Page 424 of 1249 FirstFirst ... 324374414420421422423424425426427428434474524924 ... LastLast
Results 10,576 to 10,600 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #10576
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nije baš to, nego si razmišljao da proširiš kuću starmajke ili napraviš novu pored kako bi dolazio sa familijom. A kad krene vlast da se piški po tebi odustaneš od bilo kakvog zidanja. Postojeća dovoljna za starmajku a ja ga zidati i dolaziti neću đe me pišaju niti će moja đeca. Eto da ti objasnim na tvoj plastični način.
    Aha, znači:

    staramajko, dok ne vratite Mila na vlast nećeš gledat ni mene ni unučad. Ovi se baš pišaju po meni jer oće zakon da sprovode.

    Jel to?

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  3. #10577
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ako dobro shvatam, ti si protiv toga da se sprovodi ustavom definisan uslov za pravo glasa - da si državljanin i da imaš prebivalište u CG zadnje dvije godine.


    Ako je to ono što predlažeš reci otvoreno. Ako nije onda se ustav mora sprovoditi.
    Kod njih nema "zakon jednak za sve"​ jer da je tako ne bi ni pricali o ovim stvarima. Primjenjuj ti zakon na sirotinju a ja cu da se bahatim mimo zakona.

  4. #10578
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pišanjem po ljudima iz dijaspore sigurno ih vlast neće stimulisati da npr. razmišljaju da ovdje kupe stan ili naprave neku kuću na starevinu, da ne pričamo o nekim poslovnim investicijama. A mensečini da se to pomalo radi makar tako tvrde ti ljudi.
    Posledično iznos novca koji se šalje i ulaže će se smanjivati. Svodiće se baš na prehranjivanje familije, a ne izije im baš familija po milijarde. Malo ode u neku nekretninu npr...
    Hahaha, kakva priča.

    Evo meni brat od tetke koji je van CG, otišao '99, islamske vjeroispovjesti, javio prije par dana da kupuje stan u PG pa da me zamoli da mu ga namjestim jer oće da ga izdaje.

    Poluđeli su oni što obitavaju po FBu DPSa i pišu Živijo naš precjednik Milo Džukanovic, a koji su svakih nekoliko godina o trošku crnih fondova (vidjeti afera Koverta) dolazili da džabe posjete familije i "usput" glasaju.

    A to kolko je bivša vlast brinula o dijaspori (sem kad su izbori) dovoljno govori podatak
    da naša vozačka C kategorije ne važi u Njemačkoj.

    A ti koji su organizovali dovoženje ljudi na glasanje su prosuli priču i ubjeđuju našu dijasporu da ovi novi oće da im uzmu državljanstvo. Čak se naša dijaspora iz SAD okupila u državi Njujork da vijećaju što će da urade ako im bude oduzeto državljanstvo.

    Toliko o tome ko urušava odnose dijaspore i države plasiranjem dezinformacija.

    @johnny bravo pričaš o uništavanju ove sezone, a ne postoji veće uništavanje sezone od onog prošlogodišnjeg. Toliko je odluka prethodne vlasti da se zatvorimo bila pogrešna da čak ni DPS aktivisti nemaju obraza da kritikuju ovogodišnje otvaranje granica sa argumentom očuvanja zdravlja.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-04-21 at 13:45.

  5. #10579
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Toliko para ljudi iz dijaspore uplate familijama, prijateljima ili kome već u Crnu Goru kroz bankarski sistem. Toliko novca sjedne na račune ljudima u Crnoj Gori iz inostranstva. Bez keša koji donesu sa sobom.

    A korist državi je 21% što se naplati PDV jer se te pare manje više sve potroše oko 100 Mln. Da ne pričamo o indiretknim efektima trošenja tih para.

    Te doznake su 12-13% GDP otprilike. Da ih nema imao bi dodatni pad ekonomije gotovo isti kao što je razlika 2019 i koronaška 2020. Znači, važni su izuzetno.
    I naravno kao i sve kod nas ostavljeno na "slobodnu interpretaciju"... Automatski se skoro pa sve racuna kao "doznaka od dijaspore" iako to apsolutno nije tacno. Rekao bih da je tako lakse opravdati pojedine stvari pa se i racuna na naveden nacin.

    Ne zezaj molim te Gagarine, ako imas iole iskustva u ovim poljima kao sto se na pojedine momente cini da imas, znao bi da ova cifra nema dodirne tacke sa "doznakama dijaspore" al' ajd.
    Last edited by beatnological; 27-04-21 at 13:52.

  6. #10580
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Ovo je i teza Vanje Ćalović, ali nikako da MANS podnese prijavu, pa me zanima koji zakon je prekršen?
    podnese MANS sve što treba protiv velikog prijatelja DPSa, Bata Carevića pa tužilaštvo to iskulira. što bi podnosili prijave kad znaju ishod?

    što se tiče dijaspore, priča je krenula od onog momenta kad je krenulo ono u vezi državljanstva i đe su neki po FBu plakali kako se gubi isto. onda je uskočio Šehović sa nekom pričom o inžinjeringu. ispade da su od 30. avgusta ovi iz dijaspore ugroženi iako žive daleko od ove rupe
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  7. #10581
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post

    Ne postoji nijedna normalna osoba koja će stati u zaštitu nekog ko je prekršio zakon. Ne postoji nijedan zagriženi DPS-ovac, koji će reći "alal vjera Svetozaru Maroviću". Ako je nešto nezakonito, zna se kako se to rješava.
    Samo cu na ovo da se osvrnem.
    Niste govorili alal vjera, nego ste ljude koji pricaju o marovicu nazivali neostvarenim i zavidnim. Pocevsi od predsjednika, pa do tebe istog. Forumase si zvao neostvarenim likovima koji zavide marovicu.
    A rijesili ste ga tako sto je u beogradu

  8. #10582
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    10,866
    Thanks Thanks Received 
    5,137
    Thanked in
    2,393 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Ne vidim na koji nacin to moze, jedino da ovi iz komisije koji su to odobravali se kazne i da oni vrate pare drzavi.
    Ako ja izadjem pred komisiju sa zahtjevom da mi treba stan od 100m2 i ako vec imam 2 od po 500m2 i 50 poslovnih prostora, ali mi treba stan posebno samo da pravim bunga bunga zurke i komisija mi to odobri, kako sam tu ja kriv?
    Pa bio je skoro slučaj u PV đe je čovjek, ne njegovom nego greškom nekog u fond PIO,primao 800€ mjesečne invalidnine punih deset godina,a trebao je 80€.Vjerovatno neko greškom pomjerio zarez.Na sudu presuđeno da mora sve da vrati (~ 90.000€ mislim) jer je morao znati da ga toliko ne pripada.Jedino nije dužan,istom presudom,da vrati i kamatu za tih 10g. a kako je u tužbi tražio fond PIO.
    E sad,ovaj mrčo nikad se nije bavio politikom pa sumnjam da bi se takav primjer presude mogao preslikati i na ove naše "podstanare"

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. #10583
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,109
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Toliko para ljudi iz dijaspore uplate familijama, prijateljima ili kome već u Crnu Goru kroz bankarski sistem. Toliko novca sjedne na račune ljudima u Crnoj Gori iz inostranstva. Bez keša koji donesu sa sobom.

    A korist državi je 21% što se naplati PDV jer se te pare manje više sve potroše oko 100 Mln. Da ne pričamo o indiretknim efektima trošenja tih para.

    Te doznake su 12-13% GDP otprilike. Da ih nema imao bi dodatni pad ekonomije gotovo isti kao što je razlika 2019 i koronaška 2020. Znači, važni su izuzetno.
    Sve mi se cini da je ta cifra napumpana.
    Mada eto, i da je realna, sta sad, te pare dijaspora nece slati familiji radi nove vlasti, je li to to?
    Forever young, i want to be forever young

  10. #10584
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Sve mi se cini da je ta cifra napumpana.
    Mada eto, i da je realna, sta sad, te pare dijaspora nece slati familiji radi nove vlasti, je li to to?
    Jes to je to 😂😂😂😂 ja ne vjerujem sto pise 😂😂😂
    Zvali su rodjake vise centa gledat necete 😂😂😂

  11. #10585
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default 7 "istina" o Milu Djukanoviću

    Ne mogu a da se ne oduzmem utisku o "istinama" o pravom razlogu DPS (Milove) politike u proteklih 30 godina:

    - Milo je pokvario odnose sa Miloševićem, jer je Milošević htio da zaustavi kriminalne aktivnosti Djukanovićeve Vlade (šverc cigareta)
    - Potpisao je Beogradski Sporazum je smo svi znali da njegova politika nije nezavisna Crna Gora, već da pliva u mutnom (politički nejasnom prostoru)
    - Pristao je na referendumske uslove (55% potrebno za nezavisnost) jer on nikada i nije želio nezavisnost, već rezultat sive zone (izmedju 50% - 55%)
    - Obnovio je nezavisnost da bi imao svoju privatnu državu, Kolumbiju na Balkanu, takva država nikada neće napredovati prema članstvu u EU, jer njemu tako nešto ne odgovara
    - Uveo je CG u NATO jer je pion stranih sila koje ga održavaju na vlast
    - Izglasao je Zakon o Vjeroispovijesti da bi oteo zemljište od Crkve i da bi ih pretvorio u kazina (Buljarica na primjer)
    - Organizuje "Komite" da bi blokirao novu vlast da ga ne uhapsi

    P.S. Zaboravih osmu "istinu":
    - Nikad neće mirno predati vlast
    Last edited by Trebjesа; 27-04-21 at 19:19.

  12. #10586
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Moze li se ovaj skandalozni zakon o rjesavanju stambenih pitanja ukinuti, o pomoci drzave njenim radnicima,funkcionerima?

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  13. #10587
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,354
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    3,990
    Thanked in
    1,930 Posts

    Default

    Neki pravnik ce bolje odgovorit, ali mislim je u pitanju bio pravilnik i uredba Vlade a ne zakon.
    Zakon moze da se izmijeni, a retroaktivna primjena je problematicna uvijek.

    Dodatno, zakonom o porijeklu imovine bi trebalo da se moze obuhvatiti ova lakrdija i sve to vratit u budzet. Nego je problem sto je dosta stanova promijenilo vlasnike, a pare potrosene, ali mislim da ti isti sto su to radili imaju dosta nekretnina na svoje ime i dalje pa redom prodavati po istoj cijeni m2 kao sto su oni kupovali od drzave. Djeluje mi fer i OK.
    Lise onoga nesretnika iz Savnika. 800 po m2 u Savnik je bas tesko nadoknadit.
    Last edited by hercules; 27-04-21 at 20:28.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to hercules For This Useful Post:


  15. #10588
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Poslije odgovora ministarstva prosvjete postaje jasno da su uvrede ustvari ekspertski elaborati kojim se razmahuju tekovnici osvjezenja po forumu. Valjda je i to neka nova Crna Gora na koju moramo da se naviknemo.



    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...-kaze-splacino

    Samo jako braco. Jos da pobanuju par nas pa da psujete do mile volje.

    #necemedodati
    Last edited by Rodion Romanovich; 27-04-21 at 20:46.

  16. #10589
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    ovo je niđe veze. ovim ministarstvo poručuje da je okej vrijeđati ljude dok god to rade osobe koje rade pri ministarstvu. to je opasna praksa koju je DPS uspostavio. ova splačina smije vrijeđat Šofra baš bih volio da nekad nekog drugiog vrijeđa. pljaka. gadi mi se od ovakvih koji misle da to što rade na nekoj funkciji im daje za pravo sve. pravi kadar DPSa ili DFa
    Last edited by outline; 27-04-21 at 20:53.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. The Following 2 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  18. #10590
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,880
    Thanks Thanks Given 
    1,645
    Thanks Thanks Received 
    2,832
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Da ga napane neko rekli bi da je zbog toga sto radi u ministarstvo i naravno jer je ..... !


    Skoj molim te pogodi koja je rijec umjesto tackica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  19. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  20. #10591
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Da ga napane neko rekli bi da je zbog toga sto radi u ministarstvo i naravno jer je ..... !


    Skoj molim te pogodi koja je rijec umjesto tackica


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sad ce Skoj da kaze da rijec splacina nije uvrijedljiva, a i Sofro nije bio na radnom zadatku.
    A svakako ovaj ne radi pri vladi
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  21. #10592
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    splačina je splačina. može da se piše kao Crnogorac ili Srbin svejedno je. ovoga je bilo i biće. ođe dobar dio ljudi čim se dovati nekog položaja počne da izigrava nešto. jbg, narod pun kompleksa. kad dođu gospoda iz ministarstava na jutarnju kafu ili u provod petkom ili subotom pa liječe komplekse na konobare i šankere
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  22. #10593
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    splačina je splačina. može da se piše kao Crnogorac ili Srbin svejedno je. ovoga je bilo i biće. ođe dobar dio ljudi čim se dovati nekog položaja počne da izigrava nešto. jbg, narod pun kompleksa. kad dođu gospoda iz ministarstava na jutarnju kafu ili u provod petkom ili subotom pa liječe komplekse na konobare i šankere
    ja te pitah nesto ali opet iskulira pa se ljutis kad napisem nece Ura dat.
    evo ni ovo nije URA dala, posto URA nije na vlast u toj vladi. nije glasala sa Ministarku Bratic, sasvim je normalno da neko ko radi pri ministarstvu ovako se ponasa a sta je jos gore isto to ministarstvo mu pruzi podrsku i jos ga pohvali kako je pomogao da se odradi intervju????
    ova cetnikusa za direktora skola , opet ura nece dat te kadrove jer nije u vladi.
    potprsjednik vlade hvali ugovor izmedju spc i vlade ali nece da mu ga pokazu.
    igra URA kako DF svira , zna da je ovaj narod kao zlatna ribica pamti samo ono od danas
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #10594
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ja te pitah nesto ali opet iskulira pa se ljutis kad napisem nece Ura dat.
    evo ni ovo nije URA dala, posto URA nije na vlast u toj vladi. nije glasala sa Ministarku Bratic, sasvim je normalno da neko ko radi pri ministarstvu ovako se ponasa a sta je jos gore isto to ministarstvo mu pruzi podrsku i jos ga pohvali kako je pomogao da se odradi intervju????
    ova cetnikusa za direktora skola , opet ura nece dat te kadrove jer nije u vladi.
    potprsjednik vlade hvali ugovor izmedju spc i vlade ali nece da mu ga pokazu.
    igra URA kako DF svira , zna da je ovaj narod kao zlatna ribica pamti samo ono od danas
    ja ti napisah odgovor ako treba još nešto, ti reci

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...02#post5569502

    URA je glasala da Bratićka bude ministar. ja te pitam, šta će se desiti ako URA izađe i kaže kako ovaj treba da dobije otkaz? da li će ih Vesna Bratić poslušati? zašto ne tražiš od Demokrata da osude ovo? treba li URA sve da radi? ljudi imaju 4 mandata. što god da su uradili nije odgovoralo. patriotama su izdajnici Crne Gore a ovoj drugoj grupi izdajnici nekih njihovih nepostojećih interesa. svoje mišljenje vezano za ovoga sam napisao gore. DF je partija kojoj je bitan samo novac. isto kao i DPSu. oni nemaju svoju ideologiju. oni su interesna grupa koju finansira SNS. da je sreće DF bi bio na 10% ali ih je DPS svim silama gurao naprijed jer im je trebao neko takav. isti taj DF preko portala njihovog i pljake Živkovića je napadao Boženu. svašta se pisalo tada. kao i za Adžića. URA je to odćutala zbog višeg cilja
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  24. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  25. #10595
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    ja ti napisah odgovor ako treba još nešto, ti reci

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...02#post5569502

    URA je glasala da Bratićka bude ministar. ja te pitam, šta će se desiti ako URA izađe i kaže kako ovaj treba da dobije otkaz? da li će ih Vesna Bratić poslušati? zašto ne tražiš od Demokrata da osude ovo? treba li URA sve da radi? ljudi imaju 4 mandata. što god da su uradili nije odgovoralo. patriotama su izdajnici Crne Gore a ovoj drugoj grupi izdajnici nekih njihovih nepostojećih interesa. svoje mišljenje vezano za ovoga sam napisao gore. DF je partija kojoj je bitan samo novac. isto kao i DPSu. oni nemaju svoju ideologiju. oni su interesna grupa koju finansira SNS. da je sreće DF bi bio na 10% ali ih je DPS svim silama gurao naprijed jer im je trebao neko takav. isti taj DF preko portala njihovog i pljake Živkovića je napadao Boženu. svašta se pisalo tada. kao i za Adžića. URA je to odćutala zbog višeg cilja
    Samo cu te pitati ko je rekao da nece dati Crnu Goru, ko ce zastiti njene nacionalne interese itd.
    URA ili Demokrate???
    Mislis li da se njeni nacionalni interesi štite sa cetnikusama u ministarstvo, u skolama itd.
    O Demokratama nemam sto da kazem jer se ponasaju upravo onako kako se i ocekuje od njih, Ura radi jedno prica drugo.
    Ura je odcutala zbog viseg cilja, Ura je glasala zbog viseg cilja, Ura je zazmurila zbog viseg cilja a vecina stvari je bila na stetu Crnogoraca i to onih koji su je glasali, jer je Srbi nisu glasali niti ce ikada.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  26. #10596
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    imali su grešaka al ne bih rekao da ne štite nacionalne interese CG. ova đevojka je 11 godina zaposlena. tada DPSu i ekipi nije smetalo to izgleda

    Bojana Đačić kazala je "Vijestima" da je 11 godina kao učiteljica radila u područnom odjeljenju Osnovne škole "Jakub Kubur", u Boljanićima.
    11 godina ugrožava nacionalne interese ove države pa nas evo. koliko ih ja znam koji su prikriveni obožavatelji četnika a vamo na sav glas za DPS i CG

    u ovom raspadu od države mora se desiti većina sastavljena od Demokrata, URE i nekih partija još. tek tada možemo ići naprijed. dok god DPS koji je doveo ovu zemlju do ovoga ima ovoliko glasova i DF koji radi za račun i interes Vučića je dio većine sreće nema. nažalost, mislim da je neće ni biti. nije pleme zaslužilo to. a većina normalnih je odavde pobjegla
    Last edited by outline; 27-04-21 at 21:43.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. #10597
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    imali su grešaka al ne bih rekao da ne štite nacionalne interese CG. ova đevojka je 11 godina zaposlena. tada DPSu i ekipi nije smetalo to izgleda. onda si



    11 godina ugrožava nacionalne interese ove države pa nas evo. koliko ih ja znam koji su prikriveni obožavatelji četnika a vamo na sav glas za DPS i CG
    jedno je biti uciteljica a drugo direktor skole ili mislis da nije? samim tim sto je ovakva bila 11 godina uciteljica, Bratica dobila drzavljanstvo kao i jos neki pokazuje o toj ugrozenosti Srba u vrijee DPSa , dje se niko nije mogao zaposliti u drzavnm firmama. ili kao sto su neki sadasnji poslanici bili direktori u KBC ili rukovodioci u drzavnim firmama itd. sad se ne mozes zaposliti ako nisi extra Srbin.

    mislis da se sa postavljene Braticke na ovoj poziciji koja je po meni najbitnija od svih ministarstava za nacionalne interese moze reci da nije greska.
    pogledaj sa kakavim se kadrom okruzla, i kakve kadrove postavlja na najbitnije pozicije u skolstvu, da ne pominjem rektora.

    zamisli ovu ideju da je URA uradila , imate podrsku kao sto je sad ima nova vlada, ne smetaju Srbi u njoj ali nema srpskih extrema u istoj inace ova vlada nece imati nasu podrsku.
    koliko su prije kukali na DPS sto nema Srba u drzavnim firmama sada vidimo da to nije istina , e toliko sada malo ima Crnogoraca da se zaposljavaju i po dubini i sirini.
    treba li da ocekujemo da ce Braticka da nam obrazuje djecu po nacionalnim interesima Crne Gore ili Srpskog svijeta. Sto ti mislis ali najiskrenije?
    Last edited by lepetanac; 27-04-21 at 21:48.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  28. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  29. #10598
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    jedno je biti uciteljica a drugo direktor skole ili mislis da nije? samim tim sto je ovakvka bila u 11 godina uciteljica, Bratica dobila drzavljanstvo kao i jos neki pokazuje o toj ugrozenosti Srba u vrijee DPSa , dje se niko nije mogao zaposliti u drzavnm firmama. ili kao sto su neki sadasnji poslanici bili direktori u KBC ili rukovodioci u drzavnim firmama.

    mislis da se sa postavljene Braticke na ovoj poziciji koja je po meni najbitnija od svih ministarstava za nacionalne interese moze reci da nije greska.
    pogledaj sa kakavim se kadrom okruzla, i kakve kadrove postavlja na najbitnije pozicije u skolstvu, da ne pominjem rekotra.

    zamisli ovu ideju da je URA uradila , imate podrsku kao sto je sad ima nova vlada, ne smetaju Srbi u njoj ali nema srpskih extrema u istoj inace ova vlada nece imati nasu podrsku.
    koliko su prije kukali na DPS sto nema Srba u drzavnim firmama sada vidimo da to nije istina , e toliko sada malo ima Crnogoraca da se zaposljavaju i po dubini i sirini.
    treba li da ocekujemo da ce Braticka da nam obrazuje djecu po nacionalnim interesima Crne Gore ili Srpskog svijeta. Sto ti mislis ali najiskrenije?
    Otkud ti da je ova direktorica Srpkinja, kad se i na društvenim mrezama predstavlja kao Crnogorka?

  30. #10599
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    jedno je biti uciteljica a drugo direktor skole ili mislis da nije? samim tim sto je ovakva bila 11 godina uciteljica, Bratica dobila drzavljanstvo kao i jos neki pokazuje o toj ugrozenosti Srba u vrijee DPSa , dje se niko nije mogao zaposliti u drzavnm firmama. ili kao sto su neki sadasnji poslanici bili direktori u KBC ili rukovodioci u drzavnim firmama itd. sad se ne mozes zaposliti ako nisi extra Srbin.

    mislis da se sa postavljene Braticke na ovoj poziciji koja je po meni najbitnija od svih ministarstava za nacionalne interese moze reci da nije greska.
    pogledaj sa kakavim se kadrom okruzla, i kakve kadrove postavlja na najbitnije pozicije u skolstvu, da ne pominjem rektora.

    zamisli ovu ideju da je URA uradila , imate podrsku kao sto je sad ima nova vlada, ne smetaju Srbi u njoj ali nema srpskih extrema u istoj inace ova vlada nece imati nasu podrsku.
    koliko su prije kukali na DPS sto nema Srba u drzavnim firmama sada vidimo da to nije istina , e toliko sada malo ima Crnogoraca da se zaposljavaju i po dubini i sirini.
    treba li da ocekujemo da ce Braticka da nam obrazuje djecu po nacionalnim interesima Crne Gore ili Srpskog svijeta. Sto ti mislis ali najiskrenije?
    naravno da jesu. ali znali su vrlo dobro ti koji su je zaposlili sve. ali glasala je za njih pretpostavljam pa je sve bilo oprošteno. kao mnogima. ja znam desetak ljudi koji su dobili posao što u Vladi što u ministarstvima i Crnogorci su. ta priča oko dobijaš posao samo ako si Srbin ne ide. neka prođu 4 godine pa ćemo vidjeti. kao i svi članovi Vlade imala je dobrih i loših odluka. njen nastup u Parlamentu je recimo bio dobar. neki njeni stavovi nisu po mom ukusu. rektor je splačina i to joj je greška. onaj ne može da vodi ništa a ne bude rektor.
    ova vlada je odlična kakva je mogla biti. mogli smo imati Mandića, Kneževića i ekipu iz DFa. onda neke kadrove SNPa, PZPa i ostalih. prije ću podržat ovu ekipu ministara no da mi sudbinu kroji čoek koji priča kako Crnogorci ne postoje i kako je njemu demokratija to što radi SNS

    ja mislim da kad krenu takve odluke da ćemo viđet sve. ima moju podršku ako bude makla lektire tipa Hari Poter i slične neboluze a vrati Desanku Maksimović i knjige na kojima smo mi odrasli


    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #10600
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    naravno da jesu. ali znali su vrlo dobro ti koji su je zaposlili sve. ali glasala je za njih pretpostavljam pa je sve bilo oprošteno. kao mnogima. ja znam desetak ljudi koji su dobili posao što u Vladi što u ministarstvima i Crnogorci su. ta priča oko dobijaš posao samo ako si Srbin ne ide. neka prođu 4 godine pa ćemo vidjeti. kao i svi članovi Vlade imala je dobrih i loših odluka. njen nastup u Parlamentu je recimo bio dobar. neki njeni stavovi nisu po mom ukusu. rektor je splačina i to joj je greška. onaj ne može da vodi ništa a ne bude rektor.
    ova vlada je odlična kakva je mogla biti. mogli smo imati Mandića, Kneževića i ekipu iz DFa. onda neke kadrove SNPa, PZPa i ostalih. prije ću podržat ovu ekipu ministara no da mi sudbinu kroji čoek koji priča kako Crnogorci ne postoje i kako je njemu demokratija to što radi SNS

    ja mislim da kad krenu takve odluke da ćemo viđet sve. ima moju podršku ako bude makla lektire tipa Hari Poter i slične neboluze a vrati Desanku Maksimović i knjige na kojima smo mi odrasli


    Тapatalk
    Mislis da joj je jedina greska onaj rektor i nista vise???
    Konje glasao za DPS pa su je zaposlili, mislis ova direktorka ni a. Hahahhaha aj ne sprdaj se, glasala DPS pa je zaposlili pa sad posto je glasala DPS Braticka je nagradila da bude direktorka.
    Na sve kljucne pozicije u vladi, ali da budem jos precizniji u ministarstvu prosvjete sun postavljeni ne Srbi (nista nemam protiv njih) nego ultra ****** srbi bez i jednog Crnogorca.
    Ako ces cijeniti ministarku samo zbog lektire a ne zbog ovakvih poteza ja ti stvarno nemam sto rwci vise, svaka diskusija je nepotrebna.
    A najmanje je ona tu problem jer ona radi ono sto zna i sto su je postavili runda radi, pitanje je zasto je Ura to dozvolila, za cije interese
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 424 of 1249 FirstFirst ... 324374414420421422423424425426427428434474524924 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 18 users browsing this thread. (0 members and 18 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •