Page 214 of 1249 FirstFirst ... 1141642042102112122132142152162172182242643147141214 ... LastLast
Results 5,326 to 5,350 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #5326
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    68
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    37
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Miješaš taktičku prednost u ovom pitanju zakona sa strateški lošom situacijom Fronta. Oslanjanje na Vučića njih osuđuje na trajnu marginalizaciju na CG političkoj sceni.

    Sad imaju 32% i to je broj koji nikad više takvim pristupom ne mogu dobiti. Ako obore vladu mogu se nadati da dobiju nekih 20 od tih 32%, možda 25% sa prebjezima iz DPS. Koalicioni kapacitet im je očajan, niko neće sa njima. Jedino je DPS u tom pogledu gori, sa njima niko neće čak ni da priča.

    Očigledno su Vučiću prodali priču da uz njegovu podršku mogu da zavladaju Crnom Gorom, što je komično. Veće su šanse Vučiću da zavlada u Bosni nego ovdje. Srba u CG ima 30%, od čega velika većina Vučića ne mogu očima da vide. DF jednostavno, kao i uvijek u svojoj istoriji, pravi katastrofalne greške.

    Dodvorivanjem Vučiću i divljačkim ponašanjem su otjerali značajan dio svog biračkog tijela u naručje Profesora i Demokrata. Sve u svemu, njihovu poziciju novi izbori mogu samo da oslabe. Svakako, mogu da obore vladu, ali nema nikakve šanse da iz te priče izađu jači.
    Nazalost, bojim se da ovo boldovano grijesis. Nista oni Vucicu ne moraju da prodaju, njemu je u interesu da ova vlada traje sto krace iz prostog razloga da u njegovom toru neko ne proviri. Ima on dovoljno svojih problema. Problem je da ako vec moze da bira prije ce izabrati staroga drugara nego ove, to je vec pokazao 2016. godine. Uvijek su mogli da se oslone jedan na drugoga, pakt o napadanju i kome zaskripi ovaj drugi uskoci da digne tenzije, idealno. Uostalom koja je razlika izmedju Sonje Drobac i ovoga Zivkovica. Ovo ostalo si u pravu, ja i dalje vjerujem u ovaj narod i da Vlada ima podrsku, nisu vala svi pametni pobjegli da okrecu babe po Njemackoj i beru travu po AmeriKi. Najgore je sto im puca sa svih strana, mislim da bi trebali da se fokusiraju na Niksic i kovid, pa poslije Niksica kljuc u bravu i cijela Vlada u avion jedno 15 dana turneja po Evropi jbem li ga nema druge.

  2. The Following User Says Thank You to zubizareta For This Useful Post:


  3. #5327
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Vidjećemo, nećemo bit mnogo stariji...
    Priče o DF+sateliti i DPS+sateliti ispod 50% how yes nou.
    Realno, SNP je postao satelit da se ne lažemo.
    Posto su na zadnjim izborima imali 85% ja sam i sa 60% više nego zadovoljan. Redom se krave ližu. Kad se potjera u ZIKS veći dio glavnog odbora DPS, kad manjine shvate da se vremena Selme Hrapović neće vratiti, onda ćemo se prebrojati ponovo.
    Last edited by SKOJ; 13-02-21 at 20:31.

  4. #5328
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zubizareta View Post
    Nazalost, bojim se da ovo boldovano grijesis. Nista oni Vucicu ne moraju da prodaju, njemu je u interesu da ova vlada traje sto krace iz prostog razloga da u njegovom toru neko ne proviri. Ima on dovoljno svojih problema. Problem je da ako vec moze da bira prije ce izabrati staroga drugara nego ove, to je vec pokazao 2016. godine. Uvijek su mogli da se oslone jedan na drugoga, pakt o napadanju i kome zaskripi ovaj drugi uskoci da digne tenzije, idealno. Uostalom koja je razlika izmedju Sonje Drobac i ovoga Zivkovica. Ovo ostalo si u pravu, ja i dalje vjerujem u ovaj narod i da Vlada ima podrsku, nisu vala svi pametni pobjegli da okrecu babe po Njemackoj i beru travu po AmeriKi. Najgore je sto im puca sa svih strana, mislim da bi trebali da se fokusiraju na Niksic i kovid, pa poslije Niksica kljuc u bravu i cijela Vlada u avion jedno 15 dana turneja po Evropi jbem li ga nema druge.
    Htjedoh da obrišem irelevantno iz quote i onda shvatih da svaka rečenica ima smisla i svrhe

    Ja Vučićeve motive nikad nisam do kraja shvatao, a najlakše mi je da predvidim njegove akcije ako ga zamislim kao 12godišnjaka vazda željnog ljubavi i hvale. Možda si u pravu sa tim šta mu je cilj, ali ne vidim šta dobija provocirajući pad vlade za koje birači optuže Front i čiji broj glasova bi pao sa 32% na max 25%.

    Što više DPS kolapsira to Front postaje manje relevantan. Eto, to mi je jedini racionalni razlog zašto im se ne isplati da obaraju vladu. A istina je da njima pamet nikad nije nešto puno smetala da naprave svakakav nesojluk.

    Ostalo se sasvim slažem, posebno sa "ključ u bravu pa ljubi ruke po Evropi" pristupom.

  5. #5329
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,668
    Thanks Thanks Given 
    3,568
    Thanks Thanks Received 
    8,639
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    zaboravljate samo jednu stvar. nažalost nema više osobe koje su se bojali Vučić i ekipa mu iz dfa. da je on živ ne bih se brinuo oko dfa, jer ih je vazda znao postavit tamo đe im je i mjesto

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #5330
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    A s kim DF planira da obara Vladu? Može samo uz pomoć opozicije, pošto sam prilično siguran da bar 16 poslanika vladajuće većine ne bi podržalo takav predlog. Kakav bi to spektakl bio, DF i DPS zajedno dižu ruke za nepovjerenje Vladi
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  7. The Following User Says Thank You to Viscount For This Useful Post:


  8. #5331
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    A s kim DF planira da obara Vladu? Može samo uz pomoć opozicije, pošto sam prilično siguran da bar 16 poslanika vladajuće većine ne bi podržalo takav predlog. Kakav bi to spektakl bio, DF i DPS zajedno dižu ruke za nepovjerenje Vladi
    Ovo je veoma zanimljivo i svakome je jasno da je cilj agresivne kampanje u koju se sipaju milioni već u NK ne da se ponizi DPS i potpuno razvlasti i ubije bilo kakva nada u povratak njih i DF-a nego da se obali Vlada.
    Prvo će se tražiti rekonstrukcija najvjerovatnije gdje će Medojević da traži par ministarstava, DF najv. 5-6 kao cjelina. Ako se to odbije onda veoma lako DPS može da preda predlog izglasavanja nepovjerenja i ne trebaju svi već samo jedan poslanik da uskrati podršku i izglasa se nepovjerenje. Taj jedan poslanik može biti upravo Medojević koji je više puta najavio povlačenje iz politike, tako da ne bi bilo strano da monetizuje to povlačenje i ode u penziju teži za par kesa eura.
    DF se ogradi od toga posle, izbace PZP iz koalicije naprave neku scenu, Medo ode za BG da živi i novi izbori...


    "Jedna trećina ukupnog broja poslanika može podnijeti „predlog da se glasa o povjerenju Vladi“. Skupština može izglasati nepovjerenje Vladi. Za izglasavanje nepovjerenja potrebna je većina glasova ukupnog broja poslanika (čl. 91.). „Ako je Vlada dobila povjerenje, potpisnici predloga ne mogu podnijeti novi predlog za glasanje o nepovjerenju prije isteka roka od 90 dana“ (čl. 107.)."
    Last edited by Gandalf_White; 13-02-21 at 22:42.
    One Ring to Rule them all...

  9. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  10. #5332
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    ^ Jedini razlog zbog kojeg se toliko konkretno iz Srbije 'upire' za izbore u Nk..
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  11. #5333
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Prvo će se tražiti rekonstrukcija najvjerovatnije gdje će Medojević da traži par ministarstava, DF najv. 5-6 kao cjelina. Ako se to odbije onda veoma lako DPS može da preda predlog izglasavanja nepovjerenja i ne trebaju svi već samo jedan poslanik da uskrati podršku i izglasa se nepovjerenje. Taj jedan poslanik može biti upravo Medojević koji je više puta najavio povlačenje iz politike...
    Ili ces imati priliku kad bude glasanje o budzetu, kad treba aktivno da podrzis vladu da ne bi pala.

    Cak i tako, sve su to situacije gdje je vrlo bolno za DF da se iko od njihovih nadje zajedno sa DPSom.

    Ipak, mislim da je jedina prava garancija dugotrajnosti vlade los DF rezultat u Niksicu. Tamo su za skupstinske izbore dobili 37% i sve ispod negdje 32% je za njih signal da bi i na ponovljenim parlamentarnim prosli gore i imali manje poslanika nego sto sad imaju. Tako da im se ne isplati ta igra.

  12. #5334
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ili ces imati priliku kad bude glasanje o budzetu, kad treba aktivno da podrzis vladu da ne bi pala.

    Cak i tako, sve su to situacije gdje je vrlo bolno za DF da se iko od njihovih nadje zajedno sa DPSom.

    Ipak, mislim da je jedina prava garancija dugotrajnosti vlade los DF rezultat u Niksicu. Tamo su za skupstinske izbore dobili 37% i sve ispod negdje 32% je za njih signal da bi i na ponovljenim parlamentarnim prosli gore i imali manje poslanika nego sto sad imaju. Tako da im se ne isplati ta igra.
    Naravno.
    Sa ovo 32% se ne bih složio nikako i imam problem nekim prijateljima iz Nikšića koji pričaju da DF može na 30-35%, da objasnim zašto to nije moguće i koja je razlika između parlamentarnih i lokalnih.

    Zaboravljamo da je za parlamentarne crkva preporučivši Zdravka Krivokapića za nosioca liste i otvoreno podržala tu listu što je navelo veliki broj ljudi da glasa za tu listu, a ne nužno za DF.
    Veliki broj ljudi je glasao ZBCG a ne demokrate npr. upravo zbog toga.

    I sada im u NK svi uzimaju glasove.

    Daka Davidovic i njegova lista velika mi je nepoznanica, ali često zaboravim da obični građanin ne razmišlja racionalno i da njega ne vidi kao ratnog profitera ili saradnika režima već kao nekoga ko je donator crkvi, vjernik, neko ko je zeljezaru bio na noge stavio i dao jake plate, htio da uzme boksite, uspješan biznismen i čovjek iz naroda koji ne koristi velike riječi nego populizam na koji se dobar dio naroda prima a pogotovo u osiromašenom Nikšiću gdje su desetine hiljada ostale bez posla u industriji. I to je ta target grupa koja je nepoznanica - bivši radnici, željezare, boksita, metalca itd koji i dalje sanjaju o fabrikama itd
    Kako čujem okupio je jaku ekipu iz svih mjesnih zajednica, bivše članove DF/SNP/Prave pa čak i neke demokrate i ušao sa velikim parama.
    Opet kažem nepoznanica mi je ali on može da otkine 2500-3500 glasova DF-u direktno.
    Gordana Radović i Ne damo Nikšić ima veliku podršku prosvetnih radnika, umjerenih Srba, te neke niže srednje i srednje klase a ako se ispostavi tačna ova informacija da ide sa Demokratama to je slično biračko tijelo i daće neki sinergrtski efekat, iako se pravoj (po treći put) raspao odbor u NK i oni idu sa ovom ekipom i oni mogu da ugroze par stotina do 1000+ glasova DF-a.
    Ova opcija Demokrate - Demos (ne vjerujem da postoji ta opcija još) - Ne damo Nikšić - Prava bi mogla veoma lako da dodje do 22-24% sinergijom i deradikalizacijom u šta se iskreno nadam.
    Ovo je isto poslednja šansa Demokratama pred izbore nove parlamentarne da pokažu da mogu više od 10% tako da su veoma značajni izbori za njih.
    URA se nije snašla, nije ni čudo jer su dovedeni u nezavidnu poziciju da budu gradjanska i pro CG partija a da formiraju vlast sa DF-om ali to je jedina opcija bila pa tako teško da će uzeti previše glasova SDP-u DPS-u itd... Mislim nekih 3.5-4.5% da će uzeti.


    Da ne zaboravimo a to je negdje i politička teorija da jedno 15% birača uvijek glasaju pobjednika bez obzira ko on bio. Tako da je za očekivati da se iz DPS na partije nove vlasti prelije nekih 3-5% sa prošlih izbora.


    Sve u svemu budućnost Vlade, koja mora izdrzati makar do kraja ove godine ako ne želimo da sledeće 10 godina budemo kao Kosovo i da ne možemo da formiramo Vladu i da nas to otjera u još veći kanal, je direktno vezana sa tim da koalicija oko DF nema preko 25% a odlično bi bilo da nema preko 20%.
    One Ring to Rule them all...

  13. The Following 8 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  14. #5335
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislis da bi Medo ministar za borbu protiv korupcije, Mandic potpredsjednik vlade i Knezevic ministar saobracaja zaista bili dobra resenja?

    Da mora premijer svaka dva dana da se izvinjava zbog Medovih tvitova kako CIA truje Crnogorce otrovom iz avionskih tragova?



    Mislim da ne moraju Medo i Mandala nego je dovoljno da to budu kadrovi koje bira DF. Situacija je baš postala providna sa ovom vladom jer se svima sve više čini da se hoće spriječiti dolazak na vlast opozicije. Opet neka igra sa državnim udarom i pozitivnom. Stalno se odlaže dolazak opozicije na vlast.


    Možeš li mi odgovoriti koji je problem da DF ima 5-6 ministarstava a to ne moraju biti mup i anb?

  15. #5336
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Gando nije problm kod Ure sto se nije snasla jer je morala sa DF om kao procrnogorska partija , vecina glasaca joj to ne bi yamjerilo jer znaju da je to jedini put bio da se DPS smjeni.
    ja mislim da su Uri vise stete nanijeli Zdravko i kompanija nego sto je to uradio DF. Ajde da preskocimo neka uzasna partijska zaposljavanja, Braticku postaviti dje je prvi minus ali da zanemarimo i to.
    evo poslijednji primjer za rektora su Bozovica staviti, jel moguce od toliko ljudi da nijesu imali koga drugog nego osnivaca in4s itd. direktno u Urin dzep to ide.
    po meni najvaznije ministarstvo je prosvjeta, a oni su pustili tamo da se sprdaju sa njima a i nama.
    to je direktno Zdravkovo steta koju Uri pravi , i to vise nego DF
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #5337
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Naravno.
    Sa ovo 32% se ne bih složio nikako i imam problem nekim prijateljima iz Nikšića koji pričaju da DF može na 30-35%, da objasnim zašto to nije moguće i koja je razlika između parlamentarnih i lokalnih.

    ...

    Sve u svemu budućnost Vlade, koja mora izdrzati makar do kraja ove godine ako ne želimo da sledeće 10 godina budemo kao Kosovo i da ne možemo da formiramo Vladu i da nas to otjera u još veći kanal, je direktno vezana sa tim da koalicija oko DF nema preko 25% a odlično bi bilo da nema preko 20%.
    Ja se iskreno nadam da DF nece preci 25% u Niksicu. Posebno bi dobro bilo da budu slabiji od Demokrata.

    Ali mislim da bi im i rezultat od 32% u Niksicu (pad od 5% u odnosu na avgust 2020) jasno porucio da se na ponovljenim parlamentarnim izborima nikad ne bi mogli nadati da ugrabe opet rezultat iz avgusta 2020. Sto bi onda isli na vanredne izbore gdje mogu samo da izgube poslanike?

  17. #5338
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Uz ovoliku infrastrukturu, ulozene pare i medijsku podrsku kakvu nikad ni DPS nije imao da DF padne ispod 30 % bilo bi ravno epskom debaklu. To je iluzija da su ovdje prosrpski glasaci protiv Vucica. Manje, vise vam se svodi na razmisljanje ovog sa foruma "bolje i oni nego" pa onda izmislis neki nonsens da opravdas svoju nedosljednost.

    URA kiksa jer cuti i misli da ona treba da pokupi DPS glasace koji ce prije otici drugima upravo zbog njihove cutnje. Nikako da ukapiraju da nisu nista manje gradjanska partija ako ne das na sebe. Prodaje se narativ ako nekom ko pljuje na sve crnogorsko odvovoris da si onda nacionalista i sovinista.

    Inace, ovdje se zaboravlja da je Crna Gora i dalje bez budzeta i oko te cinjenice se slabo ko oglasava a to ce biti najednostavniji nacin da se obali ova Vlada i da se "eksperti" predstave nesposobnim.

  18. #5339
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sto bi onda isli na vanredne izbore gdje mogu samo da izgube poslanike?
    Veoma prost je odgovor na to pitanje.

    DPS na sledećim parlamentarnim izborima kad god oni bili ne može preko 22-23% - pukli su to što su mogli, sad još kad krene afera na aferu, narod se oslobodio pa drvi po svima, tako da je to ok.

    I onda imaš situaciju gdje oni i DF održavaju status quo nacionalizam, grafiti, bilbordi i te priče i gdje će i jedna i druga opcija da imaju po 20-22 poslanika što znači da se nova vlada ne može formirati bez jednih ili drugih.

    DPS više nikada neće biti u poziciji da formira vladu sa "tradicionalnim" partnerima SD BS SDP - jednostavno je matematički nemoguće jer su izgubili poluge sistema i izgubili generalno na izborima pored svega što su radili, zloupotrebe kupovine, zapošljavanja u korona godini, razne pomoći itd..
    I da bi se opet vratili u vlast trebali bi im ura ili demokrate ili neka treća opcija iz sadašnje vlasti što bi bilo političko samoubistvo i što bi 1/1 dovelo do nereda i to ne malih nereda.

    Što Demokrate i Uru i ostale partije sadašnje vlasti stavlja u bezizlaznu poziciju - ili formirati vlast sa DPS-om što je nemoguće ili formirati vlast sa DF-om i dati im 30% učešća u izvršnoj vlasti jer nema šanse da DF ikada više pristane na ekspertsku vladu.

    DF to veoma dobro zna kao što znaju da im je to jedini način da se održe u politici na način da budu bitan faktor.
    Oni da uzmu i 10 poslanika opet bi se pitali i tražili više nego što mogu da pokriju i što zaslužuju.

    Što dalje dovodi do sledećeg zaključka a pričali smo o tome u godinama iza.
    Sve dok dps - DF - sd i BS zajedno imaju preko 41 poslanika - CG neće moći naprijed to je veoma prosta računica.

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post

    Inace, ovdje se zaboravlja da je Crna Gora i dalje bez budzeta i oko te cinjenice se slabo ko oglasava a to ce biti najednostavniji nacin da se obali ova Vlada i da se "eksperti" predstave nesposobnim.
    Budžet će biti predstavljen u martu kao što je i najavljeno, hoće li biti izglasan to je druga stvar
    Last edited by Gandalf_White; 14-02-21 at 00:17.
    One Ring to Rule them all...

  19. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  20. #5340
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Uz ovoliku infrastrukturu, ulozene pare i medijsku podrsku kakvu nikad ni DPS nije imao da DF padne ispod 30 % bilo bi ravno epskom debaklu. To je iluzija da su ovdje prosrpski glasaci protiv Vucica...
    Nista ti nije milije nego da pricas o stvarima o kojima pojma nemas. Sto puta su ti ovdje forumasi koji su Srbi rekli da ne znaju nikog ili znaju vrlo malo Srba kojima se dopada Vucic, i opet ti ponavljas kao istinu tvoje fantazije o ljudima koje niti znas niti srijeces.

  21. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  22. #5341
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...
    Što Demokrate i Uru i ostale partije sadašnje vlasti stavlja u bezizlaznu poziciju - ili formirati vlast sa DPS-om što je nemoguće ili formirati vlast sa DF-om i dati im 30% učešća u izvršnoj vlasti jer nema šanse da DF ikada više pristane na ekspertsku vladu.

    DF to veoma dobro zna kao što znaju da im je to jedini način da se održe u politici na način da budu bitan faktor.
    Oni da uzmu i 10 poslanika opet bi se pitali i tražili više nego što mogu da pokriju i što zaslužuju...
    Razumijem to. Ono sto ne razumijem je zasto bi zrtvovali sadasnjih 27 poslanika da bi prosli kroz toplog zeca izazivanja novih izbora i ponovo dosli u istu situacija da, sad sa 22 ili manje poslanika, opet ucjenjuju da udju u vladu?

  23. #5342
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nista ti nije milije nego da pricas o stvarima o kojima pojma nemas. Sto puta su ti ovdje forumasi koji su Srbi rekli da ne znaju nikog ili znaju vrlo malo Srba kojima se dopada Vucic, i opet ti ponavljas kao istinu tvoje fantazije o ljudima koje niti znas niti srijeces.
    Auh Kakav kvalitetan odgovor. Ovo je kao neki vrhunac ovdasnjih diskutanata. Dakle, svi valjda zivimo u CG i svi se krecemo i razgovaramo pa eto ne znamo ali ako su njih par sa foruma rekli da to nije istina i da je crno bijelo sta ima tu da se covjek spori vise. Ni manje ni vise nego redom svi koji se ovdje redovno prosipaju svojim projekcijama.

  24. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  25. #5343
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default





    Cisto da ubacimo i izjave Meda bez glasaca a sada uposljenog kao Mandicevog potparola. Inace kao sto je dobro poznato ove glasaju sve mrzitelji lika i djela Vucica, rekli mi par likova sa foruma

  26. #5344
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Razumijem to. Ono sto ne razumijem je zasto bi zrtvovali sadasnjih 27 poslanika da bi prosli kroz toplog zeca izazivanja novih izbora i ponovo dosli u istu situacija da, sad sa 22 ili manje poslanika, opet ucjenjuju da udju u vladu?
    A brate nemoj da tebi moram da crtam.
    Nemaju niti jednog ministra, par nekih sekretara, NP i to je to.
    Žele da imaju policiju, sudstvo, ekonomiju u šaci.
    Da postave 5-6 ministara i direktora UP.
    Što bi rizikovali poslanike veliš.
    Jel bolje 10 poslanika i direktor uprave policije ili 27 poslanika i ništa ?
    One Ring to Rule them all...

  27. #5345
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    @SKOJ nemoj da si naivan. DF da uzme 4 polasnika i da udje trojac plus djukanovic i ds od njih zavisi vlads, vise bi postigli nego sad sa ovoliko, sad cu da potpisem.
    Ako dodje do prijevremenih izbora, i DF uzme 5 ili 6 poslanika, nece uci u koaliciju nego ce podrzati manjinsku vladu.
    A onda ide "ako hocete da glasamo za ovo, glasajte za ono nase"
    Pa oni su takve dilove sa DPS pravili, a ne da na iskasape parlamentarnu vecinu.
    Nije to lose kao koncept, da je pametnija stranka u pitanju, ali nije.
    Tako da neka te ne iznenadi trazenje rekonfiguracije vlade, kako god da se ovi izbori u NK zavrse

  28. #5346
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Razumijem sve to, ali oni mogu isto tako da ucjenjuju sad sa 27 poslanika kao posle izbora sa 15, ili 10. Bolje sad pritiskati kad si duplo jači nego posle.

    Nije da im obraz smeta da i sad kažu "ako hoćete da glasamo za ovo dajte nam ono".

    Jednostavno ne vidim šta im se popravlja pozicija vanrednim izborima. Oni gube na snazi, DPS gubi na snazi, a Demokrate+Profesor i URA jačaju.

  29. #5347
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Razumijem sve to, ali oni mogu isto tako da ucjenjuju sad sa 27 poslanika kao posle izbora sa 15, ili 10. Bolje sad pritiskati kad si duplo jači nego posle.

    Nije da im obraz smeta da i sad kažu "ako hoćete da glasamo za ovo dajte nam ono".

    Jednostavno ne vidim šta im se popravlja pozicija vanrednim izborima. Oni gube na snazi, DPS gubi na snazi, a Demokrate+Profesor i URA jačaju.
    A godinama ovdje pišemo majka mu stara ponekad se zapitam jesmo li kao narod naivni?

    Df je 2016 nudio BS-u premijera i sve što hoće samo da obale DPS. Više su puta ponavljali da ih vlast ne zanima (iako svakog dana pokazuju da ih samo to i zanima) a i takva je atmosfera linča bila da su odbili da sastave vladu ili krenuli da ucjenjuju ( a nije da nijesu i da još ne ucjenjuju) da bi završili karijeru a znali su da bi izbori odmah posle izbora demotivisali građane i da bi dps odradio najstrašniji comeback.
    Sad su malo drugačiji uslovi, a tek će biti drugačiji u Nikšiću koji je kao grad podijeljen vazda bio Momo/Milo i te priče i gdje ima više komita nego na CT i više tnikače nego u Andrijevici.


    I potpuno je legitimno da kažu naša realna snaga je 30+% Nikšić je mjerodavan mi hoćemo 30+% vlasti ili ti 4-5-6 ministarskih mjesta.
    Iako to nikakve veze nema sa realnošću.

    DF je svoju pravu snagu pokazao za lokalne izbore 2018. Nije bilo litija tada, nacionalizam je počeo da splašnjava, izdušio državni udar, mada su i tada hapsili Medojevića i Kneževića.

    Tada je DF u 9 opština pao za 53% u odnosu na izbore godinu ipo prije toga.
    U tom trenutku na nivou CG su imali snagu 10-12%, demokrate su ih masakrirale bile ušle u biračko tijelo.
    (DPS-u to nije odgovaralo pa su pokrenuli zakon koji je podijelio zemlju, onu sramnu predstavu i kupovinu odbornika u BD, prebijanja itd)

    I onda litije, hapšenja, protesti itd itd i pored svega toga crkva se više puta ogradila od njihovih izjava i poziva.
    Da je kojim slučajem crkva odlučila da podrži istu ovu priču sa Zdravkom krivokapicem SNP i ostalim strankama samo da se ta koalicija gradila oko demokrata opet bi ta opcija uzela 33% a DF 10-12%.

    Neće niko da sagleda situaciju jasno i da shodno tome djeluje.
    U CG ima preko 45% glasača kojima je bitna crkva, srbija, koji su glasali NE na referendumu.
    Od to 45% najmanje 3/4 su ljudi koji nijesu radikalni da kažemo građanski nastrojeni Srbi, biračko tijelo demokrata ili SNP.
    Najgori scenario za demokrate je bila to što je za prošle izbore koaliciju koju je predvodio DF podržala crkva.
    Sve su prilike da će SNP da se drži ove priče sa DF-om iako je najrealnije bilo da su u svemu ovome podržali Krivokapića i građansko društvo gdje su Srbi jednaki sa Crnogorcima.

    Odlučili su da se priklone struji koja želi više prava, negira naciju itd
    A oponira im koalicija oko DPS/sd/bS koji pričaju o građanskoj državi ali ako ikako može bez Srba jer oni nijesu građani you know.

    I ima taj treći put demokrate/Ura/Zdravkova struja izmedju toga da kažemo građanska opcija koja mora da bira izmedju to dvoje.

    Ja razumijem načela partitokratskog sistema i da svaka partija gleda prvo interese partije pa onda države - što osuđujem i ne podržavam.

    Ali recimo u NK sad da su izašli demokrate - Ura - ne damo Nikšić i još neke grupe građana zajedno to bi bila jasna poruka i otklon od politike i DPS i DF i nacionalizma generalno a vidim da je normalnim ljudima i većini pun k te priče i mislim da bi se stvorio sinergrtski efekat imali bi zajedno 30% sigurno i ne bi bilo igre ko je jači i hoće li se obaljivati vlada.

    Ali je partijama bitnije da ga mjere, ko će biti nosilac liste, ko tas na vagi i ko će biti koji na listi nego dobrobit grada i države.
    Last edited by Gandalf_White; 14-02-21 at 02:20.
    One Ring to Rule them all...

  30. The Following 4 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  31. #5348
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Mislim da evo treći izborni ciklus slušam kako DF propada, samo što nije... Nikako da se desi, majku mu.

    Ja mislim da se grdno varate da DF može nekakvim prirodnim procesima da iščili, jer mu je kao nestao antipod u vidu DPS. Sve najgore mislim, sve najgore želim, ali da su doktori politike za gotovo čitavu crnogorsku političku scenu - jesu.

    Vi svi kao da ne znate da je politika više rabota emocija, nego bilo čega racionalnog. A evo ako iko zna da potpiri emocije, to su ovi nepomenici iz DF. I plus imaju stravičan instinkt za samoodržanje, odbrambene mehanizme sračunate da radikalizuju glasačko tijelo i zaposjednu stranice medija. Ja ne znam kako ne vidite to, kakva je energija kod jednih, drugih i trećih. Bukvalno energija, ko je u naletu, a ko je pasivan.

    I sad još u neskrivenoj kombinaciji sa Vučićevim parama, koje su nenormalno velike za naše uslove - mnogo opasna pojava, koju potcjenjujete.

    Ja bi volio da ste svi vi u pravu, a ja u krivu... Ali ako ja budem u pravu, neće se ovo raspetljat bez gusala. Meni je bukvalno svaki lopovluk DPS miliji, potpisujem, nego sudbina Crne Gore koju kroji DF, i posredno Vučić.

    No dobro, ovoj nekoj ideji kojoj ja pripadam na srednji rok tačno treba neka okolnost zbog koje ćemo da zbijemo redove, proizvedemo organizaciju i ljude koji će da povuku, sa glavom gore. To se ne može desiti sa ovim profesorovim "kuvanjem žabe"...

  32. #5349
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...

    I potpuno je legitimno da kažu naša realna snaga je 30+% Nikšić je mjerodavan mi hoćemo 30+% vlasti ili ti 4-5-6 ministarskih mjesta.
    Iako to nikakve veze nema sa realnošću...
    Slazem se da ce DF da pritisne posle izbora u Niksicu da udju u vladu ("Obecali 200 dana? Ko obecao 200 dana?"). Samo mislim da ce da prijete vanrednim izborima, ali bi radije da na njih ne izlaze.

  33. #5350
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post

    No dobro, ovoj nekoj ideji kojoj ja pripadam na srednji rok tačno treba neka okolnost zbog koje ćemo da zbijemo redove, proizvedemo organizaciju i ljude koji će da povuku, sa glavom gore. To se ne može desiti sa ovim profesorovim "kuvanjem žabe"...
    Ovo je negdje čak i najveći problem jer ne postoji zdrava organizacija koja proističe iz tog proDPS korpusa.

    Gledao sam potpisnike smjene Bratićke ono 150 imena prvih sto je izašlo.
    Dobar dio ljudi znam za ove što nisam znao ko su izguglao sam.
    Preko 130 su se na ovaj ili onaj način okoristili od države ili je brutalno opljačkali.
    Nacionalne penzije, grantovi, krediti za nepostojeće firme, funkcije, plate iz budžeta kule i gradovi - uglavnom koritaši.

    A ti koritaši guraju najtežu ne nacionalnu nego nacionalističku priču što je opet potpuno legitimno ali za takve priče ti treba da iza sebe imaš većinu a sa 20ak% i manje baš teško ta priča prolazi.
    I ovdje ne pričam o izbornom rezultatu nego pričam o ljudima koji podržavaju tu novokomitsku ideju superiornosti Crnogoraca, fabrikovanja istorije itd.

    Mene kao nekoga ko se smatra Crnogorcem obuzme transfer blama kad čitam šta ti ljudi pišu ili kad gledam Tamaru Nikčević, Darka Šukovića, Steva Vučinića, Puru Popovića i tu ekipu.

    Sramota je na šta je spala crnogorska nacija i ko je brani, nema razlike između Mandića i ekipe gore, ne postoji to su samo nijanse.
    Mandić i ekipa gledaju da Vučiću prinesu CG kao žrtvu znajući da ta ideja ima podršku možda 10% građana a ova gore ekipa da se vrati pljačkanju u svoje i ime svojih gospodara.

    Izmedju dva zla biram da CG niko ne uzima kao plijen pa ko šta ponese.

    *** Što se tiče ovoga zazivanja gore oko gusala.
    Ne zaboravi samo da bi se nešto tako desilo i da bi tvoja ova strana koju zazivaš ponijela pobjedu morali bi da imaju podršku časnih i poštenih ljudi što oni uglavnom nemaju, na to bi ideologija morala da bude više oslonjena i na jakim temeljima što svakako nije
    One Ring to Rule them all...

Page 214 of 1249 FirstFirst ... 1141642042102112122132142152162172182242643147141214 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •