Page 32 of 1249 FirstFirst ... 2228293031323334353642821325321032 ... LastLast
Results 776 to 800 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #776
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Ne mogu da se sjetim na kojeg muzichara mi lichi gospodin,ministar Mup-a...
    Saša Vasić?

    Inače ministar za sada mi od svih uliva najviše povjerenja. Konkretno odgovara, hoće sve po zakonu, vidi se da je advokat.

    ps. predlog novog zakona je toliko bzv da nemam volju da ga komentarišem, ako ovo izglasaju... e pa...
    Last edited by the_lady_marianna; 12-12-20 at 22:46.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  2. The Following User Says Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  3. #777
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Ministar mupa liči na Acu Lukasa iz boljih dana.

    Vidim da je zakonit, samo da ne ulaze u dnevne politike i biće ova vlada fina.

  4. #778
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Ove izmjene zakona kao da je predlozio neko ko zeli da se ne usvoje, da bi stvorio sebi alibi za buduce odbijanje podrske necijem predlogu.

    Iz ljudskog ugla posmatrano, ocito neka ljudska gromada.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  5. #779
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ove izmjene zakona kao da je predlozio neko ko zeli da se ne usvoje, da bi stvorio sebi alibi za buduce odbijanje podrske necijem predlogu.

    Iz ljudskog ugla posmatrano, ocito neka ljudska gromada.
    Ovo je tipični partijski predlog, gdje vlada nije imala nikakvog uticaja.

    Pripremaju raspodjelu po dubini i očigledno imaju neke ljude koji su pod krivicnom istragom za koje se mora naći mjesto. Mislim da je činjenica što Medo ćuti jasan znak ko sve ovo podržava.

    Da se razumijemo, potrebna je promjena zakona, jer je DPS zaključao državnu administraciju tako da samo njegovi kadrovi tu mogu da konkurišu. Ali ovo je stvarno pretjerano.

  6. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  7. #780
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,366
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,998
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by koronas View Post
    Ja sam naveo prosjek za poziciju koju je pokrivao a prosjek primanja u cijeloj firmi je los podatak jer mijesa babe i zabe (direktore i zaposljene).

    Prica o 300,000 je potekla od Dake ali za drugog kandidata koji je ipak aktuelni direktor na slicnim poslovima a koja ukljucuje i bonuse.

    Poenta je da je tamo radio prije 3 godine i da nije ostavio konkretnu tu platu niti da je bila tolika i nije zbog ministarstva vec zbog odbrane svetinja kako sam navodi.

    https://www.portalanalitika.me/clana...e-u-crnoj-gori

    Mozda je volja u pitanju ali i premijer i vodeca NVO imaju stav da je netransparentno.

    "Ta netransparentnost je naša sumnja koja je bila vezana za potencijalnu opstrukciju. To smo radili tajno, ali organizovano, stručno, kompetentno", rekao je Zdravko Krivokapić, predsjednik Vlade Crne Gore 10. decembra.

    I dok nova Vlada obećava da netransparentnih poteza više neće biti, i u MANS vjeruju da će ovaj prvi – o zaduženju od 750 miliona eura, biti i jedini.

    "Mislim da je veliki korak naprijed to što su odmah, nakon dva dana i prvih negativnih reakcija, rekli da će te podatke objaviti. Ja vjerujem da su na tom slučaju naučili lekciju i svima nama omogućiti da vidimo gdje ide državni novac, ali i gdje je išao svih ovih prethodnih godina", istakla je Ćalović Marković.
    https://www.vijesti.me/tv/emisije/49...-drzavni-novac
    Ovo za Daku nisam iskreno ni znao, niti uopšte pratim što ta individua govori.
    Nećemo ni ja ni ti znati koliko je tačno imao. Ali sigurno nije imao pripravničku. Jer je on koji dođe tamo sa diplomama iz Japana i Francuske će više bit plaćen nego ja sa Momišićkom diplomom.
    Plus što tim u kojem je radio prate i bonusi koji nisu mali.

    Ajde da se složimo da se ne slažemo oko toga kolika mu je plata, ali je svakako imao više tamo, i kao menadžer fonda, nego što će ovdje imati kao ministar finansija.

    Nisam nikada komentarisao postove oko crkve, pa ću i ovaj link sa portala Analitike i tekst zanemariti. Izvini, ali ne vidim sebe u toj diskusiji ni sekunde.

    Meni je stvarno žao što Medo i ekipa oko njega a i opozicija ovo zaduživanje vide kao nezakonito. Urađeno je baš u skladu sa onim Zakonom koji je ta ista današnja opozicija usvojila onomad.
    I kad se objave kupci dionica, ovo će bit transparentniji posao nego Medovo savjetovanje oko privatizacije Apatinske pivare npr a da ne navodim neke druge tajne ugovore o zaduživanju/prodaji/privatizaciji kojih je ova država na današnji dan puna.
    Nego kako ono vele, ko o čemu ***** o poštenju.

    (ovo sad dalje nije lično upućeno tebi nego uopšteno)

    Ono što je loše, što se napada Vlada koja nema ni 7 dana staža. Naravno da ih treba kritikovati, a valjalo bi nekad i ponuditi rješenja. Ali svako ko očekuje da se ovdje išta promijeni preko noći nije realan. Ali svi znamo iz kojih pobuda to rade većina i opozicija.
    Ne znaju oni koji ne žele da prihvate to kao činjenicu, što je takođe pravo izbora. Ova Vlada treba da dobije 6 mjeseci grace perioda od ikakvog komentarisanja i kritikovanja.

    Nuditi rješenje naplatiti poreski dug je maliciozno, i da ne kažem prefigano. Da se mogao naplatiti, naplatila bi ga svaka vlast do sad.
    Ovaj narod treba da shvati što znači izbjegavanje plaćanja poreza i doprinosa. Treba na jednostavan način prići običnom zaposlenom i reći: Osiguran si na minimalac od 222€. Tvoja penzija će kada stekneš pravo na nju iznositi oko 110€ (proizvoljan broj). Da li stvarno želiš da te tvoja djeca izdržavaju jer sa 110€ ne možeš da preživiš ni sa minimalnim kalorijama na dnevnom nivou?
    Ili želiš da se izboriš kod tvog poslodavca za pune doprinose? Ili još bolje, budi društveno odgovoran a ne špijun kako je odomaćeno u CG, i prijavi takvog poslodavca. On krade od tebe i od države. Ali prvo od tebe i tvoje djece. Tvoja djeca neće dobit novu školu u City kvart, novi dom zdravlja, novu bolnicu itd itd. A tvoj poslodavac će kupiti novi Q7, jahtu, 4ti stan i poći na putovanje u Zanzibar sa cijelom familijom.
    Čast izuzecima od poslodavaca koji plaćaju pune doprinose, i ima ih dosta ali nisu većina na žalost.

    Budi društveno odgovoran pa prijavi neizdavanje fiskalnih računa u kafanu. Pa kad ga poreska kazni sa 20,000 eura i zabrani gazdi i njegovim bližnjim otvaranje firme doživotno, onda ćeš uvesti red i u tu granu privrede. Uvedi na kontrolu izlaska iz granice da li je plaćena boravišna taksa. Pa uputi turistu da mu hotel ili vlasnik apartmana nije platio boravišnu taksu. I neka ti kaže gdje je bio. Pa ga odrapi kaznom ili vrati turistu sa granice.

    .
    .
    .
    I još na stotine ovakvih anomalija u našoj ekonomiji treba riješiti. Ali se ne može riješiti za dan, dva. Ne može ni za 4 godine mandata. Ali se mora od nečega početi.
    Pa kad uvedeš strah od kažnjavanja, većina će raditi legalno. Al Kapone je optužen za desetine ubistava, a osuđen je zbog poreza.
    Last edited by hercules; 12-12-20 at 23:19.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  9. #781
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,667
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,638
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ovo je tipični partijski predlog, gdje vlada nije imala nikakvog uticaja.
    nekako čudno piše DF. evo pojedinim medijima prilike da buše profa i vladu iako nemaju nikakve veze sa ovim predlogom

    EDIT - ako URA i Demokrate glasaju za ove predloge onda smo ga džabe krečili

    Tapatalk
    Last edited by outline; 12-12-20 at 23:23.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #782
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ako otvorite dokument prva strana podnosioci...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  11. #783
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,400
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,220
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Oni ne znaju ni ko ga je potpisao, moja Mare...tj.ne otvaraju oni dokumenat da pročitaju...ni slučajno...to se samo iz medija informiše i komentariše
    Last edited by aLaPaCha; 12-12-20 at 23:27.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  12. The Following User Says Thank You to aLaPaCha For This Useful Post:


  13. #784
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,667
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,638
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    evo sad vidim. šefovi poslaničkih klubova, dakle. od busanja u prsa da se mijenjaju stvari do ovoga. samo me zanima da li je Konatar pročitao ovo? pošto ne ide ovakav predlog sa njegovom pričom od prije mjesec dana

    Tapatalk
    Last edited by outline; 12-12-20 at 23:29.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #785
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    A što ne pomeneš da je 2018. izmijenjen Zakon o državnim službenicima i namješetnicima na način što je ukinuto pravilo da se državni ispit može položiti u roku od godinu dana od zasnivanja radnog odnosa?

    Dakle, pravo pitanje je zašto je odjedanput nametnuto da se na konkurse za radna mjesta u javnoj upravi mogu javiti isključivo ljudi koji imaju položen državni ispit. Treba li pritom da napominjem da se na polaganje državnog ispita trenutno čeka oko godinu dana.
    Super je to za državni, to je najmanji problem...

    1. U državnu službu ne bi smio niko protiv koga se vodi krivični postupak za koruptivna KD i KD sa elementima nasilja. To je minimum minimuma. Po meni, ne bi smio ni onaj koga sumnjiče za utaju poreza, naprimjer, ali dobro.

    2. Jednim potezom se uništava sistem karijernog napredovanja, da bi se uvalili novi ljudi - ne da rade, nego da budu rukovodioci. Pročitajte pažljivo predlog. Klanje vola radi kila mesa.

    3. Šta će tek onda sa policijom, ako bude ovaj pristup, da mora da se zagrabi sve i odma, kroz ove izmjene zakona o UP? To je organ sa sistemom subordinacije i hijerarhije, đe se još poštovanje gleda po tome jesi prošao uniformu, jesi prošao teren, jesi bio u Kamenicu... Trenutno za načelnika u UP treba da radiš s fakultetom, u policiji (inspektor) 10 godina. Za šefa nižeg nivoa 8 godina. Ako to srozaju...pa ne znam je li "pobuna" prejaka riječ, ali nije daleko. I još to da ti sprovodi Rade Milošević...

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ovo je tipični partijski predlog, gdje vlada nije imala nikakvog uticaja.

    Pripremaju raspodjelu po dubini i očigledno imaju neke ljude koji su pod krivicnom istragom za koje se mora naći mjesto. Mislim da je činjenica što Medo ćuti jasan znak ko sve ovo podržava.

    Da se razumijemo, potrebna je promjena zakona, jer je DPS zaključao državnu administraciju tako da samo njegovi kadrovi tu mogu da konkurišu. Ali ovo je stvarno pretjerano.
    Prijatelju, DPS ne može više ništa da zaključa - promijeni ti zakon u dijelu vezanom za starješinu organa, ako mora. A najbolje, vrati Uprave i Direktorate pod okrilje ministarstava - onda svako radno mjesto u državnoj administraciji popunjava resorni ministar, potpisom. Eto ti da uvedeš nove ljude đe treba. U početnim zvanjima, pa nek se bore.

    Ali ne može rukovodilac s ulice, nikako. Neka pripitome postojeće, koji su radili dobro; ili neka vrte kroz institucije, dok ne nađu kadar. I onako, kakvi su CGorci, ima da trče ko će prije do novog ministra.

    Ali s ulice na rukovodeća mjesta ekspertskog nivoa - to je katastrofa. Da ti šefuje neko za izvršni, svakodnevni posao, ko ne zna ni regulativu ni djelokrug rada? Đe to ima?
    Last edited by Nije bitno...; 12-12-20 at 23:36.

  15. #786
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,400
    Thanks Thanks Given 
    751
    Thanks Thanks Received 
    2,220
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    evo sad vidim. šefovi poslaničkih klubova, dakle. od busanja u prsa da se mijenjaju stvari do ovoga. samo me zanima da li je Konatar pročitao ovo? pošto ne ide ovakav predlog sa njegovom pričom od prije mjesec dana

    Tapatalk
    Pitaj ga.
    Trebalo bi ....valjda se ništa ne potpisuje blanko, nego se prethodno pročita.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  16. The Following User Says Thank You to aLaPaCha For This Useful Post:


  17. #787
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,667
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,638
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    dakle imamo Parlament u kome izgleda većina želi da ostane kako je bilo i vladu na čelu sa profom koja želi promjene. premijera i tim njegov zapad podržava maksimalno i svi znaju da je ovo zadnja šansa da od ovog rugla bude nešto. dok ovi iz parlamenta izgleda misle drugačije. pošto već nisu ministri onda se odlučili na ovo


    Tapatalk
    Last edited by outline; 12-12-20 at 23:35.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  19. #788
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Coyotte View Post
    Za koga god oće, oni jedno jedino rešenje sadašnjim službenicima ne mogu da ponište, jer su sva zakonita...
    Naravno da mozes. Zakoni se mijenjaju. Tome nova vecina u skupstini i sluzi.

    Usvojis zakon kojim se zahtijeva da svako iznad odredjenog nivoa ponovo prodje evaluaciju. Oni koji su stvarno strucni nemaju zbog cega da brinu, oni koji su partijski uhljebi neka pakuju saksije.

    Ili izmijenis organizacionu strukturu. Odjednom stari direktori vise ne odgovaraju novom organogramu i moraju konkursi za sve da se raspisu.

  20. #789
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    ...To je organ sa sistemom subordinacije i hijerarhije, đe se još poštovanje gleda po tome jesi prošao uniformu...
    Sad si i ti krenuo da parodiraš. Čuš, sistem subordinacije i poštovanja koji vode Veljović i Lazović. Da se nasmije covjek od muke.

  21. #790
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Pitaj ga.
    Trebalo bi ....valjda se ništa ne potpisuje blanko, nego se prethodno pročita.
    Staviš potpis na to da načelnik i šef imaju dvije godine radnog iskustva i šefuje onome savjetniku I koji mora da ima 3 godine radnog iskustva.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  22. #791
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sad si i ti krenuo da parodiraš. Čuš, sistem subordinacije i poštovanja koji vode Veljović i Lazović. Da se nasmije covjek od muke.
    Pa e, šta misliš - šta misli 90% ljudi tamo o Lazoviću? I znaš li kolika je policija, 4300 ljudi, od toga Lazović rukovodi sa njih 50 otprilike, dok u CB Podgorica radi 500.

    Opet, klanje vola radi kila mesa. Na svakog "njihovog" kadra imaš barem pet poštenih i sposobnih ljudi, koji već ispunjavaju uslove da rukovode. Čemu rušenje sistema kompletnog? Na kraju krajeva, viđećemo na što će izać.

  23. #792
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    361
    Thanks Thanks Given 
    70
    Thanks Thanks Received 
    88
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Mene je najjače bilo u Holandiju, dođe policajac na biciklo, traži pasoš, ja u kola neka njemačke table. Ispriča se sa mnom, preporuči mi neka mjesta da obiđem ono ko da je turistički vodič, nasmijan, kulturan.... samo što se ne izljubismo

    A kod nas znate onaj vic o policiji i slonu iz džungle? Kad kaže slon: "Evo ja sam mrav samo nemoj više da me bijete". Zabrinjavajuće je što se ovi klanovi više ne ubijaju javno nego prave otmice i zakopavaju ih kao nekad Sretko Kalinić. Ko će imati mooda da sve to prekontroliše i savije s mirom? Pogledajte po zatvora ugovaraju za novinarku Lakić po 150.000e. Odakle čoeku u zatvor 200.000e da nudi za ubistvo? No aj, ta tema je za milicajce i slične, a mislim da će biti jako teško izmijenit to stanje za kratko vrijeme. Ogrezlo se u nekakvu osvetu krvnu, a i ta droga, tamo je po Boliviji za 50e neki seljaci kuvaju po džunglama, ovamo se poklaše život ili smrt ko da im je posljednje.

    Ne znam, možete li vi da zamislit nekog ćelavog, istetoviranog iz audija crnoga od 50.60.000e izađe i da ode i radi u Voli, konobariše na plažu?

    Dako ovaj ministar Lukas nešto iskombinuje.
    Zašto bako Crnogorci voze crne blindirane Audijeve? To je sine korota za Kosovo.

  24. #793
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ovaj narod treba da shvati što znači izbjegavanje plaćanja poreza i doprinosa. Treba na jednostavan način prići običnom zaposlenom i reći: Osiguran si na minimalac od 222€. Tvoja penzija će kada stekneš pravo na nju iznositi oko 110€ (proizvoljan broj). Da li stvarno želiš da te tvoja djeca izdržavaju jer sa 110€ ne možeš da preživiš ni sa minimalnim kalorijama na dnevnom nivou?
    Ili želiš da se izboriš kod tvog poslodavca za pune doprinose? Ili još bolje, budi društveno odgovoran a ne špijun kako je odomaćeno u CG, i prijavi takvog poslodavca. On krade od tebe i od države. Ali prvo od tebe i tvoje djece. Tvoja djeca neće dobit novu školu u City kvart, novi dom zdravlja, novu bolnicu itd itd. A tvoj poslodavac će kupiti novi Q7, jahtu, 4ti stan i poći na putovanje u Zanzibar sa cijelom familijom.
    Čast izuzecima od poslodavaca koji plaćaju pune doprinose, i ima ih dosta ali nisu većina na žalost.
    Ovo se vecinom ne slazem. Ima ru krivice sa obije strane. Nije samo ni do poslodavaca.
    Moja sreca ili nesreca, shvati kako hoces, je da je kedan od prvih 5 poslova koje sam radio bio za strance. I na pregovorima je recena godisnja plata, koja kad cujes cifeu zvuci da te glava zaboli. Ali onda shvatis da 41,5% tvoje zarade ide drzavi da bi se radilo ovo sto se radilo 30 godina.
    Tu je bila greska poslodavaca. Da su kao stranci pregovarali o bruto zaradi na godisnjem nivou, vecina bi se zapitala dje im idu pare i kako se iste trose.
    Ali je lakse bilo prodavati pricu o izrabljujucem realnom sektoru i nezajazljivim privatnicima.
    Evo se i na forumu raspravlja o bruto plati sadasnjeg ministra u Goldmanu. A ne koliko je on kesa uzimao svaki mjesec jer ne znamo politiku firme i je li primjenjivan singapurski ili usa zakon, ali znamo bruto cifru.
    Tako da mozemo da preskocimo tu socijalnu pricu. Neka drzava stavi da je 350 eura neoporezivi dio plate i da se progresivno povecava u blokovima od po 250 eura, pa da ti u banci podneses malo vise nego onaj na kasi, pa ces vidjeti za koliko ce se promijeniti politika plata u CG. Vecina privatnika zeli da zadrzi svoje radnike, ali je nelojalna konkurencija uslovila da se placaju minimalci a ponekad i 3 ili 4 puta vise na ruke da bi ostali u poslu a zadrzali radnike

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  26. #794
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Pa e, šta misliš - šta misli 90% ljudi tamo o Lazoviću? I znaš li kolika je policija, 4300 ljudi, od toga Lazović rukovodi sa njih 50 otprilike, dok u CB Podgorica radi 500.

    Opet, klanje vola radi kila mesa. Na svakog "njihovog" kadra imaš barem pet poštenih i sposobnih ljudi, koji već ispunjavaju uslove da rukovode. Čemu rušenje sistema kompletnog? Na kraju krajeva, viđećemo na što će izać.
    Sistem je potpuno mutirao, to je svakome očigledno. Džaba 4.000 ljudi koji hoće da rade profesionalno ako ih vodi 10 koji su lopovi i partijski poslušnici.

    Niko ne priča o rušenju kompletnog sistema, ali vrhuška mora da ode, prvo kući, a onda u zatvore.

  27. #795
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sistem je potpuno mutirao, to je svakome očigledno. Džaba 4.000 ljudi koji hoće da rade profesionalno ako ih vodi 10 koji su lopovi i partijski poslušnici.

    Niko ne priča o rušenju kompletnog sistema, ali vrhuška mora da ode, prvo kući, a onda u zatvore.
    Supet, samo operativni dio te vrhuške moraš birati među profesionalcima. Nema druge.

    A kakve veze ima vrhuška sa samostalnim i drugim savjetnicima? To su obični službenici...a njih zakon tangira.

    Još pročni da objašnjavaš da u vojsci činove treba relaksirati, jer sistem mora da se mijenja. Ne ide to, prijatelju, nađi poštene u jedinicama, ne obrći sistem na glavu.

  28. #796
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam se oduševio ođe kad sam čitao proceduru za posao na državnom koledžu.
    Javni konkurs za svaku poziciju.
    Javno se otvaraju aplikacije i odgovaraju pitanja pred komisijom.
    Zainteresovana javnost može da prisustvuje i uloži žalbe. Sve zabilježeno.
    Već zapošljeni imaju jednaka prava da apliciraju za druge pozicije unutar iste institucije ako oće da napreduju.

    Aj nek se neki rođo provuče tudije a da ga neko ne razotkrije da nema vještine. A moga bi tako i brat rođeni dobit posa ako je dobar u tome.
    Niko se nebi bunio i nebi narod priča kako se zapošljavaju po rodbinskoj vezi il političkoj liniji.
    Last edited by Ego_and_his_own; 13-12-20 at 04:25.

  29. #797
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Mora se vlast dati narodu i mehanizmi da spriječe korupciju.

    Tu je građanin potpuno nebitan a ođe je on važan element u sigurnosti društva od takvih pojava.
    Zar mislite vi da bi sudije tu mogle toliko da zaprepašćuju javnost da pored sebe ima građansku porotu?
    Nebi. Sudstvo bi bilo mnogo bolje da je građanin uključen na neki način.
    Ovo je izgleda slučaj za mnoge stvari u društvu kao primjer koji sam naveo.
    Oni su ođe tačno śekirom raśekli koje pozicije u društvu smiju a koje ne smiju da budu partijske na primjer.
    Kalifornija bira svoju vladu velikim dijelom neposredno.
    Državni finansijski nadzornik - accountant on je dužan narodu da daje finansijske izvještaje. A on je samo jedan od tih funkcija na koje su neposredno izabrani ljudi da odgovaraju građanima.


    To je nešto što zahtijeva mnogo više razmišljanja i pažnje. Jer kad nema građanina u vlasti ni u kojem obliku tu će se teško iskorijeniti korupcija.

  30. #798
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    nekako čudno piše DF. evo pojedinim medijima prilike da buše profa i vladu iako nemaju nikakve veze sa ovim predlogom

    EDIT - ako URA i Demokrate glasaju za ove predloge onda smo ga džabe krečili

    Tapatalk
    Onda računaj da smo ga džaba krečili jer su se URA i Demokrate potpisale ispod predloga ovog zakona.
    Mada, vjerovatno može da se obali na Ustavni. Kao što već rekoh bilo koje lice kojem imenovanje u privatnom sektoru odobrava neki regulator donosi uvjerenja da nije kažnjavan i da se ne vodi krivični postupak.
    Isto važi i za bilo kojega direktora firme na tender sa državom (sjećate se bruke sa Toškovići i gradom Podgorica).
    Jedino takvi mogu lagano na mjesta državnih rukovodilaca.
    Eto nama URA i Demokrate, klasični trade off da svima bude dobro.
    Biće ovoga koliko oćeš, mada ova kukala vlada stvarno nije kriva za ovo iako smo priču usekali u ovu temu.
    E da, viđitie sa superherojem Dritanom što bi ovo. Bješe on predsjednik partija koja predlaže ovaj bullshit?

  31. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  32. #799
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    evo sad vidim. šefovi poslaničkih klubova, dakle. od busanja u prsa da se mijenjaju stvari do ovoga. samo me zanima da li je Konatar pročitao ovo? pošto ne ide ovakav predlog sa njegovom pričom od prije mjesec dana

    Tapatalk
    Preduhitrise me koleginice da ti napisem da pogledas potpise predlagaca.

    KONATAR.

    7dan vlade.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  33. #800
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,959
    Thanked in
    2,323 Posts

    Default

    Prva verzija zakona, moguće biće amadmana, taj sporni dio na koji se nadovezujete napisan je zbog ustava (član 36) jer je po ranijem rješenju onaj koji traži posao bio u neravnopravnom položaju naspram onoga koji ima posao. Taj koji ima posao ukoliko se dese opisani slučajevi ne gubi posao, dok se kandidatu koji je u istoj situaciji onemogućava zaposlenje. Do kraja postupka ide se pretpostavkom da je optuženi nevin. Postupci znaju da traju po pet godina. To je, ukratko, objašnjenje koje imam.

    Sent from my Motorola 8400

Page 32 of 1249 FirstFirst ... 2228293031323334353642821325321032 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •