Page 156 of 1249 FirstFirst ... 561061461521531541551561571581591601662062566561156 ... LastLast
Results 3,876 to 3,900 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #3876
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...Takođe, nenormalno mi je da nigdje u blizini nije bilo ministrice prosvjete. Izgleda da su gospođi uskratili javni nastup za neko vrijeme...
    Uglavnom ti dobro ide razvoj logičkih lanaca ali te ovi spekulativni skokovi na kraju raznose kao Crnu Goru IQ 86

    "Nije bila tamo - zabranili su joj javne nastupe"

  2. #3877
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Iako ih shvatam, oko ovog smo pricali na kovid temi jos u martu mjesecu.
    Apsulutno mi je nenormalno da ne moze da se organizuje da se digitalizuju ucionice sa uhd kamerama, dje bi nastavnik predavao iz ucionice, a dio djece bio na casu a dio kuci, zavisno od odluka roditelja i skole.
    Mislim da je i nudjeno tako nesto, pa su profesori rekli da ne zele da rizikuju zarazu u takvom okruzenju.
    Nedje ne znam kako su oni to bili zamislili da ne dolaze u skolu a da im nisu kamere u kuci onda
    Da ne bude zabune isti stav sam branio i prije skoro godinu, tako da po ovom pitanju imam bas jasno misljenje vec godinu dana

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  3. #3878
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Uglavnom ti dobro ide razvoj logičkih lanaca ali te ovi spekulativni skokovi na kraju raznose kao Crnu Goru IQ 86

    "Nije bila tamo - zabranili su joj javne nastupe"
    Logicki lanac: nema doticne na sastanku sa ditektorima skola, a ministrica je prosvjete. Kad javno progovori vrlo cesto nesto kvalitetno odvali.
    Ajmo mi ovo bez nje da odradim pushdjaola


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  4. #3879
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Rekao si "DPS splačinma od prosvjetara" što se je malo drugačija konotacija od naknadnog odvajanja žita od kukolja.
    Da računam da nisi toliko zastranio da ti je svako u prosvjetu splačina.

    No, vratimo se na stvar. Odjeljenja od 30 đaka su podijeljena na 2x15 đaka i svaki dan dosta nastvanika i učitelja drži duple časove u odnosu na raspored. Čak i ako traju po 30 minuta to je 50% više nego što je norma i traže da im bude plaćen prekovremeni. Da li su zbog toga DPS splačine koje huškaju direktori škola i da li su za to što traže zarađene prekovremene zaslužili onakvu reakciju premijera?

    Na kraju, ajde reci mi da li bi imao isti stav i da je neki Duško Marković onako reagovao na mogući stav prosvjetara ili bi oni bili borci za bolje sjutra, a Marković naravno splačina.

    P.S: Meni niko nije splačina. Ali to je već pogled na svijet.
    Mislim da je skroz ok da ljude i stvari nazivamo pravim imenima. U svijetu postoji dobro, ali isto tako postoji i zlo. Ne mozemo ignorisati zlo. Isto kao sto postoje dobri ljudi, tako postoje ovi koji se mogu okarakterisati kao 'splacine'.

    Svjeocio sam, a vjerovatno i mnogi drugi, koliko je prosvjeta kod nas ispolitizovana, i kako bukvalno svaki konkurs je nastelovan za kandidate koje 'teren prepozna'. Da ne pricam o direktorima skola, koji su agitatori svjetske klase...

    Direktor treba da se bori za svoju skolu, za infrastrukturu, kreativnost nastavnika, kvalitet obrazovanja... Ista odgovornost pada i na nastavni kadar... Znaci, ko oce da zaradjuje u kratkom roku vise od 500 eura neka predje u neku drugu industriju... to je kao da sam nezadovoljan platom u mojoj industriji i da osjednom bih u kratkom roku da mi se poveca plata... malo je nerealno. Pogotovo zbog toga sto se nalazimo u nezapamcenoj krizi, dje realni sektor pati, pa se ne obrcemo previse. A onda zacvrce DPS direktori i eto belaja...

    Nisam fan povisenog toga. Moj karakter nije takav, i sam mislim da nisam povisio ton 2 puta u zadnjih 10 godina. Ali koliko nam napadaju premijera i Vladu koja se ubi da nas iz govana podigne, ne smeta mi njegov jaci nastup u ovom slucaju, jer DPS kadru se mora odgovoriti onako kako razumiju i kako su nas tretirali.

  5. #3880
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    ....

    Svjeocio sam, a vjerovatno i mnogi drugi, koliko je prosvjeta kod nas ispolitizovana, i kako bukvalno svaki konkurs je nastelovan za kandidate koje 'teren prepozna'. Da ne pricam o direktorima skola, koji su agitatori svjetske klase...
    ...
    Ima li potrebe uopšte da se priča o tome? Ja mislim da ni ANB nije ispolitizovana koliko direktori škola.

    Zar nismo imali prije neku godinu njihove "konferencije" u Podgorici pred izbore gdje su donosili spiskove da se nadmeću ko je obezbijedio više sigurnih glasova?

  6. #3881
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Kako je doslo da "splacine" od prosvetara i "ispolitizovana" prosvjeta dje je svaki konkurs "namjesten" vise puta podrzi gradjanske proteste u Crnoj Gori?! Ovo je trend na ovoj temi. Upadnes u neku raspravu, nemas pojma o cemu se radi ali se kosi sa tvojom ideoloskom matricom i politickim opredjeljima ili vidis kao prijetnju tvojim politickim favoritima i onda ih djuture prozoves sve "splacinama" i rijesen problem. Poslije malo places oko spinova i to je to. Kvalitet diskusije na nivou a o konkretnom ima dana.



    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ima li potrebe uopšte da se priča o tome? Ja mislim da ni ANB nije ispolitizovana koliko direktori škola.

    Zar nismo imali prije neku godinu njihove "konferencije" u Podgorici pred izbore gdje su donosili spiskove da se nadmeću ko je obezbijedio više sigurnih glasova?
    Sindikat prosvjete Crne Gore, jedan od najvećih granskih sindikata, podržao je proteste građana “Odupri se – 97.000”, odlučeno je na sjednici Glavnog odbora koja je održana danas.
    “Očekujemo od svih političkih aktera u Crnoj Gori da shvate režinu i ozbiljnost aktuelnog društvenog trenutka u kome se nalazimo i neophodnost nagomilanih problema koji su zarobili naše društvo. Sindikat prosvjete CG traži depolitizaciju obrazovnog sistema i brže uvođenje profesionalnih standarda i odgovornosti na svim nivoima”, navodi se, pored ostalog, u zaključcima sa današnje sjednice.

    -----‐-------

    Izgleda da su kiksali nedje ili neki "kontragenti" bili. Ne znam kako drugacije po vasoj prici.
    Last edited by Rodion Romanovich; 22-01-21 at 16:08.

  7. #3882
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Svako od nas ima prijatelje i rodbinu koja je radila u nekoj školi i trpjela svašta. Jedan od interesantnijih primjera je poznanik koga posle probnog rada nisu htjeli da prime jer ga teren nije prepoznao. Kad je rekao da će da se učlani u DPS rekli su mu "imao si vremena dosad da si stvarno bio za nas".

  8. #3883
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Nisu makli dalje od Emila Labudovića, drže taj nivo... dakle dno.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Nije ti korektno tako da pises za koalicionog partnera, koji ce valjda opet u televiziju, no ovaj put biti znacajno visocijee pozicioniran od proslog puta.

  9. #3884
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Sindikat prosvjete Crne Gore, jedan od najvećih granskih sindikata, podržao je proteste građana “Odupri se – 97.000”, odlučeno je na sjednici Glavnog odbora koja je održana danas.
    “Očekujemo od svih političkih aktera u Crnoj Gori da shvate režinu i ozbiljnost aktuelnog društvenog trenutka u kome se nalazimo i neophodnost nagomilanih problema koji su zarobili naše društvo. Sindikat prosvjete CG traži depolitizaciju obrazovnog sistema i brže uvođenje profesionalnih standarda i odgovornosti na svim nivoima”, navodi se, pored ostalog, u zaključcima sa današnje sjednice.

    -----‐-------

    Izgleda da su kiksali nedje ili neki "kontragenti" bili. Ne znam kako drugacije po vasoj prici.
    Sta ovo uopste znaci konkretno. Decenijski problem u CG da se samo prica i ne radi nista konkretno.
    Ne vidim da su pozvali clanstvo da se prikljuci ili najavili svoj strajk ili bilo sta drugo.....
    Ovo je potez sa najmanje stete da ne dodirnes u politicki momenat ili se nekome ne zamjeris.
    Ovo je inace ono sto vecinu ex opozicionara je i nerviralo.
    Velicanje jalove price na racun konkretnih poteza

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  10. #3885
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Mislim da je skroz ok da ljude i stvari nazivamo pravim imenima. U svijetu postoji dobro, ali isto tako postoji i zlo. Ne mozemo ignorisati zlo. Isto kao sto postoje dobri ljudi, tako postoje ovi koji se mogu okarakterisati kao 'splacine'.

    Svjeocio sam, a vjerovatno i mnogi drugi, koliko je prosvjeta kod nas ispolitizovana, i kako bukvalno svaki konkurs je nastelovan za kandidate koje 'teren prepozna'. Da ne pricam o direktorima skola, koji su agitatori svjetske klase...

    Direktor treba da se bori za svoju skolu, za infrastrukturu, kreativnost nastavnika, kvalitet obrazovanja... Ista odgovornost pada i na nastavni kadar... Znaci, ko oce da zaradjuje u kratkom roku vise od 500 eura neka predje u neku drugu industriju... to je kao da sam nezadovoljan platom u mojoj industriji i da osjednom bih u kratkom roku da mi se poveca plata... malo je nerealno. Pogotovo zbog toga sto se nalazimo u nezapamcenoj krizi, dje realni sektor pati, pa se ne obrcemo previse. A onda zacvrce DPS direktori i eto belaja...

    Nisam fan povisenog toga. Moj karakter nije takav, i sam mislim da nisam povisio ton 2 puta u zadnjih 10 godina. Ali koliko nam napadaju premijera i Vladu koja se ubi da nas iz govana podigne, ne smeta mi njegov jaci nastup u ovom slucaju, jer DPS kadru se mora odgovoriti onako kako razumiju i kako su nas tretirali.
    Nadam se da ćeš dopustiti da pomislim da učiteljice moje djece, kako u vrtiću, tako i u školi nisu splačine. Mislim da su značajno doprinijele srećnom djetinjstvu moje djece i veliko im hvala za to. Naravno da nemaju svi ljudi iste kvalitete i nažalost počinjem sumnjati u tvoje kvalitete kada jednu profesiju generalno držiš splačinama, koje je "teren prepoznao". Ipak se nadam da je u pitanju samo ostrašćenost, koja će te proći sa godinama.

    Direktoricu škole gdje su mi djeca poznajem, jer je meni predavala kao mlada profesorica. Ubijeđen sam da nije splačina, predavala mi je pa znam. Bio sam prije par godina na godišnjicu mature u Gimnaziju. U odnosu na vrijeme kada sam ja učio sada je svemirski brod. Uzeću slobodu da je tome možda malčice doprinijela direktorica škola, uprkos tome što je vojnik DPS, čak je i bila na listi, čini mi se.

    Djeca su mi u odjeljenjima gdje ih je smjestio školski psiholog. Kad ga vidim stalno ga jurim da se zahvalim koliko je dobro procijenio djecu i dao im učiteljice koje su sa njima razvile odnos koji će pamtiti cio život. Nikad nikakvu vezu imala nisu i presrećna su sa školom koja je brutalno prebukirana, ali to je druga tema.

    Gledam stvari kao roditelj. Bojim se da ti gledaš "kako razvlastiti DPS i oduzeti im prosvjetu kao mjesto za dobijanje glasova", da ne budem maliciozan i pa dodam "i kako da naši preuzmu tamo glasove" jer si već naveo da ti je drago što premijer galami i da vide "kako su nas tretirali". Tu dolazimo do onoga "hraborst je kad mi zapalimo njihovo selo", ali izgleda da je to opšte mjesto crnogorske civilizovanosti, ma i šire.

    Moguće je da postoji razlika u gledanju na stvari. Da je meni na prvom mjesto dobrobit djece.

    Prekovremene sate će svakako država morati da im isplati, makar preko suda. Ajde da im se to odma isplati da budu makar bolje motivisani za rad sa djecom. A i jeftinije je bez sudskih troškova i zateznih kamata.

  11. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  12. #3886
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Sta ovo uopste znaci konkretno. Decenijski problem u CG da se samo prica i ne radi nista konkretno.
    Ne vidim da su pozvali clanstvo da se prikljuci ili najavili svoj strajk ili bilo sta drugo.....
    Ovo je potez sa najmanje stete da ne dodirnes u politicki momenat ili se nekome ne zamjeris.
    Ovo je inace ono sto vecinu ex opozicionara je i nerviralo.
    Velicanje jalove price na racun konkretnih poteza

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    "Nećemo dozvoliti da pogrešna politika bude na teret onih koji žive od svoga rada- kazao je Zvonko Pavićević predsjednik sindikata Prosvjete. On je dodao da će na na protestu poslati jedinstvenu poruku „da je vrijeme za neku drugu Vladu koja će služiti građanima Crne Gore".

    2012 godina kada su proteste organizovali MANS i Vanja Calovic, UNS gdje bio Srdja Kekovic i Janko Vucinic kao i Sindikat prosvjete.

  13. #3887
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Znači oni su 2012 primali mailove?

  14. #3888
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Zivo me interesuje na cemu baziras taj stav?
    Na stranu prica o prosvjeti, dje se i slazem i ne, ali mi objasni ostalo na osnovu cega baziras legalisticki stav.
    Koji prekovremeni? Od kad se viber grupe racunaju kao prekovremeni. Da se nije zakon o skolstvu promijenio od kako sam ga ja zadnji put vidio.
    Priprema za cas je i do sada postojala, samo sto je radjeno na papiru, sad je video materijal.
    Oko alata za rad, vec sam ti napisao da sami nisu htjeli da dolaze u prostorije skole i da odatle rade.
    Ne vidim ni jedan zakonski osnov za tuzbu drzave, ali ajde mozda mi ti objasnis kako

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 22-01-21 at 16:31.

  15. #3889
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    "Nećemo dozvoliti da pogrešna politika bude na teret onih koji žive od svoga rada- kazao je Zvonko Pavićević predsjednik sindikata Prosvjete. On je dodao da će na na protestu poslati jedinstvenu poruku „da je vrijeme za neku drugu Vladu koja će služiti građanima Crne Gore".

    2012 godina kada su proteste organizovali MANS i Vanja Calovic, UNS gdje bio Srdja Kekovic i Janko Vucinic kao i Sindikat prosvjete.
    Hahahahahah. Kako ga brzo promjeni od svaki put do prije 9 godina. Vidim da polako ucis i pretragu na google da koristis

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  16. #3890
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    ... jer DPS kadru se mora odgovoriti onako kako razumiju i kako su nas tretirali.
    Ako budu odgovarali DPS kadru kako su oni tretirali članove opozicije u firmama dje su se pitali ( državne ili privatne svejedno iako je fokus na državne poslove ) ima da im naprave košmar od života ... nadam se da neće biti takvog revanšizma jer prosto nije vrijedno ... nekim ljudima je dovoljno uzeti moć odlučivanja da bi ih kaznili ...
    deuscroix

  17. #3891
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Jel moguce ovo sindikat DIREKTORA ))
    HAHAHAHAHAHA

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  18. #3892
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Hahahahahah. Kako ga brzo promjeni od svaki put do prije 9 godina. Vidim da polako ucis i pretragu na google da koristis

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    ?????

    Ja ti navedoh dva primjera gdje je sindikat prosvjete sto organizaciono a sto prisustvom podrzao gradjanske proteste i koji je evo deceniju prepoznat kao nezavisni sindikat van domasaja vladajuce nomenklature a tvoj je odgovor "hahahahaha"!? Ovo su opste poznate stvari. Sindikat nije politicka organizacija sto bi izgleda vi voljeli vec udruzenje radnika iz odredjene branse koji tim radnicima treba da obezbijedi sto bolji status a koje vi nazvaste "splacinama". Celnici sindikata su prepoznati u drustvu i koje politicke strukture su podrzavali. Sada sto vi imate potrebu manirom DPS apartcika, a cak i oni nisu branili Mila na nacin koji vi branite Zdravka, druga je stvar. Sta je problem odrediti se cinjenicno prema nekom dogadjaju ili bar cutati o njemu ako nemate sta reci vec vam je glavni argument uvredljive kvalifikacije bez osnova i nivo mim industrije!?



    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Jel moguce ovo sindikat DIREKTORA ))
    HAHAHAHAHAHA

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Evo cekamo da nas upute u postojanje istog kao i njegovo djelovanje jer za njega cuh samo na ovom forumu.
    Last edited by Rodion Romanovich; 22-01-21 at 16:43.

  19. #3893
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    ?????

    Ja ti navedoh dva primjera gdje je sindikat prosvjete sto organizaciono a sto prisustvom podrzao gradjanske proteste i koji je evo deceniju prepoznat kao nezavisni sindikat van domasaja vladajuce nomenklature a tvoj je odgovor "hahahahaha"!? Ovo su opste poznate stvari. Sindikat nije politicka organizacija sto bi izgleda vi voljeli vec udruzenje radnika iz odredjene branse koji tim radnicima treba da obezbijedi sto bolji status a koje vi nazvaste "splacinama". Celnici sindikata su prepoznati u drustvu i koje politicke strukture su podrzavali. Sada sto vi imate potrebu manirom DPS apartcika, a cak i oni nisu branili Mila na nacin koji vi branite Zdravka, druga je stvar. Sta je problem odrediti se cinjenicno prema nekom dogadjaju ili bar cutati o njemu ako nemate sta reci vec vam je glavni argument uvredljive kvalifikacije bez osnova i nivo mim industrije!?
    Nidje veze. Niti branim zdravka, niti ikoga nazivam splacinama. Generalizacija na ovom forumu je tvoj manir, koji prikazujes na svakom postu.
    Sindikat je tu da pregovara u ime avog clanstva, a zadnji protest su imali prije 9 godina. I to su cinjenice.
    Nasmijao sam se licno tvojoj tvrdnji da je sindikat prosvjete ucestvovao u svim dosadasnjim protestima. Tvrdnja je elementarno netacna i cak stavise lazna. Samo si je potvrdio pominjanjem zadnjih dje su aktivno ucestvovali 2012 i da ne pricamo da su se povukli kada je protest dobio politicku konotaciju i poceo da izgleda kao opsti protest protiv DPSa.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  20. #3894
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Zivo me interesuje na cemu baziras taj stav?
    Na stranu prica o prosvjeti, dje se i slazem i ne, ali mi objasni ostalo na osnovu cega baziras legalisticki stav.
    Koji prekovremeni? Od kad se viber grupe racunaju kao prekovremeni. Da se nije zakon o skolstvu promijenio od kako sam ga ja zadnji put vidio.
    Priprema za cas je i do sada postojala, samo sto je radjeno na papiru, sad je video materijal.
    Oko alata za rad, vec sam ti napisao da sami nisu htjeli da dolaze u prostorije skole i da odatle rade.
    Ne vidim ni jedan zakonski osnov za tuzbu drzave, ali ajde mozda mi ti objasnis kako

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Razredi od 30 đaka podijeljeni su u grupe od 2x15 đaka. I tim grupama se drže časovi. Znači, učiteljica odradi sve sa jednom grupom u recimo 7:30 do 10:00, a onda sa drugom od 10:30 do 13:00. Umjesto da taj dan odradi 4 školska časa odradi 8 školskih časova. Neka traju i po pola sata to znači da je odradila standardnih 6 školskih časova umjesto 4 koliko je dnevna norma. Tu dobijamo dva školska časa prekovremeno.

  21. #3895
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Nije ti korektno tako da pises za koalicionog partnera, koji ce valjda opet u televiziju, no ovaj put biti znacajno visocijee pozicioniran od proslog puta.
    Vrlo korektno i konkretno. Prilagođavanje mišljenja nije ,,my cup of tea".

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  22. #3896
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nidje veze. Niti branim zdravka, niti ikoga nazivam splacinama. Generalizacija na ovom forumu je tvoj manir, koji prikazujes na svakom postu.
    Sindikat je tu da pregovara u ime avog clanstva, a zadnji protest su imali prije 9 godina. I to su cinjenice.
    Nasmijao sam se licno tvojoj tvrdnji da je sindikat prosvjete ucestvovao u svim dosadasnjim protestima. Tvrdnja je elementarno netacna i cak stavise lazna. Samo si je potvrdio pominjanjem zadnjih dje su aktivno ucestvovali 2012 i da ne pricamo da su se povukli kada je protest dobio politicku konotaciju i poceo da izgleda kao opsti protest protiv DPSa.


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Jel protest Odupri se bio 2019? Zar treba ikom govoriti da je Sindikat prosvjete podrzao sve gradjanske proteste koji su bili? Pa toliko su bili velicani od tvojih istomisljenika ovdje da nisam znao da treba cijelu istoriju zadnje decenije ponovo protresti. Usput ostavio sam i njihov proglas iz 2019.

    Sindikat prosvjete Crne Gore, jedan od najvećih granskih sindikata, podržao je proteste građana “Odupri se – 97.000”, odlučeno je na sjednici Glavnog odbora koja je održana danas.
    “Očekujemo od svih političkih aktera u Crnoj Gori da shvate režinu i ozbiljnost aktuelnog društvenog trenutka u kome se nalazimo i neophodnost nagomilanih problema koji su zarobili naše društvo. Sindikat prosvjete CG traži depolitizaciju obrazovnog sistema i brže uvođenje profesionalnih standarda i odgovornosti na svim nivoima”, navodi se, pored ostalog, u zaključcima sa današnje sjednice.

    Izvršni i Glavni odbor Sindikata prosvjete će, kako se dodaje, predložiti GO Unije slobodnih sindikata “da zauzme sindikalni stav povodom građanskih protesta”, kojim se, kako navode, “traže opravdane promjene u našem društvu”.
    Last edited by Rodion Romanovich; 22-01-21 at 16:54.

  23. #3897
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,482
    Thanks Thanks Given 
    61
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Razredi od 30 đaka podijeljeni su u grupe od 2x15 đaka. I tim grupama se drže časovi. Znači, učiteljica odradi sve sa jednom grupom u recimo 7:30 do 10:00, a onda sa drugom od 10:30 do 13:00. Umjesto da taj dan odradi 4 školska časa odradi 8 školskih časova. Neka traju i po pola sata to znači da je odradila standardnih 6 školskih časova umjesto 4 koliko je dnevna norma. Tu dobijamo dva školska časa prekovremeno.
    Dva školska časa prekovremeno?
    Imaju li oni prekovremenih "pravih" časova u smislu koji definiše Zakon o radu?
    Njihova radno vreme je 8 časova dnevno. Sve preko toga je prekovremeno.

  24. #3898
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Opet da pomenem. Niti su podrzali sve, niti je jedno saopstenje vezano za 2019 podrska bilo cemu. Omiljena stvar kod nas da bi se prikazala forma. Ne kosta apsulutno nista, a u raspravama se misli da daje tezinu.
    Otprilike kao i kad vlada kaze da je zabrinuta za stanje radnika i njihovih prava. Sustinski ne znaci apsulutno nista.
    Ali da vratim nazad, nidam polemisao oko sindikata, dovoljno je reci ko im je bio 20 godina na celu.
    Sustina posta je bila da ti iznosis lazne informacije ovdje, koje mozda u tvojoj vizuri jesu regularne, ali u mojoj nisu.
    Nikad nisam cijenio "prdnjava" pricu kao izgovor.
    Na konto odupri se, izasao sam nekoliko puta, iako se nisam uopste slagao sa nacinom kako se vode i sta zahtjevaju. Podrzao sam ih i na forumu, iako sam i tu iznio stav da ce da propadnu i tacan trenutak kad se to i desilo.
    I to je sva razlika. Pricati nesto i raditi nesto su dvije razlicite stvari.
    Da ti priblizim, evo na twiteru komite iza laznih profila samo sto ustanak ne dignu. A ispred skupstine ih dodje 10.
    Nadam se da sam ti objasnio razliku

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Last edited by Hell Raiser; 22-01-21 at 17:08.

  25. #3899
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,394
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Razredi od 30 đaka podijeljeni su u grupe od 2x15 đaka. I tim grupama se drže časovi. Znači, učiteljica odradi sve sa jednom grupom u recimo 7:30 do 10:00, a onda sa drugom od 10:30 do 13:00. Umjesto da taj dan odradi 4 školska časa odradi 8 školskih časova. Neka traju i po pola sata to znači da je odradila standardnih 6 školskih časova umjesto 4 koliko je dnevna norma. Tu dobijamo dva školska časa prekovremeno.
    Vec su ti napisali. Radno vrijeme se ne broji skolskim casovima, niti ih zakon o radu poznaje. Radno vrijeme se broji radnim satima. Ako je prije bilo 45min plus odmori da bi se doslo do 8 radnih sati, a sad je 2x30 bez odmora dolazimo do istog
    Mislim da grijesis. Ali vjerovatno ce doci do tuzbi dje ce se izbrojati radni sati.
    Mislim da je smijesno pricati da je ucesce u viber grupama u kojima i ne moraju da ucestvuju dio posla

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. #3900
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/drustvo/tetka-funkc...sickog-vrtica/
    Opet nema partijskog zaposljavanja, sad ce opet DPS biti kriv

Page 156 of 1249 FirstFirst ... 561061461521531541551561571581591601662062566561156 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 7 users browsing this thread. (0 members and 7 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •