Page 311 of 1249 FirstFirst ... 211261301307308309310311312313314315321361411811 ... LastLast
Results 7,751 to 7,775 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #7751
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Mozda je glupo ovo sto cu napisati, ali da li se Turska moze osuditi za genocid prije nego je genocid uspostavljen kao ratni zlocin? Sjecam se da je Francuski parlament usvojio rezoluciju o genocidu nad Jermenima i da je Turska prijetila da ce uzvratiti rezolucijom o genocidu koji je Francuska negdje pocinila.

    Dokad seze istorijski odgovornost za genocid? Da li su atomske bombe na Hiroshimu i Nagasaki bile genocid?
    Pravo da ti kažem i ne interesuje me previše kako ga zoveš. Sve dok prihvataš činjenicu da si ubio milion i po Jermena natezanje oko toga kako to zoveš je više politika.

    Pomenuh to zbog licemjerja. Isti oni koji precrkoše zbog genocida u Srebrenici bi se vezali za govornicu da spriječe usvajanje rezolucije o genocidu nad Jermenima.

  2. #7752
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    A eto, možeš da zagorčavaš život malo ljudima. Možda i na to voziš pred neke izbore. Rizikuješ da ti kasnije kao državi naplate svo maltretiranje, ali ako si političar, boli te tuki ne plaćaš iz svog džepa, igraš na pamćenje zlatnih ribica i za naredne izbore smisliš neku drugu bajku.
    Zavisi što ti je cilj. Ako je cilj da se uzme neki novac to je da oporezuješ, i ako nećeš da padne na Ustavni morao bi po stopi koja bila važeća u roku prije zakona, odnosno 9%. Ako bi bili pametni sve bi platili. Bilo bi nekog prihoda u kasi, malo PR-a i to je to.
    A na kraju nisam im se klanja ni kad su bili vlast, ne moram ni sad.
    U zamljama EU se uglavnom zove zakon o nezakonitom bogaćenju, ovdje će biti pomalo populistički zakon o porjeklu imovine. Tačno, sve počinje od PU (poreske uprave) kojoj bi trebala od sada da provjerava i fizička lica (to do sada nije bio slučaj, možda ako nekada ASK uputila neki zahtjev). Da, svodi se na to tzv. unakrsno ispitivanje imovine (PU, katastar, MUP,, računi u banci) i ukoliko se dokaže da je imovina nesrazmjerna ista se ne oduzima (nema osnova) ali se oporezuje (u nekim državama stopa tog poreza je 80%), a da se plati taj porez... većini se više isplati da se odreknu te imovine. Obično ima neka granica kada zakon postaje primenljiv (mislim da je onaj britanski predlog 200.000 €), a imovina podrazumijeva pokretnu i nepokretnu imovinu, račune u banci (kod nas i u inostranstvu u zavisnosti od sporazuma), obveznice, ... čija zbirna vrijednost prelazi zadatu granicu. Takođe će biti omogućena šira provjera uvezanih lica (ne samo supružnik i djeca već i zet, šogor, tetka, strina, tašta,...).
    Poenta, da, sve se svodi na porez a ne na oduzimanje.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  3. #7753
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Neće te niko pitati hoćeš li se klanjati, nego ako ti kćerku udare na pješačkom ispašće da ti je skočila na njihova kola. I ništa ti tu nećeš moći. Ima li ti većeg klanjanja od toga?

    Ako usvojiš zakon nema šta da im se plaća. Neka se bar vuku po sudovima i moraju da slušaju po medijima preborjavanje imovine, pregledanja prihoda. Pa i ako izađu slobodni opet nikad više stub društva i ugledni biznismen. I to je nešto.
    Ima smisla, naročito ako mu moguću odštetu plaćaju građani, a ne neko ko je od toga pravio politički profit.
    Nedavni primjer, CEO EPCG Noveljić, samo mu uručili rešenje o otkazu, po ugovoru ima pravo da 24 plate, nekih 70 K EUR. Da su sačekali do jula kad bi mu istekao mandat ne bi morali ništa da mu plate. Neće ni ovako, nego će platiti preko suda, zajedno sa sudskim troškovima i zateznim kamatama, pošto se nisu činjeli vješti.
    Mislim da je Milutin Đukanović sa ovime kako ga je častio zaslužio da mu neđe u kuću makar malu fotku u okvir drže, recimo pred televizora.
    Što briga Đukanovića. Neće davat od svoga, a išćera je čovjeka i pred svojima je car. Da je čekao do jula, vjerovatno bi mu otvarali glavu svi, posebno Demokrate što još ne zasjednu Rovčo Tesla
    Al, što bi rekli "ka od državnoga"...

  4. #7754
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ima smisla, naročito ako mu moguću odštetu plaćaju građani, a ne neko ko je od toga pravio politički profit.
    Nedavni primjer, CEO EPCG Noveljić, samo mu uručili rešenje o otkazu, po ugovoru ima pravo da 24 plate, nekih 70 K EUR. Da su sačekali do jula kad bi mu istekao mandat ne bi morali ništa da mu plate. Neće ni ovako, nego će platiti preko suda, zajedno sa sudskim troškovima i zateznim kamatama, pošto se nisu činjeli vješti.
    Mislim da je Milutin Đukanović sa ovime kako ga je častio zaslužio da mu neđe u kuću makar malu fotku u okvir drže, recimo pred televizora.
    Što briga Đukanovića. Neće davat od svoga, a išćera je čovjeka i pred svojima je car. Da je čekao do jula, vjerovatno bi mu otvarali glavu svi, posebno Demokrate što još ne zasjednu Rovčo Tesla
    Al, što bi rekli "ka od državnoga"...
    Kakva je to logika da mu se isplate 24 mjesecna plate ako mu ugovor ne traje toliko, ovo sad ozbiljno pitam nemam pojma kako to funkcionise, jel to svudje praksa ili neka nasa genijalnost?
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  5. #7755
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    U zamljama EU se uglavnom zove zakon o nezakonitom bogaćenju, ovdje će biti pomalo populistički zakon o porjeklu imovine. Tačno, sve počinje od PU (poreske uprave) kojoj bi trebala od sada da provjerava i fizička lica (to do sada nije bio slučaj, možda ako nekada ASK uputila neki zahtjev). Da, svodi se na to tzv. unakrsno ispitivanje imovine (PU, katastar, MUP,, računi u banci) i ukoliko se dokaže da je imovina nesrazmjerna ista se ne oduzima (nema osnova) ali se oporezuje (u nekim državama stopa tog poreza je 80%), a da se plati taj porez... većini se više isplati da se odreknu te imovine. Obično ima neka granica kada zakon postaje primenljiv (mislim da je onaj britanski predlog 200.000 €), a imovina podrazumijeva pokretnu i nepokretnu imovinu, račune u banci (kod nas i u inostranstvu u zavisnosti od sporazuma), obveznice, ... čija zbirna vrijednost prelazi zadatu granicu. Takođe će biti omogućena šira provjera uvezanih lica (ne samo supružnik i djeca već i zet, šogor, tetka, strina, tašta,...).
    Poenta, da, sve se svodi na porez a ne na oduzimanje.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Priča stoji, samo se otvara pitanje koju poresku stopu možeš da primjenjuješ za prethodni period gdje nisi imao zakon. Da li možeš da gruneš 80% za neke realno retroaktivne stvari, kao što je sticanje imovine u prošlosti ili samo 9% koliko je iznosila stopa poreza na dohodak u prethodnom periodu, kada se ta imovina sticala. Mislim da je tu catch. I da je to ključna stvar, gdje bi se moglo klizati na ustavnom. Sa 9% svako ko ima 2 minuta mozga će platiti, možda čak i preplatiti da avansira za budućnost
    Napisah kako su Italijani prije neku godinu, čini mi 2015-2016 odradili. Koristila se stopa 26% najveća zakonska u prethodnom periodu.

  6. #7756
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Priča stoji, samo se otvara pitanje koju poresku stopu možeš da primjenjuješ za prethodni period gdje nisi imao zakon. Da li možeš da gruneš 80% za neke realno retroaktivne stvari, kao što je sticanje imovine u prošlosti ili samo 9% koliko je iznosila stopa poreza na dohodak u prethodnom periodu, kada se ta imovina sticala. Mislim da je tu catch. I da je to ključna stvar, gdje bi se moglo klizati na ustavnom. Sa 9% svako ko ima 2 minuta mozga će platiti, možda čak i preplatiti da avansira za budućnost
    Napisah kako su Italijani prije neku godinu, čini mi 2015-2016 odradili. Koristila se stopa 26% najveća zakonska u prethodnom periodu.
    Nema retroaktivnog oporezivanja. Stopa poreza je 80% (procenat sam lupio kao najekstremniji, ne znam na koliko će biti ovdje) na imovinu za koju nije dokazano kako je stečena (bez obzira kada). Da se razumijemo, može to biti i legalna imovina na koju je plaćen porez (svejedno koji, recimo PDV ako si trgovao Majbaha npr.), ali ukoliko nema dokaza da je stečena legalnim prihodom tada nastaje obaveza ovog pominjanog poreza. Ovo je samo prvi ,,par rukava". Drugi par može biti ispitivanje tih nelegalnih prihoda (špekulacije, zloupotreba službenog položaja, trgovina oružjem, primanje mita,...) za koji se vodi poseban postupak koji je podložan nekim drugim kaznama. Dakle, nije problem, problem može biti samo volja da se uobliči zakonski akt kako spada.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  7. #7757
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Nema retroaktivnog oporezivanja. Stopa poreza je 80% (procenat sam lupio kao najekstremniji, ne znam na koliko će biti ovdje) na imovinu za koju nije dokazano kako je stečena (bez obzira kada). Da se razumijemo, može to biti i legalna imovina na koju je plaćen porez (svejedno koji, recimo PDV ako si trgovao Majbaha npr.), ali ukoliko nema dokaza da je stečena legalnim prihodom tada nastaje obaveza ovog pominjanog poreza. Ovo je samo prvi ,,par rukava". Drugi par može biti ispitivanje tih nelegalnih prihoda (špekulacije, zloupotreba službenog položaja, trgovina oružjem, primanje mita,...) za koji se vodi poseban postupak koji je podložan nekim drugim kaznama. Dakle, nije problem, problem može biti samo volja da se uobliči zakonski akt kako spada.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Poreska stopa, po kojoj ćeš naplaćivati je ključna. I otvara se pitanje da li možeš oporezovati stopom koja je veća od one koja je bila važeća u vrijeme kada je stečena imovina za koju nema porijekla. Npr. Ako je stopa tada bila 9%, a i trenutno je, možeš li oporezovati neke radnje iz prošlosti većom stopom od one koja je bila važeća? Pričam o imovini gdje nemaš dokazano krivično djelo kao prethodnu radnju. Nego, eto na crno se muljalo... Mislim da je zanimljivo pitanje. Ne kažem da sam 100% u pravu, ali kao laiku mi djeluje poprilično klizav teren.
    A retardu koji neće ni toliko da plati posle upozorenja stvarno treba sve uzeti.

  8. #7758
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,640
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    neka ovo ođe

    Ne brinite se vi gospođo Pribilović, za moj stajling, stil i način javnog nastupa. Bolje da smo pošteni, a da slabije javno nastupamo, nego da dobro glumimo, a da krademo“, kazala je Bratić.
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  9. The Following 5 Users Say Thank You to outline For This Useful Post:


  10. #7759
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Poreska stopa, po kojoj ćeš naplaćivati je ključna. I otvara se pitanje da li možeš oporezovati stopom koja je veća od one koja je bila važeća u vrijeme kada je stečena imovina za koju nema porijekla. Npr. Ako je stopa tada bila 9%, a i trenutno je, možeš li oporezovati neke radnje iz prošlosti većom stopom od one koja je bila važeća? Pričam o imovini gdje nemaš dokazano krivično djelo kao prethodnu radnju. Nego, eto na crno se muljalo... Mislim da je zanimljivo pitanje. Ne kažem da sam 100% u pravu, ali kao laiku mi djeluje poprilično klizav teren.
    A retardu koji neće ni toliko da plati posle upozorenja stvarno treba sve uzeti.
    Zar ne treba oporezovati, po kojoj god stopi, ono za šta se može dokazati porijeklo ali nije bilo prijavljeno, a oduzeti sve ono za šta se ne može dokazati? Možda neće biti tretirano kao krivično djelo, ali ne bi trebalo da se dozvoli nikome da zadrži imovinu i pare za koje ne može da dokaže odakle mu. I sada je princip za takve stvari da teret dokazivanja porijekla nije na organu koji traži da se porijeklo dokaže, nego na onome čija je imovina ili novac. To je izuzetak od pretpostavke nevinosti. Mislim da za takve aktivnosti nije potrebna nikakva nova regulativa.

  11. #7760
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    827
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    104 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    neka ovo ođe
    Nisam pratio nastupe doticne do sada, prvi put slusam njeno izlaganje, i posle onoliko komentara kako je ovakva i onakva, poklopila je one mizerije iz DPS-a i onu umisljenu draginju i sesirdziju, neka postave ministra koje god nacionalnosti samo da radi posteno u korist drzave i da ne krade meni odgovara.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to TheGovernor For This Useful Post:


  13. #7761
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ima smisla, naročito ako mu moguću odštetu plaćaju građani, a ne neko ko je od toga pravio politički profit.
    Nedavni primjer, CEO EPCG Noveljić, samo mu uručili rešenje o otkazu, po ugovoru ima pravo da 24 plate, nekih 70 K EUR. Da su sačekali do jula kad bi mu istekao mandat ne bi morali ništa da mu plate. Neće ni ovako, nego će platiti preko suda, zajedno sa sudskim troškovima i zateznim kamatama, pošto se nisu činjeli vješti.
    Mislim da je Milutin Đukanović sa ovime kako ga je častio zaslužio da mu neđe u kuću makar malu fotku u okvir drže, recimo pred televizora.
    Što briga Đukanovića. Neće davat od svoga, a išćera je čovjeka i pred svojima je car. Da je čekao do jula, vjerovatno bi mu otvarali glavu svi, posebno Demokrate što još ne zasjednu Rovčo Tesla
    Al, što bi rekli "ka od državnoga"...
    Ne shvatam kako miješaš kršenje pravila sa usvajanjem zakona o ilegalnom bogaćenji pa postupanju po njemu.

    Čekaj, da sad ja tebe pitam kao oni juče Leposavića - jesi li ti za to da nam razni Veljovići i slični multimilioneri od mjesečne plate izađu iz ove priče dignute glave ili da se makar nešto proba da se privedu pravdi?

  14. #7762
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Poreska stopa, po kojoj ćeš naplaćivati je ključna. I otvara se pitanje da li možeš oporezovati stopom koja je veća od one koja je bila važeća u vrijeme kada je stečena imovina za koju nema porijekla. Npr. Ako je stopa tada bila 9%, a i trenutno je, možeš li oporezovati neke radnje iz prošlosti većom stopom od one koja je bila važeća? Pričam o imovini gdje nemaš dokazano krivično djelo kao prethodnu radnju. Nego, eto na crno se muljalo... Mislim da je zanimljivo pitanje. Ne kažem da sam 100% u pravu, ali kao laiku mi djeluje poprilično klizav teren.
    A retardu koji neće ni toliko da plati posle upozorenja stvarno treba sve uzeti.
    Imaš zapadne zemlje koje već to rade, tako da nije klizav teren. Samo je bitno ne zaletjeti se sad sa zakonom koji dobro zvuči a pada na ECHR nego odraditi to solidno, pa makar i ne bilo kaveza na stadionu i strijeljanja iza šupe.

  15. #7763
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,169
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TheGovernor View Post
    Nisam pratio nastupe doticne do sada, prvi put slusam njeno izlaganje, i posle onoliko komentara kako je ovakva i onakva, poklopila je one mizerije iz DPS-a i onu umisljenu draginju i sesirdziju, neka postave ministra koje god nacionalnosti samo da radi posteno u korist drzave i da ne krade meni odgovara.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Pa kad je kude dps i privjesci, ne moze biti losa. Pospremala ih je fino.

  16. #7764
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,798
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,955
    Thanked in
    2,321 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Poreska stopa, po kojoj ćeš naplaćivati je ključna. I otvara se pitanje da li možeš oporezovati stopom koja je veća od one koja je bila važeća u vrijeme kada je stečena imovina za koju nema porijekla. Npr. Ako je stopa tada bila 9%, a i trenutno je, možeš li oporezovati neke radnje iz prošlosti većom stopom od one koja je bila važeća? Pričam o imovini gdje nemaš dokazano krivično djelo kao prethodnu radnju. Nego, eto na crno se muljalo... Mislim da je zanimljivo pitanje. Ne kažem da sam 100% u pravu, ali kao laiku mi djeluje poprilično klizav teren.
    A retardu koji neće ni toliko da plati posle upozorenja stvarno treba sve uzeti.
    To kada je stečena imovina nema veze (govorim za zakone u EU i koji bi trebalo da se usvoji kod nas ako bude volje) i da li je oporezovana (recimo tih 9% na dobitak). Porez (ovaj po novom zakonu) nastaje onoga momenta kada se utvrdi da je neka imovina nelegalno stečena (recimo stan kupljen 2018 god. ili kuća izgrađena 1997 god. svejedno), a da ista vredi 200.000 € (ako taj iznos bude granični) ili više. To su sve odvojivi porezi (koji opet ostaju da se naplate ukoliko nisu).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  17. #7765
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne shvatam kako miješaš kršenje pravila sa usvajanjem zakona o ilegalnom bogaćenji pa postupanju po njemu.

    Čekaj, da sad ja tebe pitam kao oni juče Leposavića - jesi li ti za to da nam razni Veljovići i slični multimilioneri od mjesečne plate izađu iz ove priče dignute glave ili da se makar nešto proba da se privedu pravdi?
    JESAM Ovo je ona fora kad su pitali ]eda 1997 "Jesi li za Mila ili Momira?". Mene ne kači, ako ne se iskače po glavi država kome oće. Samo, dolazimo do vječne zublje "vrijedi li da se država iskače po ljudima po glavi, a onda platimo iz budžeta tim ljudima godilu para zbog skakanja po glavi". Recimo, dosta ljudi je prizivalo kako nam treba "Sablja" kao u Srbiji. Eto , uhapšeni su uredno pušteni, odštete uredno isplaćene, čak i neke javne ličnosti kao Ceca opjevaše svoju muku u tvorza i postaše još veće zvijezde (toliko o tome da se ugrozi ugled).
    Samo bi voleo da ako može to nekako bez kasnijih troškova, đe će dara biti veća od mjere.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Imaš zapadne zemlje koje već to rade, tako da nije klizav teren. Samo je bitno ne zaletjeti se sad sa zakonom koji dobro zvuči a pada na ECHR nego odraditi to solidno, pa makar i ne bilo kaveza na stadionu i strijeljanja iza šupe.
    Složiću se sa tobom. Samo što su to zapadne zemlje, a kod nas imaš blackhole tranzicije, i legalne keš ekonomije iz devedestih. Tako da ne znam baš kako će odit to. Okruženje se nije proslavilo, a svi su bili ambiciozni.

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    To kada je stečena imovina nema veze (govorim za zakone u EU i koji bi trebalo da se usvoji kod nas ako bude volje) i da li je oporezovana (recimo tih 9% na dobitak). Porez (ovaj po novom zakonu) nastaje onoga momenta kada se utvrdi da je neka imovina nelegalno stečena (recimo stan kupljen 2018 god. ili kuća izgrađena 1997 god. svejedno), a da ista vredi 200.000 € (ako taj iznos bude granični) ili više. To su sve odvojivi porezi (koji opet ostaju da se naplate ukoliko nisu).

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Onoga trenutka kada platiš porez na prihod, ukoliko ti ne iskopaju krivično djelo, gdje se baš vidi da potiče iz tog djela, a PU prihvatila prijavu, kinta is legalna. Jbg. prijavio si prihod. Dokumentaciju dužan da čuvaš kao FL nisi. Vjeruje ti se na riječ, ako ti je poreznik nije tražio zajedno sa prijavom. "San svakog ozbiljnog kriminalca je da plati porez", jedino ove naše jajare mislile može ovako dovijeka.
    Oporezuje se dohodak, nelegalno mora da se stekne dohodak, a ne imovina. Ako imaš oporezovan dohodak, ne može nikako biti nelegalna imovina koja se kupi od istog.

  18. #7766
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,464
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,261
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Bratićka politički pametnija od Leposavića htjedoše i nju da navuku na priču o Srebrenici ali ih ladno otkači.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #7767
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    A najjače bi bilo da je "pala" posle ove halabuke..

  20. #7768
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Bratićka politički pametnija od Leposavića htjedoše i nju da navuku na priču o Srebrenici ali ih ladno otkači.
    Ok, ako biti "politički pametan" znači izbjegavati najosnovnija pitanja o svjetonazoru i odnosima pr ema drugim narodima i partnerima EU i NATO, kao i Sudu u Hagu.

    Nema šta, prava guja, kako ih nasamari, ih!

  21. #7769
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Pa realno ih je pospremila. Zašto bi igrala igru koja veze nema sa njenim resorom? Nije ni na Leposaviću da se određuje po ovom pitanju, ali se on upecao. Amater.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  22. #7770
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,168
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Završi je štorija o Leposaviću i Srebrenici. Na kraju Vlada saopšti kako priznaje dokumenta o genocidu. Leposavić ni iz drugog puta ne priznade da je bio genocid u Srebrenici. Tim povodom opozicione stranke staviše potpis na zahtjev da se smijeni Leposavić za što su šanse kao da Budućnost uzme Ligu šampiona.
    Kad se sve zbroji dobitnik ove bure u čaši vode je DPS jer je Leposavić odsjekao svaku odstupnicu da Bošnjaci dođu u vlast, što se klimalo nakon Husovićeve smrti.
    Uz to DPS je ovom inicijativom za smjenu malo homogenizovao manjinske partije oko sebe.
    Dosta od jedne udice gdje se nisu nadali nekom ulovu.
    Ali, upali im, a zašto? Već sam stavio priču o žabi i škorpiji na ovaj forum...

  23. #7771
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Zanimljivo je kako se tvrdi da je Leposavić bio iskren, da je bio iskren imali bi što slušat.
    Inače što se tiče BiH, zločinaca i zločina je bilo na svakoj strani a Srebrenica se jedino razlikuje po dobroj organizaciji koja je rezultirala velikim brojem žrtava u kratkom roku pa zbog toga ima obilježja genocida.

  24. #7772
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,640
    Thanks Thanks Given 
    3,563
    Thanks Thanks Received 
    8,605
    Thanked in
    4,650 Posts

    Default

    ništa nisu uradili pvi iz DPSa ako svakog ministra ne pitaju o Srebrenici

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #7773
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Ne treba Leposavic da priznaje nista, taj dio je dobro rekao, zlocin moze da prizna samo onaj ko ga je pocinio.
    On treba da prihvati neciji sud(u ovom slucaju Haski) da je u Srebrenici bio genocid, iako ni to nije u potpunosti uradio koliko vidim.
    Uopste nije jezicka zackoljica nego je vrlo bitno napraviti razliku, iako neki sigurno namjerno traze "priznanje".
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  26. #7774
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Nebula
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    194
    Thanks Thanks Received 
    100
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Sto bi se zaustavljali samo na ministrima?
    Moze to pitanje da se potegne i na sve ove nove odbore direktora, izvrsne direktore, sekretare sekretarijata, a najbolje i jedan referendum da se odrzi, da zavrsimo jednom to krucijalno i primarno pitanje za Crnu Goru.

  27. #7775
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Ne treba Leposavic da priznaje nista, taj dio je dobro rekao, zlocin moze da prizna samo onaj ko ga je pocinio.
    On treba da prihvati neciji sud(u ovom slucaju Haski) da je u Srebrenici bio genocid, iako ni to nije u potpunosti uradio koliko vidim.
    Uopste nije jezicka zackoljica nego je vrlo bitno napraviti razliku, iako neki sigurno namjerno traze "priznanje".
    Predlažem da ga sledeći put pitaju priznaje li SPC

  28. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


Page 311 of 1249 FirstFirst ... 211261301307308309310311312313314315321361411811 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •