Page 1001 of 1249 FirstFirst ... 501901951991997998999100010011002100310041005101110511101 ... LastLast
Results 25,001 to 25,025 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #25001
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lucke91 View Post
    Nije bas tako, pogledaj zakon. Moras imati 3 djece i minimum 25 godina staza ili 4 djece i 15 godina staza.
    Hipoteticki da zena krene da radi i radja sa 18 god, moze najranije poci sa 33 godine ili 43 godine.
    Vecina danas zavrsava prvo fakultete pa je ta granica i dosta visočija.
    OK, u pravu si. To je onda malo manja glupost

  2. #25002
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Podstrek za radjenje troje djece mora biti u realnom vremenu i osjetan za novopecene roditelje, nikako retroaktivan za stare roditelje koji su najgori period davno prosli, a to je sledece:

    1. Rijesiti problem trudnickog i porodiljskog odsustva (vecina kod privatnika nema sta da se vraca ako planira da odsustvuje 3-4 godine jer ce da radja djecu).

    2. Djeciji dodaci ili jednokratna naknada za novorodjence.

    3. Popusti na pelene i bebi hranu

    4. Besplatni udzbenici

    5. Nize cijene vrtica

    6. Dostupnija zdravstvena njega za djecu (cekanja, zakazivanja i manjak izabranih pedijatara su uzasna frustracija)

    Naknade i penzije ne stimulisu nista osim konjine koje ce od te majkine penzije zicat za kladionicu.
    Upravo o ovom boldovanom se radi. Potpuno je promasena svrha zakona. Sve ostalo stoji, kako bi se olaksao polozaj zenama i poboljsali uslovi za porodice s djecom. Ne znam kakva je situacija s vriticima i ima li ih dovoljno. Jer, da bi zena koja je rodila djecu mogla da radi, a u sadasnjoj ekonomskoj situaciji tesko je imati normalan zivot s jednom platom, postojanje vrtica je veoma bitna. Mozda jos uvijek djed i baba mogu pomoci, ali ce ta vremena brzo proci.

  3. #25003
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post

    EDIT: ili se ti još pržiš na priču da je Miloš Krivokapić Zdravinjov sin? Axaxxa megalol
    Nije korektno izbačat ovakve neprovjerene informacije na forum, užas sa čime se služite da oblatite premijera.

    Nula

  4. #25004
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,927
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,796
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Jel ovo na Pričelje, kod Radijatora u komšiluk?

    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    War. War never changes.

  5. #25005
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Ođe se vriska činila kad smo se sprdali da je onaj sin Banja R. primljen kao rukovodilac u MNE erlajnsu pa se na kraj ispostavilo da mu i jeste sin..
    Opet, koliko god jedni upiru da jeste a drugi iz petnih žila da to nije sin premijera, ako me išta naučila politika u CG to je da obično đe ima dima ima i vatre.. To što ovi manje ili nimalo ne kradu je nikakvo opravdanje, posebno znajući naš mentalitet + kad ti se da malo moći, para i kombinacija..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  6. #25006
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,411
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    873
    Thanked in
    518 Posts

    Default

    A sta da se radi, jak je taj gej lobi, ful su para, tako da su ovakve kuce i vile sitnica za njih.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #25007
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    https://we.tl/t-5fy6LgiqJ7

    Evo ti malo razmućeno,Indzoj riding

    Nije to sig naseg Zdrawka dete,njemu bog zapoveda drugaCIE



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Vidim da je Zdravkova porodica obdarena izuzetnim proročkim darom, jer su već u avgustu, septembru i oktobru 2020 znali da će otac da im postane premijer i da će moći da zavuku ruku u državnu kasu

    Iskreno, očekivao sam malo korektniji pristup od tebe a ne ovakav CdM nivo klikbaita.

  8. #25008
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Kakvo klasićno spinovanje kroz naslov

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...stabilnu-vladu

    Žena pruža direktnu podršku ZK vladi ali Vijesti izvlače naslov iz kog izgleda da Britanija podržava manjinsku vladu:

    Vi (UK) ste i dalje čvrsta podrška kabinetu premijera Zdravka Krivokapića, dok većina zemalja Kvinte i Delegacija EU navodno podržavaju zalaganja za formiranje manjinske vlade. Koji je razlog vaše podrške kabinetu premijera Krivokapića?
    Radićemo i podržati vladu u Crnoj Gori sa kojom imamo zajedničke interese i sa kojom dijelimo vrijednosti. Sadašnja Vlada na čelu sa premijerom Krivokapićem je izjavila predanost evro-atlantskim vrijednostima. Najviše me interesuje šta se dešava u praksi, više nego šta Vlada izjavljuje, ili šta drugi ljudi govore o njoj. U praksi, naše zemlje tijesno sarađuju, podržavaju jedna drugu u obavezama obučavanja za NATO i razmjenjuju informacije kada je tema suočavanje sa teškim i organizovanim kriminalom. Ovakva vanjska politika Vlade i glasanje u Ujedinjenim nacijama je u velikoj mjeri u skladu sa našom, te smo posvećeni mnogobrojnim, istim globalnim ciljevima, uključujući na primjer zaštitu klime i prirodne sredine. Ako se nekada ne bi usaglasili, imamo jasne i iskrene kanale komunikacije putem kojih možemo istaći svoje zabrinutosti. Stoga, u praksi, smatram da još imamo brojne zajedničke interese i vrijednosti i zbog toga mi možemo sarađivati sa ovom Vladom. Ukoliko predstavnici naroda u Skupštini odaberu da oforme manjinsku vladu to je na njima da odluče, i mi ćemo sarađivati i sa budućom vladom, ukoliko ista bude dijelila naše interese i vrijednosti.

  9. #25009
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Vidim da je Zdravkova porodica obdarena izuzetnim proročkim darom, jer su već u avgustu, septembru i oktobru 2020 znali da će otac da im postane premijer i da će moći da zavuku ruku u državnu kasu

    Iskreno, očekivao sam malo korektniji pristup od tebe a ne ovakav CdM nivo klikbaita.




    Vidim da nisi ( namjerno) obratio paznju da datume koje spominjes se odnose na prethodnu vlasnicu ( radevic) koja je zatrazila UTU-e.
    Kao takvu parcelu( sa dozvoljenom gradnjom) je prodala zdravkovom sinu koji je 20.12.2021 podnio zahtjev.

    Srecna je firma koja te ima kad ti promicu ovakve stvari… nadam se da nije neki odgovorni posao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  10. #25010
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Vidim da nisi ( namjerno) obratio paznju da datume koje spominjes se odnose na prethodnu vlasnicu ( radevic) koja je zatrazila UTU-e.
    Kao takvu parcelu( sa dozvoljenom gradnjom) je prodala zdravkovom sinu koji je 20.12.2021 podnio zahtjev.

    Srecna je firma koja te ima kad ti promicu ovakve stvari… nadam se da nije neki odgovorni posao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kad je prodala Zdravkovom sinu, prijatelju?

  11. #25011
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Ja ne mogu jos uvijek da shvatim sta je tema oko ove kuce?
    Je li nesto nelegalno u pitanju?
    Kakvo se pitanje postavlja? Otkud pare za projekat kuce ili sta?

    Da li taj sin ima zaposlenje, ustedjevinu, hoce da pravi kucu po propisima ili nesto drugo? Je li problem UTU, kvadratura, lokacija, odabrani materijali, imovinsko pravni-odnosi?


    Razjasnite mi o cemu je tema pa da se i ja ukljucim sa svojim skromnim znanjem.
    Last edited by Kliker17; 03-01-22 at 11:38.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  13. #25012
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Koliko ja vidim, problem je što je Zdravkov sin kupio plac (u novembru 2020) i sad podnio plan za izgradnju kuće.

    Jer...

    (a) "Ugroženi Srbi" a kupuju placeve!
    (b) Sin premijera a kupuje placeve (istina, prije nego što je bio sin premijera).
    (c) planira da gradi kuću a narod gladuje

  14. #25013
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Problem za mene je sto radi privatan biznis a ne osigurava radnike na full. A izgleda da je biznis procvetao od kad je sin premijera. Zato nikad nisam u ljubavi bio sa vjernicima. Svaka rabota je takva, vjerujemo ali volimo i da se okoristimo. Ljute mi se i clanovi najuze familije i kumovi ali nema druge istine. Sve sami foliranti.

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  15. The Following 10 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  16. #25014
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    E, neosiguravanje radnika je vec tema za raspravu i za pitanja novinara.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  17. #25015
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,454
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Samo opušteno, prvo je bilo nije to taj Miloš, pa onda Zdravko nije Milošev otac i lagano stižemo do, a đe ste bili 30.08.
    Meni je drago da su đeca političara jako uspješna, bilo da su dps-ovci, frontovci, spc-ovci itd itd



    Nula

  18. The Following 4 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  19. #25016
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Rekao bi covjek da ste bili jako zabrinuti za Glosarij i Urion do juce.
    Isporucise po 20 000 neispravne respiratore i vidimo se. Nego se prodavala prica kako su novi kadrovi nesposobni da ih koriste.
    Lijep pokusaj price da su svi isti, ali dok ne vidim da se dobijaju tenderi na godisnjem nivou od 95 do 120 miliona, sto je bio standard do sada, nije isto.
    Na kraju dana sve apoteke su profitirale i niko da pomene da je Benu, iza kojeg stoje DPS vlasnici, korisnik oko 52% ukupnih dugovanja fonda.
    Sumnjam da ce Altmed dostici visine Glosarija i Uriona. Previse je igraca i interesa za tako nesto.
    Nije Krivokapic Djukanovic da svakome odredi koliko je para za tu godinu njegovo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #25017
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    https://dan.co.me/vijesti/politika/m...alkanu-5100391

    Нова Влада у Црној Гори која ће се бирати у 2022. години имаће на спољно-политичком плану приоритет да се придружи иницијативи "Отворени Балкан", саопштио је јутрос током гостовања на ТВ Пинк један од лидера ДФ-а Андрија Мандић.

    otvoreni veli Balkan. kakav SNS pamflet koji Manda propagira jer ga dobro plaćaju za to

    Sent from my M2101K9AG using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  21. #25018
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,341
    Thanks Thanks Received 
    3,830
    Thanked in
    1,518 Posts

    Default

    Otvoreni balkan nikad. Te vuciceve i tacijeve ideje tamo nedje drugo

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:

    ASC

  23. #25019
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Rekao bi covjek da ste bili jako zabrinuti za Glosarij i Urion do juce.
    Isporucise po 20 000 neispravne respiratore i vidimo se. Nego se prodavala prica kako su novi kadrovi nesposobni da ih koriste.
    Lijep pokusaj price da su svi isti, ali dok ne vidim da se dobijaju tenderi na godisnjem nivou od 95 do 120 miliona, sto je bio standard do sada, nije isto.
    Na kraju dana sve apoteke su profitirale i niko da pomene da je Benu, iza kojeg stoje DPS vlasnici, korisnik oko 52% ukupnih dugovanja fonda.
    Sumnjam da ce Altmed dostici visine Glosarija i Uriona. Previse je igraca i interesa za tako nesto.
    Nije Krivokapic Djukanovic da svakome odredi koliko je para za tu godinu njegovo

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Već sam pisao koliko je srranj to što su ograničili da samo dvije apoteke po lancu mogu da izdaju ljekove na recept. I to su kao uradili da bi i oni sa manjim brojem apoteka mogli da nešto zakuče. E pa valjda se ne prave takvi ugovori da bi se apotekama ravnomjerno dijelio posao, nego da bi narodu bilo bolje. Puca mi sve i da Benu 100% uzima pare od fonda zdravstva, ako imaju dovoljno apoteka i ako su pozicionirane tako da su pacijentima najbliže za doći i preuzeti ljekove. Ne zanima me što neki lanac sa 3 apoteke ne uzima jednaki dio para od fonda jer nisu dovoljno veliki. Ponavljam, interes pacijenata mora bit na prvom mjestu, a ne interes apoteka.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  24. #25020
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Ovo mi je zanimljivo, jer dosta ljudi prica o ovome.
    Konkretno Zugic i Fabris su dali dva potpuno neusaglasena intervijua. Na stranu ostalo, Fabris je takodje pomenuo da je greska vlade da se ne prikljuci ovome.
    Vidim da i u zadnjem obracanju UK ambasadorke se prica o ulaganju u Zapadni Balkan i izbjegavanje pominjanja pojedinacnih drzava.
    Sticem utisak da ce nam EU preporuciti ovo, jer ne mogu da se bave pojedinacno drzavama.
    Na nama je da pokusamo da iskoristimo priliku ili da se samoizolujemo, ali je to ekonomski pogresno.
    Problem koji vidim je nasa slaba ekonomska snaga i realno kratkovidost, tako da ako se ne odigra pametno postacemo ekonomske kolonije suajednih drzava.
    Ono sto sam vidio ljetos je da su srbi bas veliki kupci u Dracu i Vlore. Srbi su bas jako usli na trziste Albanije, kako ce se to odraziti na ostale stvari, ostaje da se vidi.
    Mi i dalje nesto cekamo.... Ko i 30 godina do sada. Aktivno cekanje....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  25. #25021
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Znači ne samo što zakon diskriminiše majke sa jedno ili dvoje đece, ili uopšte žene generalno, već će naknade primati samo majke koje su se prijavile "tad", kad su se ubirali politički poeni? Ove "nove" majke, trt milojka, ne bješe pravit treće "na vrijeme" ?

    Pa je li realno da smo toliki talog od društva đe nam svima ovo ne zvuči BLJAK.



    Sent from my SM-A725F using Tapatalk
    Imali smo temu na forumu kada je bio aktuelan ovaj zakon. I tada sam, i sada smatram da je taj zakon jedna glupost (da ne obrazlažem sada detaljno). No, uvjek postoji jedno ,,ali". To ,,ali" je stečeno pravo (bez obzira na nakaradni zakon) koje je kasnije oduzeto. Sada se nije vratio na snagu stari zakon, već su se vratila pojedinim korisnicima stečena prava.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  26. #25022
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,781
    Thanks Thanks Given 
    1,484
    Thanks Thanks Received 
    4,934
    Thanked in
    2,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ovo mi je zanimljivo, jer dosta ljudi prica o ovome.
    Konkretno Zugic i Fabris su dali dva potpuno neusaglasena intervijua. Na stranu ostalo, Fabris je takodje pomenuo da je greska vlade da se ne prikljuci ovome.
    Vidim da i u zadnjem obracanju UK ambasadorke se prica o ulaganju u Zapadni Balkan i izbjegavanje pominjanja pojedinacnih drzava.
    Sticem utisak da ce nam EU preporuciti ovo, jer ne mogu da se bave pojedinacno drzavama.
    Na nama je da pokusamo da iskoristimo priliku ili da se samoizolujemo, ali je to ekonomski pogresno.
    Problem koji vidim je nasa slaba ekonomska snaga i realno kratkovidost, tako da ako se ne odigra pametno postacemo ekonomske kolonije suajednih drzava.
    Ono sto sam vidio ljetos je da su srbi bas veliki kupci u Dracu i Vlore. Srbi su bas jako usli na trziste Albanije, kako ce se to odraziti na ostale stvari, ostaje da se vidi.
    Mi i dalje nesto cekamo.... Ko i 30 godina do sada. Aktivno cekanje....

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Nije baš tako, a zašto nije baš tako evo ovdje https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  27. #25023
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Već sam pisao koliko je srranj to što su ograničili da samo dvije apoteke po lancu mogu da izdaju ljekove na recept. I to su kao uradili da bi i oni sa manjim brojem apoteka mogli da nešto zakuče. E pa valjda se ne prave takvi ugovori da bi se apotekama ravnomjerno dijelio posao, nego da bi narodu bilo bolje. Puca mi sve i da Benu 100% uzima pare od fonda zdravstva, ako imaju dovoljno apoteka i ako su pozicionirane tako da su pacijentima najbliže za doći i preuzeti ljekove. Ne zanima me što neki lanac sa 3 apoteke ne uzima jednaki dio para od fonda jer nisu dovoljno veliki. Ponavljam, interes pacijenata mora bit na prvom mjestu, a ne interes apoteka.
    Slazem se oko toga. Samo mi malo para usi da se dohvatismo Holosa, a BENU preskacemo lagano.
    Ja imam problem sa tim detaljima kako je to organizovano. Nije meni problem ko ce izdati lijek na recept. On ce svejedno da kosta drzavu. Ali bi drzavu trebalo da kosta lijek isto koliko ih kosta u Montefarmu.
    A ne da privatna apoteka lupa cijene i daje zamjenske ljekove 2 do 3x skuplje.
    E to jeste problem i to je do sada redovno kostalo drzavu velike pare.
    Plus znam iz bliskog okruzenja da fond pojedinima placa prije valute ili u roku od 7 dana, a drugima kasni i mjesec dana sa placanjem.
    Tako su se formirali pojedini poslovi u CG, a drugi usporavani ili unistavani. Ne pricam o apotekama vec o ordinacijama, ali je isti princip i za apoteke koristen

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  28. #25024
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Nije baš tako, a zašto nije baš tako evo ovdje https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Evo iscitah sve. Prikljucicu se raspravi tamo, ali mi nije jasno sta je netacno.
    Iznio sam svoje misljenje o tome.
    Da, smatram da bi bilo pametno da se prikljucimo.
    Da, smatram da mi nismo najbistriji i da nam se vecina stvari svodi na cekanje necega da se desi.
    Da, smatram da su nam svi rekli da bi bilo pametno da se prikljucimo jer ce ubrzati ekonomije avih drzava i napraviti ih otpornijim za EU trziste.
    Da, licno je misljenje da izjave svih aktera su da nas gledaju kao region i da je gubljenje vremena baviti se svakom drzavom pojedinacno.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  29. #25025
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,806
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,323
    Thanked in
    2,173 Posts

    Default

    Odavno se ne daju zamjenski ljekovi. Godinama beć. Apoteka, državna ili privatna, može da izda samo onaj lijek koji stoji na receptu, a izabrani ljekar može da napiše samo onaj lijek koji stoji na izvještaju specijaliste. Osim toga, postoji takozvana pozitivna lista ljekova fonda na kojoj se nalaze ljelovi koji su na recept besplatni ili imaju participaciju, ali se ne plaća puna cijena. Nijedan lijek koji nije na toj listi ne može da se podigne na recept, ni u državnoj ni u privatnoj apoteci.

Page 1001 of 1249 FirstFirst ... 501901951991997998999100010011002100310041005101110511101 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •