Page 219 of 1249 FirstFirst ... 1191692092152162172182192202212222232292693197191219 ... LastLast
Results 5,451 to 5,475 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #5451
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A jeste, da...Vučić daje nenormalne milione za jagnjeće brigade, da se jede i pije po kafanama.

    Pa ne jedu se nosorozi i žirafe, nego prasići i jagnjići...

    Moguće je Vučić u osvit Bitke za Nikšić, uleti sa milionima i doturanjem teškog naoružanja Mandi i Pipunu.

    https://fosmedia.me/svijet/region/vu...itanju-vakcina
    Nijesam rekao da su milioni u pitanju ali pare ulaze.
    Finansiranje političkih partija iz inostranstva je nezakonito
    One Ring to Rule them all...

  2. #5452
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,433
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    549
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Već vidim kako na Kapino polje slijeću vakcine iz Srbije uoči izbora

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

  3. #5453
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Nijesam rekao da su milioni u pitanju ali pare ulaze.
    Finansiranje političkih partija iz inostranstva je nezakonito
    Nijesi ti rekao, ali pojedini ovde to ponavljaju kao papagaji. Te milioni od Vučića, te silni milioni, te nenormalni milioni...

    Mislim,nije da Vučić nije sklon takvim stvarima. Dao je on i dva miliona za fondaciju Hilari Klinton u jeku njene kampanje za predsednika, pa što ne bi dao i DF-u neku crkavicu za Nikšić.
    Ali baš sad neka silna sredstva niti se šalju, niti su potrebna .
    To je priča koju prodaje DPS, pa preko policije koju očigledno još uvek kontroliše, po silu boga traži neke dokaze o nezakonitom finansiranju iz Srbije.
    Pa ispade da svako ko iz Srbije prelazi granicu sa više od 100 evra u dzepu, taj nosi pare u Niksic da potkupljuje pred izbore

    Ne treba DF-ovcima novca za kampanju, jer za neku solidnu uvek će skupiti iz svojih izvora i od svojih sponzora.
    Njima treba logistike, da malo srede spiskove svog članstva, da pokrenu akcije kakve rade DPS i SNS godinama i decenijama. A ne samo da se jede i pije po kafanama i zaseocima.
    Takodje i ovo loženje preko medija iz Srbije je pomoć kakvu nikad do sad nisu imali.

    Juče gledam Vučića i Zaeva na graničnom prelazu, pa u vezi donacije Fajzer vakcine ističe se tamo neki Stoiljković, kao najzaslužniji što je realizovana donacija. To je valjda jedini srpski predstavnik u makedonskom Sobranju.

    Ne isključujem nešto slično i sa Crnom Gorom. Da donira Vučić vakcina, pa da proglasi Mandića i Kneževića kao najzaslužnije.

    E takvi fazoni i folovi pred izbore već liče na Vučića.
    Last edited by Dača; 15-02-21 at 09:38.

  4. #5454
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

  5. #5455
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,032
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Kad su mogli švercovat naftu,cigare,drogu ... mogli su i ove vakcine nabavit za svoje članove ali očigledno je poenta pravljenje medijske reklame ... ovamo su u toku procesne radnje dje se došlo do dokaza da su uzimali milionske iznose iz budzeta a oni trube o vakcinama i predstavljaju se kao dobrotvori ... zbog toga je kod nas prijetnja kad neko iz Srbije otvori firmu u CG jer su ljudi dresirani da gledaju u korito i to im primarno odredjuje nacionalna&vjerska osjećanja ...
    deuscroix

  6. #5456
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG, CG; NS, RS
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post

    Za donaciju 10.000 vakcina danas ti bi odustao od svih ostalih isporuka u narednih godinu dvije pet...?!
    Last edited by SCHUMACHER; 15-02-21 at 10:36.
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

  7. #5457
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SCHUMACHER View Post
    Za donaciju 10.000 vakcina danas ti bi odustao od svih ostalih isporuka u narednih godinu dvije pet...?!
    Konkaze da bi se odustalo, lijepo se reklo da je to preporuka SZO a ne obaveza, nijesu htjeli u tom momentu da prihvate jer im politicki nije odgovaralo mislili su da ce brzo oni da nabave. Sad kad je njima zakočilo ne smiju opet ove da prihvate jer ce se postaviti pitanje sta nijeste to prije mjesec uradili.
    Ovo svi glavasi su se vakcinisali u Bg, pocev od vlasnika Vijesti do jos par njih sto ja znam.

  8. #5458
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Drage kolege,

    bješe na ovom topicu opravdana kritika Hrapovića jer nije odgovorio na mejlove Poljacima da li je spreman da otkupi eventualni višak njihovih vakcina. Količina nepoznata, vjerovatno nula, cijena nepoznata, ali je trebalo uletjeti jer nužda zakon mijenja. Naravno, drage kolege forumaši su kritikovali takav odnos. Što više, da ne tražim po forumu, bilo ih je i onih koji su smatrali Hrapovića zbog njegovog ponašanja odgovornim za petoro mrtvih dnevno, da zbog toga treba robijati etc...
    Nakon toga, ministrica zdravlja objasni da se donacije ne mogu prihvatati prvo zbog uslova transporta i čuvanja. Kad se i to uredilo, ne mogu zbog toga jer ne daju proizvođači da se rade takve stvari i kasnije nam neće dati vakcine koje trebaju. I sad odjednom Vučić donira Makedoncima i svi očekujemo Vučićevu donaciju koji dan prije nikšićkih izbora. Dozvoljavaju li odjednom proizvođači donacije ili su Makedonci samoubice pa hoće da zapale mostove zbog nekoliko hiljada vakcina doniranih iz Srbije?
    Naravno da je naša divna ministrica sve u pravu. Ona naravno spašava stvar i živote. Ona ima najbolje revizore. Sve je njeno najbolje. Da je ona bila ranije umjesto Hrapovića vrlo moguće da bi virus od straha zastao na crnogorskoj granici.

  9. #5459
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    A sto je najgore sad bi mozda Vucic i nama donirao ali kako to predstaviti narodu a odbio si ove donacije

  10. #5460
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    A sto je najgore sad bi mozda Vucic i nama donirao ali kako to predstaviti narodu a odbio si ove donacije
    Lako. Od početka su tvrdili da ne može da donira bizMismen vladi, već samo vlada vladi.

    Prošle sedmice su rekli da se nadaju donaciji iz Srbije, ali da Beograd mora da dobije odobrenje proizvođača (koje očigledno, u DPS verziji realnosti, Statisu ne treba).

  11. #5461
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Lako. Od početka su tvrdili da ne može da donira bizMismen vladi, već samo vlada vladi.

    Prošle sedmice su rekli da se nadaju donaciji iz Srbije, ali da Beograd mora da dobije odobrenje proizvođača (koje očigledno, u DPS verziji realnosti, Statisu ne treba).
    Hoces da kazes ako Statis dobije odobrenje proizvodnja a da je onda sve ok???

  12. #5462
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Hoces da kazes ako Statis dobije odobrenje proizvodnja a da je onda sve ok???
    Ne znam. Sigurno je da bez nje ne može.

    Lično, mislim da nikad nije postojala ni udaljena namjera da se isporuče vakcine. Presdsjednik je najavio da njegov prijatelj Statis donira vakcine, ali cilj priče nikad nije bio da vakcine stignu, već da se priča kako bi stigle, tel što nisu, ali ih ova vlada neće.

  13. #5463
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Ako je ovo tačno, bojim se da dostini neće trebati vakcine. A i u bolnicu ideš da se zaraziš. Naravno, odgovoran je bivši direktor KBC Eraković.

    https://www.cdm.me/drustvo/alarmantn...na-ortopediji/

  14. #5464
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Lako. Od početka su tvrdili da ne može da donira bizMismen vladi, već samo vlada vladi.

    Prošle sedmice su rekli da se nadaju donaciji iz Srbije, ali da Beograd mora da dobije odobrenje proizvođača (koje očigledno, u DPS verziji realnosti, Statisu ne treba).

    Zašto imam osjećaj da će "odobrenje" proizvođača stići u osvit izbora u Nikšiću.

    Žalosno je što živimo u državi u kojoj političari lagano puštaju ljude da umiru zbog svojih interesa.

    Da ne bude zabune mislim i na jedne i na druge.

  15. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  16. #5465
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...jeniti-katnica
    Nije bas da je Katnica tesko smijeniti

  17. #5466
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Zašto imam osjećaj da će "odobrenje" proizvođača stići u osvit izbora u Nikšiću.

    Žalosno je što živimo u državi u kojoj političari lagano puštaju ljude da umiru zbog svojih interesa.

    Da ne bude zabune mislim i na jedne i na druge.
    Ne bi me ni najmanje iznenadilo da pred izbore Mandić svečano donese kutiju vakcina u Nikšić. Ali to je njegova i Vučićeva odgovornost.

    Sve u svemu, mislim da treba da razlikujemo nivoe odgovornosti, od najvećeg ja najmanjem:

    - zlonamjerno, kad namjerno izazivas smrt građana da bi ostvario politički profit. Recimo, Vučićevo odlaganje da se isporuči vakcina da bi se positgao maksimalni efekat pred izbore u Nikšiću bi, ako se desi, spadao u ove.

    - kriminalna nedogovornost, kad nemaš zle namjere, ali si toliko neodgvoran i nesposoban da ljudi očigledno umiru zbog toga. Hrapovićevo kašnjenje od četiri mjeseca u odgovaranju na mailove o vakcinama očigledno spada u ovo.

    - neodgovornost, gdje izgleda da si mogao bolje da odradiš posao, ili si se ponašao neodgovorno, ali niko ne može da kaže je li stvarno neko umro zbog toga ili su uticali i drugi faktori. Tu spadaju rasprave je li prethodna i sadašnja vlada mogla pametnije da odradi epidemiološke mjere, je li trebalo otvoriti, zatvoriti, kažnjavati...

  18. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  19. #5467
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...rzavu-za-stetu
    I evo krece polako. Nedostavljene garancije, probijanje rokova i milion sitnica, ali opet tuze drzavu za izgubljenu dobit.
    Vidjecemo kako ce se ovo zavrsiti, ali bar se na jednom mjestu vidi kako ce to ici i sta su sve koncesionari lose radili.
    Ali obavezno da im se plati

  20. #5468
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...jeniti-katnica
    Nije bas da je Katnica tesko smijeniti
    Mislim da će dat ostavku ovih dana. Ipak nije baš toliko lud.

  21. #5469
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,073
    Thanks Thanks Given 
    3,886
    Thanks Thanks Received 
    3,169
    Thanked in
    1,615 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...rzavu-za-stetu
    I evo krece polako. Nedostavljene garancije, probijanje rokova i milion sitnica, ali opet tuze drzavu za izgubljenu dobit.
    Vidjecemo kako ce se ovo zavrsiti, ali bar se na jednom mjestu vidi kako ce to ici i sta su sve koncesionari lose radili.
    Ali obavezno da im se plati
    Ćemo da vidimo kako će se završiti... kreće sudanija. Djeluje mi kritično za Bukovicu jer realno ljudima nisu dali da rade. Burić svakako nije imao para da pravi elektrane, a mislim da bi pristao i na neku nagodbu da iskube nešto sitno. Nego, ko bi smio tu potpisati bilo kakvu nagodbu?

  22. #5470
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,395
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,006
    Thanked in
    1,550 Posts

    Default

    Pa osim Maksimovica, tesko ko da ima i osnov za tuzbu. Ali mislim da je ovo pokusan dugogodisnji CG ekonomski model a la limenka.
    Samo dokaz da ih je gubitak na izborima sve na prepad uhvatio. Ovo se islo na tuzicemo drzavu, dobiti na sudu bez centa ulaganja... Ili nesto sitno.
    Za Bukovicu mislim da mu je trebala saglasnost mjestana, sto ocigledno nije imao. Ne moze predsjednik MZ da potpise u svacije ime bez glasanja na sjednici MZ ili potpisa, sto mislim da nemaju.
    A i ono ato rekoh, svakog od njih bih iskasapio na ekoloskoj dozvoli i na minimumu protoka u rijeci.
    Tek to nidje niko nije ispostovao. Bemax u BP je najociglesniji primjer

  23. #5471
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Pa osim Maksimovica, tesko ko da ima i osnov za tuzbu. Ali mislim da je ovo pokusan dugogodisnji CG ekonomski model a la limenka.
    Samo dokaz da ih je gubitak na izborima sve na prepad uhvatio. Ovo se islo na tuzicemo drzavu, dobiti na sudu bez centa ulaganja... Ili nesto sitno.
    Za Bukovicu mislim da mu je trebala saglasnost mjestana, sto ocigledno nije imao. Ne moze predsjednik MZ da potpise u svacije ime bez glasanja na sjednici MZ ili potpisa, sto mislim da nemaju.
    A i ono ato rekoh, svakog od njih bih iskasapio na ekoloskoj dozvoli i na minimumu protoka u rijeci.
    Tek to nidje niko nije ispostovao. Bemax u BP je najociglesniji primjer
    Na Komarači je sud u redovnom postupku poništio građevinsku dozvolu zbog nezakonite eksproprijacije i zloupotrebe službenih ovlašćenja .

    Na Bukovici je investitor započeo gradnju na privatnoj parceli jer su pogriješili prilikom donošenja planskih dokumenata i dozvola gdje se isto pred sudom vodi postupak i tu je sve jasno kao dan, postoje posjedovni listovi iz katastra kao i dokazi o zloupotrebi službenog pečata itd itd

    Sve u svemu za većinu ovih rijeka ih čeka da ne kažem šta.
    Za ostale će se lagano riješiti samo da krenu smjene u Agenciji za zaštitu životne sredine, mislim da će i tamo više osoba da završi na sudu a i u Spužu.
    Oni su i planirali da im isplate sve to zato nijesu godinu i više odlučivali. Mislili su posle izbora vansudskim poravnanjem da riješe. Međutim kao što kažeš zateklo ih je sve ovo.
    One Ring to Rule them all...

  24. #5472
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,413
    Thanks Thanks Given 
    14,881
    Thanks Thanks Received 
    4,176
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne znam. Sigurno je da bez nje ne može.

    Lično, mislim da nikad nije postojala ni udaljena namjera da se isporuče vakcine. Presdsjednik je najavio da njegov prijatelj Statis donira vakcine, ali cilj priče nikad nije bio da vakcine stignu, već da se priča kako bi stigle, tel što nisu, ali ih ova vlada neće.
    Da su brinuli o zdravlju građana i o državi, radili ni na vakcinama i posle 30 avgusta. Ali ne, kad su izgubili izbore, to ih nije interesovalo, već su očigledno uradili sve da se svi nađemo u ovoj situaciji u kojoj se nalazimo. Ali ne, Gagarin ne vjeruje novoj ministatki, on vjeruje Statisu, Đukanoviću i Hrapoviću. Pa će se onda začuditi kako to neko njega prepozna kao poštovaoca bivše vlasti. Ma neka. Svi smo ođe vesla sisali.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  25. #5473
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,607
    Thanks Thanks Given 
    408
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Mislim da će dat ostavku ovih dana. Ipak nije baš toliko lud.
    Sjutra gostuje na TVCG. Nesto mi ne vuce ka ostavxi. Al ajde

  26. #5474
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,420
    Thanks Thanks Given 
    5,554
    Thanks Thanks Received 
    4,996
    Thanked in
    2,085 Posts

    Default

    Moze li biti da je Katnic ovo sa snimkom namjerno uradio da ne bi morao da podlijeze pritiscima nove vlade oko hapsenja bitnijih kadrova DPS-a?
    I onda da ide ista prica ovima na vlasti i opoziciji - "Htio sam da pomognem ali me smjenise"
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  27. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  28. #5475
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Ovo idemo navijački i po pitanju zdravstva, đe nije poezija, pa da zavisi od tumačenja, nego đe imamo statističke i opisne indikatore koji jasno kažu da su kola krenula nizbrdo od kad je nove Vlade, makar po pitanju borbe sa COVID (i ne samo toga, ali ajde da se držimo opipljivog).

    I svako je objašnjenje prihvatljivo na temu zašto u istim okolnostima ovi novi imaju komad veću smrtnost - baš sad je došao na naplatu javašluk DPS; neće namjerno da se sprovode mjere od stane policije (to čekam da čujem) - samo je nemoguće ono najjednostavnije - da je nova uprava nesposobna.

    Treba im dati šansu da se uhodaju, ipak su novi, i ipak se radi samo o ljudskim životima.

    Najvažnije je bilo smijeniti ama baš svakog rukovodioca po bolnicama i u KBC, da se u ovakvom trenutku sistem raskanta, to kolko je bio uhodan, da se novi ljudi uče zaduženjima, obavezama i menadžerskim vještinama...u momentu kakav jeste.

    Kao da gledam ponavljanje priče kad se na ovaj "revolucionarni" način prevrne policija, pa rukovodioci po dubini budu ljudi bez iskustva na tim linijama, bez rukovodnog iskustva, bez autoriteta...i kad krenu klanovi da koriste vakuum... Biće opet "DPS ih je stvorio", kad bude procenat riješenosti u slobodnom padu, a broj teških KD uzbrdo...

Page 219 of 1249 FirstFirst ... 1191692092152162172182192202212222232292693197191219 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •