Page 4 of 1249 FirstFirst 1234567814541045041004 ... LastLast
Results 76 to 100 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #76
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ja kad sam reka da niste uradili ništa mislio sam na Crnu Goru. A vi jeste za sebe izgleda sve pa slavite na uspjehu. Vlasti se dofatili pa u pjanku.

    Neznate vi Boga. Ja da sam dobio vlast ja bi bio vas śetan i u molitvama. Sve bi vika, ne daj me Bože da izgibem ka svi do sad na vlast pa se pokvariše.

    A vama je to zadnja misao vidim ja.
    Posto sam malo duze ovdje, ti ono bjese postigao sve sto se moglo postici u cg, pa si kad si ostvario sve na malom trzistu, otisao na vece u USA..... Oh wait....bice da sam pobrkao sa nekim ko je pricao da je gladan.... Kad se sjetim da sam te branio od DPS forumasa koji su ti se sprdali da si se udao za pare....
    Nisu ovi cvecke, ali konacno imamo situaciju da se zakon vratio tamo dje treba, a to je parlament. Znaci li ti ista da je vecina stvari zadnjih 4 godine donoseno uredbama i odlukama vlade. Da se otislo dotle da se nije ni trudilo da se isfolira zakon ili amandman na isti, nego su nam zivoti odredjivani tvitovima i sopstenjima u novinama. Vidim da su u pravu da ti odes sa balkana ali balkanu trebaju dvije tri generacije da ode.
    Lijepo li je seruckati sa daljine, kad se rijese problemi zbog kojih se pobjeglo iz cg.
    Vidis meni vise npr smeta sto se tipa namjestio posao Bemaxu za put preko lubnica kod mojkovca sa 9 na 14 miliona usred pandemije dje montefarm preporucuje zdravstvenom sistemu da se snalazi kako zna i umije za opremu, nego tvoje patetisanje iz USA sad kad nisi gladan pa se bavis duhovnim spasavanjem crnogoraca. Neka mojsije, vjerovacu ti kad otvoris tihi okean da i mi zajmimo tamo
    Last edited by Hell Raiser; 05-12-20 at 00:48.

  2. The Following 3 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #77
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Posto sam malo duze ovdje, ti ono bjese postigao sve sto se moglo postici u cg, pa si kad si ostvario sve na malom trzistu, otisao na vece u USA..... Oh wait....bice da sam pobrkao sa nekim ko je pricao da je gladan.... Kad se sjetim da sam te branio od DPS forumasa koji su ti se sprdali da si se udao za pare....
    Nisu ovi cvecke, ali konacno imamo situaciju da se zakon vratio tamo dje treba, a to je parlament. Znaci li ti ista da je vecina stvari zadnjih 4 godine donoseno uredbama i odlukama vlade. Da se otislo dotle da se nije ni trudilo da se isfolira zakon ili amandman na isti, nego su nam zivoti odredjivani tvitovima i sopstenjima u novinama. Vidim da su u pravu da ti odes sa balkana ali balkanu trebaju dvije tri generacije da ode.
    Lijepo li je seruckati sa daljine, kad se rijese problemi zbog kojih se pobjeglo iz cg.
    Vidis meni vise npr smeta sto se tipa namjestio posao Bemaxu za put preko lubnica kod mojkovca sa 9 na 14 miliona usred pandemije dje montefarm preporucuje zdravstvenom sistemu da se snalazi kako zna i umije za opremu, nego tvoje patetisanje iz USA sad kad nisi gladan pa se bavis duhovnim spasavanjem crnogoraca. Neka mojsije, vjerovacu ti kad otvoris tihi okean da i mi zajmimo tamo
    Ja se iskreno nadam da ima više naših mlađih gasterbajtera, ili pak ako su srednjih godina, da su napravili neke pare vani. Ti ljudi će sada imati priliku da te stvari koje su naučili napolju primijene i ođe, možda da otvore neki makar sitni biznis. Ako je ozbiljan keš, ko što ih ima (vidimo po g-dinu Brčvaku) može neki mali pogon da otvori, da pomogne svom rodnom kraju.

    Mislim da je pametnije bliskom rodu možda dati šansu da vodi biznis iz Crne Gore, nego ponekad poslati koju stotinu eura.

    Možda neka hladnjača i garantovani otkup proizvoda od seljaka po normalnoj cijeni. Pa nek se napolju ostvari i solidna razlika u cijeni.

    Bitno je da takve neće sad niko reketirati. Ja sam čuo za par priča đe su ljudi izmuženi za pare i aj zdravo. Ako nećeš da daš, život ti je mnogo komplikovaniji.

    Ne znam, primijetio sam da se dostina ljudi koja je napolju prepala. Brinu se za Crnu Goru, ispade više nego što smo mi ođe zabrinuti.

    Poručio bih im, a ima ih koji ovo čitaju, da oni kad su pošli prestali su da razmišljaju kako će sjutra da objasne svojoj đeci neke stvari. Na primjer, kako objasniti da će ispred njih da se guraju neki samo zato što imaju partijsku knjižicu ili bogate roditelje. Ili kako objasniti sjutra đetetu da je "normalno" da najviše para imaju kriminalci.

    Da vas zamolim, nemojte nam izdaleka strecat za Crnu Goru. Živite u normalnim državama, a ova je bila sve bez to. Ođe su se glasovi kupovali i vršio pritisak na ljude. To je napolju nezamislivo.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 05-12-20 at 01:37.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  5. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Posto sam malo duze ovdje, ti ono bjese postigao sve sto se moglo postici u cg, pa si kad si ostvario sve na malom trzistu, otisao na vece u USA..... Oh wait....bice da sam pobrkao sa nekim ko je pricao da je gladan.... Kad se sjetim da sam te branio od DPS forumasa koji su ti se sprdali da si se udao za pare....
    Nisu ovi cvecke, ali konacno imamo situaciju da se zakon vratio tamo dje treba, a to je parlament. Znaci li ti ista da je vecina stvari zadnjih 4 godine donoseno uredbama i odlukama vlade. Da se otislo dotle da se nije ni trudilo da se isfolira zakon ili amandman na isti, nego su nam zivoti odredjivani tvitovima i sopstenjima u novinama. Vidim da su u pravu da ti odes sa balkana ali balkanu trebaju dvije tri generacije da ode.
    Lijepo li je seruckati sa daljine, kad se rijese problemi zbog kojih se pobjeglo iz cg.
    Vidis meni vise npr smeta sto se tipa namjestio posao Bemaxu za put preko lubnica kod mojkovca sa 9 na 14 miliona usred pandemije dje montefarm preporucuje zdravstvenom sistemu da se snalazi kako zna i umije za opremu, nego tvoje patetisanje iz USA sad kad nisi gladan pa se bavis duhovnim spasavanjem crnogoraca. Neka mojsije, vjerovacu ti kad otvoris tihi okean da i mi zajmimo tamo
    Ma to vaše lajanje po foruma. Vi ste ponekad ka tračare i ženetine ogovaruše za kafom kad se dofate. Koliko vi istine znate samo ja znam.

    Velika je razilka između mene i tebe. Ja pričam o politici i filozofiji a ti pričaš o mene i što si popamtio od tračeva il imao neđe na listicu.

    Viđ mene briga ko si ti i što si. Mene interesuje ođe budućnost Crne Gore i iznošenje moje političke misli na koje sam mnogo vremena potrošio. To je moje pravo Ustavom zagarantovano.

    Ja sam državljanin Crne Gore, i ti je sve što tebe treba da zanima.

    Što znači da ti nikakve moralne osnove meni da davaš ikakav prigovor.

    Ako se ne slažeš sa mnom, izloži al se mani babskih priča.

    Čuš ti mene branio... ako si branio što, branio si što je pravo a ne mene.

    Nisam ja niodkoga tražio da me brani, liše Boga. A kad te Bog brani On ti da jezik i snagu da se odbraniš sam.

    Jer čovjek je pravedan zbog sebe a ne zbog drugija.

    A ti nemoš nikad bit pravedan sa takvom pričom. I zato ti ja ne vjerujem. Ni tebe ni svakom sličnom diskusantu.
    Last edited by Ego_and_his_own; 05-12-20 at 02:09.

  6. #79
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Bas sam na velike jade zbog toga vjerujes li mi ili ne. Isto tako ja nemam obzira za filozofiranje baustelaca oko toga ciji je komad kamena na cetinju ili u moraci. O tome mozete da vi filozofirate na skupovima iseljenika.
    Vidim da svi u tom duhovnom filozofiranju zastava i kamenja preskacete da vidite da mi, a ne vi, moramo da trpimo rasipanje miliona na pojedine "projekte", unistavanje prirodnih resursa brzinom svjetlosti i mjesta dje mi zivimo da se potezu palice i biber sprej protiv onih koji se bore protiv toga....
    Ali da, ajde da filozofiramo oko toga ciji pop je zapisao koji kamen i sta je bilo prije 100 godina.
    Jer eto avi imamo drzavljanstvo pa se, na zalost, moj glas koji zivim ovdje, broji kao i tvoj koji si otisao prije 10 ili 12 godina koliko se sjecam
    Evo ako se odselim i ja, obezavam da mozemo da filozofiramo na spiritualnom nivou ima li istorije prije ustava kraljevine CG koji je bio na snazi citavih 11 godina
    Ps. Eto pun tviter filozofa iz inostranstva, mada mislim da sam te i tamo primijetio
    Last edited by Hell Raiser; 05-12-20 at 02:34.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  8. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa što ih spominješ kad si na jade. Eto sam napisa ođe dosta za diskusiju da razglabaš. No su te spopali neki jadi pa se śeti davnija doba o meni a ne ođe smo u sadašnjicu i temi đe sam ja iznosio kritike i mišljenja o vladi.

    A ti pričaš o nekakvom Bemax-u a taj bi posao neko mora dobit. I umjesto da su ti koji su posao dobili od društva i države budu zahvalni građanima oni su zahvalni političarima.

    I kad neko ka ja ko je vidio nešto drugo i sad razumijem da ti nebi ni za hiljadu godina provalio što sam rekao, ako ne odeš otale i sam vidiš kako se to radi po svijetu i odmjeriš.
    Tako društvo stvara svoje imućne građane kojima bi Bog treba dat mudrosti i pameti da razumiju svoju ulogu u društvu da organizuju velike poslove i sl i da Božijoj namisli o društvu služe. Kad ljudima Bog da tako to se i prosiplje oko njih i drugima je dobro i sve se umnožava.

    Znači tamo su ljudi neznaveni o Državi i smislu svakog njenog elementa.
    Tu samo gleda dostina kako da se uljebi... neće takvima Bog dat mnogo više od te pameti. To će propast.

    Neozbiljni i neobrazovani su svi građani. Optužio bi ja vlast da je kriva da niste vi ođe tako bezobrazni i nećete da se učite. A ovi te su toboš učili političke škole ka Abazović... lele vama sa njegovom školom. Kad vi donese Bosanski doktorat o Politici i kako je treba vodit.
    Bosna je poznata po tome... to su sve floskulanti. Naučili od filozofa rečenice i poradili na retorici a uistinu pojma nemaju šta znače te riječi

    A on je još među boljima od svih njih -političke elite Crne Gore..e jadi... ni jedan ništa bez da palata jezikom i živi od podjele naroda.

  9. #81
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    @Ego_and_his_own

    Koje je tvoje stručno zvanje? Mislim da je fakultet u najboljem slučaju. Možda se varam i volio bih da me demnatuješ. Sprdaš se nekom doktoru nauka, koji je mogao da ostane da predaje na fakultetu za fine pare i da ima lagodan život, a koji se vratio da proba nešto da promijeni u državi iz koje je ponikao.

    A ti sa distance, đe si ako sam dobro ukapirao otišao nakon referenduma trbuhom za kruhom, kritikuješ i brineš se za Crnu Goru.

    Jesi li tamo stekao neko visoko stručno zvanje, usavršio se, stvorio sopstveni respektabilan kapital? Ako jesi, što ne pomogneš državi? Ili nećeš jer ti je tamo komfornije?

    Ako nisi, ne znam odakle ti pravo da kritikuješ ljude koji su ostali ođe da se bore za bolje sjutra svojoj đeci. Tvoja će rasti na uređenijem mjestu. Možda ne ljepšem, ali svakako normalnijem za podizanje novih naraštaja.

    E pa sad mi možda vidimo nekakvu šansu, a u koju smo prestali da se nadamo protekom decenija, da ćemo dočekati da počnemo makar da ličimo na evropske države.

    Ali ti sebi daješ za pravo da nam kažeš da to što se mi nadamo nije kako treba, da je vlada u kojoj je 7 doktora nauka i 5 magistara uzaludna rabota, a valjda između redova provlačiš zaključak da bi bilo bolje da je DPS ostao. Možda ja samo pogrešno shvatam poruke.




    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  10. The Following 7 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #82
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Odgledah Dritanov govor u skupstini. Odlican "motivacion govor" iz kojeg izbija iskrenost. Moj utisak je da taj Albanac zeli bolje Crnoj Gori nego vecina Srba i Crnogoraca. Imam velike simpatije za tog momka. Posebno zbog toga sto se bori s velikim pritiscima. Treba biti mentalno jak pa to izdrzati. Ja bih davno pukao, kazao "ma gonite se" i digao ruke. Politika je jedna od najprljavijih stvari na svijet i tu se nije lako snaci nekom ko nije debelo "namazan". Samo se nadam da bavljenje politikom Dritana ne uvuce u blato i iskvari ga.

    Ne daj se bitangama Dritango!

  12. The Following 7 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  13. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Jes brani lažova Daku Davidovića, koji je možda pola slaga a pola Dritan.

    E zamisli ti da izađeš javno i veliš nudio ti neko 20 milona i ti ne rećeš ko. To samo u Crnu Goru ima.

    Pardon, 21 milion. Mora da su trojica po sedam milona ljuljnuli zajedno. Il četvorica po 5 a jedan jedan. Što bi bilo 21 milion baš.

    Eto čime se oni bave.

    Daka Davidović napanut snajperom u Beograd i pośeka se dvije trake zavoja.

    Ko zna kako puca snajper ta zna da bi on bez šake osta. I to sve se prosipa tamo kako se oni igraju sa vašom sviješću i prave vam građani igranke.
    Last edited by Ego_and_his_own; 05-12-20 at 03:42.

  14. #84
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Ok, pokušao sam civilizovsno da razgovaram. Odustajem.... zlatile se neke opcije.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  15. The Following 4 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  16. #85
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Vidim da se kritikuje pisanje nas, koji ne zivimo u Crnoj Gori. Zasto? Valjda imamo pravo na riječ. Iz daleka se mnoge stvari vide čistije. I, možda i zbog toga, ima čistiji odnos prema Crnoj Gori.

    Ružno je prebacivati nekom zbog odlaska iz "onakve" Crne Gore. Svako normalan bi to poželio. Ako mu može bit. Ja sam pošao u najgore vrijeme, u vrijeme ratova. Nijesam htio da u tome učestvujem. Najbolja odluka u mom zivotu. Ali, vazda sam srcem ostao vezan za Crnu Goru. I dolazio kad god sam mogao. Tamo imam namjeru i kosti ostaviti. Namjeravam da se vratim, cim podjem u penziju. I zato mi je jako bitno u kakvu Crnu Goru se vracam. Tako, mislim da imam pravo na rijec. To mi niko ne može oduzeti, liše moderatora. A onom kome smeta što se javljam iz dijaspore, imate opciju "ignore" pa me metnite tamo.

  17. #86
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Vidim da se kritikuje pisanje nas, koji ne zivimo u Crnoj Gori. Zasto? Valjda imamo pravo na riječ. Iz daleka se mnoge stvari vide čistije. I, možda i zbog toga, ima čistiji odnos prema Crnoj Gori.

    Ružno je prebacivati nekom zbog odlaska iz "onakve" Crne Gore. Svako normalan bi to poželio. Ako mu može bit. Ja sam pošao u najgore vrijeme, u vrijeme ratova. Nijesam htio da u tome učestvujem. Najbolja odluka u mom zivotu. Ali, vazda sam srcem ostao vezan za Crnu Goru. I dolazio kad god sam mogao. Tamo imam namjeru i kosti ostaviti. Namjeravam da se vratim, cim podjem u penziju. I zato mi je jako bitno u kakvu Crnu Goru se vracam. Tako, mislim da imam pravo na rijec. To mi niko ne može oduzeti, liše moderatora. A onom kome smeta što se javljam iz dijaspore, imate opciju "ignore" pa me metnite tamo.
    Pogrešno si shvatio. Nije problem racionalno razgovarati, problem je kad neko neće da razmjenjuje mišljenja nego sa visine drvi svoje.

    Ja koliko vidim što pišeš, iako se ne slažemo oko svega, sve je to kako treba i razumno.

    Najgore kad krene neko arhaičnim izrazima, a otišao odavde prije 10 godina, da nas uči kako on u stvari priča normalno i kako je DPS najbolji. Treba li još da se izvinjavamo što smo se usudili da probamo da promijenimo društveni okvir za podizanje svoje djece u ovoj Crnoj Gori?

    Svako je dobro došao da iskaže stav i razmjenjuje argumente. Nabijeđenost i omalovažavanje nas "domorodaca" nije dobrodošlo.

    Ne imputiram tebi da tako nešto i pokušavaš, baš suprotno ništa od onoga gore se nije odnosilo na tebe.

    Žao mi je što si se prepoznao, vjeruj mi bez razloga.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 05-12-20 at 03:53.

  18. #87
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    2kimmi

    OK. Razumio. Ne slažem se ni ja ponekad s tobom. Nema grke.

  19. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ima razlog što si mi na ignore.
    Ja ne volim ljude koji se ne libe da lažu da bi opanjkali političkog protivnika.

    Ako ti je problem što reči meni direktno i citiraj. Al ti nemaš šta. Samo lažeš i mećeš mi u usta ono što nikad nisam rekao.

    To je tako nisko da se ja nemam što čudit lošem kvalitetu diskusije ođe. I ne samo ođe no i na državnom nivou. Samo neke šuplje komentare i što im smeta moja jezička forma i što znam ja što je nekima u glavama.
    Ko zna što se tu zbiva i kakvi đavoli sve tu vire. Nebi zalazio.

    Ali podmuklo ponašanje takvo u društvu ... ja znam na primjer za sigurn da sa tobom i takvima ka ti nema gradnje ničega da valja. Vi ste takve štetočine po društvo da je to strašno.
    Od vas se ne može naprijed ić.

    Umjesto da se ođe vode diskusije o državi i njenom progresu ođe se grupice formirale kako koja vlast dođe pa ne daju nikom progovorit.

    Pobro vi ste sad vlast a vlast na zemlju postoji da bi se kritikovala. Naviknite se i na to ne samo na moć.

    Sad ste vi DPS al pod drugim imenom. Ne mislte valjda da će da vas svi maze sad.
    Last edited by Ego_and_his_own; 05-12-20 at 04:46.

  20. #89
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Najezih se slusajuci Krivokapica. Ovakvog covjeka kao premijera niko nije mogao da sanja nikada u Crnoj Gori. Ova godina zaista jeste nevjerovatna. Bilo je uzasnih stvari no i fantasticno dobrih.

    Neka im je sa srecom, da nam bude svima bolje a kad znam da je ovakav covjek tu, ipak ne mogu a da ne ocekujem dobro.
    Sate sate sate

  21. The Following 2 Users Say Thank You to nimfa For This Useful Post:


  22. #90
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,773
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Jes brani lažova Daku Davidovića, koji je možda pola slaga a pola Dritan.

    E zamisli ti da izađeš javno i veliš nudio ti neko 20 milona i ti ne rećeš ko. To samo u Crnu Goru ima.

    Pardon, 21 milion. Mora da su trojica po sedam milona ljuljnuli zajedno. Il četvorica po 5 a jedan jedan. Što bi bilo 21 milion baš.

    Eto čime se oni bave.

    Daka Davidović napanut snajperom u Beograd i pośeka se dvije trake zavoja.

    Ko zna kako puca snajper ta zna da bi on bez šake osta. I to sve se prosipa tamo kako se oni igraju sa vašom sviješću i prave vam građani igranke.
    Napokon da se i ti sa mitologije,mistike,egiptologije...prebačiš na milione.Neka si reka za Dritana i Daku i milione.Sad nastavi,pa nam objasni ovo do 4 milijarde ili 4.000 miliona

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  24. #91
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ja vjerujem za 21 milion , Ja vjerujem u Darka Pajovica i njegove ideale, ja vjerujem u nagradu Zlatna ruka Veselina Pejovica, Ja vjerujem u Slavka Perovica..... hahahah ima tu jos

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  25. #92
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Napokon da se i ti sa mitologije,mistike,egiptologije...prebačiš na milione.Neka si reka za Dritana i Daku i milione.Sad nastavi,pa nam objasni ovo do 4 milijarde ili 4.000 miliona

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    a sta ima tu da se objasnjava sto vec nije objasnjeno?
    "duzni smo 100 miliona. pozajmimo novih 100 miliona i vratimo onih prvih 100. i to je to, saldo je nula..."
    to je ta politika i to umijece upravljanja nasim novcem i usput ododjes do 4 milijarde duga... al su to patriotske 4 milijarde, one se lakse vracaju.

  26. The Following User Says Thank You to nickname For This Useful Post:


  27. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Napokon da se i ti sa mitologije,mistike,egiptologije...prebačiš na milione.Neka si reka za Dritana i Daku i milione.Sad nastavi,pa nam objasni ovo do 4 milijarde ili 4.000 miliona

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Dobro si nam ti kupus tamo ostavio siročadima a nisi jednu reka da vidimo to tvoje znanje i imanje.

    Ja na vaše reakcije znam sve ko ste i što ste. I koliko da se nadam u vašu iskrenost sugrađansku.
    Koliko vi vjerujem nikad vam leđa nebi okrenuo.

    Lažni građani kojima istina smeta jer ih razobličuje.

    Ma nezaslužuju takvi građani bolje ništa. Samo da se zamlaćuju i praznim pričama zanose.

    Ko vam je kriv što ste čekali 30 godina da vlast mijenjate? Ja, a?
    Ili isti ti političari koji se nisu zbog svoje pizme mogli dogovorit ka ljudi.

    I ovo se svakako može nazvat bez dogovor.

    Sjećam se prije dvades i kusur godina ih je Slavko zvao i LSCG da se udruže nisu śćeli. A sad se fale uspjehom i osvajanjem vlasti.

    Folirantcka posla.
    Last edited by Ego_and_his_own; 05-12-20 at 06:27.

  28. #94
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,773
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Niko nam nije kriv što nismo promijenili ovu vlast prije,do nas samih...i pomalo iseljenici...iz Luxemburga pretežno.I to nam pojasni.Iz prve ruke
    PS.Kupus vam nisam ja bačio no Njegoš i niste ostali na onu temu ka siročad no ka mladi zečevi...u kupus

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  29. #95
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,053
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Ljudi Zvončica je u pravu. Ovdje sam se pojavio u septembar jer sam primjetio da ima naroda koji nešto pametno reče i đe se može nešto pametno raspravljati i sa nesitomišljenicima.
    Otvori se tema o vladi gdje bi trebali da komentarišemo njene poteze, a ne da se preganjamo sa forama. Evo za početak neka Injac i Bratić malo pogledaju druge dvije koleginice kako se obući kao ministrica, makar sudeći po slici u Vijestima.
    Pogledah snimke slavlja, onako sve se crveni od crnogorskih zastava, a opet svi drže distancu zbog korone
    Šalu na stranu, dobro ih je pogledati fenomenološki, gdje svako (obično solidno neznaven, mada se ipak više radi o mudrosti nego o neznanju) u nekom događaju vidi ono što želi.

    Tako u Nikšiću skandiraju "Kosovo, Srbija" proslavljajući izbor vlade gdje je prva stvar koja je potpisana bila da se neće povlačit priznanje Kosova. I to rade mlađi ljudi od 20-30 godina. Sa tako pametnom omladinom ne moramo brinuti za budućnost. Nema je

    Čudi me da niko nije skandirao "reforme refrome"

    Zanimljivo je da je sinoć slavio smiješni procenat u odnosu na slavlje posle izbora. Da li je izdušio entuzijazam, nema logustike stranaka i njihvih članova, who knows...
    Last edited by Gagarin; 05-12-20 at 06:39.

  30. The Following 4 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  31. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pojasniću ja sve samo vi pitajte. A vi nemorate objašnjavat nevidljivi kupus.

  32. #97
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,773
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Počni.Ne moraš u 4.000 postova .Obično su njamavali po 10-20 miliona po poslu.To ti daje mogućnost da svedeš to u 200-400 postova.
    PS. Kupus je metafora za Njegoševa djela.Svaka glavica ima čudo listova,svaki sakriven iza drugog.Nikad ne znaš što je iza jednog lista dok ne sažvaćeš prethodni.Ko je mladi zec u kupusu, što je izreka za nekog ko je pogubljen,bi sve da proba,prokomentariše,i u toj svojoj brzini i preobimnom materijalu na kraju ostane gladan...sam prosudi.


    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 05-12-20 at 06:44.

  33. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  34. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ma ja sam mislio da je kupus neka mudrost koju si iznio ponosno. Znanje neko koje imaš da ne nahraniš. A ti ništa nisi iznio.
    Zato sam reka da ne ostavi ka siročad bez išta od tebe da te pamtimo. Nisi nikakvo nasleđe nam ostavio. Gladne i sirote, a ti sebičan svu mudrost sa sobom ponio sitan svega.

    Fala Bogu te nismo ovisni o tebe no se ja šalim.

    A đe si ti bio dok se taj dug gomila? Kako vam je priča neodrživa. Sve je to DPS pred vašim očima radio a vi čekali i kao niste se mogli dogovorit jer su tu ćeli sami vlast da imaju.

    I sad su oni oslobodioci ti isti čekaroši.... to je ono kad se neko folira toliko da sam sebe ubijedi u foliražu al mu niko trezven ne vjeruje. Samo pjani ka on.
    Last edited by Ego_and_his_own; 05-12-20 at 06:59.

  35. #99
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Коралово
    Posts
    2,857
    Thanks Thanks Given 
    455
    Thanks Thanks Received 
    697
    Thanked in
    379 Posts

    Default

    Јутрос стандардезе по леб и штампу.Ео га комшо мртав ладан носи Политику под мишку.
    Вели,што гледаш ,ка да је ти ниси ника' купова.А има и одличан културни додадатак.

    Невера.

  36. #100
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,727
    Thanks Thanks Given 
    10,773
    Thanks Thanks Received 
    5,110
    Thanked in
    2,380 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    Ma ja sam mislio da je kupus neka mudrost koju si iznio ponosno. Znanje neko koje imaš da ne nahraniš. A ti ništa nisi iznio.
    Zato sam reka da ne ostavi ka siročad bez išta od tebe da te pamtimo. Nisi nikakvo nasleđe nam ostavio. Gladne i sirote, a ti sebičan svu mudrost sa sobom ponio sitan svega.

    Fala Bogu te nismo ovisni o tebe no se ja šalim.

    A đe si ti bio dok se taj dug gomila? Kako vam je priča neodrživa. Sve je to DPS pred vašim očima radio a vi čekali i kao niste se mogli dogovorit jer su tu ćeli sami vlast da imaju.

    I sad su oni oslobodioci ti isti čekaroši.... to je ono kad se neko folira toliko da sam sebe ubijedi u foliražu al mu niko trezven ne vjeruje. Samo pjani ka on.
    Nova Vlada bi,radi dužeg opstanka, mogla da angažuje @Ego_and_his_own .Čovjek ima nove ideje za podjele."Mi" i "on(i)" kako navede u postu

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Page 4 of 1249 FirstFirst 1234567814541045041004 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •