Page 406 of 1249 FirstFirst ... 306356396402403404405406407408409410416456506906 ... LastLast
Results 10,126 to 10,150 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #10126
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Aj ne pretjerujte sa PKS i nekim crnogorskim ekstremizmom.

    Rat klanova je bio, niko to nije nazvao scenama iz Kabula, a bile su scene iz Kabula... nego su svi ravnodušno to posmatrali.

    Nego kad je politika, odma skačete na svaku izjavu.
    Tako je, ovaj ekstremizam koji mi odgovara je benigni, mozda se cak i sale malo ljudi, dosadno momcima, jbg.
    Ovaj koji mi ne odgovara su fasisti, cettnici, pa makar to bili i ljudi koji protestuju radi rusenja Ljubovica.
    Forever young, i want to be forever young

  2. The Following User Says Thank You to technus For This Useful Post:


  3. #10127
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ma e, pretjerujemo, šali se Mile sa izjavama, jedino su ozbiljne prijetnje par likova u Pljevljima. Licemjerstvo, kako to zvuči Fejzićevski

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  4. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  5. #10128
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,336
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    544
    Thanked in
    365 Posts

    Default

    Cini mi se da se ministar Spajic posprdao poslanicima na tome sto uporedjuju kamatne stope umjesto prinosa
    E ako znam, a nekada su pisali o teoriji framinga
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  6. The Following User Says Thank You to Markys For This Useful Post:


  7. #10129
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Đe mi je sad @Gagarin da pofali Vladu Crne Gore


    A nemoj Kimmi bar ti da si neozbiljan ako su odje oko tebe takvi, znam da vise znas oko toga. ne ukljucujem se odje jer je rasprava totalno nezanimljiva i na nivou osnovaca.
    kod ovoga prenosis Fidelity koji je postao javni vladin mimer br jedan, znas i sam sta je prije ovog izbacivao i kakve slike.
    drugo odje se uporedjuje Crna Gora i indetited u BiH????
    trece , bolji nam je rejting , oboje smo u B ali u okviru toga postoje stepeni .
    cetvrto
    stvarno mislis da u ocima medjunarodne zajednice pa i finansijske da moze biti isto Crna Gora i RS, tj do sada nije bilo isto ali mozda se izjednacimo.
    peto
    jesi vidio kakv je grafikon, odakle pocinje . kao da se neko sprdao sa time.
    a nemojmo stvarno , bar koliko toliko ozbiljosti.
    sto ne znaci da smo se mi lose zaduzili li ovako uporedjivati i time se hvaliti.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  8. The Following User Says Thank You to lepetanac For This Useful Post:


  9. #10130
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,403
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Ali ljudi ko ima Telemach... premotajte na HRT2 noćašnju emisiju "Monako: svijet bogatih".

    Neđe poslije rečenice te cijene ne interesuju goste (piće 370€ pa naviše) u kadar uskače ni manje ni više nego....


    Ahahhaha....


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 20-04-21 at 20:52.

  10. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #10131
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Grad N
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    116
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ali ljudi ko ima Telemach... premotajte na HRT2 noćašnju emisiju "Monako: svijet bogatih".

    Neđe poslije rečenice te cijene ne interesuju goste (piće 370€ pa naviše) u kadar uskače ni manje ni više nego....


    Ahahhaha... kako su se oni našklapali braćo i sestre moje napaćene.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Sta je sa zakonom o porijeklu imovine? Zar nijesu najavljivali to kao prioritet posle formiranja vlade? Sto se ne hapsi Brajovic, Gvozdenovic, Hrapovic? Bitno je da se ubacaju teme koje dodatno dijele ljude oko drzavljanstva, itd..

  12. #10132
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Tako je, ovaj ekstremizam koji mi odgovara je benigni, mozda se cak i sale malo ljudi, dosadno momcima, jbg.
    Ovaj koji mi ne odgovara su fasisti, cettnici, pa makar to bili i ljudi koji protestuju radi rusenja Ljubovica.
    Kroz recentnu historiju se ovaj donji pokazao kao letalniji. Da ne kažem — genocidan. Ljudi imaju pravo da ga se plaše, naročito manjine, a eto to afirmisasmo u Pljevljima juče, samo je jedno imenovanje nekog Harisa bilo dovoljno da masa izjavi: PUNA STANICA SRBA A NA ČELU MUSLIMAN, DA NEĆE DA NAS PREOBRATI? upravo tim riječima, ima na snimku. Scena kao iz filma Turneja: Džavaharlar, JAVI SE!

    ... Pa kad bude neki "lone wolf" Crnogorac sa puškom, onda ćemo i to osudit i hapsit. Što će se desit nikad a možda ni tad.
    Last edited by Saruman; 20-04-21 at 20:59.

  13. #10133
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    O cemu pricas ti?
    Svi ti zlocini su se desili ima 30+ godina, vecina ove balavursije nije tada bila ni rodjena, i sad su oni letalni.
    Ovo se sve zavrsava na verbalnim ispadima, e jes i ona kanta goovana prosuta.
    Dok sa druge strane imas ekstremiste koji su lomili po zgradi Bogoslovije na CT, imas tioa koji se par puta zakucao autom u auto ministarke, a imas i divljake koji su sjedali po autu sa sticenim licem, cerkom premijera, i ti sad pricas koji je letalniji.
    A najletalniji su ovi ekofašisti ispod Ljubovica i oni sto odbranise Siniajevinu, sta nece coek odje sve procitat
    Forever young, i want to be forever young

  14. #10134
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Kroz recentnu historiju se ovaj donji pokazao kao letalniji. Da ne kažem — genocidan. Ljudi imaju pravo da ga se plaše, naročito manjine, a eto to afirmisasmo u Pljevljima juče, samo je jedno imenovanje nekog Harisa bilo dovoljno da masa izjavi: PUNA STANICA SRBA A NA ČELU MUSLIMAN, DA NEĆE DA NAS PREOBRATI? upravo tim riječima, ima na snimku. Scena kao iz filma Turneja: Džavaharlar, JAVI SE!

    ... Pa kad bude neki "lone wolf" Crnogorac sa puškom, onda ćemo i to osudit i hapsit. Što će se desit nikad a možda ni tad.
    Izuzmimo par likova koji su pokazali primitivizam, zar stvarno misliš da u Pljevljima tek zbog imena se bune? Jesi li čuo da se bune i optužuju tog Harisa da je bio aktivan progonitelj onih koji su išli na litije, čak se pominju njegove izjave da za organizatore litija treba metak u čelo. Jesi li ti toliko baš zadojen da nećeš da sagledaš i drugu stranu i uzroke ili je po nekom automatizmu sve to "četnička" hajka ničim izazvana. Ako je tačno to za što optužuju Harisa, to su veoma ozbiljne stvari i sasvim je legitimno da se ljudi bune(ne na onakav način, primitivno, huškacki i uvredljivo).

    Imamo i ovdje na forumu one koji su pisali kako litijaše treba prskati šmrkovima sa sumporom...





    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  15. #10135
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Medojević tražio od Krivokapića da podnese ostavku, optuživši ga da je "nesposoban" i da "ugrožava vitalne državne interese":

    https://www.pobjeda.me/clanak/medoje...rese-crne-gore

    Circus Maximus
    In vino veritas

  16. #10136
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,583
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,586
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    Medo ovo priča od dana kad je Krivokapić izabran za mandatara. ka' da iko uzima za ozbiljno ovog lika. sam sebe proglasio za stručnjaka za denokratsku tranziciju, bezbjednost itd Medo kao i braća mu Manda i Knežević radi sve po nalogu SNSa

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  17. #10137
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Ovaj dio foruma je počeo strašno da me podsjeća na ragbi-
    trče desetina u red i dobačaju jedan drugom loptu do besvijesti, a ako im ko stane na put, umeče ga ko glistu

    Dodjelu oskara napravite od toga što je Varhelji reko da pregovore treba ubrzat, a tek ako dpsovci krenu da odgovaraju koliko su oni izjava o liderstvu u pregovorima i najbržem pristupu i faktoru mira i stabilnosti dobijali, nećemo imat mira od te buke bar deceniju. Naročito ako krenu da apostrofiraju koliko tih izjava o faktoru mira i stabilnosti ovamo pristiže u poslednjih po godine.

    Premijer izjavi da je naša najtransparentnija vlada ikada SPREMNA da zaključi jedan međunarodni ugovor, kojim direktno reguliše čak i neka teritorijalna pitanja, a koji niko nikad nije vidio, no im ga pokazuju onako, iz njihove ruke, kako kome dopadne, potpreshjedniku naročito, da zvirnu. Ali da ga potpisujemo smo spremni. I to vam je skroz normalno, bogu hvala, što bi se ko na to osvrtao.

    Prošle neđelje ste na višegodišnje robije u zatvor ćerali one neke što su uzeli kredit, koji su uzeli pod, generalno, boljim uslovima nego što su pare uzeli ovi neki drugi, ali su vaši, pa im ovđe ode pjevate zbog toga, i lamentirate bože čime li ih tako divne zaslužismo.
    I trnete od straha da će nam Kinezi ponijet luku Bar u Šangaj, đe li, pošto u Čačak sigurno neće.

    I sve to vrijeme, dok se dobačate tom loptom iz ruke u ruku, kaže li ko što drugačije, zna se odma čiji je i od kojih je i što mu je namjera i kako to već ide, poznato je...

    Kritičku misao ste uveli u minus, a ne minimum. Što je većini, koliko vidim, i zadatak, a jednom dobrom dijelu, vjerovatno i krajnji domet. Žal je zbog onih kojima nije.
    I, da se sam odma prijavim za infrakciju, motiv ovog posta nije ni tema, ni vlada, ni pozicije i opozicije, ondašnje i sadašnje.
    No sam se prisjetio onoga, tamo nekad pradavno, kad sam naišo na ovo mjesto, koliko se samo niđe niko s nikim nije slagao, a opet koliko je to lijepo i smisleno iskrilo, i koliko se imalo toga i čut i naučit i viđet i otkrit. I stalno je neka rasprava išla, i stalno je imala smisla.
    I mnogo manje buke je bilo. Mnogo manje.

    I, za kraj, čisto da se zna, na ovom mjestu DPS nikad vladao nije, da to ne potežete.
    Ali nije ni ovaj copy-paste marketinško debatnih kovanica u koji ste ga pretvorili.


    p.s.
    za kraj, pošto baratate tim obveznicama ko ping pong lopticom, par stvari ne mogu da izdržim da ne lanem, iako znam da je džaba:
    1. ako su toliko sjajne, kako pričate, onda treba svi da idete na stub srama- jer su, u osnovnom, rezultat povjerenja u privredu i sistem, koje je vodio dps, tako da, njima zapravo pjevate hvalospjeve.
    2. ne gađajte se ciframa koje ne razumijete, obveznica je presložena stvar da toliko lupetate, nije to ta kamatna stopa
    3. ne gađajte se informacijama koje su bile ili će biti predmet tumačenja slobodnim stilom, inače ide saplitanje -
    Republika Srpska zadužila se, recimo, 22.03.2021. po kamatnoj stopi od 2.7, a prinosnoj od 1.9 ( izvor: Ministarstvo finansija R.S., Odluka.... broj 06.08/444-45-3/21 )
    Srbija se u martu i aprilu zadužila dva puta, jednom po 1.75 kuponskoj, 1.6 prinosnoj, drugi put, po sjećanju, oko trojke kuponska, ali znatno niža prinosna...

    i tako, da poželim sad iz ovoga da primijenim onaj SLOBODNI STIL, mogo bi odavde do kraja univerzuma....
    no aj i ja, bzv pričam, poželjeh samo da vam kažem da budete malo kritičniji prema onome što vam se servira, inače zbilja nikakve razlike između onog što je bilo, i što sada jeste, nema.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  19. #10138
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ali ljudi ko ima Telemach... premotajte na HRT2 noćašnju emisiju "Monako: svijet bogatih".

    Neđe poslije rečenice te cijene ne interesuju goste (piće 370€ pa naviše) u kadar uskače ni manje ni više nego....


    Ahahhaha....


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    [https://www]

    Politika - datum: 2019-07-27NA POZIV PREDSJEDNIKA NACIONALNOG SAVJETABrajović u Monaku

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Ivan Brajović otputovao je u Knjaževinu Monako na poziv predsjednika Nacionalnog savjeta Stefana Valerija, gdje će biti gost na tradicionalnom balu Crvenog krsta.

    Kako je najavljeno iz Skupštine, predsjednik Brajović će imati i sastanke s predsjednikom i delegacijom parlamenta, kao i drugim zvaničnicima Knjaževine Monako, s kojom Crna Gora ostvaruje blisku saradnju i u okviru formata malih evropskih država.

    https://www.dan.co.me/?nivo=3&datum=...6%20u%20Monaku

  20. #10139
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    [https://www]

    Politika - datum: 2019-07-27NA POZIV PREDSJEDNIKA NACIONALNOG SAVJETABrajović u Monaku

    Predsjednik Skupštine Crne Gore Ivan Brajović otputovao je u Knjaževinu Monako na poziv predsjednika Nacionalnog savjeta Stefana Valerija, gdje će biti gost na tradicionalnom balu Crvenog krsta.

    Kako je najavljeno iz Skupštine, predsjednik Brajović će imati i sastanke s predsjednikom i delegacijom parlamenta, kao i drugim zvaničnicima Knjaževine Monako, s kojom Crna Gora ostvaruje blisku saradnju i u okviru formata malih evropskih država.

    https://www.dan.co.me/?nivo=3&datum=...6%20u%20Monaku
    150 miliona eura je cifra Brajovićeve "zaboravljene petlje"

    A evo i ovo da te podsjetim kad si stao u njegovu odbranu

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-000-jeftinije

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  21. #10140
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,495
    Thanks Thanks Given 
    5,336
    Thanks Thanks Received 
    3,829
    Thanked in
    1,517 Posts

    Default

    Nema vece splacine. Ne vjerujem da postoji neko ko moze ono vnogo da brani

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  22. #10141
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,639
    Thanks Thanks Given 
    956
    Thanks Thanks Received 
    1,165
    Thanked in
    624 Posts

    Default

    Kad je taj na slobodi onda znas da je nesto trulo u drzavi danskoj...

  23. #10142
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    150 miliona eura je cifra Brajovićeve "zaboravljene petlje"

    A evo i ovo da te podsjetim kad si stao u njegovu odbranu

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...-000-jeftinije

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Kakve veze ima "odbrana" i petlja sa time sto je na njihov poziv bio kao predsjednik Skupstine u zvanicnoj posjeti Monaku i ucestvovao u sklopu posjete tradicionalnom balu Crvenog krsta!?

    Aaaa da, ti si od onih koji prosipaju neistine nemilice da bi pojacali utisak. Izvini nisam te prepoznao

    Kakav lik? Ovo je ona DF filozofija pricaj sto god ti padne na pamet nema veze jel ili nije istina. Sad da neko im kaze da je DPS ukrao bilijardu dolara iz americkog budzeta ne bi smio niko da kaze nije istina jer bi bio za Mila. Kakvo logiciranje. Masterpiece.

    Kad bi mrznja bila vatra, ti bi bio olimpijski plamen

  24. #10143
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    No sam se prisjetio onoga, tamo nekad pradavno, kad sam naišo na ovo mjesto, koliko se samo niđe niko s nikim nije slagao, a opet koliko je to lijepo i smisleno iskrilo, i koliko se imalo toga i čut i naučit i viđet i otkrit. I stalno je neka rasprava išla, i stalno je imala smisla.
    I mnogo manje buke je bilo. Mnogo manje.
    Odlično zapažanje. Čak su i neki forumaši, koji su ranije nešto smisleno umjeli da napišu, sada uglavnom puki transmiteri buke, o kojoj govoriš, i propagandnih narativa, što nije ni čudo, jer, kako reče Rambo Amadeus nedavno, "razgovor se uvijek odvija na nivou najglupljeg". Toliko je suženje perspektive da se ona svodi na zatupljujuće, binarno shvatanje svijeta. Postoji samo jedan ili nula - ili si za DPS ili si protiv DPS. Vulgarizacija diskusije, koja se manifestuje prolaskom kroz toplog zeca svakog ko ima iole drugačiji ili kritički stav (ma koliko on bio argumentovan), je samo logična posljedica toga.

    I stanje na ovom forumu je prilično vjeran odraz opšte regresije društva i negativne selekcije, koja se tako javno manifestuje u zadnjih godinu i po dana (iako, naravno, datira i mnogo prije toga). Opet ću citirati (parafrazirati) Ramba, društvene mreže su dale mogućnost da "mentalni proliv svake individue bude javno dostupan". Mim (satira za one sa jeftinijim ulaznicama) i skrinštot, usmjereni na zadovoljenje niskih poriva, su lajt-motivi svake onlajn komunikacije, a bolno zatupljujuća površnost kojom se pristupa realnosti, zlatni standard. Nije ni čudo što pametni većinom obeshrabreno ćute, dok ostali gromko i agresivno nameću svoje... nešto. Teško je to nešto stavom nazvati, više je neki nezavršeni produkt pokušaja misaonog procesa korumpiranog sveoštom bukom. Izuzetno demotivišuće za participaciju, ali negdje je potreba da se digne glas protiv sveopšteg ludila, koje nas sve više okružuje, jača, pa odatle i ovo (uzaludno) pisakaranje. Pa makar toliko da ostane negdje u digitalnoj arhivi zabilježeno.
    Last edited by johnny bravo; 20-04-21 at 22:22.
    In vino veritas

  25. The Following User Says Thank You to johnny bravo For This Useful Post:


  26. #10144
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,741
    Thanks Thanks Given 
    2,107
    Thanks Thanks Received 
    4,654
    Thanked in
    2,480 Posts

    Default

    Dobar je Brrrajko, nego su loši ovi oko njega.
    Forever young, i want to be forever young

  27. #10145
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ovaj dio foruma je počeo strašno da me podsjeća na ragbi-
    trče desetina u red i dobačaju jedan drugom loptu do besvijesti, a ako im ko stane na put, umeče ga ko glistu

    Dodjelu oskara napravite od toga što je Varhelji reko da pregovore treba ubrzat, a tek ako dpsovci krenu da odgovaraju koliko su oni izjava o liderstvu u pregovorima i najbržem pristupu i faktoru mira i stabilnosti dobijali, nećemo imat mira od te buke bar deceniju. Naročito ako krenu da apostrofiraju koliko tih izjava o faktoru mira i stabilnosti ovamo pristiže u poslednjih po godine.

    Premijer izjavi da je naša najtransparentnija vlada ikada SPREMNA da zaključi jedan međunarodni ugovor, kojim direktno reguliše čak i neka teritorijalna pitanja, a koji niko nikad nije vidio, no im ga pokazuju onako, iz njihove ruke, kako kome dopadne, potpreshjedniku naročito, da zvirnu. Ali da ga potpisujemo smo spremni. I to vam je skroz normalno, bogu hvala, što bi se ko na to osvrtao.

    Prošle neđelje ste na višegodišnje robije u zatvor ćerali one neke što su uzeli kredit, koji su uzeli pod, generalno, boljim uslovima nego što su pare uzeli ovi neki drugi, ali su vaši, pa im ovđe ode pjevate zbog toga, i lamentirate bože čime li ih tako divne zaslužismo.
    I trnete od straha da će nam Kinezi ponijet luku Bar u Šangaj, đe li, pošto u Čačak sigurno neće.

    I sve to vrijeme, dok se dobačate tom loptom iz ruke u ruku, kaže li ko što drugačije, zna se odma čiji je i od kojih je i što mu je namjera i kako to već ide, poznato je...

    Kritičku misao ste uveli u minus, a ne minimum. Što je većini, koliko vidim, i zadatak, a jednom dobrom dijelu, vjerovatno i krajnji domet. Žal je zbog onih kojima nije.
    I, da se sam odma prijavim za infrakciju, motiv ovog posta nije ni tema, ni vlada, ni pozicije i opozicije, ondašnje i sadašnje.
    No sam se prisjetio onoga, tamo nekad pradavno, kad sam naišo na ovo mjesto, koliko se samo niđe niko s nikim nije slagao, a opet koliko je to lijepo i smisleno iskrilo, i koliko se imalo toga i čut i naučit i viđet i otkrit. I stalno je neka rasprava išla, i stalno je imala smisla.
    I mnogo manje buke je bilo. Mnogo manje.

    I, za kraj, čisto da se zna, na ovom mjestu DPS nikad vladao nije, da to ne potežete.
    Ali nije ni ovaj copy-paste marketinško debatnih kovanica u koji ste ga pretvorili.


    p.s.
    za kraj, pošto baratate tim obveznicama ko ping pong lopticom, par stvari ne mogu da izdržim da ne lanem, iako znam da je džaba:
    1. ako su toliko sjajne, kako pričate, onda treba svi da idete na stub srama- jer su, u osnovnom, rezultat povjerenja u privredu i sistem, koje je vodio dps, tako da, njima zapravo pjevate hvalospjeve.
    2. ne gađajte se ciframa koje ne razumijete, obveznica je presložena stvar da toliko lupetate, nije to ta kamatna stopa
    3. ne gađajte se informacijama koje su bile ili će biti predmet tumačenja slobodnim stilom, inače ide saplitanje -
    Republika Srpska zadužila se, recimo, 22.03.2021. po kamatnoj stopi od 2.7, a prinosnoj od 1.9 ( izvor: Ministarstvo finansija R.S., Odluka.... broj 06.08/444-45-3/21 )
    Srbija se u martu i aprilu zadužila dva puta, jednom po 1.75 kuponskoj, 1.6 prinosnoj, drugi put, po sjećanju, oko trojke kuponska, ali znatno niža prinosna...

    i tako, da poželim sad iz ovoga da primijenim onaj SLOBODNI STIL, mogo bi odavde do kraja univerzuma....
    no aj i ja, bzv pričam, poželjeh samo da vam kažem da budete malo kritičniji prema onome što vam se servira, inače zbilja nikakve razlike između onog što je bilo, i što sada jeste, nema.
    Upravo. No, prije par godina doslo je do velike seobe agitpropova na CDM i sva smislena raaprava je umrla tog dana.

    Nekad su se otvarali posebni pdf za svaku temu. Pricalo se smisleno i sa cinjenicama a sad nema sanse kad te zapljusnu sa svojim ki ki ki postovima. Vecina nije ni napisala slovom i brojem jedan jedini smisleni post, dok ostali ispisuju jedne te iste mantre bez poente koje su naculi negdje i gdje poslije par pitanja vidis da nemaju pojma o cemu pisu i onda krecu uvrede i projetovanja jer moraju da te spuste na taj nivo gdje se bolje osjecaju.

  28. #10146
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,938
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,610
    Thanked in
    2,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Postoji samo jedan ili nula - ili si za DPS ili si protiv DPS. .
    Bukvalno smo do toga dosli.

    I nema trece opcije dok god postoji DPS.

    Unistena drzava, bukvalno kao nacisticka njemacka. Ili si protiv nacista, ili si uz njih.

    Dok god OKG DPS postoji, i dok postoji najmanja sumnja da se oni mogu vratiti na vlast, moramo uraditi sto je u nasoj moci da unistimo tu mafiju i hobotnicu.

    Tek onda cemo poci putem ozdravljenja.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  29. #10147
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Bukvalno smo do toga dosli.

    I nema trece opcije dok god postoji DPS.

    Unistena drzava, bukvalno kao nacisticka njemacka. Ili si protiv nacista, ili si uz njih.

    Dok god OKG DPS postoji, i dok postoji najmanja sumnja da se oni mogu vratiti na vlast, moramo uraditi sto je u nasoj moci da unistimo tu mafiju i hobotnicu.

    Tek onda cemo poci putem ozdravljenja.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Pa vi ste sad vlast a ponašate se kao da ste i dalje opozicija, ne razumijem? Zar nije DPS pao?
    I to poređivanje sa nacistima, vidimo po zaposlenima kako su nacistički nastupali prema vama. Viđeli smo doktore i profesore kad su potpisivali za litije, viđeli smo mnogo toga. Meni je žao što su muslimani/bošnjaci (nefunkcioneri) najveća izmanipulisana i izmrcvarena žrtva vaše međubratske pohlepe za plijenom ove zajedničke države. Vidimo sad kako ste se zalijepili za sve moguće i nemoguće fotelje. A što veli Varhelji bogoti, da nas ubrza? Nego vidimo i da Dodik bi da cijepa BiH, al ovaj put isprave... ne šali se, šuška se po Briselu i ambasadama. A Putin je sa tenkovima na vratima Ukrajine, Njemačka voli jeftin gas. Plaća ga triput skuplje nego Amerika. Ništa se ovdje ne vodi oko DPS i DF. Ovo je uklet region kojem predstoji težak i mučan period turbulencija ala devedesete. Ne bih volio, ali jbg.

  30. #10148
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,403
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Bukvalno smo do toga dosli.

    I nema trece opcije dok god postoji DPS.

    Unistena drzava, bukvalno kao nacisticka njemacka. Ili si protiv nacista, ili si uz njih.

    Dok god OKG DPS postoji, i dok postoji najmanja sumnja da se oni mogu vratiti na vlast, moramo uraditi sto je u nasoj moci da unistimo tu mafiju i hobotnicu.

    Tek onda cemo poci putem ozdravljenja.


    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Pa dobro.... iskren da budem da baš moram da biram između DPSa i DFa ostao bih doma.

    Na svu sreću postoji i treći put, mimo ta dva zatucana od kojih je jedan kleptokratski a drugi podržavan od DPS klona iz Srbije.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  31. The Following 5 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  32. #10149
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,938
    Thanks Thanks Given 
    3,214
    Thanks Thanks Received 
    5,610
    Thanked in
    2,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Pa vi ste sad vlast a ponašate se kao da ste i dalje opozicija, ne razumijem? Zar nije DPS pao?
    I to poređivanje sa nacistima, vidimo po zaposlenima kako su nacistički nastupali prema vama. Viđeli smo doktore i profesore kad su potpisivali za litije, viđeli smo mnogo toga. Meni je žao što su muslimani/bošnjaci (nefunkcioneri) najveća izmanipulisana i izmrcvarena žrtva vaše međubratske pohlepe za plijenom ove zajedničke države. Vidimo sad kako ste se zalijepili za sve moguće i nemoguće fotelje. A što veli Varhelji bogoti, da nas ubrza? Nego vidimo i da Dodik bi da cijepa BiH, al ovaj put isprave... ne šali se, šuška se po Briselu i ambasadama. A Putin je sa tenkovima na vratima Ukrajine, Njemačka voli jeftin gas. Plaća ga triput skuplje nego Amerika. Ništa se ovdje ne vodi oko DPS i DF. Ovo je uklet region kojem predstoji težak i mučan period turbulencija ala devedesete. Ne bih volio, ali jbg.
    Ti bi najradije vidio 90te, jer bolje i da splamti CG, nego da nije DPSova.

    U godinama pred nama ZIKS ce se puniti patriotama, a CG ce konacno uci u EU za 4-6 godina, i pokazace se ko je stvarna suverenisticka procrnogorska vlada.

    Tako da ne boj se, mi cemo naprijed, a ti izaberi oli s nama ili u sumu sa Miletom.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  33. #10150
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Dodjelu oskara napravite od toga što je Varhelji reko da pregovore treba ubrzat, a tek ako dpsovci krenu da odgovaraju koliko su oni izjava o liderstvu u pregovorima i najbržem pristupu i faktoru mira i stabilnosti dobijali, nećemo imat mira od te buke bar deceniju. Naročito ako krenu da apostrofiraju koliko tih izjava o faktoru mira i stabilnosti ovamo pristiže u poslednjih po godine.
    Sve bi ti ovo imalo smisla, kada bi to ovo bilo prvo pisanje na slicnu temu.
    Ali nije. Kada je vecina dobila packe zbog zakona o tuzilastvu, ispisao si gomilu postova o tome kako se samara vlada, kako se gubi podrska zapada, kako ce morati popustiti DPSu zbog pritiska zapada ili eventualno morati da idu na nove izbore.
    I sve to si nedelju dana pricao i konstruisao na osnovu jedne recenice EK.
    A sad je ovo genericka izjava kojoj se daje previse paznje.
    Za kriticku raspravu bi i ti trebao da imas malo vise strpljenja, posebno kad pojedine politicke odluke koje ti odgovaraju forsiras do besmisla, ali ti smeta kad drugi to rade

  34. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


Page 406 of 1249 FirstFirst ... 306356396402403404405406407408409410416456506906 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 18 users browsing this thread. (0 members and 18 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •