Page 227 of 1249 FirstFirst ... 1271772172232242252262272282292302312372773277271227 ... LastLast
Results 5,651 to 5,675 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #5651
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/simijanovi...zni-diplomata/

    Hm, ovo ispade skolski drug Leposavica a Dritan nista nije znao. Ovo mu ga Lepi uvali
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #5652
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ovakva donacija očigledno nije izvodljiva jer se ugovori sklapaju sa proizvođačima i državama, koji su nas takođe u direktnim razgovorima upozorili da bi takva vrsta sporazuma ugrozila pregovore koje vodimo sa njima. Dakle, donacija je izvodljiva jedino direktnim kontaktom i kroz neposrednu komunikaciju sa proizvođačima ili državama proizvođačima i onda Vlada preduzima dalje korake ulaskom u bilateralne odnose, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

    Od kad je Srbija pocela sa proizvodi vakcine,
    Last edited by lepetanac; 17-02-21 at 07:28.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #5653
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the Genius View Post
    Evo je i dnevna doza patetike i laži.

    Koliko ovaj momak mrzi i huška, to nije normalno. Mora Albaniju i Hrvatsku nekako da pomene, čak i u ovom slučaju.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
    Prvo, Hrvatska je i u EU i u NATO-u, a Albanija u NATO-u, tako da nema potrebe da ih odvaja ponaosob. Kako nešto što nije stiglo može "još manje da stigne" iz pomenutih država?
    I šlag na tortu - otvoreno sugerisanje da su Hrvatska i Albanija neprijatelji, i to ne zbog neke aktuelne situacije nego "uvijek".
    Sjajna trasa za javni politički diskurs.

    Kakva ništa roba.
    Last edited by ASC; 17-02-21 at 07:36.

  4. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  5. #5654
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    OVE vakcine pretpostavljam da su placene nasim parama opet...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  6. #5655
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Slusam zalopojke Montenegeo Airlines kako traze odgovore, a rece mi kolega da subiz Radoja Dakica jos neku halu ili nesto drugo prodali pa opet ce mu tata dobiti neke pare E jbm koliko je to gigant bio kad evo 30 godina se parca jos

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  7. #5656
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ovakva donacija očigledno nije izvodljiva jer se ugovori sklapaju sa proizvođačima i državama, koji su nas takođe u direktnim razgovorima upozorili da bi takva vrsta sporazuma ugrozila pregovore koje vodimo sa njima. Dakle, donacija je izvodljiva jedino direktnim kontaktom i kroz neposrednu komunikaciju sa proizvođačima ili državama proizvođačima i onda Vlada preduzima dalje korake ulaskom u bilateralne odnose, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

    Od kad je Srbija pocela sa proizvodi vakcine,
    Opet ili spinujes ili ne citas.

    Jos prije 10ak dana je ministarka rekla da se vode pregovori sa Srbijom oko donacije ali da Srbija prvo mora da dobije dozvolu proizvodjaca.

  8. #5657
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Merhaba čaršijo na 4 strane i pare i jare. Iskusno. Rasformirati tužilaštvo i usaglasiti sa EU koja je protiv rasformiranja.
    Volim da me vole, ma volim i donatore...
    Procitaj i poslusaj, nije to rekla. Rekla je da se mora rasformirati tuzilastvo, ali da vrijedi popricati sa EU prije toga. I slazem se, mislim da sam napisao to bar 10ak puta. Treba obaviti konsultacije sa Briselom, Venecijanskom i sve moguce, ali zna se sta je prioritet. Ako dodje do toga da ili Katnic ostaje ili ida odlazi ali da znerviramo EU mora se izabrati ovo drugo. Jer sa Katnicem ne moze biti borbe protiv korupcije.

  9. #5658
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Opet ili spinujes ili ne citas.

    Jos prije 10ak dana je ministarka rekla da se vode pregovori sa Srbijom oko donacije ali da Srbija prvo mora da dobije dozvolu proizvodjaca.
    Cekaj treba li Srbija da pregovara sa proizvidjacima ili mi, ja koliko vidim sve je ovo moglo i sa proslom donacijom samo nije imao ko da okrene broj.
    Vidi nijesam ja vukao ministarku za jezik da izjavi ovo sto je izjavila i ako ti ne vidis da je ovo cista politika i da smo mogli imati ove vakcine jos u januar.
    Tebi to nes meta meni smeta sto se igraju politike preko ledja naroda posebno nasih roditelja.
    I da ne bude da mi smeta sto je donacija iz Srbije, smeta mi jedino sto je i ova donacija mogla biti prije.
    Kao sto rece kolega odje vec prije 7 dana se znalo

    Evo malo slikovitije pa slobodno iskomentarisi
    https://mobile.twitter.com/Mosimisem...ese-ostavku%2F
    Last edited by lepetanac; 17-02-21 at 08:47.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  10. #5659
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Cekaj treba li Srbija da pregovara sa proizvidjacima ili mi, ja koliko vidim sve je ovo moglo i sa proslom donacijom samo nije imao ko da okrene broj.
    Vidi nijesam ja vukao ministarku za jezik da izjavi ovo sto je izjavila i ako ti ne vidis da je ovo cista politika i da smo mogli imati ove vakcine jos u januar.
    Opet neobavijesten. Eto je juce Statisova firma izjavila da Pobjeda laze da oni nisu u kontaktu sa vladom i da u ovom trenutku pokusavaju (Statisovci) da dobiju dozvolu Kine da se posalje za CG. Nema potrebe da izmisljas stvari.

    https://m.cdm.me/drustvo/adriatic-pr...ni-nezvanicno/

    Kako tvrde u ovom trenutku rade užurbano sa distributerom vakcina kompanije Sinopharm na prikupljanju traženih uvjerenja i sertifikata kako bi dokazali da ove vakcine zadovoljavaju sve zdravstvene i zakonske standarde i kriterijume.

  11. #5660
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,429
    Thanks Thanks Given 
    960
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    I opet ponavljam, i Fajzer vakcine koje je Srbija donirala S. Makedoniji su morale dobiti dozvolu Fajzera...
    To je procedura, koja sam mislio da je dovoljno jasna da ne mora bar tu da se spinuje.

    Ostaje stvarno pitanje zašto "tek sada" donacija Srbije. Vjerovatno čista politika. Isto kao što je čista politika spinovanje kako je moglo biti 10.000+2.000...
    Jes, taman iskrena i priča i namjera kao što je i MIjač bio iskren za MA

  12. #5661
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Opet neobavijesten. Eto je juce Statisova firma izjavila da Pobjeda laze da oni nisu u kontaktu sa vladom i da u ovom trenutku pokusavaju (Statisovci) da dobiju dozvolu Kine da se posalje za CG. Nema potrebe da izmisljas stvari.

    https://m.cdm.me/drustvo/adriatic-pr...ni-nezvanicno/

    Kako tvrde u ovom trenutku rade užurbano sa distributerom vakcina kompanije Sinopharm na prikupljanju traženih uvjerenja i sertifikata kako bi dokazali da ove vakcine zadovoljavaju sve zdravstvene i zakonske standarde i kriterijume.
    prvo i osnovno opet polovicno odgovaras , slobodno odgovori na sve sto sam napisao a ne samo na dio sto mislis da ces me poklopiti a i to ti lose uradjeno.
    evo zasto:
    https://www.cdm.me/drustvo/stathisov...nikakav-dopis/
    na ovaj tekst se Statisova firma ogradila , ako malo bolje procitas u tekstu nidje i ne pise da je njegova firma nesto rekla nego je to novinar sam zakljucio ili dobio iz nekog izvora tamo. to je vec do novinara ne do nekog drugog.
    dalje da nastavimo
    jel ista ministarka rekla da nije dobila nikakvu ponudu pa na pitanje novinara poslije par sekundi je rekla da je dobila mail dje pise da pozovu neki broj, na koji zamisli niko nije reagovao niti pozvao taj broj za dalje konsultacije oko nabavke. u ovakvoj situaciji dje 10 ljudi umire dnevno tebi je to normalno???
    ajmo dalje
    jel prva ministarka pricala i poslije da nema i dalje zvanicne ponude a onda isplivava da su im odgovorili 3 februara sa instrukcijama.
    https://www.cdm.me/drustvo/ministars...icno-ponudene/
    znaci oko cega se dogovaraju ako nema zvanicne ponude , ko odje koga laze o cemu se radi.
    znaci od 21 januara ovi tek odgovaraju 3 februara sa uslovima koji trebaju za donaciju kad su im ovi poslali 2 mail jer ministarstvo vodi negativnu kampanju protiv nekog ko hoce da pomogne . i to je tebi opet ozbiljno u ovoj situaciji???
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  13. #5662
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Opet ili spinujes ili ne citas.

    Jos prije 10ak dana je ministarka rekla da se vode pregovori sa Srbijom oko donacije ali da Srbija prvo mora da dobije dozvolu proizvodjaca.
    Ni ja ne razumijem.
    Daj objasni mi razliku izmedju:

    - Srbija narucuje cjepivo u Rusiji pa ga plati pa trazi od proizvodjaca i Ruske Federacije dozvolu da neku kolicinu dovoljnu za cijepljenje 2 tisuce ljudi donira Crnoj Gori uoci izbora u NK
    - Deripaska narucuje 150 tisuca doza cjepiva kod ruskog proizvodjaca pa ga plati tako da bi proizvodjac dobio drzavnu dozvolu za izvoz pa isporucio cjepivo uneposredno MZ Crne Gore.

    I Srbija i Deripaska kupuju cjepivo neposredno kod proizvodjaca.
    I Srbija i Deripaska dobijaju odobrenje proizvodjaca i Ruske Federacije za dostavu neke kolicije cjepiva u CG.

    Po meni ona poslijednja opcija izgleda puno sigurnije jer u Rusiji donator samo prethodno dogovara rezerviranje odredjene kolicine cjepiva kod proizvodjaca i ruske drzavne agencije na nadzor u zdravstvenoj sferi pa placa cjepivo i to je to. Sve ostalo od proizvodnje pa do predaje cjepiva MZ Crne Gore je obveza proizvodjaca.

    Ona "srpska" opcija je da se cjepivo prvo isporuci Srbima pa oni ce ga negdje cuvati pa regrutirati nekog prevoznika koji ce ga dostaviti u CG.
    To jest DVIJE dodatne etape i to u BALKANSKOJ ZEMLJI!
    Last edited by A+A; 17-02-21 at 09:46.

  14. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  15. #5663
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ni ja ne razumijem.
    Daj objasni mi razliku izmedju:

    - Srbija narucuje cjepivo u Rusiji pa ga plati pa trazi od proizvodjaca i Ruske Federacije dozvolu da neku kolicinu dovoljnu za cijepljenje 2 tisuce ljudi donira Crnoj Gori uoci izbora u NK
    - Deripaska narucuje 150 tisuca doza cjepiva kod ruskog proizvodjaca pa ga plati tako da bi proizvodjac dobio drzavnu dozvolu za izvoz pa isporucio cjepivo uneposredno MZ Crne Gore

    Po meni ona poslijednja opcija izgleda puno sigurnije jer u Rusiji donator samo prethodno dogovara rezerviranje odredjene kolicine cjepiva kod proizvodjaca i ruske drzavne agencije na nadzor u zdravstvenoj sferi pa placa cjepivo i to je to. Sve ostalo od proizvodnje pa do predaje cjepiva MZ Crne Gore je obveza proizvodjaca.

    Ona "srpska" opcija je da se cjepivo prvo isporuci Srbima pa oni ce ga negdje cuvati pa regrutirati nekog prevoznika koji ce ga dostaviti u CG.
    To jest DVIJE dodatne etape i to u BALKANSKOJ ZEMLJI!


    Ne može Deripaska ni da naruči cjepivo ni da ga plati. To može samo ministarstvo zdravlja. Deripaska može samo donirati novac državi Crnoj Gori namijenjen za kupovinu vakcina.Procedura je takva propisana od Svjetske Zdravstene Organizacije(STO)
    Ali sto puta ponovljena laž postaje istina pa tako i priča sa donacijeama Deripaske i Statisa.
    Ako Deripaska i Statis stvarno žele pomoći što ne uplate novac na račun ministarstva zdravlja?

  16. #5664
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by busquets View Post
    Ali sto puta ponovljena laž postaje istina pa tako i priča sa donacijeama Deripaske i Statisa.
    Ako Deripaska i Statis stvarno žele pomoći što ne uplate novac na račun ministarstva zdravlja?
    Zato sto ministarstvo zdravlja na racunu ima dovoljno sredstava da samo kupi vakcine ali iz nekog razloga im taj posao ne ide od ruke. Konacno su ugovorili odredjene kontigente koji stizu u narednih par dana pa je shodno tome odredjena politicka struktura odlucila da politicki profitira. Vjerovatno najprovidnija i najjadnija politicka igra ikad odigrana na ovim prostorima.

    Edit. Nadam se da ce nekad neki istrazivacki tim novinara istraziti cijelu ovu situaciju oko vakcina. Od navodnih donacija, do neuspjelih pokusaja ministarstva da obezbijedi vakcine, preko razloga zasto je ministarstvo dva puta ispaljeno od proizvodjaca kao do ove lazne donacije. U politici je sve dozvoljeno ali ako se neko igrao sa ovim da bi politicki profitirao to je ono samo dno, nema nize.
    Last edited by Rodion Romanovich; 17-02-21 at 10:03.

  17. #5665
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Druga stvar je poređenje države Srbije sa biznismenima Statisom i Deripaskom i čuveno pitanje koje se postavlja "Ako može donacije od Srbije kako ne može od Statisa i Deripaske"?
    Valjda se ne mora objašnjavati da je Srbija nezavisna i suverena država, pravno lice sa svim institucijama koja ima mnogo veći kredibilitet od biznismena pojedinaca. Tako da država Srbija može donirati i pribaviti odobrenje za donacije a ova dvojica ne mogu.
    Kao da neki pojedinac namjerava kupiti tenk ili borbeni avion, zakuca u fabriku kuc,kuc,dobar dan, daćete mi jedan tenk i isporučite mi ga ispred kuće.

  18. #5666
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ako se pitate zašto smo čmar od države pogledajte samo ovu situaciju sa vakcinama, koja je ogolila sav jad i bijedu naših političara.

    DPS: sa laganim bolom u penisu iskulira nabavku vakcina
    DPS: Nabija na nos ministarstvu zdravlja kako nisu prihvatili donaciju, kao da je kamion sa vakcinama bio na granici.

    Vlast: kulira svu trenutnu situaciju oko korone, ljudi umiru kao muve, zaraza se nekontrolisano širi, itd itd.
    Vlast: organizuje dolazak par hiljada vakcina kako bi promovisali DF pred izbore u Nikšiću.

    Da smo normalna zemlja svako bi upirao đe god može da obezbijedi vakcine, ovako na vlasti i u opoziciji imamo političare koji preko leševa gaze do svojih ciljeva, pokakim im se na ciljeve i targete, i jednima i drugima i svima koliko god ih ima.

    Umro mi je jedan prijatelj od korone pa sam malo emotivniji nego inače, ne zamjerite.

  19. The Following 7 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  20. #5667
    Join Date
    Feb 2021
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Zato sto ministarstvo zdravlja na racunu ima dovoljno sredstava da samo kupi vakcine ali iz nekog razloga im taj posao ne ide od ruke. Konacno su ugovorili odredjene kontigente koji stizu u narednih par dana pa je shodno tome odredjena politicka struktura odlucila da politicki profitira. Vjerovatno najprovidnija i najjadnija politicka igra ikad odigrana na ovim prostorima.

    E onda je to druga stvar, ali ja govorim za nenormalnu priču o donacijama Statisa i Deripaske. Pećinski ljudi u to ne bi vjerovali ali što je laž nevjerovatnija to ljudi više vjeruju. Ili ne vjeruju ni sami nego se bave polikanstvom da bi napadali aktuelnu vlast.

  21. #5668
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    407
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Zato sto ministarstvo zdravlja na racunu ima dovoljno sredstava da samo kupi vakcine ali iz nekog razloga im taj posao ne ide od ruke. Konacno su ugovorili odredjene kontigente koji stizu u narednih par dana pa je shodno tome odredjena politicka struktura odlucila da politicki profitira. Vjerovatno najprovidnija i najjadnija politicka igra ikad odigrana na ovim prostorima.
    Ne ulazeci u te "politicke profite", da ponovimo. Ostale drzave mimo COVAX sistema su direktno sa prooizvodjacem ugovarale vakcine. To su mjeseci, Jun, Jul Avgust. Mi smo tada kulirali, nijesmo nista uradili. E tu je problem.

    https://m.cdm.me/politika/erakovic-m...-je-sve-jasno/

    Aha, sad je prica oko 12000k vakcina. OK

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-48-zaposlenih

    "Iz Ministarstva zdravlja juče su ponovili da nisu odbili donaciju vakcina koje su ponudili grčki biznismen Petros Statis i ruski Oleg Deripaska, već su se samo, tvrde, pozvali na proceduru koja se mora poštovati.

    Iz tog resora su kazali da se crnogorski Institut za ljekove i medicinska sredstva (CINMED) 8. februara obratio firmi grčkog biznismena za dostavljanje tražene dokumentacije, kako bi obezbijedili da vakcine protiv kovida budu uvezene u skladu sa međunarodnim propisima i protokolima.

    Pojasnili su da je firma Adriatis Properties 2. februara uputila dopis o namjeri da donira vakcine, te da su im odgovorili već narednog dana, za šta su dostavili dokaze.

    “Činjenica je da ne postoji nijedna država u svijetu, pa ni u regionu i Evropi, koja je od neke privatne kompanije ili pojedinca nabavila vakcine protiv kovida. Svaka vakcina koja je kupljena i isporučena je došla ili od proizvođača ili od države donatora ili, što je najčešće slučaj, u saradnji ta dva entiteta sa državom koja potražuje vakcine. Isključivo na taj način će i Crna Gora dobiti vakcine. Dakle, svi ugovori o vakcinama potpisivani su na najvišem diplomatskom nivou ili sa proizvođačem ili sa vladom zemlje proizvođača”, piše u saopštenju."

  22. #5669
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    ovo sa vakcinom se desilo samo jer je juče počela kampanja u NKu i jer je profo udario na df. tako da su sad ove pljake uspjele da ubijede populaciju da su spasioci jer je vakcina došla zahvaljujući Mandi a i žrtve jer oni hoće promjene a Vlada im to ne dozvoljava. da juče nije počela kampanja vakcine ne bi bilo, narod bi umirao. pleme je i zaslužilo da mu se zajebavaju sa glavom tipovi poput Mande i Vučića

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  23. #5670
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,459
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    1,260
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Stici ce narednih nedelju dana standardne isporuke vakcina ali je bitno bilo radi politickog profitiranja i izbora u Nk da nam prvo Srbija udijeli par hiljada.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  24. #5671
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    U junu, julu, avgustu Srbija je ispregovarala fajzerove vakcine, a pitanje je koliko su ih platili. Vecina se oslonila na covax inicijativu i zbog toga je zastoj kod vecine zemalja. Svi kljucni pregovori oko ruske i kineske vakcine su se desili u decembru a i tu se kasni zbog procedura i konfuzije oko odobrenja. Vucic je rizikovao, ja recimo ne bih imao hrabrosti da udjem u taj proces kao on i ponudim narodu nesto toliko neistrazeno. Oni su okolnim zemljama posluzili kao test sto je recimo i sam Orban priznao da su cekali da vide kako ce to u Srbiji proci. Koliko ovu Vladu interesuju i korona i vakcine ne bih mi gledali ni da su ovi bili na vlasti ljetos. Tek su nakon pritisaka javnosti poslije nove godine krenuli u ozbiljnije pregovore. Potpuno je nebitno ko je bio ministar Hrapovic ili Borovinic. Problem je sto mi nemamo sistem i profesionalce koji ce samo baviti time a ne da se ceka bilo koji ministar. Sto nemamo sistem kriv je prosli rezim, sto smo poslije promjene vlasti jos vise potonuli kriv je sadasnji rezim kome je bitnije smijeniti aposlutno svaki moguci kadar, kao da doktora imamo na hiljade, nego borba protiv korone. Koliko smo imali nacelnika i rukovodilica u zdravstvu koji su bili naklonjeni opoziciji za vrijeme DPS, pa sama ministarka je bila na celu pulmologije, a koliko imamo sada, ne koji podrzavaju DPS nego koji su ostali na svom mjestu poslije DPS. Ovakva sjeca kadrova u grani gdje smo najvise deficitarni i gdje bukvalno krvarimo je nevidjena.

  25. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  26. #5672
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by busquets View Post
    Ne može Deripaska ni da naruči cjepivo ni da ga plati.
    Jesi li njegov tajnik? Ili mozda funkcioner ruske nadzorne agencije u sferi zdravstvene zastite?

    To može samo ministarstvo zdravlja. Deripaska može samo donirati novac državi Crnoj Gori namijenjen za kupovinu vakcina.Procedura je takva propisana od Svjetske Zdravstene Organizacije(STO)
    A moze link?
    Ali sto puta ponovljena laž postaje istina pa tako i priča sa donacijeama Deripaske i Statisa.
    Ne znam za Statisa ali Deripaska je prije koji tjedan dana ponovno je izrazio spremnost za donaciju. A pri tome ne radi se o poduzetniku Olegu Deripaski, nego donaciju nude ruska dobrotvorna fondacija ciji je osnivac.

    Ako Deripaska i Statis stvarno žele pomoći što ne uplate novac na račun ministarstva zdravlja?
    Nisam niti prvi niti drugi. Bolje je da pitas nekog od njih neposredno.
    Sto se mene tice, poznajem samo nekoliko ljudi u CG kojim bi povjerio novac. Ali na toj listi nema imena niti prethodnih niti danasnjih celnika Ministarstva zdravlja Crne Gore ili bilo koje druge drzavne institucije. A pretpostavljam da taj moj stav dijele i dvije spomenute osobe
    Last edited by A+A; 17-02-21 at 10:36.

  27. #5673
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Vakcina normalno sluzi da sprijeci neku bolest. U CG vakcina ima i politicku namjenu. Tesko je sve pohvatati. Puno je zloupotreba zbog prljavih politickih ciljeva. Na proslu vladu i Hrapovica se digla halabuka sto nije odgovorio na neki mejl. Kojim bi Poljska, ako sam dobro razumio, obecala isporuku vakcina, ako bude viska. A viska nema, jer Poljska nema dovoljno vakcina ni za sebe (zadnja vijest je da namjerava da tuzi Pfitzera zbog kasnjenja isporuke). A ne da ih salje u CG. Suplja anti-DPS prica. Ali, narod se prima. S druge strane se krenulo s pricom o donacijima biznismena koji su bliski DPS-u. Veliki su znakovi pitanja o tome da li neko ko nema vakcinu moze da je donira. To je potpuno drugacija prica od one o maskama i respiratorima. Suplja DPS prica. Ali, narod se prima. Sad stize donacija iz Srbije. Tajming je takav da je jasno svakom normalnom da se radi o politickoj zloupotrebi jednog ozbiljnog zdravstvenog problema. Ko te pita. Narod, se prima.

    Ovo je Balkan.

  28. The Following 3 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  29. #5674
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Vakcina normalno sluzi da sprijeci neku bolest. U CG vakcina ima i politicku namjenu. Tesko je sve pohvatati. Puno je zloupotreba zbog prljavih politickih ciljeva. Na proslu vladu i Hrapovica se digla halabuka sto nije odgovorio na neki mejl. Kojim bi Poljska, ako sam dobro razumio, obecala isporuku vakcina, ako bude viska. A viska nema, jer Poljska nema dovoljno vakcina ni za sebe (zadnja vijest je da namjerava da tuzi Pfitzera zbog kasnjenja isporuke). A ne da ih salje u CG. Suplja anti-DPS prica. Ali, narod se prima. S druge strane se krenulo s pricom o donacijima biznismena koji su bliski DPS-u. Veliki su znakovi pitanja o tome da li neko ko nema vakcinu moze da je donira. To je potpuno drugacija prica od one o maskama i respiratorima. Suplja DPS prica. Ali, narod se prima. Sad stize donacija iz Srbije. Tajming je takav da je jasno svakom normalnom da se radi o politickoj zloupotrebi jednog ozbiljnog zdravstvenog problema. Ko te pita. Narod, se prima.

    Ovo je Balkan.
    Što je konkretno uradio Hrapović? Pojavio se na konferenciji da potpaljuje kako Srbija je blokirala respiratore, da sakuplja jeftine poene na lažima. U svakom slučaju hvala DPS-u što je postavio baš Hrapovića i razne BS "stručnjake" jer je narodu zbog njih ključalo nezadovoljstvo koliko su bili sposobni... Ni Hrvatska nema vakcine, a CG je u najgorem trenutku promijenila Vladu. Pritisak koji se prenio na novu ministarku je veliki. Siguran sam da niko od njih ne zanemaruje ovu situaciju i da ljudi rade sve što je u njihovoj moži da do vakcina dođu. Da je ovo sa vakcinama iz Srbije i mali politički trik, svakako je jasno ali količine koje nam daju su i adekvatne jeftinom pokušaju...

  30. #5675
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Sad stize donacija iz Srbije. Tajming je takav da je jasno svakom normalnom da se radi o politickoj zloupotrebi jednog ozbiljnog zdravstvenog problema.
    Koji bi bio pravi tajming da se ne posumnja u političku zloupotrebu?

Page 227 of 1249 FirstFirst ... 1271772172232242252262272282292302312372773277271227 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •