Page 222 of 1249 FirstFirst ... 1221722122182192202212222232242252262322723227221222 ... LastLast
Results 5,526 to 5,550 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #5526
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Milivoje nesto izvodi... Samo neka hapse, a onda i Milivoja u aps.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #5527
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Uhapšen direktor Morskog dobra Predrag Jelušić, zajedno sa Aleksandrom Tičićem, Rajkom Barovićem i drugim bivšim i sadašnjim funkcionerima tog javnog preduzeća!


    Bez obzira na sve prepreke, odlučna borba protiv korupcije se nastavlja! 🇲🇪🇪🇺
    Jel to Dritan ovo, mora def da razlikuje izmedju uhapsen i priveden, da ne pise nesto samo radi politike i populizma.
    Inače ja bi najsretniji bio kad bi se ukinulo morsko zlo
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #5528
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Fino je sve to ali jel krsio jos iko zakon u CG osim morskog dobra?

  4. #5529
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Cekaj malo. Ne pricam ja o kadrovima ne znam kojim.
    A ta uspjesnost PJ podgorica se svodi na kozmeticka hapsenja radi statistike. Nizerangorani vojnici i po koji "narednik"
    CB Podgorica radi svoj posao, visokorangirane goni uprava, kriminalistička policija na državnom nivou, koja radi MTN, obavještajni rad itd.

    Ono, možda si ti nezadovoljan, ali u poređenju sa čim?

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da, samo kod nas covjek koji bi trebao da bude u zatvoru se tuzi sa drzavom.
    Ne pricam ja da treba svi da odu, ali je toliko ljudi sa nesrazmjernim prihodima i zivotom. Izvede li onaj sef granicne policije saricevog covjeka sa aerodroma. Mimo procedure. Mislim da je bio na poslu godinama jos.
    Da nisu makli onoga sto je sina u albaniji krio za ubistvo one ukrainke.
    Gledaj samo sekund. Samo ti slucajevi govore da se ima hijerarhija i zavjet cutanja. Ni da su cosa nostra. I mi pricamo o tom covjeku, a zaboravljamo da je neko morao da nazove granicnu policiju da ga pusti. Nije bas da tu bar 7 ljudi nije dobro zazmurilo i cutalo. Ista stvar sa martinovicem i autom. Svi su cutali a bilo ih 50. Onda je pocelo da je komandir javio da je probijen kordon, pa kad su izveli komandira na sudjenje odjednom se ne sjeca. Kandidat za UP sa tuziocem falsifikuje dokaze o oruziju. I jos milion primjera kojih se ne mogu odmah sjetiti.
    I od svega ovoga nikom nista se nije desilo. Individualna krivica ili je nema.
    Sistem je truo, nije to nikakva individualna krivica, nego se s namjerom skracivalo koliko moze da bi se prikazalo kako je sistem OK samo ima pojedinacnih devijanata.
    Pa nije bas tako
    Od ovih priča bi razdvojio "Kandidat za UP sa tužiocem falsifikuje dokaze"... Službenik UP je obavezan da postupa po nalogu tužioca u izviđaju, tako kaže ZKP. Ne može službenik UP da cijeni zakonitost radnji tužioca.

    A znam i za slučaj toga što je krio sina. Fun fact, znaš li da najbliži srodnici, pa tako i otac, ne mogu odgovarati zbog KD "pomoć učiniocu nakon izvršenog krivičnog djela" i "neprijavljivanje krivičnog djela i učinioca". Oću da kažem, naš sistem je sve sem idealan, ali rukovodioci u tom sistemu moraju da mu se prilagode - da si ti sjutra direktor, pa da pročitaš zakone i sudsku praksu (na koju nemaš nikakvog uticaja), bogami bi se počešao kako da ukloniš, npr, ovog službenika, koji nije krivično gonjen.

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Zna se vrlo dobro kako i koliko duboko se metla u policiji
    To se dogadja u praksi, čak i kad se menja ministar, a ne kad se vlast menja

    Postoje u policiji klizna mesta, koja su ionako više politička nego policijska.
    To su u CG recimo načelnici CJB.

    Dakle,ako se menja direktor, logično je da se menjaju i njegovi pomoćnici, jer novi direktor će hteti blizu sebe svoje ljude.
    A posle toga se ometlaju i načelnici CJB.
    I to je to.
    Završen posao.

    I nikakav vakuum neće nastati, niti će opšta bezbednost biti ugrožena. Jer borba protiv kriminala nikad nije zavisila od pojedinaca u policiji, nego od opšte spremnosti države i sistema da se bori protiv kriminala. 99 posto ljudi ostaje na svojim pozicijama, samo se šefovi menjaju
    Prvo, tačno je da se pomoćnici direktora, načelnici odsjeka po sektorima i načelnici CB-a mijenjaju, ali to nikad nije odjednom, i nikad svi.

    Ovo kako je krenulo u zdravstvu, ako bude u policiji - viđećeš koliko je dovoljna "spremnost". Tim prije što je policija hijerarhijski organ, za sistemom subordinacije (ljekari nisu), đe mnogo više zavisi od šefova.

    A mislim da si najviše omašio kod "direktor će htjeti svoje ljude". Pomoćnici se biraju na konkursu, a za ono što mi zovemo rad policije, bitniji su pomoćnici + načelnik CB Podgorica od direktora. Evo ćeš viđet, mislim da će se neki kandidat DF progurati za direktora, da ih zadovolje, a da će pomoćnike, i načelnika CB PG da uguraju ovi drugi.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne treba pominjati koliko je bitno istovremeno i tužilaštvo pretresti.
    Te priče kako sa kriminalcima saradjuju tamo neki niži službenici, a ne vrh policije je nešto najsmešnije što sam skoro pročitao.
    Naravno da se saradjuje i na nižem nivou, ali ne može se dugo opstati ako ne postoji zaledjina s vrha.

    Evo u Srbiji, promenom ministra policije, sve promenjeno. Smenjeni su svi sekretari, ceo kabinet, svi načelnici uprava, većina načelnika područnih uprava. Nikakav vakuum nije nastupio, nego se i ekipa kriminalaca menja, pa je tako istekao rok i Velji Nevolji. A doći će neki drugi.
    Tako je svuda. Tako će biti i u Crnoj Gori.

    Kriminal će uvek postojati, jer se prilagodjava. Novoj vlasti, novim ljudima, novim pravilima igre...

    Samo bez patetike i joj kako ćemo bez starih kadrova .
    Pa nije policijski posao atomska fizika, pa je teško kadrove naći.
    Ionako da im prečešljaš diplome, video bi da većina nema veze niti je bliska struci.
    Aj sad me ne zajebavaj. Jesam ja problematizovao promjene u vrhu? Ne. Pa nek gledaju ko je odatle s kim sarađivao.

    Ali čistka po dubini, prvo kidaj pa ćemo posle mislit, kao što se dešava u zdravstvu, to se nije dešavalo ni u Srbiji, ni u Crnoj Gori. Plus, imaš kadrovski plan na sajtu UZN, pa pročitaj, od 4300 službenika UP, 60 ima zvanje glavnog inspektora (a samo taj može da bude načelnik), i još jedan nevelik broj ljudi koji imaju uslove za to zvanje.

    Ako kriterijum bude "da se stave naši", NEMA ljudi po linijama rada da mogu da pokriju rukovodeća mjesta. Razumiješ. Nemaju ovi po jednog čovjeka u opštem, organizovanom, privrednom, trgovini ljudima, pranju novca, obavještajnoj, MTN, Interpolu; pa onda po CB-ima u kriminalitetu; da popune mjesta unapređivanjem iz te linije rada, kao što je do sad uglavnom bio slučaj.

    I onda šta - dovedeš čovjeka iz uniforme da vodi, lupam, privredu? Iskustvo nula, znanje po liniji rada nula, autoritet nula, pasivni otpori "neću ja šefa da obučavam" - sve poznato iz takvih pojedinačnih eksperimenata od ranije. Ako bude masovno - evo ćeš viđet, da ne bude da sam ja Nostradamus.

    I ne pominji mi Velju Nevolju. To je igranka koja samo može da prođe u državi sa potpuno poklopljenim medijima. Čupanje oko para od kokaina, i klanovske borbe... Ali dobro dođe pumpanje statusa Vučku za novine, kao za Kosmajca. Velja Nevolja je izvršni kadar, nije ni među top 10 tigrova u Srbiji. Kao što Brano Mićunović nije u Crnoj Gori, odavno.

    Sprega države i OKG u Crnoj Gori je mala maca za Srbiju. Izvini, šta ti misliš, kako neka banda Kotorana i Beograđana nađe izuzetno oprezne i paranoične šefove kontra klana u nekakvom predgrađu Atine? U restoranu u Beču? Na grčkom ostrvu?

    Nekad krticama i preletačima u sopstvenim redovima, ali u dobrom dijelu se elementi javnih i tajnih službi namjeste sa logistikom.

    Ovo pomenuh samo jer me iritira šta sve prolazi u Srbiji, i kako ogroman broj ljudi prihvati servirani narativ kao dat. Onaj Boža Spasić, koji je u penziji čini mi se 30 godina, on se jadan ne može naspavat, svako jutro kod Marića, da objašnjava babama u Surdulici kako je Velja Nevolja bio srpski eskobar... A dosta da vidiš javne kontakte Dijane Hrkalović ili Danila Vučića, pa da ti sve bude jasno...e zamisli tajne kontakte...

  5. #5530
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jel to Dritan ovo, mora def da razlikuje izmedju uhapsen i priveden, da ne pise nesto samo radi politike i populizma.
    Inače ja bi najsretniji bio kad bi se ukinulo morsko zlo
    Jbt, jes Dritan.

    Čovjek se hvali evo koji put akcijama SDT... Koje oće da ugase... Lud zbunjenog...

  6. #5531
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Veliki korak ka ponovnom uspostavljanju letova danas- katastrofalni, stari ugovor o rentiranju aviona izmedju MA i GECAS-a koji je predvidjao penale i troškove od $43mil+ je zamijenjen kupoprodajnim kojim će država postati trajni vlasnik 2 aviona za $21mil. ToMontenegro!
    Купили смо два авиона, каже министар Спајић.

  7. #5532
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,609
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default



    hahahahahaha, pa ovo su pisevi sta se radi

  8. #5533
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,572
    Thanks Thanks Received 
    8,661
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...govorima-sa-eu

    Premijer Zdravko Krivokapić upozorio je parlamentarnu većinu da bi izglasavanje tužilačkih zakona značilo da je Crna Gora "prešla crvenu liniju" u pregovorima sa Evropskom unijom.
    To znači da u dosadašnjim izvještajima koji su bili takvog karaktera da je uvijek ključna riječ bila "zastoj", ovoga puta bi ta riječ bila "nazadovanje, poručio je u vanrednom obraćanju Krivokapić.

    bravo za profa! naravno sad će ga DF napasti ali sviđa mi se ovo što zauzima jasan stav. i što između redova kaže ko je kriv za ovakvo guranje nekih stvari na silu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. #5534
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...govorima-sa-eu

    Premijer Zdravko Krivokapić upozorio je parlamentarnu većinu da bi izglasavanje tužilačkih zakona značilo da je Crna Gora "prešla crvenu liniju" u pregovorima sa Evropskom unijom.
    To znači da u dosadašnjim izvještajima koji su bili takvog karaktera da je uvijek ključna riječ bila "zastoj", ovoga puta bi ta riječ bila "nazadovanje, poručio je u vanrednom obraćanju Krivokapić.

    bravo za profa! naravno sad će ga DF napasti ali sviđa mi se ovo što zauzima jasan stav. i što između redova kaže ko je kriv za ovakvo guranje nekih stvari na silu

    Kao što smo i očekivali. Sad fino da otpile Katnića, pa sledeći korak da se sjedne i pregovaraju dvije strane. Pa da se istrguje što ko dobija u Tužilaštvu, Sudskom savjetu, Ustavnom sudu i izglasaju sa 2/3 a vrlo moguće i jače. Ko neće, dobija po prstima...

    Kad pričah ođe moraće dogovor neće ići sa zakonom bijah ja izvjesni Ljuša...

  10. #5535
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,572
    Thanks Thanks Received 
    8,661
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    inače, morah da odem na fb i vidim komentare ispod vijesti ove profa zajedno napadaju ljudi koji su za DPS i DF što je najgore dobar dio njih ima Medovu priču. nisam ja glasao za ovo. profo dominira, čim te napadaju ovi znači radiš dobar posao. sad se čeka Medova reakcija na tviter
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #5536
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    17
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    inače, morah da odem na fb i vidim komentare ispod vijesti ove profa zajedno napadaju ljudi koji su za DPS i DF što je najgore dobar dio njih ima Medovu priču. nisam ja glasao za ovo. profo dominira, čim te napadaju ovi znači radiš dobar posao. sad se čeka Medova reakcija na tviter
    Tačno je da profa napadaju ljudi koji su za DPS kada profo postavlja Božovića (srpkog šovinistu) za Rektora Univerziteta CG i kad postavlja samo progašenog "ženu-četnika" za ministra Kulture i Prosvjete. Ali ga ne napada kada radi ispravne stvari prihvata preporuke EU u vezi donošenja Zakona o Tužilaštvu.

    DF, sa druge strane, napada profa upravo zbog njegovog obrta u vezi Zakona o Tužilaštvu, ali ga hvali u vezi žene-četnika itd.


    Tako da je tačna da ga obije strane napadaju, ali iz potpuno različitih (civilizacijsko dijametralnih) razloga.


    ​P.S. Inače, profa bi radio sve kako DF oće, jer to je ista škola, ali ga EU koči.
    Last edited by Pied Piper; 16-02-21 at 15:22.

  12. #5537
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Najbolje bi bilo da se dogovore da se amandmanski djeluje na Ustav, na način da se za tužilaštvo odrede iste zaštite kvalifikovane većine kao za sudstvo. I da se VD stanje uvede kao rotirajuće na 6 mjeseci, i za sudstvo i za tužilaštvo... Pa da nema štelovanja VD stanja kao poželjnog, i prevrtanja institucija kako kome odgovara.

    Nego, sadašnjoj vlasti to ne odgovara naročito...oni bi đe god mogu doveli advokate, ugledne pravnike i slično. Izgibe DF da dovede advokata na čelo policije, kukavče...

    No dobro... Najvažnije je da im ne može proći hijack tužilačkog savjeta. Nije problem da Katnić ode, problem je da dođe neki "ugledni pravnik" koji je sa vojvodom obilazio guslarske večeri.

  13. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  14. #5538
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/v/512971

    Oće li ovo DF da oburda vladu sad odma? Kako su uprli botovi. Pakao.
    Last edited by kimmi; 16-02-21 at 15:29.

  15. #5539
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Kakvi su bravi ispali Demokrate i Ura. Nasamariše ih DF-ovci na istu foru po 647 put.

    Sad će da pjene, a rejting zahvaljujući broju 86 raste.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  16. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  17. #5540
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Kao što smo i očekivali. Sad fino da otpile Katnića, pa sledeći korak da se sjedne i pregovaraju dvije strane. Pa da se istrguje što ko dobija u Tužilaštvu, Sudskom savjetu, Ustavnom sudu i izglasaju sa 2/3 a vrlo moguće i jače. Ko neće, dobija po prstima...

    Kad pričah ođe moraće dogovor neće ići sa zakonom bijah ja izvjesni Ljuša...
    Pa jes, DPS ce da glasa za tuzioca koji ce da ih goni.

    A oni nece da potpisu povlacenje ambasadora ni kad obecaju, a ne to.
    Last edited by SKOJ; 16-02-21 at 15:33.

  18. #5541
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Na Vijesti prvi put otkad čitam komentare i gledam lajkove sve je negativno za Zdravka Krivokapića.

  19. #5542
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by busquets View Post
    Na Vijesti prvi put otkad čitam komentare i gledam lajkove sve je negativno za Zdravka Krivokapića.
    Uletio keš iz BG, što je tu čudno.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  20. #5543
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Uletio keš iz BG, što je tu čudno.

    Čudno mi je da juče i prekjuče nije uletio keš a danas jeste.I na FB poplava negativnih komentara povodom ovog događaja.Narodu se ovo ne sviđa iako je Zdravo samo saopštio stav EU a ne svoj lični stav. EU gleda da izbjegne pristupanje nas kao članice ili peru ruke pošto će zakon biti donijet.

  21. #5544
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,572
    Thanks Thanks Received 
    8,661
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    danas je ovako jer Krivokapić ide direktno kontra DFa. prije par dana je poslanik u Skupštini iz DFa objavio na FBu da nema odlaganja sjednice. EU dobro zna da DF koči sve i da uslovljava Vladu jer im se ista ne sviđa, pošto oni nisu u njoj. očekivano je ovo, nažalost dobar dio ovih ođe ne kapira da nam je ovo poslednja šansa. ali oni vjeruju Medu
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  23. #5545
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Kakvi su bravi ispali Demokrate i Ura. Nasamariše ih DF-ovci na istu foru po 647 put.

    Sad će da pjene, a rejting zahvaljujući broju 86 raste.
    Znas onu staru prvo skocis onda kazes hop.
    A Ura posebno ima obicaj da kaze hop a nekad i ne skoči u opste.
    Prosto se ne snalaze u ovoj ulozi da su po svakoj cijeni i u svemu protiv bivse vlasti, df je tu mnogo lakse. Njih briga sa kim ce se posvadjati i sta ce EU reci a ovi moraju da paze na to. Zato zarad nekih sitnih politicki poena se zalete na nesto onda kočiii.
    Kao i ove objave populisticke uhapsen a ne priveden, a ovaj poslije 2 sata napolje. A sjutra na TV pa jbg morali ga pustiti
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #5546
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...govorima-sa-eu

    Premijer Zdravko Krivokapić upozorio je parlamentarnu većinu da bi izglasavanje tužilačkih zakona značilo da je Crna Gora "prešla crvenu liniju" u pregovorima sa Evropskom unijom.
    To znači da u dosadašnjim izvještajima koji su bili takvog karaktera da je uvijek ključna riječ bila "zastoj", ovoga puta bi ta riječ bila "nazadovanje, poručio je u vanrednom obraćanju Krivokapić.

    bravo za profa! naravno sad će ga DF napasti ali sviđa mi se ovo što zauzima jasan stav. i što između redova kaže ko je kriv za ovakvo guranje nekih stvari na silu
    Pa da cim se javi neki trecerazredni placenik iz EU (poput one izaslanice EU) i cim se EU i njihovim dzepovima nesto ne svidja, odmah se mijenja prica i govorimo o nekim crvenim linijama. Je li ovo drzava, nezavisna, suverena, ili nekakav sitni posjed placenika EU. Smijesno, i zalosno. Inace ta prica da nam treba EU je za diletante. Sto ce nam EU, da uzmu i ovo malo resursa sto je ostalo i gotovo (sto su napravili od jedne Grcke koja je bila ekstremno bogata). Treba zemlja da izgradi fabrike, digne poljoprivredu na noge, modernizuje IT sektor, unaprijedi turizam, i da se radi da zemlja postane trgovinski, i finansijski centar (s obzimo na geografsku lokaciju), kao i da se radi na jacanju vojske (zemlja moze jedino biti nezavisna ako je vojno jaka, da se ne zavaravamo) pa da onda pricamo o nekim clanstvima u ekonomskim i slicnim savezima. Vjerovatno su Svajcarci i Englezi blesavi sto nijesu dio EU. Jedino mi trebamo EU da uzmu malo resursa sto je ostalo, i da uzmu jeftinu radnu snagu, koja ce da radi za kikiriki u toj istoj EU. Taj kome je plata od 3K EUR bruto u Njemackoj visoka zarada, neka pogleda troskove zivote u Njemackoj pa ce da vidi sto ce da mu ostane od te plate kad odbije poreze i troskove zivota (zivot nije platiti kiriju, imati tri mrcna obroka, i odjecu i obucu i nista vise). Tu platu bi mogli da imamo i u CG svi, samo zemlja da se digne na noge, i da se radi posteno, korektno, legalno i po svim modernim standardima. Nego necemo mi brzih dana nidje kako je krenulo, sa ovakvima kao sto je ovaj, sto se sve smijesi i prica kako ce da radi jedno, a streca od svog lada (i na svaki mig svake suse iz EU) i onda radi drugo.

  25. The Following User Says Thank You to techlinkit For This Useful Post:


  26. #5547
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default


  27. #5548
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    Pa da cim se javi neki trecerazredni placenik iz EU (poput one izaslanice EU) i cim se EU i njihovim dzepovima nesto ne svidja, odmah se mijenja prica i govorimo o nekim crvenim linijama. Je li ovo drzava, nezavisna, suverena, ili nekakav sitni posjed placenika EU. Smijesno, i zalosno. Inace ta prica da nam treba EU je za diletante. Sto ce nam EU, da uzmu i ovo malo resursa sto je ostalo i gotovo (sto su napravili od jedne Grcke koja je bila ekstremno bogata). Treba zemlja da izgradi fabrike, digne poljoprivredu na noge, modernizuje IT sektor, unaprijedi turizam, i da se radi da zemlja postane trgovinski, i finansijski centar (s obzimo na geografsku lokaciju), kao i da se radi na jacanju vojske (zemlja moze jedino biti nezavisna ako je vojno jaka, da se ne zavaravamo) pa da onda pricamo o nekim clanstvima u ekonomskim i slicnim savezima. Vjerovatno su Svajcarci i Englezi blesavi sto nijesu dio EU. Jedino mi trebamo EU da uzmu malo resursa sto je ostalo, i da uzmu jeftinu radnu snagu, koja ce da radi za kikiriki u toj istoj EU. Taj kome je plata od 3K EUR bruto u Njemackoj visoka zarada, neka pogleda troskove zivote u Njemackoj pa ce da vidi sto ce da mu ostane od te plate kad odbije poreze i troskove zivota (zivot nije platiti kiriju, imati tri mrcna obroka, i odjecu i obucu i nista vise). Tu platu bi mogli da imamo i u CG svi, samo zemlja da se digne na noge, i da se radi posteno, korektno, legalno i po svim modernim standardima. Nego necemo mi brzih dana nidje kako je krenulo, sa ovakvima kao sto je ovaj, sto se sve smijesi i prica kako ce da radi jedno, a streca od svog lada (i na svaki mig svake suse iz EU) i onda radi drugo.
    Jedno pitanje: Da li misliš da Mandić, Medojević, Knežević, Radunović, Bulatović, Jole i ostali nude ovo o čemu pričaš i obrazloži u kojem dijelu njihove priče to vidiš. Ako misliš da nude, da li misliš da su sposobni da to i ostvare? Ako ne misliš da oni to nude i da su sposobni to da ostvare, koga prepoznaješ na političkoj sceni Crne Gore da ima po tvom mišljenju pravu priču i sposobnost da priču sprovede u djelo?

  28. #5549
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,696
    Thanks Thanks Given 
    3,572
    Thanks Thanks Received 
    8,661
    Thanked in
    4,665 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/knezevic...-a-ko-nevjera/

    ču DF je birao narod veliki ljudi su glasali za listu koju je profo predvodio samo i isključivo zbog Crkve. dakle idemo opet, DF vs profo
    Last edited by outline; 16-02-21 at 16:43.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  29. #5550
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by techlinkit View Post
    ... Je li ovo drzava, nezavisna, suverena, ili nekakav sitni posjed placenika EU...
    Je li to ozbiljno pitanje odrasle osobe?

    Ne, nije nezavisna i suverena drzava. Da, jeste sitni posjed placenih sluzbenika EU.

    A sta si ti mislio?

Page 222 of 1249 FirstFirst ... 1221722122182192202212222232242252262322723227221222 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •