Page 335 of 1249 FirstFirst ... 235285325331332333334335336337338339345385435835 ... LastLast
Results 8,351 to 8,375 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #8351
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    kojih njih? Manda nema nikakvu funkciju, on je samo predsjednik partije a ponaša se u najmanju ruku da je vođa naroda. Medo sa napadima na Krivokapića od prvog dana pa sad po fbu piše - 'a vidite da sam bio u pravu. ja bih bolji premijer bio'. da se njih dvojica pitaju DPS nikad pao ne bi. izbori govore za sebe. svaki put su uredno gubili. ovoga puta je Amfilohije donio prevagu (i par iljada onih koji nikad glasali nisu od referenduma). svi su oni tu đe su zbog Amfilohija. da nije bilo njega Manda i Medo bi iz opozicije huškali narod a za ostale ne bi ni čuli

    Тapatalk
    Pa nema funkciju ali te "splačine" je glasao najveći broj ljudi. Zamisli da ovdje svakoga dana neko nešto napiše za URA-u kao ti što pišeš za DF, mislim da bi imao ban momentalno jer bi ga vas nekoliko odma označavali kao bota. Demokratski kapaciteti su ti veoma mali. Ne kapiraš da je takav pristup karakterističan DPS aktivistima koji evo ne patišu na forumu.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  2. #8352
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Pa jel borba protiv dps-a borba za polozaje i da sam malo mi Srbi uzjasemo ili promjena sistema iz korjena. Ja koliko vidim veliko dio ljudi je to dozivio na ovaj prvi nacin.
    Ne , borba protiv DPS-a nije smjela da se potpuno prepusti zapadnim ambasadama i instrukcijama. Da li je normalno da jedan Ivanović je i dalje na slobodi, Migo Stijepović, Bošković i mnogi mnogi drugi? Ti ljudu su zaslužili doživotne robije za pljačku i izdaju zemlje.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:

    Dzi

  4. #8353
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Tacno sve, ali nova vlada kao da nema kapaciteta da se izbori sa stvarima koje su veoma bitne, zasto se toliko ceka za smjemu u RTCG, i milion drugih stvari. Abazovic mi je u pocetku bio dobar, ali sad mi je kao glumac, proseta po CG, kad nekoga uhapse odma se oglasi evo radimo, a toga sto su uhapsili istog momenta puste, znaci mora to mnogo bolje, djeluju mi pasivno. Zdravko je postavio Leposavica i to je nejgova greska, znaci ako smo kao drzava u skupatinu izglasali da se u srebrenici desio genocid, nebitno je ministrovo privatno misljenje, on mora da postuje kao ministar poziciju na kojoj je, ako mu se ne svidja trebao je da kaze hvala ali ja ne dijelim isto misljenje i kraj price, e tu je Medo potpuno u pravu kad ga kritikuje.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Kako ce vlada da radi kad ovi u skupstini zajebaju i izmisljaju krive drine, necemo mi ovako nego cemo onako, necemo ovo prije nego sto se zavrsi ono, i tako pricaju od prvog dana kako su izvisili za ono sto su mislili da njima pripada.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  5. #8354
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Nevjerovatno kako se pojedini sa foruma aktiviraju kad pomisle da se gospodar vraca, citam komentare i prosto ne vidim razliku izmedju zaludnjaka sa ovih protesta i pojedinaca sa foruma. Ajde sve, ali koliko mrznje ovo je bas teska bolest koja je metastazirala i mislim da tesko se moze ovdje sta popraviti. Zao mi je samo da ovako lijepu zemlju, mala, ali bogom dana da se zivi mirnim porodicnim zivotom, su toliko unistili, opljackali, zatrovali mrznjom i podjelama, bas bas ti dodje tesko, da jedan narod se dijeli zbog vjere na ovakav nacin, 21 vijek mi dozvoljavamo da nam vjera kroji sudbinu, zalosno da ljudi i dalje misle da bog postoji, da ce nas spasiti ili kakve li vec budalastine pisu u bibliju/kuran, kad cete se osvijestiti da smo mi svi jedan narod, od krvi i mesa, govorimo istim jezikom koji je raskomadan na 5-6 jezika jer svim politicarima odgovaraju podjele.
    Toliko se prica o toj proslosti kao da ce nam od toga davati plate, penzije, kada je bio taj rat, eto da pomenem srebrenicu, imao sam 11 godina, zasto bi mene sad to interesovalo, niti sam trazio rat niti mi treba da o tome pricam, ocu naprijed, ocu buducnost, prihvatimo da su u ratu sve tri strane ( isti narod jad im u vr glave) cinile zlocine i ajde da resavamo pitanja ekonomije, zivotnog standarda, poboljsamo djeci i unucima zivot, ostavimo im zdravo drustvo, a ne cijeli zivot da nam prodje jel neko ****** ili partizan ili komita ili patriota, ja sam veci crnogorac, preselise nam CG za srbiju... na forum isto imamo podijeljene grupe, umjesto da se nedje sretnemo i druzimo i ispricamo kao ljudi, ja imam osjecaj da ce se jedan dan zakazati tuca da se brane stavovi sa foruma, katastrofa.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Zalosno je da ti niko i ne odgovori na post. Dzaba pricas kad je vecini svakodnevnica da prate medije i polemisu sa drustvom odnosno da jedni druge osnazuju pricom jer se uglavnom druze sa ljudima slicnog ili istog misljenja. Moj se npr. kum i rodjak iskljucivo druze sa ljudima koji su prosrpski orijentisani dok se takodje par drugova druze samo sa onima koji su procrnogorski opredijeljeni. Tako se u svom drustvu snaze da su u pravu za to sto pricaju jedni drugima.

    Nase lijepe zemlje nema na svijet. To znaju najvise oni koji zive vani (ja sam povratnik). Rijedak kutak dje imas vise nego i u jednoj drugoj zemlji.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to pegasus For This Useful Post:


  7. #8355
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne , borba protiv DPS-a nije smjela da se potpuno prepusti zapadnim ambasadama i instrukcijama. Da li je normalno da jedan Ivanović je i dalje na slobodi, Migo Stijepović, Bošković i mnogi mnogi drugi? Ti ljudu su zaslužili doživotne robije za pljačku i izdaju zemlje.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Naravno da ne treba, i ja bi najvise volio da su mogli pola dps-a vec prvog septembra da strpaju u Spuz ali jbg ne ide to tako. Evo vidjecemo oce li biti kakvih pomaka ako uopste opstane ova vlada.
    Isto im nije lako kad su preuzeli vlast u ovakvom trenutku i jos ih prcaju svi sa svake strane.
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  8. #8356
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,053
    Thanks Thanks Given 
    3,861
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Nakon što smo se par strana izjašnjavali o svemu i svačemu od "ko je prvi počeo?", kako u klanju, tako i u politici, pa do pokušaja pljuvanja po EU što negatore genocide u Srebrenici doživaljavaju kao tetoviranog skinsa koji je zapalio i demolirao kebab restoran nekog imigranta, možda ne bi bilo loše da malo zagledamo kuglu budućnosti. Umjesto predviđanja, postavimo stvari kako trenutno stoje i vidimo kuda se mogu odvijati.
    Krivokapić je baš gurno all in sa Leposavićevom smjenom u Skupštini. Za sada su ZBCG rekli da neće glasati za smjenu, Demokrate su se napravile blesave da se nikome ne zamjere i rekle "mi ćemo suprotno od DPS", URA se izjasnila o načelima, ne i kako bi glasala što se smjene tiče, manji partneri i nacionalne partije u opoziciji za smjenu, DPS se nije zvanično izjasnio, ali će vjerovatno biti za smjenu. Dodajmo još premisu da Bečić sigurno neće žuriti sa stavljanjem Leposavićeve smjene na dnevni red dok njegova partija dobro ne utvrdi pazar i đe su joj politički poeni. Dakle, postavljena je scena.
    Šta su mogući scenariji?
    1. Toliko se dugo čeka na stavljanje smjene na dnevni red da se tema jednostavno ugasi. Povremeno "krvomutnici" iz opozicije podsjete na istu. Kad Krivokapića oni koji su ga pritiskali pitaju za smjenu, on im reče "Vidite sa Bečićem". No se bojim da nije baš realan scenario jer se "pitači" neće libiti da pitaju Bečića kad će na dnevni red. A pitači nisu samo veverice poput Dritana.
    2. Krivokapić povuče zahtjev, ne bi mu bilo prvi put da porekne. Posle akve akcije može prije sjednice Vlade da postavi glavu da mu svaki ministar opali macolu, a slično i poslanici prije premijerskog sata. Otprilike toliku bi težinu imao. Mada, ne bih isključio 100% ovu opciju.
    3. Dođe do glasanja. Opozicija za smjenu ZBCG i Demokrate protiv, odlučuje URA. I? Kako god da glasaju URA skače sa balkona. Ako glasaju protiv popiškili su se na vladu u kojoj su ključni igrač i postali su Socijaldemokrate Fronta ili Demokrata, gdje im više odgovara. Takođe, nisam baš siguran kako bi glasala sva 4 poslanika CNB, da li bi bili protiv smjene. A ako glasaju za smjenu, to je već neka druga vlada i neka koalicija sa DPS, makar ad hoc na jednom pitanju.
    Sve isto kao za URA važi i za Krivokapića.
    Zbog svega ovoga mislim da neće doći do glasanja o smjeni Leposavića. Mislim da je najvjerovatniji scenario neka rekonstrukcija vlade koja više neće biti ekspertska gdje će sa nekoliko ministara odletjeti i Leposavić, a upadnuće likovi iz Fronta ili Demokrata. I na taj način će se smiriti duhovi. Naravno, i ta vlada, mada ne više ekspertska, biće bolja od bilo koje DPS-ove, koji su za 30 godina... (dopisati po želji)

    Trivia: Razlog za ulazak u vladu... Osjetile su Demokrate na izborima u Nikšiću šta znači imati vladu iza sebe i pomoć najugroženijim tokom kampanje što se izreknu Spaić i koliko to glasova donese. Šalim se naravno, nikad oni to ne zloupotrijebili ni Demokrate ni Krivokapić. Nisu oni kao DPS. Oni su to svakome dali, nisu uslovljavali glasovima. Samo se slučajno tajming poterfio. Trebalo ljudima za drva u martu npr

  9. #8357
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzoni55 View Post
    Dps je partija koja je ucestvovala u ratu, nije Leposavic, imao je tada 10god. Licemjerno je da oni nekom djele lekcije. Dps treba satrijeti iz temelja.

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Ovo t je klasicna zamjena teze: jesu licemjeri, ali njihovo licemjerstvo nikako ne mijenja cinjenicu da Leposavic ne priznaje genocid u Srebrenici.
    Ovog puta minus i minus ne daju plus nego dvaput minus

  10. #8358
    Join Date
    Apr 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    532
    Thanks Thanks Given 
    73
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    32 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ovo t je klasicna zamjena teze: jesu licemjeri, ali njihovo licemjerstvo nikako ne mijenja cinjenicu da Leposavic ne priznaje genocid u Srebrenici.
    Ovog puta minus i minus ne daju plus nego dvaput minus
    Pazi, ako vec hoce da ga anketiraju daj onda sve redom nek ispitaju, od 14-te na ovamo. Nije u redu eksploarisati samo jednu tragediju.

    Послато са SM-A605FN помоћу Тапатока
    Last edited by Dzoni55; 06-04-21 at 11:11.
    Dobar si, a? Ščime se baviš?

  11. #8359
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,560
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,570
    Thanked in
    4,627 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Pa nema funkciju ali te "splačine" je glasao najveći broj ljudi. Zamisli da ovdje svakoga dana neko nešto napiše za URA-u kao ti što pišeš za DF, mislim da bi imao ban momentalno jer bi ga vas nekoliko odma označavali kao bota. Demokratski kapaciteti su ti veoma mali. Ne kapiraš da je takav pristup karakterističan DPS aktivistima koji evo ne patišu na forumu.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    pravu jačinu DF smo viđeli u NKu. tada su imali manje glasova nego u avgustu. uz svo logistiku i podršku SNSa, doživjeli su pad. Crkva je ta koja je donijela glasove koaliciji koju je predvodio Krivokapić. znam dosta ljudi koji su glasali za njih a očima ne mogu smisliti Mandića ali su zbog MCP glasali za njih. od dana kad je predložen za mandatara, Krivokapić se nalazi u centru napada DFa. to se intezivira kad Krivokapić predstavi tada kandidate za ministre. tri puna dana su ga pljuvali u Parlamentu, on je ćutao. od prvog dana ga buše. juče su oni a i aktivisti im dotaklni novo dno. tolika količina pljuvanja čoeka je nevjerovatna. optužuju ga da je izdajnik itd. sve to radi DF

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  12. #8360
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pravu jačinu DF smo viđeli u NKu. tada su imali manje glasova nego u avgustu. uz svo logistiku i podršku SNSa, doživjeli su pad. Crkva je ta koja je donijela glasove koaliciji koju je predvodio Krivokapić. znam dosta ljudi koji su glasali za njih a očima ne mogu smisliti Mandića ali su zbog MCP glasali za njih. od dana kad je predložen za mandatara, Krivokapić se nalazi u centru napada DFa. to se intezivira kad Krivokapić predstavi tada kandidate za ministre. tri puna dana su ga pljuvali u Parlamentu, on je ćutao. od prvog dana ga buše. juče su oni a i aktivisti im dotaklni novo dno. tolika količina pljuvanja čoeka je nevjerovatna. optužuju ga da je izdajnik itd. sve to radi DF

    Тapatalk
    Ne odgovori ti na pitanje koja je razlika izmedju krivokapiceve izjave da ne bi priznao Kosovo sa pozicije premijera i ove leposaviceve izjave on može da iznosi svoj stav a ovaj ne može?

  13. #8361
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    pravu jačinu DF smo viđeli u NKu. tada su imali manje glasova nego u avgustu. uz svo logistiku i podršku SNSa, doživjeli su pad. Crkva je ta koja je donijela glasove koaliciji koju je predvodio Krivokapić. znam dosta ljudi koji su glasali za njih a očima ne mogu smisliti Mandića ali su zbog MCP glasali za njih. od dana kad je predložen za mandatara, Krivokapić se nalazi u centru napada DFa. to se intezivira kad Krivokapić predstavi tada kandidate za ministre. tri puna dana su ga pljuvali u Parlamentu, on je ćutao. od prvog dana ga buše. juče su oni a i aktivisti im dotaklni novo dno. tolika količina pljuvanja čoeka je nevjerovatna. optužuju ga da je izdajnik itd. sve to radi DF

    Тapatalk
    Imaju kako god više od URA-e značajno . Zanemaruješ da su ipak svi oni dali podršku Vladi glasanjem.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  14. #8362
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,705
    Thanks Thanks Given 
    1,255
    Thanks Thanks Received 
    882
    Thanked in
    576 Posts

    Default

    https://m.cdm.me/politika/vujovic-bo...o-dps-bude-za/

    Kako ugasi Demokrate. Razmisljam se ko je gadniji izmedju Demokrata i Ure ali ipak je Ura za nijansu gora. Svaka cast DF-u, od njih znas sto mozes ocekivati ali ove dvije partije su talog samo takav.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  15. The Following User Says Thank You to Tripleta For This Useful Post:


  16. #8363
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Zamisli kad u 21 vijeku moras da objasnjavas zasto je potrebna vladavina prava, postovanje zakona i Ustava. Zamisli kad za sebe mislis da si avangarda, napredna misao, prosperitet koji trazi pomirenje i gradjansku drzavu i i onda dodju na vlast oni koje podrzavas i hoce da ti iskoce zile od zahtjeva da pogazis i Ustav i zakone i da hapsis svakog ko ti se ne svidja, cak i stadione da punis pa da ih prskas kako predlozi sjor Medo. Iz vladajuce vecine nije dosao nijedan jedini smisleni predlog u smislu izmjena, inicijativa i afirmacije pravne drzave. Jedino sto je doslo je ona lakrdija od "tuzilackih zakona" koji su ustvari prepisani isti zakon sa izmjenom samo jednog clana i koji pokazao svo neznanje i nesposobnost predlagaca. Imamo navodno ostavljenu "sprzenu" zemlju i umjesto spasavanja zemlje imamo marionete iz Beograda i njene podrzavaoce koji su zasjeli na sve unosne funkcije bave daljim urnisanjem te zemlje i histerijom zvanom "moramo uhapsiti nekog" pa dolazimo do onih sprdnji od krivicnih prijava od covjeka koji u svom CV ima jedino da nije uspio da aktivira suzavac u Skupstini a koga su postavili na celo Elektroprivrede.

    Ovdje treba razjasniti neke stvari jel nekima uopste stalo do Crne Gore ili zele da je bace u prvi potok razgradjujuci njen ustavni i pravni poredak. Ponistavanjem pravne drzave ona se ne afirmise vec unistava i to je ono na cemu insistiraju marionete psihopate iz Beograda.

  17. #8364
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,923
    Thanks Thanks Given 
    4,766
    Thanks Thanks Received 
    9,776
    Thanked in
    3,710 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    https://m.cdm.me/politika/vujovic-bo...o-dps-bude-za/

    Kako ugasi Demokrate. Razmisljam se ko je gadniji izmedju Demokrata i Ure ali ipak je Ura za nijansu gora. Svaka cast DF-u, od njih znas sto mozes ocekivati ali ove dvije partije su talog samo takav.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kakvo gašenje hahaha
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  18. #8365
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Zalosno je da ti niko i ne odgovori na post. Dzaba pricas kad je vecini svakodnevnica da prate medije i polemisu sa drustvom odnosno da jedni druge osnazuju pricom jer se uglavnom druze sa ljudima slicnog ili istog misljenja. Moj se npr. kum i rodjak iskljucivo druze sa ljudima koji su prosrpski orijentisani dok se takodje par drugova druze samo sa onima koji su procrnogorski opredijeljeni. Tako se u svom drustvu snaze da su u pravu za to sto pricaju jedni drugima.

    Nase lijepe zemlje nema na svijet. To znaju najvise oni koji zive vani (ja sam povratnik). Rijedak kutak dje imas vise nego i u jednoj drugoj zemlji.
    Ne treba nama mnogo, da obezbijede ovom narodu da rade i od rada pristojno zive, svi bi zaboravili komite, cetnike i partizane i sve ostalo, ovo je zemlja gde se uziva, gde ako zivis na more zimi ti treba 40min do sat ako se uzelis snijega, isto vazi za podgoricane, tri vikenda zaredom sam isao sa porodicom u kuce na snijeg, uzivanje, ali je zalosno koliko potencijala mala zemlja ima a sve zapusteno i devastirano i o tome niko ne prica, nego vazda ista tema na forumu.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  19. The Following User Says Thank You to TheGovernor For This Useful Post:


  20. #8366
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,474
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Ovo t je klasicna zamjena teze: jesu licemjeri, ali njihovo licemjerstvo nikako ne mijenja cinjenicu da Leposavic ne priznaje genocid u Srebrenici.
    Ovog puta minus i minus ne daju plus nego dvaput minus
    Šta ima Leposavić da priznaje ili ne priznaje?
    Zna se od koga se traži priznanje?
    Od osumnjičenog za neko nedjelo.

    Pita li tebe neko jel priznaješ neki zločin?

    Da pitamo recimo Kenanu Strujić Harbic ili Nika Djelošaja, priznaju li zločin u Velici?
    To bi mene sramota bilo pitati. Jer na neki način bi njih lično okrivljavao za taj zločin, samo zato što su pripadnici odredjene nacionalnosti.
    E tako Lepojevića i Bratićku pitaju za Srebrenicu samo zato sto su Srbi, iako su oni djeca bili polovinom 90-ih.

    Na taj način se cjeli narod targetira i sjutra i moje dijete može neko pitati za Srebrenicu. To su čiste provokacije.

    Imamo mi u Crnoj Gori dovoljno stratišta i jama, za koje niko nikog pita. Niko ne pita za djecu u Murinu, a sačuvaj bože da neka drzavna delegacija sa nekim stranim ambasadorom da pomen toj neduznoj djeci.

    To bi bilo neprijatno po naše zapadne partnere, jel? To treba zaboraviti kao i taj zločin u Velici da ne uvrijedimo nekog.

    Ali zato zbog Srebrenice , koja nije u CG, treba da lete ministarske glave i pada vlada.


    E ne treba.

    Neka Zdravko Krivokapić podnese ostavku, ako nije u stanju da stane iza svog čovjeka. I nek oformi napokon svoju partiju i izloži program sa akcentom na ispunjivanje medjunarodnih obaveza i naredbi stranih ambasadora i nek obeća da će svakog dana čestitati Kosovu dobro jutro.

    Zbog toga sigurno nije dobio glasove svojih birača.

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Massaro For This Useful Post:


  22. #8367
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Leposavic je ministar pravde i LJUDSKIH PRAVA i u skupstini je iznio stav koji je suprotan vrijednostima cijele Evrope, da ne idemo dalje.
    Pa koliko je ambasada javno reagovalo, ko zna sto se radilo i u pozadini.

    mogao je samo da kaze, odluka suda postoji i sljedece pitanje.

  23. The Following 2 Users Say Thank You to nsparks For This Useful Post:


  24. #8368
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,560
    Thanks Thanks Given 
    3,536
    Thanks Thanks Received 
    8,570
    Thanked in
    4,627 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Ne odgovori ti na
    pitanje koja je razlika izmedju krivokapiceve izjave da ne bi priznao Kosovo sa pozicije premijera i ove leposaviceve izjave on može da iznosi svoj stav a ovaj ne može?
    ako ne vidiš razliku između - 'da sam premijer ne bih priznao Kosovo' i relativizovanja zločina ja tu ne mogu ništa. koga je Krivokapić uvrijedio izjavom ovom, ne viđeh da su ambasade reagovale

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #8369
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Šta ima Leposavić da priznaje ili ne priznaje?
    Zna se od koga se traži priznanje?
    Od osumnjičenog za neko nedjelo.

    Pita li tebe neko jel priznaješ neki zločin?

    Da pitamo recimo Kenanu Strujić Harbic ili Nika Djelošaja, priznaju li zločin u Velici?
    To bi mene sramota bilo pitati. Jer na neki način bi njih lično okrivljavao za taj zločin, samo zato što su pripadnici odredjene nacionalnosti.
    E tako Lepojevića i Bratićku pitaju za Srebrenicu samo zato sto su Srbi, iako su oni djeca bili polovinom 90-ih.

    Na taj način se cjeli narod targetira i sjutra i moje dijete može neko pitati za Srebrenicu. To su čiste provokacije.

    Imamo mi u Crnoj Gori dovoljno stratišta i jama, za koje niko nikog pita. Niko ne pita za djecu u Murinu, a sačuvaj bože da neka drzavna delegacija sa nekim stranim ambasadorom da pomen toj neduznoj djeci.

    To bi bilo neprijatno po naše zapadne partnere, jel? To treba zaboraviti kao i taj zločin u Velici da ne uvrijedimo nekog.

    Ali zato zbog Srebrenice , koja nije u CG, treba da lete ministarske glave i pada vlada.


    E ne treba.

    Neka Zdravko Krivokapić podnese ostavku, ako nije u stanju da stane iza svog čovjeka. I nek oformi napokon svoju partiju i izloži program sa akcentom na ispunjivanje medjunarodnih obaveza i naredbi stranih ambasadora i nek obeća da će svakog dana čestitati Kosovu dobro jutro.

    Zbog toga sigurno nije dobio glasove svojih birača.
    Evo ti ti linka na najpovjerljivi izvor (to jest onaj gdje se sve pise ekavicom) s definicijom rEci "priznanje"
    http://staznaci.com/priznanje

    priznanje• imenica Lična izjava o tačnosti nečega.

    To jest u slucaju Leposavic radi se o priznanju tocnosti izjave da u srpnju 1995. godine u Srebrenici pripadnici VRS-a i srbijanske posebne vojne postrojbe "Skorpioni" izvrsili su masovna ubojstava zarobljenih bosnjackih muskaraca i djecaka, a koja je Medjunarodni sud za ratne zlocine pocinjene na podrucju bivse Jugoslavije kasnije okarakterizirao kao "genocid".

    Ne znam tke je prvi izmislio onu glupost o tome da se priznanje trazi samo i iskljucivo "od osumnjicenog za neko nedjelo", ali i ovaj pokusaj skretanja s teme vam nije uspio

    Ali zato zbog Srebrenice , koja nije u CG, treba da lete ministarske glave i pada vlada.
    Skupstina CG je takodjer priznala da se u Srebrenici desio genocid, dakle ne radi se o tome da "lete ministarske glave ... zbog Srebrenice, koja nije u CG ...", nego zbog toga da pojedini visoki drzavni sluzbenici ne priznaju ne samo odluke Medjunarodnog suda nego vec i odluke Skupstine vlastite zemlje a i izgleda Ustav vlasite zemlje
    Last edited by A+A; 06-04-21 at 12:43.

  26. The Following User Says Thank You to A+A For This Useful Post:


  27. #8370
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    ДПСу није у циљу да се осуди Сребреница, не да се осуде злочинци.
    Да им то у циљу неки међу њима би морали да одговарају.
    Него да се читавом једном народу стави да етикета да је геноцидан, и да су непријатељи осталим народима у ЦГ. То раде искључиво раде да би се вратили на власт, и зато подгријавају ватру а народ суво дрво па гори.

  28. The Following User Says Thank You to Brk For This Useful Post:


  29. #8371
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,632
    Thanks Thanks Given 
    954
    Thanks Thanks Received 
    1,157
    Thanked in
    620 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    ДПСу није у циљу да се осуди Сребреница, не да се осуде злочинци.
    Да им то у циљу неки међу њима би морали да одговарају.
    Него да се читавом једном народу стави да етикета да је геноцидан, и да су непријатељи осталим народима у ЦГ. То раде искључиво раде да би се вратили на власт, и зато подгријавају ватру а народ суво дрво па гори.
    DPS zloupotrebljava zrtve Srebrenice za svoje politicke igrice. Nista oni nisu bolji od Leposavica ali eto dobro plivaju u ovom blatu, iskusni su.

  30. #8372
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    ДПСу није у циљу да се осуди Сребреница, не да се осуде злочинци.
    Да им то у циљу неки међу њима би морали да одговарају.
    Него да се читавом једном народу стави да етикета да је геноцидан, и да су непријатељи осталим народима у ЦГ. То раде искључиво раде да би се вратили на власт, и зато подгријавају ватру а народ суво дрво па гори.
    DFu nije u cilju da se osudi Srebrenica, ne da se osude zlocinci.
    Da im je to u cilju neki medju njima bi morali da odgovaraju.
    Nego da se pretvaraju da se pokusava citavom jednom narodu stavi etiketa da je genocidan da su neprijatelji ostalim narodima u CG. To rade iskljucivo da bi relatizovali zlocin, prikrili stvarne zlocince i sakrili se iza naroda i po diktatu "srpskog sveta" i zato podgrijavaju vatru a narod suvo drvo pa gori.

  31. #8373
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,474
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Evo ti ti linka na najpovjerljivi izvor (to jest onaj gdje se sve pise ekavicom) s definicijom rEci "priznanje"
    http://staznaci.com/priznanje

    priznanje• imenica Lična izjava o tačnosti nečega.

    To jest u slucaju Leposavic radi se o priznanju tocnosti izjave da u srpnju 1995. godine u Srebrenici pripadnici VRS-a i srbijanske posebne vojne postrojbe "Skorpioni" izvrsili su masovna ubojstava zarobljenih bosnjackih muskaraca i djecaka, a koja je Medjunarodni sud za ratne zlocine pocinjene na podrucju bivse Jugoslavije kasnije okarakterizirao kao "genocid".
    Zašto se traži od Lepojevića priznanje o tačnosti te izjave?
    Na koji način je Lepojević relevantna adresa za potvrdu datih navoda?

    Jel akter tih dogadjanja?
    Jel svjedok?

    Zašto je relevantan, ako čovjek ne zna mnogo o datom dogadjaju, niti je dužan da zna?




    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Skupstina CG je takodjer priznala da se u Srebrenici desio genocid, dakle ne radi se o tome da "lete ministarske glave ... zbog Srebrenice, koja nije u CG ...", nego zbog toga da pojedini visoki drzavni sluzbenici ne priznaju ne samo odluke Medjunarodnog suda nego vec i odluke Skupstine vlastite zemlje a i izgleda Ustav vlasite zemlje
    Ne, skupština Crne Gore nije priznala da se u Srebrenici desio genocid.
    Skupština kao institucija ne može nešto da priznaje ili ne priznaje. Ona usvaja neke odluke većinom glasova. Skupština CG je 2009 godine usvojila rezoluciju o osudi masovnog zločina u Srebrenici, kao i drugih zločina na prostoru bivše YU.
    Last edited by Massaro; 06-04-21 at 13:08.

  32. #8374
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brk View Post
    ДПСу није у циљу да се осуди Сребреница, не да се осуде злочинци.
    Да им то у циљу неки међу њима би морали да одговарају.
    Него да се читавом једном народу стави да етикета да је геноцидан, и да су непријатељи осталим народима у ЦГ. То раде искључиво раде да би се вратили на власт, и зато подгријавају ватру а народ суво дрво па гори.

    Ne znam kako ne shvatate da upravo presude Haškog tribunala služe da se krivica ne pripisuje cijelom narodu. U tom sudu su osuđeni ljudi koji imaju svoja imena i prezimena i upravo svi ovi ekstremni elementi koji ne priznaju odluke suda doprinose tome da se skrene pažnja sa činjenice da su osuđeni pojedinci a ne narod. Ako niste svjesni da time što pričate činite štetu srpskom narodu, onda niste svjesni. Ali ako svjesno ponavljate tu mantru, onda vam nije cilj da "odbranite" ni te osuđene pojedince a kamali narod, već je cilj da obranite jednu pogubnu politiku koja i dalje traje. Boriti se protiv vođenja pogubne, asimilatorske i ekspanzionističke politike nije isto što i tvrditi da je jedan cijeli narod genocidan. Pritom ne mislim da se dps bori protiv te politike, nego na sve one koji to stvarno rade. A ta zamjena teza da se asimilatorska politika iz Srbije poistovjećuje sa genocidnošću naroda jednako odgovara i dps-u i df-u, kao i sve drugo što zakuvavaju.

    U Srebrenici se dogodio genocid. Haški sud je osudio pojedince za taj genocid i na taj način odgovornost za genocid nije svalio na narod nego na te osuđene pojedince. Ti pojedinci su srpske nacionalnosti. To što Srbi uporno tumače da te presude znače i presudu protiv cijelog srpkog naroda predstavlja ekstremno veliku štetu za sami srpski narod jer sebe poistovjećuju sa osuđenicima.

    EDIT: Ministar za manjinska prava ne priznaje presudu Haškog suda. Nema mjesta relativizaciji značenja riječi priznanje.
    Last edited by ćepanica; 06-04-21 at 13:14.

  33. #8375
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,459
    Thanks Thanks Given 
    1,627
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Mora li 41 poslanik da glasa da bi ga skinuli? Dekomkrate i Ura uzdrazani 100%,ostali protiv,opozija za.
    I vjerovatno ce tako biti,al ne znam proceduru sta se onda desava?

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Page 335 of 1249 FirstFirst ... 235285325331332333334335336337338339345385435835 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (0 members and 8 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •