Page 486 of 1249 FirstFirst ... 386436476482483484485486487488489490496536586986 ... LastLast
Results 12,126 to 12,150 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #12126
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Licnog sam stava da ovo DF ne smije da napravi. Ko god da ih uci, mislim da padaju na kafanske pruce kao DPS.
    Ukratko, sta mislite kako gledaju biraci DF na situaciju da im ovakav "zelenaski DPS" plus bane unuk narodnog heroja, plus sizofrena dragninja, novak adzic i adnan cirgic.
    Mislim da su odusevljeni mogucim scenariom. Generalno mislim da bi potonuli u haos, iako vecina misli da je ovo isti oportunisticki DPS kao 2016te.
    Povratak DPSa ovakvog kao sto je danas bi gurnuo drzavu u veci haos nego da dodje DF u nekoj vladi na celo.
    Koliko god to smijesno zvucalo

  2. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  3. #12127
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Evo jedna moja mala teorija.

    Pad vlade je bio zamišljen igrankom oko Temeljnog sporazuma.

    Ako ga potpiše Patrijarh u ime SPC sa sjedištem u Beogradu, onda Ugovor ima elemenat inostranosti, pa samim tim mora biti ratifikovan u skupštini.

    Ne bi me čudilo da je načinjen tako da može vladu da obali, da su ubačene neke odrednice koje ne bi imale podršku prije svega CnB, ali i Demokrata (mada bi oni standardno izbjegli iznašnjavanje jer kako god da se izjasne gube dio birača) odnosno da makar ne prođe u skupštini jer nema 41 glas.

    A onda DF obali vladu jer.....temeljni ugovor.

    Šta bi mogle biti te odrednice, pa možda svojina da se piše na SPC (umjesto kao što je sad na crkve, manastire, mitropoliju i eparhije) ili tako neka idiotska ideja.

    Da je ZK gore švarnuo neki tako sporan sporazum (kao ovo sa imovinom) vlada bi pala jer bi se CnB morala pobuniti ili bi se samougasila.





    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Може пасти власти, али уговор гдје год да се потпише нема иностраност. Имовина је увијек на епархије митрополије, како код нас тако и у Србији и другим државама. Ту проблем није, а и то не треба да се направи проблем.

  4. #12128
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ...
    Mislim da su odusevljeni mogucim scenariom. Generalno mislim da bi potonuli u haos, iako vecina misli da je ovo isti oportunisticki DPS kao 2016te.
    Povratak DPSa ovakvog kao sto je danas bi gurnuo drzavu u veci haos nego da dodje DF u nekoj vladi na celo.
    Koliko god to smijesno zvucalo
    Slazem se. Pobjeda DPS na izborima bi najvjerovatnije vodila pravo u sukobe. Vidjeli su DF i ostali kako izgleda to "mirno prihvatanje izborne volje" u DPS verziji. Ako mogu komite da blokiraju puteve, ako je to izraz demokratske volje gradjana - onda mogu i oni. Kako bi dalje islo od te tacke niko ne zna, ali bi eskalacija bila daleko vjerovatnija od smirivanja.

  5. #12129
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo se i Trovač na dvoru oglasio.

    https://www.cdm.me/politika/bulatovi...-nasu-podrsku/

    Kad se on izjasnio tu je onda sigurno pukla tikva. Stari je ovo ziheraš.
    vazda se sjetim referenduma i njegove priče i grijanja atmosfere. i onda 21. maja oko 23h, konferencija i veli - rezultati su takvi kakvi jesu, ne brinite vi ništa. i ostalo je istorija. sa sve kešom od Voja i ekipe samo da on ne brani Crnu Goru i sve će dobro biti
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #12130
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Još kad bi većina naroda na sve ovo gledala kao ti npr. Kako ne

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Ja iskreno nemam predstavu kako je moguće da većinu naroda ne interesuju stvari kao što je budžet. Bez budžeta je sve smiješno.

    Dako prestanu više da nas zamlaćuju crkvom, temeljnim sporazumima, popisom i nacionalnim pitanjima. Presmrđe više brate, treba od nečega da se živi.

    Evo ne znam kako većina naroda razmišlja. Približi mi.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  7. #12131
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Slazem se. Pobjeda DPS na izborima bi najvjerovatnije vodila pravo u sukobe. Vidjeli su DF i ostali kako izgleda to "mirno prihvatanje izborne volje" u DPS verziji. Ako mogu komite da blokiraju puteve, ako je to izraz demokratske volje gradjana - onda mogu i oni. Kako bi dalje islo od te tacke niko ne zna, ali bi eskalacija bila daleko vjerovatnija od smirivanja.
    ja smatram da veća instanca ne dozvoljava povratak DPSa. njima se ovakva vlada sviđa (tj, odgovara im, dobro slušaju). DF voli fotelje više no išta. znaju oni vrlo dobro da bi mogli ostati bez EPCGa, Aerodroma i ostalih ukoliko budu novi izbori
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  8. #12132
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,096
    Thanks Thanks Given 
    2,227
    Thanks Thanks Received 
    2,389
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Rijetko se uključujem, pa slobodno ignore, nijesam bot nego padobranac... Koliko je realno i normalno razmišljati i polemisati o ovome što se kod nas dešava zadnjih 10-20-30 godina a ne zapitati se "je*emumater, živimo li ovo u nekom skeču Top Liste Nadrealista ili možda priči Radoja Domanovića?"
    Vode se ozbiljne polemike o tome jesu li oni koji nas 30 godina kradu stvarno lopovi, treba li slušat avetinju, je li neznavena fukara zdravo tkivo, je li onaj ko radi za strane interese izdajnik ili patriota... Kao da neko mora da nas jaše a mii se raspravljamo ko će i pobismo se oko toga.

    Nedostajao si
    Ne brini, nista se u svijesti nije promijenilo

  9. The Following User Says Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  10. #12133
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    Може пасти власти, али уговор гдје год да се потпише нема иностраност. Имовина је увијек на епархије митрополије, како код нас тако и у Србији и другим државама. Ту проблем није, а и то не треба да се направи проблем.
    Sa Svetom stolicom je ratifikovan u skupštini, jer je postojao element inostranosti. Ugovor sa SPC sa sjedištem u Beogradu je ugovor sa elementom inostranosti. Bez ako ne misliš da su Srbija i Beograd u okviru Crne Gore.

    Ugovor sa IZ nije ratifikovan jer se potpisao sa IZCG. Kad bi se temeljni potpisao sa Mitropolitom kao predstavnikom eparhijskog savjeta SPC u CG onda ne bi bilo inostranosti.

    Aaaaaaaaa

    Opet o crkvi. Ne mogu više.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  11. #12134
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Evo se i Trovač na dvoru oglasio.

    https://www.cdm.me/politika/bulatovi...-nasu-podrsku/

    Kad se on izjasnio tu je onda sigurno pukla tikva. Stari je ovo ziheraš.

    Izgleda da je sa Vladom ostalo "ko će prvi da trepne", da je ušla u Đekna status.
    Samo da neko podnese predlog o povjerenju.
    Iskreno, malo mi je krivo. Moglo je drugačije, da su Krivokapić, ma i Abazović pametnije odigrali.
    Iduća vlada politička sa ili DF ili DPS unutra najvjerovatnije. Ideja ekspertske vlade prebrzo je potrošena.
    Bilo izbora ili ne.
    Pedolino Bulatović. Pa zakonom bih, samo zbog njegove njuške, zabranio da ista osoba može biti poslanik preko 3 mandata u skupštini (mada ih on ima jedno 8).

    Ne znam zašto si ubijeđen da će vlada biti politička, a pogotovo politička sa DFom ili DPSom. Možda, ali mi je realniji dogovor DPS DF (po sistemu Vučićeve srpske liste na Kosovu) ako budu u prilici da zbirno imaju preko 40 poslanika.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. #12135
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Ау какво излагање др Павићевића ваљда на одбору данас, заиста свака част.

  13. #12136
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Licnog sam stava da ovo DF ne smije da napravi. Ko god da ih uci, mislim da padaju na kafanske pruce kao DPS.
    Ukratko, sta mislite kako gledaju biraci DF na situaciju da im ovakav "zelenaski DPS" plus bane unuk narodnog heroja, plus sizofrena dragninja, novak adzic i adnan cirgic.
    Mislim da su odusevljeni mogucim scenariom. Generalno mislim da bi potonuli u haos, iako vecina misli da je ovo isti oportunisticki DPS kao 2016te.
    Povratak DPSa ovakvog kao sto je danas bi gurnuo drzavu u veci haos nego da dodje DF u nekoj vladi na celo.
    Koliko god to smijesno zvucalo
    Ne znam. Mislim da je DF postao klasična SNS ekspozitura u Crnoj Gori, nešto ko srpska lista na Kosovu.

    Ako je tako, a sve govori da jeste, onda se oni puno ne pitaju nego su tolika zagazili da moraju da izvršavaju naređenja gazde u Beogradu. E sad, sa kim igra gazda u BG, i koji su mu ciljevi, da li pomaže starom prijatelju ili pokušava da napravi neku vrstu upliva u izvršnu vlast pošto poto, stvarno ne znam.

    Ono što sam ubijeđen je da njihovom gazdi ne odgovara da građani Srbije vide da je moguć ubrzan put ka EU nakon promjene vlasti.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  14. #12137
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,825
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Izgleda da treba nama jedan Trump da napravi jedan veliki zid oko crkve i Vlade...


    Sve neke budalaštine, nego to ste i tražili to ste i dobili.
    Love, peace and respect.

  15. #12138
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Nema pada vlade vec samo da se podijele pozicije i to je to nista strasno i neočekivano

  16. #12139
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,404
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Nema pada vlade vec samo da se podijele pozicije i to je to nista strasno i neočekivano
    Misliš da će CnB da prihvati da pogazi svoje glavno predizborno obećanje i da pusti DF u vladu i samim tim napravi potpuno političko samoubistvo i nestane sa političke scene?

    Da se puste u vladu ljudi koji otvoreno rade po diktatu AV? Nema šanse, ali baš!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  17. #12140
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Za mene je svaka srpska priča umjerena ako prihvata da je Crna Gora naša zajednička kuća koju treba graditi na dobro svih građana koji u njoj žive, da nam je zajednički cilj EU i ako nisu ekspozitura Vučićevog SNSa u Crnoj Gori.

    Jel Milača avetan, jeste, a Danilović je napustio DF i otišao sa Lekićem u Demos nakon što su se džukci iz Nove nesojski ponijele prema Lekiću.

    Prije bih se sa Danilovićem dogovarao nego sa Branom Gvozdenovićem i Petrom Ivanovićem.

    Praviti jednonacionalne vlade u Crnoj Gori ovako podijeljenoj po nacionalnim šavovima je jednostavno loš put.

    Normalni Crnogorci i Srbi, sa manjinama, je po meni jedini normalan put u budućnosti. Alternative su povratak DPSa ili nastavak cirkusa sa DFom koji je pokazao da je nemoguć za bilo kakvu normalnu saradnju.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Poslusaj Milačića danas na odbor sto je pričao pa mi onda kazi da je umeren srbin, da ne moram da ulazim u neke njegove druge izjave.
    Ja ne znam sta je poenta pominjanje bilo koga iz DPS i sa kim bi prije u priči koliko su umereni Srbi Milačića i Danilović.
    Ja bi razumio da sam ja rekao bolji je Gvozdenovic I Ivanovic od Milačića I Danilovića.
    Jedni lopovi drugi srpski nacionalisti i fašisti i stvarno neću da biram izmedju toga, niti ih uporedjujem ko je bolji a ko gori jer su mi isti.
    A tvoj odgov na moje ide u tom smjeru da sam protiv ovih a za ove.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #12141
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Iskreno kimmi, milacic i umjereni srbi u istu recenicu bas ne moze.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  19. #12142
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,457
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    1,250
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Milačić nije srbin on je opurtunista koji će biti sve što treba da bude u datom trenutku naravno uz pristojnu naknadu.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  20. The Following 4 Users Say Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  21. #12143
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Licnog sam stava da ovo DF ne smije da napravi. Ko god da ih uci, mislim da padaju na kafanske pruce kao DPS.
    Ukratko, sta mislite kako gledaju biraci DF na situaciju da im ovakav "zelenaski DPS" plus bane unuk narodnog heroja, plus sizofrena dragninja, novak adzic i adnan cirgic.
    Mislim da su odusevljeni mogucim scenariom. Generalno mislim da bi potonuli u haos, iako vecina misli da je ovo isti oportunisticki DPS kao 2016te.
    Povratak DPSa ovakvog kao sto je danas bi gurnuo drzavu u veci haos nego da dodje DF u nekoj vladi na celo.
    Koliko god to smijesno zvucalo
    Povratak DPS a na vlast se ne može desiti bez nekog haosa.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  22. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  23. #12144
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,771
    Thanks Thanks Received 
    4,106
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja iskreno nemam predstavu kako je moguće da većinu naroda ne interesuju stvari kao što je budžet. Bez budžeta je sve smiješno.

    Dako prestanu više da nas zamlaćuju crkvom, temeljnim sporazumima, popisom i nacionalnim pitanjima. Presmrđe više brate, treba od nečega da se živi.

    Evo ne znam kako većina naroda razmišlja. Približi mi.




    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Šališ li se? Većina naroda razmišlja tako da drži DPS 30 godina na vlasti i DF kao najveću opozicionu partiju. Mislim da dalje objašnjenje ne treba.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  24. #12145
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,395
    Thanks Thanks Given 
    5,526
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,070 Posts

    Default

    DF nece nista napraviti prije izbora u PG jer bi ih svaki ovakav potez ugasio i na parlamentarnim i na lokalnim izborima.

    Nego mi je interesatno kako bojkotuju sve da ne dodje do zakona o porijeklu imovine.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  25. #12146
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,825
    Thanks Thanks Given 
    833
    Thanks Thanks Received 
    794
    Thanked in
    534 Posts

    Default

    Kakva vam je to priča - čuš haos ako se DPS vrati... Jadno i primitivno širenje neke loše atmosfere. Biće izbori pa ko šta ponese i jedino vama može biti haos ako izgubite. Mada vama je haos kako god okrenete.

    Bitno je da je vama ovaj haos i cirkus okay. Ali samo polako jer nezadovoljstvo i razočarenje svakim danom raste, a granica uvijek postoji.
    Love, peace and respect.

  26. #12147
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Pa da necete i vi da otkopavate oruzije kao Manda prije. Ima ga, podijelio ga je zadnjih godina ANB kao lizalica
    Slusaj pricu, strpljenje ima granicu. Hoces da kazes da vi "evropljani" mozete manje da trpite od "primitivnih srba".
    A ovamo je zlonamjerna prica da bi DPS povratak vodio u haos.
    Brzo li ga u 2 recenice, dade dva potpuno suprotna stava

  27. #12148
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Kakva vam je to priča - čuš haos ako se DPS vrati... Jadno i primitivno širenje neke loše atmosfere. Biće izbori pa ko šta ponese i jedino vama može biti haos ako izgubite. Mada vama je haos kako god okrenete.

    Bitno je da je vama ovaj haos i cirkus okay. Ali samo polako jer nezadovoljstvo i razočarenje svakim danom raste, a granica uvijek postoji.
    A mi smo poznati kao oslobodioci dje vi zivite, sta vi jedete?
    30 godina su nas gazili,svi smo im bili neprijatelji drzave,samo sto su se neprijatelji mijenjali,
    Prvo Hrvati
    Pa Muslimani
    Pa Crnogorci
    I na kraju Srbi...
    Moze te zelja nosit do smrti,ko se jednom okova oslobodi, taj se vise ne vrace u ropstvo
    Nikad vise DPS


    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  28. The Following User Says Thank You to aleksa111111 For This Useful Post:


  29. #12149
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Povratak DPS a na vlast se ne može desiti bez nekog haosa.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    Vas je dps pustio na vlast bez ikakvih sukoba, sto vi ne biste i njih? najgospodskija predaja vlasti ikad od strane Mila Dj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  30. #12150
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Misliš da će CnB da prihvati da pogazi svoje glavno predizborno obećanje i da pusti DF u vladu i samim tim napravi potpuno političko samoubistvo i nestane sa političke scene?

    Da se puste u vladu ljudi koji otvoreno rade po diktatu AV? Nema šanse, ali baš!

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Mislim da nece direktno niko od njih uci u vladu ali da ce se naci resenje da dodju ljudi koji su njima bliski a prihvatljivi za ove druge dvije strane

Page 486 of 1249 FirstFirst ... 386436476482483484485486487488489490496536586986 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •