Page 341 of 1249 FirstFirst ... 241291331337338339340341342343344345351391441841 ... LastLast
Results 8,501 to 8,525 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #8501
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Odje mržnje(ili kako da već to nazovemo) ima na sve strane... a ovo u vezi drzavljanstvo,dati tim ljudima drzavljanstvo svakako ali bez prava glasa,pa ako oce da glasaju neka to urade u drzavu dje su rodjeni.

    isto tako,iako mi se ne svidja to sto je dps plaćao ovima iz inostranstva karte mislim da nije u redu da im se oduzima pravo glasa samo zato sto ne žive u cg,ili recimo da se postavi neka granica od recimo 10,20,30god pa da se niko nema pravo buniti,nego vi sve u politiku pretvarate...

    Inače da vam kažem,meni(a vjerujem i mnogima) se svakim danom sve više gadi ova atmosfera u državi,svaki dan neka muka,ovo treba iskulirat ili se odselit odavno,jer će postati nepodnošljivo,nemam volje ni da komentarišem ovo oko leposavica,kakva smo mi ***** ovo u svijet nema


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Cekaj, neko ko zivi tu vec 20 godina ne treba da ima pravo glasa, ali treba da ima neko ko ne zivi tu iz nekog razloga? Koja je logika tu srece ti?
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  2. #8502
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    To ne podrazumjeva ujedinjenje država u kojima žive Srbi. Pitanje granica će ionako u budućnosti postati sporedno, jer su neke zajednice izvjesne u budućnosti.
    Da li EU, Mali Šengen, pravi Šengen...nebitno. Ali ova pandemija nas je naučila da izolovani ne možemo opstati.
    Političko ujedinjavanje Srba i svesrpska sabornost je nešto drugo.
    I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju...

    Jedino dobro oko Leposavica je sto su svi pokazali svoja lica i vise nema opravdanja nisam znao, prevarili me i slicno. Ono neznanje koje je prezentovano, nije neznanje i neiskustvo, nego namjera urusavanja sistema i drzave. Postoje sada i ozbiljne sumnje da li je ovo zaduzivanje od milijadu i po u prvih sto dana da se drzava dovede u bankrot ili za razvojne projekte.

    "Ujedinjenje Srba je proces, a posljednji dokaz procesa koji se ne da zaustaviti jesu rezultati izbora u Crnoj Gori", kazao je Vulin."


    Inace, ukoliko Leposavic ne podnese ostavku ova Vlada je bivsa. Tik tak, tik tak, tik tak...

  3. #8503
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,750
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Na jednom opštem nivou, morate shvatiti da je državljanstvo privilegija i da svaka država definiše svoj set pravila za sticanje, na osnovu svojih nacionalnih interesa (jako bitno).
    Da su nacionalni interesi da se glasa za dRps i satelite, a izdaja interesa glas za sadasnje partije vlasti, mozda bi onda bio u pravu.
    Last edited by technus; 06-04-21 at 22:02.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #8504
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    To ne podrazumjeva ujedinjenje država u kojima žive Srbi. Pitanje granica će ionako u budućnosti postati sporedno, jer su neke zajednice izvjesne u budućnosti.
    Da li EU, Mali Šengen, pravi Šengen...nebitno. Ali ova pandemija nas je naučila da izolovani ne možemo opstati.
    Političko ujedinjavanje Srba i svesrpska sabornost je nešto drugo.
    Formalno ujedinjenje ne može da znači ni EU, ni ovakav ili onakav šengen. Trebalo bi da znaš šta znači formalno.

  5. #8505
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Cekaj, neko ko zivi tu vec 20 godina ne treba da ima pravo glasa, ali treba da ima neko ko ne zivi tu iz nekog razloga? Koja je logika tu srece ti?
    Izgleda da na drzavljanstvo imaju pravo samo oni koji bi glasali za DPS... Barem bi se tako reklo sudeci po komentarima par forumasa.

    Slazem se da svaka drzava donosi sopstvene zakone o drzavljanstvu i treba da gleda svoj interes ali da smo u situaciji u kojoj ljudi zive ovdje 20+ godina, ispunjavaju sve uslove za drzavljanstvo, zele da se odreknu drugog drzavljanstva (ko ga ima) i da uzmu CG a to ne mogu (iako ispunjavaju sve uslove) te na kraju u odbijenici ni ne dobiju razlog zasto su odbijeni, e to je ljudi moji totalni apsurd.

  6. #8506
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,482
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Formalno ujedinjenje ne može da znači ni EU, ni ovakav ili onakav šengen. Trebalo bi da znaš šta znači formalno.
    Formalno ujedinjenje pominje Romanovič, a ne ja.
    Ja kažem da će granice ostati formalne. I nebitne.

  7. #8507
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ako Vulin mlati o formalnom ujedinjenju, a ti kažeš da to ne podrazumijeva nikakvo spajanje teritorija nego usklađenost političkog djelovanja ili tako nešto, onda je čak i nebitno ko je pomenuo formalno ujedinjenje. Zna se šta znači formalno a šta suštinsko. Nije isto da granica Srbije postane formalna ka spolja dok je unutra teritorija bez ikakve granuice između Srbije, RS i Crne Gore i da će granice ostati formalne u sadašnjim okvirima. Ne priča Vulin o tome niti mu je na kraj pameti da o takvom formalnom spajanju priča. Đe kopate ovakva tumačenja nije mi jasno.
    Last edited by ćepanica; 06-04-21 at 22:15.

  8. #8508
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Cekaj, neko ko zivi tu vec 20 godina ne treba da ima pravo glasa, ali treba da ima neko ko ne zivi tu iz nekog razloga? Koja je logika tu srece ti?

    Pitaj amerikance...

    Ko smo mi da sudimo tim ljudima,da ih osudjujemo to sto oni dolaze da glasaju a žive tamo,pa muka ih je nacerala tamo da idu,ratovi i nemaština,više ima tamo patriota nego odje koji slave tudje države.

    Mnogi od njih dolaze i kad nije glasanje,to sto im se jednom u 4 godine daju pare za kartu je druga stvar,i ja sam protiv toga ali bas se fašistički ophode ljudi odje prema njima,nije tripleta daleko od istine pa neka se ljuti ko oce.

    Šta sad,po nekim komentarima odje bi trebalo da ljudima koji su izbjegli iz bosne kažemo ajte vi u bosnu pa tamo glasajte jer ste odje 20 i kusur godina jel?opet kažem,dati ljudima drzavljanstvo kad su vec toliko godina tu i to je to,sve ostalo je zloupotreba jer se zna za koga bi glasali,sto je isto ovo sto radi dps sa “luksemburzanima” i ostalima koji su trn u oku.

    Skoro sam bas na fejsbuk citao sramne komentare na račun covjeka koji je pokazao zastavu crne gore dok je davao intervju,možda zato sto je nedje iz tog bihora,bogami da je neku trobojku držao ne bi ga niko pljuvao,poprilično sam siguran,ali to me ne iznenadjuje uopšte od ovog naroda.

    Ali opet nije isto jer su ovo državljani crne gore,neko je tamo posao na nekoliko mjeseci,neko na nekoliko godina,ali svi se oni ovamo vraćaju.

    Ja i tripleta recimo znamo mnogo mnogo momaka koji su pošli u ameriku,njemacku,luksemburg itd. i šta treba sad da im se zabrani da glasaju samo zato sto nisu ostali u crnu goru da dijele naš jad i bijedu?

    Odje svi pricaju o fasizmu i mržnji,a sami nisu svjesni koliko fasizma ima u njihovim stavovim i pritom ne mislim samo na ovu priču o drzavljanstvu,ali pun **** više te price...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by AdO_pG; 06-04-21 at 22:21.

  9. #8509
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Ja sam čuo desetak milijardi da je u pitanju
    Ne, milijardu i po. Ja govorim sa cinjenicama a ne ono sta sam nacuo kao vi.

    Jedini izlaz iz ove situacije su novi izbori jer je vise i svakom jasno da su pljunuli na pruzenu ruku pomirenja i da je "srpski svet" preci. Pustili ste duha iz boce koji ima za cilj da kroz urusavanje drzave i demografski inzinjering na popisu stavi katanac na sve crnogorsko.

    Danas je Krivokapic primio Joanikija, pa isao u hram dok adjutant SPC dijeli javno lekcije. Date su im funkcije, date su im po dubini sve najznacajnije pozicije, na nakaradan nacin su izglasali Zakon da bi im se udovoljilo i opet im nije dosta jer kao sto kolega kaza cilj je ostvarenje "srpskog sveta". Jesmo li pruzili ruku pomirenja a oni nam odgovorili sa "dogodine na Lovcenu"? Nema lazi vise i pretvaranja. Tik tak, tik tak, tik tak...

  10. #8510
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ...

    Jedini izlaz iz ove situacije su novi izbori...
    Kakvo je tebe zadovoljstvo slušati

    Kad god me iznervira neko iz nove vlasti podsjetiš me kakve smo splačine skinuli...

  11. The Following 4 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  12. #8511
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Pitaj amerikance...

    Ko smo mi da sudimo tim ljudima,da ih osudjujemo to sto oni dolaze da glasaju a žive tamo,pa muka ih je nacerala tamo da idu,ratovi i nemaština,više ima tamo patriota nego odje koji slave tudje države.

    Mnogi od njih dolaze i kad nije glasanje,to sto im se jednom u 4 godine daju pare za kartu je druga stvar,i ja sam protiv toga ali bas se fašistički ophode ljudi odje prema njima,nije tripleta daleko od istine pa neka se ljuti ko oce.

    Šta sad,po nekim komentarima odje bi trebalo da ljudima koji su izbjegli iz bosne kažemo ajte vi u bosnu pa tamo glasajte jer ste odje 20 i kusur godina jel?opet kažem,dati ljudima drzavljanstvo kad su vec toliko godina tu i to je to,sve ostalo je zloupotreba jer se zna za koga bi glasali,sto je isto ovo sto radi dps sa “luksemburzanima” i ostalima koji su trn u oku.

    Skoro sam bas na fejsbuk citao sramne komentare na račun covjeka koji je pokazao zastavu crne gore dok je davao intervju,možda zato sto je nedje iz tog bihora,bogami da je neku trobojku držao ne bi ga niko pljuvao,poprilično sam siguran,ali to me ne iznenadjuje uopšte od ovog naroda.

    Ali opet nije isto jer su ovo državljani crne gore,neko je tamo posao na nekoliko mjeseci,neko na nekoliko godina,ali svi se oni ovamo vraćaju.

    Ja i tripleta recimo znamo mnogo mnogo momaka koji su pošli u ameriku,njemacku,luksemburg itd. i šta treba sad da im se zabrani da glasaju samo zato sto nisu ostali u crnu goru da dijele naš jad i bijedu?

    Odje svi pricaju o fasizmu i mržnji,a sami nisu svjesni koliko fasizma ima u njihovim stavovim i pritom ne mislim samo na ovu priču o drzavljanstvu,ali pun **** više te price...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Naravno da treba zabraniti ljudima koji ne žive u Crnoj Gori da glasaju ođe. Ne možeš odlučivati o nečijoj sudbini a onda ne dijeliti tu sudbinu. Uostalom, zakon je jasan, rezidencijalni uslov je obavezan. Mislim da svega tri države u svijetu dozvoljavaju državljanima da glasaju bez rezidencijalnog uslova. Amerika je jedna, Australija druga a Hrvatska treća. Imajući u vidu koliko im se ljudi odselilo otkad su ušli u EU, viđećemo oće li da mijenjanju ta pravila. Za Ameriku je jasno da nekoliko desetina hiljada ljudi ne može da promijeni trendove na 250 miliona glasača, a Australija svakako traži da se makar 5 od posljednjih 10 godina živjelo u državi da bi moglo da se glasa.

  13. #8512
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Naravno da treba zabraniti ljudima koji ne žive u Crnoj Gori da glasaju ođe. Ne možeš odlučivati o nečijoj sudbini a onda ne dijeliti tu sudbinu. Uostalom, zakon je jasan, prebivališni uslove je obavezan. Mislim da svega tri države u svijetu dozvoljavaju državljanima da glasaju bez rezidencijalnog uslova. Amerika je jedna, Australija druga a Hrvatska treća. Imajući u vidu koliko im se ljudi odselilo otkad su ušli u EU, viđećemo oće li da mijenjanju ta pravila. Za Ameriku je jasno da nekoliko desetina hiljada ljudi ne može da promijeni trendove na 250 miliona glasača, a Australija svakako traži da se makar 5 od posljednjih 10 godina živjelo u državi da bi moglo da se glasa.
    Pa ok,evo ja sam i gore u postu napisao,postavis neku granicu,recimo ako nisi 10godina zivio u cg da ti se oduzima pravo glasa ili sto neko reče zamrzne na odredjeni period,npr godinu,dvije,pet...ali koliko je ispravno da nekome ko je posao na nekoliko godina da uzme koju paru kažeš E sad ti više nemas pravo glasa,zivio si tamo 7,8 godina ili ne znam koliko...

    a uostalom i ti koji podju tamo vazda im ovamo ostane mnogobrojna familija tako da ta priča o odlučivanju nečije sudbine ne pije vodu,jer ti ljudi koji žive u inostranstvu itekako brinu o stanju u državi,pa da nije njih tamo mnogi bi ovamo mogli da prose slobodno,da ne šalju pare kad god zatreba...

    No se odje gleda samo kome čiji glasovi odgovaraju,samo se neko pljuje zbog toga sto je ovaj ili onaj,samo zato sto je došao odavde ili od tamo nedje,bas užas kako narod odje pored sve nemaštine ima vremena da se bavi tim temama,ali ko nam je kriv kad nas jašu politicari


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by AdO_pG; 06-04-21 at 22:39.

  14. #8513
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Pitaj amerikance...

    Ko smo mi da sudimo tim ljudima,da ih osudjujemo to sto oni dolaze da glasaju a žive tamo,pa muka ih je nacerala tamo da idu,ratovi i nemaština,više ima tamo patriota nego odje koji slave tudje države.

    Mnogi od njih dolaze i kad nije glasanje,to sto im se jednom u 4 godine daju pare za kartu je druga stvar,i ja sam protiv toga ali bas se fašistički ophode ljudi odje prema njima,nije tripleta daleko od istine pa neka se ljuti ko oce.

    Šta sad,po nekim komentarima odje bi trebalo da ljudima koji su izbjegli iz bosne kažemo ajte vi u bosnu pa tamo glasajte jer ste odje 20 i kusur godina jel?opet kažem,dati ljudima drzavljanstvo kad su vec toliko godina tu i to je to,sve ostalo je zloupotreba jer se zna za koga bi glasali,sto je isto ovo sto radi dps sa “luksemburzanima” i ostalima koji su trn u oku.

    Skoro sam bas na fejsbuk citao sramne komentare na račun covjeka koji je pokazao zastavu crne gore dok je davao intervju,možda zato sto je nedje iz tog bihora,bogami da je neku trobojku držao ne bi ga niko pljuvao,poprilično sam siguran,ali to me ne iznenadjuje uopšte od ovog naroda.

    Ali opet nije isto jer su ovo državljani crne gore,neko je tamo posao na nekoliko mjeseci,neko na nekoliko godina,ali svi se oni ovamo vraćaju.

    Ja i tripleta recimo znamo mnogo mnogo momaka koji su pošli u ameriku,njemacku,luksemburg itd. i šta treba sad da im se zabrani da glasaju samo zato sto nisu ostali u crnu goru da dijele naš jad i bijedu?

    Odje svi pricaju o fasizmu i mržnji,a sami nisu svjesni koliko fasizma ima u njihovim stavovim i pritom ne mislim samo na ovu priču o drzavljanstvu,ali pun **** više te price...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    O cemu ti pricas, pa upravo si ti ovo rekao, a naravno da neko ko nije ovde, ne pricam o ljudima koji podju u inostrnstvo pa se vrate, nego o ljudima koji su otisli i ne zivi vise ovde. Zasto neko ko nece morati da "trpi" nasu vlast treba da odlucuje o njoj?
    Upravo ti govoris da nekim ljudima, Srbima, ne treba davati da glasaju jer se zna za koga bi glasali a govoris kako se neko fasisticki ophodi prema nekome.
    Ja ne znam jesmo li mi svi kolektivno poavetali ili o cemu se ovde radi, tebe ne dozivljavam kao lika koji troluje i siri mrznju ovde ali ovo sto si pisao nema smisla kako god da sagledas.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  15. #8514
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kakvo je tebe zadovoljstvo slušati

    Kad god me iznervira neko iz nove vlasti podsjetiš me kakve smo splačine skinuli...
    Mora da sam ja taj sto te iznervira iz nove vlasti

    Lijepo kazem da se skidaju maske. Elem, kad ne znaju sta ce odmah uvrede. Imamo ove doktor Dzekil i mister Hajd naloge i ljude koji jednostavno nemaju argumentaciju i iz nemoci krene psovacina i to je to pomirenje koje oni pakuju a koje je ja mislim danas svima jasno.

    Na ovom forumu nijednu jedinu neistinu nisam iznosio, svaki argument cinjenicno potkovan sto linkovima i izjavama dok ekipa sipa lazi nemilice, krivotvori se i istorija i podaci i naravno opsta psovacina koja treba da osnazi njihovu "argumentaciju".

    Neka padne da osvjezi. Tika tak, tika tak, tika tak...
    Last edited by Rodion Romanovich; 06-04-21 at 22:38.

  16. #8515
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,374
    Thanks Thanks Given 
    266
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post

    No se odje gleda samo kome čiji glasovi odgovaraju,samo se neko pljuje zbog toga sto je ovaj ili onaj,samo zato sto je došao odavde ili od tamo nedje,bas užas kako narod odje pored sve nemaštine ima vremena da se bavi tim temama,ali ko nam ne kriv kad nas jašu politicari
    Procitaj svojih zadnjih par postova i vidjet ces da upravo i ti to radis.

    Ko zivi u CG, ima drzavljanstvo, uredno placa poreze itd. treba da ima i pravo glasa, tu nema dalje price. Slazem se da bi bilo poprilicno glupo oduzimati po automatizmu "pravo glasa" svima koji odu da zive i rade u inostranstvo, moraju da postoje neka pravila i granice, al' nekome ko ima stalno prebivaliste duzi period u inostranstvu treba oduzeti pravo glasa. Nije ovo samo problem CG, dosta drzava se bakce sa ovim (evo HR kao komsijske drzave sa istim problemom, sta vise, jos vecim jer ljudi u inostranstvu mogu da glasaju u HR ambasadama...).

  17. #8516
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Lijepo kazem da se skidaju maske. Elem, kad ne znaju sta ce odmah uvrede. Imamo ove doktor Dzekil i mister Hajd naloge i ljude koje jednostavno nemaju argumentaciju i iz nemoci krene psovacina i to je to pomirenje koje oni pakuju a koje je ja mislim danas svima jasno.

    Na ovom forumi nijednu jedinu neistinu nisam iznosio, svaki argument cinjenicno potkovan sto linkovima i izjavama dok ekipa sipa lazi nemilice, krivotvori se i istorija i podaci i naravno opsta psovacina koja treba da osnazi njihovu "argumentaciju".

    Neka padne da osvjezi. Tika tak, tika tak, tika tak...
    Ja postavih gore pitanje ali moguce da se izgubilo, nismo na sudu pa ne silim nikoga da mi odgovori ali bas bi volio da cujem odgovor posto si ti bio najkriticniji prema dojucerasnjoj opoziciji pa bi volio da cujem da li smatras da i "druga" strana ima neku odgovornost vezano za stanje u drzavi.

    Jedno pitanje za ove sto su zabrinuti za drzavu i glasaju dps jer "moraju eto, ovi ostali su gori, i dps je isto los, ali su najmanje zlo".
    Kako je moguce da se za 15 godina od referenduma ne pojavi neka grupa intelektualaca, neka grupacija koja nije "izdajnicka" ali ne sluzi gospodaru, je li moguce da nema medju toliko naroda neki kapacitet koji bi bio prihvatljiva opcija za vas uplasene gradjane?
    Ja vidim ovde se svi slazu sa tim da Milo i njegova banda opasno kradu, ali nikako da se taj narod otrgne iz njegovih skuta, htjeli bi oni, ali nikako da neka tica iskoci iz tog gnijezda.
    P.S. Ja cu se prebacit u sdp da nadoknadim ovaj tripletin glas, greota je to su dobri ljudi.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  18. #8517
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Na izborima 30. avgusta sam podrzavao URA. Na izborima u Nk su to bile Demokrate. Vise ne podrzavam nikog.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  20. #8518
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    O cemu ti pricas, pa upravo si ti ovo rekao, a naravno da neko ko nije ovde, ne pricam o ljudima koji podju u inostrnstvo pa se vrate, nego o ljudima koji su otisli i ne zivi vise ovde. Zasto neko ko nece morati da "trpi" nasu vlast treba da odlucuje o njoj?
    Upravo ti govoris da nekim ljudima, Srbima, ne treba davati da glasaju jer se zna za koga bi glasali a govoris kako se neko fasisticki ophodi prema nekome.
    Ja ne znam jesmo li mi svi kolektivno poavetali ili o cemu se ovde radi, tebe ne dozivljavam kao lika koji troluje i siri mrznju ovde ali ovo sto si pisao nema smisla kako god da sagledas.
    Ja Srbe nisam spomenuo,ali političke partije koje očekuju njihove glasove rade na tome da im se da drzavljanstvo i pravo glasa,a to je upravo ono sto milo radi,samo sto im on placa karte,protiv čega sam uvijek bio i biću,mada bi mnogi od tih ljudi svakako dosli i da im se ne plati ta karta,ali da ne širimo dalje tu priču.

    Ja sam zadnji na ovom forumu koji bi širio mržnju prema bilo kome,mislim ko god me zna zna da mene ne interesuje ko je koje vjere i nacije,i sam sam za razliku od triplete recimo(iako dijelimo slične stavove po ovim pitanjima) glasao za UrU,odnosno za to da se mice milo i sateliti,nemam ništa protiv da u vlasti budu ljudi svih vjera i nacija,ja sam uvijek bio za zajedništvo,ali odje ne možeš svakome ugoditi.

    Sjetim se samo kad je bio referendum,kakva je bila ono priča tad,sjecas li se?muslimani i albanci trebaju da ostanu po strani da bi cg pravoslavci kao većinski i(jedini) državotvorni narod odlucio o sudbini,a mi smo odje nešto kao gosti...pa se posle čude ljudi sto je milo bio toliko dugo na vlasti,to mora da se mijenja,i naši su preci odje vjekovima,to je ono sto tripleta drvi odje godinama,ali nema kome


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #8519
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,517
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    702
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Suada Zoronjić će glasati za smjenu Leposavića.
    Eto. Potrebna većina za smjenu postoji.
    Kraj cirkusa.

    Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока

  22. #8520
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Procitaj svojih zadnjih par postova i vidjet ces da upravo i ti to radis.

    Ko zivi u CG, ima drzavljanstvo, uredno placa poreze itd. treba da ima i pravo glasa, tu nema dalje price. Slazem se da bi bilo poprilicno glupo oduzimati po automatizmu "pravo glasa" svima koji odu da zive i rade u inostranstvo, moraju da postoje neka pravila i granice, al' nekome ko ima stalno prebivaliste duzi period u inostranstvu treba oduzeti pravo glasa. Nije ovo samo problem CG, dosta drzava se bakce sa ovim (evo HR kao komsijske drzave sa istim problemom, sta vise, jos vecim jer ljudi u inostranstvu mogu da glasaju u HR ambasadama...).
    Kao sto napisah Pavlu,niti trolujem niti zelim da širim mržnju,naprotiv,samo sam htio da ukažem na neke jako ružne stvari u našoj državi,koje ne doprinose nicemu lijepom već samo daljim podjelama na ove i one,a protiv toga se borim i vazda ću bit protiv toga...

    Sto se drzavljanstva tiče,neka rijese kako god oce,mene to ne dotiče,sto se mene tiče mogu ga i meni oduzeti(pravo glasa) jer je ovo katastrofa sto se radi od 30og avgusta na ovamo,tačno da covjek poželi da bude jedan od onih koji se kloni politike,ali teško je to u ovoj državi,dje god se okreneš teme su političke,užas...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. The Following 2 Users Say Thank You to AdO_pG For This Useful Post:


  24. #8521
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,750
    Thanks Thanks Given 
    2,119
    Thanks Thanks Received 
    4,656
    Thanked in
    2,482 Posts

    Default

    Elem, ja bih samo isti tretman za sve sa statusom izbjeglica, a ne drzavljanstvo da se daje po politicko-stranackoj liniji, to sto ti nacionalne interese poistovjecujes sa interesima partije je vec tvoja muka.


    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Pitaj amerikance...

    Ko smo mi da sudimo tim ljudima,da ih osudjujemo to sto oni dolaze da glasaju a žive tamo,pa muka ih je nacerala tamo da idu,ratovi i nemaština,više ima tamo patriota nego odje koji slave tudje države.

    Mnogi od njih dolaze i kad nije glasanje,to sto im se jednom u 4 godine daju pare za kartu je druga stvar,i ja sam protiv toga ali bas se fašistički ophode ljudi odje prema njima,nije tripleta daleko od istine pa neka se ljuti ko oce.

    Šta sad,po nekim komentarima odje bi trebalo da ljudima koji su izbjegli iz bosne kažemo ajte vi u bosnu pa tamo glasajte jer ste odje 20 i kusur godina jel?opet kažem,dati ljudima drzavljanstvo kad su vec toliko godina tu i to je to,sve ostalo je zloupotreba jer se zna za koga bi glasali,sto je isto ovo sto radi dps sa “luksemburzanima” i ostalima koji su trn u oku.

    Skoro sam bas na fejsbuk citao sramne komentare na račun covjeka koji je pokazao zastavu crne gore dok je davao intervju,možda zato sto je nedje iz tog bihora,bogami da je neku trobojku držao ne bi ga niko pljuvao,poprilično sam siguran,ali to me ne iznenadjuje uopšte od ovog naroda.

    Ali opet nije isto jer su ovo državljani crne gore,neko je tamo posao na nekoliko mjeseci,neko na nekoliko godina,ali svi se oni ovamo vraćaju.

    Ja i tripleta recimo znamo mnogo mnogo momaka koji su pošli u ameriku,njemacku,luksemburg itd. i šta treba sad da im se zabrani da glasaju samo zato sto nisu ostali u crnu goru da dijele naš jad i bijedu?

    Odje svi pricaju o fasizmu i mržnji,a sami nisu svjesni koliko fasizma ima u njihovim stavovim i pritom ne mislim samo na ovu priču o drzavljanstvu,ali pun **** više te price...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Vidi, naravno da niko (bar niko normalan) ne trazi momentalni gubitak prava glasa za bilo koga da ode, pogotovo za te sezonce ili ljude koji odu na godinu-dvije da zarade malo para, ali neko ko godinama ne djeli nasu muku i nasu svakodnevnicu naravno da ne bi trebao da ima ista prava kao mi, koje god nacionalnosti oni bili.
    Kazes iz ko zna koje muke su posli, a jes mi ostali u CG zivimo u Utopiji pa nemamo muka.
    I losa ti je perspektiva, nisu samo Muslimani u dijaspori po SAD i EU, ima tamo i Srba i za njih se trazi isti tretman kao i za prve.
    Po meni bi najpravednije bilo da to koliko si vani, isti taj period moras da provedes posle odje da ti se odmrzne pravo glasa.
    Last edited by zvoncica; 07-04-21 at 23:41. Reason: brisanje obrisanog citata
    Forever young, i want to be forever young

  25. #8522
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Zdravo svima.

    Budžet još nije usvojen, a kaće ne znamo. Privremeno finansiranje kroz "DPSov budžet" se nastavlja. Rezultat toga je deficit budžeta 100 miliona prva dva mjeseca sa istom tendencijom u martu.
    Aerodromi CG prvi put od osnivanja nisu primili platu zadnji dan u mjesecu a kaće ne zna se još.
    Institut Simo Milošević kasni sa platama nakon što su dvije isplatili ove godine ostale kasne a kaće ne zna se još.
    Plantaže kasne sa platama a kaće ne zna se još.
    Poreska uprava je nakon 3ipo mjeseca dobila vd-a.
    Promijenjena je uredba po kojoj se obračunava gorivo na način da se reflektuje svaka promjena na berzi na cijenu goriva, nema više tolerancije 5%.
    Od sezone očekujemo 650 miliona. U zemlji gdje je u martu u prosjeku 9 ljudi dnevno umiralo od virusa.
    .
    .
    .

    Ministar Leposavić je arhivirana tema, i trebalo je da bude još od onog blistavog nastupa u Skupštini, ali sigurno postoji razlog zašto se razvodnjilo.

    Ovo gore pobrojano su samo neki od realnih problemi građana Crne Gore pa samim tim i Vlade. Ova država je, da mi Živko Nikolić oprosti što poredim, jedna Đekna koja još nije umrla, a kaće ne znamo. Ali joj je sudnja ura blizu.
    Za 2/3 glasača je najbitnije ko će je nabit na kolac: komite, četnici, bošnjaci ili neka strana ambasada.
    1/3 države koja nije skrenula na stranu DPS i DF nacinalizma treba da ubijedi 2/3 da su zastranili i da nacionalizam nije rješenje, naprotiv raspadamo se po svim šavovima.
    Mislim da će ta 1/3 sačekat kraj pandemije i iskoristiti jedan od letova Air Montenegro da odu u Luksemburg i odjebu sve ove koje zanima glasačko pravo i uživat normalni život daleko od ove tuge.
    Last edited by hercules; 06-04-21 at 23:18.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  26. The Following 7 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  27. #8523
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,113
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Jeftine doskocice, je li to najbolje sto mozes?
    Elem, ja bih samo isti tretman za sve sa statusom izbjeglica, a ne drzavljanstvo da se daje po politicko-stranackoj liniji, to sto ti nacionalne interese poistovjecujes sa interesima partije je vec tvoja muka.





    Vidi, naravno da niko (bar niko normalan) ne trazi momentalni gubitak prava glasa za bilo koga da ode, pogotovo za te sezonce ili ljude koji odu na godinu-dvije da zarade malo para, ali neko ko godinama ne djeli nasu muku i nasu svakodnevnicu naravno da ne bi trebao da ima ista prava kao mi, koje god nacionalnosti oni bili.
    Kazes iz ko zna koje muke su posli, a jes mi ostali u CG zivimo u Utopiji pa nemamo muka.
    I losa ti je perspektiva, nisu samo Muslimani u dijaspori po SAD i EU, ima tamo i Srba i za njih se trazi isti tretman kao i za prve.
    Po meni bi najpravednije bilo da to koliko si vani, isti taj period moras da provedes posle odje da ti se odmrzne pravo glasa.
    Možda nisi dobro informisan,ali dijaspora plava i gusinja u americi broji nekoliko desetina hiljada ljudi,a dje su u drugim državama?dje su bihorci,rozajci i ostali iako svih njih možda nema zajedno koliko ovih prvih,Al opet sve ukupno to je cifra od preko 50 hiljada ljudi,i to je neki minimum

    Ja nemam problem s tim,pripadam tom narodu,pa eto da me neko ne proziva da pljujem ili nešto,ogroman procenat od njih bi glasao za sDps i Bs,a time bi milo dovijeka vladao,pa sve i da se izbjeglima iz bosne da pravo glasa,ali eto ne dolazi ni 20%...

    Samo sam eto htio na ovo zadnje da ti odgovorim


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #8524
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AdO_pG View Post
    Kao sto napisah Pavlu,niti trolujem niti zelim da širim mržnju,naprotiv,samo sam htio da ukažem na neke jako ružne stvari u našoj državi,koje ne doprinose nicemu lijepom već samo daljim podjelama na ove i one,a protiv toga se borim i vazda ću bit protiv toga...

    Sto se drzavljanstva tiče,neka rijese kako god oce,mene to ne dotiče,sto se mene tiče mogu ga i meni oduzeti(pravo glasa) jer je ovo katastrofa sto se radi od 30og avgusta na ovamo,tačno da covjek poželi da bude jedan od onih koji se kloni politike,ali teško je to u ovoj državi,dje god se okreneš teme su političke,užas...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ovo oko prava glasa je za mene prilicno jednostavno, ko se doseli ovde za stalno treba bi da dobije pravo glasa nakon 10ak godina, ko se odseli i nije tu za stalno gubi pravo nakon 4 godine koliko obicno bude izmedju izbora.
    Ne bi trebalo nikakva filozofija to da bude, nego se kod nas od svega cirkus pravi, dje milimetar prostora za to ima.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  29. #8525
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,364
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Podśetite me, jel ono jednoglasna bila odluka za povećanje plata poslanicima...? Kako mogaše sa DPS-om zajedno dići ruke...?

    Sent using Tapatalk
    https://zakoni.skupstina.me/zakoni/web/app.php/akt/325

    Mada nema spiska glasova, ne radi dokument ali koliko me sjećanje služi prvi zakon su objeručke svi glasali do zadnjega.
    Kasnije su umjesto povećanja od 900 predlagali iz PZP 450 i tako neke fore. Uglavnom kad je bilo za njihovu guzicu nije bilo previše muke oko usvajanja. Pa je 206 opet to dorađivano, doduše samo kozmetički neki funkcionieri van parlamenta.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Page 341 of 1249 FirstFirst ... 241291331337338339340341342343344345351391441841 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •