Page 160 of 1249 FirstFirst ... 601101501561571581591601611621631641702102606601160 ... LastLast
Results 3,976 to 4,000 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #3976
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,403
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ja iskreno ne znam da Milo moze biti neki borac za CG, tj ne mogu da povjerujem da neko stvarno to misli. meni je to u istu ravan kao sto DF je borac za srpstvo, a ovamo evo Radulovic zaposlio sve svoje na drzavne jasle.
    dobar je bio komentar jednog da sada gleda da psa ubaci u policiju kao psa tragaca.
    sve je to isto, samo je pitanje ko ce da jase
    Pa ne misle, ali sad ne mogu ni da se foliraju više da to misle.

    Sa druge strane ima onih ispranog mozga, zahvaljujući RTCG i portalima, a nismo previše pametan narod da neke gluposti ne mogu da prođu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  2. #3977
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,583
    Thanks Thanks Given 
    3,543
    Thanks Thanks Received 
    8,586
    Thanked in
    4,636 Posts

    Default

    đe bi mi kao država i društvo bili da je od 2006. godine svaki potez vlade bio pod lupom i kritikovan kao u ovih mjesec
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  3. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  4. #3978
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,471
    Thanks Thanks Given 
    1,630
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    1,032 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Obavezu da radi od kuće nema ni prosvjetni radnik. Mislim na normalne okolnosti, kad nije korona.
    To da li će se neko pripremati za sutrašnju nastavu je na ličnom nivou i nije obavezno.

    Isto tako može i neki policajac kod kuće da trenira ili da ide u teretanu, pa da se na taj način sprema za posao. Poželjno je, trebalo bi, ali nije obavezno, ne ide u rok službe i radne sate.

    Komunisti su tako zamislili radni dan proletera. Osam sati radiš, osam sati odmaraš, osam sati razonoda i lično usavršavanje.
    To što se neko sprema za nastavu od kuće, smatraj ličnim usavršavanjem.


    Ne znam kakve sad veze imaju uslovi rada sa prekovremenim radom? Ja pričam o ovom drugom, jer o tome je bilo riječi na sastanku sa Krivokapićem i on je nešto varničio oko toga.

    Šta uopšte prosvjetni radnici hoće u ovom trenutku? Konkretno. Zbog čega se najavljivao štrajk?
    Ja sam ti reko da ne postoje elemenatrni uslovi da svaki prosvejtni radnik provede 8h na poslu!
    Premijer je varnicio da su iz SP najavili strajk ako im ne ponudi aneks ugovora za prekovremeno casove.
    Jer ti sada svako odjeljenje dijeli vise mn 15-17 ucenika,i sada umjesto norme 20 casova kao sto sam ranije pisao nastavnici imaju 30-35 casova nedeljno x pola sata.
    E sada zakon poznaje cas 45 minuta,i to kada se uzme u obzir predje se ta granica od 20.
    A premijer onda napao da je obavezno 8h provesti u skoli po zakonu.
    I sto je jos zalosnije zaprijetio ko bude strajkovao da cu mu odbiti 20% plate jer to rade nastavnici protiv vlade.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    Last edited by miovrag; 23-01-21 at 13:55.

  5. #3979
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Pa ne misle, ali sad ne mogu ni da se foliraju više da to misle.

    Sa druge strane ima onih ispranog mozga, zahvaljujući RTCG i portalima, a nismo previše pametan narod da neke gluposti ne mogu da prođu.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    u danasnje vrijeme interneta i svih cuda ne moze se neko vaditi da mu je mozak izspran od strane RTCG, ko je gleda u opste vise. pricam o mladjoj populciji, naravno .
    evo vidji odje samo par strumfova koji su ispranog mozga , ja to ne mogu da shvatim . da neko ko zna da koristi internet moze da tvrdi neke nebuloze sto se ovdje povlace.
    mozak se mogao ispirati prije 20 godina kad je postojao jedan kanal, sad vec tesko.
    ako cemo realno za razliku od komsiluka mi smo medijski bili jaci opozicionalno nego rezimski . a sto se tice ispranog mozga imas tu vise varijanti.

    DPS kadrovi se bore za svoje pozicije, navikli su lagodno da rade u neka preduzeca , ali po meni je katastrofalno da se ide revasizmom prema svima. nisu svi lose radili svoj posao, nije svaki direktor los bio.
    zaboravlja se da je DPS ucjenjivao, ako ces da budes tu i tu moras biti nas clan. nema svako luksuz da odbije posao zbog potpisa nekoj partiji , nije svak ko je clan DPS splacina kako odje pricaju.
    evo su odje kontradiktorni, kad im pomenes njihova partijska zaposljavanja onda kazu ne treba iskljucivati nekog ako je u neku partiju ali ako je u DPS onda ga treba iskljuciti.
    u najmanju ruku to je licemjerno.

    i da zavrsim sa ispiranjem mozgova, niko da napomene isprane mozgove ovih na litije i sl. ljudi su spremni bili da zrtvuju svacije zdravlje jer nece virus dje je tamjan , nece virus na kasicu itd. ne moze mi reci da tu nema ispiranja
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #3980
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,606
    Thanks Thanks Given 
    406
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    173 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    cekajte nesto , znaci ako je neko cln DPS to ga automatski diskvalifikuje kao direktora neke skole, vrtica ili sl. ali ako je clan neke sada vladajuce partije to nije razlog za diskvalifikaciju /
    jel to rezon srumfova ili Gargamela

    Ako je taj isti direktor i poziva svoje nastavnike/ucitelje na dan izbora da ih pita da li su izasli da glasaju, onda je diskvalifikovan odamah. A odmah da ti kazem, da to radi 90% njih. Tako da...

  7. #3981
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Nego, šta je ovo veliki vođa udario nogom u Markovića? Kazna?

    Ni podpredsjednik..
    Klasika. Vođa ih je poveo u propast tjerajući čitavu partiju da usvaja zakon o crkvi. Međutim, kako Vođa nikad i ni za šta ne može biti kriv, onda su za propast krivi doglavnici koji Vođine genijalne planove nisu uspješno sproveli u djelo.

    Isti pristup sječe glava podređenih vidiš kod svakog diktatora kad zabrlja, od Sadama do Kim Džong Una.

  8. #3982
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ...ali po meni je katastrofalno da se ide revasizmom prema svima...
    Samo ćeš mi navesti taj primjer "revanšizma prema svima". Čak se ide vrlo pažljivo i sporo. Na nekim najvišim mjestima (EU pregovarač, ministar vanjskih) su zadržani kadrovi prethodne administracije.

  9. #3983
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,391
    Thanks Thanks Given 
    5,523
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Posljedica nepotpisivanja zakona bi bila da ti zakoni koji omogućavaju "prepisivanje crnogorskih svetinja na srpsku crkvu" ne stupe na snagu.... al cijena je ipak prevelika (odlazak sa funkcije u ustavom predviđenoj proceduri). Prevelika žrtva zar ne, ebeš "nacionalne interese" zbog kojih je spreman i u šumu da pođe, ali ne i sa funkcije.

    Neću da se uvlačim u dalje rasprave, al baš me zanima ima li iko od aktuelnih branilaca "crnogorskih nacionalnih interesa" da smatra da ga je predsjednik izdao, da smatraju da je trebao da se "žrtvuje". Ako ne, očigledno su oni branioci DPSa, a za CG im puca ona rabota.
    Daleko sam od prava, pa da priupitam - Milo gubljenjem predsjednickog mjesta gubi povlastice koje imunitet nosi. Da mu se mozda ne sprema mozda ona prica sto je Nacional potegao oko ubistva?
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #3984
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    1. Radno vrijemePojam radnog vremenaČlan 60
    (1) Radno vrijeme je vremenski period u kojem zaposleni obavlja poslove i zadatke radnog mjesta za koje je zasnovao radni odnos, kao i vrijeme u kojem se zaposleni nalazi na raspolaganju poslodavcu, bilo da se nalazi na svom radnom mjestu ili drugom mjestu koje odredi poslodavac (dežurstvo).
    (2) Radnim vremenom ne smatra se vrijeme u kojem je zaposleni pripravan da se odazove pozivu poslodavca za obavljanje poslova ako se ukaže takva potreba, pri čemu se ne nalazi na mjestu na kojem se njegovi poslovi obavljaju, niti na drugom mjestu koje je odredio poslodavac (pripravnost).
    (3) Trajanje pripravnosti i visina uvećanja zarade po tom osnovu utvrđuje se kolektivnim ugovorom.
    (4) Vrijeme koje zaposleni u toku pripravnosti provede u obavljanju poslova po pozivu poslodavca smatra se radnim vremenom u smislu stava 1 ovog člana, uključujući i vrijeme koje mu je potrebno za put od mjesta stanovanja do mjesta rada.
    Puno radno vrijemeČlan 61
    (1) Puno radno vrijeme iznosi 40 časova u radnoj sedmici, ako ovim zakonom nije drugačije određeno.
    (2) Kolektivnim ugovorom može se utvrditi puno radno vrijeme kraće od 40 časova u radnoj sedmici.
    Pošto sam radila u prosvjeti kratko dok je jedna žena bila na bolovanju, vidim da niste upućeni sami tim moram skrenuti pažnju jer postujem taj poziv, vjerujete nije lako imati tu koncetraciju i posvećenost tokom dana. Žao mi je što ih neki kritikuju, nisu oni krivi zbog nekih direktora.

    Zato prvo pripreme za čas su obavezne i za svaki čas one moraju biti napisane, kad dođe inspektor to provjerava. Sređivane dnevnika itd ima još tu hrpa nekih sitnica. Srećom kad sam ja bila nije bilo elektronskih dnevnika, što je mislim dupli posao za današnje prosvjetare. Sve to bi po pravilu trebalo da se odradi u školi, nažalost znamo svi da ima manjak kompjutera i da odreda svi to rade od kuće.

    Kao što možete gore pročitati zakon dozvoljava kraće vrijeme: Kolektivnim ugovorom može se utvrditi puno radno vrijeme kraće od 40 časova u radnoj sedmici

    Poznato da je postoji granski kolektivni ugovor za prosvjetu. I da mnoge stvari nisu iste kao za ostale, npr ne možete kao u npr državnoj upravi uzeti odmor kad hoćete tokom godine, u prosvjeti se tačno zna kada je odmor.

    Kada tužite za prekovremeni rad, nije samo bitan zakon o radu već i sistematizacija i ovi kolektivni ugovori, granski kolektivni ugovori. Jer oni definišu visinu prekovremenog rada, i mogu npr biti veći nego što je minimum u zakonu o radu npr za zdravstvo imaju veće procente nego npr u prosvjeti itd.

    Takodje odluka je obavezna o prekovremenom radu medjutim ako se faktički rad već desio takodje se isplaćuje to unazad. Postoje sudski vještaci koji će izračunati koliko je bilo prekovremenog rada. Naravno za to treba imati dokaze, raspored itd.

    Zašto ovo pričam ako oni budu radili ovako uopšte ne moraju da traže od premijera ništa samo da tuže za prekovremeni rad, sud će im vidjeti imaju li osnova a sudski vještak ako imaju izračunati. Tako no sikiriki.

    Last edited by the_lady_marianna; 23-01-21 at 16:36.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  11. The Following 2 Users Say Thank You to the_lady_marianna For This Useful Post:


  12. #3985
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,479
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    289 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Pošto sam radila u prosvjeti kratko dok je jedna žena bila na bolovanju, vidim da niste upućeni sami tim moram skrenuti pažnju jer postujem taj poziv, vjerujete nije lako imati tu koncetraciju i posvećenost tokom dana. Žao mi je što ih neki kritikuju, nisu oni krivi zbog nekih direktora.

    Zato prvo pripreme za čas su obavezne i za svaki čas one moraju biti napisane, kad dođe inspektor to provjerava. Sređivane dnevnika itd ima još tu hrpa nekih sitnica. Srećom kad sam ja bila nije bilo elektronskih dnevnika, što je mislim dupli posao za današnje prosvjetare. Sve to bi po pravilu trebalo da se odradi u školi, nažalost znamo svi da ima manjak kompjutera i da odreda svi to rade od kuće.

    Kao što možete gore pročitati zakon dozvoljava kraće vrijeme: Kolektivnim ugovorom može se utvrditi puno radno vrijeme kraće od 40 časova u radnoj sedmici

    Poznato da je postoji granski kolektivni ugovor za prosvjetu. I da mnoge stvari nisu iste kao za ostale, npr ne možete kao u npr državnoj upravi uzeti odmor kad hoćete tokom godine, u prosvjeti se tačno zna kada je odmor.

    Kada tužite za prekovremeni rad, nije samo bitan zakon o radu već i sistematizacija i ovi kolektivni ugovori, granski kolektivni ugovori. Jer oni definišu visinu prekovremenog rada, i mogu npr biti veći nego što je minimum u zakonu o radu npr za zdravstvo imaju veće procente nego npr u prosvjeti itd.

    Takodje odluka je obavezna o prekovremenom radu medjutim ako se faktički rad već desio takodje se isplaćuje to unazad. Postoje sudski vještaci koji će izračunati koliko je bilo prekovremenog rada. Naravno za to treba imati dokaze, raspored itd.

    Zašto ovo pričam ako oni budu radili ovako uopšte ne moraju da traže od premijera ništa samo da tuže za prekovremeni rad, sud će im vidjeti imaju li osnova a sudski vještak ako imaju izračunati. Tako no sikiriki.

    Nema od te priče ništa.
    Prekovremeni rad mora da se evidentira. A oni koji rade evidenciju neće to uraditi ako ne postoji nalog za prekovremeni.
    Znači, nema tragova prekovremenom radu, a ruku na srce, nije ga ni bilo.

    Odslušao sam svih 20 minuta onog što je Krivokapić pričao i apsolutno je sve u pravu.

    Ne ulazeći u uslove rada koji su nesumnjivo loši, zahtjevi u vezi prekovremenog rada su skroz neosnovani i nerealni da je teško za povjerovati da neko ne manipuliše tim ljudima.
    Ko zna šta im je Šehović obećao...

  13. #3986
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Nema od te priče ništa.
    Prekovremeni rad mora da se evidentira. A oni koji rade evidenciju neće to uraditi ako ne postoji nalog za prekovremeni.
    Znači, nema tragova prekovremenom radu, a ruku na srce, nije ga ni bilo.

    Odslušao sam svih 20 minuta onog što je Krivokapić pričao i apsolutno je sve u pravu.

    Ne ulazeći u uslove rada koji su nesumnjivo loši, zahtjevi u vezi prekovremenog rada su skroz neosnovani i nerealni da je teško za povjerovati da neko ne manipuliše tim ljudima.
    Ko zna šta im je Šehović obećao...
    Ne vjerujem da manipuliše znam dosta ljudi koji rade u prosvjeti i žale se da su no stop na telefonu. Za evidenciju ne brini, pogotovo za ove koji predju na model 2x po 30 minuta.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  14. #3987
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skostic View Post
    Ako je taj isti direktor i poziva svoje nastavnike/ucitelje na dan izbora da ih pita da li su izasli da glasaju, onda je diskvalifikovan odamah. A odmah da ti kazem, da to radi 90% njih. Tako da...
    a kako znas koliko njih to radi, samo me to zanima.
    imas provjereni info neki
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #3988
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Massaro View Post
    Nema od te priče ništa.
    Prekovremeni rad mora da se evidentira. A oni koji rade evidenciju neće to uraditi ako ne postoji nalog za prekovremeni.
    Znači, nema tragova prekovremenom radu, a ruku na srce, nije ga ni bilo.

    Odslušao sam svih 20 minuta onog što je Krivokapić pričao i apsolutno je sve u pravu.

    Ne ulazeći u uslove rada koji su nesumnjivo loši, zahtjevi u vezi prekovremenog rada su skroz neosnovani i nerealni da je teško za povjerovati da neko ne manipuliše tim ljudima.
    Ko zna šta im je Šehović obećao...
    znaci u pravu je Krivi, isto je jednom 45 min i dva puta po 30.
    dobra vam je matematika i tebi i njemu.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #3989
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,488
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    I dalje ne kontaš da se radni dan računa po radnim satima, a ne školskim časovima...?

    Dok god ukupno vrijeme skraćenih školskih časova (po 30min), ne prelazi 8h dnevno, neće dobiti prekovremene... Ako je slučaj da prelazi, imaju procedure, nema potrebe da se prijeti štrajkom...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  17. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  18. #3990
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    cek ne treba prijetiti strajkom ako te neko kulira???
    nego pustiti sta trebaju da rade???
    imaju li oni pravo na strajk, da ukazu sto je i kako je.
    ili su trebali odmah tuziti drzavu, kako bi onda ovaj skakao da su to uradili?
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #3991
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    I dalje ne kontaš da se radni dan računa po radnim satima, a ne školskim časovima...?

    Dok god ukupno vrijeme skraćenih školskih časova (po 30min), ne prelazi 8h dnevno, neće dobiti prekovremene... Ako je slučaj da prelazi, imaju procedure, nema potrebe da se prijeti štrajkom...

    Sent using Tapatalk
    Tako je uglavnom, norma je od 18 do 20 casova, a ostatak radnog vremena je definisan statutom škole. Da li je došlo do prekovremenog rada ( uz neke modele ili radom od kuće) ako ne mogu da se stignu druge obaveze donešene statutom škole ili je samo došlo do uvećanja norme časova mislim da je ipak na nadležnim institucijama tj sudovima da odluče ako se podnese zahtjev. Mislim da zavisi od slučaja do slučaja; ima profesora koji nemaju normu pa teško.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  20. #3992
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Nedje kad budem nedje htio da povedem sina kod majke da vidi unuka i ona mi u neko nenormalno vrijeme kaze da radi jos i da je umorna jer radi cijeli dan, reci cu joj, ne lazi majko, ne lazi, eno cujes sta premijer kaze, evo pokazacu ti sta Masaro veli, nemoj me lagat.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  21. The Following 4 Users Say Thank You to Dejan For This Useful Post:


  22. #3993
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    538
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    142 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Posljedica nepotpisivanja zakona bi bila da ti zakoni koji omogućavaju "prepisivanje crnogorskih svetinja na srpsku crkvu" ne stupe na snagu.... al cijena je ipak prevelika (odlazak sa funkcije u ustavom predviđenoj proceduri). Prevelika žrtva zar ne, ebeš "nacionalne interese" zbog kojih je spreman i u šumu da pođe, ali ne i sa funkcije.

    Neću da se uvlačim u dalje rasprave, al baš me zanima ima li iko od aktuelnih branilaca "crnogorskih nacionalnih interesa" da smatra da ga je predsjednik izdao, da smatraju da je trebao da se "žrtvuje". Ako ne, očigledno su oni branioci DPSa, a za CG im puca ona rabota.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Dobro poznati branioci cg interesa koji ustvari brane svoju guzicu...

  23. #3994
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,403
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Nova podjela u CG... jesi li za TBOK ili mimere

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  24. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  25. #3995
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG, CG; NS, RS
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    97
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Vezano za govor premijerov, koliko sam dobio informaciju, na razgovor tj. na "predavanje" su pozvani direktori skola osvjedoceni DPS kadar kojima su spremljene smjene i govor je najvise upucen u tom smjeru.
    Prijetnje tuzbama da pokusaju da zadrze poziciju. Skoro svima odgovara skola u dvije smjene po pola sata jer onda imaju duplo vise casova pa neki samo tako mogu da postignu norme a neki i prebacaju norme i traze prekovremene.
    Ko zna, zna!
    Ko ne zna, naučiće!

  26. #3996
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default


    Toliko o kvorumima i Ustavnim sudu.
    Izdvojeno misljenje o ustavnosti proglasenja Djukanovica za predsjednika

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  27. #3997
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Zato se i zove izdvojeno misljenje

  28. #3998
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nova podjela u CG... jesi li za TBOK ili mimere

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Tbok su stara garda lokalnog crnogorskog razumljivog humora kroz nonsense trabunjanje o svemu i svačemu.

    Mimeri su, objektivno, preuzeli to crnogorsko trabunjanje i počeli ga zloupotrijebljavati u političke svrhe. Neki mimeri idu u krajnosti što se tiče toga, a dobro znamo da je "čuveni" meme RemoveKebab donekle inspirisao onog hrišćanskog teroristu u Christchurchu. A i da, nerijetko im se desi i da se kompletno razotkriju u agendi, što se desilo na dan izbora, i u danima prije i nakon njih

  29. #3999
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Vidim da su i ovo svi propustili. Dok sa jedne strane trazi dokaze za tvrdnje MVP
    Moje pristajanje na potpisivanje takvog ukaza, sa takvim javnim obrazloženjem, bez obzira što ono nije sadržano u tekstu predloga odluke Vlade, znači da ja saučestvujem u blaćenju ljudi. To nije moj manir“, kazao je Đukanović
    Ali ocigledno je manir da on moze da pljuje na druge
    Neću potpisati nijedan ukaz o postavljenju novog ambasadora, ako se među predlozima pojave ljudi koji su ikada izgovorili ijednu riječ protiv Crne Gore ili koji su radili protiv Crne Gore“, rekao je Đukanović.
    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  30. #4000
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    @Dejan (ovo je quote tvog posta ne radi mi citiranej vec neko vrijeme) Moja drugarica je uciteljica nijesmo se vidjele odkako je korona pocela jer zena se opuci od posla! Ljetos smo posli kod njih na kafu zena je morala u 20 h na sjednicu nastavnickog kojoj svi MORAJU da prisustvuju a to je bilo u junu pri kraju skolske godine...svaki dan časovi pa posle si na "izvolte" i djeci i roditeljima za sve sto im je nejasno! Plus sjednice u 20 h svake noci

    A što se tiče premijera...samo neka je zdravo i on i Abazović! Mnogo htjeli, mnogo započeli, a bogomi se i zaigrali! Abazovica su naučili (pogrešno) kako da gestikulira dok govori i kako da s eponasa i to je sad postalo iritantno, pošto mjeru ne zna!
    Premijer, ako pije, neka se zamisli, ne zelim da insinuiram jer ne znam da li je ljubitelj casice, ali dzaba je bio profesor, njegova kultura govora je skandalozna a on je jedan neotesani čovjek i morao bi da počne da radi na sebi! Prvih nekoliko intervjua sam tolerisala a sad bi morao malo da se potrudi jer zamisljam ga na gostovanju u zemljama okruženja, BRUKA!..mada im je poznavanje gramatičkih zakonitosti svojstveno u partijama oko vlasti! I nemojte mi da ve zamolim sad floskule "tebi su bolji lopovi koji su lijeporijecili i krali vooljenu Crnu Goru"
    Last edited by zvoncica; 23-01-21 at 23:44.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  31. The Following 2 Users Say Thank You to zvoncica For This Useful Post:


Page 160 of 1249 FirstFirst ... 601101501561571581591601611621631641702102606601160 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 6 users browsing this thread. (0 members and 6 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •