Page 164 of 1249 FirstFirst ... 641141541601611621631641651661671681742142646641164 ... LastLast
Results 4,076 to 4,100 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #4076
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,659
    Thanks Thanks Given 
    570
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Eto vidjecemo. Iz mojih iskustava takvi razgovori sa nasim politicarima idu bas tesko, jer prvo treba covjek da prihvati cinjenicu da nije sveopsti genije, niti epski govornik, pa onda da prihvati da neko drugi to zna bolje od njega. Onda treba vremena i energije odvojiti da se poradi na tom pristupu. Sve to DPS nikad nije htio da radi uprkos desetina PR timova koji su im dovodjeni.




    Ima Zdravko dosta planova za obrazovanje i sa njima usi oglodje svakome ko ga pusti. Mislim da to i jeste dio problema jer premijer ne bi trebalo toliko da se bavi necim sto je dio mandata jednog od njegovih ministarstava. Ali 'ajde, bolje imati strasti za nesto nego plutati kroz mandat samo grabeci Majbahe za sebe i Luj Vitone za kcerku.
    Je li postojala mogućnost da premijer bude istovremeno i ministar prosvjete ili VD jer je mogao ministarki omaliti makar jedan resor? Iz ovoga što pričaš za planove u prosvjeti ispašće da će se premijer baviti primarno prosvjetom/obrazovanjem. Upada u oči da nije bilo njegovih izjava o MA, o hapšenjima npr ali o štrajku prosvjetara je baš zapjenio...

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  2. #4077
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ovo je zastidje..milan nikolic je brat mog druga iz nk,coek koji je operisan od politike,niksica,crne gore...Dosa za bozic da vidi familiju u nk i vratio se za 2 dana za bg.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Nisam navikao od cdm-a da nešto ljudski objavljuje...ja njih ne čitam nikad

  3. #4078
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    A posto je Zdravko iz te branse on najbolje zna kakve su fukare tamo tj stanje i situaciju...

    Kako je cudno ovo otkad se nema macke da kolo vodi svi ka da se probudise iz nekog dubokog sna pa standardi,povecanje plata, strajkovi cush strajkovi u Crnoj Gori zemlji malih preduzetnika

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  4. #4079
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Viđi, ako ima dobru viziju, nije na odmet da usmjerava ministarstvo...
    Nije mu losa vizija obrazovanja, i impresivno je koliko relativno star covjek zeli tu da se oslanja na moderne tehnologije (obicno kukaju kako je sve bilo bolje u njihovo vrijeme). Samo mislim da treba malo da kontrolise tu svoju pasiju.

  5. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  6. #4080
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Aj ne sprdaj se kakva finska coece ovo je balkan odje , svi ti profesori dobili su stanove, profesorske zgrade, neki beskamatne kredite... svakome je krivi dio i meni je krivi dio sto ne mogu kupit stan za 500 eura po kvadratu

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    E da su dobili samo jedan...Kupio ih je Milo sa par placeva pride. Neki su imali već stan, a za đecu ganjali drugi , pa znam neke što su od poštovalaca Raša Karadžića preko noći postali poštovaoci lovćenakih straža, komita i sl...sve je interes i svako je imao cijenu

  7. #4081
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Je li postojala mogućnost da premijer bude istovremeno i ministar prosvjete ili VD jer je mogao ministarki omaliti makar jedan resor? Iz ovoga što pričaš za planove u prosvjeti ispašće da će se premijer baviti primarno prosvjetom/obrazovanjem. Upada u oči da nije bilo njegovih izjava o MA, o hapšenjima npr ali o štrajku prosvjetara je baš zapjenio...
    Ne znam, nisam upucen u detalje njihovih dogovora oko strukture vlade. Znam da je Bratickoj reforma obrazovanja takodje prioritet (sto meni, iskreno, na njenom mjestu ne bi bila, iz cisto sebicnih politickih razloga, jer ces pozitivne rezultate da vidis za 10ak godina). Vjerovatno premijer i Braticka pricaju o tome vec godinama, pa sad namjeravaju zajedno da sprovode. Pozitivna strana toga je sto nece faliti para iz budzeta za reformu obrazovanja.

  8. #4082
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Sve sto je premijer rekao onom prilom je 1000% tacno. Nego se bojim da ga ljudi optuzuju a da nisu ni poslusali sto je rekao, po ustaljenom obicaju. Informisete se na pogresnim medijima.
    Premijerova ideja da promijenimo onu latinsku "u zdravom tijelu zdrav duh" u obratno "u zdravom duhu, zdravo tijelo". Bila je netačna koju hiljadu godina, ali naš premijer je konačno to razotkrio. No, što bi Booksovci rekli, "što ćemo onda sa Stivenom Hokingom"
    Eto koliko da ne bude 1000% tačno.

  9. #4083
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Premijerova ideja da promijenimo onu latinsku "u zdravom tijelu zdrav duh" u obratno "u zdravom duhu, zdravo tijelo". Bila je netačna koju hiljadu godina, ali naš premijer je konačno to razotkrio. No, što bi Booksovci rekli, "što ćemo onda sa Stivenom Hokingom"
    Eto koliko da ne bude 1000% tačno.
    A jbg, nije ona bila tačna nikad. Koliko je razbacanih momaka koji su svaštočine. Meni je, makar, bilo jasno šta Zdravko hoće da kaže - da zapostavljamo duh kod djece. A to je istina, i mislim da plaćamo cijenu toga što nam je 30 godina vladao loš đak i loš student bez ikakve intelektualne radoznlaosti i širine.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  11. #4084
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,322
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    U Finskoj je prosjecna plata profesora oko 8.000$. Kolika je u CG? Mozda 1.000? Profesorima treba dati platu da mogu od nje kupiti stan. A ne da im se poklanjaju stanovi.

    Dugo sam zivio van CG, u raznim zemljama. Nesto nijesam cuo da se bilo dje nekome daju stanovi u vlasnistvo.
    Slazem se, al' ne samo njima vec svima. Ono sa cime se ne slazem jeste dizanje bilo koje profesije/zvanja u nebesa a ostavljanje drugih "po strani".
    Svi mi na neki nacin imamo svoje muke i probleme, nije samo prosvjeta u problemima...

    Neka se ide u tom pravcu da svima skace standard pa ce isto tako skakati i onima u prosvjeti, zdravstvu ili kojoj god drugoj grani.

    A sto se tice FIN prosjvete neka budemo na 10% njihovog nivoa za 10 godina i bio bi napravljen veliki pomak.

  12. #4085
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Premijerova ideja da promijenimo onu latinsku "u zdravom tijelu zdrav duh" u obratno "u zdravom duhu, zdravo tijelo". Bila je netačna koju hiljadu godina, ali naš premijer je konačno to razotkrio. No, što bi Booksovci rekli, "što ćemo onda sa Stivenom Hokingom"
    Eto koliko da ne bude 1000% tačno.
    Ko kaze da je Stivenu zdrav duh bio? To sto je bio genijalac ne mora nista da znaci, mogao je imati zatrovan duh do srzi...

    Ali, kako god, zanima me je li premijer jednom rijecju obezvrijedio smisao prvobitne izreke? Mogu biti tacne obje i zasto bi jedna iskljucivala drugu?

    U svakom slucaju, ovo je sve potvrda da nam je drustvo generalno u k*rcu, cim se desetine strana ispisale o tome kako je on lupio sakom o sto i kako je povisio ton. Jao, zamisli blamaze...
    Ono sto je stravicna i surova istina koja bi trebalo da je hajlajt tog njegovog istupa je da PARA NEMA! To je ono sto je tragicno, sto je ziva istina i sto sve nas treba da brine. Mogu prosvetari da strajkuju i prijete strajkom, ali to ne mijenja cinjenicu da para za povecanje plata NEMA! Ali ajmo o tome da li je premijer za koji decibel bio glasniji od bontonskog standarda i da li je imao skrstene prste, njezno se ceskajuci po nosu povremeno.. ili je lupi sakom o sto.. ajmo....


  13. #4086
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    A jbg, nije ona bila tačna nikad. Koliko je razbacanih momaka koji su svaštočine. Meni je, makar, bilo jasno šta Zdravko hoće da kaže - da zapostavljamo duh kod djece. A to je istina, i mislim da plaćamo cijenu toga što nam je 30 godina vladao loš đak i loš student bez ikakve intelektualne radoznlaosti i širine.
    Biće da su u univerziteti u USA kojih je 70-ak u 100 najboljih maloumni pa onako forsiraju sportske sekcije. I koledži i srednje škole. Pa se ljudi iz cijelog svijeta tamo grabaju da upišu i slome velike pare jer to ništa ne valja.

  14. #4087
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Samo cu citirati Dritana, dovoljno je:

    "IQ 86 u prosjeku rasturi ovu zemlju"
    Pamet je jedina stvar čijom su podjelom svi zadovoljni.

  15. #4088
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Nije isto reći nema para za povećanje plate i ako budete štrajkovali smanjiću vam plate. Kome god da se obratio. Ako se obratio samo direktorima za koje smatra da su partijski vojnici koji krše zakon agitujući za dps ili su nesposobni, onda nema šta da im smanjuje plate nego neka ih smijeni.

  16. #4089
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ovo je zastidje..milan nikolic je brat mog druga iz nk,coek koji je operisan od politike,niksica,crne gore...Dosa za bozic da vidi familiju u nk i vratio se za 2 dana za bg.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Sta li ga preporuci tako "operisanog" i kako dodje do pozicije generalnog sekretara AMSS i kakve ima veze sa MUP Srbija?

  17. #4090
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ovo je zastidje..milan nikolic je brat mog druga iz nk,coek koji je operisan od politike,niksica,crne gore...Dosa za bozic da vidi familiju u nk i vratio se za 2 dana za bg.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

    Svi ovi apolitični došli da vide staru majku. Uključujući i Dodikovog sina? Vidi sliku...

    https://www.portalanalitika.me/clana...icu-siju-strah

  18. #4091
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,698
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Sta li ga preporuci tako "operisanog" i kako dodje do pozicije generalnog sekretara AMSS i kakve ima veze sa MUP Srbija?
    15 godina zivi tamo min,zaposlio ga je pokojni kum ubijen u kancelariji prije par godina...Sa mupom rs ima veze kolko li ja i ti.
    Pusti tu pricu leba ti...
    Za ostale je sve moguce,komentarisem samo njega konkretno.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  19. #4092
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Nije isto reći nema para za povećanje plate i ako budete štrajkovali smanjiću vam plate. Kome god da se obratio. Ako se obratio samo direktorima za koje smatra da su partijski vojnici koji krše zakon agitujući za dps ili su nesposobni, onda nema šta da im smanjuje plate nego neka ih smijeni.
    Pošteno im je rekao. Ne znam čemu drama.
    Štrajk je pravo radnika,ali tokom štrajka zaposleni nemaju prava na zaradu sem onih koji su tokom štrajka dužni da obezbede neki minimum rada.
    Prosvetari spadaju u tu grupu. Njima se tokom štrajka isplaćuje zarada srazmerna tom minimumu rada. A to je obično oko 30 posto manja zarada.
    Tako je bilo i u Srbiji pre 5-6 godina kad su prosvetari štrajkovali. Za 33 posto im je umanjena plata taj mesec.
    Last edited by Dača; 24-01-21 at 18:23.

  20. #4093
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Jasno je da nije na to mislio. Ko je još čuo prijetnju ako budete štrajkovali, po zakonu ste obavezni da obezbijedite minimum radnog procesa i u skladu sa smanjenim obimom posla primićete umanjenu platu, što je definisano zakonom.

  21. #4094
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Jasno je da nije na to mislio. Ko je još čuo prijetnju ako budete štrajkovali, po zakonu ste obavezni da obezbijedite minimum radnog procesa i u skladu sa smanjenim obimom posla primićete umanjenu platu, što je definisano zakonom.
    Ja sam tako razumeo, iako nije tako doslovce rekao.
    Ko hoće da čuje pretnju, verovatno ju je i čuo.

  22. #4095
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Onda si jedini koji je tako razumio, uključujući i Krivokapićeve podržavaoce.

  23. #4096
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG, CG; NS, RS
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Jasno je da nije na to mislio. Ko je još čuo prijetnju ako budete štrajkovali, po zakonu ste obavezni da obezbijedite minimum radnog procesa i u skladu sa smanjenim obimom posla primićete umanjenu platu, što je definisano zakonom.
    Ima samo jedan problem... Nema nidje definicije sta je minimum procesa rada u prosvjeti, kao i u zdravstvu. Hoce li drzati casove 5-15 minuta pa onda pola sata strajka!? Ili oce li doktor operisati pacijenta 15 minuta pa pola sata strajka... Tu su zdravstvo i prosvjeta u vrlo losoj poziciji. U sustini se u prosvjeti svede da mogu da strajkuju za vrijeme odmora.

    Dodao bi samo jos jednu stvar koju nisam vidio da je iko primjetio, a pomenuli su mi ljudi koji su prisustvovali njegovim predavanjima, mozda ima jos neki od njegovih studenata da potvrdi...
    Covjek je profesor i navikao je da grana rukama i lupka od sto dok drzi predavanje... Ni prvi ni poslednji profesor koji to radi... To sto je govornica sva klimava i ima 5 mikrofona pa izgleda ko da hoce da je polomi i glasno se cuje da lupa je preuvelicalo cijelu pricu...
    Last edited by SCHUMACHER; 24-01-21 at 19:04. Reason: .......
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

  24. The Following User Says Thank You to SCHUMACHER For This Useful Post:


  25. #4097
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Onda si jedini koji je tako razumio, uključujući i Krivokapićeve podržavaoce.
    Ja sam čuo da se uprkos pada budžeta od 30% vlada trudi da ne smanjuje platu državnoj administraciji 30%. Ako budu štrajkovali (a posebno jer je štrajk očigledno politički motivisan) onda nema razloga zašto ljudi koji ne rade ne bi taj teret podijelili sa ljudima iz privatnog sektora koji rade i trpe pad plata i otpuštanja.

  26. #4098
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja sam čuo da se uprkos pada budžeta od 30% vlada trudi da ne smanjuje platu državnoj administraciji 30%. Ako budu štrajkovali (a posebno jer je štrajk očigledno politički motivisan) onda nema razloga zašto ljudi koji ne rade ne bi taj teret podijelili sa ljudima iz privatnog sektora koji rade i trpe pad plata i otpuštanja.
    kako je to ocigledno politicki motivisan, jer traze svoja prava?
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  27. #4099
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SCHUMACHER View Post
    Ima samo jedan problem... Nema nidje definicije sta je minimum procesa rada u prosvjeti, kao i u zdravstvu. Hoce li drzati casove 5-15 minuta pa onda pola sata strajka!? Ili oce li doktor operisati pacijenta 15 minuta pa pola sata strajka... Tu su zdravstvo i prosvjeta u vrlo losoj poziciji. U sustini se u prosvjeti svede da mogu da strajkuju za vrijeme odmora.
    Nije mi bila namjera da zalazim u te detalje, samo sam rekao da sam siguran da izjava "nećete nas ucjenjivati, ako budete štrajkovali smanjiću vam platu 30%" nije bila odraz njegovog promišljanja o minimumu procesa rada, zakonskim mogućnostima za umanjenje zarade za vrijeme štrajka, umanjenom budžetu i slično.

  28. #4100
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG, CG; NS, RS
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Nije mi bila namjera da zalazim u te detalje, samo sam rekao da sam siguran da izjava "nećete nas ucjenjivati, ako budete štrajkovali smanjiću vam platu 30%" nije bila odraz njegovog promišljanja o minimumu procesa rada, zakonskim mogućnostima za umanjenje zarade za vrijeme štrajka, umanjenom budžetu i slično.
    Slazem se.

    Izjava je direktno upucena DPS direktorima koji su bili jedini pozvani na "razgovor" i koji su pominjali strajk. Sad odjednom kad je nova Vlada tu, a dje su bili zadnjih godinu dana, i tad je korona bila.
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

Page 164 of 1249 FirstFirst ... 641141541601611621631641651661671681742142646641164 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •