Page 264 of 1249 FirstFirst ... 164214254260261262263264265266267268274314364764 ... LastLast
Results 6,576 to 6,600 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #6576
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da je puno, puno gore pokazati slabost u situaciji gdje te jedan tajkun otvoreno ucjenjuje (i to iz cisto politickih motiva, sem ako vjerujes da je ovaj napad zato sto ga je "Maksim uvrijedio"). Sta ce sjutra da ti rade Bokani, Voliji, France i ostali ako ih na ovom primjeru ne naucis pameti? Svi oni znaju da ako pocne da funkcionise Savjet za borbu protiv korupcije njih cekaju ili visoke kazne ili duge robije.
    Po čemu robije firmama koje su na bijeloj listi?
    Maksim je dijete. Vi ovdje na ovaj thread živite u Slobovim devedesetim.

    Ovo je neo-liberalni kapitalizam, braćo. Tajkun ima pravo i glavu da ti osječe i nabije na kolac (figurativno).

  2. #6577
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Ima ona narodna:
    Okinuo muricu da zayebe selo. Bojim se da su po toj poslovici trenutno navidani i vlada i Pejović.

    Viva Maxim. Nomen est omen. Napravi Circus Maximus sa troje od 600 zaposlenih. Nije to jednostavno. Čovjek ima potencijal...

    Rizikujući da budem advokat Pejovića, da mi neko svaki dan šalje inspekcije (slali su mu i prije ovoga) da mi se poslanik vladajuće koalicije mota oko kapije i šalje likove da huška radnike, rekao bi, super poslata mi je poruka o poželjnosti. A komunicirao je i novu vladu da ih pita o čemu se radi niđe odgovora.

    Pretpostavljam nastaviće da posluje sa boksitima, i a sa preradom za koju će uvoziti aluminijum umjesto da se kod nas proizvodi. Na te dvije stvari uvijek ima profit. Reče mi čovjek koji je lično razgledao da mu fabrike liče i uslovi (gdje je to moguće) liče na hotel. Jedne rodica koja radi u jednom hotelu možda par godina prezadovoljna sa uslovima i kaže da je bio ekstremno korektan tokom covida. Tako da nije baš sve crno bijelo. Ali nije naš... JBG

    Edit: nemojte se iznenadit da Maxim možda nije budala već samo želi da za starog tatinog prijatelja Daku preuzme dio kolača. A prijatelji su još od Dakinog upravljanja Željezarom.
    Last edited by Gagarin; 06-03-21 at 06:27.

  3. #6578
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,801
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Pričamo li o državi koja je ustuknula pod nasrtajem ugostitelja u borbi protiv COVID-19?


    Potvrda da nema poreskih dugovanja, 1 zaposleni. Iz daleka je čisto. Za kopanje, treba par mjeseci, sa velikim upitnikom hoćeš li nešto naći.
    Jedno je kupovina, a drugo je kako posluje.
    Kupovina KAP-a nije tema ove komisije. Ne kažem da ne bi trebala da bude i ona odrađena, a biće vjerovatno kontrolom postupka privatizacije, naprotiv napisah gore o tome.
    Ali ako i za to ne nađu neke dokaze da je podmitio nekoga, tu jedino može stečajni upravnik da odgovara zbog načina na koji je prodat KAP i potpisivanje onih 2-3 aneksa. Država će nacionalizovat KAP, njemu vratiti pare koje je platio i uložio.
    Kažem, osim ako ne nađu neke valjane dokaze o korupciji u cijelom poslu.

    Nego... Dok to sve dočekamo, treba iz budžeta u koji se neće slivat pare od izvoza aluminijuma, isplatiti radnike (bumerang populističkih zakona sadašnje pozicije) i nositi još 600 novih nezaposlenih na grbaču + kooperante kojih nije malo.
    A imamo trgovinski deficit ogroman, manjak izvoza od 250 miliona ga ne bi smanjio, naprotiv. A padom GPD bi se i dug povećao debelo preko 100%.

    Zato i predlažem da se odigra boks meč. Dobio si prvu rundu na faktor iznenadjenja. Tajm aut. Konsoliduj se pa uzvrati.
    Izgleda je ministarstvo ekonomskog razvoja peruzelo priču od Maksima. Srećno bilo.
    Imam nekoliko pitanja, čisto da bi meni/nama bilo jasnije?

    Uniprom (firma Veselina Pajovića) je vlasnik zemljišta i imovine, ali nije vlasnik KAP-a?
    KAP je u stečaju (sedam-osam godina) i velika većina (maltene svi) su zaposleni u KAP, ne u Uniprom?
    Uniprom na neki način vrši menadžerski posao za KAP, te tako i koristi radnike zaposlene u KAP-u?
    Uniprom je bijeloj listi poreskih obveznika, no da li je i KAP?
    KAP je državna firma bez imovine (zapravo tu je onaj crveni bazen i još par lokacija), te su svi radnici na tom platnom spisku?
    Da li je Uniprom stečajni upravnik ili je stečajni upravnik napravio ugovor sa Unipromom?


    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  4. #6579
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Cackanje Pejovica u ovom trenutku, na ovaj nacin je potpuno promasena situacija. Mislim da za Maksima i Daku grijesis. Mali ima da popuni velike cipele oca u borbi za radnicka prava. I za sad mu ide lose.
    Ono sto drzava treba da uradi je da konacno rijesi taj spor i preda tu imovinu kako treba. Znam bar 10 nacina kako natjerati Pejovica da "popusti" oko zemljista Lijepe Kate i da ti radnici dobiju svoja prava, sto je ocigledno Maksimu cilj, da izadje iz oceve sjenke.
    Sad da su uslovi bas bajni, ne bi se reklo jer ti radnici nemaju uslove koji ih sleduju, tj dosta je pravne nesigurnosti

    A ove vesove price o neoliberalnoj ekonomiji koje pojedini ponovo pokrecu. Ta prica je teska glupost jer je veso promovisao taj sistem samo kad treba zajebati radnike. Kada ostanu bez novca privilegovani i kad su u pitanju radnici drzavnih i opstinskih sluzbi, onda smo teski komunizam. I vesovim ucenicima nije smetalo da prekrse 100 zakona da se taj komunizam za odredjenu grupu ljudi odrzi.
    Ponekad sam stava da bi sad nad vesovim namjestenicima u upravi trebalo primijeniti njegove recepte neoliberalne ekonomije. Prvo kresanje plata od 40% svim zaposljenim u drzavnoj upravi, a onda najizdrzljivijim otkazi uz otpremnine na mnogo manje plate.
    Neoliberalna ekonomija, jbga brate

  5. #6580
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Probacu ja

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imam nekoliko pitanja, čisto da bi meni/nama bilo jasnije?

    Uniprom (firma Veselina Pajovića) je vlasnik zemljišta i imovine, ali nije vlasnik KAP-a?
    Tacno. U pitanju je Uniprom metali mislim.
    KAP je u stečaju (sedam-osam godina) i velika većina (maltene svi) su zaposleni u KAP, ne u Uniprom?
    Da. Uniprom Metali ima samo jednog zaposljenog
    Uniprom na neki način vrši menadžerski posao za KAP, te tako i koristi radnike zaposlene u KAP-u?
    Ugovor o tehnickoj saradnji kojim se daje pravo unipromu da upravlja imovinom do okoncanja stecajnog postupka. Sa odredjenim beneficijama koje je dobio do rjesenja spora
    Uniprom je bijeloj listi poreskih obveznika, no da li je i KAP?
    Za cio uniprom ne znam, mislim da je pricao o Umiprom Metali. Covjek ima vise firmi koje nisu vezane u holding tipa Vektra
    KAP je državna firma bez imovine (zapravo tu je onaj crveni bazen i još par lokacija), te su svi radnici na tom platnom spisku?
    Da. Ostatak preuzimanja od Deripaske. Oni koji nisu zeljeli da uzmu otpremnine kada je CEAC otisao i firma otisla u stecaj
    Da li je Uniprom stečajni upravnik ili je stečajni upravnik napravio ugovor sa Unipromom?
    Stecajni upravnik je nazivno potpisnik takvog aranzmana, ali mislim da je to uradjeno u saglasnosti sa vladom i njenom odlukom 2013 godine, jer benefite oko plata i povlascene uslove za invesricije nije mogao da dobije od stecajnog upravnika
    Last edited by Hell Raiser; 06-03-21 at 07:41.

  6. #6581
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ako misli da bude uspješan u borbi za prava radnika kao što mu je bio otac, slobodno neka ne pokušava da popuni njegove cipele pošto se ti radnici neće najesti od njegove borbe, a on lično će da mlati dobre pare isto kao otac što mu je mlatio dobre pare. Prvo kao profesionalni sindikalac a kasnije kao poslanik. Radnici koje je zastupao nisu prošli dobro.

  7. #6582
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ako misli da bude uspješan u borbi za prava radnika kao što mu je bio otac, slobodno neka ne pokušava da popuni njegove cipele pošto se ti radnici neće najesti od njegove borbe, a on lično će da mlati dobre pare isto kao otac što mu je mlatio dobre pare. Prvo kao profesionalni sindikalac a kasnije kao poslanik. Radnici koje je zastupao nisu prošli dobro.
    Izjednacavati borbu Janka Vucinica i kako su prosli radnici je u najmanju ruku licemjerno. Jedan od njegovih saboraca je konacno dobio pravdu za slucaj koji mu je DPS privredni sud odrezao. Da covjek plati 90 000 eura sudskih troskova. Drugim rijecima, pojedinima u CG obraz ne smeta previse da skoro pa fizicki uniste porodice ljudi koji su se bunili. Toliko o tome kako je sad lose. Da je isto, Pejovic bi sad sjedio u zatvoru sa privremeno blokiranom imovinom dok ne propadne. Jer bi Katana sad izvidjao narednih 6 godina uz blokirana sredstva.
    Nije da to nismo gledali
    Last edited by Hell Raiser; 06-03-21 at 07:48.

  8. #6583
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Pa čime se ocjenjuje kako se borio za prava radnika nego time kako su radnici prošli? On kako je prošao je posebna priča pa i to može da kaže pojedine stvari. Uporedi kako je prošla nlb banka sa predsjednikom njihovog sindikata na tim istim sudovima. U pitanju je isplaćivanje plata ispod nivoa koji je definisan kolektivnim ugovorom.

  9. #6584
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Da je isto, Pejovic bi sad sjedio u zatvoru sa privremeno blokiranom imovinom dok ne propadne. Jer bi Katana sad izvidjao narednih 6 godina uz blokirana sredstva.
    Nije da to nismo gledali
    I na kraju ako mu ne nađeš ništa za 6 godina, 6x200 Mln prihoda fino na parnicu. Pa ovdje sve izgubiš, pa mu u Strazbur daju pola.
    Kips dobio 5 Mln jer nije Mugi dao da gradi. Napravio na drugo mjesto i razradio posao. Ali nema veze. Bez pljenidbe imovine ili nečeg drugog. Easy money. Živio Strazbur.
    Ah da, Mugija boli tuki, ne plaća iz svog džepa. Tako neće ni oni koji evenutalno naprave sada haos. Platiće građani, a oni biti slavni broci protiv tajkuna i provozat se na tome par izbora.

  10. #6585
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    I na kraju ako mu ne nađeš ništa za 6 godina, 6x200 Mln prihoda fino na parnicu. Pa ovdje sve izgubiš, pa mu u Strazbur daju pola.
    Kips dobio 5 Mln jer nije Mugi dao da gradi. Napravio na drugo mjesto i razradio posao. Ali nema veze. Bez pljenidbe imovine ili nečeg drugog. Easy money. Živio Strazbur.
    Ah da, Mugija boli tuki, ne plaća iz svog džepa. Tako neće ni oni koji evenutalno naprave sada haos. Platiće građani, a oni biti slavni broci protiv tajkuna i provozat se na tome par izbora.
    Pocera li katana Atlas banku u stecaj, ojadi gomilu naroda za pare, prekrsise li iz CBCG zakone o moratorijumu. Katana uze 60 miliona i nikad ne dokaza da je to utaja poreza. Ostalo bez posla 250 ljudi sa malo vecim platama nego u KAP, a mislim da je 12 miliona eura firmi i pojedinaca otislo u dim. Niko ni ne zna koliko ih je. Pa se nwsro ne sjecam plakanja za tim ljudima ovdje na forumu. A sad se place za Pejovicem.
    Nedje bih rekao da vam je zao samo onih koji su i dalje finansijeri crnih fondova DPS za izbore.
    A tako se moze reci da u stvari placete za povratkom rezima koji je radio stvari protiv kojih se deklarativno zalazete ovdje.
    Znas li koliko je do strazbura. Kad se iscrpe sve moguce istance pravne u CG.
    Pa ti katana izvidja jedno 6 ili 7 godina, pa sudjenje jedno 10 dok ne dodjes do tog strazbura.
    Ne lipsi magarce do zelene trave. Ti kao da mozes da pokucas tamo "evo ja dosao" ili u Pejovicevom slucaju da nogom vrata otvoris

  11. #6586
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Pa i Duško Knežević je bio finansijer dps-a. Nije ti dobro poređenje kad je "plakanje" za finansijerima dps-a u pitanju.

  12. #6587
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Imam nekoliko pitanja, čisto da bi meni/nama bilo jasnije?
    Hell Raiser je već odgovorio pa da dopunim ono što ja znam, moguće da griješim ali po mojim saznanjima odgovori su sljedeći:

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Uniprom (firma Veselina Pajovića) je vlasnik zemljišta i imovine, ali nije vlasnik KAP-a?
    Stečajni upravnik KAP-a Veselin Perišić i vlasnik nikšićke kompanije Uniprom Veselin Pejović potpisali su danas ugovor o prodaji imovine podgoričkog Kombinata aluminijuma u stečaju, koji omogućava Unipromu da od 1. jula zvanično preuzme fabriku.
    Prvobitni biznis plan Uniproma predviđao je ulaganja od 76 miliona do 2018, od čega već ove 20 miliona u remont ćelija Elektrolize i šest miliona u Fabriku glinice koja ne radi od 2009. KAP, koji duguje oko 360 miliona, u stečaju je od jula 2013.
    Od ukupne površine 265 hektara, Uniprom je kupio samo 170 hektara, tačnije 1.730.000 metara kvadratnih”, objašnjava Pejović. Ostala površina pripada fabrikama Prerada i Kovačnica kao i bazenima crvenog muljasa kojom Uniprom nema nikakve veze.
    Ne znam šta podrazumijevaš da je vlasnik zemljišta i imovine ali nije vlasnik KAP-a ali je svakako vlasnik onoga najbitnijeg Elektrolize i farbike glinice. I rudnika Boksita. A to odvojeno ne funkcioniše, kao ni TE Pljevlja i Rudnik uglja.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    KAP je u stečaju (sedam-osam godina) i velika većina (maltene svi) su zaposleni u KAP, ne u Uniprom?
    Da. On ih "rentira" od KAP u stečaju.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Uniprom na neki način vrši menadžerski posao za KAP, te tako i koristi radnike zaposlene u KAP-u?
    Da. Koliko čuh u prilogu na TV vijesti to je posljedica nakaradnog zakonskog rješenja koje su i sudovi potvrdili pa im daje plate ali ne plaća doprinose.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Uniprom je bijeloj listi poreskih obveznika, no da li je i KAP?
    Uniprom je na bieloj listi sad pogledah. KAP je u stečaju i samim tim ne može biti na bijeloj listi.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    KAP je državna firma bez imovine (zapravo tu je onaj crveni bazen i još par lokacija), te su svi radnici na tom platnom spisku?
    Crveni mulj je čini mi se neke firme WEG iz Berana. Radnici koji nisu "rentirani" Unipromu su na biro po automatizmu proglavašanjem stečaja.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Da li je Uniprom stečajni upravnik ili je stečajni upravnik napravio ugovor sa Unipromom?
    Sent from my moto e5 using Tapatalk[/QUOTE]
    Nije Uniprom stečajni upravnik.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #6588
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pocera li katana Atlas banku u stecaj, ojadi gomilu naroda za pare, prekrsise li iz CBCG zakone o moratorijumu. Katana uze 60 miliona i nikad ne dokaza da je to utaja poreza. Ostalo bez posla 250 ljudi sa malo vecim platama nego u KAP, a mislim da je 12 miliona eura firmi i pojedinaca otislo u dim. Niko ni ne zna koliko ih je. Pa se nwsro ne sjecam plakanja za tim ljudima ovdje na forumu. A sad se place za Pejovicem.
    Nedje bih rekao da vam je zao samo onih koji su i dalje finansijeri crnih fondova DPS za izbore.
    A tako se moze reci da u stvari placete za povratkom rezima koji je radio stvari protiv kojih se deklarativno zalazete ovdje.
    Znas li koliko je do strazbura. Kad se iscrpe sve moguce istance pravne u CG.
    Pa ti katana izvidja jedno 6 ili 7 godina, pa sudjenje jedno 10 dok ne dodjes do tog strazbura.
    Ne lipsi magarce do zelene trave. Ti kao da mozes da pokucas tamo "evo ja dosao" ili u Pejovicevom slucaju da nogom vrata otvoris
    Katana nije poćera Atlas banku u stečaj nego CBCG. ista je bila na klocne i komat vremena prije Katane i zrela za stečaj.
    Takođe, ćemo da vidimo koliko će da nas to košta. Dikej za sada traži milijardu.
    Od jahanja Kipsa do keša iz Strazbura je 10-15 godina. Još sa zateznim kamatama, milina. Prečica je ako je osnivač crnogorske firme iz neke zemlje sa kojom imamo sporazum o zaštiti ulaganja, npr Kipar, tada odma ide arbitraža, preskačeš crnogorske sudove.
    Atlas grupa vjerovatno, bio CEAC za KAP koji je izgubio su ili sa Kpra ili imaju osnivača sa Kipra.
    Last edited by Gagarin; 06-03-21 at 08:32.

  14. #6589
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da je puno, puno gore pokazati slabost u situaciji gdje te jedan tajkun otvoreno ucjenjuje (i to iz cisto politickih motiva, sem ako vjerujes da je ovaj napad zato sto ga je "Maksim uvrijedio"). Sta ce sjutra da ti rade Bokani, Voliji, France i ostali ako ih na ovom primjeru ne naucis pameti? Svi oni znaju da ako pocne da funkcionise Savjet za borbu protiv korupcije njih cekaju ili visoke kazne ili duge robije.
    SKOJ niko ne govori da treba te biznismene puštit da se iživljavaju nad radnicima i državom do iznemoglosti. Govorimo o tome da sad nije momenat da demonsrtiraš moć države nad kompanijom koja ti je u konačnom 10% GDP-a iz 2019 godine. Aj odgovori ako ti nije problem odabirom opcije bez dopisivanja:

    U ovom ternutku najbolja opcija je:

    a) Razvaliti Uniprom i ostaviti 600 radnika bez plate i ko zna koliko kooperanata, i uništiću 10% GDP-a kako bih demonstrirao da država neće pokazivati slabost.
    b) Primiriću se dok se ekonomija ne oporavi od pandemije, sakupljaću dokaze dok imam socijalni mir viška, i onda ću krenuti u napad.

    Moj odabir ti ne moram govoriti, ali me zanima tvoj. Poštovaću koji god da je, samo me zanima što biraš.

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Ako misli da bude uspješan u borbi za prava radnika kao što mu je bio otac, slobodno neka ne pokušava da popuni njegove cipele pošto se ti radnici neće najesti od njegove borbe, a on lično će da mlati dobre pare isto kao otac što mu je mlatio dobre pare. Prvo kao profesionalni sindikalac a kasnije kao poslanik. Radnici koje je zastupao nisu prošli dobro.
    Radnici Željezare i KAP, koji su shodno lex spexialisu koji je gurao Vučinić, se ne bi složili sa tobom.
    Koliko god ja pričao da je populistički taj zakon bio, iz ugla radnika tih preduzeća je odličan. I na tome radnici ovih firmi treba da budu zahvalni samo i isključivo Janku Vučiniću.
    Sviđalo se to nekome ili ne.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #6590
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Katana nije poćera Atlas banku u stečaj nego CBCG. ista je bila na klocne i komat vremena prije Katane i zrela za stečaj.
    Takođe, ćemo da vidimo koliko će da nas to košta. Dikej za sada traži milijardu.
    Od jahanja Kipsa do keša iz Strazbura je 10-15 godina. Još sa zateznim kamatama, milina. Prečica je ako je osnivač crnogorske firme iz neke zemlje sa kojom imamo sporazum o zaštiti ulaganja, npr Kipar, tada odma ide arbitraža, preskačeš crnogorske sudove.
    Atlas grupa vjerovatno, bio CEAC za KAP koji je izgubio su ili sa Kpra ili imaju osnivača sa Kipra.
    Ovo se semantikom bavimo. Nije nego. Katana je blokirao 60 miliona i 22 miliona na racunu sto je dovelo do toga da CBCG zatvori banku. Nije to bilo prije 100 godina pa da ne znamo redosljed dogadjaja
    To je isto kao da ja ustvrdim da je PU zatvorila Montenegro airlines uzimanjem para sa racuna.

  16. #6591
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ovo se semantikom bavimo. Nije nego. Katana je blokirao 60 miliona i 22 miliona na racunu sto je dovelo do toga da CBCG zatvori banku. Nije to bilo prije 100 godina pa da ne znamo redosljed dogadjaja
    To je isto kao da ja ustvrdim da je PU zatvorila Montenegro airlines uzimanjem para sa racuna.
    Atlas banka bi pukla bez Katane mozda par mjeseci kasnije. Svakaoo je bila nesolvetna sa sprdnjom od kapitalne adekvatnsti, koja ne da nije bila 10%+ nego ispod nule ponekad. Uvedene mjere CBCG trebale su se primjenit jos 2016.
    I posle sve druge banke budu uzjahane da razne nacine kako bi Zugic spasio reputaciju sto nije ima cojones da zatvori Atlas kad je trebalo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  17. #6592
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,811
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,033
    Thanked in
    1,798 Posts

    Default

    КАП први пут, можда чак и од свог оснивања, није на некој врсти помоћи од стране државе.Редовно се измирују порези и доприноси, редовно лијежу плате радницима, редовно се плаћа добављачима, прије свега ЕПЦГ, покренуто је неколико погона прераде.

    Не бих ја ту ништа дирао, нити много филозофирао.Под условом да то није потемкиново село, а што је лако утврдити и што Влада треба да утврди, сви треба да се захвалимо Пејовићу што је спасио умирућу црногорску индустрију, и што је извео алуминијумаску индустрију на зелену грану.Више је урадио за ЦГ но сви министри и претходни и садашњи.

    Ситнице типа, јесу ли радници требали добити који дан више одмора, или слично, решавати у ходу и без тензија.Што се Троцког јуниора тиче, мислим да прво треба да изгради неки кредибилитет, односно да нешто направи у животу па би му и ријечи имале неку тежину.

    Овдје нема будућности без индустрије.Тачка.
    Last edited by BAR; 06-03-21 at 09:54.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to BAR For This Useful Post:


  19. #6593
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Slazem se. Samo nije bas da je ista situacija. Ne ulazeci u pricu oko toga kako je dobio KAP, opet ta prica o radnicima nije bas toliko crno bijela.
    Sta bi drzava trebala da uradi, je da malo zazmuri na 8 godina, rijesi problem stecaja i da pravo ljudima da imaju istu pravnu sigurnost kao i ostali zaposljeni.
    Ovako je lagodna pozicija sa malo rizika po Pejovica, sto ga postavlja u generalno lagodniji polozaj nego ostale privrednike

  20. #6594
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Atlas banka bi pukla bez Katane mozda par mjeseci kasnije. Svakaoo je bila nesolvetna sa sprdnjom od kapitalne adekvatnsti, koja ne da nije bila 10%+ nego ispod nule ponekad. Uvedene mjere CBCG trebale su se primjenit jos 2016.
    I posle sve druge banke budu uzjahane da razne nacine kako bi Zugic spasio reputaciju sto nije ima cojones da zatvori Atlas kad je trebalo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    De de, sad. Koliko bi dugo trajalo i kada je trebalo je jedna stvar, a sta se desilo potpuno druga.
    Da iskoristim tvoju cesto promovisanu logiku, sta je bilo i sta je moglo da se desi je jedno. Ono kako se rijesilo je potpuno izolovano od toga.
    Malo ti logika od slucaja do slucaja, zavisi sta pokusavas da odbranis ovdje.
    Sa takvim rastezanjem logike se na ovom forumu ima dosta iskustva. Nije da si prvi

  21. #6595
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Kad vidim kako se piše ovuda, sudi presuđuje, određuje ko za šta treba u zatvor...
    Sve dokazano, utvrđeno, pouzdano...
    Ovamo ovo, onamo ono, oduzimat imovine, tovarit odštete, naknade, prevare, zatvori, dugogodišnje robije...
    Hm, uzgred, Voliju je Evropska banka za obnovu i razvoj jedan od bitnijih akcionara, koga ćete od njih u prdekanu...
    Odjednom ipak može ODT i bez SDT, bitno je da oganj ognji...

    Svega mi, kad gledam kako najglasniji dio foruma to doživljava, imam utisak da ovo nije vlada, no kaznena ekspedicija.
    No aj, to mi je nekako i simpatično. Muka je što najveći dio vladajuće kaste to isto misli. I radi.

    p.s.
    prije no što sve pohapsimo i osudimo, oćemo li imat koga u ANB i OBD?
    mada, što jes jes, nije to ni bitno.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  22. #6596
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,996
    Thanked in
    1,934 Posts

    Default

    http://rtcg.me/vijesti/ekonomija/312...-za-plate.html

    Naslijedjeni pozar koji treba gasiti.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  23. #6597
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    I, preciznosti radi, uz temu- nije baš tek tako vlasnik zemljišta. Skoro osam godina je trajalo prevođenje iz korišćenja u svojinu, što je inače prilično regularan, standardan proces.
    Ali u ovom slučaju, uz zilion otvorenih sporova.
    Uz privredne sporove, to je osnovni i ključni razlog abnormalnog trajanja stečaja.
    Šta god vi mislili o tome, i koliko god lijepo zvučali mjesečni porezi i doprinosi na 600 dohodaka, ođe se radi o takvim ciframa da je to smiješna kategorija u ukupnoj računici.
    I stečaj ođe nikome ne donosi korist.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  24. #6598
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,633
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-spajic-bratic

    država pred potpunim zaključavanjem, svakog dana po 500 zaraženih, preko 200 preminulih za mjesec dana i premijer vodi delegaciju na masovni skup u drugu državu. sve to posle onoga u nedelju i izvinjenja od prije par dana. ovako se ne ponaša premijer države

    Тapatalk
    Last edited by outline; 06-03-21 at 10:34.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. The Following 4 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  26. #6599
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    I, preciznosti radi, uz temu- nije baš tek tako vlasnik zemljišta. Skoro osam godina je trajalo prevođenje iz korišćenja u svojinu, što je inače prilično regularan, standardan proces.
    Ali u ovom slučaju, uz zilion otvorenih sporova.
    Uz privredne sporove, to je osnovni i ključni razlog abnormalnog trajanja stečaja.
    Šta god vi mislili o tome, i koliko god lijepo zvučali mjesečni porezi i doprinosi na 600 dohodaka, ođe se radi o takvim ciframa da je to smiješna kategorija u ukupnoj računici.
    I stečaj ođe nikome ne donosi korist.
    I znaci sad kad ce biti svojina ode manjina

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  27. #6600
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    SKOJ niko ne govori da treba te biznismene puštit da se iživljavaju nad radnicima i državom do iznemoglosti. Govorimo o tome da sad nije momenat da demonsrtiraš moć države nad kompanijom koja ti je u konačnom 10% GDP-a iz 2019 godine. Aj odgovori ako ti nije problem odabirom opcije bez dopisivanja:

    U ovom ternutku najbolja opcija je:

    a) Razvaliti Uniprom i ostaviti 600 radnika bez plate i ko zna koliko kooperanata, i uništiću 10% GDP-a kako bih demonstrirao da država neće pokazivati slabost.
    b) Primiriću se dok se ekonomija ne oporavi od pandemije, sakupljaću dokaze dok imam socijalni mir viška, i onda ću krenuti u napad.

    Moj odabir ti ne moram govoriti, ali me zanima tvoj. Poštovaću koji god da je, samo me zanima što biraš.



    ...
    Ja sam aspolutno za opciju a), iz vise razloga. Izmedju ostalog jer mislim da su privrednici nizi prioritet za koruptivnu kontrolu od politicara, jer tesko da si mogao da vodis u ovom sistemu firmu pod konac.

    U ovom specificnom slucaju vazno je prepozanti ko je koga napao. Vlada nije udarila na Pejovica vec obrnuto. Dosao je on u Skupstinu da vice (!) na poslanike i prijeti da ce on, po cijenu vlastitih gubitaka, nanijeti stetu budzetu od 10 miliona (!!). Onda daje vladi do cetvrka (!!!) da formira komisiju inace pa opet niz prijetnji.

    O cemu se radi ovdje? Ako si odlucio da ne diras tajkune zasad znaci li to da mogu da prijete u Skupstini i javno ucjenjuju vladu?

    Po meni od Pejovića se mora napraviti primjer. Sve po zakonu, kontrole i blokade, pa ako bude kako treba svaka cast, ako ne bude onda najstrozije zakonske kazne bez ikakvog nudjenja dogovora ili pomilovanja.

    Jer ako tajkuni steknu utisak da se ovako silom i prijetnjama resavaju problemi sa skupstinom i vladom onda smo nastradali.

Page 264 of 1249 FirstFirst ... 164214254260261262263264265266267268274314364764 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •