Page 346 of 1249 FirstFirst ... 246296336342343344345346347348349350356396446846 ... LastLast
Results 8,626 to 8,650 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #8626
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Жеља ће вас вит нови избори. Ови потези опозиције воде ка томе да дф уђе у владу. А та солуција ће тек да угаси опозицију. Него одједном сви лидери позиције задовољни разговорима са премијером а ви се надате новим изборима. Бојим се да је ово последњи трзај дпс и да ће од сад па убудуће да им пуца са свих страна. Него надајте се још мјесец.

  2. The Following User Says Thank You to irriducibili91 For This Useful Post:


  3. #8627
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Neka nam kazu sto su odlucili. Bice od velikog uticaja na novu vecinu

  4. The Following 4 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  5. #8628
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...uska-je-uz-vas

    Ovo je direktna podrška vladi na najvišem nivou.

    Francuska ulaže 50 miliona, pruža ekspertsku pomoć, plus Makron nudi Zdravku video sastanak, plus poziva našeg ministra vanjskih u Pariz.

  6. #8629
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,595
    Thanks Thanks Given 
    3,549
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Kakav sam mozak. Evo i oni su shvatili da treba da se okupe i rasprave oko ovoga. Bukvalno sudbina drzave zavisi od ove odluke dobijanja drzavljanstva. E Zdravko, Zdravko ko te ne zna.

    https://m.cdm.me/politika/vanredna-s...drzavljanstva/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sudbina ove države je davno zapečaćena. fala na tome DPSu i svim onima koji su dijelili ovaj narod godinama. malo je kasno sad da ispravljaju greške
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #8630
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Nama je zemlja u rasulu upravo zbog toga sto se vlast nije mijenjala decenijama. Jer je jedna garnitura ljudi na nezakonit nacin produzavala sebi tu privilegiju da vedri i oblaci ovuda, peljesi koliko idje moze, da centa posle njih ostalo nije. Ali sve zahvaljujuci protivzakonitom izivljavanju nad svojim gradjanima. Da je odje uvijek imao pravo glasa samo onaj ko po zakonu ispunjava uslove, vec bi mi imali nekoliko ciklusa vlasti, vise puta bi se mijenjala do sad. Do sad bi vec postigli neki balans, dogovor, ekvilibrijum. Ali se klatno na silu drzalo zategnutim na jednu stranu, uskracivalo se pravo glasa ljudima koji ispunjavaju uslove, a s druge strane dajes pravo glasa ljudima koji ne ispunjavaju uslove. Dupli zajeb pravis, a tada se vec osjeca ozbiljna razlika u izbornom rezultatu. Ako ova vlast tu nepravdu uspije da ispravi, bice dobro. A mislim da ce i po pitanju tuzilastva biti promjena i napretka, a bogami se moraju i neki drugi zakoni izglasati..
    A cujem da smo pred bankrotom i da nam hitno treba Vlada koja ce imati punu podrsku skupstinske vecine. To se nesto cesto provlaci ovuda kao neko the must, bez toga nista, samo to nas spasava.. Da vam objasnim neke stvari i podsjetim na nesto sto vi vrlo dobro znate, iako se pravite blesavi: jedina Vlada koja bi imala bespogovornu podrsku skupstinske vecine je Vlada Mila Djukanovica. To je Crna Gora. Kad dodje mafijas na celo drzave, svi koji su pod njegovim kisobranom cute kao zaliveni i samo klimaju glavom. Nije bitno jesu li Bosnjaci, Albanci, SD, sadasnje neke komite... A svi peljese. Klepaju koliko idje mogu. Jedino je Milova vlada homogena, da se tako izrazim, jer je to jedina moguca vecina kojoj je zajednicka mrznja prema nekom drugom narodu, kao i strast prema klepanju. Svaka druga vecina podrazumijeva DF i Demokrate, sto je vec u samom startu izrazena heterogena smjesa. Ali vole neki odje da se prave blesavi, pa kao samo da im je da imamo Vladu koja ce imati skupstinsku vecinu iza sebe, a znaju odlicno da samo jedan takav scenario postoji.
    Evo da ti objasnim. Da bi drzava funkcionisal treba da postoji Vlada i da obavlja svoju Ustavom definisanu funkciju, da bi ona sama funkcionisala treba Skupstina da funkcionise i pravi podlogu za rad Vlade i da kontrolise njihov rad a ne kako sam premijer izjavi da im se "kisaju" zakoni. Ukoliko je rasulo u Vladi, ukoliko se ministri oglusuju o zahtjeve premijera i ne obavljaju funkciju, ukoliko Skupstina ne radi, ne donosi akte koje su krvotok svakog sistema onda dolazi do infarkta. Ovo stanje se ne moze uporediti sa icim, niti veze ima sa ijednom Vladom ne kod nas, nego u svijetu. Da li vi uopste znate sta je drzava i kako ona funkcionise? Hajde za pocetak nek Vlada obavlja svoju funkciju i nek Skupstina obavlja svoj posao. Jel to mnogo sto se trazi? Jeste li vi svjesni da mi jos budzet nismo izglasali a da ne govorim kolika je steta zbog hrpe legislative koja je na cekanju i koja se "kisa" jer parlament ne radi? Mi u svom rasulu i haosu zbog korone uz sav teret kojo nosimo jer smo prezaduzeni dodatno zaduzujemo i svakodnevno pravimo jos vece gubitke jer parlament ne radi!!!

  8. #8631
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Kakav sam mozak. Evo i oni su shvatili da treba da se okupe i rasprave oko ovoga. Bukvalno sudbina drzave zavisi od ove odluke dobijanja drzavljanstva. E Zdravko, Zdravko ko te ne zna.

    https://m.cdm.me/politika/vanredna-s...drzavljanstva/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sudbina drzave zavisi od cega !? Hahahah, najjace.

  9. #8632
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Kakav sam mozak. Evo i oni su shvatili da treba da se okupe i rasprave oko ovoga. Bukvalno sudbina drzave zavisi od ove odluke dobijanja drzavljanstva. E Zdravko, Zdravko ko te ne zna.

    https://m.cdm.me/politika/vanredna-s...drzavljanstva/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    E samo kad bi se pitali 1% dojada vala, nego izgleda jos nisu shvatili da se ne pitaju vise no pjan sa gacama.
    To ide tako kad privatizujes vlast i izjednacis partiju sa drzavom.
    Forever young, i want to be forever young

  10. #8633
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    959
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Cestitke vladi da uredbi o drzavljanstvu. Pravi potez za spustanje tenzija. Mada kad stojis na brdo...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Moze li mi neko objasnit cemu frka oko ovoga? Evo sam sad slusao Sekulovica, apsolutno nista bitno se nece desiti, dokle god se trazi odricanje od drzavljanstva druge drzave. Zasto bi se neko odrekao drugog drzavljanstva i zasto bi ta druga drzava to prihvatila?

    Ono sto je Zdravko spominjao jeste dvojno drzavljanstvo, to je vec nesto drugo ali ne vidim kakve olaksice ce biti od sutra?

  11. #8634
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Kakav sam mozak. Evo i oni su shvatili da treba da se okupe i rasprave oko ovoga. Bukvalno sudbina drzave zavisi od ove odluke dobijanja drzavljanstva. E Zdravko, Zdravko ko te ne zna.

    https://m.cdm.me/politika/vanredna-s...drzavljanstva/


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da se ne muče mogu im ja napisat saopštenje:

    Da nismo bili gladni i željni svega i zbog toga pokrali sve što nije bilo zašarafljeno za nebo možda ne bi došli u situaciju da crkva druge države upravlja Crnom Gorom, i da oni za koje je ona samo geografski pojam odlučuju o njenoj sudbini.

  12. The Following 6 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  13. #8635
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Moze li mi neko objasnit cemu frka oko ovoga? Evo sam sad slusao Sekulovica, apsolutno nista bitno se nece desiti, dokle god se trazi odricanje od drzavljanstva druge drzave. Zasto bi se neko odrekao drugog drzavljanstva i zasto bi ta druga drzava to prihvatila?

    Ono sto je Zdravko spominjao jeste dvojno drzavljanstvo, to je vec nesto drugo ali ne vidim kakve olaksice ce biti od sutra?
    Sta druga drzava ima da prihvata ili ne? Trazis od drzave ciji si drzavljanin da te ispisu iz spiska drzavljana. I oni to urade na tvoj licni zahtjev. Sta sad, ja se odricem CG drzavljanstva da bih dobio UK, i nas mup mi kaze "ne moze". Ne ide to tako...
    Cak npr. ista ta UK ima praksu da ako njenim drzavljanima treba papir koji govori da vise nisu UK drzavljani da bi dobili neko drugo, daje ga bez problema.
    Cak mislim da u nasem zakonu stoji da unuk iseljenika koji ima strano drzavljanstvo rodjenjem, ne mora da donosi ispis iz tog drzavljanstva vec samo aplicira za CG.
    Nacu taj clan

  14. #8636
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Evo mozete li meni na mom konkretnom primeru reci sledece:

    Moj pokojni otac je rodjen u Cg, u 20toj otisao u Srbiju i u Srbiji umro.

    U momentu odvajanja Cg on nije po rodjenjy mogao dobiti drzavljanstvo, ponavljam, drzavljanstvo a ne pravo glasa. To nikad nije ni trazio nito mu je trebalo i nije smatrao da treba da ga ima.

    Zanima me sad, da je ziv, da li bi mogao dobiti drzavljanstvo i pod b) da li ja mogu na osnovu njegovog rodjenja dobiti drzavljanstvo?

    Ponavljam samo drzavljanstvo a ne pravo glasa

  15. #8637
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Evo toga
    Crnogorski iseljenik i član njegove porodice do trećeg stepena srodstva u pravoj liniji može steći crnogorsko državljanstvo prijemom ako zakonito i neprekidno boravi u Crnoj Gori najmanje dvije godine i ispunjava uslove iz člana 8 stav 1 tač. 1, 4, 5, 7 i 8 ovog zakona.
    Tackom 2 se trazi ispis iz stranog drzavljanstva i niko ne provjerava drzavljanstvo iseljenika

  16. #8638
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Evo mozete li meni na mom konkretnom primeru reci sledece:

    Moj pokojni otac je rodjen u Cg, u 20toj otisao u Srbiju i u Srbiji umro.

    U momentu odvajanja Cg on nije po rodjenjy mogao dobiti drzavljanstvo, ponavljam, drzavljanstvo a ne pravo glasa. To nikad nije ni trazio nito mu je trebalo i nije smatrao da treba da ga ima.

    Zanima me sad, da je ziv, da li bi mogao dobiti drzavljanstvo i pod b) da li ja mogu na osnovu njegovog rodjenja dobiti drzavljanstvo?

    Ponavljam samo drzavljanstvo a ne pravo glasa
    Zakonski da. Jer je rodjen na teritoriji CG od pretpostavljam roditelja drzavljana CG.
    Isto tako bi ti mogao da ga dobijes ako zivis neprekidno na teritoriji CG duze od dvije godine i da nisi osudjivan
    Drzavljanstvo i istovremeno pravo glasa su ustavom zagarantovani

  17. #8639
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zakonski da. Jer je rodjen na teritoriji CG od pretpostavljam roditelja drzavljana CG.
    Isto tako bi ti mogao da ga dobijes ako zivis neprekidno na teritoriji CG duze od dvije godine i da nisi osudjivan
    Drzavljanstvo i istovremeno pravo glasa su ustavom zagarantovani
    Ne znam detalje ali da ne lupam sad, npr u Vojvodini je bio opsti haos za dobijanje hrvatskog ili madjarskog drzavljanstva. Za drugo je bilo dovoljno pronaci zensku osobu u liniji, poloziti madjarsmi jezik i sl i mogao si dobiti madjarsko drzavljanstvo a zivis u Novom Sadu npr.

    Slicna prica i za Hrvatsku...

    Naravno nemas pravo glasa

  18. #8640
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,640
    Thanks Thanks Given 
    959
    Thanks Thanks Received 
    1,166
    Thanked in
    625 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sta druga drzava ima da prihvata ili ne? Trazis od drzave ciji si drzavljanin da te ispisu iz spiska drzavljana. I oni to urade na tvoj licni zahtjev. Sta sad, ja se odricem CG drzavljanstva da bih dobio UK, i nas mup mi kaze "ne moze". Ne ide to tako...
    Cak npr. ista ta UK ima praksu da ako njenim drzavljanima treba papir koji govori da vise nisu UK drzavljani da bi dobili neko drugo, daje ga bez problema.
    Cak mislim da u nasem zakonu stoji da unuk iseljenika koji ima strano drzavljanstvo rodjenjem, ne mora da donosi ispis iz tog drzavljanstva vec samo aplicira za CG.
    Nacu taj clan
    Znam dosta ljudi koji nisu dobili ispis od BiH uz obrazlozenje da im nije u interesu. Za Srbiju ne znam kakva je situacija. Ali Srbija je to regulisala tako sto u slucaju da druga drzava ne da ispis, ti doneses dokaz i rijesio si problem. Kod nas sumnjam da ce postojati ta mogucnost.

  19. #8641
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,798
    Thanks Thanks Received 
    3,989
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Samo jos fali da DPS zbog drzavljanstva bojkotuje Skupstinu i onda nema ko da smijeni Leposavica. Pat pozicija za Vladu osim ako DF ne odrzi rijec. Ne bi oni to valjda.

    Svako jutro, neko ludilo u drzavu. Mozga bez. Ekonomije bez.Nacionalizma i podjela na pretek.

    E dje ja mladost ostavih.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  21. #8642
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,785
    Thanks Thanks Given 
    669
    Thanks Thanks Received 
    2,997
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Ја мислим да не треба спуштати критеријуме за добијање држављанства, већ евентуално треба проширити да особе са сталним боравком добију сва права као и држављани Црне Горе, осим гласања (ако већ то немају), а да за држављанство конкуришу редовним путем.Ево сад нису ови више на власт, па их не одбијају по слободној процјени АНБ-а.Нормално испис из старог држављанства.

    Са друге стране за то сам да свако ко је овдје завршио школу почев од основне, и живи 10так година треба без расправе добије држављанство (уз одрицање старог).


    Такође против сам тога да бирачко право изгубе људи који имају имовину у Црној Гори, који су ту сваке године, и који сваке године овој земљи доносе стотине милиона еура.Мислим да је то више него цјелокупан извоз (без туризма).
    А многи нису тамо отишли добре воље, но главу да спасу.

    Е сад уколико ће се тај критеријум брисања спустити на свега пар година, а пропустити се да се прочешљају људи са двоструким држављанством стеченим након 2006. тј. оправдано је помислити да се ту ради о неком инжењерингу и штеловању.

    Свака још даља либерализација, а премијер је то најављвао, би била опасна, и штетна.Поготово у свијетлу евентуалног скорог чланства у ЕУ, или још трагичније, чланства у Малом Шенгену.Ево и сад ови што су за ово јер ће на изборима бит нешто више Срба а мање Муслимана, дебело би то осјетитли на својим радним мјестима и платама.
    Last edited by BAR; 07-04-21 at 19:14.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #8643
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Krivokapić sprovodi agendu onih koji su ga postavili na čelo liste ZBCG (kad ih je rektor Božović odbio) a kasnije ga postavili za premijera, a to je SPC.
    jedna od tačaka agende je da se stvori takav politički ambijent da se ni jedna partija koja ima crnogorski predznak ne može biti dio vlasti. Može neka građanska koja se za upis posprda sa nošenjem Crne Gore za Čačak. A i oni trebaju da se dokazuju da nisu graDŽani.
    Ako se ima u vidu vremenski horizont crkve igraće na malo duži rok, gdje je cilj nacionalne crkve kao što je SPC eliminacija drugih pravoslavnih nacija sa terena, odnosno postepeno marginalizovanje i svođenje Crnogoraca na folklor i Mimu Karadžića.
    Ubacivanjem 15.000 novih birača, a kasnije izbacivanjem 10.000 bošnjačkih birača druge strane iz biračkog spiska pravi se margina koja se neće moći nadoknaditi. To je cilj ove akcije, da se ne lažemo. Možemo ovdje kakiti o pravednosti i folirati se, realno je da podržavaoci sadašnje vlasti piške od sreće što stiču početnu prednost koja se ne može nadoknaditi, dok pričaju o sasosjećanju sa onima koji sada imaju državljanstvo BiH ili Srbije npr.
    na kraju, da li mislite da će srpskom MUP-u biti problem da izda potvrdu da je neko izbrisan iz državljanstva, a da istog ne izbrišu? Ili recimo policijskoj upravi Bileća ili Trebinje, ako im tako kaže lokalni vladika?
    Sve je OK, može im biti i neka rade što rade. No, počinjem zaista da se pribojavam da se stvara prevelika konfrontacija. Kako će sve to izgledati na jesen kad nam pukne sezona i budžet, a potrošimo pare koje je Mickey pozajmio i niko ne bude spreman da nam opet pozajmi.
    Kad počnu da lete molotovljevi po ulicama kao u Atini prije koju godinu, političarima će biti najkomotnije da nas podijele u dvije grupe da se kršima gađemo. A i još nečim. A onda će ova državljanstva da budu argument za obije strane da drugu stranu kršima gađe.

  23. #8644
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Mene zanima cega se bojite da npr dajete drzavljanstvo meni i meni slicnima kojima su roditelji rodjeni u cg,a igrom sudbine zivim negde drugo?

    Ponavljam samo drzavljanstvo a bez prava glasa jer nemam prebivaliste u CG

    Mislim sta je problem? Ne kontam

  24. #8645
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Moze li mi neko objasnit cemu frka oko ovoga? Evo sam sad slusao Sekulovica, apsolutno nista bitno se nece desiti, dokle god se trazi odricanje od drzavljanstva druge drzave. Zasto bi se neko odrekao drugog drzavljanstva i zasto bi ta druga drzava to prihvatila?

    Ono sto je Zdravko spominjao jeste dvojno drzavljanstvo, to je vec nesto drugo ali ne vidim kakve olaksice ce biti od sutra?
    Poslušah ga i ja, reče ne radi se o desetinama hiljada, ali ne znaše koji je broj takvih koji bi dobili državljanstvo, čak ni otprilike. Kad su poslednji put računali otprilike, umjesto oko 5-6 miliona koliko je otprilike tvrdio predlagač Damjo, sada poreznik, trošak bješe 30 miliona.
    Tako da bi bilo lijepo da ministar za početak zna posledicu propisa koji donosi, makar približnu.

    Druga država ispisuje ako se odrekneš državljanstva čak ima i konvencija. Ajde sad mi reci, da li će u Srbiji izdavati potvrde da si ispisan iz državljanstva, a ne ispisivati te ako Vučić namigne. Oće li raditi to u Srpskoj ako namigne Dodik ili neki od vladika?

  25. #8646
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Ne ozbiljno, postoji li kakav racionalni razlog? Ili smatrate da je cg drzavljanstvo bolje/bitnije ili sta god od npr madjarskog?

  26. #8647
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    I sam si opisao da se to mađarsko državljanstvo dobija bez prava glasa. Kod nas ne postoji takav tip državljanstva.

  27. #8648
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,480
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zaro View Post
    Mene zanima cega se bojite da npr dajete drzavljanstvo meni i meni slicnima kojima su roditelji rodjeni u cg,a igrom sudbine zivim negde drugo?

    Ponavljam samo drzavljanstvo a bez prava glasa jer nemam prebivaliste u CG

    Mislim sta je problem? Ne kontam
    Ustav
    Član 1
    Crna Gora je nezavisna i suverena država, republikanskog oblika vladavine.

    Crna Gora je građanska, demokratska, ekološka i država socijalne pravde, zasnovana na vladavini prava.

    Suverenost

    Član 2

    Nosilac suverenosti je građanin koji ima crnogorsko državljanstvo.

    Građanin vlast ostvaruje neposredno i preko slobodno izabranih predstavnika.
    Ne može se uspostaviti niti priznati vlast koja ne proističe iz slobodno izražene volje građana na demokratskim izborima, u skladu sa zakonom.
    Državljanin je nosilac suvereniteta, i on po defaultu ima pravo glasa.

    Birački spisak se definiše drugim zakonima i tu mjesto prebivališta može da se navodi kao uslov, ali zakoni o biračkom spisku mogu da se mijenjaju, a pitanje prebivališta ostavlja prostor za mahinacije.
    Dakle, svako ko ima državljanstvo je potencijalni birač.
    Last edited by ASC; 07-04-21 at 19:32.

  28. #8649
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Krivokapić sprovodi agendu onih koji su ga postavili na čelo liste ZBCG (kad ih je rektor Božović odbio) a kasnije ga postavili za premijera, a to je SPC.
    jedna od tačaka agende je da se stvori takav politički ambijent da se ni jedna partija koja ima crnogorski predznak ne može biti dio vlasti. Može neka građanska koja se za upis posprda sa nošenjem Crne Gore za Čačak. A i oni trebaju da se dokazuju da nisu graDŽani.
    Ako se ima u vidu vremenski horizont crkve igraće na malo duži rok, gdje je cilj nacionalne crkve kao što je SPC eliminacija drugih pravoslavnih nacija sa terena, odnosno postepeno marginalizovanje i svođenje Crnogoraca na folklor i Mimu Karadžića.
    ...

    Ne znam šta je od dvije jedino moguće opcije ružnije i tragičnije - da ti vjeruješ u ovu teroiju zavjere na nivou kape od alu-folije ili da ne vjeruješ nego samo propagandu prodaješ.

    Sve i da je ova nebuloza istina upitaj se - vrijedi li imati “patriotsku” vlast koja može da opstane samo dajući glasove ljudima koji su već 20 godina u inostranstvu, a oduzimajući glasove onima koji već 20 godina žive među nama.

    Izem ti državu koja samo samo na takvoj nepravdi može da opstane.

  29. #8650
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Ustav


    Državljanin je nosilac suvereniteta, i on po defaultu ima pravo glasa.

    Birački spisak se definiše drugim zakonima i tu mjesto prebivališta može da se navodi kao uslov, ali zakoni o biračkom spisku mogu da se mijenjaju, a pitanje prebivališta ostavlja prostor za mahinacije.
    Dakle, svako ko ima državljanstvo je potencijalni birač.
    Ok to je odgovor...

    Jbg meni licno to treba da razdvojeno

Page 346 of 1249 FirstFirst ... 246296336342343344345346347348349350356396446846 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 23 users browsing this thread. (0 members and 23 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •