Page 378 of 1249 FirstFirst ... 278328368374375376377378379380381382388428478878 ... LastLast
Results 9,426 to 9,450 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #9426
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Pa da ga ne sklone onda? Da ostane RTCG ovakav?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Nisam siguran, mislim da ima ugovor do ljeta, ako je tako istrpio bih im zelju do tada nego smradu dat do 100.000e iz budzeta, on jedva to i ceka.
    Forever young, i want to be forever young

  2. #9427
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,414
    Thanks Thanks Given 
    14,885
    Thanks Thanks Received 
    4,180
    Thanked in
    2,114 Posts

    Default

    Svaki dan sa ovakvim RTCG om je mnogo veća šteta po narod od 100 hiljada.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  3. #9428
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Što je babi milo...

    Na prvoj sjednici skupštine se mijenja Savjet RTCG (dosad su se čekali kandidati). Onda Savjet smjenjuje rukovodstvo i ide mjesec dana konkursa dok se prijavi i izabere novo.
    Прије пар дана био је у Скупштини интервју са кандидатима за савјет.

  4. #9429
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Svakako taj sramni servis nece nicije misljenje promjenit do ljeta, il ga ljudi upijaju iz mrznje il ga druga strana ne moze ni upalit radi spin masinerije i fasistickih izliva, a nismo mi Norveska da nam je malo 100K zarad par mjeseci, iovako pucamo ekonomski po svim savovima.

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Прије пар дана био је у Скупштини интервју са кандидатима за савјет.
    Znam momka iz Nk koji ce bit u savjet, brzo ce to da ide.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #9430
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Pa da ga ne sklone onda? Da ostane RTCG ovakav?

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    A što znam, možda mu ipak kroz taj savjet ograničit djelovanja, izopštit funkciju u protokolarnu bez uređivačke politike i osudit ga na nijemo posmatranje dešavanja narednih 14 mjeseci koliko mu je ostalo do kraja mandata.
    Ili nogom kroz vrata i isplatit od državnih para otpretmninu, to je svakako opcija. A i to nije revanšizam, premijer dao časnu pionirsku da ga neće biti i vjerujemo da je tako

    Nego se nakupi toga mašala, do sad za ove smjene će sigurno koštati oko 300,000 eura da se ne trepne što se veli. Od narodnih para. Biće interesantno na kraju koliko će to para biti iz budžeta kojeg još nemamo.
    Niko da experata da razmisli da im degradira moć koju im pozicija daje i načera ih bukvalno da sami odu nego odma razrješenja. Nego eto nemaju pravnika u Vladu trenutno, pa da im uzmemo to kao olakšavajuću okolnost.
    Zato i pucaju tužbe svako malo i čista para u džep.
    Last edited by hercules; 11-04-21 at 21:50.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  7. #9431
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Oce li mi neko reci zasto se jos nije ocistio rtcg, ono sto se jos radi na toj tv je skandal, sta se sve tu prica...

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Skupština imenuje članove savjeta RTCG a oni direktora, a ona trenutno ne radi jer DF neće da glasa ništa dok se tužilački zakoni ne usvoje, makar tako pričaju.
    I kad smijene ovoga, i njemu se smiješi isplata 70.000-100.000 otpreminne kao što su je dali Vojvodiću, Vojičiću i svim ostalima koji su to na sud dobili.
    Quote Originally Posted by technus View Post
    Nisam siguran, mislim da ima ugovor do ljeta, ako je tako istrpio bih im zelju do tada nego smradu dat do 100.000e iz budzeta, on jedva to i ceka.
    Realno jun.

    Baš sam pričao sa likom koji je u toku sa medijskim zakonima. Sad dok se izabere savjet u skupštini, pa oni dok smijene generalnog direktora i imenuje novog, pa on urednike...

    Raduju vijesti o tužilačkim zakonima jer to znači, a izjavi to Pipun noćas, da će glasati i za budžet i ostala zakonska rješenja.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  8. #9432
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,237
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,521
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ne razumijem se puno u politiku ali mi se čini da vlada trenutno ima samo koristi od ovih dešavanja, jer sa trenutnom podrskom u skupštini ne može donijet ni odluku o kupovini keksa za čajnu kuhinju.
    To cemo brzih dana utvrditi sa ovim tuzilackim zakonima. Mislim da su nesto vazniji od cajne kuhinje... Sta ti mislis, jesu li vazniji? Jesu li vazni uopste? Znam, rekao si da se ne razumijes, nisam ni ja ekspert, ali sta mislis? Da je to bespotrebno rasipanje energije i da treba Vlada da se okane tako nebitnih tema kao sto je Tuzilastvo npr?


  9. #9433
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Što je babi milo...

    Na prvoj sjednici skupštine se mijenja Savjet RTCG (dosad su se čekali kandidati). Onda Savjet smjenjuje rukovodstvo i ide mjesec dana konkursa dok se prijavi i izabere novo.
    Volio bih ja da ti budeš u pravu i da ne dobije otpremninu, ali vrijeme će pokazati.
    Super za konkurs.. Recite im samo da ne zaborave preko zavoda da daju oglas kao ovi iz ToMontenegro. Formalnost, ali jbg što ćeš.
    Last edited by hercules; 11-04-21 at 21:54.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #9434
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Otkrili forumasi da postoji Skupstina i sta se sve moze kad ona radi

    Nemate pojma koje su sve nadleznosti Vlade i sta sve moze ona. Ihaaa...

    Da vam otkrijem jos da je prosla Vlada imala javne rasprave, medijsko obrazlaganje svojih odluka, konferencije za stampu poslije sjednica te si svaki dokument mogao naci na sajtu Vlade i time preduprijedis neke nedoumice. Jos kad shvati predsjednik odbora da ministar nije Batistuta a vi da drzava nije rijaliti i sprdnja i da to nije smijesno nego zalosno.

    # Osvjezilo

    Nekadasnji opozicioni forumasi otkrili Skupstinu. Ovaj datum treba crvenim slovom da udje anale.

  11. #9435
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    A što znam, možda mu ipak kroz taj savjet ograničit djelovanja, izopštit funkciju u protokolarnu bez uređivačke politike i osudit ga na nijemo posmatranje dešavanja narednih 14 mjeseci koliko mu je ostalo do kraja mandata.
    Ili nogom kroz vrata i isplatit od državnih para otpretmninu, to je svakako opcija. A i to nije revanšizam, premijer dao časnu pionirsku da ga neće biti i vjerujemo da je tako

    Nego se nakupi toga mašala, do sad za ove smjene će sigurno koštati oko 300,000 eura da se ne trepne što se veli. Od narodnih para. Biće interesantno na kraju koliko će to para biti iz budžeta kojeg još nemamo.
    Niko da experata da razmisli da im degradira moć koju im pozicija daje i načera ih bukvalno da sami odu nego odma razrješenja. Nego eto nemaju pravnika u Vladu trenutno, pa da im uzmemo to kao olakšavajuću okolnost.
    Zato i pucaju tužbe svako malo i čista para u džep.

    Vidi, nije da se ne slazem sa tobom u vezi ovoga generalno, isto sam misljenja da bi taj novi savjet mogao da mu sveže funkciju skoro na protokolarnu, ali zasto mislis da bi njegova smjena bio revansizam?
    Svakako sam da se proba ustedjet ta cifra koju bio dobio tuzbom na razrijesenje, kad vec mozes da ga gušiš na drugi nacin, moze samo da mu ostane eto ime gen direktora, ali da je revansizam ako smijenis nekoga ko ne da ne vrsi svoj posao kako treba, nego ga degradira na najmanje moguce grane, tu se vec razilazimo.


    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Otkrili forumasi da postoji Skupstina i sta se sve moze kad ona radi

    Nemate pojma koje su sve nadleznosti Vlade i sta sve moze ona. Ihaaa...

    Da vam otkrijem jos da je prosla Vlada imala javne rasprave, medijsko obrazlaganje svojih odluka, konferencije za stampu poslije sjednica te si svaki dokument mogao naci na sajtu Vlade i time preduprijedis neke nedoumice. Jos kad shvati predsjednik odbora da ministar nije Batistuta a vi da drzava nije rijaliti i sprdnja i da to nije smijesno nego zalosno.

    # Osvjezilo

    Nekadasnji opozicioni forumasi otkrili Skupstinu. Ovaj datum treba crvenim slovom da udje anale.
    Ja sam mislio da je Skupstina ono mjesto dje se u 3 ujutru donose zakoni, ili ono dje se ponavlja glasanje jer poslanici nisu na vrijeme skontali da je oredlozeni zakon oredlozila opozicija pa su mahinalno glasali za da, jbg spavalo im se tada, umorni ljudi.
    Last edited by technus; 11-04-21 at 21:57.
    Forever young, i want to be forever young

  12. #9436
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,495
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post

    Da vam otkrijem jos da je prosla Vlada imala javne rasprave, medijsko obrazlaganje svojih odluka, konferencije za stampu poslije sjednica te si svaki dokument mogao naci na sajtu Vlade i time preduprijedis neke nedoumice.
    Odlična je bila prošla Vlada, očiju mi. Što jes jes

  13. The Following 3 Users Say Thank You to Massaro For This Useful Post:


  14. #9437
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ja sam mislio da je Skupstina ono mjesto dje se u 3 ujutru donose zakoni, ili ono dje se ponavlja glasanje jer poslanici nisu na vrijeme skontali da je oredlozeni zakon oredlozila opozicija pa su mahinalno glasali za da, jbg spavalo im se tada, umorni ljudi.
    Pricas o proslom ili ovom sazivu Skupstine posto su i jedni i drugi imali tih momenata pa ne znam zbog kojeg ironises jer sam ih ja u oba saziva zbog toga kritikovao a vi samo kad odgovara. Kad shvatite sta je objektivnost i da forum nije navijacka tribina tad bi mogao i jedan vatromet da se opali. No, za pocetak bi bilo odlicno da Skupstina proradi jer premijer poludje sto se legislativa "kisa".



    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Odlična je bila prošla Vlada, očiju mi. Što jes jes
    Prosla Vlada je dobijala pohvale od EU zbog transparentnosti i ova je kao "prva demokratska" trebala da to unaprijedi a ne unazadi. Objektivnost, cinjenice... pustite se agitpropovanja i razdvojite formu od sustine. Ne govori se o djelovanju i ucinku vec o funkcionalnosti jer sa transparentnoscu ne zbunjujes javnost.
    Last edited by Rodion Romanovich; 11-04-21 at 22:08.

  15. #9438
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Vidi, nije da se ne slazem sa tobom u vezi ovoga generalno, isto sam misljenja da bi taj novi savjet mogao da mu sveže funkciju skoro na protokolarnu, ali zasto mislis da bi njegova smjena bio revansizam?
    Svakako sam da se proba ustedjet ta cifra koju bio dobio tuzbom na razrijesenje, kad vec mozes da ga gušiš na drugi nacin, moze samo da mu ostane eto ime gen direktora, ali da je revansizam ako smijenis nekoga ko ne da ne vrsi svoj posao kako treba, nego ga degradira na najmanje moguce grane, tu se vec razilazimo.
    Zato što prvo treba da dokažeš što je i kad pogrešno uradio pa onda da ga smijeniš. Zato je to revanšizam. Jer će novi da dođu tamo i prva odluka, osim kupovine novih telefona za članove savjeta što je bila prva odluka u drugu državnu firmu u koju je nova Vlada zamijenila bord direktora, biće im da smijene generalog direktora uz koje obrazloženje?

    Evo bačih pogled na statut RTCG i piše tamo da za svoj rad odgovara savjetu. Svih ovih godina Savjet, takav kakav je bio, ipak je Savjet, je usvojio da je on radio posao kako treba. Bez zamjerki i zadrški napomena. I po kojem osnovu ga kažnjavaš?

    I onda ti ide tužba preko advokata, đe se podnosi izvještaj Savjeta na kojem je konstatovano da je on radio super. Još će reć da je digitalizovao RTCG i omogućio HD kanale (bilo bi smiješno da nije tužno) i sudija će kao i za pomenute direktore da reče potpuno ispravno i sukladu sa zakonom je da mu isplatite pare koje traži.

    Član 36 istog statuta, pod tačkom 16 u obaveze Generalnog direktora kaže da je Generalni direktor realizuje odluke i zaključke savjeta. Zašto Savjet ne bi zaključio da se smijene urednici programa (tu već ima elemenata npr puštanje Tomsonove pjesme) i ovaj to mora da sprovede. Ako odbije onda potpisuje sebi otkaz.

    Ja bih volio da griješim i da ne bude ovakav scenario kako gore napisah, ali iz priloženog bojim se da ćemo se naplaćat otpremnina.
    Last edited by hercules; 11-04-21 at 22:12.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  16. #9439
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zato što prvo treba da dokažeš što je i kad pogrešno uradio pa onda da ga smijeniš. Zato je to revanšizam. Jer će novi da dođu tamo i prva odluka, osim kupovine novih telefona za članove savjeta što je bila prva odluka u drugu državnu firmu u koju je nova Vlada zamijenila bord direktora, biće im da smijene generalog direktora uz koje obrazloženje?

    Evo bačih pogled na statut RTCG i piše tamo da za svoj rad odgovara savjetu. Svih ovih godina Savjet, takav kakav je bio, ipak je Savjet, je usvojio da je on radio posao kako treba. Bez zamjerki i zadrški napomena. I po kojem osnovu ga kažnjavaš?

    I onda ti ide tužba preko advokata, đe se podnosi izvještaj Savjeta na kojem je konstatovano da je on radio super. Još će reć da je digitalizovao RTCG i omogućio HD kanale (bilo bi smiješno da nije tužno) i sudija će kao i za pomenute direktore da reče potpuno ispravno i sukladu sa zakonom je da mu isplatite mu pare koje traži.

    Član 36 istog statuta, pod tačkom 16 u obaeze generalnog direktora kaže da je Generalni direktor realizuje odluke i zaključke savjeta. Zašto Savjet ne bi zaključio da se smijene urednici programa (tu već ima elemenata npr puštanje Tomsonove pjesme) i ovaj to mora da sprovede. Ako odbije onda potpisuje sebi otkaz.

    Ja bih volio da griješim i da ne bude ovakav scenario kako gore napisah, ali iz priloženog bojim se da ćemo se naplaćat otpremnina.

    Ok je sve to, ali ne moze biti revansizam nesto sto citava CG vidi, a to je smjena gen direktora koji dozvoljava fašizaciju nacionalnog servisa, jedini razlog zasto bih ga ostavio i svezao odlukama novog savjeta je ta otpremnina.
    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Pricas o proslom ili ovom sazivu Skupstine posto su i jedni i drugi imali tih momenata pa ne znam zbog kojeg ironises jer sam ih ja u oba saziva zbog toga kritikovao a vi samo kad odgovara. Kad shvatite sta je objektivnost i da forum nije navijacka tribina tad bi mogao i jedan vatromet da se opali. No, za pocetak bi bilo odlicno da Skupstina proradi jer premijer poludje sto se legislativa "kisa".





    Prosla Vlada je dobijala pohvale od EU zbog transparentnosti i ova je kao "prva demokratska" trebala da to unaprijedi a ne unazadi. Objektivnost, cinjenice... pustite se agitpropovanja i razdvojite formu od sustine. Ne govori se o djelovanju i ucinku vec o funkcionalnosti jer sa transparentnoscu ne zbunjujes javnost.
    Mislio sam na oba saziva cim sam pomenuo u mnozini.
    O transparentnosti prosle vlade, bajke su na drugom spratu.
    Pa do prije par godina je bila tajna ko dobija povlasteni stan.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #9440
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Otkrili forumasi da postoji Skupstina i sta se sve moze kad ona radi

    Nemate pojma koje su sve nadleznosti Vlade i sta sve moze ona. Ihaaa...

    Da vam otkrijem jos da je prosla Vlada imala javne rasprave, medijsko obrazlaganje svojih odluka, konferencije za stampu poslije sjednica te si svaki dokument mogao naci na sajtu Vlade i time preduprijedis neke nedoumice. Jos kad shvati predsjednik odbora da ministar nije Batistuta a vi da drzava nije rijaliti i sprdnja i da to nije smijesno nego zalosno.

    # Osvjezilo

    Nekadasnji opozicioni forumasi otkrili Skupstinu. Ovaj datum treba crvenim slovom da udje anale.
    E kako je dobro bilo nekad, šteta baš što će tako biti nika' više...

    Praštaj, autovah se...

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

  18. #9441
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shoneee View Post
    E kako je dobro bilo nekad, šteta baš što će tako biti nika' više...

    Praštaj, autovah se...

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
    Sad sam u dilemi jel ti stvarno ne kapiras sta se kazalo ili ne zelis da ukapiras? U oba slucaja to je strasno jer pokazuje kolika je politicka ostrascenost da moze dovesti do zaslijepljenosti tih granica... Sta reci

  19. #9442
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Ok je sve to, ali ne moze biti revansizam nesto sto citava CG vidi, a to je smjena gen direktora koji dozvoljava fašizaciju nacionalnog servisa, jedini razlog zasto bih ga ostavio i svezao odlukama novog savjeta je ta otpremnina.
    Griješiš. To vidi pola CG ili nešto malo preko. Da vidi cijela, ne bi ni postojao revanšizam, ovako se daje prostor za to tumačenje.

    I ja bih ga zbog otpremnine ostavio i svezao mu ovlašćenja da bi na kraju sam otišao.
    Bačat pare na otpremninu je glupost, pa i za RTCG koju ionako većina građana CG i ne gleda niti vjeruje u ono što se tamo saopštava.
    Generalno u CG je teško otpuštiti radnika, imaš na stotine presuda protiv poslodavaca gdje je toliko očigledno bilo da je sa pravom dobio otkaz. Jer su sudovi većinom na stranu radnika.
    Last edited by hercules; 11-04-21 at 22:25.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #9443
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,495
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post


    Prosla Vlada je dobijala pohvale od EU zbog transparentnosti

    Ima li gdje na sajtu nešto transparentno o ovome:

    "Dok italijansko-ruski konzorcijum Eni-Novatek sprovodi istražno bušenje u crnogorskom podmorju u Mreži za afirmaciji nevladinog sektora (MANS) tvrde da je prethodna Vlada na čijem je čelu bio Duško Marković, nezakonito konzorcijumu of šor kompanija Eni Montenegro i Novatek Montenegro iz Holandije sredinom marta prošle godine odobrila produženje roka za završetak istraživanja nafte i gasa, umjesto da aktivira obaveznu garanciju i naplati štetu koja je mogla da dostigne 85 miliona eura."

  21. #9444
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Zato brate sto ima tu procedura, mora prvo na sjednicu Skupstine da se izabere novi savjet RTCG-a, onda to tijelo bira novog generalnog direktora itd, mada je to u planu beoma brzo da se odradi, na iducoj ili onoj tamo sjednici Skupstine.
    Bivši su i tamo uskoro.




    ne znam kako mozes bas da tvrdis da ih nije niko provocirao, znam iz Nk bar 2-3 slucaja, koji BTW nisu nosenje crnogorskih zastava, da ko ne uleti sa tom replikom
    Pa jel Mijanovic puca na kolonu litija iz Gornjeg Polja, cu nije provocirao niko, sta se cinjelo kroz rastoke, da ovo cita neko ko ne zna bas bi rekao istina je sta pricaju.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  22. #9445
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    250
    Thanks Thanks Given 
    144
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Sad sam u dilemi jel ti stvarno ne kapiras sta se kazalo ili ne zelis da ukapiras? U oba slucaja to je strasno jer pokazuje kolika je politicka ostrascenost da moze dovesti do zaslijepljenosti tih granica... Sta reci
    Zaslijepljen sam, duhom iz boce.

    Nego, jedno vrijeme si bio poprilično aktivan analizom brojnosti na litijama, sjećam se da si vrlo ozbiljno tome pristupao, čak i uživo prisustvovao nekima da bi imao bolji uvid. Kada možemo nešto slično očekivati kada su trenutno aktuelna okupljanja u pitanju?

    Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
    Last edited by Shoneee; 11-04-21 at 22:28.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to Shoneee For This Useful Post:


  24. #9446
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Sve u svemu, davno nisam vidio ljepšu taktičku varijantu od ove koju je Premijer sad izveo. Baš onako vrhunska, i gospodska. Iskreno.

    Od totalne impotencije, i situacije u kojoj ne može čak ni ministra da smijeni, potpune skupštinske blokade, pandemijske katastrofe, gafova koji se gomilaju geometrijskom progresijom, packi i spolja i iznutra, znači haos, totalni blok, bukvalno bez ijednog realnog poteza koji je mogao da povuče, čoek najavi Odluku o kriterijumima za sticanje državcljanstva, momentalno radikalizuje opoziciju i otvori prostor za manevar na njihovom radikalizmu, MUPu priliku za gospodski rad, Leposavića postavi na staklene noge, iskoristi sopstvenu pat poziciju da buntovnike iz pozicije ugna u dogovor oko tužilačkih zakona, čime rasklimanom Leposaviću povadi i poslednje oštre zube, javnost pozabavi pitanjima ekstremizma ove i one vrste, pažnju smakne sa ekonomije koje nema i neće je ni biti, upre je na Veljovića i ostale pistolerose, otvori Dritanu prostor da radi ono što najviše voli, čime, možda i najbitnije od svega, a promiče vam, kod URE prestane da se klima, a krenulo mrvicu bilo...

    Savršen potez, baš ljepota za gledat kako je odrađeno. I drastično sam podigao mišljenje o njemu. ili o onome ko ga savjetuje.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  25. #9447
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Volio bih ja da ti budeš u pravu i da ne dobije otpremninu, ali vrijeme će pokazati.
    Super za konkurs.. Recite im samo da ne zaborave preko zavoda da daju oglas kao ovi iz ToMontenegro. Formalnost, ali jbg što ćeš.
    Saučestvujem u žalosti. Bilo je to dobro uredništvo, sve novinarski gorostas do gorostasa, Tamara, Šuka Bljat...

  26. #9448
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Saučestvujem u žalosti. Bilo je to dobro uredništvo, sve novinarski gorostas do gorostasa, Tamara, Šuka Bljat...
    Ja vala nisam u žalost.
    Slaviću dan kad se ne budu finansirali direktno iz budžeta. Do tada, to je samo još jedna troškovna stavka u budžetu kojom nikako nisam oduševljen pa sve da je kvaltiet programa ne znam kakav.
    Dovoljno je prepisat zakon o BBC-u i doslovno ga primijenit. Sve ostalo su političke igre i namicanje na svoju stranu koje nikako neće popraviti kvaltiet sadržaja koji ćemo tamo gledati čast izuzecima, niti će donijeti finansijsku samostalnost a samim tim i uređivačku nezavisnost javnog servisa.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  27. #9449
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ja vala nisam u žalost.
    Slaviću dan kad se ne budu finansirali direktno iz budžeta. Do tada, to je samo još jedna troškovna stavka u budžetu kojom nikako nisam oduševljen pa sve da je kvaltiet programa ne znam kakav.
    Dovoljno je prepisat zakon o BBC-u i doslovno ga primijenit. Sve ostalo su političke igre i namicanje na svoju stranu koje nikako neće popraviti kvaltiet sadržaja koji ćemo tamo gledati čast izuzecima, niti će donijeti finansijsku samostalnost a samim tim i uređivačku nezavisnost javnog servisa.
    EU se ne slaže sa tobom. Zadovoljni su bili profesionalnošću i neutralnošću RTCG dok ju je vodila Andrijana Kadija, sve dok DPS nije brutalno sproveo čistku, gluv na proteste svakog našeg zapadnog partnera.

    Evo da vidimo možemo li da se vratimo na taj nivo i skinemo jedan minus koji nam je EU upisala.

  28. #9450
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default




Page 378 of 1249 FirstFirst ... 278328368374375376377378379380381382388428478878 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •