Page 270 of 1249 FirstFirst ... 170220260266267268269270271272273274280320370770 ... LastLast
Results 6,726 to 6,750 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #6726
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    A sto ste tek bijelci radili crncima i Indijancima.
    Druze, ovaj topic je posvecen postojecoj vladi, makar tako glasi naslov. Imas posebni topic o tome, ali se nesojluci prethodnika koriste u odbrani postojecih uglavnom.
    Odbraniti njihove kretenluke i epski nekarakter premijera nabrajanjem lopovluka prethodnika ne idr bas. Nismo svi ovdje Bojanici.
    Sve ok, imamo premijera koji je javno pokazao da je slabic i nekarakter i da ne moze duze od tri dana drzat rijec U NECEMU STO JE SAMO DO NJEGA i nikog vise. Vjerovatno je i alkos.
    Takvoga svako moze da raskuba i da sa njime mlati, a prolazi inicijativa onoga ko mu najjace zavrne ruku.
    Sve OK, znamo sa kime imamo posla.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne moras karikirati. Lijepo odgovorih da je covjek govedo, koje ocigledno ne umije da se izbori sa problemima na pravi navin. Na zalost je premijer.
    I da, slazem se da se namjesta na penal svakoj prici nove opozicije. I platice ga ulaskom Meda u vladu.
    Ali komentari kako je sada, jer je bilo bolje juce i to u svakom pogledu, pa zasluzuje da se podsjetimo kako je bilo juce i sta se juce branilo floskulom "ponesose srbi drzavu" a vi ste nesposobni jer ne umijete da napravite posao. Ovakvih kao on ima koliko hoces na ovom forumu. Pa su ucutali bili na dva mjeseca i evo ih opet da pricaju kako je juce ekonomija bila super, a danas ti ljudi propadaju.
    Nikako da povezemo da propadanje pojedinih poslova ima samo male veze sa diskonekcijom sa budzeta.
    Nisi vise razocaran od mene to sigurno. Ocekivao sam vise od srzenticke iskreno, ali ako je tacno ovo sto sam nacuo, tek ce to da bude kiks epskih razmjera. Samo zato sto misli da ima posla sa ljudima a ne prevarantima
    Za sad sam polovicno zadovoljan onim sto. Radi Brdjanin, i zakonom dje se UP vraca pod ministarstvo. Do sad sam davao neku sansu Sekulovicu, ali sad kad je njegovo vidjecemo. Hocemo li nastaviti sa praksom da se hapsi petoro a ne dira 50 i slicne gluposti

  2. #6727
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Jesi li ovo pitanje premijeru uputio?

    Mora sam, jače je od mene bilo
    Ne nego ociglednom radniku drzavno/opstinske sluzbe ili firme.
    Koji se sad pita odakle nesto

  3. #6728
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Је ли могуће да има људи који се надају да ова влада неће још дуго. Наредних 3 године су још ту, то вам је 100% а после тога ће се виђет. Углавном дпс је покојни.

  4. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  5. #6729
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    DPS je pokojni svakako... Prosto ne vidim više prostora za njih posle svega da budu (dovoljno) bitni. Da imam izražen CG identitet, glasao bih za SDP (itekako svjestan njihovih mana)

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  6. #6730
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ne moras karikirati. Lijepo odgovorih da je covjek govedo, koje ocigledno ne umije da se izbori sa problemima na pravi navin. Na zalost je premijer.
    I da, slazem se da se namjesta na penal svakoj prici nove opozicije. I platice ga ulaskom Meda u vladu.
    Ali komentari kako je sada, jer je bilo bolje juce i to u svakom pogledu, pa zasluzuje da se podsjetimo kako je bilo juce i sta se juce branilo floskulom "ponesose srbi drzavu" a vi ste nesposobni jer ne umijete da napravite posao. Ovakvih kao on ima koliko hoces na ovom forumu. Pa su ucutali bili na dva mjeseca i evo ih opet da pricaju kako je juce ekonomija bila super, a danas ti ljudi propadaju.
    Nikako da povezemo da propadanje pojedinih poslova ima samo male veze sa diskonekcijom sa budzeta.
    Nisi vise razocaran od mene to sigurno. Ocekivao sam vise od srzenticke iskreno, ali ako je tacno ovo sto sam nacuo, tek ce to da bude kiks epskih razmjera. Samo zato sto misli da ima posla sa ljudima a ne prevarantima
    Za sad sam polovicno zadovoljan onim sto. Radi Brdjanin, i zakonom dje se UP vraca pod ministarstvo. Do sad sam davao neku sansu Sekulovicu, ali sad kad je njegovo vidjecemo. Hocemo li nastaviti sa praksom da se hapsi petoro a ne dira 50 i slicne gluposti
    Nekad baš nategneš do mjere da se mora karikirati, sorry. Jasno je što su radili prethodnici 30 godina i trenutno su na hlađenju zbog toga.
    Ozbiljan je problem imati onakvog slabića za premijera. Istoriju su pisali kako društveni procesi, tako i pojedinci koji su bili na mjestima donošenja odluka (kao npr. Čerčil koji je zaratio sa Hitlerom uprkos tome što ga je 60%+ britanaca zbog toga mrzjelo i smatralo ratnim huškačem).
    Od danas sam stava da imamo slabića za premijera, sklonog porokoku, slabe volje i karaktera, i nestabilnog.
    Uspio je za 3 mjeseca da otpili 3 savjetnika, jednoga 2x pa da računamo 4 i da savjetnicu bači u oganj u Nikšić.
    Uspio je da od lidera najveće koalicije dospije do šlepača kod druge po veličini koalicije. Lekiću je za to trebalo 8 godina opozicionog staža, Krivokapiću šest mjeseci vladajuće pozicije.
    Uspio je da podršku koju je imao u javnosti izmasakrira.
    I OK, kalkulišemo sa time. Što je sledeće?
    Pa sledeće je da posle rekonstrukcije ostane idealan premijer kojeg niko ništa neće pitati. A na što će ličiti takva vlada i kakav će joj biti rezultat? Biće vjerovatno podijeljene livade između stranaka đe će svako da svoje muze. A krajnji rezultat za par godina "svi su isti i ovi i DPS".
    Pa će kasnije vlast biti onaj koji je najduži sa parama. Ako se DPS ankeriše na nekih 30% ne bih ja isključio comeback za koju godinu. U nekoj kombinaciji koja sada djeluje nemoguća.
    Moguće da predviđam previše dugoročno imajući u vidu đe živimo. Svakako do kraja mjeseca biće stvari jasnije.

  7. #6731
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...Uspio je da od lidera najveće koalicije dospije do šlepača kod druge po veličini koalicije. Lekiću je za to trebalo 8 godina opozicionog staža, Krivokapiću šest mjeseci vladajuće pozicije...
    Tvoj problem je sto ne umijes da stanes kad pokusavas da poentiras, pa onda i argumente koji nikakve veze sa stvarnoscu nemaju potezes. Kakav lider najvece koalicije kome su dan posle izbora MMK trazili da odstupi i sad pusti njih profesionalce da preuzmu?

    Sto se tice njegove politicke tezine i uticaja, ako cemo iskreno, samo ih je povecao, i to znacajno, od 30. avgusta naovamo. Na dan izbora je bio nepoznati profesor koga su MMK htjeli da otkace kao beznacajnog. Od tada je svaki svoj politicki prioritet sproveo, postao bitan igrac i saveznik Demokrata (partije sa daleko najsvjetlijom buducnoscu na CG politickoj sceni) i URA, US i EU ga vide kao protivtezu ludacima iz DF i podrzavaju ga na svakom koraku. Dovoljno govori cinjenica da Becic dan za danom placa reklame na naslovnim stranama samo sa fotografijama kako se rukuje sa Krivokapicem. Da ne pominjem da je jedini politicar kojeg SPC podrzava.

    Kolike god da su mu greske u nekim drugim oblastima, politicki je vrlo slabe karte koje je imao u rukama 30. avgusta odigrao majstorski.

  8. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  9. #6732
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Iz istog razloga iz kojeg ti pitas nas zasto Krivokapic ne nosi masku.
    Pitam za malog zaovicica
    Valjda je ovo pdf nove vlade na čijem čelu je Krivokapić. Ali dobro izvinjavam se...

  10. #6733
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Је ли могуће да има људи који се надају да ова влада неће још дуго. Наредних 3 године су још ту, то вам је 100% а после тога ће се виђет. Углавном дпс је покојни.
    Za sada koliko se moze primjetiti jedino ovi sto su ih izglasali u Skupstini pominju tako nesto.
    Ostaje da vidimo.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  11. #6734
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. The Following 3 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  13. #6735
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Vele da je Zdravku umrli.me homepage

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  14. The Following 23 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #6736
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vele da je Zdravku umrli.me homepage

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ali

    "Dabogda te neko gledao ka Zdravko kovčeg"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  16. The Following 7 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  17. #6737
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Vidjećemo. Eto je tim Venecijanske komisije bio u CG ove nedelje, sigurno da ne bi razmatrao alternative. Turistički.
    A to se tako zove, razmatranje alternativa?

    Ja mislio, kad su dobili po ušima, shjetili se da pitaju za mišljenje.
    Ne alternativu, EU se time ne bavi.

    I onda svi bukači promijenili pjesme, liše DF-a

    No aj. Oš stavit 50, na mojih 100, na to što će im reć za onu većinu u tužilački savjet?

    Mislim, ono, tip mali da dam- i bivša vlast je bukanjem protiv tog istog potrošila 5-6 godina
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  18. #6738
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ali

    "Dabogda te neko gledao ka Zdravko kovčeg"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Nova kletva je

    "Dabogda te Zdravko poljubio"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  19. #6739
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,337
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nova kletva je

    "Dabogda te Zdravko poljubio"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pogačo moja
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  20. #6740
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    A to se tako zove, razmatranje alternativa?

    Ja mislio, kad su dobili po ušima, shjetili se da pitaju za mišljenje.
    Ne alternativu, EU se time ne bavi.

    I onda svi bukači promijenili pjesme, liše DF-a

    No aj. Oš stavit 50, na mojih 100, na to što će im reć za onu većinu u tužilački savjet?

    Mislim, ono, tip mali da dam- i bivša vlast je bukanjem protiv tog istog potrošila 5-6 godina
    Samo objasni zašto je VK dolazima ovamo da razgovara ako je njihova uloga samo da kažu može-ne može

    Opet kažem, vidjećemo šta će ispasti. I dalje tvrdim da nova vlast ne može da toleriše budalu Katnića na čelu tužilaštva, koji je evo uspio i od Stijepovića da napravi nevinog čovjeka. Ako se može smijeniti u saradnji sa EU super, ako ne može onda će morati kako mora.

  21. #6741
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nova kletva je

    "Dabogda te Zdravko poljubio"

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Zdravko te u čelo celivao

    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  22. #6742
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Tvoj problem je sto ne umijes da stanes kad pokusavas da poentiras, pa onda i argumente koji nikakve veze sa stvarnoscu nemaju potezes. Kakav lider najvece koalicije kome su dan posle izbora MMK trazili da odstupi i sad pusti njih profesionalce da preuzmu?

    Sto se tice njegove politicke tezine i uticaja, ako cemo iskreno, samo ih je povecao, i to znacajno, od 30. avgusta naovamo. Na dan izbora je bio nepoznati profesor koga su MMK htjeli da otkace kao beznacajnog. Od tada je svaki svoj politicki prioritet sproveo, postao bitan igrac i saveznik Demokrata (partije sa daleko najsvjetlijom buducnoscu na CG politickoj sceni) i URA, US i EU ga vide kao protivtezu ludacima iz DF i podrzavaju ga na svakom koraku. Dovoljno govori cinjenica da Becic dan za danom placa reklame na naslovnim stranama samo sa fotografijama kako se rukuje sa Krivokapicem. Da ne pominjem da je jedini politicar kojeg SPC podrzava.

    Kolike god da su mu greske u nekim drugim oblastima, politicki je vrlo slabe karte koje je imao u rukama 30. avgusta odigrao majstorski.
    Moguće da si u pravu za moj problem. Bez ironije i drago mi je čuti da negdje šlajfujem i to vrlo primam k znanju.
    Teze iz tvog posta imaju smisla, ali ima činjenica koja sreću kvari.
    Krivokapić je poslao savjetnicu da napravi listu za Nikšić koja će biti tijesno povezana sa njim. Nedugo potom utopio je listu u Demokrate. Iznuđeni potez objektivno, gdje kada si prinuđen na savezništvo u istom si underdog saveznik.

    Očigledno kalkulisao je da ako prođe loše na izborima da bi to bila politička katastrofa za njega za što je u pravu. Ali se postavlja pitanje zašto je uopšte ulazio u tu priču. Ništa mu to nije trebalo. Čini mi se da je kod njega oću-neću način funkcionisanja.

  23. #6743
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Moguće da si u pravu za moj problem. Bez ironije i drago mi je čuti da negdje šlajfujem i to vrlo primam k znanju.
    Teze iz tvog posta imaju smisla, ali ima činjenica koja sreću kvari.
    Krivokapić je poslao savjetnicu da napravi listu za Nikšić koja će biti tijesno povezana sa njim. Nedugo potom utopio je listu u Demokrate. Iznuđeni potez objektivno, gdje kada si prinuđen na savezništvo u istom si underdog saveznik.

    Očigledno kalkulisao je da ako prođe loše na izborima da bi to bila politička katastrofa za njega za što je u pravu. Ali se postavlja pitanje zašto je uopšte ulazio u tu priču. Ništa mu to nije trebalo. Čini mi se da je kod njega oću-neću način funkcionisanja.
    Mislim da je usao u tu pricu da bi skinuo DF sa vrata, odnosno da bi pokazao DFu svoju snagu kako ga ne bi ucjenjivali u buducnosti.

  24. The Following User Says Thank You to H1ghLand3R For This Useful Post:


  25. #6744
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...
    Krivokapić je poslao savjetnicu da napravi listu za Nikšić koja će biti tijesno povezana sa njim. Nedugo potom utopio je listu u Demokrate. Iznuđeni potez objektivno, gdje kada si prinuđen na savezništvo u istom si underdog saveznik.

    Očigledno kalkulisao je da ako prođe loše na izborima da bi to bila politička katastrofa za njega za što je u pravu. Ali se postavlja pitanje zašto je uopšte ulazio u tu priču. Ništa mu to nije trebalo. Čini mi se da je kod njega oću-neću način funkcionisanja.
    Realno, imao je dvije opcije, u stvari tri, ali je treća za državu katastrofalna.

    1) Da napravi svoju partiju u Nikšiću. Problematično iz više razloga, vrijeme je kratko da se stvori infrastruktura, otimaš se sa DF i Dakom za glasove, birači sumnjaju da ćeš preći cenzus, nekako ne ide ni da kao premijer učestvuješ u kampanji.

    2) Da ideš sa Demokratama. Većina gornjih problema nestaje, jedino preostaje da iznađeš kako da imaš seksualni odnos a da ti ne ulazi. Napraviš grupu građana koju vodi tvoja savjetnica, ta grupa odmah stupi u koaliciju sa Demokratama, oni udare u brutalnu kampanju "mi i vlada". Ti mudro ćutiš.

    Kad razmislim, to bi moglo i dugoročno biti dobro rešenje. Demokrate su dosad stalno gubile srpske glasove svojom čisto građanskom pričom. Sad mogu da nastupaju sa dva lica - jedno Bečić, sa pričom okrenutom Evropi i manjinama, drugo Zdravko koji privlači umjerenije Srbe/vjernike koji inače ne bi imali kud sem sa DF.

    3) (i po meni prema državi neodgovorna opcija) je bila da Zdravko ostane neutralan na izborima u Nikšiću i ne učestvuje. Time 37% birača ZZBCG guraš u naručje DF iako je veliki dio njih vrlo nezadovoljan ponašanjem trojice komedijaša tokom postizbornog perioda. Mislim da je za Crnu Goru veoma loš jak DF, a posebno je loše i neodgovorno prepuštati im birače koji realno ne žele za njih da glasaju.

  26. #6745
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    @SKOJ Teze ti piju vodu, ali:
    1. Krivokapić će završiti kao underdoggy u priči sa Demokratama. Postaje koalicioni partner koji se ne smije samostalno izmjeriti na marketu. Biće mu slična pozicija kao i Lekiću. A to mi je bila početna teza.
    2. Njegovo savezništvo sa Demokratama otvara unutarkoalicionu temu: Dragi novi saveznici, da vam nije malo mnogo predsjednik Skupštine i predsjednik Vlade. U toj situaciji ZBCG ima puno pravo da traži premijera ili uskrati podršku.
    3. Dodajmo da Nikšić ne pokazuje realnu političku sliku. Na 58K birača i nekih 40K izašlih u gradu gdje rade opština, kafane i kladionice pare mogu mnogo da donesu glasova. A DF ima gomilu para.

    Mnogo rizična igra. Će vidimo. Brzo će se ovo rasplitati. Narednih par sedmica donijeće par zanimljivih informacija, rezultat u NK i stav VK oko tužilačkih zakona (što ako iskasape postojeći predlog?). Dosta će od ovoga zavisiti.
    Last edited by Gagarin; 07-03-21 at 15:55.

  27. #6746
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    @SKOJ Teze ti piju vodu, ali:
    1. Krivokapić će završiti kao underdoggy u priči sa Demokratama. Postaje koalicioni partner koji se ne smije samostalno izmjeriti na marketu. Biće mu slična pozicija kao i Lekiću. A to mi je bila početna teza.
    2. Njegovo savezništvo sa Demokratama otvara unutarkoalicionu temu: Dragi novi saveznici, da vam nije malo mnogo predsjednik Skupštine i predsjednik Vlade. U toj situaciji ZBCG ima puno pravo da traži premijera ili uskrati podršku.

    Mnogo rizična igra. Će vidimo. Brzo će se ovo rasplitati. Narednih par sedmica donijeće par zanimljivih informacija, rezultat u NK i stav VK oko tužilačkih zakona (što ako iskasape postojeći predlog?). Dosta će od ovoga zavisiti.
    Sve zavisi da li misliš da je bitna Krivokapićeva sudbina ili dobrobit države. Meni je ovo drugo daleko bitnije, a to da li će ga Demokrate držati samo kao simbol ili će imati neku realnu snagu je manje bitno. Najvažnije za CG je da se nastavi slabljenje DPS i DF.

    Slažem se za oboje, puno će jasnije stvari biti posle Nikšića i odogovora VK. Čujem da su preporučili albanski recept (zakon o provjeri ličnog i finansijskog integriteta svih tužilaca i sudija) ali vladi ne odgovara što bi to potrajalo.

    I izbor novog mitropolita će u značajnoj mjeri definisati razvoj situacije u srpskom bloku.

  28. #6747
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Jel ko obeca nova radna mjesta u Niksic???

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  29. #6748
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sve zavisi da li misliš da je bitna Krivokapićeva sudbina ili dobrobit države. Meni je ovo drugo daleko bitnije, a to da li će ga Demokrate držati samo kao simbol ili će imati neku realnu snagu je manje bitno. Najvažnije za CG je da se nastavi slabljenje DPS i DF.

    Slažem se za oboje, puno će jasnije stvari biti posle Nikšića i odogovora VK. Čujem da su preporučili albanski recept (zakon o provjeri ličnog i finansijskog integriteta svih tužilaca i sudija) ali vladi ne odgovara što bi to potrajalo.

    I izbor novog mitropolita će u značajnoj mjeri definisati razvoj situacije u srpskom bloku.
    Biće zanimljivo. A kletva glasi: "Dabogda živio u zanimljivim vremenima"

  30. #6749
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    @SKOJ Teze ti piju vodu, ali:
    1. Krivokapić će završiti kao underdoggy u priči sa Demokratama. Postaje koalicioni partner koji se ne smije samostalno izmjeriti na marketu. Biće mu slična pozicija kao i Lekiću. A to mi je bila početna teza.
    2. Njegovo savezništvo sa Demokratama otvara unutarkoalicionu temu: Dragi novi saveznici, da vam nije malo mnogo predsjednik Skupštine i predsjednik Vlade. U toj situaciji ZBCG ima puno pravo da traži premijera ili uskrati podršku.
    3. Dodajmo da Nikšić ne pokazuje realnu političku sliku. Na 58K birača i nekih 40K izašlih u gradu gdje rade opština, kafane i kladionice pare mogu mnogo da donesu glasova. A DF ima gomilu para.

    Mnogo rizična igra. Će vidimo. Brzo će se ovo rasplitati. Narednih par sedmica donijeće par zanimljivih informacija, rezultat u NK i stav VK oko tužilačkih zakona (što ako iskasape postojeći predlog?). Dosta će od ovoga zavisiti.
    ZBCG nema puno pravo da išta traži, Krivokapić je bio nosilac njihove liste i kao njihov predstavnik je postavljen za premijera. Dok se god zvanično ne uključi u kampanju Demokrata, ZBCG nema pravo da se buni. Nezavisno od toga da li neki Krivokapićev savjetnik učestvuje na izborima u koaliciji sa drugim strankama.

  31. #6750
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,023
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,482
    Thanked in
    643 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Jel ko obeca nova radna mjesta u Niksic???

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Jes Daka. Trebace mu kad bude tunel zatrpavao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Page 270 of 1249 FirstFirst ... 170220260266267268269270271272273274280320370770 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •