Page 549 of 1249 FirstFirst ... 494494995395455465475485495505515525535595996491049 ... LastLast
Results 13,701 to 13,725 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #13701
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    847
    Thanks Thanks Given 
    105
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Jel nam i dalje drzava gdje je bila prosle godine i da li je izvršen famozni desant?
    I sta je sa Isusovom rukom?
    Gdje nam je zaštitnica i djeliteljka banova i čuvarka naše neovisnosti na "forumu" i kad će padnu prve tužbe za klevetu-slobodu-ugrožavanje bezbIJednosti-govor mržnje -itd kretenizmi na istom?.
    Sad sam opet vidio dva popa i dvoje poziciono-opozicionara kako iznose državu umotanu u puzzle i ugrađuju je u Rašku i okolinu Čačka
    Mada ne treba po ovom kijametu konzumirat mary na adu bojanu koju su vec sad okupirali Srbi i Albanci da nam uzmu ovaj biser koji je naš još od doba Adama tj Mila


    Poslato je nadam se

  2. The Following 2 Users Say Thank You to licmius For This Useful Post:


  3. #13702
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Što volim te računice budžeta na poleđini razglednice.

    Uredno se preskoči prebacivanje i razdvajanje stavki, podvuče se ono što ti u tom trenutku dobro zvuči i postuj. Dođe li ti što Raško Konjević, to je njegov manir
    Neću komentarisati ovo, zaista.

    Šta bi rekao kada bi znao da nam je kapitalni budžet, kada se odbije auto-put, projektovan na iznos od 75 miliona eura? U relativnim ciframa, oko 3% ukupnog budžeta? A tih 75 miliona ili 3% budžeta sačinjava 30 miliona eura iz nadležnosti Uprave za saobraćaj i odnosi se na njihove "redovne aktivnosti i nadležnosti", kao i 45 miliona eura iz nadležnosti Uprave javnih radova za "realizaciju projekata započetih u prethodnom periodu, kao i na nove projekte".

    Nemušta konstrukcija koja oslikava jadnu činjenicu - u frakciji tih 45 miliona eura (ne znamo splut između započetih i novih projekata) nam staje sav razvoj i investicije za Gospodnju 2021. Eto, neka je svih 45 miliona opredijeljeno za nove projekte, to opet dođe 1,8% Budžeta.

    Šaljemo razglednicu Konjević i ja.
    In vino veritas

  4. #13703
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Postavise taksistu za direktora parking servisa. Osvjezilo u tivtu.

    Poruka za mlade - samo dobro masite zastavama.

  5. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  6. #13704
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Sve bolje od boljeg: prihodi od novčanih kazni i oduzete imovinske koriste manji u odnosu na rebalans Budžeta za 2020. za 2,5 miliona eura (oko 15%). To je ono kad vas lage o Zakonu o lustaraciji i Zakonu o povraćaju imovine.

    Ma, neću više da gledam, bojim se šta bih mogao da pronađem.
    In vino veritas

  7. #13705
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Sve bolje od boljeg: prihodi od novčanih kazni i oduzete imovinske koriste manji u odnosu na rebalans Budžeta za 2020. za 2,5 miliona eura (oko 15%). To je ono kad vas lage o Zakonu o lustaraciji i Zakonu o povraćaju imovine.

    Ma, neću više da gledam, bojim se šta bih mogao da pronađem.
    Kazem ja da treba da se vrati DPS, oni su uredno sve prikazivali kako jeste, nije bilo nikakve tajnosti...cus dodjela stanova, kako ljudi vole da izmisljaju...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  8. #13706
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Whisperer View Post
    Kazem ja da treba da se vrati DPS, oni su uredno sve prikazivali kako jeste, nije bilo nikakve tajnosti...cus dodjela stanova, kako ljudi vole da izmisljaju...
    Vec smo ovo zaboravili, a kao je medju novijim desavanjima: https://www.vijesti.me/vijesti/drust...oc-uoci-izbora
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  9. #13707
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vim-premijerom

    Najbolje rješenje izlaska iz krize vlasti u Crnoj Gori je formiranje nove Vlade sa novim premijerom, koji bi imali puni mandat do redovnih parlamentarnih izbora, kazao je predsjednik Nove srpske demokratije (NSD) i jedan od lidera Demokratskog fronta (DF) Andrija Mandić.

    i vic godine. zamisli ovo kaže Manda, glavna činaspla

    "Iako je Vlada gromoglasno predstavljena kao ekspertska sa puno ambicioznih obećanja, u praksi nije dovela nijednog ozbiljnog investitora, već smo imali novo zaduženje pod sumnjivim okolnostima i nikad goru ekonomsku situaciju, ali i podijeljenu Crnu Goru po svim šavovima", istakao je Mandić

    Manda o investitorina, o zaduženju. njega zanima ekonomska situacija države. i on koji je jedan od glavnih krivaca za podijeljenu Crnu Goru. koji je pozivao na oružje i sukobe, koji je pljuvao Crnogorce i Crnu Goru. koji radi protiv interesa ove države

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #13708
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ni pod razno prelazna vlada.
    Ako ne mogu ovi onda fino odmah novi izbori. Pa nek se ugasi df po cijenu povratka dps-a. Sto se nadam da ipak nije moguce

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  11. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  12. #13709
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Neću komentarisati ovo, zaista.

    Šta bi rekao kada bi znao da nam je kapitalni budžet, kada se odbije auto-put, projektovan na iznos od 75 miliona eura? U relativnim ciframa, oko 3% ukupnog budžeta? A tih 75 miliona ili 3% budžeta sačinjava 30 miliona eura iz nadležnosti Uprave za saobraćaj i odnosi se na njihove "redovne aktivnosti i nadležnosti", kao i 45 miliona eura iz nadležnosti Uprave javnih radova za "realizaciju projekata započetih u prethodnom periodu, kao i na nove projekte".

    Nemušta konstrukcija koja oslikava jadnu činjenicu - u frakciji tih 45 miliona eura (ne znamo splut između započetih i novih projekata) nam staje sav razvoj i investicije za Gospodnju 2021. Eto, neka je svih 45 miliona opredijeljeno za nove projekte, to opet dođe 1,8% Budžeta.

    Šaljemo razglednicu Konjević i ja.
    zaboravio si na kraju tik tak tik tak, sta je bilo, da nije stao sat?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  13. The Following User Says Thank You to Dejan For This Useful Post:


  14. #13710
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    zaboravio si na kraju tik tak tik tak, sta je bilo, da nije stao sat?

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    pardon @johnny bravo
    nije bilo upuceno tebi vec za @licmius

    ne znam kako quote-ovah tvoj post, mnogo pricas bice

    Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  16. #13711
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/demokrate-df-u-...o-na-rijecima/

    Neko ocekuje da se ovi ljudi posle svega ovog nesto dogovore?

  17. #13712
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Mi smo zaista presrecna drzava kad nam se parlamentarna vecina oko ovakvih stvari svadja. Vjerovatno su rijesili sve ostale probleme, zar ne? Je l' jesu?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  18. #13713
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ne-gore-i-kine

    Bas me interesuje da li neko u Skupstini ima cojones da pomene Kinu i njen genocid nad Ujgurima. Mozda bi valjalo i da se neka rezolucija donese. Ipak je malo aktuelnije od Srebrenice. A ako politicare nase prepodobne genocid stvarno interesuje i ako im ne sluzi samo za skupljanje politickih poena, vjerovatno ce da pokrenu temu veoma aktuelne saradnje sa veoma aktuelnim pociniocima veoma aktuelnog genocida koji se trenutno desava.

    Ali sta znam ja...
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #13714
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,783
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ne-gore-i-kine

    Bas me interesuje da li neko u Skupstini ima cojones da pomene Kinu i njen genocid nad Ujgurima. Mozda bi valjalo i da se neka rezolucija donese. Ipak je malo aktuelnije od Srebrenice. A ako politicare nase prepodobne genocid stvarno interesuje i ako im ne sluzi samo za skupljanje politickih poena, vjerovatno ce da pokrenu temu veoma aktuelne saradnje sa veoma aktuelnim pociniocima veoma aktuelnog genocida koji se trenutno desava.

    Ali sta znam ja...
    Samo im ti davaj ideje! pogotovo sa Kinezima još koji front da otvorimo, malo su ovi nastupi u EU, na BBC i Reuters
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #13715
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...ne-gore-i-kine

    Bas me interesuje da li neko u Skupstini ima cojones da pomene Kinu i njen genocid nad Ujgurima. Mozda bi valjalo i da se neka rezolucija donese. Ipak je malo aktuelnije od Srebrenice. A ako politicare nase prepodobne genocid stvarno interesuje i ako im ne sluzi samo za skupljanje politickih poena, vjerovatno ce da pokrenu temu veoma aktuelne saradnje sa veoma aktuelnim pociniocima veoma aktuelnog genocida koji se trenutno desava.

    Ali sta znam ja...
    A sto bi se Crna Gora bavila ljudskim pravima u zemlji kojoj je duzna grdne pare? I koja polako postaje dominantna ekonomska sila u svijetu?

    Nek se time bave Ameri. Crna Gora ima preca posla od ljudskih prava u Kini.

    Crna Gora je saka jada i treba da pazi svoja posla i da ne staje na zulj velikim silama.

  21. #13716
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    EU jeste uvela neke sankcije kini zbog ujgura, mislim da se cg pridružila, a da je Srbija potpisala neku neutralnu deklaraciju u kojoj se ta katastrofa proglašava borbom protiv terorizma.

    tako da je od nas sasvim dovoljno.

  22. #13717
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Pa kaže...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  24. #13718
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Ipak pade vlada, opet izbori i pakao.

    Nikad se nasa generacija nece izvuc od DPS kandzi.

    Cekamo rasplet.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #13719
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...avu-i-zakonima

    Abazovic ponovo pokazuje svoju neiskusnost. Ovakve stvari se ne pricaju. Sprovode se bez price.

  26. #13720
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Postavise taksistu za direktora parking servisa. Osvjezilo u tivtu.

    Poruka za mlade - samo dobro masite zastavama.
    Ko je u pitanju?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  27. #13721
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...avu-i-zakonima

    Abazovic ponovo pokazuje svoju neiskusnost. Ovakve stvari se ne pricaju. Sprovode se bez price.
    A stvari su više otišle predaleko. Taj isti Tužilački savjet je prije neki dan odbio da sprovede zakon o penzionisanju tužilaca jer misli da nije u redu. Nisu se žalili sudu, ili skupštini, jednostavno su odbili da ga sprovedu.

  28. #13722
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A stvari su više otišle predaleko. Taj isti Tužilački savjet je prije neki dan odbio da sprovede zakon o penzionisanju tužilaca misli da nije u redu. Nisu se žalili sudu, ili skupštini, jednostavno su odbili da ga sprovedu.
    Kakav "zakon o penzionisanju tužilaca"? To jo onaj zakon kojim je DF htio da "zakolje vola zbog kile mesa"? A vo ostade

    Koliko sam pratio, Tuzilacki savjet je dao svoje tumacenje prava, koje je drugacije od onog kako ga DF tumaci. Ako sam dobro razumio, vezano za Katnica, jer je jasno da je on bio targetiran, beneficirani staz predstavlja pravo, a ne obavezu. Odnosno, covjek s beneficranim stazom ima pravo da ranije podje u penziju, ali ga se ne moze natjerati da to radi. Jer, svrha beneficiranog staza je da se da povoljnost, a ne nepovoljnost.

    Dritan se previse zalijece i daje izjave koje, kao dio izvrsne vlasti ne bi smio. Zbog njegovog izlijetanja je Crna Gora vec dobila packe od EU. Izgleda da on ne uci na svojim greskama, sto je ozbiljan problem za politicara. Ovo njegovo "silu na sramotu" ja vidim u suprotnom snjeru, da bi Dritan "silu na sramotu" htio da izabere tuzioce koji ce procesuirati one koje Dritan smatra da treba. U krajnjem, na to se svodi njegova prica.

    Crnoj Gori treba nezavisno sudstvo i nezavisno tuzilastvo. Ovakvim nastupima Abazovica se to dovodi u pitanje. TS je postupio u skladu sa zakonu i svojim ovlascenjima. Kad se izabere novi TS, veoma je vazno da ne bude pod uticajem politicara.

    Inace, dzaba krecenje.

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  30. #13723
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Jel moguće da si gornju vijest pokušao da povežeš sa donjom?
    Moguće je povezati, a ispod ću ti pokušati objasniti i zašto.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Gornja vijest je neminovnost jer nam za novog VDTa treba 2/3 odnosno 3/5 poslanika u parlamentu. Mada, ne bi me čudilo da DF špicobacači i ovo pokušaju da prikažu kao saradnju vlade i DPSa

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Pisao sam ovdje kako je neophodno da se napravi dogovor od 2/3 ili 3/5 za izbor ljudi na raznorazne pravosudne funkcije. I da je to ključni uslov da se izbriše klauzula "ograničeni" sa napretka u poglavljima 23 i 24.
    Kad sam to pisao, od branioca lika i djela Vlade, na forumu, objektivnih koliko i Milača ili Radulovićev sin, a počinjem da sumnjam da su možda oni, mada je Milačić umjeren, proglašavan sam za Milovog bota, Ljušu i sl.
    Kad ono, eo sad Bečko saziva sastanak da se razgovara i namiče ta većina.
    Svakako, dobro za Crnu Goru, a dobro i za Bečića i njegov politički koncept. Ko god inicira dijalog, raste mu rejting.
    Da je ovako priča otvorena prije par mjeseci, Bečić bi bio izdajnik No1. Danas je to već sasvim normalno u javnosti.

    URA i Demokrate na Deklaraciji o Srebrenici već "skinuli đaju" što bi rekli u BG glasajući na istoj strani kao DPS, a suprotno od DF. Jes da su Demokrate imale onu komediju oko glasanja za smjenu Leposavića, ali to je kao u onom Majdakovom romanu "Pazi tako da ostanem nevina".

    Šalu na stranu,glasanje na isti način kao DPS, a suprotno od DF više nije taboo. E zamisli ovakvo glasanje recimo u januaru. A to je bilo prije pet mjeseci...

    Donja vijest je DPS saopštenje kojim oni bacaju špice.
    Druže, ljudi koji su predložili remont vrha partije su uklonjeni iz stranačkih organa. Pomiri se sa tim sa "šef" planira da i dalje drži čvrstu kontrolu nad strankom.
    Bacanje špica sasvim je legitimno. Kao i nuđenje... Naročito u politici zanatu najstarijem.
    Takođe, ovo je slanje poruke embahadama, odnosno onima koje embahade predstavljaju kako su konstruktivni i na raspolaganju. A da se tokom glasovanja o Srebrenici, ma i o Leposaviću nađu na istoj strani, iste su dale solidan doprinos.

    Što se Mila tiče, mislim da mu se unos završava na vremenskom horizontu od godine-dvije koliko mu treba da posloži stvari prije nego podnese ostavku i ode u Dubai da živi po šerijatu

    Da zaključim, već sam napisao, šansa da se desi neka koaliciona kombinacija DPS sa nekim iz postojeće većine u narednih par godina je 10-20%, kvota 7-8 i sl. Dakle, nije prevelika. Ali nije isključena.
    Zamisli 1940 Molotov - Ribentrop na snazi, komunisti prokazani gore od nacista... I da je tada neko rekao da će SSSR biti saveznik sa UK i USA. Čudno se razvijaju stvari naročito u entropijskim situacijama kakva je trenutno kod nas.

  31. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  32. #13724
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Samo neka idu, i to slobodno. Katnic poslije 6 godina izvidjanja jos nije zavrsio nestanak dokaza iz najveceg korupcionaskog slucaja u CG. 6 godina poslije nije pokrenut slucaj ni protiv jednog licazbog nestanka Mujoviceve dokumentacije. Nikada nije pokrenut ni izvidjaj zasto je razlika 6kg izmedju policijskog mjerenja i CBCG trezora tih cuvenih opala za koje tvrde da vrijede preko 2 milijarde.
    I samo da su zdravo sa "tumacenjem prava". Sudsku savjet je odlucio da je prestanak funkcije prestanak radnog odnosa i trazi izjasnjenje ustavnog suda, koji jos uvijek cuti po tom pitanju. A do odluke US ili njihove privremene zabrane, zakon se sprovodi.
    Evo se trudimo, i ovo za @Gagarin, da izaberemo Musiku Dujovica da zamijeni Vesnu Medenicu.
    Ana je dobila 0 glasova(i slovima nula), tako da ce nam predsjednik vrhovnog suda biti covjek koji je poceo uspon karijere, kao i katnic, slucajem ubistva na nosilima ispred KBC.
    Obavezno da se ispostuju zakoni da ti ljudi uznapreduju ili ostanu tu dje jesu

  33. #13725
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Moguće je povezati, a ispod ću ti pokušati objasniti i zašto.



    Pisao sam ovdje kako je neophodno da se napravi dogovor od 2/3 ili 3/5 za izbor ljudi na raznorazne pravosudne funkcije. I da je to ključni uslov da se izbriše klauzula "ograničeni" sa napretka u poglavljima 23 i 24.
    Kad sam to pisao, od branioca lika i djela Vlade, na forumu, objektivnih koliko i Milača ili Radulovićev sin, a počinjem da sumnjam da su možda oni, mada je Milačić umjeren, proglašavan sam za Milovog bota, Ljušu i sl.
    Kad ono, eo sad Bečko saziva sastanak da se razgovara i namiče ta većina.
    Svakako, dobro za Crnu Goru, a dobro i za Bečića i njegov politički koncept. Ko god inicira dijalog, raste mu rejting.
    Da je ovako priča otvorena prije par mjeseci, Bečić bi bio izdajnik No1. Danas je to već sasvim normalno u javnosti.

    URA i Demokrate na Deklaraciji o Srebrenici već "skinuli đaju" što bi rekli u BG glasajući na istoj strani kao DPS, a suprotno od DF. Jes da su Demokrate imale onu komediju oko glasanja za smjenu Leposavića, ali to je kao u onom Majdakovom romanu "Pazi tako da ostanem nevina".

    Šalu na stranu,glasanje na isti način kao DPS, a suprotno od DF više nije taboo. E zamisli ovakvo glasanje recimo u januaru. A to je bilo prije pet mjeseci...



    Bacanje špica sasvim je legitimno. Kao i nuđenje... Naročito u politici zanatu najstarijem.
    Takođe, ovo je slanje poruke embahadama, odnosno onima koje embahade predstavljaju kako su konstruktivni i na raspolaganju. A da se tokom glasovanja o Srebrenici, ma i o Leposaviću nađu na istoj strani, iste su dale solidan doprinos.

    Što se Mila tiče, mislim da mu se unos završava na vremenskom horizontu od godine-dvije koliko mu treba da posloži stvari prije nego podnese ostavku i ode u Dubai da živi po šerijatu

    Da zaključim, već sam napisao, šansa da se desi neka koaliciona kombinacija DPS sa nekim iz postojeće većine u narednih par godina je 10-20%, kvota 7-8 i sl. Dakle, nije prevelika. Ali nije isključena.
    Zamisli 1940 Molotov - Ribentrop na snazi, komunisti prokazani gore od nacista... I da je tada neko rekao da će SSSR biti saveznik sa UK i USA. Čudno se razvijaju stvari naročito u entropijskim situacijama kakva je trenutno kod nas.
    Znam ko nije riječ rekao protiv neminovnosti dogovora oko tužilačkih funkcija.

    Ta neminovnost stoji zbog zakonskih rješenja zbog kojih je neophodno da makar 3/5 glasa za novog VDTa.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 549 of 1249 FirstFirst ... 494494995395455465475485495505515525535595996491049 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •