Page 36 of 1249 FirstFirst ... 2632333435363738394046861365361036 ... LastLast
Results 876 to 900 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #876
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Nevjerovatno da ljudima nista ne znaci pretpostavka nevinosti.... Cus da ceka neko na posao dok se ne okonca postupak, hahahahahahah, o boze moj...
    Pa dobro i Hitler se vodi po presumpciji nevinosti. Nije mu nijedan sud sudio.

  2. #877
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja nisam glasao za partijsko zapošljavanje, već za struka ispred politike, ali da se to ne tumači na način da neki idiot koji ne radi ništa i sjedi u opštini 20 godina ima prednost, već da se i znanje testira (strani jezik, office paket, znanje iz konkretne oblasti itd) i vrednuje različito radno iskustvo.
    Idiot koji sjedi i ne radi ništa 20 godina je zaštićen kao bijeli međed...šta će njemu glavobolja da bude načelnik, za malo veći koeficijent da se cima i da stvarno nešto radi...

    Ta pojava, koja se smučila svima, pa i onima koji vuku i rade u tim organima, nije tretirana ovim zakonom.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Da ponovim, moraju se mijenjati uslovi jer je DPS zakucao čitavu administraciju tako da ne može da uđe niko koga teren ne poznaje. Ali ne tako što ukineš svaki mogući uslov i kažeš svako može da bude primljen.
    Može da uđe ko god oće, uslovi su smiješni. Bilo koji fakultet sa 240 ECTS, državni ispit i pripravnički. Čudo vala od uslova.

    Problem je napredovanje...ovim je uništen sistem karijernog napredovanja, koji je i ovako preblago postavljen - sad je akcenat na iskustvu - potreban ali ne i dovoljan uslov. Ali evo, imamo Wunderkind-e iz DF, URA i Demokrata, ispod časti je uslov da si radio 5-6 godina, dosta je njima i dvije. Bilo đe. Da vodiš jedinicu u koju kročio nisi.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    1. Ajde da stavimo jasne granice. Jedno je krivična prijava MANS ili bilo koga fizičkog, pravnog lica i sl. protiv neke osobe. To se svakako ne bi smjelo računati. Othervise, otvara se neslućena mogućnost zloupotreba. Imam konkurenciju za poziciju? Cool, par dana pred zatvaranje konkursa piknem svakome krivičnu i ne mogu ništa. Sasvim je druga stvar krivični postupak koji se vodi po službenoj dužnostu. Ovo ne znači da Gvozdo und Petar nisu lopovi.
    Krivična prijava ≠ krivični postupak.

    Da bi se pokrenuo postupak, tužilac mora da ocijeni prijavu, i ako ima elemenata bića KD, da otvori krivičnu istragu.

    Sad može da se gusla "zarobljeno tužilaštvo će da podmeće nogu wunderkind-ima, kako bi ih uskratilo za mogućnost zaposlenja", ali po meni je to prdnjava. Po ovom predlogu, neko koga rade za utaju poreza može da bude pomoćnik direktora Poreske uprave. A vi vjerujete savjesti nekog trećerazrednog URAša ili koga već da spriječi te anomalije. Sprdnja.

    Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Znaci nekog cuknes kolima pa dodje do banalne lake tjelesne povrede ostajes bez posla. Ili se posvadjas sa nekim pa ti izleti prijetnja (tipa ubicu te) to ti je cisto kr djelo

    Dobar je zakon u tom dijelu-ako je neko osudjen na 6 mj ili jace, i ova je izmjena odlicna vezano za vodjenje kr. postupka, sto je bilo cisto krsenje pretpostavke nevinosti
    Ali ako predlog zakona prodje u cjelini dolazilo bi do paradoksalne situacije da se za savjetnika trazi 3 ili 5 god iskustva, a za sefa ili nacelnika koji mu je nadredjen 2 god radnog iskustva.
    U zakonu ostaje "U državnom organu može da zasnuje radni odnos lice koje: - nije osuđivano za krivično djelo koje ga čini nedostojnim za rad u državnom organu".

    Vala mnogo jada još osuđivane da primaju. Po meni, trebalo je precizno definisati i koja su to KD, da se ne bi ponovilo, kao za Obradovića iz "Ramade", da koruptivno KD nije prepreka. Po meni, to bi bila sva KD, sem saobraćaja (sem ako je učinjeno pod dejstvom alkohola, droge, ili na bezobziran način), neka KD protiv časti i ugleda i ova "NKT" krivična djela.

    Da ako preživi državna uprava bez takvih, i oni bez nje.

  3. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  4. #878
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,947
    Thanks Thanks Given 
    513
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Pa dobro i Hitler se vodi po presumpciji nevinosti. Nije mu nijedan sud sudio.
    Hitler se ne vodi po bilo kojoj presumpciji, čovjek je mrtav i nije mu suđeno za bilo šta, ali je presuđeno mnogim njegovim preživjelim saradnicima. Inače, ovo hvatanje za Hitlera je relativizacija najgora moguća. Ako je nešto protivzakonito i protivustavno, ne može se odbraniti na bilo koji način.

  5. #879
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,493
    Thanks Thanks Given 
    1,638
    Thanks Thanks Received 
    1,726
    Thanked in
    1,034 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/nova-vec...ZxWvDU9M2XeP0o

    Nece da bude revašizma!
    Izvolite Ministarko,izmjenite zakon da direktora bira Nastavnicko vijece,a ne ministarstvo. Nastavnici najbolje znaju ko im je dobar direktor,a ko nije. Ministarstvo nema pojma o tome. Najveca greska prethodne vlasti u prosvjeti da su dovodili svoje ljude i promjenili zakon,a ne ljude koje treba da bira Nastavnicko vijece.

  6. #880
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-nedodirljivih

    Rekao bih da se stvara prostor za djelovanje Vanje Ćalović.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  7. #881
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Ovako ekipo.
    Ja moram na svake nekoliko godina da obnavljam neke licence. Jedan od papira je da se ne vodi krivični postupak i da nisam kažnjavan. Idem na Stari u Min pravde, a podižem u centar te papire, gdje je potpis ili faksimil nekog pomoćnika&načelinika. Dakle, taj čiko koji mi potpisuje potvrdu koja mi treba za licencu ne mora da ima takvu potvrdu kao ja. A meni je država nameće. Znači nisam jednak pred zakonom kao državni činovnik. Malčice neustavno, ako ne griješim?
    Jedna od korektnih tekovina prethodnih vlasti jeste da je Vlada usvajala propise i predloge zakona tek kada dobiju saglasnost Sekretarijata za zakonodavstvo. Tamo su radile što bi rekao jedan moj drugar "neke brkate žene koje su najveći profesionalci u Vladu". One bi davale permes da je usklađeno sa ostalim propisima. A to ti je neophodno, jer su svi propisi u sistemu. Ovako, kad nešto gledaš izdvojeno, to je kao da dodaješ nešto u aplikaciju i na testu vidiš da si poremetio neke druge funkcionalnosti (za softveraše).
    Ovdje poslanički klubovi donose propis, čime iskusni vjernik Zdravko glumi Pontija Pilata i pere ruke da to ne predlaže Vlada. Ovo iz razloga što je izvjesno čupanje ušiju&zavrtanje ruke od strane zapadnih partnera oko zakona i kadrovske politike uopšte. A posledni put kad su se poslanici organizovali i donijeli sami zakon bio je to onaj neustavni užas i finansijska katastrofa oko majki sa 3 djece.
    Na kraju, prije nego što potroših pauzu na vas dragi forumaši (nije bilo nekog društva usljed Covida) imao bih jednu molbu za vas. Ajde da gledamo djela a ne priču i ljude. Kao što su Vijesti napravile damage control oko zakona na kraju dana sa Konatarom, ajde da ne budemo oni.
    Zamislimo da sve ove članove oko kojih se raspravljamo (uključujući ukidanje uslova krivičnog postupka) donosi DPS. Kako bi reagovali? Kakva bi vam pisanija bila ovdje?
    Budite iskreni...

  8. #882
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Edit prethodnog posta: DPS će vjerovatno ovaj zakon dati na Ustavni sud. Ako padne zakon na Ustavni sud i nastane haos jer si postavio ljude po nevažećem zakonu, a druge ispratio po takvom zakonu, što ćemo onda?
    1. Ko su onda nadležni činovnici? Bivši ili neustavno izabrani?
    2. Kome isplaćujemo odštetu? Mogu li majstori koji za ovo glasaju da deponuju neke lične mjenice if "shit hit the fan" da se malo Budžet i od njih namiruje?

  9. #883
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    https://www.cdm.me/politika/nova-vec...ZxWvDU9M2XeP0o

    Nece da bude revašizma!
    Izvolite Ministarko,izmjenite zakon da direktora bira Nastavnicko vijece,a ne ministarstvo. Nastavnici najbolje znaju ko im je dobar direktor,a ko nije. Ministarstvo nema pojma o tome. Najveca greska prethodne vlasti u prosvjeti da su dovodili svoje ljude i promjenili zakon,a ne ljude koje treba da bira Nastavnicko vijece.
    Samo jako tj još jače molim.

  10. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  11. #884
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Edit prethodnog posta: DPS će vjerovatno ovaj zakon dati na Ustavni sud. Ako padne zakon na Ustavni sud i nastane haos jer si postavio ljude po nevažećem zakonu, a druge ispratio po takvom zakonu, što ćemo onda?
    1. Ko su onda nadležni činovnici? Bivši ili neustavno izabrani?
    2. Kome isplaćujemo odštetu? Mogu li majstori koji za ovo glasaju da deponuju neke lične mjenice if "shit hit the fan" da se malo Budžet i od njih namiruje?
    Ustavnost je upravo argument ovih koji bi da mijenjaju zakon. Vele, pretpostavka nevinosti ne smije biti dovedena u pitanje. I to jeste Ustav. A po kom clanu Ustava ne bi bila dobra presumpcija nevinosti prilikom zaposljavanja?


  12. #885
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    https://www.cdm.me/politika/nova-vec...ZxWvDU9M2XeP0o

    Nece da bude revašizma!
    Izvolite Ministarko,izmjenite zakon da direktora bira Nastavnicko vijece,a ne ministarstvo. Nastavnici najbolje znaju ko im je dobar direktor,a ko nije. Ministarstvo nema pojma o tome. Najveca greska prethodne vlasti u prosvjeti da su dovodili svoje ljude i promjenili zakon,a ne ljude koje treba da bira Nastavnicko vijece.
    Kapiram da svi čekaju da zamijene DPS. Ovo su zamjene a ne promjene. Ko što neko reče "ako bude po dubini, završićemo u plićaku". Ano dobro, pitaću ove moje Šveđane da li se tamo direktori škola postavljaju po dubini...

  13. #886
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-nedodirljivih

    Rekao bih da se stvara prostor za djelovanje Vanje Ćalović.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Bas me zanima ko ce glasati protiv.

  14. #887
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,611
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...emo-tolerisati

    Direktora Uprave za imovinu Blaža Šaranovića nijesam jutros u 8.30 zatekao u kancelariji, iako je dužan da u tom periodu bude na svom radnom mjestu i sa svojim zaposlenima, saopštio je premijer Zdravko Krivokapić.

    vidjeh da mnogo ljudi svašta piše zbog ovog intervjua ministra vanjskih poslova. vjerovatno zbog sankcija Rusiji

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-i-kopenhagenu


    Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  15. #888
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Što se tiče dokaza da se protiv lica ne vodi krivični postupak, stvar nije nimalo jednostavna i vrlo ju je teško definisati zakonom. Argumenti koje su s tim u vezi iznijeli predlagači su legitimni, jer zaista možemo govoriti o diskrminaciji i neustavnosti ako postoji načelo pretpostavke nevinosti. Jednostavno, nekome može nepravedno biti uskraćeno pravo na rad samo zato što se protiv njega trenutno vodi krivični postupak, u sklopu kojeg može biti i oslobođen optužbe.

    I ta dilema postoji u mnogim zemljama i nema unificiranog rješenja. Volio bih da vidim praksu drugih evropskih država po ovom pitanju.

    Umjesto brisanja, mislim da je tu odredbu potrebno malo bliže definisati, gdje bi se odgovornost prebacila na poslodavca odnosno starješina organa državne uprave, na način da starješina sam treba da procijeni koliki je rizik da angažuje lice protiv kojeg se vodi krivični postupak i da to uzme u obzir prilikom odlučivanja o angažovanju.


    Dakle, umjesto predloženog brisanja odredbe, ja bih predložio sljedeće:

    "U postupku za popunu radnog mjesta, lice sa kojim se zasniva radni odnos dužno je da dostavi i dokaz da li se protiv njega vodi krivični postupak po službenoj dužnosti, što starješina organa državne uprave uzima u obzir prilikom donošenja odluke o popuni radnog mjesta."
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  16. #889
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

  17. #890
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Što se tiče dokaza da se protiv lica ne vodi krivični postupak, stvar nije nimalo jednostavna i vrlo ju je teško definisati zakonom. Argumenti koje su s tim u vezi iznijeli predlagači su legitimni, jer zaista možemo govoriti o diskrminaciji i neustavnosti ako postoji načelo pretpostavke nevinosti. Jednostavno, nekome može nepravedno biti uskraćeno pravo na rad samo zato što se protiv njega trenutno vodi krivični postupak, u sklopu kojeg može biti i oslobođen optužbe.

    I ta dilema postoji u mnogim zemljama i nema unificiranog rješenja. Volio bih da vidim praksu drugih evropskih država po ovom pitanju.

    Umjesto brisanja, mislim da je tu odredbu potrebno malo bliže definisati, gdje bi se odgovornost prebacila na poslodavca odnosno starješina organa državne uprave, na način da starješina sam treba da procijeni koliki je rizik da angažuje lice protiv kojeg se vodi krivični postupak i da to uzme u obzir prilikom odlučivanja o angažovanju.


    Dakle, umjesto predloženog brisanja odredbe, ja bih predložio sljedeće:

    "U postupku za popunu radnog mjesta, lice sa kojim se zasniva radni odnos dužno je da dostavi i dokaz da li se protiv njega vodi krivični postupak po službenoj dužnosti, što starješina organa državne uprave uzima u obzir prilikom donošenja odluke o popuni radnog mjesta."
    Sa ovim se slazem. Mora se prestati sa izbjegavanjem definisanja slucajeva. I sve zvanicno u nekom prilogu. Vise je postalo dosadno sa praksama i tumacenjima zakona.
    Zakon je tu da definise sto je najblize moguce neku oblast.
    Moze da se prijavi svako protiv koga se vodi sluzbeni postupak, osim ako je u pitanju kapitalni zlocini, teske i lake kradje, korupcija, protivprirodni blud......
    Treba regulisati to pitanje svakako kroz tacne stvari. Ovako moze da te prijavi neko za mobing ili neku pisaniju na FB ili nepostovanje mjera NKT.....
    I da se nateze oko gluposti. Nije losa toliko stavka koliko treba definisati sta je tacno ogranicavajuci faktor.
    Jer nije posteno prema nikome, posebno u svijetlu prakse kaznjavanja ispod 6 mjeseci da se ne bi morali otpustali ljudi koji su kupovali glasove ili vrsili sitne korupcije.
    Svakako je broj godina problematican. Ako je neko bio sef poslovnice banke 3 ili 4 godine, sta je problematicno da se prijavi. Isto se odnosi i na menadzment privatnih kompanija. Zasto ogranicavati pristup takvim ljudima, samo jer nisu radili u drzavnoj upravi.
    Jednom sam gledao taj ispit, to je cista sprdnja a ne nekakav jako komplikovan ispit. Polagali su ga, iskreno, polupismeni ljudi

  18. #891
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Zašto bi neko vjerovao jednom ili drugom? Ovo je čista politika, blage veze da finansijama nema. Bojanić je odmah ušao u agresivnu dnevnu politiku omalovažavajući bivše ministarstvo. Evo ovaj Nurković ga demantuje, i dokle to treba da ide?
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  19. #892
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Zašto bi neko vjerovao jednom ili drugom? Ovo je čista politika, blage veze da finansijama nema. Bojanić je odmah ušao u agresivnu dnevnu politiku omalovažavajući bivše ministarstvo. Evo ovaj Nurković ga demantuje, i dokle to treba da ide?

    Lijepo bi bilo kad bi neko izveo računicu o tome koliko država ima poslovnih prostora u vlasništvu a koliko plaća zakup tuđih poslovnih na mjesečnom nivou.

  20. #893
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default


  21. #894
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,232
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Lijepo bi bilo kad bi neko izveo računicu o tome koliko država ima poslovnih prostora u vlasništvu a koliko plaća zakup tuđih poslovnih na mjesečnom nivou.
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...emo-tolerisati

    Bilo bi lijepo, bilo...


  22. #895
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,646
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,611
    Thanked in
    4,653 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...eoma-zapusteno

    Avio kompanija Montenegro Airlines je u popriličnim problemina i stanje je veoma zapušteno.
    To je na konferenciji za novinare saopštio ministar kapitalnih investicija Mladen Bojanić.


    On je saopštio da je Agencija za zaštitu konkurencije donijelo privememo rješenje da se pomoć Montenegro Airlinesu obustavi.
    "I našli smo se u pat poziciji. Jedan dio sredtava je iskorišćen, drugi blokiran. Montenegro Airlines ima problema sa likvidnošću..., rekao je Bojanić".


    "Samo u okviru Ministarstva kapitalnih investicija ima oko 20 državnih kompanija... Bilo je ogromnih zapošljavanja unazad nekoliko mjeseci. Spremaju se sistematizacije ovih dana i pripremaju u svim tim kompanijama da bi se pokrila ta zapošljavanja... Uputio sam dopis u ovih 20 kompanija sa zahtjevom da mi do preksjutra dostave broj novozaposlenih od 1. jula sa odlukama o njihovom rasporedu", naveo je Bojanić.
    Dodao je i da je uputio zahtjerv da se sve te sistematizacije i organizacije koje su u toku prije usvajanja na organima uprvljanjima se pošalju ministarstvu na razmatranje i davanje saglasnosti.
    "Želimo da zaustavimo nešto što se trenutno radi...", poručio je Bojanić
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #896
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,482
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_ View Post
    Zašto bi neko vjerovao jednom ili drugom? Ovo je čista politika, blage veze da finansijama nema. Bojanić je odmah ušao u agresivnu dnevnu politiku omalovažavajući bivše ministarstvo. Evo ovaj Nurković ga demantuje, i dokle to treba da ide?
    Do istrage, nadam se.
    Ovo je za sad smiješno, ako znamo da je u pitanju ministarstvo koje tri godine nije primjetilo da fali petlja na autoputu, to jest infrastrukturnom poduhvatu vijeka.
    To će nadam se Nurković nekad morati objasniti.

  24. #897
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default



    Ponatoica gori od natovca
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  25. The Following User Says Thank You to el_ For This Useful Post:


  26. #898
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-nedodirljivih

    Rekao bih da se stvara prostor za djelovanje Vanje Ćalović.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Danas sam u formi da rušim sneška, ali tako to ide. Polakote ljudi sa ovim.
    Pogledao sam čime će se baviti savjet kako je Dritan najavio "češljanjem predmeta" i "da se pozabavi bahaćenjem i javašlukom". Plemenito naravno, ali kao što smo 100 puta čuli put u pakao zna biti popločan dobrim (plemenitim) namjerama.
    Recimo sjutra Savjet, kao Vladin organ, se izjasni da je u nekom slučaju bilo korupcije.
    A isti taj predmet je na sudu.
    Da li je to miješanje izvršne vlasti u zakonodavnu vlast? Da li će sjutra, u slučaju osuđujuće optužbe, koja je 90% izvjesna ako Vlada kaže da je bilo korupcije, osuđeni otići da se žali na Ustavni sud ili u Strazbur da mu nije bilo fer suđenje?
    I samo izvadi odluku Savjeta kao Vladinog organa koji je kazao da je bilo korupcije, i žali se da mu je u Vladi presuđeno, a ne na sudu.
    I presuda lagano pada, a spremite se i za plaćanje odštete.
    Ajde malo da iskuliramo amaterizam, kojim realno Dritan želi da skuplja političke poene.
    Bude u Vladi vrhunskih stvari, a bude amaterizma za smijati se. Nekome je super fora što su banuli premijer i dva ministra kod nekog direktora uprave nenajavljeni, a meni je amaterski.
    Kad ti neko treba kao premijeru taj dolazi kod PM kad PM-u odgovara. Tako je svuda u svijetu. Nije posao četvrtini vlade da kontroliše jel neki direktor došao na posao.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  28. #899
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,708
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Danas sam u formi da rušim sneška, ali tako to ide. Polakote ljudi sa ovim.
    Pogledao sam čime će se baviti savjet kako je Dritan najavio "češljanjem predmeta" i "da se pozabavi bahaćenjem i javašlukom". Plemenito naravno, ali kao što smo 100 puta čuli put u pakao zna biti popločan dobrim (plemenitim) namjerama.
    Recimo sjutra Savjet, kao Vladin organ, se izjasni da je u nekom slučaju bilo korupcije.
    A isti taj predmet je na sudu.
    Da li je to miješanje izvršne vlasti u zakonodavnu vlast? Da li će sjutra, u slučaju osuđujuće optužbe, koja je 90% izvjesna ako Vlada kaže da je bilo korupcije, osuđeni otići da se žali na Ustavni sud ili u Strazbur da mu nije bilo fer suđenje?
    I samo izvadi odluku Savjeta kao Vladinog organa koji je kazao da je bilo korupcije, i žali se da mu je u Vladi presuđeno, a ne na sudu.
    I presuda lagano pada, a spremite se i za plaćanje odštete.
    Ajde malo da iskuliramo amaterizam, kojim realno Dritan želi da skuplja političke poene.
    Bude u Vladi vrhunskih stvari, a bude amaterizma za smijati se. Nekome je super fora što su banuli premijer i dva ministra kod nekog direktora uprave nenajavljeni, a meni je amaterski.
    Kad ti neko treba kao premijeru taj dolazi kod PM kad PM-u odgovara. Tako je svuda u svijetu. Nije posao četvrtini vlade da kontroliše jel neki direktor došao na posao.
    Polaziš od pogrešne pretpostavke da su slučajevi korupcije i zloupotrebe ovlašćenja već pred pravosudnim organima. Mislim da nije ni 5%, jer su se krili podaci i sve proglašavano državnom tajnom. Drugo, ne vidjeh da će oni da proglašavaju da li je bilo ili ne, vjerovatno će sumnjive stvari poslati na postupanje.

    Zadatak tog tijela bi, po nekoj logici stvari, bio da skuplja dokazni materijal koji ukazuje na vjerovatno osnovanu sumnju da je neko izvršio krivično djelo i/ili da je nesavjesnim radom prouzrokovao štetu po budžet. Takav materijal treba predati tužilaštvu uz prijavu, pa neka tužilaštvo postupa.

    E sad, dok je Katnić tu mrka kapa, ali dok se Katnić ne smijeni (bilo kroz parlament i 49 glasova za smjenu, bilo putem izmjena zakona na način da se promijeni tužilački savjet) treba skupljati dokaze.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 14-12-20 at 19:32.

  29. #900
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ..
    Ajde malo da iskuliramo amaterizam, kojim realno Dritan želi da skuplja političke poene.
    Bude u Vladi vrhunskih stvari, a bude amaterizma za smijati se....
    Koliko čujem, biće taj savjet daleko od amaterizma. Biće ne dobra, već jako dobra stvar.

    Ali da sačekamo najavu, trebalo bi ove sedmice.

Page 36 of 1249 FirstFirst ... 2632333435363738394046861365361036 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •