Page 395 of 1249 FirstFirst ... 295345385391392393394395396397398399405445495895 ... LastLast
Results 9,851 to 9,875 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #9851
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Stvarno, komična je više ta priča da "treba postići konsenzus oko novih tužilaca sa DPS".

    Ispada da od DPS očekujemo da, iz ljubavi prema državi, glasa da se Katnić, koji neće da utuži ni Miga Stijepovića, zamijeni profesionalnim tužiocem koji (sad se već jasno vidi iz niza novih skandala) treba da cio glavni odbor DPS otjera u zatvor.

    Eo trče.
    Utopija.

    Kad to piše neki novoregistrovani DPS bot, ne obazirem se. Johnny možda privatno podržava DPS ili neki od satelita, ali ne znam zašto bi ga to ćeralo da truje svoj intelekt ili vrijeđa naš. Mnogo puta je doprinosio raspravi na jedan jako lijep način, ali onda dođe i napiše ovakve stvari i diskredituje sam sebe. Johnny, nemoj da misliš da je nešto lično, samo sam morao da odreagujem jer znam da (kad hoćeš) doprinosiš diskusiji na kvalitetan način.

  2. #9852
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    To je ponasanje kao da smo svi naivni.
    Sta on i DPS vide kao kompromis. Vi povucite sve zakone ili odluke koje nam ne odgovaraju, a mi mozda necemo izlaziti na ulice i placati gorivo da se vozaju.
    Otprilike je to ta varijanta koja se nudi

  3. #9853
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Predlog je sjajan, ali mi smeta što, s obzirom da djeluješ kao inteligentan čovjek, pokušavaš da prodaš utopiju ljudima sa kojima živiš.

    Zar stvarno misliš da je moguće izglasati u parlamentu novog SDT-a ili VDT-a uz pomoć DPS-SD-SDP-BS-AK poslanika? Ako zaista to misliš, volio bih da mi obrazložiš na čemu je utemeljeno to tvoje mišljenje.

    Trenutno u opozicionim poslaničkim klupama sjedi veliki broj ljudi koji će morati da objašnjavaju dosta stvari onda kada Tužilaštvo bude odblokirano. Ti ljudi, logično, nemaju objašnjenja za te stvari. Razlozi su... ________________ (dopuni sam).

    Čuh sinoć da je od skoro 1000 procesa u Tužilaštvu procesuirano samo njih 40ak. Uz to, nije donešena niti jedna presuda. Zar to nije porazno za bilo kog građanina (ma koje političke opcije bio) koji istinski voli svoju zemlju?

    Potrebna je pravda. I to brzo. Nakon toga, kada u parlamentu budu jednom sjedjeli ljudi koji se neće plašiti da prođu bilo kakvu kontrolu Tužilaštva, neće biti problema ni za izbor/smjenu bilo kada.

    Da bi se došlo do toga, put je samo jedan. Ostavi se utopija, pratim šta pišeš i vidim da sve odlično znaš.
    Prvo, ne znam odakle ta cifra (ostavi izvor) i kako se do nje došlo. Drugo, sve da je tačno, to nužno ne implicira odgovornost tužilaštva.

    Naravno da mislim da je moguće doći do kompromisa. Ne moguće, već jedino ispravno, jer je sve ostalo klasični politički uticaj i korak unazad (što je i stav EU i SAD). I to korak unazad u poglavljima gdje smo najdalje od EU - 23 i 24.

    Pa i do sada su se u Parlamentu usvajali predlozi sa 2/3 i 3/5 većinom. Ta većina će biti potrebna i za usvajanje dijela izbornih zakona. Ne bi to bio nikakav istorijski presedan. Tako je, između ostalog i izabran Ivica Stanković 2014. za VDT, usvojen Ustav, izborni zakon 2011. itd. Potrebni su kredibilitet, pritisak, volja, umijeće i spremnost na kompromis. DPS planira nekad da se vrati na vlast, a da bi to uradio potrebno je da ima podršku međunarodne zajednice, prije svega EU. Opstrukcije procesu odblokiranja institucija iz VD stanja, što su glavni zahtjevi EU im sigurno ne bi prošli nekažnjeno. Tu je i neformalni, ali veoma efikasni pritisak NVO i stručne javnosti.

    Dobar primjer može biti slučaj Zorana Brđanina. Javno su ga podržali Građanska alijansa, Akcija za ljudska prava, čak i Aleksandar Zeković i Raško Konjević koji je čak obećao da će SDP glasati "za", pa je taj izbor jako teško osporiti.

    S tim što mislim da se itetkako varaš što najveći problem vidiš u 40 opozicionih poslanika. Mnogo veći problem je 21 poslanik DF-a, koji i trenutno diktira ove pogubne politike Vlade.
    Last edited by johnny bravo; 16-04-21 at 10:27.
    In vino veritas

  4. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  5. #9854
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Parlament je ruglo obično, ali i ogledalo ovog naroda. DF i DPS zajedno jašu na podjelama i sa mjesta poslanika prosipaju zadrtu nacionalističku priču. braća se nikad nisu obazirala na probleme ove države i naroda

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  6. #9855
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Prvo, ne znam odakle ta cifra (ostavi izvor) i kako se do nje došlo. Drugo, sve da je tačno, to nužno ne implicira odgovornost tužilaštva.

    Naravno da mislim da je moguće doći do kompromisa. Ne moguće, već jedino ispravno, jer je sve ostalo klasični politički uticaj i korak unazad (što je i stav EU i SAD). I to korak unazad u poglavljima gdje smo najdalje od EU - 23 i 24.

    Pa i do sada su se u Parlamentu usvajali predlozi sa 2/3 i 3/5 većinom. Ta većina će biti potrebna i za usvajanje dijela izbornih zakona. Ne bi to bio nikakav istorijski presedan. Tako je, između ostalog i izabran Ivica Stanković 2014. za VDT, usvojen Ustav, izborni zakon 2011. itd. Potrebni su kredibilitet, pritisak, volja, umijeće i spremnost na kompromis. DPS planira nekad da se vrati na vlast, a da bi to uradio potrebno je da ima podršku međunarodne zajednice, prije svega EU. Opstrukcije procesu odblokiranja institucija iz VD stanja, što su glavni zahtjevi EU im sigurno ne bi prošli nekažnjeno. Tu je i neformalni, ali veoma efikasni pritisak NVO i stručne javnosti.

    Dobar primjer može biti slučaj Zorana Brđanina. Javno su ga podržali Građanska alijansa, Akcija za ljudska prava, čak i Aleksandar Zeković i Raško Konjević koji je čak obećao da će SDP glasati "za", pa je taj izbor jako teško osporiti.

    S tim što mislim da se itetkako varaš što najveći problem vidiš u 40 opozicionih poslanika. Mnogo veći problem je 21 poslanik DF-a, koji i trenutno diktira ove pogubne politike Vlade.
    Sigurno. DPS poslanici, uključujući Petra Ivanovića, će izglasati tužioca koji će pola njih potjerati u zatvor do kraja godine - a sve da se ne zamjere EU što bi moglo da im smeta kad se vrate na vlast za XX godina.

    Poređenje sa Brđaninom veze nema jer to imenovanje nisu mogli da spriječe nikako. Imenovanje tužioca mogu.

    Brđanin je samo dokaz koliko je različita nova vlada. Mogli su da imenuju svog Veselina Veljovića a izabrali su najboljeg kandidata.

  7. #9856
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Nemam života da se raspravljam u sitna crijeva sa @johnny bravo

    Pregovori sa EU najduži u istoriji (ako izuzmemo Tursku)... Poglavlja 23 i 24 najveći problem al on ne bi ništa mijenjao.

    EU očekuje da se pohapse nalogodavci za Snimak, Kovertu i ostale afere. Zaboga ko li su nalogodavci. Kako sa ovim tužilaštvom koje ni Šarića i Kaliča ne umije iza rešetaka da stavi.

    Samo bih podsjetio da je DPS pozivao ranije DF da uđe u vladu. Tad nisu valjda bili pećinski nacionalisti za DPS. Sad su za MĐ URA i Demokrate mogući kredibilan partner sa pro EU orjentacijom, ali njihovi aktivisti nas ođe ubjeđuju da oni ne valjaju jer su šta... antievropejci.

    Naravno johnny se ne glaska oko Plantaža i njihovog položaja, 17 miliona Vesu Pejoviću, momenta kad se UTIP (hoteli Crna Gora, Podgorica, Ljubović, i kamp Zlatica) kupi od države za 4.7 miliona, pa se samo kamp proda za 8.7. , mogućnost da nam Kina plijeni imovinu, zaboravljenih radova na dionici, MHE đe prijateljima i rođacima plačamo svaki mjesec preko računa za struju to što su uglavnom pitke vode strpali u cijevi, što su sve institucije u državi bile podređene jednoj partiji i time unižena država na užasan način i njeni temelji (da da institucije su temelj države) potkopani do te mjere da je to užas, kao i još mali milion stvari...

    To je sve top... i guess



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 16-04-21 at 10:42.

  8. The Following 4 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  9. #9857
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Malo o transparentnosti i ciljevima "Dritanovog zakona" (mislim da su mu partneri iz "Vijesti" i DF ovim brendingom napravili medveđu uslugu) - brzo ćemo saznati kako će ovaj tekst ostarati:&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br&gt;<br>
    &amp;lt;a href="https://www.pobjeda.me/clanak/kako-smijeniti-katnica-a-da-brisel-to-ne-primijeti?fbclid=IwAR1pFJxJodS0aYKbSSX0-I15Qjp0ER-AkOe1EDtcEawbOL5KOdrUCugdqr4" target="_blank"&amp;gt;https://www.pobjeda.me/clanak/kako-smijeniti-katnica-a-da-brisel-to-ne-primijeti?fbclid=IwAR1pFJxJodS0aYKbSSX0-I15Qjp0ER-AkOe1EDtcEawbOL5KOdrUCugdqr4&amp;lt;/a&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br&gt;<br>
    &amp;lt;br&amp;gt;&lt;br&gt;<br>
    U povezanim vijestima, u najboljem slučaju, sve da je nacrt zakona savršeno usaglašen sa smjernicama VK, potpuno u duhu reformi koje se traže, možemo očekivati da ovaj zakon stavimo na glasanje u Parlamentu u maju:&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br&gt;<br>
    &amp;lt;a href="https://www.pobjeda.me/clanak/kako-smijeniti-katnica-a-da-brisel-to-ne-primijeti?fbclid=IwAR1pFJxJodS0aYKbSSX0-I15Qjp0ER-AkOe1EDtcEawbOL5KOdrUCugdqr4" target="_blank"&amp;gt;https://www.pobjeda.me/clanak/kako-smijeniti-katnica-a-da-brisel-to-ne-primijeti?fbclid=IwAR1pFJxJodS0aYKbSSX0-I15Qjp0ER-AkOe1EDtcEawbOL5KOdrUCugdqr4&amp;lt;/a&amp;gt;&amp;lt;br&amp;gt;&lt;br&gt;<br>
    &amp;lt;br&amp;gt;&lt;br&gt;<br>
    A do tada, privremeno upravljanje, blokiran parlament i nastavak krize zakonodavne vlasti. Budžet za 2021, ako prije toga ne padne vlada, usvajamo u trećem kvartalu. Efikasnost i efektivnost na nivou. &amp;lt;img src="https://a.slack-edge.com/production-standard-emoji-assets/10.2/google-medium/1f642.png" border="0" alt="" title="Smile" smilieid="1" class="inlineimg"&amp;gt;
    Sve ovo me nekako podsjeca na rusku Veliku oktobarsku revoluciju, kad su u ministarstva i uprave, u sudove i u policiju dosli vecinom nepismeni ili polupismeni Crveni gardisti, revolucionarni vojnici i mornari, proleteri i seljaci pa su poceli "upravljati drzavom" saglasno konceptu "radnicko-seljacke pravednosti".

    Nakon sto su brzo doveli zemlu do raspada i gradjanskog rata, a gospodarstvo, poljopricvredu, financije, medjunarodne odnose do potpunog kolapsa, svakako su morali regrutirati "bivsi" strucni kadar
    Last edited by A+A; 16-04-21 at 10:49.

  10. #9858
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    3,660
    Thanks Thanks Given 
    573
    Thanks Thanks Received 
    296
    Thanked in
    182 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    ... Sad su za MĐ URA i Demokrate mogući kredibilan partner sa pro EU orjentacijom, ali njihovi aktivisti nas ođe ubjeđuju da oni ne valjaju jer su šta... antievropejci...
    Ova izjava kod Nikčevićke je prošla potpuno ispod forumskog radara. Pozitivna nas je (valjda) naučila šta se dešava kad te DPS "proevropski zagrli".

    ...I’ll always be that kid
    With the rolled up socks...





  11. #9859
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ToJeMojBrat View Post
    Ova izjava kod Nikčevićke je prošla potpuno ispod forumskog radara. Pozitivna nas je (valjda) naučila šta se dešava kad te DPS "proevropski zagrli".
    Ma niko tu izjavu ne doživljava ozbiljno od strane ovih sada na vlasti. Pokušava da doda na onu DFovu kako Zdravko radi za DPS, al ne prima se niko. Nada se MĐ možda da će EU pogurat da se napravi neki dil radi "stabilizacije" zemlje. Kao da su u EU sisali vesla pa ne zna da DPS preko Veljovića pokušava da je destabilizuje.

    Kao da Zapad ne zna što se ođe radilo i radi, znaju bolje nego mi. Dok god se vlada bude ovako ponašala DPS je donji što se zapadnih partnera tiče.

    Vidimo ustala cijela EU da osudi izjave Doris Pak i one žene izvjestioca za Kosovo o kriminalnom DPS (MĐ) režimu. Bahahaha.....

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  13. #9860
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Ne znam kimmi kome da vjerujem više. I ja mislim da su ostavili pakao ali evo oni kažu da je finansijska situacija bila stabilna, dok Dritan nije sve uništio.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vnih-obveznica

    "PRETHODNA VLADA OSTAVILA STABILNU FINANSIJSKU SITUACIJU"

  14. #9861
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Ne znam kimmi kome da vjerujem više. I ja mislim da su ostavili pakao ali evo oni kažu da je finansijska situacija bila stabilna, dok Dritan nije sve uništio.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...vnih-obveznica
    Jeste, ruže su nam cvjetale dok je DPS bio na vlast. Mada pojedinima jesu, al preko naše grbače.

    I za ovo je nova vlast kriva....

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nu-bogoslovije

    Ja ljudi nisam kršten, nit sam vjernik, al ovo je sramota.

    Ne bi se moglo ođe opstat od pojedinih da je neka druga vjerska organizacija napadnuta.

    Fizički napadi na bilo kog zato što ne misli kao ti su pravi "pećinski nacionalizam" da upotrijebim eufemizam MĐ.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  16. #9862
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Dritan je kriv za sve. umjesto da ka čoek ode sa DPSom posle izbora on otvori vrata ovima iz 'srpskog sveta'

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #9863
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,887
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Engleski je los, svako moze da vidi.

    A postavi nam ovdje grafik cijene CG obveznica u zadnjih 6 mjeseci da vidimo koliko je zaista velika jucerasnja oscilacija.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  18. #9864
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sigurno. DPS poslanici, uključujući Petra Ivanovića, će izglasati tužioca koji će pola njih potjerati u zatvor do kraja godine - a sve da se ne zamjere EU što bi moglo da im smeta kad se vrate na vlast za XX godina.

    Poređenje sa Brđaninom veze nema jer to imenovanje nisu mogli da spriječe nikako. Imenovanje tužioca mogu.

    Brđanin je samo dokaz koliko je različita nova vlada. Mogli su da imenuju svog Veselina Veljovića a izabrali su najboljeg kandidata.
    Brđanin je primjer kredibilnog kandidata, transparentnog procesa, koji je i nezavisno verifikovan. U tom smislu je pokazao put.

    Ipak mislim da mnogo više DF može da izgubi i da zato nije ni čudo da baš oni diktiraju ove procese koji zahtijevaju glave tužilaca po svaku cijenu. Baš zato jer su glave Mandića, Kneževića i Medojevića na panju. Plus, to bi bila sjajna poruka budućim tužiocima - ne zalijećite se na DF, jer ćete ostati bez svega.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nemam života da se raspravljam u sitna crijeva sa @johnny bravo

    Pregovori sa EU najduži u istoriji (ako izuzmemo Tursku)... Poglavlja 23 i 24 najveći problem al on ne bi ništa mijenjao.

    EU očekuje da se pohapse nalogodavci za Snimak, Kovertu i ostale afere. Zaboga ko li su nalogodavci. Kako sa ovim tužilaštvom koje ni Šarića i Kaliča ne umije iza rešetaka da stavi.

    Samo bih podsjetio da je DPS pozivao ranije DF da uđe u vladu. Tad nisu valjda bili pećinski nacionalisti za DPS. Sad su za MĐ URA i Demokrate mogući kredibilan partner sa pro EU orjentacijom, ali njihovi aktivisti nas ođe ubjeđuju da oni ne valjaju jer su šta... antievropejci.

    Naravno johnny se ne glaska oko Plantaža i njihovog položaja, 17 miliona Vesu Pejoviću, momenta kad se UTIP (hoteli Crna Gora, Podgorica, Ljubović, i kamp Zlatica) kupi od države za 4.7 miliona, pa se samo kamp proda za 8.7. , mogućnost da nam Kina plijeni imovinu, zaboravljenih radova na dionici, MHE đe prijateljima i rođacima plačamo svaki mjesec preko računa za struju to što su uglavnom pitke vode strpali u cijevi, što su sve institucije u državi bile podređene jednoj partiji i time unižena država na užasan način i njeni temelji (da da institucije su temelj države) potkopani do te mjere da je to užas, kao i još mali milion stvari...

    To je sve top... i guess



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Spunujete baš mnogo. Za medalju. Ispisah romane ovdje, a ti odgovoraš kako ništa ne bih mijenjao, što je otprilike jedina stvar koju nisam napisao. I onda gradiš cijelu repliku oko stava koji nisam iznio.

    Ma, najbolje je da damo Abazoviću da bude zakonodavac, policijac, tužilac i sudija. Evo ću to i potpisati, samo da ne priča više na engleskom. Kompromis.

    Što se navedenih slučajeva tiče, šta je tačno problem? Pišem o onome za šta imam interesovanje, informacije i znanje. Ne znam otkud to očekivanje da svi znamo i komentarišemo sve, od UTP i borova na Ljuboviću, preko energetike, do obligacionog prava. Posebno što nije tema za to. Mislim, imam neke svoje stavove, sumnje i indicije, ali baš nemam hrabrosti da pišem o nečemu što mi je površno poznato iz medija. Zaista se ne bih usudio, ali vidim da tebe ne ometa, pa samo udri, šta ću ti ja tu.

    Da se ne bi osjećao razočaranim, mogu kratko prokomentarisati ovo što si naveo, iako ne vidim kako je relevantno za ono o čemu sam pisao.

    - Plantaže - katastrofalne odluke, loš menadžment koji je doveo kompaniju do gubitka likvidnosti. SDT češlja dokumentaciju, pa neka rade svoj posao.
    - 17 miliona eura Vesu Pejoviću - nije mi poznato, ne znam ništa o tome.
    - UTIP - takođe, ne znam ništa o tome.
    - Ugovor sa CRBC - izložio sam davno stav na temi o autoputu. Smatram da nam je taj put potreban koliko god da košta i da će se isplatiti kad-tad. Sam kredit je dobar ako izuzmemo grešku hedžovanja valutnog rizika. Ugovor o projektovanju i izvođenju - nismo imali puno izbora. Da smo imali bolju opciju, izabrali bi je. I kad digneš veliki privatni kredit moraš da imaš kolateral, tako da je priča o zaplijeni teritorije naduvana i kontraproduktivna.
    - MHE - apsolutno sam protiv te tehnologije, banovao bih je iz Crne Gore. Minorni benefiti uz veliku devastaciju životne sredine (što ne znači da sam protiv HE na Komarnici i Morači).
    In vino veritas

  19. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  20. #9865
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Glavne mete odje na forumu su DPS i DF. Neopravdano. Kad znamo da 2/3 gradjana glasa ove dvije stranke.

    Trazili ste, gledajte.

    Moglo bi se diskutovat o tome je li gore biti glup, ili lud. Kombinacija ovo dvoje je paklena.

  21. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  22. #9866
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Abazovic nek se drzi motivacionih govora -i to treba itekako nekad da se radi .Tu je odlican.Ali Steta od onakvih istupa moze slobodno da se mjeri sa stetom tipa I obima koji je dps pravio I pravi
    ."Put do pakla moze biti poplocan I najboljim namjerama"stosekaze...
    Naravno ,Steta je I politicke prirode-KO umije da procita (nadam se da grijesim duboko)

    https://www.vijesti.me/amp/530527/ki...-prijateljstva

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-kraja-mjeseca
    Last edited by Domenico; 16-04-21 at 13:41.

  23. #9867
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Malo o korupciji, komparativna analiza:



    O da, itekako može nazad.
    Last edited by johnny bravo; 16-04-21 at 14:09.
    In vino veritas

  24. #9868
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Cisto da podsjetim da je danas 16 april. Budzet nemamo, parlament ne radi, obveznice padaju, kreditni rejting cvjeta... i tako. Ko ce iscekati 2023 kad do angazovanih agitpropova dolaze saznanja.

    Elem, za zamjecivace teza jedno vise retoricko pitanje. Ako se nekad radilo lose jel to znaci da sad treba da se radi isto lose ali samo malo manje ili mozda treba jos losije da bi proizvodjaci prethodnog loseg vidjeli kako je to kad se radi lose

    Pokusavam da provalim kako ide ta ideologija. No, izgleda da vam je "hejt Sloveni" stvarno himna.

  25. #9869
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ipak mislim da mnogo više DF može da izgubi i da zato nije ni čudo da baš oni diktiraju ove procese koji zahtijevaju glave tužilaca po svaku cijenu. Baš zato jer su glave Mandića, Kneževića i Medojevića na panju. Plus, to bi bila sjajna poruka budućim tužiocima - ne zalijećite se na DF, jer ćete ostati bez svega.
    Sad ti spinujes. Glave njih trojice ne zavise od tuzilastva vec od sudija. SDT je postao prepoznatljiv po lose napisanim tuzbama ili visegodisnjim "izvidjajima".
    Evo ti kratko. Setaliste u petrovcu se izvidja od 2011 godine. Prvoosumljiceni je nevjencani suprug zamjenice SDT. I evo 10 gofina se izvidja. Bilo gdje na svijetu bi se ovo davno zavrsilo raspustanjem SDT bez kod nas. Inace je covjek pobjegao iz CG krajem novembra.
    Taj najmiliji izgovor predsjednika "neka institucije rade svoj posao" a i on i mi znamo da nece, je i doveo do ovoga
    - Ugovor sa CRBC - izložio sam davno stav na temi o autoputu. Smatram da nam je taj put potreban koliko god da košta i da će se isplatiti kad-tad. Sam kredit je dobar ako izuzmemo grešku hedžovanja valutnog rizika. Ugovor o projektovanju i izvođenju - nismo imali puno izbora. Da smo imali bolju opciju, izabrali bi je. I kad digneš veliki privatni kredit moraš da imaš kolateral, tako da je priča o zaplijeni teritorije naduvana i kontraproduktivna.
    Osnovno nepoznavanje materije. Nije bas ajmo pa sto kosta da kosta.
    Postoje indicije da ce Exim Banka da proda dugovanje srbiji. Time ima da dugujemo defacto Vucicu plus ce ta relacija da bude njihovo vlasnistvo, jer se naplacuje bilo kojim objektom ili teritorijom koja je u vlasnistvu CG. A to auto put jeste.

    Hocete li onda da komitate i vristite kako je nova vlada predala CG mrskik srbima.
    Moze nam se desiti da u paketu ode i zeljeznica i luka bar.
    Ali nema veze.... Sta kosta da kosta. Divicemo se onom stubu sa CG zastavom. Dovoljno...

  26. #9870
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja i dalje mislim da je za ovu priču oko kredita dovoljno razloga da mnogi doživotno budu u Spužu. Dočekali smo slom dps-a, dočekaćemo i mnoge usijane glave da trunu đe zaslužuju.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  27. #9871
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja i dalje mislim da je za ovu priču oko kredita dovoljno razloga da mnogi doživotno budu u Spužu. Dočekali smo slom dps-a, dočekaćemo i mnoge usijane glave da trunu đe zaslužuju.
    Ko da trune u Spužu? Milojko Spajić? Ovakvim postovima radiš protiv ove Vlade i direktno pomažeš DPS-u da se vrati na vlast!

    P.S. Ovo ne važi što sam gore pomenuo ako ne govoriš o tajnom zaduženju od skoro milijardu eura od prije par mjeseci.
    Last edited by Trebjesа; 16-04-21 at 15:40.

  28. #9872
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja i dalje mislim da je za ovu priču oko kredita dovoljno razloga da mnogi doživotno budu u Spužu.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Ako je tacna prica o namirivanju duga teritorijom u bilo kojoj varijanti, a da nije bio odrzan referendum po tom pitanju,ako se to krilo ,onda se to zove jednostavno -Veleizdaja
    ...Sto , naravno ,ne abolira vicepremijera za onakvu ...ha..nesmotrenost ,glupost,ego..sta li
    Last edited by Domenico; 16-04-21 at 16:49.

  29. #9873
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,664
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Sve ovo me nekako podsjeca na rusku Veliku oktobarsku revoluciju, kad su u ministarstva i uprave, u sudove i u policiju dosli vecinom nepismeni ili polupismeni Crveni gardisti, revolucionarni vojnici i mornari, proleteri i seljaci pa su poceli "upravljati drzavom" saglasno konceptu "radnicko-seljacke pravednosti".

    Nakon sto su brzo doveli zemlu do raspada i gradjanskog rata, a gospodarstvo, poljopricvredu, financije, medjunarodne odnose do potpunog kolapsa, svakako su morali regrutirati "bivsi" strucni kadar

    Tacno, sve se to dogodilo u CG, ali 90-ih sa AB revolucijom.
    Forever young, i want to be forever young

  30. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  31. #9874
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,713
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Evo veli mi sestra koja je ucila u Trgovinsku skolu da je nova direktorica skole bila profesor engleskog u toj skoli i redovan ucesnik litija. Bukvalno za bilo koju poziciju u drzavi je bitno da si blizak SPC i automatski si kandidat za ministra/direktora. Bitno je da nema nepotizma, sve se iskorijenilo odlaskom DPS-a.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  32. #9875
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,666
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    što svima smeta URA? nije pošla sa DPSom? ili? možda jer nisu nacionalisti kao DPS i DF

    za sve treba vremena. nova Vlada je tu četiri mjeseca. neka bude makar malo bolje do kraja mandata ja sam zadovoljan. mada kad vidim kako kukaju aktivisti DFa i komite, onda znam da je ovo dobro

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

Page 395 of 1249 FirstFirst ... 295345385391392393394395396397398399405445495895 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •