Page 242 of 1249 FirstFirst ... 1421922322382392402412422432442452462522923427421242 ... LastLast
Results 6,026 to 6,050 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #6026
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pa da, zahvaljujuci Austrijancu, Habzburgovcu sta li vec, koji je tobos bio masinbravar (da masinbravari su u to doba tecno pricali 8 jezika, svirali klavir kao profesionalni muzicari itd. kakva prica za diletantske mase), CG je razvijena ovo ono. Kao sto rekoh i tad smo bili 100 god. iza Hrvatske i Slovenije, a puno iza ostalih razvijenih drzava Evrope. Nije on razvijao CG nego gradjani CG od svojih para, svojim rukama i nogama. Koliko su god. gradjani CG odvajali pare za elektrifikaciju ? Da nije bilo njega i njegovog uvodjenja komunizma na ove prostore, ovo bi danas bila moderna, razvijena zemlja, bogatija od Svajcarske, ali dobro svi koji misle drugacije su za Dobrotu, mozda bi ih trebalo i 'skloniti' kao za vrijeme Tita - e ovakvo razmisljanje je zasluga toga nepomenika gore.
    Za Titovo vrijeme smo se toj Hrvatskoj i Sloveniji i najvise priblizili. Ne zaboravi da se komunizam nastanio u CG i bez Tita i to se spustio i na seljastvo uz Dalmaciju i Hercegovinu. Komunizam je bio ovdje i u Grckoj i u Italiji ali tamo je Jalta odradila svoje. Sumnjam da bi smo bez Tita bili druga Svajcarska nego uzmi u obzir da bi se lako mogla pojaviti crnogorska varijanta Envera Hodze. Pogledaj samo Milovana Djilasa, bracu Dapcevic, Jova Kapu, Blaza Jovanovica, Lalica, Zogovica. Ni Sjeverna Koreja ne bi ih se postidjela. U Grckoj je rat trajao do 1949 i rijesen je direktnom intervencijom Britanaca po sporazumu iz Jalte.
    E sad sto su i titoisti zaglibili druga je prica ali ne samo njihova. Imas jednak ako ne i veci broj drzava pod palicom desnicara koje su takodje ekonomski pukle. Sve tako do korporativne Amerike cije pronevjere, dugove, lopovluke placaju americki poreski obveznici jer tako vlast kaze.

  2. #6027
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A Blažo Jovanić sinonim za nepristrasnost.

    Zamisli po Jovaniću država sa preko 99% vlasništva nema pravo da zakaže skupštinu? Pa to je državno, tj. naše.

    Mene je ovo iznerviralo u potpuno drugom smislu...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    A vidi se po presudi. Odbor ima rok 30 dana od prijema zahtjeva. 14.januara primaju zahtjev za sazivanje skupstine, koji zakazuju za 16.mart. To je mnogo vise od 30 dana. Sto znaci da su prekrsili zakon na koji se pozivaju.
    Prekrsio ga je i privredni sud jer nije reagovao.
    I sad prozivamo novu vladu za nepostovanje zakona, a prekrsili ga i odbor direktora i privredni sud.
    Dobro bi bilo da pocnu da se objavljuju imena sudija koji donose ovakve odluke.
    Da bar svi znamo ko su ti kadrovi, a ne kriju se iza institucije.
    Prema Zakonu to su mogli da učine ili Odbor direktora EPCG ili Privredni sud, ukoliko bord to nije uradio za mjesec nakon zahtjeva akcionara.
    Last edited by Hell Raiser; 23-02-21 at 14:05.

  3. #6028
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    "ROK ZA PRIJAVE JE TRI DANA"

    MUP pozvao zainteresovane da se prijave za v.d. generalnih direktora u više direktorata

    Kako se navodi u obavještenju koje je objavljeno na sajtu MUP, kandidati moraju imati VII 1 nivo kvalifikacije obrazovanja i najmanje dvije godine radnog iskustva na poslovima rukovođenja ili pet godina radnog iskustva, u skladu čl.24 stav 3 sa Zakonom o državnim službenicima i namještenicima.

    Ista praksa kao do sad pa ispada da je neophodno konsultovat EU oko bilo čega jer težimo da usvajamo njihova pravila osim u oblasti obrazovanja pa imamo stepen VII 1 koji znači 4 god. po starom modelu !!! Koliko je meni poznato postoji bačelor ( 3 god. ) ,master ( 5 god. ) i doktorat ( 8 god. ) i nikakav problem nije da stepen VII 1 bude u nekim situacijama ali je bzv da bude skoro na svakom oglasu ...

    deuscroix

  4. #6029
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,736
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ne odgovori mi za istoričara kojeg smatraš relevantnim, pa da i ja saznam kako je nekad bilo.
    Mislim da se taj istoričar zove Menije Deda Pričao.

  5. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  6. #6030
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    A Blažo Jovanić sinonim za nepristrasnost.

    Zamisli po Jovaniću država sa preko 99% vlasništva nema pravo da zakaže skupštinu? Pa to je državno, tj. naše.

    Mene je ovo iznerviralo u potpuno drugom smislu...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ne znam Kimmi koliko je pristrasan ali ako je donio ovu presudu nedje bi trebalo da ima pravno utemeljenje za istu. Da ovi nisu ispostovali proceduru, na nesto se morao zakaciti koliko god bio pristrasan.
    Ovo ti iz iskustva pricam, sud prvo sto gleda je dal su rokovi i procedura ispostovani ako nisu dzaba ti je sve ostalo u startu si izgubio.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #6031
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Mislim da se taj istoričar zove Menije Deda Pričao.
    To je to prica napaljene djecine koja misli da je popila svu pamet svijeta. Jer brate pod masinbravarom je bilo sve najgore,ali zato da je ostao kralj i draza mihajlovic to bi onda prosperitet bio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #6032
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Bgm dps puca po šavovima što bi reko bečkela.

    No, pas je najopasniji kad je u ćošak. Biće svega...

  9. #6033
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Bgm dps puca po šavovima što bi reko bečkela.

    No, pas je najopasniji kad je u ćošak. Biće svega...
    Opet im je prica o ugrozenosti CG. Znaci da jos nosu naucili lekciju od avgusta... Treba im novi vodja inace ce se dogodine marginalizovati.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  10. #6034
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Opet im je prica o ugrozenosti CG. Znaci da jos nosu naucili lekciju od avgusta... Treba im novi vodja inace ce se dogodine marginalizovati.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Ja ne znam imaju li PR menadžera ili nešto. Vlada ga nema, a da DPS poslije 30 godina nije uspio da ga nabavi, strašno. Mada im nije ni trebao. Sjećate se u BP prije 7-8 god kad je onaj izjavio u dps kampanji: bolje jedan lav ispred 100 ovaca...

    Ne znam šta će Sanji priča o velikosrpstvu itd... Daj brate, čim je spomenula tu riječ dala je kohezivni politički implant opoziciji. Sve i da se radi o velikosrpstvu (a tema je hiljadu stvari, običan čoek ne živi od veliko(dodaj naciju))...

    Kakva je to kampanja kad je cijeli život opština/selo/država/ulica/katafa/šuma ugrožena od velikosrpstva.

    I na tome se svodi sve.

    Sa druge strane, ekstremnih elemenata ima, ali to je poentiranje ala svi muslimani su teroristi.

    Iako me neki ovdje na forum uzimaju za nekog anti-nekog, ja pokušavam da shvatim ovaj nerazum.

    Glava me boli, a mislim da su 99% pare neke u pitanju.

    Haj, haj, haj...
    Last edited by Saruman; 23-02-21 at 20:04.

  11. #6035
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ja ne znam imaju li PR menadžera ili nešto. Vlada ga nema, a da DPS poslije 30 godina nije uspio da ga nabavi, strašno. Mada im nije ni trebao. Sjećate se u BP prije 7-8 god kad je onaj izjavio u dps kampanji: bolje jedan lav ispred 100 ovaca...

    Ne znam šta će Sanji priča o velikosrpstvu itd... Daj brate, čim je spomenula tu riječ dala je kohezivni politički implant opoziciji. Sve i da se radi o velikosrpstvu (a tema je hiljadu stvari, običan čoek ne živi od veliko(dodaj naciju))...

    Kakva je to kampanja kad je cijeli život opština/selo/država/ulica/katafa/šuma ugrožena od velikosrpstva.

    I na tome se svodi sve.

    Sa druge strane, ekstremnih elemenata ima, ali to je poentiranje ala svi muslimani su teroristi.

    Iako me neki ovdje na forum uzimaju za nekog anti-nekog, ja pokušavam da shvatim ovaj nerazum.

    Glava me boli, a mislim da su 99% pare neke u pitanju.

    Haj, haj, haj...
    Damjanovicku fale kao strucnjaka i zenu, sto mi je bilo sumnjivo, kako neko za koga kazu da je normalan moze bit u DPS.

    Ali izgleda da mozes bit pametan, a opet necovjek i idiot sa retorikom koju gura ovih dana.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  12. #6036
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ma vidjite samo snimak Damjanovicke , nema Mace ,nema akupe aparature, ton iz bunara mada ruku na srce kad vidjeh Dakino obracanje smucilo mi se

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  13. #6037
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/sekulic-dam...nog-gradanina/

    Saopštenje kabineta MINISTARKE, ovonje zastidje.
    Jos kaze izgubio TV duel hahahah
    To bilo takmičenje
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #6038
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...vic-i-djurovic

    Jel moguce da je svaki direktor los bio
    Obajsnjenje za smjenu Antunovic je vise nego debilno.
    Ta žena je oralni hirurg.
    Nisam znao da je bila direktor, ali sam prije nekoliko godina bio kod nje na jednoj komplikovanoj intervenciji.
    Zvao sam rodjaka u BG koji je isto hirurg da mi preporuči nekog u CG....jer nisam znao kod koga da idem.
    Žena je sve lijepo odradila, a i veoma je prijatna.
    Kasnije sam je više puta preporučio prijateljima i svi su bili izuzetno zadovoljni.

    Smjene koje se rade samo radi postavljanja kadrova kapaciteta Borovinic, Bratic, Radulovic.......ce brzo povecati broj kriticara nove vlasti.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  15. #6039
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Vala bas, nahvalise onu Damjanovicku, ovo danas je zastidje. Politicki vojnik sa dna kace.

    Zamisli prozivas ministarku zdravlja jer se vakcinisala. Pa ta ministarka bas treba da bude uzor ljudima koji vecinski po anketama ne zele vakcinu. Cudi me da nije rekla da je ministarka vakcinacijom ubila jednog covjeka.

    DF su gospoda za ovakve.

  16. #6040
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,937
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,607
    Thanked in
    2,270 Posts

    Default

    Clanstvo u DPS te u startu unizi kao ljudsko bice, necu rec covjek, ipak to treba da se zasluzi.

    A branioci lika i djela DPS... Nek se zagledaju u sebe, vjerujem da etikete bole, ali to je stvarnost.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  18. #6041
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,688
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    622
    Thanked in
    276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Clanstvo u DPS te u startu unizi kao ljudsko bice, necu rec covjek, ipak to treba da se zasluzi.

    A branioci lika i djela DPS... Nek se zagledaju u sebe, vjerujem da etikete bole, ali to je stvarnost.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Potpuno saglasan.
    DPS lopuže su sve svoje kritičare proglašavali neprijateljima države.

    Primjećujem opasan trend da nova vlast sve svoje kritičare proglašava obožavaocima DPS-a. To im ništa dobro neće donijeti.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  19. #6042
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Vala bas, nahvalise onu Damjanovicku, ovo danas je zastidje. Politicki vojnik sa dna kace.

    Zamisli prozivas ministarku zdravlja jer se vakcinisala. Pa ta ministarka bas treba da bude uzor ljudima koji vecinski po anketama ne zele vakcinu. Cudi me da nije rekla da je ministarka vakcinacijom ubila jednog covjeka.

    DF su gospoda za ovakve.
    Treba i Zdravko da se vakcinise sve javne licnosti ,pipun,medo,daka,leko,milo ,marko,janovic, knez,slaven, pa ako njima sto bude bar cemo cuti

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  20. #6043
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #6044
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    406
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Vala bas, nahvalise onu Damjanovicku, ovo danas je zastidje. Politicki vojnik sa dna kace.

    Zamisli prozivas ministarku zdravlja jer se vakcinisala. Pa ta ministarka bas treba da bude uzor ljudima koji vecinski po anketama ne zele vakcinu. Cudi me da nije rekla da je ministarka vakcinacijom ubila jednog covjeka.

    DF su gospoda za ovakve.
    I to je zena puna antitijela, kao sto je i izjavila 10 puta do sad. I zeli da da primjer drugima, uradi ispravnu stvar i mora Damjanovicka da ispane cool. A zapravo kontra efekat postigne, zastidje od zene...

  22. #6045
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Damjanovicka + Braticka + Borovinicka kao da se ne pitaju sa svojim glavom. Ne ulazim u kvalifikacije ali djeluju mnogo uvrnuto. Kao da nemaju pojma niocemu, nekakavo vrckanje glavom kao terminatori sa kratkim spojem. Ruzan prizor. A bas se trude da sklope prosto prosirenu recenicu. Onako bas se naprezu. Mijenjao bi ih sve tri + Draginju + Bosnjak za jednu Gudrun Stajnaker.

  23. #6046
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/vuksic-na-...-384-000-eura/
    Ugrozeni opozicionari cerani I cuskani po crnoj gori jedva zaradjujuci koru ljeba
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #6047
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://m.cdm.me/politika/vuksic-na-...-384-000-eura/
    Ugrozeni opozicionari cerani I cuskani po crnoj gori jedva zaradjujuci koru ljeba

    Opozicija je ili bogatija od prosjeka ili siromašnija u većini slučajeva zato što je prepuštena borbi na tržištu.Vukšić je ipak advokat koji ima neke vještine i škole podosta, za razliku od onih koji samo klikom miša prebace državne pare na privatni račun.

  25. #6048
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by busquets View Post
    Opozicija je ili bogatija od prosjeka ili siromašnija u većini slučajeva zato što je prepuštena borbi na tržištu.Vukšić je ipak advokat koji ima neke vještine i škole podosta, za razliku od onih koji samo klikom miša prebace državne pare na privatni račun.
    Aj mi navedi jednog advokata siromaha?
    Izlazak na sud 150 eura tarifa ,plus plus ni da kopa

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  26. #6049
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://m.cdm.me/drustvo/sekulic-dam...nog-gradanina/

    Saopštenje kabineta MINISTARKE, ovonje zastidje.
    Jos kaze izgubio TV duel hahahah
    To bilo takmičenje
    "Nositeljka liste Evropski tim za Nikšić, Sanja Damjanović, samoj sebi daje izjavu “za javnost” u zakapijanoj prostoriji čitajući tekst s telepromptera, jer i sama zna da ne smije u oči da pogleda nijednog poštenog građanina i zna da ne smije da se suoči s medijima, poručio je generalni direktor Direktorata za digitalno zdravlje pri Ministarstvu zdravlja Aleksandar Sekulić."

    Je li ovo onaj Sekulić što je bio dio df-ovog fb tima koji je lagao do iznemoglosti i dizao tenzije u vrijeme predizborne kampanje i na dan izbora 2016. godine? Član DNP-a? Kad prije generalni direktor direktorata sa iskustvom fb diverzanta i završenim studijama primijenjenog računarstva? Ako je to ista osoba, onda je Kneževićev DNP vrlo efikasan u postavljanju svog kadra na visoke funkcije u državnim organima i preduzećima. Mada je često i ime i prezime tako da je možda u pitanju i neko drugi.

    Ko god da je u pitanju, nije mi najjasnije ko mu je delegirao obavezu da vrši ovakvu prepisku sa ovakve pozicije. Baš čudno.
    Last edited by ćepanica; 24-02-21 at 07:51.

  27. #6050
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ne znam bas jel to on ali je zastidje kako je napisao.
    Pa bolje je brane odje neki forumasi nego sto je on to uradio.
    A inace sta misle kolege o njoj i koalicioni partneri bolje da ne znate.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 242 of 1249 FirstFirst ... 1421922322382392402412422432442452462522923427421242 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •