Page 112 of 1249 FirstFirst ... 12621021081091101111121131141151161221622126121112 ... LastLast
Results 2,776 to 2,800 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #2776
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Kao kada kažete da Mandić, Knežević i kompanija nisu mjerilo te grupe naroda, onda isto mora da važi i za ove druge ? Takva je bila priča nekad ovdje na forumu. Podržavao sam taj stav tada, ali podržavam i ovaj sada.
    Draginja ukaljala ime CG ? Nejasno. Ona čak nikada nije bila u Vladi, jeste zakačila možda godinu dvije skupštine kao poslanik dok je DPS bio sa SDPom vlast, a ne smijemo zaboraviti njenu borbu za stopiranje nekih privatizacija, loših zakona i sl. Generalno, da ne nabrajam sada.

    Ne moraš mene moliti, ja to znam.
    Ali znam da ni ovi neće biti anđeli, klepaju i po EU, a ne u CG.

    Imaš najave Medojevića za Krivokapića i Spajića da su na zaduženje pokrali nekoliko miliona. Niko ništa o tome ne zna, totalni mrak oko zaduženja. Ovaj ih nekoliko puta proziva, ovi nikako da demantuju. Možda je čovjek u pravu, nego ga niko ne shvata više za ozbiljno jer ga je DPS izludio preko mašinerije. Samo kažem.
    Ti stvarno mislis da su Spajic i Krivokapic pokrali milione preko ovog zaduzenja?

    Ja se svaki dan iscudjam ovakvim i slicnim izjavama, i zabrinjavaju me ljudi koji setaju naokolo i ovako razmisljaju.

    Nisam clan Mense, ali mi je neugodno kad vidim koliko je manje pametnih, da ne kazem nesto drugo.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  2. #2777
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ko ignoriše i negira Crnogorce?
    Ja sam Crnogorac i ne osječam se ugroženim uopšte. Osjećam se makar sigurnije no prije izbora. Prije su ljudi hapšeni zbog pisanja protiv vlasti.

    Jel rješenje nastavak DPS/SD/BS + SDP vlasti?
    To nikako da odgovorite.

    E ako je ono bilo dobro, svaka vam čast.

    Dostina nas ođe makar ne ćuti na kikseve nove vlasti.

    Pogledaj malo koliko sam pisao zbog Jočićke u NP kao i zbog najave uvođenja radne nedjelje. A nisam jedini.

    A oni prošli su bili kao super...MHE, Koverta, snimak, Dušica i teren te ne prepoznaje, zaštićeni pojedinici i generalno opšta pohara (SDP termin) Crne Gore. EU pregobori nikud

    Ono se zlo moralo mijenjati. A na sljedeće izbore makar neće biti zvanja i pritisaka oko glasanja, kupovine lk i ucjena poslom.







    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...enog-abazovicu

    kayes prije su ljudi hapseni ybog pisanja protiv vlasti. prije ce biti da su hapseni zbog ovakvih nekih stvari i prijetnje premijeru , poslaniku ili predsjedniku.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #2778
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ti stvarno mislis da su Spajic i Krivokapic pokrali milione preko ovog zaduzenja?

    Ja se svaki dan iscudjam ovakvim i slicnim izjavama, i zabrinjavaju me ljudi koji setaju naokolo i ovako razmisljaju.

    Nisam clan Mense, ali mi je neugodno kad vidim koliko je manje pametnih, da ne kazem nesto drugo.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    ne misli on nego Medo i javno ih proziva, cak ih zove na tv duele pa nista.
    zasto su nesto tajno donjeli pa kazu nismo tajno, zasto ne pricaju o tome, jedino sto su uradili je da su podnjeli krivicnu protiv Meda i nista vise
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #2779
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ne misli on nego Medo i javno ih proziva, cak ih zove na tv duele pa nista.
    zasto su nesto tajno donjeli pa kazu nismo tajno, zasto ne pricaju o tome, jedino sto su uradili je da su podnjeli krivicnu protiv Meda i nista vise
    I ti se na Meda pozivas... Majko sveta...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  5. #2780
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Znaci pokrali Zdravko i Spajic milione? Sta se sve odje moze procitati...

  6. #2781
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,852
    Thanks Thanks Given 
    1,147
    Thanks Thanks Received 
    1,067
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ne misli on nego Medo i javno ih proziva, cak ih zove na tv duele pa nista.
    zasto su nesto tajno donjeli pa kazu nismo tajno, zasto ne pricaju o tome, jedino sto su uradili je da su podnjeli krivicnu protiv Meda i nista vise

    A ja se pitam kako neko moze da se poziva na ono sto Medojevic prica, najveci klovn u DF-u, a ima ih masu. Mislis li da imaju ljudi vremena sa jednom budalom da ulaze u rasprave, avetinjom koga ni doma vise ozbiljno ne shvataju
    Sate sate sate

  7. #2782
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nimfa View Post
    A ja se pitam kako neko moze da se poziva na ono sto Medojevic prica, najveci klovn u DF-u, a ima ih masu. Mislis li da imaju ljudi vremena sa jednom budalom da ulaze u rasprave, avetinjom koga ni doma vise ozbiljno ne shvataju
    nije samo Medojevic.
    jesu li pricali da su morali tajno to da odrade, pa kad su vidjeli da su svi skocili rekli su nisu tajno.
    preskocili su skupstinu, sve sto mogu,nepoznati ljudi savjetovali itd
    sto ne odgovore ako ne zbog Meda onda zbog javnosti
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. #2783
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    nije samo Medojevic.
    jesu li pricali da su morali tajno to da odrade, pa kad su vidjeli da su svi skocili rekli su nisu tajno.
    preskocili su skupstinu, sve sto mogu,nepoznati ljudi savjetovali itd
    sto ne odgovore ako ne zbog Meda onda zbog javnosti
    Podnio je izgleda Spaić tužbu protiv Medojevića zbog tih tvrdnji.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  9. #2784
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Podnio je izgleda Spaić tužbu protiv Medojevića zbog tih tvrdnji.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    strasno mu rjesenje, jel moguce da nece javno da pricaju o tome.
    medu i onako ne treba mnogo da im otkaze povjerenje a sad je rekao da ih nece glasati dok je ovaj tamo.
    bas me zanima kako ce to da izgleda
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #2785
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    To je taj dvostruki standard koji pojedini ovdje imaju oko stare i nove Vlade.

    Vama je Medojević bio relevantan kada je pričao o EPCG, Telekomu, Možuri, MHE, Prvoj banci itd. a sada vam nije relevantan...

    Kako da ne.

    @Mojsije i ja se čudu ne mogu načudit što evo poslije više od mjesec dana niko ne dobija odgovor. Ne, nimalo nije sumnjivo
    Love, peace and respect.

  11. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  12. #2786
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ti stvarno mislis da su Spajic i Krivokapic pokrali milione preko ovog zaduzenja?

    Ja se svaki dan iscudjam ovakvim i slicnim izjavama, i zabrinjavaju me ljudi koji setaju naokolo i ovako razmisljaju.

    Nisam clan Mense, ali mi je neugodno kad vidim koliko je manje pametnih, da ne kazem nesto drugo.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ne misli on nego Medo i javno ih proziva, cak ih zove na tv duele pa nista.
    zasto su nesto tajno donjeli pa kazu nismo tajno, zasto ne pricaju o tome, jedino sto su uradili je da su podnjeli krivicnu protiv Meda i nista vise
    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Znaci pokrali Zdravko i Spajic milione? Sta se sve odje moze procitati...
    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    nije samo Medojevic.
    jesu li pricali da su morali tajno to da odrade, pa kad su vidjeli da su svi skocili rekli su nisu tajno.
    preskocili su skupstinu, sve sto mogu,nepoznati ljudi savjetovali itd
    sto ne odgovore ako ne zbog Meda onda zbog javnosti
    Momci, usudio bih se tvrditi da znam ponešto o ovoj materiji. Pa eto da pokušam dati konstruktivan doprinos koji na ovom topicu, ako se izuzme izvjesni BAR, ozbiljno nedostaje ovih blagih dana.
    Dakle, kada se izdaju obveznice postoje bookrunneri koji dovode kupce, jer sigurno ne zivka ministar međunarodne investitore da trguju. I ti bookrunneri dobiju proviziju koja zavisi od obima emisije, rejtinga zemlje, ostvarne kamate.
    Pošto imamo slab rejting B+, mali obim 750 Mln (sve ispod 1 BLN tretira se kao manje likvidno), a ostvarena je pristojna kamata ne bi me čudilo da su bookrunneri uzeli nekih 1%, oko ,7,5Mln a Medo pominje sličnu cifru.
    Imajući u vidu ko su bili bookrunneri Bank of America, Citygroup, Merill Lynch, Erste, Societe, a pretopostavljajući kakve su njihove compliance službe, sumnjam da se neko bavio istaljivanjem naših ministara. Previše malo para, a previše rizika da bi se iko u to upuštao.
    E ima jedna druga stvar. Imam dilemu kako je to uređeno na lokalu, odnosno kako se ovakve usluge tretiraju u javnim nabavkama i kako je to zakonski pokriveno.
    Imali smo i ranije emisija i bookrunnera, pa su službenici iz Finansija imali iskustvo kako se njihova usluga zakonski pokriva glede javnih nabavki. Nadam se da se Jakov i Mickey nisu pravili pametni već da su saslušali službenike kako se to radi. Ako nisu, no su nešto eksperimentisali na svoju ruku, eto mogućeg problema.
    Last edited by Gagarin; 08-01-21 at 21:58.

  13. #2787
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Nešto se pominje Aleksandar Damjanović kao direktor nove uprave javnih prihoda, finansijske uprave, ili kako će se već zvati, koja će nastati spajanjem PU, UC i Igara na sreću...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #2788
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,805
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    strasno mu rjesenje, jel moguce da nece javno da pricaju o tome.
    medu i onako ne treba mnogo da im otkaze povjerenje a sad je rekao da ih nece glasati dok je ovaj tamo.
    bas me zanima kako ce to da izgleda
    Može li biti da vas ovi iz nove vlasti rade k'o male majmune? Ono,kao oni se svađaju,tuže jedni druge prijete obaranjem vlade a vi to čekate i dotle ne radite ništa da povrnete povjerenje građanja,dok vam SDP,LP i SD čupkaju glasače?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #2789
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Previše malo
    Ovaj dio mi je genijalan

    Ja Medojeviću vjerujem u smislu da je bilo nekih kombinacija. Prosto ovo skrivanje informacija i neodgovaranje sa činjenicama/dokazima nameće sumnju. Kome nije sumnjivo, šta da mu kažem. Neka rokaju i aj zdravo.
    Kao što i hoće, sve su to interesi.

    Nadam se da razumijete da će i ovi novi isto to da rade. Podmaži brale nove gospodare pa počni biznis.
    Love, peace and respect.

  16. #2790
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    flp15
    A sta ti je tacno objasnio objektivni Bar, da postoje vojske koje primaju strucna lica iz gradjanstva za specificne poslove. Postoje, ali neces naci nijednu da je gotovo pola oficirskog kadra bez Vojne akademije. Sta znaci oficirski kurs koji traje nekoliko mjeseci pojma nemam, mozda ima neki poziv ili oglas da vidimo o cemu se radi i koji cin se dobija. Za cin pukovnika treba komandno-stabna skola bio ti pred penziju ili ne. Takodje moras biti na formacijskom mjestu toga cina, pa je recimo komandir cete mislim kapetan-major i ne moze biti unapredjen dok ne predje na vise formacijsko mjesto. E sad koliko imamo pukovnika, a koliko pukovnickih mjesta na ovoliku vojsku pojma nemam. Master vjerovatno moze ako tako kaze Bar, vjerovatno nekom uredbom, da je bila uredba da si dobar momak moglo bi i to.
    Last edited by zubizareta; 08-01-21 at 23:30.

  17. #2791
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizareta View Post
    flp15
    A sta ti je tacno objasnio objektivni Bar, da postoje vojske koje primaju strucna lica iz gradjanstva za specificne poslove. Postoje, ali neces naci nijednu da je gotovo pola oficirskog kadra bez Vojne akademije. Sta znaci oficirski kurs koji traje nekoliko mjeseci pojma nemam, mozda ima neki poziv ili oglas da vidimo o cemu se radi i koji cin se dobija. Za cin pukovnika treba komandno-stabna skola bio ti pred penziju ili ne. Takodje moras biti na formacijskom mjestu toga cina, pa je recimo komandir cete mislim kapetan-major i ne moze biti unapredjen dok ne predje na vise formacijsko mjesto. E sad koliko imamo pukovnika, a koliko pukovnickih mjesta na ovoliku vojsku pojma nemam. Master vjerovatno moze ako tako kaze Bar, vjerovatno nekom uredbom, da je bila uredba da si dobar momak moglo bi i to.
    Kome pričaš? Ovdje je pola njih sa određenim "kursevima" na pojedine pozicije u državni aparat tj.državnu sisu. Ovo je zemlja u kojem je normalno da neko npr u budvu otvori "školu" uvede smjer "avio" i obučava kadar za "nikad prežaljeni "moJtenegro", da pojedina ministarstva zapošljavaju ljude sa sličnim školama i kursevima "hvac marine engineer" u bar-u i ima zvanje "masinskog inzenjera", da više škole iz regiona poput (čačka, foče, višegrada, tirane, ohrida, itd) štampaju dipl.inz.mas, dipl.inz.el., dipl.inz.građ itd itd
    Da zavrsi politehniku na "britvin university" 3godine i upise 4god na arhitekturu i postane arhitekta itd itd
    To je njima normalno, pa sto i nije normalno da završi kurs i bude general flote, ili cak armije, jer nam generali trebaju, kad krenu desantni iz srbije i rusije i padobrancima iz crkve.

    Liverpul iz dva u dva


    Poslato je nadam se

  18. The Following User Says Thank You to licmius For This Useful Post:


  19. #2792
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizareta View Post
    flp15
    A sta ti je tacno objasnio objektivni Bar, da postoje vojske koje primaju strucna lica iz gradjanstva za specificne poslove. Postoje, ali neces naci nijednu da je gotovo pola oficirskog kadra bez Vojne akademije. Sta znaci oficirski kurs koji traje nekoliko mjeseci pojma nemam, mozda ima neki poziv ili oglas da vidimo o cemu se radi i koji cin se dobija. Za cin pukovnika treba komandno-stabna skola bio ti pred penziju ili ne. Takodje moras biti na formacijskom mjestu toga cina, pa je recimo komandir cete mislim kapetan-major i ne moze biti unapredjen dok ne predje na vise formacijsko mjesto. E sad koliko imamo pukovnika, a koliko pukovnickih mjesta na ovoliku vojsku pojma nemam. Master vjerovatno moze ako tako kaze Bar, vjerovatno nekom uredbom, da je bila uredba da si dobar momak moglo bi i to.

    Ко каже да су половина официра у Војсци са грађанским факултетом.Ево и "експерт" Луковић из Тивта његови извори тврде "готово трећина"?

    Не видим што ће неком љекару војна академија, или некоме ко треба да одржава стационарно чвориште везе.

    Друго официри Будесвера њемачког су готово сви са цивилним факлутетом и официрским курсем.Имају неку комбинацију образовања, у рангу не вишем од школе резервних официра.
    Last edited by BAR; 09-01-21 at 01:02.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  21. #2793
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,082
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    @Nije bitno... Ne mogu ja da to osudjujem a da cutim da smo se zaduzili na kraj 2019 po posebnom zakonu za 500 miliona za vracanje dugova, za koje ovi sad moraju ponovo da se zaduze. Smeta zaduzivanje od 750 a niko se ne pita dje je 500 nestalo u izbornoj godini.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Od 500 miliona u izbornoj godini samo na otplatu jedne obveznice koja je dospjela tokom marta potrošeno je 380 mln. Kamate na 3 + Bln pojele su peostalih stotinak. Zaduženje je bilo napravljeno u oktobru 2019 i imajući u vidu da bi vjerovatno difoltirali bez toga zaduženja, u martu 2020 u jeku međunarodnog lockdowna i krize na tržištu, jer nam niko ne bi dao pare, to je bio jedan dobar potez prethodne vlade.
    Sad odakle toliki dug, to je već druga priča...
    Samo malo budite rezervisani prema pričama i frazama koje ispaljuju političari očigledno sa obije strane, a koje se tiču finansija. Svakako države uglavnom refinansiraju dugove u obveznicama ili ih eventualno otkupljuju na tržištu kada imaju neki višak likvidnosti. Tako da su takva zaduženja normalna za svaku državu. Ove godine dopsijeva oko 250 Mln obveznica, a vjerovatno ima i drugih kredita.
    Dobra stvar je što je sada rašćišćeno dospjeće obveznica sve do negdje 2024-2025. One su nezgodne jer su veliko finansijsko naprezanje odjednom. A ako te investitori ispale male su šanse da ih možeš vratiti iz nekih drugih prihoda, pa posledično ode u kanal.
    Last edited by Gagarin; 09-01-21 at 06:04.

  22. #2794
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Ako si primijetio, ovaj narativ neces cuti u novinama. Znam kako su potrosene.
    Problem je sto velika vecina pljuje ovaj potez vlade, a za prethodni ne znaju apsulutno nista kako je potrosen.
    Ni kako je uzet ni pod kojim uslovima. Ali eto smo raspleli pricu oko ovog zaduzivanja kao da je napravljeno da bi ministri uzeli 10 miliona(by medo i DPS)
    Samo pokusavam da skrenem paznju da nam je 2019 najbolja ekonomska godina, pa smo opet uzeli 500 miliona.
    Nije nas interesovalo apsulutno nista, a sad smo svi strucnjaci za ustavno pravo i medjunarodnu ekonomiju kroz naslove CDM i Pobjede

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  24. #2795
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ne misli on nego Medo i javno ih proziva, cak ih zove na tv duele pa nista.
    zasto su nesto tajno donjeli pa kazu nismo tajno, zasto ne pricaju o tome, jedino sto su uradili je da su podnjeli krivicnu protiv Meda i nista vise
    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    To je taj dvostruki standard koji pojedini ovdje imaju oko stare i nove Vlade.

    Vama je Medojević bio relevantan kada je pričao o EPCG, Telekomu, Možuri, MHE, Prvoj banci itd. a sada vam nije relevantan...

    Kako da ne.
    Bio je relevantan kada je pričao o epcg, telekomu, možuri, prvoj banci... Sada priča o globalnim satanistima, dubokoj državi, Trampu kao borcu protiv duboke države, Sorošu i slično. Da zanemarimo da je u lice slagao sve glasače kad je rekao da će podnijeti ostavku na mjesto poslanika poslije izbora, pa onda ako ne bude u vladi, pa onda prvo da raspravlja o budžetu i tako dalje, u kojem je periodu imao više kredibliteta? Ako mu od 5 nastupa 4 budu sumanute fantazije, onda ni onaj jedan koji možda ima smisla, iako ne mora da bude tačan, ne može da se uzme za ozbiljno.
    Last edited by ćepanica; 09-01-21 at 07:49.

  25. #2796
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Najbolja varijanta za gradjane je kad su lupezi opozicija, sve fore znaju.
    D.S.

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  26. #2797
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Ко каже да су половина официра у Војсци са грађанским факултетом.Ево и "експерт" Луковић из Тивта његови извори тврде "готово трећина"?

    Не видим што ће неком љекару војна академија, или некоме ко треба да одржава стационарно чвориште везе.

    Друго официри Будесвера њемачког су готово сви са цивилним факлутетом и официрским курсем.Имају неку комбинацију образовања, у рангу не вишем од школе резервних официра.

    Nisam htio da potenciram u prvom postu ali za nekog ko je izjavio da se pukovnicki cinovi djele pred penziju kao slike ili satovi sa posvetom prilicno je smjelo nazvati Lukovica ( nije mi rod ni pomoz Bog) neznalicom i samozvanim ekspertom. Pogotovo sto su mu izvori ocigledno iz vojske jer barata konkretnim imenima i podacima.
    Sto se tice postotka kadra sa adekvatnom vojnom skolom, po Lukovicu MO ne daje podatke, ali mislim da je poslije ovoga zadnjeg penzionisanja, a to su pretpostavljam ljudi koji su zavrsili devedesetih i benificijom stekli uslov taj omjer je tu negdje pola pola.
    To po meni i nije lose, ali nemojmo se praviti naivni i potencirati doktore i specificne sluzbe kad evo sta o tome kaze gospodja Injac " Izrazen nedostatak strucnog kadra. Odliv iskusnih, a sa druge strane, prijem kadrova bez adekvatnih kriterijuma ili preciznije receno bez postovanja kriterijuma."
    Priznajem da o ovoj temi znas vise nego ja i vjeruj da obojica zelimo jaku i profesionalnu vojsku, a to Boskic kako si ga od miloste nazivao jednostavno nije sprovodio. Uostalom podatak da je u 2020.godini unaprijedjeno 175 vojnih lica, a od toga 131 vanredno govori sam za sebe i o odnosima u vojsci.

  27. #2798
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Može li biti da vas ovi iz nove vlasti rade k'o male majmune? Ono,kao oni se svađaju,tuže jedni druge prijete obaranjem vlade a vi to čekate i dotle ne radite ništa da povrnete povjerenje građanja,dok vam SDP,LP i SD čupkaju glasače?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    kome to nama samo me yanima, dje sam to ja___
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  28. #2799
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...z-mimo-pravila

    evo nove vlade , transparentno i evropski ne krseci ni jedan zakon.
    ova jedna recenica je dovoljna da vas podsjeti naDPS , i da ovo je tekst od danas a ne kad je <dps bio na vlasti.

    Iz Ministarstva zdravlja su ignorisali pitanja “Vijesti”, pa je javnost uskraćena za odgovor da li Vlada mora voditi računa o internim dokumentima ustanova ili ima diskreciono pravo da imenuje njihove čelnike, bez obzira na to šta u aktima piše.


    ocekujem sada to je i DPS radio hahahaha
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  29. #2800
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...z-mimo-pravila

    evo nove vlade , transparentno i evropski ne krseci ni jedan zakon.
    ova jedna recenica je dovoljna da vas podsjeti naDPS , i da ovo je tekst od danas a ne kad je <dps bio na vlasti.

    Iz Ministarstva zdravlja su ignorisali pitanja “Vijesti”, pa je javnost uskraćena za odgovor da li Vlada mora voditi računa o internim dokumentima ustanova ili ima diskreciono pravo da imenuje njihove čelnike, bez obzira na to šta u aktima piše.


    ocekujem sada to je i DPS radio hahahaha
    Stvarno bi trebali makar da odgovore.

    Iako je interni uslov očigledno namješten da bi zadržao određene ljude u fotelji četiri mandata, mogao se novi direktor imenovati kao v.d. dok se to ne promijeni.

Page 112 of 1249 FirstFirst ... 12621021081091101111121131141151161221622126121112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •