Page 290 of 1249 FirstFirst ... 190240280286287288289290291292293294300340390790 ... LastLast
Results 7,226 to 7,250 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #7226
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Masis poentu. Ti ljudi bi trebali da imaju obavezu prema drzavi koju stite, ne ka tome ko je na celu sluzbe.
    Ukoliko ti se ne svidja, ti mu spakujes otkaz. To je problem nase administracije inace. Lojalnost necemu ili nekome, a ne onome sta si uzeo da radis.
    Ako je i procitao, vjerovatno mu je neko trebao da kaze da zatamni imena i operacije. Predstavlja izvjestaj takodje ljudima koji imaju obavezu cuvanja tajne, a rasko tvituje sa sjednice, a pobjeda objavljuje o cemu se radi.
    Nije da tu nije prekrseno gomila zakona od gomile ljudi i medija.
    I dalje sam stava da tu agenciju treba ukloniti, zvati njemce ili USA i krenuti ispocetka

  2. #7227
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Ti je mašiš još više, jer je valjda odgovornost nadređenog da pazi šta mu zaposleni rade. Da je pazio, vidio bi šta mu oni navodno podmeću i mogao bi da ih odstrani iz službe, pretpostavljam.

  3. #7228
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...osmisljen-plan

    Kentera je u intervjuu agenciji MINA kazao da je vršilac dužnosti direktora Agencije za nacionalnu bezbjednost (ANB) Zoran Vukšić bio upozoren da ne iznosi tajne podatke koji se odnose na NATO partnere, ali da se odlučio da to uradi, kompromitujući na taj način ne samo operativce ANB, već i partnere.
    Znaci, bio je upozoren da ne iznosi tajne podatke? Ako je tako, onda se radi o mnogo ozbiljnijoj stvari nego sto je neznanje i neiskustvo.

    Ocekujem njegovu brzu ostavku. Ili, da ne bude izabarn za direktora, jer je sad VD.

    Njegova karijera u ANB je zavrsena. Samo da vidimo na koji nacin ce se njegova smjena realizovati.

  4. #7229
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,650
    Thanks Thanks Given 
    3,565
    Thanks Thanks Received 
    8,617
    Thanked in
    4,655 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zilacke-zakone

    koju funkciju obavlja Mandić pa svakog dana po jednu tiradu ima? ovako mu kolege iz BG svaki dan konferencije organizuju na kojima ništa ne kažu pa počeo i on
    Last edited by outline; 21-03-21 at 11:34.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  5. #7230
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Po Raskovom i on ga je upozorio bio na prosloj sjednici odbora.


  6. #7231
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    A mozda su i u pravu za tuzilacke zakone...

  7. #7232
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,263
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    349
    Thanked in
    180 Posts

    Default

    Svakakva se sranja izdesavase... meni ovo licno deluje kao da ljudi koji su 30.08 pobedili na izborima, prvo to nisu ocekivali i da ih je iznenadilo, a drugo da su mislili da ce oni to lako i da je voditi drzava jednostavno.

    Dalje, ova vlada nema podrsku u ljudima koji su je izglasali i sa te strane nemaju oslonac ko ce da ih brani.

    I na kraju DPS koji se grcevito bori u svim strukturama da dokaze kako su oni boli bolji i kako je drzava ugrozena.

    Svojim nepoznavanjem politike i nemanjem politickog iskustva ovi ljudi prave ovakve gafove gde ih apsolutno svi docekaju oberucke da ih iskoriste protiv njih.

    Sve to govori, ako cemo (cete) biti iskreni prema sebi, da te promene kao narod nismo zasluzili i da je Milo (Vucic) prava mera vladara na ovim prostorima.

    Jedni se bune jer nisu dobili pozicije po dubini, drugi su u strahy da iste ne izgube, a narod nema sta da jede, korona pokosi sve, al je bitno cija je zastava i koja je bila na kovcegu kralja Nikole...

    I da.. ovo za sefa ANBa, milion posto mu je namesteno od struje u toj ustanovi, jer covek ne poznaje dovolino materiju a verovao je kome ne treba...

    Sto ga naravno ne abolira od odgovornosti...

    Edit: A zasto mislim da nismo zasluzili promene... pa jer prethodni gospodar mogao da yradi sta je hteo, svesno zrtvuje turisticku sezonu i ljude ostavi bez para, a da su gotovo svi cutali i bili *****tine one najgore, ali su sad postali borci za slobodu pa i smeta kad premrijer ne stavi masku (sto naravno ne opravdavam)...

    Mnogo licimera
    Last edited by zaro; 21-03-21 at 11:44.

  8. #7233
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...osmisljen-plan



    Znaci, bio je upozoren da ne iznosi tajne podatke? Ako je tako, onda se radi o mnogo ozbiljnijoj stvari nego sto je neznanje i neiskustvo.

    Ocekujem njegovu brzu ostavku. Ili, da ne bude izabarn za direktora, jer je sad VD.

    Njegova karijera u ANB je zavrsena. Samo da vidimo na koji nacin ce se njegova smjena realizovati.
    Ja ne bih Sava Kenteru, možda najbrutalnijeg DPS spinera u nas, citirao kao validan izvor. A i priča mu nema nikakve unutrašnje logike - ruski kadrovi u ANB će da olakšaju sebi infiltraciju tako što privlače američku pažnju?

    Na Zdravkovom mjestu mi ni u snu ne bi palo da smjenjujem čovjeka kome je skandal očigledno podmetnut od strane starih ANB kadrova. Ljudi koji uđu u 30 godina zaparloženu partijsku tajnu poliicju i za mjesec dana uspiju da otkriju dokaze tajnog prisluškivanja ne rastu baš na drvetu.

    Plus sama činjenica da mu se ovako nešto podmeće pokazuje koliko ga se boje.

  9. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  10. #7234
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja ne bih Sava Kenteru, možda najbrutalnijeg DPS spinera u nas, citirao kao validan izvor. A i priča mu nema nikakve unutrašnje logike - ruski kadrovi u ANB će da olakšaju sebi infiltraciju tako što privlače američku pažnju?

    Na Zdravkovom mjestu mi ni u snu ne bi palo da smjenjujem čovjeka kome je skandal očigledno podmetnut od strane starih ANB kadrova. Ljudi koji uđu u 30 godina zaparloženu partijsku tajnu poliicju i za mjesec dana uspiju da otkriju dokaze tajnog prisluškivanja ne rastu baš na drvetu.

    Plus sama činjenica da mu se ovako nešto podmeće pokazuje koliko ga se boje.
    Da najbolje drzati covjeka na celu tajne sluzbe koji ne zna sta smije a sta ne smije.

    Dobra logika.
    Sta li nas od njega u buducnosti ceka.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  11. #7235
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja ne bih Sava Kenteru, možda najbrutalnijeg DPS spinera u nas, citirao kao validan izvor. A i priča mu nema nikakve unutrašnje logike - ruski kadrovi u ANB će da olakšaju sebi infiltraciju tako što privlače američku pažnju?

    Na Zdravkovom mjestu mi ni u snu ne bi palo da smjenjujem čovjeka kome je skandal očigledno podmetnut od strane starih ANB kadrova. Ljudi koji uđu u 30 godina zaparloženu partijsku tajnu poliicju i za mjesec dana uspiju da otkriju dokaze tajnog prisluškivanja ne rastu baš na drvetu.
    Ako ne valja Kentera, moze li ovo:

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ivanja-agenata

    Izvor iz Vlade “Vijestima” je rekao da je šef ANB-a kazao da sumnja da su mu tajni podaci namjerno podmetnuti u izvještaju za članove Odbora, odnosno da namjerno nijesu sakriveni.

    Ipak, tvrdi isti sagovornik, Vukšić je svjestan da to ne umanjuje njegovu odgovornost, jer je morao obratiti pažnju na dokumenta koja potpisuje.
    On nije neki sluzbenik na salteru, pa da mu se progleda kroz prste. One je VD direktora ANB. Ovakva neopreznost, da ne procitas sto potpisujes, je dovoljan razlog zbog kojeg on ne moze biti na mjestu kojeg pokriva. Mislim, stvarno...koji je to nivo? U najblazoj varijanti, neiskusni diletant. Nije za direktora ANB. Pao je na ispitu.

    Njegova karijera u ANB je zavrsena. Greska je da je tamo, bez ikakvog iskustva sa ANB, uopste postavljen.

  12. #7236
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,045
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Koja su mjesta nudjena Pipunu zna li se...?
    ...

  13. #7237
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

  14. #7238
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ti je mašiš još više, jer je valjda odgovornost nadređenog da pazi šta mu zaposleni rade. Da je pazio, vidio bi šta mu oni navodno podmeću i mogao bi da ih odstrani iz službe, pretpostavljam.
    Pa tesko da masim, ali ajde da drzim se tvoje logike.
    Ukoliko ti podredjeni prave smicalice da ti nanesu stetu, sta radis?
    1. Cio zivot strecas od zaposljenih i 100 puta provjeravas sta si dobio na sto i ucis po ubrzanim kursu
    2. Das otkaz takvim podredjenim ili ih preraspodijelis na mjesta na kojima ne mogu napraviti stetu jer jedino vide volan od automobila ili vrata od magacina

  15. #7239
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa tesko da masim, ali ajde da drzim se tvoje logike.
    Ukoliko ti podredjeni prave smicalice da ti nanesu stetu, sta radis?
    1. Cio zivot strecas od zaposljenih i 100 puta provjeravas sta si dobio na sto i ucis po ubrzanim kursu
    2. Das otkaz takvim podredjenim ili ih preraspodijelis na mjesta na kojima ne mogu napraviti stetu jer jedino vide volan od automobila ili vrata od magacina
    U pravu, ali mensečini da je to već odrađeno. U smislu da je otpilio prethodnin"DPS menadžment" i postavio "poštene". No izgleda da su mu ga "novi pošteni" šuknuli, ne bi me čudilo usljed neznanja.

  16. #7240
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa tesko da masim, ali ajde da drzim se tvoje logike.
    Ukoliko ti podredjeni prave smicalice da ti nanesu stetu, sta radis?
    1. Cio zivot strecas od zaposljenih i 100 puta provjeravas sta si dobio na sto i ucis po ubrzanim kursu
    2. Das otkaz takvim podredjenim ili ih preraspodijelis na mjesta na kojima ne mogu napraviti stetu jer jedino vide volan od automobila ili vrata od magacina
    3. Das otkaz jer potpisujes nesto bez citanja. Cime si agenciji kojoj si na celu, a i svojoj zemlji nanio ozbiljnu stetu.

    To se zove odgovornost.

  17. #7241
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...osmisljen-plan



    Znaci, bio je upozoren da ne iznosi tajne podatke? Ako je tako, onda se radi o mnogo ozbiljnijoj stvari nego sto je neznanje i neiskustvo.

    Ocekujem njegovu brzu ostavku. Ili, da ne bude izabarn za direktora, jer je sad VD.

    Njegova karijera u ANB je zavrsena. Samo da vidimo na koji nacin ce se njegova smjena realizovati.
    Sve sto kantera kaze bih uzeo sa rezervom. Drugi dio dinamicnog dua sa Ljubom Filipovicem. Dio plajckaske horde iz Budve, pa mi malo cudno.
    Koliko sam ukapirao a to je konjevic rekao, je da je skrenuta paznja tek kad je doslo na sto u Savjet bezbjednosti.
    Koliko covjek ima obraza vidi se iz ovoga
    Kako je istakao, ne može neko ko ne poznaje oblast bezbjednosti, ko se nije školovao za to i ko se nikada nije bavio pitanjima bezbjednosti obavljati neke od najvažnijih funkcija u bezbjednosnom sektoru.
    Prethodnik je bio direktor spuskog zatvora, toliko o tom skolovanju i ucenju za tako ozbiljan posao.
    Jos jedan detalj
    Međutim, često zloupotrebljavamo međunarodnu zajednicu. Posjete se određene institucije, napravi se neka fotografija i izađe se sa saopštenjem o podršci.
    On i ljusa su na pocetku svoju NVO predstavljali kao dio NATO sluzbi kroz slikanje sa celnicima te organizacije.
    Ne znaci da nije u pravu ni da jeste, ali vise govori o licnom licemjerju i njega i suosnivaca

  18. #7242
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,045
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Ja sam da mu se da shto pozeli,da zaokruzimo ovo...nemam adekvatan naziv!
    ...

  19. #7243
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    3. Das otkaz jer potpisujes nesto bez citanja. Cime si agenciji kojoj si na celu, a i svojoj zemlji nanio ozbiljnu stetu.

    To se zove odgovornost.
    Sacuvajmo kadrove, je li? Pa dobro, na Krivokapicevom mjestu bih postavio novog, a toga zaduzio da sve koji su makar i trwpnuli oko ovog slucaja poslao kuci.
    Ili to moze da bude poslednja Vuksiceva odluka.
    Znam da bi moja bila. Zavrsili bi mi kao vozaci ili magacioneri u sluzbi

  20. #7244
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sacuvajmo kadrove, je li? Pa dobro, na Krivokapicevom mjestu bih postavio novog, a toga zaduzio da sve koji su makar i trwpnuli oko ovog slucaja poslao kuci.
    Ili to moze da bude poslednja Vuksiceva odluka.
    Znam da bi moja bila. Zavrsili bi mi kao vozaci ili magacioneri u sluzbi
    Vuksic je birao saradnike. Znaci, postoji njegova dvostruka odgovornost. Prvo, zbog pogresnog odabira saradnika. Drugo, zbog sopstvenog propusta da se procita sto se potpisuje. Takav stepen naivnosti se ne tolerise na mjestu na kojem je.

    On je, ocigledno, zalutao na to mjesto. Treba postaviti pitanje i odgovornosti onog ko ga je predlozio.

  21. #7245
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,039
    Thanks Thanks Given 
    5,045
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Kako je nateka Zdravko,auhh
    ...

  22. #7246
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Sve bi ih ja otpustio po liniji. Pa bi malo vise mozak svi ukljucivali i malo bi se teze prihvatali pozicija propali ekonomisti, pravnici i inzenjeri, koji su u medjuvremenu postali politicari. Mora se u drzavi postaviti parametar odgovornosti za funkcije koje se obavljaju. Ovim bi se nastavila praksa gledanja kroz prste i niko ne bi snosio odgovornost za buduce petlje, limenke, itd...

  23. #7247
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Pa da. Najbolje da i vlada padne zbog ovoga. Prezivjeli smo mi i prisluskivanje americkog ambasadora, pa i uslov da maknemo lazovica i golubovica. Pa smo ih vratili na odgovorna mjesta. Prezivjecemo i ovo.
    Sa druge strane covjek je procitao izvjestaj, ali nije znao da podaci moraju biti sakriveni. Nije da ga nije procitao ocigledno, jer je on po funkciji to morao da zna sta pise i imena. Nije smio da ih prosiri dalje.
    Opet je pitanje od koga je dobio izvjestaj. Nisu svi nacelnici postavljeni. Mialim da je samo jedan ili dvojica.
    Opet, ko su bili prethodni sefovi vasa prica o znanju i skolovanju ne pije vodu.
    Jedini je bio Vuk Maras, pulen Jovice Stanisica koji je zasluzan i za njega i za Legiju.
    Sta mislis kolika je razlika u formiranju Legijinih jedinica i Veljovicevih. Veljovic nije ratovao ali je sustina nacina i funkcionisanja ista.
    Boro Vucinic, Dusko Markovic, Jokovic....

  24. #7248
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Ihaaa dje ti ode... do legije si stigao radi vuksicevog dokumenta


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  25. #7249
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Jedan od razloga što mi se sviđa princip dovođenja ljudi sa strane na ministarska mjesta, poput Srzentićke i Spajića, jeste taj što očekujem da donesu sa sobom neki novi princip rukovođenja. Ogroman broj rukovodilaca kod nas rukovođenje doživljava kao protočni bojler odnosno ministar/direktor misli da je dovoljno da prenese naloge podređenima u jednom smjeru i da prenese rezultate nadređenima u drugom smjeru. Zbog toga ogromna većina politilčara i njihovih pulena koji svi zajedno nemaju nikakva praktična znanja ni iskustva objeručke prihvati svaku funkciju bez imalo zadrške i postavljanja pitanja sebi: Da li ja znam išta od ovoga za šta ću da budem odgovoran? Izgovor ne može da bude pa i dpsovci su radili isto jer to nije i ne može biti kriterijum, ako imamo za cilj promjenu sistema. Ako nemamo, kao što df definitivno nema, onda ćemo do daljnjeg biti osuđeni na kadar dps kvaliteta i podobnosti, samo u režiji nekih drugih stranaka.

  26. The Following User Says Thank You to ćepanica For This Useful Post:


  27. #7250
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Ihaaa dje ti ode... do legije si stigao radi vuksicevog dokumenta


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A kad me covjek natjera da moramo da idemo 30 godina unazad sa imenima i ko je dje bio i kako je dosao.
    Kad mi pocnu da pricaju kako su tu sve bili obrazovani kadrovi za bezbjedonosni sektor i kako su to sve obucene velicine bile sa izrazenim odnosom prema drzavi.....
    pa da ga podsjetim malo ko su ti velikani bili.
    Zadnji Perunicic je poznat po izvjestaju iz 97 godine "14 je za Mila, 14 za Momira a Raso se koleba"
    Vratio brata u sluzbu, za kojeg je isti taj NATO insistirao da mora da ode, zajedno sa jos 68 sluzbenika.

Page 290 of 1249 FirstFirst ... 190240280286287288289290291292293294300340390790 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •