na osnovu pravosnažnih presuda, znači već presuđene stvari.
    U zakon ne ulaze zarade zaposlenih već samo kao opcija za utuženje eventualno porezi i doprinosi na zarade iz prethodnog perioda do kraja 2019 godine kada je i usvojen zakon, ako je ostao dio koji nije naplaćen prinudnom mjerom PU nakon informacije o obustavi operacija

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  27. #7947
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    I sam Lex specialis je koncipiran da se značajan dio sredstava narodski rečeno "zavrti" kroz sistem i vrati natrag u budžet jer su i dugovanja pretežno zasnovana prema državnim kompanijama, dok je iznos sredstava, kako je bilo obrazloženo, trebalo da posluži za ulaganje u flotu.

    Dio potraživanja je svakako trebao da se provrti i zato ova odluka suda ne treba da iznenađuje.
    Npr. ukoliko bi SMATSA kojoj se isto po zakonu garantuje preuzimanje dugova imala neku pravosnažnu presudu prema MA mogla bi po istom receptu i principu da traži naplatu sredstava. Ako to npr. ne bi uradila, mogao bi neko da ih pita zašto nijesu štitili interese kompanije a imaju na raspolaganju važeći zakon.
    Naravno, ovo je samo pretpostavljeni scenario.

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  28. #7948
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    I da, Agencija za zaštitu konkurencije nije donijela nikakav meritorni stav i ocjenu usklađenosti već je samo rješenjem pokrenula ispitni postupak usklađenosti odredbi Lex specialis-a sa odredbama Zakona o kontroli državne pomoći i naložila MKI da privremeno obustavi dodjelu sredstava preduzeću MA do odlučivanja o usklađenosti.
    Nije poznato da li je do danas uopšte okončan ispitni postupak.



    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  29. #7949
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    Nije identična primjena jer je ACG iniciralo izvršenje na osnovu pravosnažnih presuda, znači već presuđene stvari.
    U zakon ne ulaze zarade zaposlenih već samo kao opcija za utuženje eventualno porezi i doprinosi na zarade iz prethodnog perioda do kraja 2019 godine kada je i usvojen zakon, ako je ostao dio koji nije naplaćen prinudnom mjerom PU nakon informacije o obustavi operacija

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

    Veoma precizno. TY

  30. #7950
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    ...

    edit: 5. Histerija oko Leposavića i Srebrenice ugušena makar na par dana
    Preminulo 12 osoba, 355 novoinficiranih
    Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom u Crnoj Gori od početka pandemije je 1286
    Potpuno sam svjestan toga da je moja izjava u nekom smislu blasfemija, ali rekao bih da gore navedene brojke su trenutno puno bitnije pitanje za Crnu Goru.
    Molim, nemojte me pogresno shvatiti
    Last edited by A+A; 01-04-21 at 18:17.

Page 318 of 1249 FirstFirst ... 218268308314315316317318319320321322328368418818 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •