Page 372 of 1249 FirstFirst ... 272322362368369370371372373374375376382422472872 ... LastLast
Results 9,276 to 9,300 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #9276
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ako si ovo meni odgovorio, onda nista od onog sto sam napisao nijesi razumio.
    Jesam tebi, i razumio sam te odlicno.
    Nego kad vec pises odgovori sledece.
    Sta se to promijenilo na bilo kojem polju da nisi trebao da odes prije 30.avgusta, a sad trebas

  2. #9277
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Jesam tebi, i razumio sam te odlicno.
    Nego kad vec pises odgovori sledece.
    Sta se to promijenilo na bilo kojem polju da nisi trebao da odes prije 30.avgusta, a sad trebas
    Ako si prošitao što sam napisao, onda nijesi dobro razumio.

    Napisao sam i da je "Dolazak na vlast DPS je donio sunovrat Crne Gore." A ti mi odgovaras sa "I sad vam zao drzave i sta se desava."

    Kako moze da mi bude vlasti za koju mislim da je donijela sunovrat?

    Ja jesam posao prije 30 godina. Upravo zbog nacionalizma i mrznje koju je unio u CG.

    A dobro znamo ko je donio taj nacionalizam. Nije s neba pao.

  3. #9278
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Dobro i sta sad. Imalo se 30 godina da se ispravi miloseviceva nepravda. I sta smo dobili.
    Kad vas cuje covjek rekao bi da je ovih 30 godina odlicno bilo.
    Otisao si zbog nacionalizma prije 30 godina. Neki su se zajebali pa ostali ili bili previse mladinda odu.
    I sta da radimo sad. Da vratimo DPS. Evo su dosli ovi, pa ako budu losi, lakse ce otici nego oni prvi. Prezivjeli smo one prve, prezivjecemo i ove druge a sjutra i neke trece.
    Ali da kukamo za DPSom necemo sigurno. Ti mislis da iko vjeruje da ce se pojaviti neka nova "procrnogorska gradjanska opcija" za godinu ili dvije. Evo se ima prilika pa neka se oformi nesto, ali ne. Puro Popovic i Draginja Vuksanovic
    SDP i DPS su otklizali u nacionalizam. Treba komite da podrzim, a vecina njih srbovali bolje no mandic i knezevic. Pola njih ima Obraz na brzom biranju. Pa neka organizuju nekakvo normalno udruzenje, a ne Aco Pacov, Dejo Buljo i Ljusa Filipovic cujes mene RR
    Last edited by Hell Raiser; 11-04-21 at 01:36.

  4. #9279
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Dobro i sta sad. Imalo se 30 godina da se ispravi miloseviceva nepravda. I sta smo dobili.
    Kad vas cuje covjek rekao bi da je ovih 30 godina odlicno bilo.
    Nakon ovog dalje nijesam ni citao.

    Ti stvarno imas probnlema sa razumijevanjem onog sto citas.

    Dje sam to napisao da je 30 godina odlicno bilo? Osim, ako se "sunovrat" moze razumjeti kao odlican zivot.

    I sto da ti sad odgovorim?

  5. #9280
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    nasim iseljenicima po inostranstvu, sve klasicni radnici koji posle ispunjenja uslova apliciraju za drzavljanstvo tako da uopste ne vidim problem
    Niko ne vidi nikakav problem niđe, sve je odlično, čuj...

    Ovo nije pitanje oko kojeg možeš ti nekog da "urazumiš", mene prvoga - nemoj lično shvatit, da sam sad tebe spopao, nego manje više svi jedno isto pričate "pa nije to strašno, pročitajte zakon malo bolje"...

    Da bih vam malo to približio, to je kao kad poštovaocima MCP / SPC pričaš "ali zakon o slobodi vjeroispovjesti je dobar, pročitajte taj i taj član". Ne vjerujemo im / vam. Pogotovo što se žuri sa tim - čemu? Može li neka rasprava, neki odbor, neke konsultacije?

    Prosto, ako ovi prošli nisu pravilno primjenjivali zakon - izvolite pa ga sad primijenite. Svaka olašica u pravcu sticanja crnogorskog državljanstva, pa onda i prava glasa, liči s ove strane ulice na stvaranje pretpostavki za demografski inžinjering.

    Ne treba nam u Crnoj Gori još jedan Herceg Novi, i tu je kraj svake priče. Nikoga ne interesuje "potresna priča malog čovjeka", i to kako se dobija državljanstvo u zemljama sa 50, 100 ili 300 miliona stanovnika, ili u zemljama koje misle da su prevazišle koncept nacionalne države, jer naspram toga stoji nešto što mi vidimo kao interes ove države. Nećete nikoga rastužiti i predomisliti sa bilo kojim tužnim primjerom.

    To vam je tako, s ove strane gledajući, i nemojte se ljutit' na mene, jer ja samo pričam naglas ono što misle svi oni koji su protiv ovih ideja. Protiv toga će biti borbe raznoraznim sredstvima, i ako / kad se desi da se vlast prevrne, istog momenta će sve izmjene vezane za državljanstvo biti ukinute.

    Generalno je gre'ota što na forumu nema malo širine da se stvar sagleda iz više uglova, jer bi bila dobra diskusija, ima potencijala. Valja upoznati sebe, pa i kad ima čovjek emotivnu reakciju na nešto, treba da bude gazda toj emociji, jer će izać pametniji, imaće više odgovora na razna pitanja. Ja mislim da protivljenje ovom zakonu mogu svakom vjerniku SPC u sekundi da objasnim tako što ga uporedim sa zakonom o slobodi vjeroispovjesti. Prosto, sve okolnosti oko toga "smrde", i tu više onda nema racionalne rasprave.

    Isto kao što mnogima ovdje mislim da mogu da približim zašto su mnogi pižđeli na "drugu familiju", ako su za to da ova vlada potraje - CDM su vaše "Vijesti". Ja mislim da su "Vijesti" dugoročno oštetile mentalno zdravlje građana ove države, jer već ima oho ho godina da patološka mržnja Ivanovića i Perovića prema DPS dovedoše do toga da je sve crno u državi. Sve. Niđe zračka sunca, niđe ništa ne valja, ako se napravi park za djecu, iskaču MANS-ovi, Uljarevićke, Luke Rakčevići da priupitaju da li imamo svu dokumentaciju, KANA kritikuje igralište jer se ne uklapa u ambijentalnu cjelinu, Balša opali kolumnu "Ljuljaška", Lovac na zmajeve opali svoju bravuru sa kursadžijskim humorom, i tako redom...

    E današnji CDM je to isto, samo druga strana, manje ispolirana, tabloidnija, ali isti pravac i intenzitet, samo drugi smjer. Nema šta da se ljutite što će i taj i takvi mediji kritikovati ama baš sve. Vijesti su postavile standard - gazi, gazi, gazi, po svemu živom, za loše je lako, dobro spinuj da je loše ili ga ignoriši, stvori sliku da ama baš ništa ne valja - ponešto će se primiti, napraviće štetu. Neko će ih uzeti zdravo za gotovo, a mnogi od nas vide šta rade, ali neka ih, viši ciljevi jbg, plus nisu oni prvi počeli...

    Ista stvar za zatvaranje države od strane 30 ljudi, blokiranjem puteva. A ček, što da ne? Ja nisam bio da branim čemprese i Crno Jezero, ali to bi svako normalan morao da podrži, kao što bi svako morao da podrži protest protiv gradnje stanova u Miločerskom parku, npr.

    Eee, od Sinjajevine kreće druga priča, tad meni nije išlo u glavu da šačica ljudi može da spriječi vojsku, ej, da vježba na terenu koji je bogom dan za to (tu planinu poznajem vjerovatno bolje nego bilo ko ovdje). Od tada kreće maltretiranje cijele države, kojoj god grupici se kriva za nešto. To je baš bilo bolno gledati, jer to nije demokratija, to je anarhija, Avganistan.

    E pa evo, što da ne, kad je efikasno? Blokiraj, i moli boga svevišnjeg da će policija, ili neko ko rukovodi policijom, da prva izgubi živce i da krene silom. Od žute grede do šatorskog naselja 2015-te, imamo primjere kako Crnogorci reaguju na represiju, kad nije izazvana direktnim nasiljem.

    Tako da, za sve što se dešava postoje razlozi i presedani, i nije ih teško razumjeti. Praštajte što knjigu napisah, ali čisto da se razumije zašto pola države neće Zdravkove zakone, i zašto se to neće tako lako raspetljati.

  6. The Following User Says Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  7. #9281
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Niko ne vidi nikakav problem niđe, sve je odlično, čuj...

    Ovo nije pitanje oko kojeg možeš ti nekog da "urazumiš", mene prvoga - nemoj lično shvatit, da sam sad tebe spopao, nego manje više svi jedno isto pričate "pa nije to strašno, pročitajte zakon malo bolje"...

    Da bih vam malo to približio, to je kao kad poštovaocima MCP / SPC pričaš "ali zakon o slobodi vjeroispovjesti je dobar, pročitajte taj i taj član". Ne vjerujemo im / vam. Pogotovo što se žuri sa tim - čemu? Može li neka rasprava, neki odbor, neke konsultacije?...
    Koga briga vjerujete li vi ili ne? Jeste li za sekund ti i slični tebi zastali da se postavite sebi sva ova tugaljiva pitanja dok ste jahali drugu polovinu Crne Gore? Ako naučite iz ovoga kako je kad te niko ništa ne pita za nešto što je tebi važno - možda budete malo čovječniji kad se opet prikučite vlasti.

    Ljude koji su pokazali tračak normalnosti i humanosti tokom ovih decenija ću uvijek saslušati. Ako ih plaše zakoni možemo ih mijenjati zajedno dok ne nađemo kompromis.

    Što se vas neokomita i raznih Petara Ivanovića tiče, vas koji sad zapomažete zbog primjene zakona i ustava koji ste sami usvojili da bi lišili glasa i prava ljude koji misle drugačije... imam samo jednu stvar da vam kažem. Nisam po prirodi surov čovjek ali čaša komitskih suza vazda osvježi. Karma is a bitch.

  8. #9282
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Nije toliko jednostavno, ali ćemo podavit gugutke ako krenemo preduboko.
    Nije suluda, i nije 50.000 sa nekretninom. Cifra od prije par godina, državljana Ruske Federacije koji imaju nekretninu u CG, sa članovima neposrednih familija, je bila ( po sjećanju, mislim da je podatak bio iz studije centralne banke o prilivima stranih para ) 74.000 lica. Procjena da od toga 2/3 ostvaruje boravke ovđe, u poslednje po osnovu svojine na nekretnini, prethodno najčešće po osnovu zaposlenja i spajanja porodice.
    Period kad je ostvaren ubjedljivo najveći dio priliva su 2006- 2008.
    Kao kuriozitet, možeš provjerit, mislim i na netu, koliko recimo budvanske osnovne škole godišnje upisuju ruske đece u prvi razred, naročito do par godina unazad. Mnogo interesantan podatak
    Pojednostavljenje je i tih 90 dana. Odnosi se na privremene, generalno rješenje je drugačije. 10 mjeseci ukupnog odsustva iz više puta, ili 6 mjeseci odjednom.
    Opet, ako gledaš rješenje u vezi sa registrima, kao i obrazloženje onog rješenja U.S. koje pominješ, viđećeš da lice može da odsustvuje i do pune godine i da se ne briše.
    Pravo glasa je tema za poslije, sad se vrtimo oko državljanstva.

    Konačno, da i ja kažem svoju stranu subjektivnog-
    mislim da osoba koja je poprilično vezala život za Crnu Goru, koju pominješ, i time stekla stalno nastanjenje, te njime bukvalno sva prava osim biračkog, nije ni na koji način uskraćena niti oštećena rješenjem kojim se traži taj status u trajanju od 10 godina da bi aplicirala za državljanstvo.
    "MUP je priopćio da je u Crnoj Gori 62 tisuće stranaca sa stalnim i privremenim boravkom", tvrdi za DW glavni tajnik SDP-a Ivan Vujović

    https://www.dw.com/hr/crna-gora-poli...aja/a-57155959

  9. #9283
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Zaboravljamo li uslov da treba da se odreknu ruskog državljanstva?
    Upravo tako. Vec sam rekao da vecini Rusa uopce ne treba CG drzavljanstvo.
    90 dana bezviznog boravka godisnje je vise manje OK za vecinu nas.
    Za ostale je vise nego prihvatljiva ma koja vrsta odobrenog boravka koja nema 90-dnevno ogranicenje boravka van Crne Gore.
    Ima odredjena kolicina Rusa i Ruskinja, a mislim da je dosta mala ... na razini je statisticke pogreske, sto bi se reklo, koji su se zbog poslovnih i porodicnih razloga preseli u CG za stalno, ali koliko ja znam, ni oni nemaj namjeru odreci se ruskog drzavljanstva, barem oni s kojima sam raspravljao na ovu temu.

    Tocno si rekao da ono potenciranje "ruskog pitanja u CG" inace nepostojeceg, je dosta prljava igra prljavih politicara s namjerom dobiti podrsku EU-a i to u stilu onog notornog "Russians are coming!" iz doba hladnog rata.
    Ja kao Rus koji ima nekretnine u CG i koji cesto dolazi u CG nikako ne zelim biti sitna karta u prljavim rukama politickih kockara
    Last edited by A+A; 11-04-21 at 08:05.

  10. #9284
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Živjeli smo u 4 države na istom prostoru tokom 15 godina i onda dođu spc apostoli i Vulin da nam kažu kako ne može ništa promijeniti i sve će ostati isto.
    E da, da se forumaški profajleri ne muče, ja sam dps-ovac i komita i plačem da se oni vrate i oglođu ako išta ostane, mada kako su krenuli ovi osvježeni neće ni mrvice više zakučit.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to remark For This Useful Post:


  12. #9285
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Koga briga vjerujete li vi ili ne? Jeste li za sekund ti i slični tebi zastali da se postavite sebi sva ova tugaljiva pitanja dok ste jahali drugu polovinu Crne Gore? Ako naučite iz ovoga kako je kad te niko ništa ne pita za nešto što je tebi važno - možda budete malo čovječniji kad se opet prikučite vlasti.
    Iha. Znači ipak je u redu koristiti dps praksu, ali eto to je u redu zbog toga što će da nauči ove druge kakav je osjećaj. Kakav promašaj od posta i kakva katastrofa ako sadašnja vlast ima ovakvu logiku.

  13. #9286
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    ja sam dps-ovac i komita i plačem da se oni vrate i oglođu ako išta ostane, mada kako su krenuli ovi osvježeni neće ni mrvice više zakučit.
    Tebi je jasno da je ovaj boldovan dio (ne)namjerno srocen na nacin da ispada kako ovu novu garnituru cine jos vece lopuze od prethodnih, sve kleptomani i derikoze, koji se ugradjuju dje stignu i cerupaju donacije i svaki moguci cent koji im padne saka?

    Nije?

    Aj dobro...


  14. #9287
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Iha. Znači ipak je u redu koristiti dps praksu, ali eto to je u redu zbog toga što će da nauči ove druge kakav je osjećaj. Kakav promašaj od posta i kakva katastrofa ako sadašnja vlast ima ovakvu logiku.
    Sadasnja vlast nema logiku, oni nijesu tu dosli radi logike, oni su tu sa upustvima onih koji ih dovedose na vlast. Epidemija divlja, sve su cijene posle u nebo, nezaposlenost raste, budzet misaona imenica . . . Oni prijenuli na crkvenu imovinu i na drzavljanstva ono sto su dobili u zadatak kako da postupe, usput grabe poslove po dubini i gore i dolje i lijevo i desno, zaduzuli miliardu da imaju da trose, a za glasace ih zabolje stojko. Znaci tacno je onako kako treba da bude, nista ne bih mijenjao jos neki period, puna podrska i samo naprijed !

  15. The Following 3 Users Say Thank You to opmne For This Useful Post:


  16. #9288
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Iha. Znači ipak je u redu koristiti dps praksu, ali eto to je u redu zbog toga što će da nauči ove druge kakav je osjećaj. Kakav promašaj od posta i kakva katastrofa ako sadašnja vlast ima ovakvu logiku.
    A nije u redu koristiti DPS praksu, i koliko vidim za sad je ne koriste.
    Jos niko nikome ne provjerava kapacitet pluca.
    Vi nikako da se naviknete da ljudi imaju pravo da iskazu nezadovoljstvo a da ih neko ne prebija. Moze li ih policija kazniti, to moze. I evo se ucimo tome.
    Evo poslije x godina unistavanja skadarskog, poceli su da ih privode. I sta imamo, da ih pustimo i vratimo akumulatore. Nije tu vlast kriva vec tuzilastvo.
    Ja shvatam da se polako kapira da ce ovo ostati jos 3 i po godine. I shvatam bijes da DPS nece da pokrene otvorenu revoluciju, pa se misli da drzava propada. Britve i cuda su ostali u 90tim. Malo se emancipovalo, pa ne ide da se naoruzavaju kojekakvi kao 2006. Jbga, ko ih tjerao da krecu ka EU. Sad imamo set pravila koja godinama potpisujemo, a ne postujemo.
    Ova vlada opstaje na podrsci EU. A ta podrska je orocena postovanjem zakona koje smo donijeli.
    To sto mi nemamo iskustva sa tim, pa nam izgleda da se nebo rusi.... Jbga navicemo se da se za papir iz katastra ide u instituciju a ne kod komsije

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  18. #9289
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Tebi je jasno da je ovaj boldovan dio (ne)namjerno srocen na nacin da ispada kako ovu novu garnituru cine jos vece lopuze od prethodnih, sve kleptomani i derikoze, koji se ugradjuju dje stignu i cerupaju donacije i svaki moguci cent koji im padne saka?

    Nije?

    Aj dobro...
    Možeš ga tako shvatiti a može shvatiti i i tako da su njihovi prethodnici-kurte već oglođali većinu svega što su mogli a na ostatak koji je mnogo manji su navalile pobjednici izbora-murte. Ja to tako vidim i biću srećan ako se ispostavi da nije tako.
    Ne mogu biti veće lopuže od prethodnika samim tim što su oni imali mnogo godina treninga i usavršili se do perfekcije.

  19. #9290
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Živjeli smo u 4 države na istom prostoru tokom 15 godina i onda dođu spc apostoli i Vulin da nam kažu kako ne može ništa promijeniti i sve će ostati isto.
    E da, da se forumaški profajleri ne muče, ja sam dps-ovac i komita i plačem da se oni vrate i oglođu ako išta ostane, mada kako su krenuli ovi osvježeni neće ni mrvice više zakučit.
    Tek se budim i nikako da skontam koje 4 u 15g,ne zajebavam se...?
    ...

  20. #9291
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Tek se budim i nikako da skontam koje 4 u 15g,ne zajebavam se...?
    SFRJ
    SRJ
    SCG
    Crna Gora
    Last edited by remark; 11-04-21 at 10:51.

  21. #9292
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    SFRJ
    SRJ
    SCG
    Crna Gora
    A to jes no me zbunio nastavak tvojega posta,aj dobro,pa ostajemo li na ovu potonju ili...?
    ...

  22. #9293
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A to jes no me zbunio nastavak tvojega posta,aj dobro,pa ostajemo li na ovu potonju ili...?
    A što znam, možda ne bi loše bilo da da probamo još jednom, svetosavska federacija ili tako neki boguugodan naziv, predlozi da se pošalju na mail vlade kao za avio kompaniju, sve da bude transparentno

  23. #9294
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    A što znam, možda ne bi loše bilo da da probamo još jednom, svetosavska federacija ili tako neki boguugodan naziv, predlozi da se pošalju na mail vlade kao za avio kompaniju, sve da bude transparentno


    Srbi plaču da pripoje CG. Da dobiju multietničku zemlju sa 4 milijarde duga u kojoj svi rade na budžetu ili su penzioneri a društvo podijeljeno po svim šavovima da se nikad zakrpit ne može.

  24. #9295
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Цг држављанство је иначе влажни сан сваког европљанина. Карта за благостање.

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  25. #9296
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Цг држављанство је иначе влажни сан сваког европљанина. Карта за благостање.

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk


    Da ga nemaš a živiš ovdje 30 godina ne bi se sprdao sa time.A moraš živjeti,prinuđen si jer su ti djeca mala i tu ti je porodica.Osjećaj je kao da si u konc.logoru jer nemaš skoro nikakva prava pri čemu je posrano glasačko pravo najmanje važno.

  26. The Following User Says Thank You to denzel For This Useful Post:


  27. #9297
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Iha. Znači ipak je u redu koristiti dps praksu, ali eto to je u redu zbog toga što će da nauči ove druge kakav je osjećaj. Kakav promašaj od posta i kakva katastrofa ako sadašnja vlast ima ovakvu logiku.
    Bukvalno kažem u prethodnoj rečenici da ne treba koristiti DPS praksu već treba razgovarati i mijenjati rešenja da bi se postigao komproms.

    Nema potrebe da vadiš jednu rečenicu van konteksta, ovo jeste CdM, ali forum a ne medij.

    Samo podvlačim kako imam nula saosjećanja za licemjerje onih kojima razgovor sa drugo, stranom 20 godina nije pao na pamet. A sad cvile što se njihov ustavi zakon primjenjuju.

  28. #9298
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,674
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default Vlada Crne Gore, 42. saziv (sreća)

    Ovo je nista sto nas snalazi od srpskog sveta sto ce biti kad nadjemo naftu i gas. Znaci more, nafta, gas, nevjerovatne planine i priroda, o jadu ce nas zabaviti njihovi pioni odje. A sad posto smo postali BiH od drzave, vise se ne glasa za ideju, nego nacionalno. Crnogorci i manjine na jednu stranu, Srbi na drugu. To je vise i Urasima jasno. Pola njih se razocaralo i nikad vise nece Uru glasati (ne zbog toga sto su otisli sa DFom, to se ocekivalo, nego zbog svega sto se desilo posle izbora), oni najtvrdokorniji (citaj mrzitelji dps-a) im ostaju ali to je onda partija na nivou statisticke greske. A za Demokrate se znalo od osnivanja ko su, sad su se definitivno razotkrili u slucaju Leposavic. Ali razumijem ih jer su im Leposavici 90% glasackog tijela pa se ne smiju zamjerat.
    Da vidimo sad, kako kaze Konjevic, hoce li uspjeti da naprave HN od drzave. Ako to izboksuju onda su doktorice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  29. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  30. #9299
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nafta i gas bi mogli biti mac sa dvije ostrice, to su vec ozbiljni resursi za ozbiljne igrace, sadasnji favoriti bi bili diskvalifikovani i vraceni u nizi rang takmicenja. Ne bi im puno pomoglo ni sto su sacuvali svetinje i sto imaju pravdu u ministrovim rukama.

  31. #9300
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ovo je nista sto nas snalazi od srpskog sveta sto ce biti kad nadjemo naftu i gas. Znaci more, nafta, gas, nevjerovatne planine i priroda, o jadu ce nas zabaviti njihovi pioni odje. A sad posto smo postali BiH od drzave, vise se ne glasa za ideju, nego nacionalno. Crnogorci i manjine na jednu stranu, Srbi na drugu. To je vise i Urasima jasno. Pola njih se razocaralo i nikad vise nece Uru glasati (ne zbog toga sto su otisli sa DFom, to se ocekivalo, nego zbog svega sto se desilo posle izbora), oni najtvrdokorniji (citaj mrzitelji dps-a) im ostaju ali to je onda partija na nivou statisticke greske. A za Demokrate se znalo od osnivanja ko su, sad su se definitivno razotkrili u slucaju Leposavic. Ali razumijem ih jer su im Leposavici 90% glasackog tijela pa se ne smiju zamjerat.
    Da vidimo sad, kako kaze Konjevic, hoce li uspjeti da naprave HN od drzave. Ako to izboksuju onda su doktorice.


    Sent from my iPhone using Tapatalk



    Ne moraju praviti HN od države da bi bili na vlasti.I ovako su dobili izbore i većina su.U Crnoj Gori su ti većina Srbi i Crnogorci koji idu u crkvu. Konjević i po starim pravilima nema cenzus tako ne znam što se bavi politikom.SDP i Konjević stalno daje nacionalističke izjave i podstiče nacionalne tenzije a onda se predstavlja antiratnom i evropskom strankom.


    Konjević je taj koji je došao sa strane da muti i zavađa.On lično je produkt izbornog inženjeringa jer je dobio državljanstvo na nedozvoljen način.

Page 372 of 1249 FirstFirst ... 272322362368369370371372373374375376382422472872 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •