Page 414 of 1249 FirstFirst ... 314364404410411412413414415416417418424464514914 ... LastLast
Results 10,326 to 10,350 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #10326
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/dizajnerka...nik-u-briselu/

    Radulović samo potvrđuje da je loš. izaslanik ministra pri EU. ovakvim imenovanjima samo rade protiv sebe


    Тapatalk
    Last edited by outline; 23-04-21 at 09:21.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. #10327
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/politika/dizajnerka...nik-u-briselu/

    Radulović samo potvrđuje da je loš. izaslanik ministra pri EU. ovakvim imenovanjima samo rade protiv sebe


    Тapatalk
    Sad ce ti neko prebacit kako mozes da citas CDM

    Radulovic je jedan od losijih ministara u vladi. Mislim da u tom miistarstvu ima kvalitenijeg kadra koji se nije politicki angazovao za bilo koju opciju, nego je profesionalno vrsio svoj posao.

  3. #10328
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne znam, stvarno, sto je to propovijedao Reis Fejzic, ili razni Imami. Znam samo da su u CG muslimani bili zrtve tokom 90-ih. Pocev od Bukovice, pa do deportacije Karadzicu muslimanskih izbjeglica iz Bosne. I da ne preskocimo Strpce, dje su ljudi pobijeni samo zbog "pogresnog imena" u LK. To se zove - fasizam.

    Ovo je samo par primjera zlocina koji su proizasli iz nacionalisticke histerije. I naravno da su u tome svoju ulogu imali DPS i SPC. Svaki na svoj nacin doprinoseci toj histeriji.

    Naravno, zlocina je bila na svakoj strani, posebno u BiH. Odje je rijec o 90-im godinama u CG.
    Ja evo pišem o vremenu poslije devedesetih. Da li je tebi ok da Imam piše uvredljive statuse na Facebooku? Ne mogu da zamislim što bi se po CG činjelo da Gojko Perović recimo je pisao takve statuse. To što su muslimani bili žrtve, a kasnije sljedbenici svojih dželata je druga priča. Ja nikada ne bi dao da se takne ijedan od muslimana koje znam, a znam ih više no mnogi od vas. Znam samo da smo u tom ludilu devedesetih bili nerazdvojni i proveli teške godine, pa mogu reći više nego sa rodbinom i porodicom. Niko se od njih nije osjećao ugroženim, a među nama su bili i oni koji su iz Sarajeva i drugih gradova BiH pobjegli od užasa ratova. Bukvalno niko od nas nije nikad u to vrijeme potegao lošu priču i lično još tokom gimnazijskih dana sam pomagao koliko se moglo, upravo onima sa kojima sam saosjećao jer ih je muka naćerala da napušte svoja ognjišta. Svakako, atakovanje na Crkvu i konstantno satanizovanje je veoma opasno i pogrešno, a isti ti nećeš da se osvrneš na loše stvari koje proizvode duhovne starješine muslimana. To se zove usko sagledavanje a i licemjerno je.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  4. #10329
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    https://m.cdm.me/politika/dizajnerka...nik-u-briselu/

    Radulović samo potvrđuje da je loš. izaslanik ministra pri EU. ovakvim imenovanjima samo rade protiv sebe


    Тapatalk
    Na ovaj link nema nista, ili meni nece da otvori, vjerovatno system security sam prepozna sajt i samo mi posalje ne trbea ti ovo iskuliraj :P
    Ne ozbiljno, kad kliknem pise "Page not found".

  5. #10330
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pa ja govorim o zadnjih 30 godina. Nesto nijesam zapazio da je SPC pravila probleme za vrijeme Tita.

    Prvenstveno sam mislio na 90-te godine. Kako je to otprilike izgledalo vidi se u ovom dok. programu:


    Naravno, radi se o propagandnom uratku. Iako tu nema niceg izmisljenog. Ali su zatamnjene stranice u kojima bi se mogla vidjeti uloga MDj u tom, da ga tako nazovem, "zajednickom zlocinackom poduhvatu" DPS & SPC u urnisanju Crne Gore, sirenju mrznje i podrsci ratovima. Tad je poceo i moralni sunovrat, a kriterijumi vrijednosti okrenuti naopako. Pa je tako tih 90-ih djecacima glavni uzor bio Arkan, a djevojcicama Ceca. Posledice su i danas ogromne. Nesagledive.


    Relikt 90-ih.

    Taj propagandni uradak RTCG-a je najefikasniji način širenja mržnje i metoda koja ima kontinuitet od vremena kad su ljudi shvatili značaj propagande.

    A ti nama to nudiš kao neki dokaz. Ti si u stvari žrtva propagande kad na osnovu tog propagandnog filma, tvrdiš to što tvrdiš.

    Možeš tako ponuditi i izveštaje RTCG-a ili pisanje Pobjede iz 90-ih, da dokažeš kako su neki drugi krivi za sve.

    To me malo podseća na one promotivne klipove na youtubeu koji se rade za fudbalere, košarkaše...Možeš od dobrih sekvenci i poteza datog fudbalera napraviti da izgleda kao igrač za Real Madrid. A možeš da napraviš i antireklamu, kompilaciju loših poteza, posle koji isti izgleda kao dunster za medjuopštinsku ligu.
    Znači, onaj koji pravi klip, ima moć...

    Stavljanje crkve u istu ravan sa političarima po odgovornosti je samo relativizovanje krivice ovih drugih.

    Crkva, koliko god bila uticajna od početka 90-ih, nikad nije imala tu moć odlučivanja i upravljanja društvenim procesima.
    Last edited by Dača; 23-04-21 at 09:52.

  6. #10331
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Sad ce ti neko prebacit kako mozes da citas CDM

    Radulovic je jedan od losijih ministara u vladi. Mislim da u tom miistarstvu ima kvalitenijeg kadra koji se nije politicki angazovao za bilo koju opciju, nego je profesionalno vrsio svoj posao.
    meni je zasmetao onaj status na dan imenovanja ove vlade. kao prva demokratska vlada. a on radio u MVP dok je DPS bio na vlasti i primao vrhunsku platu. ova osoba da bude na ovakvoj poziciji, ne znam

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Na ovaj link nema nista, ili meni nece da otvori, vjerovatno system security sam prepozna sajt i samo mi posalje ne trbea ti ovo iskuliraj
    Ne ozbiljno, kad kliknem pise "Page not found".
    makli su vijest ladno. i sa portala analitika


    Тapatalk
    Last edited by outline; 23-04-21 at 09:48.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #10332
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja evo pišem o vremenu poslije devedesetih. Da li je tebi ok da Imam piše uvredljive statuse na Facebooku? Ne mogu da zamislim što bi se po CG činjelo da Gojko Perović recimo je pisao takve statuse. To što su muslimani bili žrtve, a kasnije sljedbenici svojih dželata je druga priča. Ja nikada ne bi dao da se takne ijedan od muslimana koje znam, a znam ih više no mnogi od vas. Znam samo da smo u tom ludilu devedesetih bili nerazdvojni i proveli teške godine, pa mogu reći više nego sa rodbinom i porodicom. Niko se od njih nije osjećao ugroženim, a među nama su bili i oni koji su iz Sarajeva i drugih gradova BiH pobjegli od užasa ratova. Bukvalno niko od nas nije nikad u to vrijeme potegao lošu priču i lično još tokom gimnazijskih dana sam pomagao koliko se moglo, upravo onima sa kojima sam saosjećao jer ih je muka naćerala da napušte svoja ognjišta. Svakako, atakovanje na Crkvu i konstantno satanizovanje je veoma opasno i pogrešno, a isti ti nećeš da se osvrneš na loše stvari koje proizvode duhovne starješine muslimana. To se zove usko sagledavanje a i licemjerno je.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Pa ja ne znam na sto konkretno mislis. Kako mogu da osudim nesto, a ne znam o cemu se radi? Prije neki dan sam osudio napad na bogosloviju, jer je to posledica iste te price i zatrovanosti naroda iz 90-ih.

    Ko god siri mrznju, vrijedja i napada druge zbog tog sto su drugaciji, naravno da takvi akti moraju biti osudjeni, bez obzira na koga se odnosilo. I naravno da nijedan narod nema tapiju na ispravnost, u svakom postoje dobri i losi ljudi.

    A to da su se niko od tih muslimana koji su izbjegli nije osjecao ugrozeno, to treba pitati porodice onih koje je CG policija izrucila Karadzicu. Kojem, je uzgred, SPC nudila da ga sakrije u CG.

  8. #10333
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Taj propagandni uradak RTCG-a je najefikasniji način širenja mržnje i metoda koja ima kontinuitet od vremena kad su ljudi shvatili značaj propagande.

    A ti nama to nudiš kao neki dokaz.

    Možeš tako ponuditi i izveštaje RTCG-a ili pisanje Pobjede iz 90-ih, da dokažeš kako su neki drugi krivi za sve.

    To me malo podseća na one promotivne klipove na youtubeu koji se rade za fudbalere, košarkaše...Možeš od dobrih sekvenci i poteza datog fudbalera napraviti da izgleda kao igrač za Real Madrid. A možeš da napraviš i antireklamu, kompilaciju loših poteza, posle koji isti izgleda kao dunster za medjuopštinsku ligu.

    Stavljanje crkve u istu ravan sa političarima po odgovornosti je samo relativizovanje krivice ovih drugih.

    Crkva, koliko god bila uticajna od početka 90-ih, nikad nije imala tu moć odlučivanja i upravljanja društvenim procesima.
    Taj dokumentarac jeste "propagandni uradak", ali koji ne sadrzi nista izmisljeno. Tako da itekako moze da posluzi kao ilustracija onog sto je SPC radila. Problem je sto je taj dokumentarac napravljen selektivno i prikazana je samo jedna strana te price o 90-im. Nedostaje saborac Amfilohija u borbi za srpstvo, a to je tada bio MDj. Uzgred, ovakva vrsta propagande je vrlo efikasna, jer se bazira na cinjenicama. Mnogo bi bilo lakse srusti propagandu koja se bazira na lazima.

    Naravno da su "Pobjeda" i RTCG bili u istom stroju. Bio je onakj feljton "Rat za mir" (kazu da je ovaj slogan smislio Sveto Marovic, a lici na njega). Uzgred, glavni ratnohuskac tada je bio Emilo Labudovic, koji je sada mislim u DF, u ovoj novoj "reformskoj vladi".

    Stavljanje crkve u istu ravan sa političarima po odgovornosti je samo relativizovanje krivice ovih drugih.
    To bi znacilo da, recimo, ni Alojz Stepinac nije bio odgovoran?

    Naravno, kad se govori o ulozi crkvi, nije rijec o direktnoj odgovornosti za zlocine. Vec o podrsci zlocinima. To je bar lako dokumentovati. I bez onog dokumentarca.

  9. #10334
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    meni je zasmetao onaj status na dan imenovanja ove vlade. kao prva demokratska vlada. a on radio u MVP dok je DPS bio na vlasti i primao vrhunsku platu. ova osoba da bude na ovakvoj poziciji, ne znam

    Тapatalk
    Meni to ne smeta. Ako je covjek od struke i profesionalac. Malo je kvalitetnog diplomatskog kadra u CG, tako da ne bih bjezao od onih koji su bili u ministarstvima u vrijeme DPS-a. Pod uslovom da se nijesu kompromitovali. Problem s Radulovicem je da, moj je utisak, nema kapcitet za tu funkciju. U emisiji kod Komnenica mi nije ostavio dobar utisak. Cak je pokazao da ne zna neke elementarne stvari (vezano za Prevlaku).

  10. #10335
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pa ja ne znam na sto konkretno mislis. Kako mogu da osudim nesto, a ne znam o cemu se radi? Prije neki dan sam osudio napad na bogosloviju, jer je to posledica iste te price i zatrovanosti naroda iz 90-ih.

    Ko god siri mrznju, vrijedja i napada druge zbog tog sto su drugaciji, naravno da takvi akti moraju biti osudjeni, bez obzira na koga se odnosilo. I naravno da nijedan narod nema tapiju na ispravnost, u svakom postoje dobri i losi ljudi.

    A to da su se niko od tih muslimana koji su izbjegli nije osjecao ugrozeno, to treba pitati porodice onih koje je CG policija izrucila Karadzicu. Kojem, je uzgred, SPC nudila da ga sakrije u CG.
    Ja tvrdim da muslimani nisu od nas običnih ljudi imali ikakav strah, realno smo u tom ludilu imali skromno, najljepše godine. Dijelili smo sve u toj muci. To što su se kasnije mnogi "omađijali" DPS-om i Milom je meni lično baš odvratno jer ovo što si pominjao oko Bukovice i drugih užasa je upravo dolazilo od onih koje su kasnije podržali.
    Takođe, apsoputno sam svakako svim bićem za bliskost među različitostima ali mislim lično da je u CG sve foliranje i neiskrenost nažalost

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  11. #10336
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Na ovaj link nema nista, ili meni nece da otvori, vjerovatno system security sam prepozna sajt i samo mi posalje ne trbea ti ovo iskuliraj :P
    Ne ozbiljno, kad kliknem pise "Page not found".
    Mislim da je to ova vijest:

    http://www.rtcg.me/vijesti/politika/...u-briselu.html

  12. #10337
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Meni to ne smeta. Ako je covjek od struke i profesionalac. Malo je kvalitetnog diplomatskog kadra u CG, tako da ne bih bjezao od onih koji su bili u ministarstvima u vrijeme DPS-a. Pod uslovom da se nijesu kompromitovali. Problem s Radulovicem je da, moj je utisak, nema kapcitet za tu funkciju. U emisiji kod Komnenica mi nije ostavio dobar utisak. Cak je pokazao da ne zna neke elementarne stvari (vezano za Prevlaku).
    nemam ja problema što je radio za vrijeme DPSa. nego ta izjava. prva demokratska vlada ova, a morale su biti i ove prije. jer si radio u MVP a nije ti smetalo što je DPS tada na vlasti. znam ja neke ljude koji su radili u MVP a sada su vani. mnogo su bolji nego Radulović. ja sam bio za to da Lekić pokrije ovu funkciju. jer, Bojanić je političar tako da je mogao i Lekić biti na čelu MVP. mislim da boljeg nemamo

    Тapatalk
    Last edited by outline; 23-04-21 at 10:09.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  13. #10338
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja tvrdim da muslimani nisu od nas običnih ljudi imali ikakav strah, realno smo u tom ludilu imali skromno, najljepše godine. Dijelili smo sve u toj muci. To što su se kasnije mnogi "omađijali" DPS-om i Milom je meni lično baš odvratno jer ovo što si pominjao oko Bukovice i drugih užasa je upravo dolazilo od onih koje su kasnije podržali.
    Takođe, apsoputno sam svakako svim bićem za bliskost među različitostima ali mislim lično da je u CG sve foliranje i neiskrenost nažalost

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Pa ne kazem da su od tebe, ili dosta naroda u CG imali strah. Ali, ako se zna da je jedan broj tih izbjeglica iz Bosne izrucen Karadzicu, treba se staviti malo u njihov polozaj. Mogao bi, recimo, da procitas knjigu Ibrahima Cikica "Gdje sunce ne grije", pa da vidis da li je bilo razloga za strah.

  14. #10339
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    nemam ja problema što je radio za vrijeme DPSa. nego ta izjava. prva demokratska vlada ova, a morale su biti i ove prije. jer si radio u MVP a nije ti smetalo što je DPS tada na vlasti. znam ja neke ljude koji su radili u MVP a sada su vani. mnogo su bolji nego Radulović. ja sam bio za to da Lekić pokrije ovu funkciju. jer, Bojanić je političar tako da je mogao i Lekić biti na čelu MVP. mislim da boljeg nemamo

    Тapatalk
    Pa ta izjava je samo potvrda da on nema potreban kapacitet za ministra. Lekic je, po meni, najbolji diplmatski kadar kojeg ima CG. E sad, da li bi on prihvatio da "pod stare dane" ponovo bude ministar? Ima tu jos ljudi, recimo Slavica Milacic, ili Vesko Sukovic, Milorad Scepanovic... To su karijerne diplomate za koje ne znam nista lose. Ostavljam rezervu, jer nesto previse ne pratim rad tog ministarstva.

  15. #10340
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Znate li vi koliko je gladnog naroda kome ni na kraj pameti nije srebrenica i sl stvari?! Makar bi mi odje na forumu mogli da se ne primamo na ove gluposti koje nam poture mocnici da se zabavljamo dok oni ocerupase svaki euro iz nasih dzepova... Kunem vam se da ne zasluzujemo da nam je bolje.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  16. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  17. #10341
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pa ne kazem da su od tebe, ili dosta naroda u CG imali strah. Ali, ako se zna da je jedan broj tih izbjeglica iz Bosne izrucen Karadzicu, treba se staviti malo u njihov polozaj. Mogao bi, recimo, da procitas knjigu Ibrahima Cikica "Gdje sunce ne grije", pa da vidis da li je bilo razloga za strah.
    Pa kako se drugačije staviti u njihov položaj bez ljubavlju i bliskošću? Kud ćeš iskreniji pristup? Ja lično ne zaboravljam kako su nas pjačkali i kakve su muke i drugi prošli u CG od strane režima koje su oni kasnije podržali, neko zbog pritisaka, neko zbog privilegija i obećanja legalizacije objekata, posla itd. Ja bi volio da čujem da je neko od njih jasno ustao protiv šikaniranja onih koji su se izjašnjavali kao Srbi tokom ne baš malog perioda. Umjesto toga znam neke koji su jedva dočekali da na utakmicama Budućnosti psuju majke srpske igračima Partizana ili Zvezde i budu na skupovima DPS-a, a nije među nama koji smo se podizali bilo malo onih koji si se izjašnjavali Srbima. Ne znam...meni lično je možda najveće razočarenje upravo neka takva spoznaja jer mislim da nije bilo razloga no ajde...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  18. #10342
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa kako se drugačije staviti u njihov položaj bez ljubavlju i bliskošću? Kud ćeš iskreniji pristup? Ja lično ne zaboravljam kako su nas pjačkali i kakve su muke i drugi prošli u CG od strane režima koje su oni kasnije podržali, neko zbog pritisaka, neko zbog privilegija i obećanja legalizacije objekata, posla itd. Ja bi volio da čujem da je neko od njih jasno ustao protiv šikaniranja onih koji su se izjašnjavali kao Srbi tokom ne baš malog perioda. Umjesto toga znam neke koji su jedva dočekali da na utakmicama Budućnosti psuju majke srpske igračima Partizana ili Zvezde i budu na skupovima DPS-a, a nije među nama koji smo se podizali bilo malo onih koji si se izjašnjavali Srbima. Ne znam...meni lično je možda najveće razočarenje upravo neka takva spoznaja jer mislim da nije bilo razloga no ajde...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ajd da se slozimo da u CG ima svakakvog naroda i da nista nije crno-bijelo. Mislim da je to dio oko kojeg se mozemo sloziti. Nazlost, svijest naroda ukupno je na veoma niskom nivou i s narodom je lako manipulisati. O DPS ne treba trositi rijeci i jos jednom cu odati priznanje SPC na doprinosu u rusenju tog kleptokratskog sistema.

  19. #10343
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Znate li vi koliko je gladnog naroda kome ni na kraj pameti nije srebrenica i sl stvari?! Makar bi mi odje na forumu mogli da se ne primamo na ove gluposti koje nam poture mocnici da se zabavljamo dok oni ocerupase svaki euro iz nasih dzepova... Kunem vam se da ne zasluzujemo da nam je bolje.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ja sam to isto rekao par postova prije tvog i niko ne odgovori, nego se svi pale na ove price prije 30 godina, aloooo prije 30 godina, dje smo vecina cini mi se bili djeca, treba nauciti iz toga i nastaviti dalje, imamo urusenu zemlju, koja svakim danom sve vise propada a mi se primamo na price od prije 30 godina na koje nismo mogli da uticemo.

    Procitah da PzP pokrece parlamentarnu istragu u vezi dodjele stanova.

  20. #10344
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Znate li vi koliko je gladnog naroda kome ni na kraj pameti nije srebrenica i sl stvari?! Makar bi mi odje na forumu mogli da se ne primamo na ove gluposti koje nam poture mocnici da se zabavljamo dok oni ocerupase svaki euro iz nasih dzepova... Kunem vam se da ne zasluzujemo da nam je bolje.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Slažem se. Previše ljudi loše žive. Kvalitet života u CG većini ubjedljivoj u CG je nikakav...

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  21. #10345
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Znate li vi koliko je gladnog naroda kome ni na kraj pameti nije srebrenica i sl stvari?! Makar bi mi odje na forumu mogli da se ne primamo na ove gluposti koje nam poture mocnici da se zabavljamo dok oni ocerupase svaki euro iz nasih dzepova... Kunem vam se da ne zasluzujemo da nam je bolje.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    oprobana taktika koja daje rezultata. samo da se nametne tema koja je nebitna i guraš je. Šehović koji Abazovića zove izdajnikom jer ga je provalio za stanove, eto dokle ide to. narod koji nema leba da jede ali zato zastava za mahanje koliko oćeš

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #10346
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Taj dokumentarac jeste "propagandni uradak", ali koji ne sadrzi nista izmisljeno. Tako da itekako moze da posluzi kao ilustracija onog sto je SPC radila. Problem je sto je taj dokumentarac napravljen selektivno i prikazana je samo jedna strana te price o 90-im. Nedostaje saborac Amfilohija u borbi za srpstvo, a to je tada bio MDj. Uzgred, ovakva vrsta propagande je vrlo efikasna, jer se bazira na cinjenicama. Mnogo bi bilo lakse srusti propagandu koja se bazira na lazima.

    Naravno da su "Pobjeda" i RTCG bili u istom stroju. Bio je onakj feljton "Rat za mir" (kazu da je ovaj slogan smislio Sveto Marovic, a lici na njega). Uzgred, glavni ratnohuskac tada je bio Emilo Labudovic, koji je sada mislim u DF, u ovoj novoj "reformskoj vladi".



    To bi znacilo da, recimo, ni Alojz Stepinac nije bio odgovoran?

    Naravno, kad se govori o ulozi crkvi, nije rijec o direktnoj odgovornosti za zlocine. Vec o podrsci zlocinima. To je bar lako dokumentovati. I bez onog dokumentarca.

    Ako možeš dokumentovati, onda dokumentuj...A mani se propagande..

    Da, nije tu ništa izmišljeno, ali je mnogo toga istrgnuto iz konteksta, i sve skupa tendeciozno montirano u svrhu širenja usmeravanja mržnje ka pravoslavnoj crkvi u CG.

    Napad na bogosloviju je upravo rezultat takve propagande, a ne dešavanja 90-ih. To se nije dešavalo ranije.
    Dapače, izgrednici su momci koji se 90-ih nisu još ni rodili.
    I nije samo napad na bogosloviju, bilo je još napada na sveštenike...u Nikšiću, pa onda ono mitingovanje ispred kuće sveštenika u Baru, psovanje i vredjanje od strane dečurlije.

    Poenta je da isti oni koji su 90-ih kreirali propagandu protiv nekih drugih, ovih godina to rade protiv crkve.

    I oni su najveći krivci za sve i nikako se ne može njihova krivica relativizovati time što će se preuveličavati uloga crkve.

    Ko je slušao vladike i popove 90-ih?

    Ljudi ovde su slušali političare, a ondašnji političari su bili mahom komunisti i ateisti.

    9.marta 1991 godine, patrijarh Pavle je izviždan od studenata kad ih je pozvao da se razidju kako ne bi došlo do krvoprolića na ulicama.
    A kad je Vuk Drašković komandovao "juriš", masa je poletela na oklopne transportere i tenkove. Bilo je mrtvih.

    Milošević nikad Božić nije čestitao crkvi i patrijarhu. Ne znam jel to uradio Momir Bulatović.
    Milo se trudio, ali nije ni Badnjak znao naložiti kako bog zapoveda.

    To su bili ljudi za koje se glasalo i koji su se slušali. I Slavko Perović i Vuk Drašković i Vojislav Šešelj i Zoran Djindjić.
    Ko je slušao šta vladike pričaju?
    Malo ko je i znao nabrojati tri episkopa SPC mimo patrijarha.

    I sad kao...isto su krivi DPS (političari) i SPC.



    Ja ti kažem da se isto tako može od izjava Amfilohija i podsećanja na neke njegove postupke, napraviti sasvim afirmativan film o njemu.

  23. #10347
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    oprobana taktika koja daje rezultata. samo da se nametne tema koja je nebitna i guraš je. Šehović koji Abazovića zove izdajnikom jer ga je provalio za stanove, eto dokle ide to. narod koji nema leba da jede ali zato zastava za mahanje koliko oćeš

    Тapatalk
    Meni je Šehović ranije bio iskreno pristojan čovjek ali nažalost, funkcija i privilegije su od njega napravile lošu osobu, pa su i ove njegove izjave samo koprcanje na očigledne stvari koje se iznose za njega.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  24. #10348
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Meni je Šehović ranije bio iskreno pristojan čovjek ali nažalost, funkcija i privilegije su od njega napravile lošu osobu, pa su i ove njegove izjave samo koprcanje na očigledne stvari koje se iznose za njega.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    pisao sam ođe o jednoj familiji koju znam. do 2005. godine Srbi najveći, nisi smio da pomeneš Crnu Goru u tu kuću. kako se referendum bliži tako sva porodica sa zastavama i pričom kako trebamo biti nezavisni. danas, ne znaju šta imaju (i neka imaju, nisam zavidan) ali svake nedelje 'brane' Crnu Goru. u kolima od 60 iljada. juče šeruju ovu izjavu Šehovića i podržavaju ga

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #10349
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,857
    Thanks Thanks Given 
    837
    Thanks Thanks Received 
    804
    Thanked in
    538 Posts

    Default

    Meni je to okay. Možda je čovjek Srbin, ali je bio za nezavisnost države.
    Isto kao što je moj prijatelj Bošnjak rodom sve iz CG, ali je glasao tada protiv nezavisnosti.
    Love, peace and respect.

  26. #10350
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pisao sam ođe o jednoj familiji koju znam. do 2005. godine Srbi najveći, nisi smio da pomeneš Crnu Goru u tu kuću. kako se referendum bliži tako sva porodica sa zastavama i pričom kako trebamo biti nezavisni. danas, ne znaju šta imaju (i neka imaju, nisam zavidan) ali svake nedelje 'brane' Crnu Goru. u kolima od 60 iljada. juče šeruju ovu izjavu Šehovića i podržavaju ga

    Тapatalk
    Hehe ma čuš, kakve ja primjere znam , vazda me nasmiju. Ja pamtim i Orla Boškovića sa njegovom videotekom , a ne mnoge koji su preko noći počeli Milove slike u kuće da drže ali zato su imali poslove obećane i plate, povoljne kredite kad je malo ko mogao i da zamisli sa kamatom, preko veze cijene povoljne u Zetagradnji i Čelebiću , neke znam koji su dobijali stanove...Jbg ja lično mislim da je jedina "vjera" u CG interes.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  27. The Following 3 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


Page 414 of 1249 FirstFirst ... 314364404410411412413414415416417418424464514914 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •