Page 470 of 1249 FirstFirst ... 370420460466467468469470471472473474480520570970 ... LastLast
Results 11,726 to 11,750 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #11726
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    klošarsko ponašanje Kneževića, natpisi u novinama SNSa. čoeku je sve jasno. i onda dođu i eno napadaju profa a brane DF. i onda zašto divlje oleme

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  2. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  3. #11727
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Postoji razlog zasto je to tako receno.
    Koliko god DF spinovao da Krivokapic nema podrsku..pa da je izgubio podrsku naroda..pa da mu je i Crkva nasa okrenula ledja.. To nije tacno.
    Posebno ovo poslednje. Zdravko i dalje ima podrsku ljudi iz Mitropolije.. I mnoge stvari se rade u dogovoru sa njima.

    Mitropolija nasa nije bila autonomna zato sto je to nekim "zakonom" crkvenim odredjeno..vec zato sto je Amfilohije bio autoritet. Kako u Crkvi..tako i medju narodom. Zato on danas najvise fali, da kaze..a da ostali svi ucute.
    Takav neko je Joanikije..uziva povjerenje vjerujuceg naroda. On je taj koji je i pokrenuo litije. Naravno da protiv takvog covjeka Vucic ce da digne hajku..sto se moze vidjeti iz naslova vec veceras iz Beograda.
    Nego, zašto Zdravko odugovlači sa potpisivanjem sporazuma?

    Ja baš mislim da je to glavni problem, a ne izbor Joanikija.
    Joanikije može noćas biti izabran, ali kakvi su to tvitovi da se sporazum odlaže za oktobar?

    Nimalo time ne pomaže Joanikiju.

  4. #11728
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Ja stvarno ne mislim da to se radi bez dogovora sa nasom Mitropolijom. Zasto? To samo mogu da nagadjam.

    Ali znam od ljudi, najvise iz Hrama kod mene, da je Zdravko u najboljim odnosima sa Joanikijem. Htjeli su i o. Gojka da sklone sa cela bogoslovije. Pa se Joanikije zauzeo za njega..i molio da se to ne radi. A znate zasto su ga htjeli skloniti?
    Jer nije dovoljno tvrd!? Nije dovoljno Srbin? Zamislite taj apsurd?
    Joanikije i Gojko se mimoilaze u misljenjima..o tome kako neke stvari bi se trebale resavati..i dolaze u sukob misljenja..ali su cvrsti i slozni. Kao i kompletna nasa mitropolija sa eparhijom.

    Naravno da Vucic ima uticaja na pojedine ljude iz Crkve. Raznih struja i misljenja ima i u samoj Crkvi. Ja se iskreno plasim..da je ovo oko istopolnih brakova..ili usvajanja djece..sto je Vlada Srbije izasla u susret SPC ustupak..da se proba sklonit Joanikije.

    Ovo nije moja slutnja..vec jednog popa koji me je krstio.. Krstio je pola Momisicana..pa ce vjerovatno neki pretpostaviti o kome se radi.

  5. #11729
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Nego, sto se desava ako Joanikije ne bude izabran? Koje bi bile posledice na odnos Srb - CG? U samoj CG?
    Lose. Zbog toga Ljubo Filipovic i CdM kompanija otvoreno navijaju da se ne izabere Joanikije.

    Bilo bi posljedica po novog mitropolita, po jedinstvo crkve u CG, po odnose vlada CG-vlada Srbije.

  6. #11730
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default




    Evo.
    Ocigledno je nesto obecano...sto nije ispunjeno.

  7. #11731
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Lose. Zbog toga Ljubo Filipovic i CdM kompanija otvoreno navijaju da se ne izabere Joanikije.

    Bilo bi posljedica po novog mitropolita, po jedinstvo crkve u CG, po odnose vlada CG-vlada Srbije.
    Ovome bih dodao i potencijano jacanje pozicije DF-a. A to je mozda od svega najgore. Pozicija ZK bi postala neodrziva.

  8. #11732
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Da su mislili da ovo prodje s andjelima imenovali bi vec Joanikija i sve bi se smirilo.

    Ocigledno se nesto muti iza scene.

  9. #11733
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post



    Evo.
    Ocigledno je nesto obecano...sto nije ispunjeno.
    Pa ja mislim da, kolko god se peckali međusobno, nema teme oko koje ćemo se više svi u Crnoj Gori složiti nego oko toga koga bi željeli na mjestu Mitropolita.

    Mislim da su i Crnogorci i Srbi, kao pravoslavni narod u Crnoj Gori podijeljen u dvije nacije, neđe složni da je bolje za Crnu Goru da se čuje volja naroda da Joanikije bude budući Mitropolit Crnogorsko Primorski i egzarh Pećkog trona.

    Ta autonomija, o kojoj pričaš, je neđe i tradicija koja govori da je svaki Mitropolit rođen u Crnoj Gori, svaki do jednog. Ođe su se uvijek dogovarali ko će da bude Mitropolit.

    Tu autonomiju nose i sve Vladike odavde, kao i narod. A taj narod je izborio i autonomiju litijama. Svaki Vladika, a masu ih je dolazilo, nije moglo da vjeruje da vidi toliko naroda. Potpuno nezamislivo u današnjim kategorijama.


    Oko sporazuma....

    Ja ne znam jel tačno, @samson će bolje znati, da je Amfilohije bio pripremio sporazum. Jesu li ga iskarikirali, ne znam. Ali ako jesu, pretpostavljam da ljudi iz pravnog tima mitropolije nisu zadovoljni. To bi valjalo pitati Šoća.

    Inače, Amfilohije da je živ.... On bi potpisao ugovor koji je napravio i niko ne bi smio odozgo zucnut.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  10. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  11. #11734
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Meni je sve bilo jasno kad je Dritan Abazović izašao i rekao da je najbolje prvo da se mitropolit izabere pa da se onda potpiše sporazum.

    Otkud sad Dritana briga za izborom mitropolita?

    Očigledno je da su i on i Zdravko pod uticajem nekih krugova koji nešto mute, petljaju i sabotiraju u vezi potpisivanja tog sporazuma.

    To je ucenjivanje crkve i nimalo ne pomažu Joanikiju, koji je na neki način odgovoran za ponašanje Zdravka Krivokapića.

    Ako Joanikije ne može garantovati da će vlada na čelu sa Zdravkom Krivokapićem u najskorije vreme potpisati temeljni sporazum sa SPC, onda je njegov autoritet u CG vrlo upitan.

    Prvi put da je Informer preneo na naslovnici i moje misli. Jer upravo to sam pomislio kad sam pročitao Zdravkove tvitove.

    Mislim da je on pod nečijim uticajem i ne razmišlja svojom glavom.

  12. #11735
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Razlog Zdravkovog odlaska gore je vise nego realan,
    vucic je master of the game,poljubice i ćunu samo da se postavi neko po njegovom meraku
    Jesam srbin, al nema dvije odvratnije osobe od ova dva penala sa snimka
    Zna zdravinjo ako se ne izabere Joanikije ojde sve u 3pm
    https://www.facebook.com/Ilijavujovi...6948758702331/

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  13. #11736
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Postavlja se pitanje zasto Sabor oteze imenovanje Joanikija. Sto se to vise odlaze to je veca sumnja u CG da se sprema neka prevara.

    Samo idiot u Saboru i Sinodu bi pravio krizu u Crnoj Gori nakon sto su ostvarili pobjedu (a ne desavaju im se precesto) prosle godine i stekli i postovanje i ugled u zemlji.

  14. #11737
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Ovo je znak da Mitropolija treba da se odvaja, ocigledno je previse politickog uticaja iz Srbije, da tog uticaja nema ne bi bilo ni ovakvih upadica naseg premijera.

    Drugim rijecima, trazeno je da prvo odaberu Joanikija, nakon cega se moze potpisati ugovor i to u CG. Nema kompromisa.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  15. The Following User Says Thank You to Mile_Djikanovic For This Useful Post:


  16. #11738
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Ovo je znak da Mitropolija treba da se odvaja, ocigledno je previse politickog uticaja iz Srbije, da tog uticaja nema ne bi bilo ni ovakvih upadica naseg premijera.

    Drugim rijecima, trazeno je da prvo odaberu Joanikija, nakon cega se moze potpisati ugovor i to u CG. Nema kompromisa.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    Zelja ce te biti Ali ce i zelja bit ove odozgo da ce odje dirigovati.


    Ovo sam najavio, na jednom drugom mjestu, jos prije 2..3 nedelje. Jer od pocetka od ljudi iz mitropolije imam informacije sta se sprema.

    Zato je Zdravko rekao danas u skupstini da mu se sprema linc..i da ce biti predstavljen kao izdajnik.
    Vidjecemo epilog.

  17. The Following User Says Thank You to samson For This Useful Post:


  18. #11739
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Meni je sve bilo jasno kad je Dritan Abazović izašao i rekao da je najbolje prvo da se mitropolit izabere pa da se onda potpiše sporazum.

    Otkud sad Dritana briga za izborom mitropolita?

    Očigledno je da su i on i Zdravko pod uticajem nekih krugova koji nešto mute, petljaju i sabotiraju u vezi potpisivanja tog sporazuma.

    To je ucenjivanje crkve i nimalo ne pomažu Joanikiju, koji je na neki način odgovoran za ponašanje Zdravka Krivokapića.

    Ako Joanikije ne može garantovati da će vlada na čelu sa Zdravkom Krivokapićem u najskorije vreme potpisati temeljni sporazum sa SPC, onda je njegov autoritet u CG vrlo upitan.

    Prvi put da je Informer preneo na naslovnici i moje misli. Jer upravo to sam pomislio kad sam pročitao Zdravkove tvitove.

    Mislim da je on pod nečijim uticajem i ne razmišlja svojom glavom.
    Vi gore treba da shvatite snagu naroda u Crnoj Gori. Narod i naše Vladike su se ođe uvijek pitale oko crkve, bez obzira kako se ko osjeća. A narod se pitao oko ovoga i poslao jasnu poruku. Joanikije!

    Nema postabljanja Vladika, a posebno ne Mitropolita, a da nije iz Crne Gore. Nikakvi problem kako se on izjašnjava. Alo smjenit Gojka Perovića??? Jer nije tvrd?? A on svojim govorima napravio pomirenje u Crnoj Gori.

    Mislite da to može da prođe.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  19. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  20. #11740
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Zelja ce te biti Ali ce i zelja bit ove odozgo da ce odje dirigovati.


    Ovo sam najavio, na jednom drugom mjestu, jos prije 2..3 nedelje. Jer od pocetka od ljudi iz mitropolije imam informacije sta se sprema.

    Zato je Zdravko rekao danas u skupstini da mu se sprema linc..i da ce biti predstavljen kao izdajnik.
    Vidjecemo epilog.
    I kakva su ocekivanja, ko od preostale dvojice ce biti odabran?

    Ne znam je li pusta zelja ili ne, ali ne vidim razlog da Vucic vrsi odabir naseg mitropolita.

    Sent from my SM-A515F using Tapatalk
    "The best argument against Democracy is a five-minute conversation with the average voter."

  21. #11741
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vi gore treba da shvatite snagu naroda u Crnoj Gori. Narod i naše Vladike su se ođe uvijek pitale oko crkve, bez obzira kako se ko osjeća. A narod se pitao oko ovoga i poslao jasnu poruku. Joanikije!

    Nema postabljanja Vladika, a posebno ne Mitropolita, a da nije iz Crne Gore. Nikakvi problem kako se on izjašnjava. Alo smjenit Gojka Perovića??? Jer nije tvrd?? A on svojim govorima napravio pomirenje u Crnoj Gori.

    Mislite da to može da prođe.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Mozda i moze da prodje, ali uz katastrofalnu stetu po crkvu u CG i vjerovatni povratak DPS na vlast. Ako su spremni tu cijenu da plate...

  22. #11742
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    E pa ludilo stvarno.

    Kamo su Leposavic i Bijeli Orao Boske da ih nadjemo da spoje ona dva prstena i spasu vaskoliko srpstvo. CCCC.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  23. #11743
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,205
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Datum se može promijeniti, ključan je izbor mitropolita CPM.

  24. #11744
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Datum se može promijeniti, ključan je izbor mitropolita CPM.
    Ja mislim da su se i iz DFa preračunali. A bogomi i AV.

    Ako Vladike kažu da je traženo da Joanikije bude Mitropolit, a da Aleksandar Vučić i DF ne daju to, što mislite da će se desit kod naroda. Pa i oni najtvrđi HC Srbi će stat iza crkve, a DF se samoćikovao.

    Da neće to i AV da napravi grešku u koracima kao prijatelj mu?? Mislim da je pametniji od toga. No je problem Kosovo, koje je obećao ili ga ruše. Hahahaha. U kakvoj je tek on frci, najbolje da se još sa crkvom bavi. A zamisli da crkva prećuti priznanje Kosova. A važi....

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  25. #11745
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vi gore treba da shvatite snagu naroda u Crnoj Gori. Narod i naše Vladike su se ođe uvijek pitale oko crkve, bez obzira kako se ko osjeća. A narod se pitao oko ovoga i poslao jasnu poruku. Joanikije!

    Nema postabljanja Vladika, a posebno ne Mitropolita, a da nije iz Crne Gore. Nikakvi problem kako se on izjašnjava. Alo smjenit Gojka Perovića??? Jer nije tvrd?? A on svojim govorima napravio pomirenje u Crnoj Gori.

    Mislite da to može da prođe.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Ma dobro, sve je to super, nadam se da će te i nadbiskupa barskog isto tako narodski birati, a da će Zdravko podviknuti i Svetoj Stolici. A Pipun će recimo uslovljavati donošenje nekog zakona izborom novog reis uleme

    Nego,što se ne potpisuje temeljni sporazum sa SPC, koji je od krucijalnog značaja za pravoslavnu crkvu u CG ?

    Upravo oni koji sabotiraju i odugovlače potpisivanje tog sporazuma, diskredituju i Joanikija i Gojka Perovića i celu Mitropoliju.

  26. #11746
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Evo Ne damo svetinje stranice pocele da najavljuju marseve podrske Joanikiju za 19h danas.

  27. #11747
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Ma dobro, sve je to super, nadam se da će te i nadbiskupa barskog isto tako narodski birati, a da će Zdravko podviknuti i Svetoj Stolici. A Pipun će recimo uslovljavati donošenje nekog zakona izborom novog reis uleme

    Nego,što se ne potpisuje temeljni sporazum sa SPC, koji je od krucijalnog značaja za pravoslavnu crkvu u CG ?

    Upravo oni koji sabotiraju i odugovlače potpisivanje tog sporazuma, diskredituju i Joanikija i Gojka Perovića i celu Mitropoliju.
    Jel ti stvarno misliš da je isto Patrijarh u pravoslavlju i Papa u katoličanstvu.

    Da nećete i Joanikija da smijenite? Da bi priznali Kosovo bez velike buke?

    Narod ođe to da proguta? Važi.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  28. #11748
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Evo Ne damo svetinje stranice pocele da najavljuju marseve podrske Joanikiju za 19h danas.
    Pozove Mitropolija da narod izađe i Joanikije je izabran. Simple as that.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  29. #11749
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default


  30. #11750
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,132
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    Zajebavas li se?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 470 of 1249 FirstFirst ... 370420460466467468469470471472473474480520570970 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 9 users browsing this thread. (0 members and 9 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 12:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 11:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 10:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 06:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •