Page 321 of 1249 FirstFirst ... 221271311317318319320321322323324325331371421821 ... LastLast
Results 8,001 to 8,025 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #8001
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Da vidimo oće li bivša vlada da osudi ovog.... ne znam kako da ga nazovem, zajedno sa njegovom bivšom dragom koja brani Crnu Goru svojim prsima do zadnje kapi znoja, kojoj ne stoji kad je nervozna

    https://touch.facebook.com/story.php...cus_composer=0
    Ne znam sad sto je razlog da se covjek osudi, zato sto je rekao da su bljesak i oluja legitimne akcije ? Svaka drzava bi postupila isto, da dio naroda naseljen na jednom dijelu teritorije zeli da odvoji tu teritoriju i stvori drzavu. Zamislite sad da se ponovi situacija u Vojvodini recimo i da Srbija intervenise, koji bi bio vas stav po pitanju te intervencije ?
    Moze se govoriti o prekoracenjima vojnicke etike ili zlocinima koje su izvrsili pojedinci, ali to ne dovodi u pitanje legitimnost odbrane drzave.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  3. #8002
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne znam sad sto je razlog da se covjek osudi, zato sto je rekao da su bljesak i oluja legitimne akcije ? Svaka drzava bi postupila isto, da dio naroda naseljen na jednom dijelu teritorije zeli da odvoji tu teritoriju i stvori drzavu. Zamislite sad da se ponovi situacija u Vojvodini recimo i da Srbija intervenise, koji bi bio vas stav po pitanju te intervencije ?
    Moze se govoriti o prekoracenjima vojnicke etike ili zlocinima koje su izvrsili pojedinci, ali to ne dovodi u pitanje legitimnost odbrane drzave.
    Konacno...
    Da se nije desio pogrom toga nesrecnog naroda,ne bi im ima ko A rec.

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Jel se ovo premijer vozi u cuvenu Mecku? Eto dosao na Misu u Konkatedrali Sv. Petra nocas pred Katolički uskrs!
    Ne bas bit...vozi se u skoro novu S klasu 350 koja je kupljena za bivseg premijera,i ekspresno je garazirana jer su stigao majbah.


    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Last edited by Sidewinder; 04-04-21 at 06:35.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  4. #8003
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ne znam sad sto je razlog da se covjek osudi, zato sto je rekao da su bljesak i oluja legitimne akcije ? Svaka drzava bi postupila isto, da dio naroda naseljen na jednom dijelu teritorije zeli da odvoji tu teritoriju i stvori drzavu. Zamislite sad da se ponovi situacija u Vojvodini recimo i da Srbija intervenise, koji bi bio vas stav po pitanju te intervencije ?
    Moze se govoriti o prekoracenjima vojnicke etike ili zlocinima koje su izvrsili pojedinci, ali to ne dovodi u pitanje legitimnost odbrane drzave.
    Pa druze, leposavic bi ti pozavidio. Vidis i on ima problem sa legalnoscu akcije. Nasli se neki ljudi na dijelu teritorije koji on smatra da je RS.
    Potpuno je legalno da da iselis svo stanovnistvo koje ti smeta.
    A onda kazete da vi koji mislite kao adzic i masete zastavama niste fasisti.
    Vidim i ti bi selio legitimno sve kojinse sa tobom ne slazu.
    Bar da znamo dje smo kad se "komite" oglase

  5. #8004
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,342
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Zovite Vijesti da uzmu izjavu od ompne-a, posto su krenuli u akciju odbrane Leposavica
    Generalizacija nam je najmanji problem, to je na automatik.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  6. #8005
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Sama vojna akcija u Oluji jeste bila legitimna. Protjerivanje Srba iz Krajine je bio ratni zlocin.

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  8. #8006
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,974
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Kakvi smo mi strucnjaci za proslost, mislim da nemamo vise eksperata za pricu o ratu i proslosti. A kad neko treba da ponudi rjesenja za sadasnjost tu je muk, o tome niko pojma nema.
    Al zato kad ih taknes u srebrnicu, 1918, njegosa...

    Fokus treba da drzimo na sadasnjost i buducnost. Da izmisljamo rjesenja da prevazidjemo katastrofalnu sadasnjicu. Jer svaki dan koji provedemo guslajuci o proslosti, je propistena prilika da popravimo sadasnjost i buducnost.

  9. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  10. #8007
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Znam da je ministar svojim neodgovornim djelovanjem (odgovorom) pokrenuo temu temu ratova devedesetih, ali postoji posebna tema o ratovima devedesetih. Ajde da ne mi ovu temu nečim što u suštini nema veze sa radom vlade Crne Gore 2021 god.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  11. #8008
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    ”Tako vi ljeba i vode, tako se lako s dušom rastajali, tako vi zemlje u koju ćete. Ne režite jedan na drugoga, ne pijte krv jedan drugome, ne radite za svoju pogibiju. E vi sve ponesoše, e vi mozak popiše, e vi strv poginu, e ve iskopaše iz amina, da vi nema ni imena ni pomena. Pod svoje nebo na okup oko svoga sunca, O Crnogorci! O Crnogorci! Crnogorci, spremajte se za 10 april da rušimo ovu nesrećnu Vladu, 10 aprila svi za Podgoricu, DOSTA JE VIŠE. Svi za Podgoricu 10 aprila da operemo ime naše majke Crne Gore i našeg jedinog Crnogorskog doma”, navele su Patriote Crne Gore i poručile:


    ”Svi 10 aprila za Podgoricu!”

    Plač...

    Neokomite kanališu kletve babe Grozdane kad joj se đeca popnu na murvu.

    https://www.aktuelno.me/crna-gora/pa...o-u-podgoricu/

  12. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  13. #8009
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/kolumne/52687...d-za-pocetnike

    A svaki građanin kojem nije jasno zašto je bitno da se dogodi društvena katarza, prizna genocid u Srebrenici i odbaci ideologija koja je dovela do njega, istraže svi ratni zločini i osude odgovorni, neka samo uporedi gdje se danas nalazi Ruanda, a gdje mi i region.

  14. #8010
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Ovaj... a gdje se to nalazi Ruanda? Osim na 10 puta manjem GDP po glavi stanovnika u odnosu na naš region?

  15. #8011
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,648
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Cipuj nas gejtse i samo posalji signal za gasenje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  16. The Following 3 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  17. #8012
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,665
    Thanks Thanks Given 
    3,567
    Thanks Thanks Received 
    8,636
    Thanked in
    4,659 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Kako smaraju sa Srebrenicom zivota mi...
    najgore je kad o istoriji pričaju/pišu u državama đe svako ima svoju verziju iste (ne pričam za forum)

    jutros mi je podjednako zanimljivo plakanje komita kako izgubismo državu i ovih aktivista DFa koji pričaju kako su ih profo, Bečić i Abazović izdali

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #8013
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    307
    Thanks Thanks Received 
    709
    Thanked in
    324 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Politicki pogledi ne smiju da uticu na bilo kakav profesionalni aranzman. Pa cak ni u vojsci
    Utopija kolega isto kao što ni nacionalna, vjerska, etnička, društvena, seksualna niti bila koja druga pripadnost ne bi trebala da ima uticaj na profesionalni aranžman. Nažalost mislim da nikad to nećemo dočekati.


    Sent from my CPH1951 using Tapatalk

  19. #8014
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos Darmanovic View Post
    Utopija kolega isto kao što ni nacionalna, vjerska, etnička, društvena, seksualna niti bila koja druga pripadnost ne bi trebala da ima uticaj na profesionalni aranžman. Nažalost mislim da nikad to nećemo dočekati.


    Sent from my CPH1951 using Tapatalk
    Pa dobro. Danas sam ja utopista, sjutra neka se pojave jos dvojica.... Ne znaci da treba dignuti ruke

  20. #8015
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    ... tu se npr ne slazem sa bilo kim ko smatra da je onaj momak zbog instagram live trebao da bude otpusten iz vojske. Politicki pogledi ne smiju da uticu na bilo kakav profesionalni aranzman. Pa cak ni u vojsci
    Ja mislim da profesionalnom vojniku koji u videu koji on objavi opsuje majku jednom narodu u CG treba dati otkaz. Sjutra ako izadje snimak nekoga iz vojske ko psuje majku Albancima isto tako.

  21. #8016
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Shatam stav, ali se ne slazem. To nije uslov za otkaz. Za disciplinski prekrsaj mozda, ali za otkaz ne. Isto i da neko psuje majku albansku.
    To je stvar licne kulture i obrazovanja koji smo mi izdigli na nacionalni problem.
    Mislis da u US vojci nema ljudi koji su jos gori prema musimanima, pa opet ih ima da sluze sa njima. Ista stvar i u DE vojsci. Mislis da ih nema da ne vole ovoga ili onoga

  22. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  23. #8017
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,948
    Thanks Thanks Given 
    514
    Thanks Thanks Received 
    1,814
    Thanked in
    659 Posts

    Default

    Ako sam ja vidio, momak nije bio samo vojnik već gardista. Zna se šta je garda, tamo važe mnogo strožije norme i ne može nikako biti gardista neko ko se tako ponaša.

  24. #8018
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,747
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,444
    Thanked in
    1,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Iskren da budem kad dodje do ovih komitsko cetnickih folklora gladnih, tu se npr ne slazem sa bilo kim ko smatra da je onaj momak zbog instagram live trebao da bude otpusten iz vojske.
    Politicki pogledi ne smiju da uticu na bilo kakav profesionalni aranzman. Pa cak ni u vojsci
    Šovinizam i prosipanje nacionalne netrepeljivosti je "malo" više od "političkog pogleda".

  25. #8019
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,645
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Cuh sirene maloprije, kad ono autokomite. Jel to sad postala redovna praksa, jednom sedmicno?

  26. #8020
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Nepregledne kolone komitaša kojima ste se smijali, al dobro...

    Nego što bi ovo sa demokratama, masovno im pale članske karte? Neki trend na Instagram.

  27. #8021
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja mislim da profesionalnom vojniku koji u videu koji on objavi opsuje majku jednom narodu u CG treba dati otkaz. Sjutra ako izadje snimak nekoga iz vojske ko psuje majku Albancima isto tako.
    Super, ako zna da vrijedja, naucite ga i da kune i postavite ga za mitropolita !

  28. #8022
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Šovinizam i prosipanje nacionalne netrepeljivosti je "malo" više od "političkog pogleda".
    Ok, ne slazem se i dalje. Moze se disciplinski kazniti i prebaciti na drugo radno mjesto.
    Ako je krivicno djelo, neka pokrenu tuzbu, pa ako ga osude ionako ne moze biti u vojsci.
    Malo li je avetinja u drzavnim upravama ili za govornicama u parlamentima. Pa ih eto svi na istom poslu

  29. #8023
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Nepregledne kolone komitaša kojima ste se smijali, al dobro...

    Nego što bi ovo sa demokratama, masovno im pale članske karte? Neki trend na Instagram.
    Moze li kakvi printscreen... malo djeluje neozbiljno ova prica...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #8024
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Nepregledne kolone komitaša kojima ste se smijali, al dobro...
    Neka im je sa srecom, od mene imaju punu podrsku. Protesti su znak demokratije, posebno kad ih ne hapsis i prebijas.

    Steta sto ne moze da se seta, spojili bi zdravo sa korisnim.

  31. #8025
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Akcija zapljene cigareta bez akciznih markica u PG: Privedeno više osoba?

    Slučaj prati državni sekretar za kontrolu rada policije Rade Milošević
    Uz prethodne pojave, đe je Rade Milošević operativno rukovodio policijom u Nikšiću, mislim da su se stekli uslovi da Sergej Sekulović i Zoran Brđanin podnesu ostavke.

    Prosto, i ministar i direktor su neđe profesionalci, i ne znam kako njima nije ispod svakog nivoa da im osuđivani obijač trafika (manji problem) i civil (veliki problem) otima policiju strateški i operativno.

    Političar prosto nema šta da se petlja u operativni rad policije, niti da "prati akcije". Može da čita izvještaje post festum, i da predlaže smjenu direktora ili pomoćnika, ako strateški ciljevi nisu ispunjeni. Ili nek ministar i direktor podnesu ostavke, a nek se usvoji zakon sa uslovima za direktora, umjesto "15 godina radnog iskustva na poslovima sa visokom stručnom spremom, od čega najmanje pet godina na rukovodećim radnim mjestima u Policiji, sudu, državnom tužilaštvu ili Agenciji za nacionalnu bezbjednost" neka piše "šta god Rade Milošević ispunjava"; ili neka zauzdaju tog kompleksaša, jer je ovo ozbiljno kršenje zakona i podrivanje sistema hijerarhije i subordinacije, za šta će se morati odgovarati, čim se steknu uslovi.

    Ako se ovako nastavi, to je klasična razgradnja institucije; i pokazna vježba za budućnost - još će biti dobro što je diletant na čelu ANB, dočekaćemo uličare na čelu vojske, tužilaštva (ali, brate, poštene). Neka onda to tako sistematizuju, da se ne foliramo, pa da vidimo šta ćemo i kako dalje...

Page 321 of 1249 FirstFirst ... 221271311317318319320321322323324325331371421821 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •